Dodaj do ulubionych

jak u was z odbiorem odpadów?

09.07.13, 06:46
jak w temacie jak u was z odbiorem odpadów ? czy firma wywiązuje się z odbioru , z tego co słysze to ludzie się skarżą że nie odbierane są w terminie , u mnie osobiście w rejonie X gdzie mieli zbierać biodegradowalne nie jeździli i nie zbierali tak samo na nadarzynie wogóle nie odebrali żadnych ani zmieszanych ani bio a już jest drugi tydzień . Dzwoniłam dwa razy do urzędu miasta mieli się dowiedzieć ale do tej pory czekam na telefon a śmieci się zbiera niedługo trzeba płacić a tu jeszcze nic nieodebrane , niewykonana usługa.
a jak jest u was ?
Obserwuj wątek
    • wa.dora Re: jak u was z odbiorem odpadów? 09.07.13, 18:07
      Ja mieszkam w rejonie " Piotówek” przyznam, że w zeszłą środę mieliśmy odbiór bio, z mieszkańców na naszym osiedlu, jako jedyni wystawiliśmy trawę i zabrali, wczoraj wybierali śmieci zmieszane. U nas na razie wszystko działa. Myślę, że oni potrzebują czasu na ogarnięcie tych swoich rewirów, zrobili plan odbiorów teoretycznie, teraz muszą przełożyć to na praktykę.
    • 2agap Wpływ rewolucji śmieciowej na mnie... 25.07.13, 14:53
      Rozumiem założenie ustawy której celem było wyeliminowanie dzikich wysypisk - założenie super.
      Od zawsze segregowałam śmieci (tj od kiedy pojawiła się taka możliwość)
      Nie toleruję wyrzucania śmieci do lasu albo do miejskich koszy.
      Mam 2 kubły na śmieci ale na tyle osób w domu to za mało. Segregowaliśmy odpady co znaczenie ograniczyło ilość śmieci "płatnych" Motywacja - głownie finansowa była silna.
      Ale nadeszło lepsze i zamiast płacić co miesiąc 30zł to płacę ponad 50!!!!!!
      Irytacja sięgnęła maximum kiedy dowiedziałam się że w Markach za segregowane śmieci płaci się UWAGA 8zł!!!!!!! U nas 14!!! I chyba wywozi śmieci ta sama firma IMPERF :) Czyżby nasi urzędnicy nie umieli negocjować?

I tak oto: nie chce mi się już płukać plastików po nabiale i rzucam go do zwykłego kosza. Zamiast 3 worków z plastikiem i 2 z papierem wystawiłam już jeden mniej a w tym miesiącu będzie ich jeszcze mniej. Za to oba kosze były z czubkiem! Skoro płacę więcej za śmieci to moja motywacja spadła do blisko zera i patrzę tylko aby 2 pojemniki się nie przepełniły. Albo sobie zgłoszę jeszcze jeden przecież płacę za osobę nie za pojemnik.
      A ekologia - chętnie o ile mnie nie kosztuje więcej. A w Kobyłce nie jest premiowana.
      A odpady biodegradowalne???? Widziałam je rozciągnięte przez psy po całej ulicy - może mogłyby jednak te worki zostawać w dotychczasowych miejsach?
      Miałam kosz który też nie był w standardzie. Kosz od IMPERF - zaproponowali mi 160zł!!!!!! Kupiłam go.
      Podsumowując:
      owszem cel osiągnięty jeżeli chodzi od odstraszenie od wyrzucania śmieci w lesie. Ale w Kobyłce zamierzony cel wspierania eko życia i segregowania śmieci nie zrealizowany. Osoby które segregowały będą segregowały ale już nie tak dokładnie jak wcześniej bo czy posegregujemy 50%śmieci czy 100% płacimy najwięcej w powiecie. Więc ja nie będę marnowała bezcennej wody na mycie pojemników.

A terminy?
      U mnie opóźnienie o 1 dzień. Moja ulica jest wpisana o 1 dzień wcześniej niż sąsiadów więc nikt do mnie nie zajeżdza w dniu odbioru :)
      A to że jest tyle róznych terminów odbioru smieci tylko mnie bardziej wkurza. I zniechęca, niestety...
      • gargamelica1 Re: Wpływ rewolucji śmieciowej na mnie... 26.07.13, 15:47
        Święte słowa że motywacja co do segregacji spadła i kosz który Mi starczał na miesiąc (120l 4 osoby)zapełniam w 2 tygodnie.Wymogi co do czystości segregowanych śmieci są absurdalne i żeby nie narazić się na gniew firmy wywożącej śmieci segreguję tak aby kosz na odpady mieszane wystarczył na 14 dni a segreguję tylko to co mam 100% pewności że Imperf tego nie odrzuci.Podstawowy absurd nie można wyrzucać wytłoczek po jajkach bo nie przejdzie i przywalą po 20 za mieszkańca.
      • wizardon Re: Wpływ rewolucji śmieciowej na mnie... 27.07.13, 09:58
        Prawda jest taka, że nasza gmina zarabia na tych śmieciach.

Niedawno byłem w Halinowie i tam urząd zmniejszył ceny za wywóz śmieci:
        - zmieszane z 60 do 45zł miesięcznie
        - posegregowane z 30 do 20zł miesięcznie.

Są to ceny od gospodarstwa domowego, więc wychodzi dużo taniej niż u nas. Przy takich cenach to ludzie już raczej niczego do lasu nie wyrzucą.
      • arturkoczyk Re: jak u was z odbiorem odpadów? 14.08.13, 14:32
        Zgłosiłem przez formularz kontaktowy na eko.kobylka i dostałem odpowiedź:

Witam

Pana zgłoszenie o barku worków na odpady segregowane zostało w dniu 12.08.2013r. zgłoszone firmie IMPERF s.c.

Jednocześnie informuję, że odpady segregowane w przypadku braku worków można gromadzić w swoich workach (czarnych lub przeźroczystych), które należy podpisać jaka frakcja się w nich znajduje. Worki takie powinny być odebrane przez firmę IMPERF.

Barbara Stańczak
        Wydział Ochrony Środowiska
        Urząd Miasta Kobyłka

Brakujące worki też dostałem. No może i mamy drogie śmieci, ale za to obsługa D2D :]
        • dilaila1 Re: jak u was z odbiorem odpadów? 15.08.13, 20:26
          u nas podczas ostatniego wywozu odpadów segregowanych panowie z Imperfu dawali po komplecie worków z każdego koloru bez znaczenia jaką ilość się wystawiło... dodatkowych worków również nie otrzymałam po słownej prośbie, a jedynie chamską odzywkę. Zobaczymy jak będzie się układała dalsza współpraca...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka