Dodaj do ulubionych

Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdna

12.09.13, 10:16
Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdna. Powstały ogromne dziury na jezdni w okolicy granicy z Zielonką.

Dzisiaj rano w kierunku Zielonki utworzył się ogromny korek. Przejeżdżając tamtędy, szczególnie nocą, radzę zwolnić prawie do zera. Inaczej grozi to uszkodzeniem koła. Samochody starają się omijać przeszkody wjeżdżając na chodnik.

Jeśli nic nie poprawią, przejazd wkrótce będzie całkiem niemożliwy, chyba, że terenówką.

Dziwi mnie, że ten remont jest tak fatalnie prowadzony. Od sfrezowania starego asfaltu do położenia nowego nie powinno być dłuższego odstępu niż kilka dni (tak jak na przykład ostatnio prowadzony remont DW634 i DW631 - tam wykonano to o wiele sprawniej).
Obserwuj wątek
  • opiekunka30 Re: Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdn 12.09.13, 11:04
   Jeżdże tamtędy codziennie po kila razy i już mam dość,to co się dzieje to jakaś masakra, też dziś stałam rano w tym korku i też wpakowałam się w te dziury bo są dwie takie że wpada całe koło, dlaczego to nie jest oznakowane i też zastanawiam się dlaczego tyle zwlekali z położeniem tego asfaltu przecież była ładna pogoda a teraz pewnie nie położą bo deszcz...., brak słów:(
    • tym2011 Re: Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdn 12.09.13, 11:52
     postnihilism napisał:

     > Nie remontowali to źle, remontują tez źle. Wam dogodzić. Zawsze coś nie tak. Po
     > męczycie się parę tygodni i będzie nowy asfalt, za pół roku nie będziecie nawet
     > pamiętali, że były jakieś utrudnienia.

     Remont jest prowadzony niewłaściwie. Sfrezowanie i położenie nowej warstwy asfaltu na ulicy Szerokiej można byłoby wykonać w ciągu dwóch dób (łącznie z malowaniem oznakowania poziomego). No chyba, że planują coś więcej niż sfrezowanie i nowy asfalt, ale nie sądzę.

     Ile czasu minęło od sfrezowania? 2 tygodnie? Ile jeszcze czasu upłynie?

     A nawet jeśli nie dało się inaczej tego zgrać czasowo, to należało po sfrezowaniu uzupełnić asfaltem (lub czymkolwiek innym) dziury pojawiające się w jezdni.

     Jeśli urzędnicy nie remontują drogi, to mamy prawo narzekać. Jeśli remontują niewłaściwie, też mamy prawo narzekać. Jeśli remont byłby prowadzony właściwie, nie narzekalibyśmy, a urzędnikom dostałby się plus (który byłby uwzględniony w najbliższych wyborach).
     • postnihilism Re: Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdn 12.09.13, 15:23
      Oczywiście. Jak w każdym przypadku Polacy znają się na wszystkim, wiedzą jak powinni grać piłkarze reprezentacji, że sąd powinien wydać inny wyrok, a drogowcy inaczej budować drogi. Pewnie, że można było inaczej, na przykład zamknąć na dwa miesiące cały ciąg ulic od Wołomina do Zielonki i remontować. Ale wówczas byłby krzyk, że jako to, że utrudnienia, że sklepy padają, że nie ma jak do pracy/szkoły dojechać. Można też w nocy wszystko robić, już widzę te wpisy mieszkańców, że spać się nie da. Można też w weekendy, wówczas pojawią się wujkowie dobra rada, którzy stwierdzą, że to bez sensu, bo remont będzie trwał rok, a jakby go robić bez przerw to potrwałby miesiąc. Jest remont - jedź objazdem, jedź ostrożnie, skończy się remont, przyspieszysz. A najlepiej zgłoś do urzędu miejskiego prośbę o oznaczenie drogi i szybciej to załatwiasz niż wylewając żale na forum.
      • tym2011 Re: Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdn 12.09.13, 16:16
       postnihilism napisał:

       > Oczywiście. Jak w każdym przypadku Polacy znają się na wszystkim, wiedzą jak po
       > winni grać piłkarze reprezentacji, że sąd powinien wydać inny wyrok, a drogowcy
       > inaczej budować drogi. Pewnie, że można było inaczej, na przykład zamknąć na d
       > wa miesiące cały ciąg ulic od Wołomina do Zielonki i remontować. Ale wówczas by
       > łby krzyk, że jako to, że utrudnienia, że sklepy padają, że nie ma jak do pracy
       > /szkoły dojechać. Można też w nocy wszystko robić, już widzę te wpisy mieszkańc
       > ów, że spać się nie da. Można też w weekendy, wówczas pojawią się wujkowie dobr
       > a rada, którzy stwierdzą, że to bez sensu, bo remont będzie trwał rok, a jakby
       > go robić bez przerw to potrwałby miesiąc. Jest remont - jedź objazdem, jedź ost
       > rożnie, skończy się remont, przyspieszysz. A najlepiej zgłoś do urzędu miejskie
       > go prośbę o oznaczenie drogi i szybciej to załatwiasz niż wylewając żale na for
       > um.

       Jakie znowu 2 miesiące, jaki miesiąc? Jak do tej pory to sfrezowali stary asfalt (1 dzień prac) jakieś 2 tygodnie temu. Potem nie działo się nic, a kiedyś znowu wrócą i położą asfalt (kolejny dzień roboty).

       Zrozum, że tego typu remont robi się w jeden weekend.

       Zapraszam na Szeroką, bo z tego co piszesz, to wnioskuję, że nie znasz sprawy.
    • ikonopis01 Re: Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdn 12.09.13, 14:14
     Nie chodzi o "trudno wam dogodzić" - tylko o brak jakiegokolwiek oznaczenia tych utrudnień. Pod asfaltem jest tylko ubity żwir i teraz po deszczu jest wypłukany, tylko patrzeć jak zaczną zapadać sie studzienki. Wygląda że nie jeździsz tą ulicą. Teraz do Warszawy muszę jeździć przez Nadmę . Już kilka razy ślizgałem sie podwoziem po deklach studzienek. Gdyby było jak należy oznakowanie i możliwość objazdu nikt by nie narzekał .
   • ikonopis01 Re: Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdn 14.09.13, 09:33
    Jak jedziemy tylko do Zielonki w rejon kościoła , to wybacz jazda z Marety lud Maciołek przez Nadmę .... trochę dziwnie. Tak się składa że w tym samym czasie kiedy auta grzęzły w dołach pod Zielonką ekipa wykonawcy zasypywała dołki po kilka cm przy sklepie mięsnym. Jadąc przez Nadmę Jaworówką trafimy na zwężenie na wiadukcie .
  • meltibi Re: Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdn 14.09.13, 19:05
   Tylko dlaczego remont teraz???? Pierwsze dni szkoły i powroty do pracy po wakacjach a tu drogi poblokowane. Takie prace wykonuje się jak najmniejszym kosztem - w wakacje gdy był mały ruch to właśnie był czas na taki remont. Dokładnie tak samo wyglądało kładzenie kanalizacji chyba 2-3 lata temu - pierwszy dzwonek szkolny i zamknięcie głównej ulicy do Zielonki (Zagańczyka). To nie tak powinno się odbywać....
  • tym2011 Re: Uwaga, ulica Szeroka jest prawie nieprzejezdn 07.05.15, 22:44
   O owego remontu ulicy Szerokiej minęło rok i 7 miesięcy. W zasadzie to pierwsze dziury pojawiły się jeszcze w tamtym roku, a osadzenie studzienek woła o pomstę do nieba.

   W ostatnich dniach wykonano częściową naprawę jezdni. Ktoś pisał w tym wątku o narzekaniu, o znaniu się na wszystkim itd. Niestety nawet laik skojarzy, że lanie asflatu w wodę i błoto podczas deszczowej jesieni to po prostu wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto. Nie trzeba być ekspertem od drogownictwa.

   Zapraszam na ulicę Szeroką w rok i 7 miesięcy po remoncie. Piękne, czarne kawały nowego asfaltu robią niesamowite wrażenie.

   Ja już nawet nie oczekuję, że droga po remoncie wytrzyma 20 lat, choć powinna... Ale na litość, nawet 5 lat nie da rady?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka