Dodaj do ulubionych

Burmistrz i jego owieczki radni- puste lby.

04.03.13, 14:39
Trzeba miec siano zamiast glowy, zeby uchwalic pobieranie oplat za smieci od osoby zgloszonej. To chyba jasne, ze duzo osob nie jest zameldowanych w Kobylce i dzieki takiej uchwale nigdy nie bedzie. Bo niby po co? Zeby im kase nabijac. A kaska z podatkow pojdzie gdzie indziej.
Smieszni sa i do tego maja w bani piach.
Obserwuj wątek
            • damyk1 Re: Burmistrz i jego owieczki radni- puste lby. 04.03.13, 21:32
              gościu Ty masz problem bo do Ciebie argumenty nie docierają. Na proste odpowiedzi nie odpowiadasz konkeratmi tylko tak jak teraz piszesz o czymś innym.
              Zapytałem sie Ciebie i kbk jak Wy widzicie problem z uchwałą, co byście inaczej zrobili. Zero odpowiedzi.. Dlaczego bo nie wiecie pewnie jak to zrobic, ale skrytykowac umiecie. Z całym szacunkiem do kbk, bo jeszcze się nie wypowiedział, może zna świetny pomysł.
              W swoim wątku pisaleś o wrzawach, nowych władzach, nie tylko ja ale i inne osoby odpowiedziały Ci na twoje żale, przedstawiliśmy konkrety. Nawet nie toczyłeś dyskusji tylko znów z czymś innym wyskakiwaleś a jak poprosileś o przykłady nowych ulic, jak je dostałeś co napisałeś? Ze na rok przed wyborami itp itd...
                  • damyk1 Re: Burmistrz i jego owieczki radni- puste lby. 06.03.13, 22:57
                    Jak wspomniałem w kilku innych postach których pewnie nie czytałeś [ale twierdzisz że czytasz moje posty], jestem na codzień kierowcą Tir-a więc samo z siebie wyklucza byc sługusem, czy radnym...
                    Zadałem proste pytanie Tobie jak i Kobyłce34 jak widzicie to inaczej...
                    Oczywiście nie umiecie odpowiedzieć konkeretnie, przekonać do swoich racji, lub nawet przeciągnąć na swoja stronę, jedyne co umiecie to narzekać, marudzić, szukać i wytykać błędy, lub obrażać innych...
                    Kim Wy na codzien jesteście, potraficie coś innego niż tylko narzekać?
                    Nieporadni to raczej Wy jestaeście... A dlaczego? Dlatego że zakładając wątek nawet nie umiesz uzasadnić jakbyś Ty to widział...
                    • 11111 No i wszystko jasne! 08.03.13, 13:05
                      > jestem na co dzień kierowcą Tir-a...

Wyjeżdżają tacy na kilka(naście) dni to nic dziwnego, że ich żony wariują i rodzą im się w głowach androny - odwodnienia, drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i inne takie głupoty.
                      • damyk1 Re: No i wszystko jasne! 09.03.13, 02:59
                        Wiesz co? Jesteś debilem... a dlaczego? A dlatego że to nie mojej żonie się rodzą takie pomysły, po drugie ja akurat jestem codziennie w domu [Tak nie kazdy Tirowiec spędza poza domem kilka - naście dni] A po trzecie jak oceniasz człowieka po zawodzie to jesteś pospolitym zerem.
                        A może Ty się pochwał czym zajmujesz się na codzien???
                • damyk1 Re: Burmistrz i jego owieczki radni- puste lby. 06.03.13, 23:02
                  Podałem konkret ul. Nadarzyn, podam drugi konkret - ucywilizowanie parkingu przy Społem na stefanówce. Więcej przykładów nie podam, bo nie objezdżam Kobyłki w wzdłuż czy w szerz. Prosiłeś o jeden przykład, masz dwa...
                  Zaraz powiesz co to jest? Odpowiem Ci na ten temat jak będe więcej jeździł na rowerze z dzieckiem po Kobyłce, może odkryję inne inwestycje których nie widziałem.
                  A plany Ci zapodałem abys nie pisał że nie ma żadnych planów Ot to tyle...
    • kobylka34 Re: Burmistrz i jego owieczki radni- puste lby. 07.03.13, 10:50
      Kolego Damyk1,ja tu nie jestem od podrzucania pomysłów dla ekipy burmistrza,nie ja biorę kasę za myślenie!!!Narzekam bo mnie jak i większość mieszkańców wkur...a fakt,że nie można doprosić się podstawowych i bardziej pilnych potrzeb w gminie z powodu braku pieniędzy a w tej samej gminie aż nad to hojny jest budżet na zagraniczne wyprawy itp.Ludzie nie mają podłączonej kanalizacji,przy czym projekty już są gotowe,zapłaciła za nie gmina,wkrótce tracą ważność.Czy to nie jest marnotrawstwo?Podałbym ci tysiąc przykładów ale nie wiem chłopie czy warto,skoro masz takie samo myślenie to i tak tego nie zrozumiesz.Parking na przeciwko społem to rzeczywiście inwestycja na miarę naszego burmistrza,przy czym należy zauważyć fakt,że sklep jest cały czas wynajmowany i na parking w granicach 20 tys zł już dawno sobie zapracował.
      • damyk1 Władza a potrzeby mieszkańców 07.03.13, 13:59
        Kolego kobyłka34 szczerze też mi sporo rzeczy brakuje ale nie placzę bo wiem ze nie jestem sam w Kobyłce.
        Problemem Kobyłki i okolic jest fakt że jak wspomniałem wcześniej bardzo duży napływ ludności, gdzie infrastruktura nie była gotowa. Chodzi mi o pola i lasy które dzisiaj są osiedlami.
        Teraz nowi mieszkańcy podnoszą wrzawę o meliorację, drogi i chodniki bo się sprowadzili i wymagają, inni chcieliby wyremontowania starych chodników a są drogi gdzie i od 30 lat starzy mieszkancy nie moga się doprosić utwardzenia, chodników itp...
        Nowe władze będa miały te same problemy aby każdego zadowolić.
        Rozumiem nowych mieszkańców ale skoro kupowali działki gdzie kupowali, to nie widzieli jakie sa problemy? Ja np. bym chciał aby na Ręczajskiej / Nadarzyńskiej zagospodarować lasek, porobić ławki, alejki na spacery a nie chaszcze gdzie żule walą najpierw wino a potem walą potrzeby fizjologiczne. Denerwuje mnie fakt krytykowania festynów, bo w dużej mierze nie jest stać mieszkańców na imprezy plenerowe z dziećmi w Warszawie a tak chociaż spędzą i tak ograniczony czas z dziećmi, spotkają Kolegów/Koleżanki z ich nowymi rodzinami z czasów dzieciństwa, bądź bliżej poznają się z nowymi sąsiadami. Innym brakuje wiekszej ilości placów zabaw dla dzieci a jeszcze inni chcą wspólnego biletu a ktoś pisał kiedyś o muszli koncertowej, jedna z Koleżanek na forum krytykowała park przy Bazylice, bo wolałaby odnowione budynki publiczne i równe drogi.
        Chciałbym aby był monitoring w Kobyłce przeciw kundlom którzy niszcza kosze na śmieci i nowo posadzone drzewka czy oznakowania ulic.
        Przecież wiesz sam że wszystkiego budżet nie udźwignie. Piszesz Kolego o kanalizacji że ludzie nie mają podłączonej a sa plany. To UM jest temu winien? Każdy ma się przyłączyć sam, tylko znów powstaje problem. Jak zmusić daną rodzinę do przyłączenia się jak ich na to może nie być stać.
        Dlaczego stoje po stronie burmistrza??? Z jednego ale dłuższego powodu. Poprostu nie oceniam kogoś jak ktos coś zaczyna robić zanim nie skończy. Oczywiscie robi to już druga kadencję ale rozumiem fakt budowy tej kanalizacji i pochłonięcia budżetu ale czekam teraz i mam nadzieję że Kobylka dzieki innym inwestycjom na które narzekasz będzie miała wpływy do budzetu na remonty ulic, nowe chodniki, monitoring i parę ławek i placyków i odnowienie jakiejś kamienicy. Jak te inwestycje powstaną i zaczną przynosić korzyści finansowe a nadal będa problemy wtedy powiem krótko ROGUSKI NA *UJ SIĘ NADAŁ, NIE WYKORZYSTAŁ POTENCJAŁU I POWINIEN ODEJŚĆ Z ŻYCIA PUBLICZNEGO!!!
        A narazie powiedz mi skad On ma brać pieniądze na zachcianki wszystkich mieszkańców?
        Zakładów pracy dużych u nas nie ma, duże jest bezrobocie w całym powiecie, mieszkańcy płaca, bądź nie płacą podatków. Zobacz przy PKP Ossów - co któreś auto tam zaparkowane ma rejestracje inne niż WWL i często widze o tych samych porach w tych samych miejscach te same auta a to oznacza ze to są mieszkańcy niezameldowani w Kobyłce korzystający z PKP. Oczywiście ktoś niedawno kupił samochód, ktoś inny tylko wynajmuje mieszkanie...
        Owszem, jakbyśmy obaj weszli do UM, zaraz byśmy znaleźli nie potrzebne wydatki i zaoszczędzili może trochę pieniędzy ale ciekaw jestem jak by to było, gdybyś to Ty, czy ja byli burmistrzami, wtedy ktoś inny by też nam wypominał że marnotrawimy pieniądze, bo widzisz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Także Kolego pozostaje mi Tobie i sobie życzyć obyśmy nie byli po drugiej stronie barykady ;)
        • kobylka34 Re: Władza a potrzeby mieszkańców 07.03.13, 14:35
          już zaczynasz powoli rozumieć nasze postulaty,ale musisz wiedzieć jedno,że jak ktoś nie zrealizował swoich obietnic przez 7 lat to na pewno tego nie zrealizuje przez następne 20 lat z prostej przyczyny.........Nie każdy nadaje się do pełnienia tej funkcji!!!
          PS.
          Aby przyłączyć się do kanalizacji należy mieć te studzienki w ulicy a o nich ci wspominałem.
          Każdy nowy mieszkaniec musi płacić podatek od zakupionej nieruchomości,co też przyczynia się do powiększenia budżetu miasta a na co z kolei powinny być przeznaczone ich pieniądze!!!
    • kobylczanin.pl Re: Burmistrz i jego owieczki radni- puste lby. 12.03.13, 07:56
      k_b_k, Masz trochę racji, ale nie do końca. Mam nadzieję, że dużo wyjaśnia artykuł w tym temacie z ostatniego KOBYŁCZANINA. Wykazanie, że niekompetentne osoby przygotowywały uchwałę jest proste, chociażby, dlatego iż już musieli podjąć drugą prawie identyczną, ponieważ pierwszą podjęli w oparciu o zapisy ustawy, które jeszcze nie weszły w życie.
      Damyk, jeśli chcesz to możemy porozmawiać na każdy temat, ale szukanie inspiracji do realizowania obowiązków, na swoim stanowisku w gminie, na forach internetowych, nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem.
    • postnihilism Re: Burmistrz i jego owieczki radni- puste lby. 12.03.13, 16:24
      Zameldowanie i zamieszkanie to są dwie różne rzeczy. Jezu, ludzie zrozumcie w końcu, że fakt, że ktoś nie jest zameldowany nie znaczy, że np. nie płaci podatków w danej gminie. (To odnośnie dalszej części dyskusji w tym wątku odnośnie ludzi, którzy się do Kobyłki sprowadzają i nie płacą, rzekomo, tu podatków) Za trzy lata w ogóle nie będzie zameldowania i co? Ludzie podatków nie będą płacili? Inna sprawa z działalnością gospodarczą, ją faktycznie trzeba mieć zarejestrowana w danej gminie. A to kto gdzie ma rejestrowany samochód to już w ogóle nie ma znaczenia, bo teraz nie trzeba przerejestrowywać samochodu po zakupie, czy zmianie miejsca zamieszkania.
      Po drugie są rozliczne sposoby na sprawdzenie ile osób zamieszkuje lokal np. sprawdzenie zużycia prądu i wody. Pomijając, że nawet jak ktoś będzie chciał "rżnąć głupa" i nie meldować rodziny, wykazując 1 lokatora na potrzeby śmieci, to uderzy go to z innej strony, bo gdzieś te osoby w ogóle będą musiały być zameldowane/zgłoszone. Osoba dorosła gdzieś do urzędu skarbowego ma zgłoszone miejsce zamieszkania, dziecko gdzieś do szkoły jest zapisane itd. I tam będą musieli płacić za śmieci, więc co to za oszczędność? No chyba, że to ma być nowoczesny lokalny patriotyzm. Grosza w swojej gminie nie zapłacę, zamelduję się u babci w Sieradzu i tam będę płacił, a tu będę śmiecił, niech zapłacą za mnie inni, bo burmistrz mi się nie podoba.
    • isa1234 Re: Burmistrz i jego owieczki radni- puste lby. 13.03.13, 14:28
      chcą czy muszą(zachęcać do płacenia podatków od dochodu w naszej gminie)a może muszą a nie chcą ,brak wizji w sposobie zarządzania prowadzi do bankructwa każde przedsiębiorstwo.W Wołominie wpadli na pomysł ufundowania nagrody w postaci samochodu,pomysł nie dopracowany nie przyniósł owoców ,aczkolwiek liczą się dobre chęci,których i naszej władzy życzę z całego serca.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka