Czerwony autobus

23.01.13, 12:37
Czy Wam mieszkańcom Kobyłki nie brakuje zwykłego czerwonego autobusu kursującego np. co 30 min.? Jak to jest że Radzymin, i nawet Nadma ma a my jestesmy zdani na beznadziejną J która jeżdzi jak chce i kiedy chce???
czy może ktoś z Was wie coś w tym temacie? Można tą sprawę jakoś wspólnie ruszyć?
Znacznie ułatwiłoby to np. dojazdy do pracy do Warszawy jak i dzieci do szkoły. Dla mnie to ważne bo na Maciołkach niestety -cytuję wypowiedż Pani ok. 60-o letniej z Maciołków na spotkaniu z Burmistrzem odnośnie chodnika:"chodniki nie są mieszkańcom potrzebne - moje dzieci chodziły bez i żyją!") - no i nie ma chodników więc w zimę jest trochę z tym połączeniem dom-szkoła - ciężko - a czerwony często kursujący autobus znacznie by ułatwił zycie zwłaszcza, że na maciołkach także brakuje zwykłych ulicznych latarni a w lesie i na ulicach zimą o 16 jest ciemno.
    • 11111 Re: Czerwony autobus 23.01.13, 13:45
      Chociaż nie mam jeszcze 60-ki to doceniam mądrość te pani i w pełni ją popieram. Zresztą nie tylko chodniki można sobie odpuścić, ale i drogi czy komunikację autobusową. Aż przykro bowiem patrzeć jak ludzie z nudów nie wiedzą co z sobą zrobić i wożą się bezsensownie samochodami z miejsca na miejsce.
      • patrix2020 Re: Czerwony autobus 23.01.13, 15:03
        Nie za bardzo rozumiem jak to się ma do mojego postu?
        Bardzo proszę o interpretację.
        • 11111 Re: Czerwony autobus 23.01.13, 19:48
          > Bardzo proszę o interpretację.

          Mówiąc krótko "w dupach wam się poprzewracało" - żadne chodniki ani autobusy są niepotrzebne.
    • karimus Re: Czerwony autobus 23.01.13, 15:42
      witam zapraszam na nowe forum: www.kobylkowotoiowo.pl Zróbmy cos razem, tam poruszamy najrówniejsze tematy i sprawy, nad ktorymi wladze powinny się zastanowić. W lutym ruszamy z petycjami i wnioskami. Autobus w Kobyłce- świetny pomysł!!! może ktoś na forum Kobylkowotoiowo.pl doda coś wartościowego!! :)
    • netkobylak Re: Czerwony autobus 23.01.13, 21:23
      No ok, załóżmy że byłaby koncepcja uruchomienia takiego autobusu. Jak sobie wyobrażacie trasę? Ile miałby kosztować bilet?
      Niestety ale Kobyłka jest bardzo "rozwleczona" terytorialnie przy względnie małej ilości mieszkańców. Jestem w stanie sobie wyobrazić dowóz do stacji w określonych godzinach (nazwijmy je szczytowymi) ale co pół godziny? Gdzie i po co miałby jeździć co pół godziny?
      • owieczka1 Re: Czerwony autobus 24.01.13, 17:08
        kiedyś jeździł autobus miejski przez kobyłkę , stacja pkp Ossów -ośrodek -cmentarz - pkp Kobyłka - szpital - pkp Wołomin ......... stacja pkp Ossów

        I naprawdę rano był pełny bo dzieci jechały do szkoły na 8 przydał by się taki autobus na tą stronę i na Maciołki ale żeby kursowały w obie strony a nie w koło .
    • nardelli2 Re: Czerwony autobus 24.01.13, 18:45
      Cały urok tych miasteczek podwarszawskich polega na tym że tu nie ma czerwonych autobusów, tramwajów i nam nie hałasją a są czerwone ale wiewiórki .A komu się nie podoba Kobyłka niech spieprza na ,,pieprzony Żolibórz'' Precz stąd!
      • netkobylak Re: Czerwony autobus 24.01.13, 20:16
        Z tego co daje się zauważyć (nie tylko na forum) to najbardziej czerwone są kobyłkowskie i okoliczne buraki...
        Myślę, że autobusy miejskie powinny być żółte - tak dla kontrastu z buractwem.
    • gawron_dziki Re: Czerwony autobus 24.01.13, 19:25
      czlowieku nie pisz na forum - co najwyzej cie zjedza te buraki co to wychwalaja transport nad niebiosa a jedyny argument jaki maja to"spieprzaj stad" szkoda slow. Nie wiem jakim trzeba byc chamem i prostakiem zeby na czyjs post - w grzecznym tonie - napisac spieprzaj stad. Ni emarnuj czasu - zastrajkuje im jeszcze kolej i buractwo bedzie w koncu moglo polonezy wyciagnac z szopy bo przeciez autobusy sa dla plebsu. A pociagi sa zajebiste (niewazne KM to totalna porazka ale w koziej wolce pociag byl na obrazku wiec teraz sa zachwyceni) naprawde o poziomie tej wiochy swiadcza wypowiedzi na forum... ale masz racje poniewaz kobylka jest rozwleczona to kiepsko jest gdzies sie przemiescic - pewnie bus miejski nie wchodzi w rachube bo trzeba zrobic park miejski....ktory w tych warunkach jest najbardzie potrzeby na swiecie!
      • elonorcia Re: Czerwony autobus 25.01.13, 08:18
        Najlepie ignorować tego typu posty i się do nich nie odnościć. W Kobyłce brakuje wielu rzeczy jak już wymienionych chodników, oświetlenia, ścieżek rowerowych itd. Jeżeli powstanie petycja to ja b. chętnie się pod nią podpiszę - co do trasy to mogłaby być podobna np. do J.
        • karimus Re: Czerwony autobus 25.01.13, 09:20
          elonorcia napisał(a):

          > Najlepie ignorować tego typu posty i się do nich nie odnościć. W Kobyłce brakuj
          > e wielu rzeczy jak już wymienionych chodników, oświetlenia, ścieżek rowerowych
          > itd. Jeżeli powstanie petycja to ja b. chętnie się pod nią podpiszę - co do tra
          > sy to mogłaby być podobna np. do J.

          pomóżcie więc nam: ww.kobylkowotoiowo.pl zapraszamy, tam na forum zbieramy pomysły, ktore przedstawimy władzom.
    • ka_rl Re: Czerwony autobus 25.01.13, 11:07
      myślę, że to byłby fajny pomysł, zwłaszcza w godzinach szczytu żeby dowoził do stacji. Ale znając budżet Kobyłki jeszcze długo nie powstanie taka linia, tak jest chociażby w Zielonce!

      Co do postu innych "wybitnych osób", to 50-60 lat temu w większości domów WC znajdowało się na zewnątrz, rozumiem że oni nadal mają tak, bo w środku nie jest potrzebne? A większości też Ci starzy mieszkańcy Kobyłki do kościoła jeździli furmankami a nie wywoskowanym autem na niedziele!!!
      Idąc tokiem rozumowania tej wspanialej Pani - jak nie było elektryczności, tak rozwiniętej medycyny, internetu, aut, metra - to też się żyło, więc są to rzeczy zbędne ;-)
    • szamot1973 Re: Czerwony autobus 25.01.13, 12:05
      Pomysł z autobusem ZTM jest jak najbardziej trafiony, tym bardziej, że do Nadmy jedzie 740. Myślę, że nie stanowiło by to wielkiego problemu, gdyby Nasz Burmistrz porozumiał się z Burmistrzem Radzymina i ZTM w kwestii przedłużenia linii kursowania autobusu do Kobyłki w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego, Radzymińskiej, Kościelna, dalej do Zagańczyka, Przyjacielskiej, Gospodarczej i Szkolnej w Nadmie dalej w kierunku Marek i Warszawy. Ten temat był już poruszany na spotkaniu z BURMISTRZEM, ALE POZOSTAŁ BEZ ODZEWU!!!. Może warto jednak o to powalczyć.
      • karimus Re: Czerwony autobus 25.01.13, 12:10
        szamot1973 napisał:

        > Pomysł z autobusem ZTM jest jak najbardziej trafiony, tym bardziej, że do Nadmy
        > jedzie 740. Myślę, że nie stanowiło by to wielkiego problemu, gdyby Nasz Burmi
        > strz porozumiał się z Burmistrzem Radzymina i ZTM w kwestii przedłużenia linii
        > kursowania autobusu do Kobyłki w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego, Radzymińs
        > kiej, Kościelna, dalej do Zagańczyka, Przyjacielskiej, Gospodarczej i Szkolnej
        > w Nadmie dalej w kierunku Marek i Warszawy. Ten temat był już poruszany na spot
        > kaniu z BURMISTRZEM, ALE POZOSTAŁ BEZ ODZEWU!!!. Może warto jednak o to powalc
        > zyć.
        świetny pomysł!!! petycja?
        • netkobylak Re: Czerwony autobus 25.01.13, 13:22
          Wyobraź sobie że siadasz w Nadmie na przystanku - w jakim realnym czasie dojedziesz załóżmy do najbliższego "rozjazdu" czy też m-ca przesiadkowego powiedzmy CH M1?
          Nie sądzę, że rozwiązaniem byłoby przedłużenie trasy autobusu z Nadmy. Raczej wprowadzenie czegoś co mogłoby zastąpić dojazd pociągiem do Wa-wy lub Rembertowa skąd są SKMki. Albo zupełnie lokalne rozwiązanie typu BUS i dowożenie w tzw. godzinach szczytu do stacji, ośrodka, szkół itd.
    • patrix2020 Re: Czerwony autobus 25.01.13, 16:24
      super , że trochę Was jest jednak chętnych do czerwonego autobusu, wydaje mi się, że jak by kursował zamiast J w godzinach szczytu co 30 min. to byłoby ok.?
      Taka petycja może być on-line np. na jakimś serwerze? Może ktoś z "nie - buraków" którzy się wypowiadali wie jak to zorganizować ? jakiś pomysł?
    • kate_p79 Re: Czerwony autobus 25.01.13, 20:59
      Jak najbardziej jestem za. Komunikacja w Kobyłce to tragedia. Już bardzo ułatwiłoby nam życie, gdyby autobusy dojeżdżały chociaż do stacji, marzeniem jest zwykły autobus do Warszawy, czy okolicznych miasteczek.
      • k_b_k Re: Czerwony autobus 26.01.13, 00:43
        Problem jest w tym, ze ZTM zdziera za takie kursy bajonskie sumy. Poki co jest Kolejka do Wawy to male szanse na warszawski autobus. Jak widac po kursowaniu J i ilosci osob nim jezdzacych taka linia nie ma uzasadnienia (szczegolnie co 30 minut). A przyczyna jest prosta- przegra z pociagami ze wzgledu na czas podrozy. Pociag jedzie 20 minut i jest w szczycie co 10-20 minut a autobus 40 minut i to bez korkow w markach. Moim zdaniem wewnetrzny transport laczacy wszystkie dzielnice i stacje PKP bylby lepszy. Autobusy W do Warszawy jezdza co 20 minut.

        Niedlugo padnie wspolny bilet- to chyba jasne. Samorzady zamiast dotowac Warszawe (Kobylka doplaca tym zlodziejom 1 milion PLN rocznie) powinny dorzucic do biletow Kolei mazowieckich zeby byly tansze. Pewnie taniej by bylo.

        • netkobylak Re: Czerwony autobus 26.01.13, 10:56
          Autobus co pół godziny nie ma uzasadnienia zdecydowanie. Jeśli chodzi o "obłożenie" linii J to niestety ale jak mam do wyboru jechać godzinę do Wa-wy lub 15 min do Wileniaka to wybór jest oczywisty. Inna sprawa że wszystko co teraz jeździ jeździ tą samą trasą, jeśli mam dojechać na J w okolice kościoła to nic nie stoi już na przeszkodzie żeby dojechać dalej do stacji kolejowej.
          Myślę, że dość rozsądnym rozwiązaniem byłyby jakieś busy "spinające" kilka miejsc przesiadkowych dla możliwości dalszej podróży. Nie musi to być komunikacja ZTM, ale musi być coś pewnego w miarę punktualnego i przystępnego cenowo. Niestety w pewnych porach dnia byłby martwy okres, raczej w grę wchodziłyby godziny tzw. szczytu. U nas nawet dzieci do szkoły nie mają jak dojechać.
          Jest tyle do zrobienia że chyba sami włodarze nie wiedzą od czego zacząć - dlatego wygląda to tak jakby nic nie chcieli zrobić...
          • patrix2020 Re: Czerwony autobus 26.01.13, 12:41
            Nie wiem jak resztę mieszkanców, ale mnie nie urządza pomysl z pociągiem nie korzystam poprostu prawie w ogóle z tego rozw. ale rozumiem innych. Chodzimi mi bardziej o dzieci i swobodne poruszanie sie na prostej trasie w Kobyłce bez używania samochodu np. do przychodni bo auto zaniemogło a jest - 16 stopni, lekarz przyjmuje dajmy na to na 16.30 są zaspy jest zimno i cemno - las a dziecko ma gorączkę lub poprostu ja do pracy córka do szkoły autobus zaraz będzie - NAPEWNO! a nie ja do pracy córka na przystanku ja już w Wawie ona dzwoni że już 40 min nic nie ma ja wracam i CYRK !
            netkobylak do chyba super pomysł z poprostu konkurencją dla J tylko czy przy tak małej liczbie osób chętnych (na przystankach) czy ktoś się tego podejmie? a może ta mała liczba osób jest zależna od funkcjonowania J i wiele osób odpuściło jazdę autobusem z przymusu (bo niepunktualnie, bo czasami w ogóle, bo w ogóle bez informacji, bo czują sie bosami?)? - ja na przyklad dlatego nie korzystam albo bardzo rzadko jak już mam mus między innymi dlatego, że jak w 1 dzień świąt chciałam z Warszawy wrócić po 1,5 godzinie z dziećmi na przystanku wróciłam taksówką zziębnięta a kierowca w zeszłym tygodniu jak poruszyłam temat mówi że przecież mówił w automusie w Wigilię że nie będą jeżdzić w 1 dzień świąt czyli co... tylko dla podróżujących codzinnie?
            • elonorcia Re: Czerwony autobus 26.01.13, 13:34
              Dokładnie - zgadzam się w 100 %. Nie wszyscy mieszkają tuż przy stacji lub przy trasie gdzie jeździ "W", które jest tańsze i jeździ z dużo większą częstotliwością. "J" w godzinach szczytu ma prawie komplet - więc myślę, że na MZA, które byłoby w drugiej strefie i w godzinach szczytu co pół godziny też znalazło by się sporo chętnych. Lepiej chyba zrobić cokolwiek jak chcociażby zorganizować elektroczną petycję niż wynajdować dziurę w całym.
          • owieczka1 Re: Czerwony autobus 26.01.13, 13:45
            nie zamiast J tylko odrębna linia oprócz J
            Ja J dojeżdżam do przychodni do Marek jak wiele osób , innego dojazdu tam niema chyba że samochodem i J powinna zostać na tej trasie .
            Najlepiej uruchomić odrębną linie i tylko wybrać odpowiedni kurs( czyli którędy ma jeździć )
            Mnie dziwi że mądre władzę nie uruchamiają żadnej komunikacji na wszystkich świętych między metropoliami ( cmentarzami ) i stacjami pkp.
            • ka_rl Re: Czerwony autobus 28.01.13, 13:18
              Tak jak wspomniałem,w Zielonce jeździ autobus L17, wg rozkładu jeden autobus na godzinę!
              Myślę, że tj jedyny realny pomysł do zrealizowania, bo po prostu Kobyłkę nie stać na częstsze kursowanie autobusów ani na trasę Kobyłka-Warszawa (przy dopłacie Miasta do wspólnego biletu!).
              Może ktoś się orientuje na jakiej zasadzie jest ten autobus L17 w Zielonce? Czy tj prywatna firma, która współpracuje z ZTM czy to ZTM puścił po Zielonce takie busy?
              • sportif Re: Czerwony autobus 28.01.13, 20:27
                firma prywatna, ale za wszystko płaci Zielonka. Jest to 2 strefa ZTM - czyli jak się ma "wspólny bilet", to można jechać do Warszawy
Inne wątki na temat:
Pełna wersja