Dodaj do ulubionych

Kto kanduduje na burmistrza?

23.09.10, 15:47
Czy orientujecie się kto startuje na burmistrza w Kobyłce?
Obserwuj wątek
              • ilonadw Re: Kto kanduduje na burmistrza? 28.10.10, 11:31
                Szkoda, że nigdzie w Kobyłce (przynajmniej w mojej części) nie widziałam plakatów informujących o takowym spotkaniu! Chętnie bym się na nie wybrała i zadała kilka pytań.
                Ponadto w Wołominie widać już kampanię, a w Kobyłce NIC. Przecież potrzeba czasu żeby zapoznać się z programem kandydatów na burmistrza. To samo z Radą Miasta. I chociaż mieszkam w Kobyłce od niedawna, a meldunek mam w Wołominie to złożyłam wniosek o wpisanie do rejestru wyborców i zachęcam innych mieszkających bez meldunku o zrobienie tego samego.
                Wniosek możecie pobrać ze strony:
                www.maszglos.pl/rejestr.php
                • godlewianka Re: Kto kanduduje na burmistrza? 28.10.10, 16:10
                  Dla mnie to ta cała kampania w Kobyłce wyglada troche tak, jakby nie było innych kandydatów paza obecnym burmistrzem.

On zapewne nie musi bardzo nagłaśniać swojej kampanii. Większość mieszkańców go zna i ma swoje zdanie o jego osiągnięciah z ostatnich 4 lat. I pewnie ładny plakat czy jakieś spotkanie tego nie zmieni.

Ale gdzie są inni kandydaci? Chyba nie liczą na to, że ktoś na nich zagłosuje, jeśli pozna ich nazwiska dopiero jak dostanie do ręki kartę do głosowania? Chyba, że jest tylko jeden kandydat, a te całe wybory są farsą.
                  • afrikabatata1 Re: Kto kanduduje na burmistrza? 28.10.10, 21:17
                    -R.Roguski w myśl zasady:władzy raz zdobytej nie oddamy.
                    Mam nadzieję,że mieszkańcy nie dadzą się nabrać na miłe słowa i uroczy uśmiech....
                    nie pozwolimy harcerzykom bawić się tym miastem,bo za miłymi słówkami kandydata czają się
                    cyniczni....Grubek i Stefaniak...Brrrr
                    -M.Bujalski czyli Jakubowski bis ,ale bez charyzmy i wykształcenia....
                    -R.Luchowski ,wieczny kandydat,......
                    Może są inni kandydaci ,bo tutaj wybór jest jak między tyfusem a cholerą...
                    • gimg Re: Kto kanduduje na burmistrza? 03.11.10, 12:47
                      Innych nie ma i nie będzie.
                      Obecna przypadłość wydaje się być nie uleczalna, mogą być przeżuty nawet na powiat. Może jednak zdarzy się cud i się jej pozbędziemy (oby) to będą duże powikłania (mam na myśli dług).
                      • afrikabatata1 Re: Kto kanduduje na burmistrza? 03.11.10, 23:12
                        Prawdopodobnie tak mało chętnych,bo Kobyłce grozi zarząd komisaryczny. Gmina jest zadłużona na ponad 90% swojego budżetu.A harcerzyki nadal się bawią i budują bez przetargu...boisko za ponad 2mln.''W systemie gospodarczym''.Mam nadzieję,że to ostatnia taka inwestycja duetu SR-u
                        (Stefaniak ,Roguski).A po 21 to już tylko PROKURATOR.
                        • cotelle24 Re: Kto kanduduje na burmistrza? 04.11.10, 14:49
                          O co chodzi z tym długiem?? Jaki jest rzeczywisty obraz??
                          Co z dofinansowaniem z UE do kanalizacji?? Jakie są aktualne inwestycje??
                          Czy ktoś może podać jakie były obietnice aktualnego burmistrza przed poprzednimi wyborami???

Czy można gdzieś to wszystko sprawdzic??

Mieszkamy w Kobyłce od niedawna i to nasze pierwsze gminne wybory. Chcemy na kogoś zaglosować ale nie bardzo wiemy na kogo.
    • mietoo Re: Kto kanduduje na burmistrza? 04.11.10, 08:26
      wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/143401.html
      i w zasadzie w internecie nie znajdziemy więcej informacji. Dziwię się, że żaden z kandydatów nie pokusił się chociażby o najprostszą stronkę internetową ze swoim programem itp...
          • tu-brzoza szlag by to! 04.11.10, 16:17
            W radio, w telewizji wciąż słyszę gadające głowy, które mówią, że Polacy są leniwymi analfabetami wyborczymi. Szkoda, że Ci wszyscy mądrzy dziennikarze i "pany doktory specjalisty" nie ruszą dupy, by stwierdzić, jaki jest stan faktyczny i dlaczego jesteśmy AŻ TAK niedoinformowani. Na próżno szukać programów wyborczych, zero informacji. Dziś widziałam JEDEN plakat w Kobyłce.
            Inną sprawą jest to, że niezależnie, który wygra, i tak gówno zrobi.
            Może jakiś plac zabaw za 4 lata albo jakieś boisko, które wydaje się zbędnym wydatkiem wobec prawdziwych potrzeb mieszkańców tego miasta.
            • selena_s Re: szlag by to! 05.11.10, 14:23
              Mieszkam w Kobylce od urodzenia i jednak na przestrzeni wielu lat sie bardzo na korzysc zmienila. Radni tez czasem dzialaja na rzecz mieszkancow - o ile im sie chce i zostana wybrani Ci, ktorzy nie mysla tylko o swoich interesach. Niektorzy cos naobiecuja... ale i owszem w jakims procencie to realizuja.
              Mysle iz wazne jest, aby wybrac wlasciwych ludzi do sejmiku, bo to on nadaje glowny ton tego co sie pozniej w gminie dzieje.
    • mama_maxia Re: Kto kanduduje na burmistrza? 06.11.10, 20:40
      Pewnie, że wiele się zmieniło...

Kiedy byłam przy okienku gminnej kasy, starsza pani przede mną płaciła podatek od nieruchomości (nie wiem jakiej) i wynosił on 1 zł, a że nie uiściła w terminie została obciążona 10 zł kary, czy też kosztów obsługi tego długu...
      Mnie się kiedyś zdarzyło zapłacić miesiąc czy dwa później i była to zdecydowanie mniejsza kara. List priorytetowy kosztuje jakieś 6 zł, a to 10 zł do 1 zł jakoś nie przystaje, tym bardziej że na majętną osobę nie trafiło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka