Dodaj do ulubionych

TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce

29.09.14, 04:00
Po akcji społecznej na fejsiuniu, czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że polityka uprawiana w Kobyłce to jedno wielkie szambo? :D

Pod hasłem, które powinno Kobyłczan łączyć obsmarowuje się tam teraz politycznych oponentów.
Co najlepsze prezes stowarzyszenia rządzący miastem jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych za całą sytuację, a jego członkowie zwalają odpowiedzialność tylko i wyłącznie na opozycję :D
Ja po prostu nie mam pytań kurde...
Dla mnie to przechodzi wszelkie pojęcie. Matko. Gdzie ja żyję...

Jak się robi politykę w Kobyłce?

Rozdział 1

1. Wydajemy pod szyldem władzy karkołomną decyzję (naprawdę niewiadomo dlaczego) o budowie wiaduktu w złym miejscu
- bez korzystnych połączeń z dotychczasowymi drogami
- bez drogi dojazdowej i środków na nią
- przez ściśle zabudowaną drogę Jasińskiego
- przez tereny objęte ochroną Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu
(gdyby wiadukt miał zostać w śladzie Poniatowskiego i Napoleona nikomu z tamtejszych mieszkańców (szczególnie ulicy Jasińskiego) nie przyszłoby do głowy zbierać podpisy
--> NIE BYŁOBY DZISIEJSZEJ SYTUACJI!!!!!!!!!!

2. Po karkołomnej decyzji ignorujemy jako władza zbuntowanych mieszkańców, którzy walczą o swoją własność i sami się organizują i zbierają podpisy pod kościołami. Gdy stowarzyszenie opozycji chce im pomóc (bo władza ma na nich wywalone) to WYŁĄCZNIE im przypisujemy zasługi w zbieraniu podpisów.
--> JAKO WŁADZA TRWAMY W SWOJEJ NIEZROZUMIAŁEJ DECYZJI, A ZBUNTOWANYCH MIESZKAŃCÓW MAMY GŁĘBOKO W POWAŻANIU I UTOŻSAMIAMY ICH WSZYSTKICH Z OPOZYCJĄ.

3. Następnie jako stowarzyszenie obarczamy winą za zaistniałą sytuację wyłącznie opozycję i przeciwko nim podburzamy kobyłkowską społeczność podczas gdy:
- w stowarzyszeniu mamy burmistrza, który cały ten burdel sprokurował
- w stowarzyszeniu mamy burmistrza, który siedzi teraz cicho jak mysz pod miotłą
- w stowarzyszeniu mamy burmistrza, który nie ma nawet odwagi wyjść do ludzi i wziąć udział w debacie o problemach miasta.

Tak się robi politykę w Kobyłce! :D

Obserwuj wątek
  • closh Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 29.09.14, 07:04
   Dzięki za info że jest cakcja na facobooku. Porównując to co jest na facebooka a to co Ty wkółko wypisujesz to naciągasz pojęcie obsmarowywania sam obsmarowójąc ;)
   Tam jest w porównaniu z tym forum - cisza i spokój i .. kliknąłem lajk.
   Pozdrawiam
   • kobylka34 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 29.09.14, 07:42
    Mnie osobiście najbardziej śmieszy fakt,że Jeden Powiat chwali się głośno,że nie ma nic wspólnego z polityką a tak naprawdę przechodzi w PSL.Na głównym zdjęciu na pierwszym planie Pani Bożena Żelazowska.Pozdrawiam serdecznie Panią Bożenkę.
  • arturkoczyk Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 29.09.14, 14:34
   A ja zrobiłem dzisiaj coś, na co nikt inny przede mną nie wpadł. Otóż ..... udałem się do PKP PLK aby u źródła dowiedzieć się czegoś na ten temat. I co ? Co nieco się dowiedziałem (szczegóły później) natomiast inna sprawa jest taka: jak to jest, że ja- zwykły mieszkaniec Kobyłki, którego zdanie nikogo nie obchodzi, zadaję sobie odrobinę trudu, żeby dowiedzieć się czegoś na ten temat a osoby, powiedzmy że lokalni działacze polityczni, wypisują w tym temacie różne rzeczy nie mając pełnego oglądu na sprawę. A ta quasi dyskusja czy to tutaj, czy na facebooku to dno totalne z grubą warstwą mułu- jak można wypowiadać się na temat nie mając w nim pełnego rozeznania ?! A potem ktoś wypisuje głupoty tylko na tej podstawie, bo ktoś inny wcześniej wypisał głupoty na podstawie, że ktoś jeszcze wcześniej wypisał głupoty ....
   • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 29.09.14, 15:46
    Panie arturkoczyk

    Działaczem nie jestem. Zdanie wyrobiłem po zapoznaniu się z tym co jest w sieci. Tak to wygląda moimi oczami. Być może faktycznie wiem za mało, ale niestety ciężko jest się połapać w tym nieustannym, wzajemnym obrzucaniu się błotem i natłoku sprzecznych informacji (lub jej braku).

    W każdym bądź razie mogę się mylić i z przyjemnością przeczytam, o czym Pan się dowiedział w PLK.

    Pozdrawiam
  • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 30.09.14, 08:25
   www.facebook.com/burmistrzmiastakobylka/posts/285706571640282

   Jednak chyba komuś na tym zależy...
   Pan Gniadowicz pofatygował się do PKP. Czyż nie powinien robić to kto inny?

   Burmistrz niestety uznał, że z poniedziałkiem nie warto odnosić się do kluczowych na kilkanaście lat spraw miasta. Chyba jednak coś go gryzie...
   Pochwalił się tylko, że:
   "Kobyłka liderem zrównoważonego gospodarowania przestrzenią" ;p

   Jeszcze po świeżej debacie kolejny przykład całkowitego ignorowania mieszkańców Kobyłki.

   Coś czuję, że całe to podburzanie społeczeństwa odbije im się czkawką :)
   Teraz manipulacje, które widać gołym okiem:
   "Przypominamy, że 1,5 tysiąca podpisów mieszkańców Kobyłki, złożonych PRZECIWKO PROPONOWANYM PROJEKTOM PRZEJAZDÓW, zbierali SYMPATYCY Kobyłkowskiej Wspólnoty Samorządowej."

   1. Kto to jest sympatyk? Jak rozpoznać takiego sympatyka? A co jeśli w tych 1500 podpisach był z dziesięciu sympatyków Jednego Powiatu i 50 PiSu?! Kto to sprawdził?
   Na stos z tymi sympatykami również!!! :D

   2. Zarówno wieści jak i ta strona założona przez kogoś usłużnego podały: "złożonych przeciwko proponowanym projektom przejazdów".
   Z tego co mi wiadomo podpisy nie były zbierane przeciwko obu przejazdom, a wyłącznie wiaduktowi w Kobyłce Ossów w śladzie zaproponowanym przez władze miasta. Nie godzono się na tymczasowe rozwiązania z ulicą Jasińskiego.
   Wyczytałem, że jedyną osobą przeciwną TUNELOWI w centrum była radna pana burmistrza. Hipokryzja?

   Jestem mega ciekaw dlaczego rozwoju sytuacji. Jedno jest pewne:
   Jeśli okaże się, że decyzja o proponowanym przez władze rozwiązaniu została podjęta pochopnie i była możliwość pobudowania tego wiaduktu w starym śladzie bez tymczasowego rozwiązania w Jasińskiego i całego tego bajzlu to będzie się działo...

   Czekam na więcej informacji zarówno od Pana Huberta jak i Pana Artura .
   • na.po.leon Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 30.09.14, 09:31
    Przy takim obrocie sprawy jak ostatnio obserwuję coś mam wrażenie, że zarówno obecna władza jak i Wspólnota może być nieco zdziwiona przy wyborach bo jak wszyscy wiemy "gdzie dwóch się bije...". Wzajemne obrzucanie się błotem niczemu dobremu nie służy. Akurat sprawa wiaduktu i tunelu powinna chyba pokazać, że obu ugrupowaniom czy ludziom z nimi sympatyzującym powinno zależeć na tym co rzeczywiście dzieje się w Kobyłce. Ja natomiast widzę, że teraz będzie udowadnianie - "moja racja jest mojsza...", kto bardziej się przysłużył planownej katastrofie. Chyba zarówno obecna władza jak i Wspólnota ma lekcje do odrobienia wynikające z tej sytuacji.
    Wspólnota wraz ze swoimi orędownikami (z tego forum) chyba powinna wyciągnąć wniosek że nie wszędzie trzeba być a jak się już jest to nie tylko po to aby zrobić szum, zdjęcia i zanegować działanie władzy. Nawet jeśli teraz się sprawa jakoś tam wyjaśni, wyjdzie kto był "za", kto "przeciw" a kto był "bardziej" to niesmak z całej sytuacji pozostanie...
    • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 30.09.14, 10:15
     Owszem.
     Teraz pytanie: Czy stowarzyszenie Nasza Ziemia i pozostawieni sami sobie mieszkańcy tamtejszych rejonów bez Wspólnoty nie zbieraliby podpisów? Czy rozwiązanie przez ulicę Jasińskiego i tak nie byłoby blokowane?

     Wydaje mi się, że podburzanie mieszkańców Kobyłki i przypisanie zasług wyłącznie "SYMPATYKOM" Wspólnoty i mówienie nieprawdy, że byli przeciwni zarówno wiaduktowi jak i tunelowi raczej zgodzie się nie przysłuży.
     W moich oczach to paskudny sposób na zdyskredytowanie opozycji pod szczytnym hasłem "tak dla tunelu i wiaduktu".

     Czekam teraz na odpowiedzi na pytania kogoś mądrego i zorientowanego (bo ja taki jeszcze do końca się niestety nie czuję):

     1. Jakie na dzień dzisiejszy jest stanowisko kolei. Czy jest szansa jeszcze to naprawić?
     2. Czy jest tak jak faktycznie mówi Pani Ewa Jaźwińska, że nie było możliwości pobudowania wiaduktu w starym śladzie? Jeśli tak to dlaczego nie było takiej możliwości?
     3. Czy miejsce nie w śladzie ulic Napoleona i Poniatowskiego miało wpływ na decyzję kolejarzy?
     4. Jakie działania zostały podjęte, by nie doprowadzić do zaistniałej sytuacji (bunty mieszkańców)?

     Myślę, że niebawem wszystkiego się dowiemy, bo jestem przekonany, że wiele osób pracuje już nad wyjaśnieniem.

  • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 30.09.14, 13:37
   regionalna.waw.pl/regionalna/mieszkancy-sie-spoznili/

   Polecam szczególnie fragmenty:

   Wiadukt niezgody
   Mieszkańcy zgłaszali zarówno zastrzeżenia natury ogólnej (aspekty ekologiczne, problemy z odwodnieniem terenu, niezgodność z planami zagospodarowania), jak i konkretne, np. spadek wartości nieruchomości. W przypadku wiaduktu, wiele osób podnosiło zmianę charakteru małej ulicy Jasińskiego, przez która teraz ma być poprowadzony główny ruch. Sugerowano z sali budowę wiaduktu w ciągu ul. Poniatowskiego i Napoleona, czyli tak jak obecnie przebiega przejazd przez tory.

   - Zdecydowaliśmy się na wybór rozwiązania bardziej przyszłościowego, które umożliwi połączenie wiaduktu z drogami mającymi powstać w ciągu najbliższych latach, między innymi S8 i węzłem Kobyłka na tzw. obwodnicy Marek ? wyjaśniał Piotr Grubek, wiceburmistrz Kobyłki.

   Za późno na zmiany?
   Na zadane w końcu wprost przez jednego z mieszkańców pytanie, czy możliwe są jeszcze zasadnicze korekty w realizowanym projekcie, wiceburmistrz Grubek przyznał, że po rozstrzygnięciu procedur przetargowych, zaakceptowaniu ceny i zakresu robót, nie ma już o tym mowy. Może jedynie są drobniejsze korekty czy kompromisowe rozwiązania w przypadku prac cząstkowych.

   Kolejne pytania:

   1. Kiedy zapadła decyzja o budowie wiaduktu w nowym śladzie?
   (dlaczego już wiem, bo tam na górze jest napisane).
   2. Czy władze przez te wszystkie lata dostatecznie przyłożyły się do konsultacji społecznych z mieszkańcami, podejmując samodzielnie taką decyzję?
   3. Czy była możliwość budowania tego wiaduktu w obecnym śladzie ulic Poniatowskiego i Napoleona i dlaczego nie wybrano tej opcji? Jeśli nie było takiej możliwości to pytam dlaczego?
   4. Czy problemy były też z tunelem czy protesty Kobyłczan dotyczą wyłącznie wiaduktu?
   5. Wreszcie jakie jest na ten moment stanowisko kolei? Czy to się da jeszcze naprawić?

   Czekamy na rozjaśnienie sytuacji, bo robi się gorąco.

   • antoni_68 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 30.09.14, 14:24
    "Spotkanie, które miało być merytoryczne i poświęcone tematom kolejowym, momentami zmieniało się w przedwyborczy wiec. Niejednokrotnie wypowiadający się przedstawiali się nie tylko z imienia i nazwiska, ale również podkreślali ugrupowanie polityczne, które reprezentują."

    JAK MYŚLISZ ROKERPEREJRO88, O JAKIE UGRUPOWANIE POLITYCZNE O KTÓRYM MOWA W GAZECIE REGIONALNEJ MOGŁO CHODZIĆ???
   • damyk1 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 30.09.14, 18:24
    > 1. Kiedy zapadła decyzja o budowie wiaduktu w nowym śladzie?
    > (dlaczego już wiem, bo tam na górze jest napisane).

    Przez ostatnie 4 lata bardzo dużo zmieniło się w infrastrukturze drogowej tej cześci Mazowsza. Jeszcze 5 lat temu nikt nie mowił głośno że będzie Autostrada z zachodu do Warszawy. Jak wiesz od Toruńskiej w kierunku Białegostoku prowadzi bardzo ważny szlak międzynarodowy.
    4 lata temu była cisza na temat obwodnicy Marek, wszystko ruszyło z kopyta właśnie 4 lata temu, jest szansa aby Kobyłka miała swój węzeł przy połączeniu S2 i S8 [dawne rondo DW631 i DW634] co daje łatwiejszy dojazd do naszej mieściny aniżeli kluczenie uliczkami
    Wszystko było robione aby za jednym zamachem zrobić jak należy a nie na zasadzie że potem się będziemy martwili, co generuje dodatkowe koszta, dlatego nastąpiły zmiany aby myśleć na przyszłość. A wiesz doskonale że ma powstać w okolicy Auchaun. Plany były aby to wszystko przerobić i zrobić dobrze a nie doraxne rozwiązanie.

    > 2. Czy władze przez te wszystkie lata dostatecznie przyłożyły się do konsultacj
    > i społecznych z mieszkańcami, podejmując samodzielnie taką decyzję?

    Zależy co rozumiesz przez "przyłożenie" Przyłożenie może mieć określenie - tak nic nie robimy, 50 osób przez chwilę będzie szczęśliwa dopóki nie zirytuje ich uciązliwy ruch drogowy a potem będą narzekali że można było zrobić wiadukt w innym miejscu. A te paręnaście tysięcy? Co tam...

    > 3. Czy była możliwość budowania tego wiaduktu w obecnym śladzie ulic Poniatowsk
    > iego i Napoleona i dlaczego nie wybrano tej opcji? Jeśli nie było takiej możliw
    > ości to pytam dlaczego?

    Odpowiedź w pkt2.
    Pewnie była możliwość, prostsza, ale jak wspomniałem, zaraz byłyby protesty że za duży ruch mają pod oknami. Zauważ że głównie protestowało co któreś gospodarstwo przy ul. Napoleona. Dlaczego nie na wszystkich ogrodzeniach w promieniu chociażby 2 km nie wisiały transparenty?

    > 4. Czy problemy były też z tunelem czy protesty Kobyłczan dotyczą wyłącznie wia
    > duktu?

    Protesty o których mowa głównie dotyczą wiaduktu. Co do tunelu były jakieś głosy przedsiebiorców mających swoje dzialalności gospodarcze przy PKP że jak powstanie tunel, to spadną im obroty, bo główny ruch kołowy ominie dzisiejszy ślad przejazdu Ręczajska - JPII
    Ale bym obu protestów nie łączył. Natomiast PKP wyszło z założenia że cała Kobyłka protestuje w odniesieniu do obu inwestycji na terenie.
    Prosciej... Nie chcieliście, to macie za swoje K.R.O.P.K.A.

    > 5. Wreszcie jakie jest na ten moment stanowisko kolei? Czy to się da jeszcze na
    > prawić?

    Tak, może przy II etapie inwestycji, gdzie daty nie określono - może to być za 5 lat, może być za 35...

    > Czekamy na rozjaśnienie sytuacji, bo robi się gorąco.

    p.rokerperejro88 Pan taki zorientowany w każdym temacie a zadaje Pan pytania jakby sie wczoraj sprowadził do Kobyłki.
    Gdzie Pan był jak w tym roku WS chwaliła się fotkami protestujących mieszkańców, jak opisywali na swojej stronie i w Kobyłczaninie te informacje? Konkretnie.
    Zaraz Pan mi zarzuci że czeka Pan na odpowiedzi kompetentnych osób. Na wszystkie pytania można znaleźc odpowiedź w internecie jak i mając odrobinę zdrowego rozsądku i interesując się miastem i okolicami i można samemu na to odpowiedzieć.
    • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 30.09.14, 19:47
     Nie zarzucę. Po prostu zignoruję, bo tak będzie lepiej. Widziałem Pana w akcji w produkcji negatywnych komentarzy na Wspólnotę i naprawdę szkoda mojego czasu na kolejną bezsensowną polemikę. Do niczego dobrego ona nie doprowadzi, a tylko ci co normalnie chcą na sprawę spojrzeć będą się denerwować.

     Zaczekam na konkrety i będę sobie pisał własne spojrzenie na świat ;)
     Pan może się odnosić jeśli będzie miał Pan ochotę.

     Pan Artur i Pan Gniadowicz byli u źródła.
     Myślę, że będą wiedzieli więcej niż zwykły producent hejtu i niebawem przekonamy się ile zrobił burmistrz i jego świta by dzisiejszej sytuacji nie było.
  • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 01.10.14, 12:12
   Trolle internetowe wciąż działają.
   Z wielką werwą obsmarowują opozycję, dzielą mieszkańców i tworzą negatywne komentarze.
   Dawno nie widziałem takiej żenady jak zmanipulowany temat na facebooku i napisanie dziesiątek negatywnych dla Wspólnoty komentarzy przez parę osób na stronie Wieści Podwarszawskich. Notabene też z nieprawdziwą informacją! :D

   Na szczęście mamy jeszcze 1.5 miesiąca do wyborów.
   Spokojnie. Jeszcze jest czas na wyjaśnianie.
   Jeszcze się okaże ile Robercik zrobił, by tej sytuacji zapobiec.
   Co jeśli się okażę, że on i tak bohatersko walczący o przejazdy niektórzy wspaniali działacze nie są tacy szlachetni i ich zaniedbania do tego doprowadziły?!
   Świat by się chyba zawalił paru napinaczom ;p

   Szczekajcie dalej, bo tylko to pozostało ;)
   • na.po.leon Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 01.10.14, 12:47
    Ano widzisz, kto mieczem wojuje ten...
    Nie wspomnę kto zaczął od obsmarowywania i wychwalania jedynie słusznej opcji. Teraz jak się okazało, że wdepnęliście w niezłe łajno to tłumaczycie się tak jak Putin - takie koszulki można kupić w każdym sklepie, my tam swoich ludzi nie wysyłaliśmy...
    "Jeszcze się okaże ile Robercik zrobił, by tej sytuacji zapobiec. " - dla równowago wyjaśnijmy też ile wspólnota zrobiła ab ta sytuacja powstała :)
   • kobylka02 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 01.10.14, 13:26
    szanowny
    rokerperejro88 vel Pawle M miej więcej szacunku dla ludzi czy obecny Burmistrz wybrany większością głosów mieszkańców Kobyłki to dla ciebie Robercik w tym momencie obrażasz wszystkich jego wyborców. niestety wyniosłeś tak wysoką kulturę osobistą z domu rodzinnego powiem krótko'' cham ze wsi wyjdzie, wieś z chama nigdy'' dodam iż nie jestem zwolennikiem
    • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 01.10.14, 14:35
     kobylka02
     Kolejny, nowy nick któregoś z hejterków? :)

     "cham ze wsi wyjdzie, wieś z chama nigdy'' dodam iż nie jestem zwolennikiem"

     A już myślałem, że jesteś. Oczernianie, wyzywanie, pomówienia to często ich znak rozpoznawczy :)

     "Jeszcze się okaże ile Robercik zrobił, by tej sytuacji zapobiec. " -
     dla równowago wyjaśnijmy też ile wspólnota zrobiła ab ta sytuacja powstała :)"

     To zajmiemy wtedy wspólne stanowisko. Na razie mówi się tylko o działaniach Wspólnoty. Niebawem pewnie pomówimy o działaniach Pana burmistrza :)
     Mamy czas.
   • k.dworak12 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 01.10.14, 15:58
    Czyli obecną władzę można dowoli obsmarowywać?
    A już Wspólnota to Świętość? i nie można powiedzieć o nich swojego zdania?
    Żenadą jest także fakt manipulowania przez WS na swojej stronie jak usuwanie zdjęć, blokowanie uzytkowników oraz przedstawiania skrawka mapki z koncepcji rozwoju miasta. Cała mapa wygląda inaczej w pełnej okazałości jako koncepcja połączenia z S8. To dopiero manipulacja.
    A artykuł jest prawdziwy, oparty o stanowisko PLK w oficjalnym komunikacie do którego każdy ma dostęp a nie puste słowa Hubercika że rozmawiał z kimś tam.

    A Pan w kółko.
    Przeczyta Pan sobie stanowisko PLK, wyraźnym powodem jest protest mieszkańców i obawy że opóźni to oddanie w teminie inwestycji.
    A kto pomagał w proteście, kto uczył jak listy pisać do PLK?
    Protest 40 osób można załatwić dosyć szybko ale jak dostali 1500 podpisów to nie dziwię się że się wystraszyli.
    Tak jak Pan mówi 1,5 miesiąca i komuś szczęki opadną, ale zobaczymy czy nawet jak WS uda się wygrać, czu uda im się utrzymać chociaż przez 8 lat, czy po 4 bedą się pakowali z opuszczonymi głowami.
    • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 01.10.14, 16:12
     W innym poście napisałem, że można było pozostawić tych protestujących mieszkańców samych sobie. Razem ze stowarzyszeniem Nasza Ziemia pewnie by i tak to odwołanie złożyli. Nie znam w sumie dobrze sprawy, więc mogę tylko przypuszczać.
     Pytanie ile zrobił burmistrz by całą sytuację z tymi mieszkańcami załagodzić. Czy zrobił cokolwiek? Przekonamy się pewnie niebawem.

     Ja nie zakładam profilu na facebooku ze zmanipulowanym opisem:

     "Przypominamy, że 1,5 tysiąca podpisów mieszkańców Kobyłki, złożonych przeciwko proponowanym projektom przejazdów, zbierali sympatycy Kobyłkowskiej Wspólnoty Samorządowej."

     Trzeba być ślepcem lub produkującym hejt, żeby tego nie zauważyć :)

     Panie dworak. Kto to jest sympatyk? Czy całe 1500 podpisów to byli sympatycy? Niektórzy z Pana kolegów mówią, że to byli nieświadomi ludzie z łapanki, którzy nie wiedzieli co podpisują. Skąd pewność, że wszyscy są SYMPATYKAMI Wspólnoty?
     Co jeśli któryś podpis zebrało stowarzyszenie Nasza Ziemia? ;p

     Panie dworak: przeciwko czemu były te podpisy? Przeciwko obu przejazdom czy przeciwko wiaduktowi? Czy Wspólnota miała kiedykolwiek jakieś zastrzeżenia do tunelu?

     Tak jak wspominałem. Czas pokaże, kto w tej sytuacji zawinił najbardziej. Całe szczęście, że jest jeszcze na to 1,5 miesiąca.
     Może burmistrz wyjdzie do debaty. Powie nam wszystko. Przekonamy się kto jest lepszym kandydatem :)
     • k.dworak12 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 03:54
      rokerperejro88 napisał(a):

      > W innym poście napisałem, że można było pozostawić tych protestujących mieszkań
      > ców samych sobie. Razem ze stowarzyszeniem Nasza Ziemia pewnie by i tak to odwo
      > łanie złożyli. Nie znam w sumie dobrze sprawy, więc mogę tylko przypuszczać.

      Tutaj sie zgodze. Gdyby wspólnota sie nie wmieszala, nikt by do nich nie mial pretensji.

      > Pytanie ile zrobił burmistrz by całą sytuację z tymi mieszkańcami załagodzić. C
      > zy zrobił cokolwiek? Przekonamy się pewnie niebawem.

      Obaj nie znamy prawdziwej sytuacji. Nie wiemy jak było naprawdę, nie wiemy kto pisze, jak i nie wiemy czy a jak to jakie negocjacje były prowadzone i kto z kim.
      Natomiast wiemy że kandydat zrobił co zrobił.

      > Ja nie zakładam profilu na facebooku ze zmanipulowanym opisem:

      A o jaki zmanipulowany opis chodzi?
      Jak narazie to WS manipuluje usuwaniem zdjęć, blokowaniem komentarzy i zamieszczaniem skrawków mapek


      > "Przypominamy, że 1,5 tysiąca podpisów mieszkańców Kobyłki, złożonych przeciwko
      > proponowanym projektom przejazdów, zbierali sympatycy Kobyłkowskiej Wspólnoty
      > Samorządowej."
      >
      > Trzeba być ślepcem lub produkującym hejt, żeby tego nie zauważyć :)
      >
      > Panie dworak. Kto to jest sympatyk? Czy całe 1500 podpisów to byli sympatycy? N
      > iektórzy z Pana kolegów mówią, że to byli nieświadomi ludzie z łapanki, którzy
      > nie wiedzieli co podpisują. Skąd pewność, że wszyscy są SYMPATYKAMI Wspólnoty?
      > Co jeśli któryś podpis zebrało stowarzyszenie Nasza Ziemia? ;p

      Nakwiększym oponentem władzy jest Wspólnota. To jej kandydat na radnego pouczał jak pisac odwołania, to Wspólnota na spotkaniach angażowala się w torpedowanie tego pomysłu, to Wspólnota umieściła fotki prześcieradeł, to Wspólnota umieszcza mapki ze zsoimi koncepcjami... O Stowarzyszeniu Nasza Ziemia dowiedziałem się wczoraj jak Wspólnota na nich zwaliła winę.
      Dobrze, zgodzę się, nie sympatycy Wspólnoty, ale Wspólnota takze miała na to nie mały wpływ.


      > Panie dworak: przeciwko czemu były te podpisy? Przeciwko obu przejazdom czy prz
      > eciwko wiaduktowi? Czy Wspólnota miała kiedykolwiek jakieś zastrzeżenia do tune
      > lu?

      I znów cholera muszę się z Panem zgodzić po częsci. Wspólnota nie protestowała przeciw tunelowi - bynajmniej na chwilę obecna nic mi nie wiadomo.
      Ale inwestorem jest PLK. To PLK za swoje i UE pieniądze miało wybudować oba obiekty, choć nie musiało. Tak więc skoro komuś i to się niepodobało, więc PLK pokazało na je stać. Zapewne także jako straszak dla innych gmin w całej PL

      > Tak jak wspominałem. Czas pokaże, kto w tej sytuacji zawinił najbardziej. Całe
      > szczęście, że jest jeszcze na to 1,5 miesiąca.
      > Może burmistrz wyjdzie do debaty. Powie nam wszystko. Przekonamy się kto jest l
      > epszym kandydatem :)

      Powinna się odbyć debata, ale pamiętajmy jedno. To że ktoś może być bardziej wygadany nie oznacza że może lepiej rządzić.
      • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 08:56
       Suma sumarum zgodził się Pan, że informacja podana przez Wieści Podwarszawskie i facebook "łączący" ludzi w szczytnym celu jest nieprawdziwa i zmanipulowana.

       Dziwi się Pan, że Wspólnota nie chce rozmawiać z kimś kto otwarcie kłamie i przypisuje im "przejaskrawione" zasługi?
       Swoje stanowisko przedstawili i twardo się go trzymają, eliminując wpisy napinaczy internetowych i hejterków. Ja tam widzę te same nazwiska cały czas, które nie zastanawiają się jak rozwiązać problem, a skupiają się wyłącznie w objeżdżaniu Wspólnoty. To obrzydliwe i żenujące.
       Niech pójdą do tych ludzi, którzy zebrali 1500 podpisów i powiedzą im to w twarz. Nie pójdą do mieszkańców tamtych rejonów. Niech wyjaśnią o co chodzi. Tylko po co... w końcu Wspólnota winna... Polityka ważniejsza.

       "Tutaj sie zgodze. Gdyby wspólnota sie nie wmieszala, nikt by do nich nie mial pretensji."

       Dokładnie tak! A ci ludzie i tak by zrobili swoje. Cała odpowiedzialność spadłaby na nieodpowiedzialnych samorządowców. Tak to mają kozła ofiarnego, którego oskarżają już dosłownie o wszystko na tym nieszczęsnym facebooku.

       Przekonamy się czy władze zrobiły wszystko by temu zapobiec? Czy była możliwość pobudowania wiaduktu bez sprokurowania tej całej sytuacji? Czy te 1500 podpisów podpisali biedni, nieświadomi ludzie? Czy mieszkańcy, którzy ucierpieliby na rozwiązaniu lansowanym przez urząd zostali wsparci przez władzę?

       Tak jak wspominałem. Jest dużo czasu na wyjaśnianie. Czas pokaże kto zawinił najbardziej.


        • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 10:38
         Jak już to PLK a nie PKL.

         Z kogo Ty debila robisz człowieku?
         Takie informacje to możesz pisać do nieświadomego mieszkańca nie do mnie, którego chcesz wkręcić w swoje bajeczki.

         "Przypominamy, że 1,5 tysiąca podpisów mieszkańców Kobyłki, złożonych przeciwko proponowanym projektom przejazdów, zbierali sympatycy Kobyłkowskiej Wspólnoty Samorządowej."

         PLK informowało, że 1500 podpisów zebrali sympatycy Kobylkowskiej Wspólnoty Samorządowej i byli oni przeciwni obu przejazdom?

         Mam nadzieję, że jak najmniej mieszkańców Kobyłki ulegnie hejtowi i nie dadzą z siebie kretynów robić.

         • 3xm Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 11:34
          Paru polityków opozycji uznało, że najprostsza kampania wyborcza polega na kwestionowaniu wszystkiego co robi władza i wpadło na pomysł by podłączyć się pod (zdawałoby się) nic nie znaczący protest, protest jakich wiele w naszym kraju przy okazji każdej inwestycji (choć część z nich ma sens - nie wrzucam ich wszystkich do jednego wora, bo różnie bywa).
          Moim zdaniem liczyli na to, że inwestycja i tak przejdzie (1/ bo jest potrzebna, a PLK nie zastopuje tak dużego projektu przez protesty garstki osób w jakiejś Kobyłce, 2/ bo nawet jeśli nie jest idealna to nikt nie ma idealnego rozwiązania, zawsze ktoś będzie niezadowolony), a oni będą mogli w błysku fleszy robić za obrońców całkiem sporej grupy potencjalnych wyborców. Ot taka typowa gierka polityczna jakich masa w gminach, powiatach, aż na dużej polityce kończąc.
          No i przekombinowali, bo nie spodziewali się, że w odpowiedzi usłyszą, że jak nie to nie, PLK wykreśla inwestycję i robi swoje gdzie indziej, bo szkoda czasu i pieniędzy. I szczęki opadły, bo jak to? I co teraz będzie? Ale jak to całą inwestycję? A tak to, że to PLK decyduje, bo to ich pieniądze i odpowiedzialność, nie chcieliście wiaduktu, nie będziecie mieli nic, ani wiaduktu, ani tunelu, a pewnie i wyremontowanych przystanków też nie. Taki mały skansen na Via Baltica, atrakcja turystyczna, którą będą pasażerowie sobie oglądać przemykając ekspresami.
          I teraz jest kłopot, bo może z tych 1500 osób część w podzięce zagłosuje na swoich obrońców, pytanie co zrobi wk.... reszta. No i jeszcze jeden problem, nawet jak się wygra te wybory, przejmie upragnioną władzę, to trzeba będzie to piwo wypić i jakoś żyć z dwoma przejazdami kolejowymi tłumacząc się bez końca czemu tak jest lepiej, a Ząbkach, Zielonce i Wołominie jest gorzej, bo mają bezkolizyjne przejazdy. Albo będzie jeszcze trudniej i trzeba będzie wrócić o rozmów z PLK - nie dość, że wówczas to PLK zrobi łaskę, że zechce negocjować, co z góry ustawia rozmowy w niekorzystnej dla gminy pozycji, to jeszcze trzeba będzie tym, których się niedawno wspierało jakoś wytłumaczyć czemu teraz wiadukt jest już ok, a przed wyborami nie był.

          Trzeba było myśleć przed poparciem protestu o ewentualnych konsekwencjach, a nie dziś wycofywać się rakiem i tłumaczyć, że owszem podpisy zbieraliście, ale nie o to wam chodziło. Przykro mi, jak się ktoś na czymś nie zna to nie powinien się za to zabierać, bo to zazwyczaj się tak kończy - kompromitacją. Krytykujecie obecne władze za brak kompetencji, a sami dajecie przykład jeszcze większej niekompetencji, bezmyślności i braku wyobraźni. Znaczy mamy słabego burmistrza zamienić na jeszcze słabszego?
          • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 12:00
           To Pan(i) też twierdzi, że 1500 mieszkańców Kobyłki to bezmózgowcy i tylko "garstka" ludzi była odpowiedzialna? :)

           Moja wersja:
           Paru polityków obecnej władzy i ich zwolenników uznało, że aby przykryć swoją nieudolność zwalimy wszystko na opozycję.

           Użyli do tego oczywiście nieprawdziwych informacji jak ta:
           "Przypominamy, że 1,5 tysiąca podpisów mieszkańców Kobyłki, złożonych przeciwko proponowanym projektom przejazdów, zbierali sympatycy Kobyłkowskiej Wspólnoty Samorządowej."
           Założyli głupiego facebooka, dzielącego mieszkańców i zamiast zastanawiać się jak problem rozwiązać skupili się na wyłącznym obwinianiu opozycji, ponieważ grozi im, że utracą władzę w mieście przez swoją niekompetencję.
           Jak to Pan(i) powiedział(a)
           "Ot taka typowa gierka polityczna jakich masa w gminach, powiatach, aż na dużej polityce kończąc."

           Trzeba było myśleć, gdy decydowało się na lokalizację wiaduktu w Kobyłce Ossów. 8 lat rządów, więc był czas na dopracowanie szczegółów. Trzeba było nie ignorować głosu mieszkańców, bo było oczywiste, że tej koncepcji nie przyjmą. Trzeba było zorganizować konsultacje społeczne i wziąć pod uwagę głos każdego. Trzeba było działać, żeby wypracować rozwiązanie, które będzie dobre dla mieszkańców, a nawet jeśli komuś zaszkodzi to trzeba było im pomóc znieść ich krzywdę.
           1500 podpisów mogłoby wskazywać, że tego zadania nie zrealizowano wystarczająco.

           Tak jak wspominałem. Czy ze Wspólnotą czy bez Wspólnoty do tego bajzlu by doszło. Nie muszę chyba mówić na kim spoczywałaby wyłączna odpowiedzialność i kto mógłby to przypisać sobie jako całkowitą porażkę.

           Mieszkańcy zdecydują.

           Pozdrawiam
           • 3xm Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 12:56
            Czyli protest zorganizował burmistrz i jego ekipa (oczywiście w taki sposób by wyglądało to na inicjatywę oddolną a do tego powiązaną z opozycją), bo nie chciało się robić konsultacji, tak ze złośliwości? Storpedował jedną z ważniejszych inwestycji jaka mogła mieć miejsce na terenie gminy za jego kadencji, ot tak, by mieć okazję dowalić opozycji poprzez przygotowanie bardzo skomplikowanego spisku. Po prostu spisek goni spisek i tylko wspólnota wiecznie dziewica.
            Oczywiście ten sam burmistrz, który jest burmistrzem od 2006 roku uchwalił plany zagospodarowania przestrzennego w roku 1999 i 2004 i co ciekawe wówczas mieszkańcy nie zgłaszali protestów, obudzili się w roku 2014.

            A teraz poważniej:
            Z każdym twoim kolejnym postem utwierdzam się w przekonaniu, że "sukces" protestów przeraził tych, którzy go przygotowali, bo nie spodziewali się takiej prostej i szybkiej odpowiedzi PLK.
            Odpowiedzialność za wykreślenie inwestycji spada tylko i wyłącznie na tych, którzy protest wspierali i organizowali. I nie ważne czy stali osobiście przed kościołem z listami, czy tylko zachęcali zbieraczy wypowiedziami w mediach.
            Akceptacja przez lata planów zagospodarowania przestrzennego dawała pełne prawo władzom by sądzić, że przebieg dróg jest znany i ustalony. Wznawianie teraz dyskusji oznaczałoby konieczność zmiany planów, a to są: koszty i czasochłonne procedury (nie tylko na poziomie miasta, ale cały projekt także po stronie PLK musiałby być zmieniony). No ale to trzeba mieć pojęcie jak się realizuje takie duże projekty infrastrukturalne współfinansowane z środków UE, a nie być wioskowym mędrcem, który nigdzie nie był, nic nie widział, ale wszystko wie najlepiej.
            • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 14:32
             "Debila człowieku to nie trzeba z Ciebie robić. Poprostu teraz odwijacie kota ogonem. Kto wspierał protest? Kto na fejsuniu umieszczał fotki protestów? Kto przedstawiał swoje własne wizje wiaduktu? Pewnie nie wspolnota? Szkoda z Toba polemizować"

             Pan dworak pokazał swoje prawdziwe oblicze. Kulturalny, obeznany w temacie, jednoczący mieszkańców. Myślałem, że Pan zmądrzał. Piąteczka :)

             Nie powiedziałem, że Wspólnota jest dziewicą. Paradoksalnie mimo, że wciąż jestem torpedowany przez kilka osób (tak jak przykładowo powyżej przez pewnego sympatycznego Pana) staram się zachować obiektywizm.

             Najpierw niech Pan odpowie na pytania, które mnie nurtują od jakiegoś czasu:
             1. Kto to są sympatycy Wspólnoty Samorządowej? Dlaczego wszędzie jest wypisywane, że to "sympatycy" opozycji doprowadzili do tej sytuacji? Czyż nie jest to dziwne?
             2. Dlaczego przypisuje się im protesty przeciwko obu przejazdom jak podpisy były zbierane tylko przeciwko wiaduktowi w Kobyłce Ossów. Czyż to też nie jest dziwne?

             Z tego co mi wiadomo mieszkańcy cały czas zgłaszali swoje protesty, a dopięli swego teraz. Przecież wszędzie się mówi, że użerali się przez parę lat. Ja chcę wiedzieć jak ich traktowano i co im obiecano. Jeśli jest 1500 mieszkańców, którzy podpisali protest to jest to głos znaczący.
             Pytanie jak wielu było tych rzekomo nieświadomych, a jak wielu w pełni świadomych i przeciwnych.
             Tego nie wiem, ale na pewno nie mam mieszkańców za debili i ufam, że jak już coś podpisują to raczej nie dlatego, że ktoś im podstawił kartkę.

             Czy ambitny projekt Pana burmistrza zakładał tymczasowe rozwiązanie w Jasińskiego? Chyba nie. Mylę się?
             Miała być obwodnica, a w praktyce wyszłoby to samo, co przejazd w starym śladzie. Tyle tylko, że miniemy biedronkę i mieszkańcy się pobuntowali.

             Czy zastanowiono się, że trzeba sporych środków z GMINY na doprowadzenie drogi od wiaduktu do trasy? Chyba nie.
             Myślę, że miasto jest już wystarczająco zadłużone, a pchamy się w kolejne koszta, bo wybrano takie rozwiązanie.

             Ja się nie znam niestety na planach zagospodarowania przestrzennego, ale wiem na tyle, że jest możliwość ich zmiany. Czyż nie? Tym bardziej jeśli tak długo wiemy, że ta inwestycja jest planowana.

             Jeśli nie mam racji to proszę mi przedstawić historię całej inwestycji i jaki był jej zamiar. Będę wdzięczny jako nieświadomy szaraczek :)
             ----------------------------------------------------------------------------
             "Akceptacja przez lata planów zagospodarowania przestrzennego dawała pełne prawo
             władzom by sądzić, że przebieg dróg jest znany i ustalony."

             Czy zna Pan wielu mieszkańców, którzy często zaglądają do planów zagospodarowania przestrzennego? :)
             Władze znały na pewno. Pytanie dlaczego 1500 mieszkańców się z tym nie zgodziło.

             Pozdrawiam
             • 3xm Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 15:52
              Nie ma znaczenia przeciwko czemu były protesty, inwestor (PLK) zdecydował, że rezygnuje z całego projektu i taki jest stan faktyczny na dziś. A czy PLK się obraziło, czy konstrukcja prawno-organizacyjna inwestycji zmusiła do podjęcia takiej decyzji, czy może obawa, że w drugiej lokalizacji też znajdą się w przyszłości jacyś niezadowoleni - to dzisiaj już nie ma znaczenia. Jeśli komuś nagle otworzyły się oczy, bo wcale nie miał na myśli tego co zrobił to niech płacze nad swoją głupotą a nie ma pretensje do burmistrza, PLK i wszystkich dookoła. Trzeba przewidywać konsekwencje swoich czynów, a nie próbować teraz rozrzucać guano dookoła licząc, że odpowiedzialność się rozmyje, im więcej chaosu tym mniej będzie wiadomo.

              To trzeba było złożyć formalny wniosek o zmianę planu jeśli obowiązujący plan nie pasował, zaproponować inne rozwiązanie (konkretne, licząc się z tym, że nie będzie ono pasowało komuś innemu i trzeba będzie tego kogoś przekonać). Mogli to zrobić mieszkańcy, mogli to zrobić politycy opozycyjni. Miasto jest winne temu, że nie zmieniło planu, który mu pasował w taki sposób by odpowiadał oczekiwaniom kogoś innego?
              Owszem, pojawiły się w ostatnim czasie "alternatywne kreski na mapie", tylko, że to nie jest żaden nowy plan, tak palcem na mapie to każdy może sobie wszystko wyrysować. Przeciwko takim propozycjom też byłyby z pewnością protesty, też trzeba by je konsultować, przeprowadzać analizy itd, rok czasu minimum. Już widzę jak PLK czeka i patrzy jak odjeżdżają środki na remont całej linii, bo w Kobyłce się nie mogą dogadać i zmieniają na ostatnią chwilę koncepcję, która leżała gotowa 10 lat. W efekcie uwzględnienie tych protestów składanych w ostatniej chwili też doprowadziłoby do zablokowania inwestycji.
              Pomijam już, że za chwilę (w perspektywie kilku lat) pojawi się temat zachodniej obwodnicy miasta, by ruch między S8 a DW 634 nie przechodził przez centrum, albo wąskimi uliczkami osiedli mieszkaniowych i wówczas okaże się, że ten wiadukt, którego nie zbudowaliśmy to nie był taki głupi pomysł. Choć oczywiście jest proste rozwiązanie tej kwestii, nie budować dojazdu do węzła S8 (na pewno znajdzie się 1500 pobożnych mieszkańców, którzy podpiszą protest). Dodatkowy plus to nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na budowę Nowprzyjacielskiej i zadłużać miasta. Ważne by w Kobyłce były pomniki, a nie dobra komunikacja, bo przecież ludzie tutaj chętnie mieszkają i prowadzą działalność gospodarczą dlatego, że mają tablice ku czci Jana Pawła II i obchody kolejnych patriotycznych rocznic a nie dlatego, że mogą szybko dojechać do Warszawy, czy przemieścić się na terenie powiatu. I nowi mieszkańcy oraz nowe firmy w Kobyłce nie są potrzebne. Dochody gminy wzrosną ot tak, same z siebie, będzie drugi cud nad Wisłą, a w zasadzie cud nad Długą. A poza tym zawsze można wszystko zrzucić na burmistrza, jak nie tego to poprzedniego, byle nie naszego.

              A 18500 osób się zgodziło, bo nie podpisali protestu. Czyli mniej niż 10% mieszkańców decyduje jak ma wyglądać miasto. Pomijając, że nikt tych podpisów nie weryfikował, część z nich to mogą nawet nie być mieszkańcy Kobyłki.
           • na.po.leon Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 13:05
            Kolego roke... jeśli chcesz choć trochę pomóc wspólnocie zacznij może od odpisywania na co drugi post, potem co trzeci itd.
            Troszkę pokory, odrobinę obiektywizmu, umiejętności przyznania się do popełnionych błędów - "tak w tym przypadku chcieli dobrze ale wyszło jak zawsze..."
          • kobylka02 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 14:25
           Robert Fortuna W dniu wczorajszym pierwszy raz w życiu poszedłem na Sesję Rady Miasta, żeby zobaczyć jak faktycznie to wszystko wygląda a nie tylko z wpisów na stronach internetowych. Muszę przyznać, że to co się działo na sesji to dla mnie jest nie do pomyślenia. Jak ktokolwiek ma w takich warunkach pracować, uchwalać cokolwiek lub prowadzić dialog z mieszkańcami. Przewodnicząca rady traktowana jest nie powiem jak (bo wulgarne komentarze będą usuwane) przez przybyłe osoby. Zero szacunku do osób przez mieszkańców. Miałem nadzieję, że przyjdą i zwolennicy projektu i przeciwnicy a tak naprawdę licznie stawili się tylko przeciwnicy czytaj dalej miłośnicy Wspólnoty oraz kandydaci na przyszłe stanowiska. Rozwaliło mnie jedno, gość którego kiedyś lubiłem z parkietów Polskie Ligi Siatkówki wstał i prosząc albo bardziej będzie pasowało wymuszając (wtedy jeszcze w miarę kulturalny sposób) dopuszczenie do głosu strzelił sobie reklamę do swojej kampanii a na końcu dopiero przeszedł do sedna sprawy. Późniejsze jego zachowanie w stosunku do przewodniczącej poniżej krytyki. Kiedyś sportowiec idol młodych siatkarzy pokazał jak człowiek przy władzy potrafi się zmienić. Moje odczucie jest takie, że ludzie, którzy przyszli na wczorajszą sesję nie przyszli po to by reprezentować społeczność, mieszkańców, przyszłych mieszkańców czy może nawet potencjalnych inwestorów tylko po to by zrobić sobie wstęp do kampanii. Jeśli chodzi o dialog władza vs. mieszkańcy to nie rozumiem stwierdzeń, że nie ma czegoś takiego. Przed 18 była przerwa i Pan Burmistrz nie schował się w swoim gabinecie tylko wyszedł do ludzi na korytarzu i z nimi rozmawiał. Mimo iż nie byli wszyscy do niego pokojowo nastawieni to On był tak opanowany jak gdyby brzydko mówiąc wypił wiadro melisy. Z uśmiechem na ustach rozmawiał z ludźmi. Patrząc i przysłuchując się temu wszystkiemu doszedłem do wniosku, że Kobyłka albo raczej "opozycja" dąży do tego żeby po naszych drogach jeździły furmanki zaprzężone w konie, które będą dowoziły ludzi do PKP z jednej i z drugiej strony miasta. Wiadomo każdy dba o swoje interesy ale wczoraj "opozycja" pokazała, że walczą tylko o swoje. Już teraz są korki przed przejazdem gdy jest zamknięty a przez ulicę przy której mieszkam została zrobiona objazdówka przejazdu. Samochody pędzą bo nie powiem, że wolno jadą. Dzięki temu co Wspólnota wraz z jakimś Stowarzyszeniem o którym nie słyszałem nam zafundowali, będą korki w centrum miasta, będą problemy z przemieszczeniem się z jednej strony na drugą. Nie będzie nowych inwestycji a co za tym idzie nie będzie dodatkowych pieniędzy do kasy miasta. Będziemy czarną kropką bez sukcesów na mapie pomiędzy Wołominem a Zielonką. Inwestycje "przejadą" tam gdzie będzie lepsza infrastruktura. Nie wiem co będzie w przypadku jak karetka pogotowia utknie na rogatkach lub będzie musiała jechać okrężną drogą do wypadku lub do osoby dla której każda sekunda będzie na wagę złota a raczej życia. Wiem za to jak będzie wyglądał sylwester organizowanych przez nich. Impreza w stylu średniowiecznym z przebraniem obowiązkowym a muzyka w stylu barokowym, do jedzenia świniak pieczony nad ogniskiem w brzózkach przy poczcie a o 24 salwa z armat. Dziękuję za taką przyszłość. Wszyscy potrafią tylko hejtować lub pisać w internecie, że ja tego nie, że ja to. Może pora wyjść z za komputera i zagłosować bo niestety ale same wpisy na forach nie zmienią nic
  • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 01.10.14, 22:21
   Znalazłem jeszcze coś takiego w sieci:
   regionalna.waw.pl/wp-content/uploads/2014/01/kob.jpg

   Tutaj dobrze widać. Projekt burmistrza być może i był dość ambitny, ale w moim odczuciu przekombinowany. Doprowadził do tego co mamy dzisiaj, bo mieszkańcy Jasińskiego nie mogli się po prostu na to zgodzić. Swoje racje wywalczyli dzięki poparciu innych mieszkańców.
   Każdego Kobyłczanina, który krzyczy, że ci protestujący ludzie są źli a popierający ich mieszkańcy, którzy zebrali 1500 podpisów złożyli je nieświadomie proponuję wysłać w tamte rejony. Rozumiem jakby zebrali 200. 1500 jednak mówi samo za siebie i tak ogromnego głosu mieszkańców nie można po prostu zignorować.

   Zadajmy teraz pytanie czy te same problemy pojawiłyby się, gdyby jednak poprowadzono ruch w starym śladzie. Kto by się wtedy zbuntował? Ludzie z Poniatowskiego i Napoleona raczej są przyzwyczajeni do dużego ruchu. Czy zorganizowaliby akcję zbierania 1500 podpisów? Sam nie wiem, ale chyba raczej nie.

   Jedno jest pewne.
   Jeśli Wspólnocie można zarzucić, że pomogli po części w zebraniu 1500 podpisów to burmistrzowi można zarzucić brak konsultacji społecznych i brak wzięcia pod uwagę opcji, dzięki której być może dzisiejszych problemów by nie było. W Zielonce protestowali, w Ząbkach protestowali. Tylko w Kobyłce władze nie były w stanie sobie z mieszkańcami poradzić. A może nie chciały bo forsowały jedyną słuszną opcję?
   Czas pokaże.

   Ktoś był na akcji nawoływania na facebooku do obecności na sesji Rady Miasta? Dużo było ludzi? Coś znaczącego tam powiedziano w tej sprawie?
   • tomaszko74 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 19:20
    Trzeba jeszcze dodać że takie rozwiązanie byłby tymczasowe,bo w dalszej perspektywie wiadukt łączył by się z trasą S8,a o ile mi wiadomo inwestycja rusza nie długo.Ciekaw jestem jak budowa łącznika będzie teraz wyglądała skoro nie będzie wiaduktu,czyżby dojazd do niej będzie ul.Jasińskiego,jeżeli tak to mieszkańcy sami się ugotowali.
    • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 02.10.14, 23:12
     Oczywiście, że ma znaczenie przeciwko czemu były protesty.

     Jeszcze raz powtórzę:
     Ludziom wciska się kit, że:

     1. Wspólnota jest przeciwko OBU przejazdom.
     Moim zdaniem trzeba być niespełna rozumu, żeby być przeciwko bezkolizyjnym przejazdom... a nieświadomym ludziom się to wpiera niestety.

     2. To "Sympatycy" Wspólnoty zebrali te podpisy. Czekam ciągle na definicję sympatyka i się chyba nie doczekam. Który z Panów? Pewnie żaden, bo jeszcze trzeba by było przyznać rację, że to manipulacja...

     DLATEGO WPIERW ZAJRZYJCIE NA ZMANIPULOWANY OPIS STRONY NA FACEBOOKU ZANIM WYROBICIE SOBIE OPINIĘ O CAŁEJ SPRAWIE!!!
     Dlaczego są tam kłamstwa i w jakim celu?!

     Na facebooku część napinaczy i nie do końca świadomych ludzi ogranicza się tylko do objeżdżania Wspólnoty. Dlaczego? Bo zostali zmanipulowani nieprawdziwą informacją, którą umieszczono w opisie strony i treściami tam umieszczanymi. Wystarczy tam zajrzeć.
     Jeszcze raz się spytam: Czy ktoś rozumny może być przeciwko bezkolizyjnym przejazdom? ;p

     Powtórzę jeszcze raz:
     Z INGERENCJĄ WSPÓLNOTY CZY BEZ I TAK BY TA INWESTYCJA ZOSTAŁA ZABLOKOWANA, BO CI LUDZIE ZBIERALI SIĘ JUŻ WCZEŚNIEJ. Dlaczego? O tym później.
     Pewne jest jednak, że wtedy cięgi zebrał by tylko pan burmistrz i ludzie odpowiedzialni w mieście za tę inwestycję. Tego na tym facebooku chyba nie chcemy co?
     Jeszcze by wtedy zaczęli tworzyć obraźliwe rysunki z Jednym Powiatem i co by było? ;p

     Co do samej inwestycji.
     Ktoś kto jest dobrym gospodarzem miasta powinien myśleć na kilka lat do przodu. Szczególnie w kluczowych inwestycjach dla miasta. Nie dopilnowano podstawowych spraw i dlatego dzisiaj mamy tę sytuację.

     Jeśli mieszkańcy walczyli o stary ślad i jak się okazuje zebrano 1500 podpisów to czemu nie wzięto tego pod uwagę? Co jeśli by się okazało, że protestów by nie było? Co jeśli mieszkańcy zaakceptowaliby to rozwiązanie? Dzisiaj się już pewnie nie przekonamy, bo nie umożliwiono nikomu wyboru.

     "A 18500 osób się zgodziło, bo nie podpisali protestu. Czyli mniej niż 10% mieszkańców decyduje jak ma wyglądać miasto."
     Skąd ta pewność, że 18500 osób się zgodziło akurat na rozwiązanie w nowym śladzie na Ossowie? Przeprowadzono jakieś ogólne referendum o którym ja nie wiem? Nie słyszałem.
     10% to ogromna część mieszkańców. W dodatku w dużej ilości mieszkających w tamtym rejonie. Czy można zlekceważyć ich głos? Nie można.

     Tak jak wspominałem. Projekt jest całkiem ambitny. To nie ulega wątpliwości. Tyle tylko, że jest przekombinowany, trudny do zrobienia w obecnych realiach i nie dołożono wystarczających starań, by go zrealizować.

     Czy od początku projekt zakładał poprowadzenie ruchu przez ulicę Jasińskiego i zmianę jej charakteru? Suma sumarum poprowadzenie ruchu przez samo centrum miasta?
     Chyba nie. Mylę się?
     Czy kogoś dziwi, że mieszkaniec, który dowiaduje się, że wpuszczą mu zmasowany ruch pod dom i jeszcze poszerzą ulicę się buntuje?
     Chyba nie.
     Dopięli swego. Jesteśmy teraz w czarnej pupie. Trzeba było myśleć wcześniej, a nie radośnie oczekiwać, że sprawa sama się rozwiąże. Tak jak wspominałem:
     Ząbki sobie poradziły z mieszkańcami. Zielonka sobie poradziła z mieszkańcami. Kobyłka sobie nie poradziła z mieszkańcami. Dlaczego? Co było powodem niezgody?
     Może brak rozmowy z zainteresowanymi mieszkańcami?

     No właśnie. Smutne jest, że zamiast z tymi mieszkańcami rozmawiać, próbować załagodzić to pisze się, że 1500 wniosków złożyli bezmózgowcy, którzy zablokowali rozwój Kobyłki na lata.
     Natomiast temat "Tak dla wiaduktu i tunelu" wykorzystuje się wyłącznie do politycznej gierki objeżdżania opozycji. Do tego nawołuje się do zebrania większej liczby niż 1500 podpisów ludzi, którzy są "Za wiaduktem i tunelem".

     Wszyscy są za wiaduktem i tunelem, bo to żywotny interes Kobyłki. Trzeba jednak najpierw zrozumieć sytuację przeciwko czemu się buntują mieszkańcy i dopiero wtedy można wyrobić stanowisko.

     Póki co każdy sobie skacze do gardeł.
     Nieważne kto wygra wybory. Tak Kobyłka daleko nie zajedzie...
  • tomaszko74 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 08:28
   Strasznie długi ten wywód i nic z niego nie wynika. Co do podpisów, to mam nadzieję, że ktoś się w końcu za to weźmie i sprawdzi te podpisy. Coraz więcej osób mówi, że podpisywali się pod inną inicjatywą i nie mają pojęcia co ich podpisy robią pod petycją przeciwko budowie wiaduktu. Wygląda na to, że ludzie podpisujący się, nie byli informowani rzetelnie pod czym się podpisują. Mam nadzieję, że zostanie to wkrótce wyjaśnione a wszystkie wątpliwości rozwiane.
   • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 09:43
    Panie tomaszko74
    Też mam nadzieję, że sprawdzą i też mam nadzieję, że ci mieszkańcy, którzy protestowali przeciwko PODKREŚLAM

    1. wiaduktowi w nowym śladzie bez wybudowania połączenia z S8
    2. puszczeniu z tego powodu ruchu w Jasińskiego przez samo centrum miasta

    nie zostali zmanipulowani tak jak są manipulowani mieszkańcy na facebooku "tak dla wiaduktu i tunelu".

    Myślę, że w najbliższym czasie poznamy całą prawdę i będziemy wiedzieć czy faktycznie 1500 podpisów dotyczyło OBU przejazdów bezkolizyjnych i czy zostało zebrane przez SYMPATYKÓW (kto to do ch....y jest sympatyk?!) Wspólnoty Samorządowej.

    Prawda zawsze wychodzi na wierzch.
    • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 10:29
     Brawo Panie tomaszko74! Powoli zaczynamy trybić. Warto czasem posłuchać wszystkich stron, a nie tylko ulegać zmasowanemu hejtowi na stronce fejsbukowej.

     W tym tkwi problem. Nie było połączenia w kierunku S8 i z tego wynikły problemy.

     Planując takie rozwiązanie trzeba było albo o tę drogę wcześniej zadbać (by mieć do czego podłączyć wiadukt) albo od razu powiedzieć mieszkańcom Jasińskiego, że zrobimy im pod oknem piekiełko. To wszystko jest na mapach. Wystarczy spojrzeć.

     Rozwiązanie obwodnicy jest szczytne owszem. Tyle tylko, że na dzień dzisiejszy ruch chcą (teraz to już chcieli) skierować do centrum Kobyłki przez ściśle zabudowaną ulicę Jasińskiego. Mieszkańcy się na to nie zgodzili, bo jak się mieli zgodzić? Zorganizowali się i zebrali dużo podpisów, żeby się ratować.
     Chciałbyś mieć Pan na wąskiej ulicy (która zostałaby na dodatek poszerzona) ruch tirów?

     Powtarzam. Plan burmistrza był ambitny. Ktoś dał chyba ciała przy realizacji.
     Myślę, że nie byli to ludzie, którzy protestowali.
     Chyba, że faktycznie tak jak Pan powiedział nieświadomie zebrali 1500 podpisów ;p

     Czekam na dalszy rozwój sytuacji.
  • tym2011 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 10:49
   Bardzo dziwne i skomplikowane rzeczy się u nas dzieją...

   Na ten moment, to wychodzi na to, że nie będzie ani przejazdów bezkolizyjnych przez tory ani też nie będzie odpowiedniego skomunikowania miasta z trasą S8. A w przyszłości ruch pociągów się zwiększy (dobudowywany drugi tor), więc szlabany będą opuszczane częściej. Tory będziemy chyba przekraczać w Zielonce albo Wołominie. Źle to wszytko wygląda...

   Miasto nie podołało zadaniu. Wcale nie dziwię się, że mieszkańcy ulicy Jasińskiego zaprotestowali. Każdy na ich miejscu zrobiłby to samo.

   Polityka informacyjna miasta jest na bardzo niskim poziomie, to jedno. Ale drugie, to, że sam projekt układu komunikacyjnego w okolicach stacji Ossów ma wady. Bezwzględnie powinna być zachowana przejezdność w ciągu Napoleona - Poniatowskiego i powinien tam powstać wiadukt. I to powinno być zadanie gminy lub powiatu albo najlepiej zadanie wspólne gminy, powiatu i PLK (podobnie jak budowa tunelu w Ząbkach).

   Zaś PLK powinno budować wiadukt po nowym śladzie zgodnie z proponowanym projektem. Tak więc powinny powstać 2 wiadukty, każdy po 2 pasy ruchu. Za dużo wiaduktów? Wątpię.
   • tomaszko74 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 11:41
    Ja rozumuję tak1,jest wiadukt i połączenie zS8 nie ma ruchu na jasińskiego bo po co mam tam się pchać ciężarowym.2 Nie ma wiaduktu jest połączenie z S8 jadę Jasińskiego bo nie mam innego wyjścia.Dla tego po prosu ludzie chyba nie czytają tych mapek ze zrozumieniem.Bezssensowne jest mówienie bo niema łącznika z S8 a jak już będzie I CO WTEDY wiaduktu raczej prędko nikt nie wybuduje
    • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 12:11
     "Ja rozumuję tak1,jest wiadukt i połączenie zS8 nie ma ruchu na jasińskiego bo po co mam tam się pchać ciężarowym."

     No takie właśnie było szczytne założenie. W praktyce ruch chcą wprowadzić w jasińskiego, bo nie ma drogi dojazdowej od góryj. Proszę spojrzeć na mapce. Widać doskonale:
     regionalna.waw.pl/wp-content/uploads/2014/01/kob.jpg

     Wszystko i tak idzie w centrum i omijamy tylko biedronkę. Ludzie z Jasińskiego dostają cały ruch na swoją ulicę i w dodatku chcieli poszerzyć im jeszcze ulicę. Dziwi Pan, że się zbuntowali i szukali alternatywnego rozwiązania? Dziwi się Pan, że zbierali podpisy?

     Teraz dalej. Można było chyba zapobiec tej sytuacji.
     1. Czy nie dało się doprowadzić wcześniej drogi z góry (od Mareckiej) do wiaduktu (tak jak było w planie) żeby było gdzie go podłączyć. Wtedy ruch nie zostałby skierowany w Jasińskiego. Kto tego nie dopilnował? Kto miał o tym myśleć jak plany są już przecież od dawna?
     2. Poprowadzić ruch w starym śladzie. Centrum byłoby bardziej zatłoczone, ale przynajmniej prawdopodobnie ten wiadukt by powstał.
     Paradoskalnie takie rozwiązanie miałoby też swoje plusy, bo duży ruch oznacza też wzrost przedsiębiorczości. Jakby zlikwidowano przejazd Napoleona i Poniatowskiego wielu małych kobyłkowskich przedsiębiorców by na tym ucierpiało.
     Mam też swoją egzotyczną wersję, ale nie znam się na takich sprawach. Możnaby było poprowadzić drogę zaraz za obecnym przejazdem... gdyby nie było biedronki ;p

     Szkoda tylko, że nikt o tym wcześniej nie rozmawiał, a teraz szukamy na siłę winnego...

     "Nie ma wiaduktu jest połączenie z S8 jadę Jasińskiego bo nie mam innego wyjścia"
     Myślę, że połączenie z S8 stoi teraz pod znakiem zapytania. Ja i Pan za to zapłacimy, bo to gmina odpowiada za to połączenie. Zadłużenie to już prawie 60% a drogi nie ma ;p
     Tak naprawdę bez wiaduktu to całe to połączenie nie ma najmniejszego sensu.

     Kto ponosi odpowiedzialność za brak wiaduktu?
     Protestujący mieszkańcy czy ktoś kto nie dopilnował realizacji inwestycji w takiej postaci jaka była nam przedstawiana?

     Odpowiedzą mieszkańcy.

       • bot49 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 14:51
        W całej tej dyskusji jest sporo nieścisłości. Przede wszystkim odnoszę wrażenie, że rokreperejro88 za tekst "przypomnijmy, że 1500 podpisów zebrali..." obwinia władze, a przecież to nic innego jak kopia tekstu ze strony Wieści Podwarszawskich - więc to może w ich kierunku powinny iść uwagi (proszę mnie poprawić jeśli odniosłem błędne wrażenie odnośnie rzekomego winowajcy tego tekstu). Kolejną nieścisłością, a raczej kłamstwem jest to, że burmistrz nie był w PKP PLK po wyjściu całej sprawy na jaw - odwiedził PKP w tym tygodniu. Ze strony WS mozna też było wyczytać na początku tygodnia, że nikt z Urzędu nie był na spotkaniach w Łochowie i Warszawie - to również kłamstwo.

        Co do dyskusji odnośnie sensu budowy wiaduktu to w mojej opinii plan poprowadzenia tamtędy ruchu był....odpowiedni. Nikt nie mówi, że nie można pobudować np. tunelu w starym śladzie drogi, pewnie można... tylko po co? Takie rozwiązanie było by sensowne ale tylko na teraz - za 15 czy 20 lat kiedy mieszkańców będzie o wiele więcej skierowanie całego ruchu z dwóch przejazdów w kierunku centrum miasta poskutkowałoby paraliżem. Musimy myśleć o tym co będzie za kilkadziesiąt lat, a nie tylko o tym jak to wygląda tu i teraz. Wyobrażacie sobie te wszystkie samochody chcące skręcić z/na ul. Napoleona w godzinach szczytu?
        Wiadukt w połączeniu z łącznikiem do S8 to świetny plan na to by odciążyć centralną część miasta. Nie wiem czemu wciąż powtarzany jest tekst, że miasto by go nie wybudowało (na jakiej podstawie ktoś tak tweirdzi?). Z tego co wiem władze chciały by ulica łącząca wiadukt z S8 była budowana niemalże jednocześnie, a to wcale nie oznaczałoby tej rzekomej tragedii na Jasińskiego.

        Skoro już zabrałem tu głos to wtrące jeszcze swoje trzy grosze odnośnie samego protestu. Nie uważacie, że protestując przeciwko wiaduktowi, tak na prawde ludzie głosowali za tym by nie było nic? Przecież nawet gdyby rok temu władze powiedzialy "ok robimy po waszemu" to nie starczyłoby czasu na nowe projekty, pozwolenia, odwołania, akceptacje itd. itd. Upieranie się przy swoim na tak krótki czas przed startem remontu to upieranie się przy opcji by nie robić nic. Sorry ale gadanie "PKP wybuduje te przejazdy w drugim terminie" mnie nie przekonuje. Nie po to włożono w to wszystko tyle pracy by przejazdy powstały za 10, 20 (czy kto wie) może nawet i 50 lat. Ten protest (pomijając to kto i po co za nim stał) to cofnięcie nas wszystkich o kilkanaście lat.
        • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 15:59
         Na zmanipulowanym facebooku widzę cały czas:
         Panią Jaźwińską i Panią Głębicką - czyż nie są z Jednego Powiatu, którego prezesem jest Pan Roguski?
         Pana Wyszyńskiego - patrz wyżej.
         Widzę też wielu ludzi, którzy mają na celu wyłącznie ośmieszenie Wspólnoty, a nie szukanie rozwiązania z tego całego bajzlu.

         Ja na temat budowy już wyraziłem opinię.
         Projekt z założenia fajny.
         Dano ciała przy drogach dojazdowych i postawiono "pod płotem" mieszkańców Jasińskiego. Ci zrobili swoje. To była inwestycja długoterminowa. Tak jak wspominałem. Dobry gospodarz przewiduje problemy i stara się z nimi poradzić. Na pewno nie ignorując głos 1500 mieszkańców, którzy walczą o swoje interesy.
         To tyle.

         • na.po.leon Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 16:44
          Proszę bardzo, co i kiedy powstało i le można było zmienić w czasie protestów...

          "W odpowiedzi na Państwa wystąpienie z dnia 25.02.2014r, zawierające stanowczy protest przeciwko zaproponowanej lokalizacji wiaduktu nad torami kolejowymi przy przystanku Kobyłka Ossów ? PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uprzejmie informuję, że ustalenie lokalizacji projektowanego wiaduktu drogowego, wynika z zapisów obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego przyjętych Uchwałami Rady Miejskiej w Kobyłce: Nr XVI/1722/04 z dnia 15.01.2004r, ogłoszonej w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z 2004r. Nr 25 poz 835 (dotyczy północno zachodniej strony torów kolejowych), Nr VIII/63/99 z dnia 20 kwietnia 1999r. Ogłoszonej w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z 1999r Nr 52 poz. 1990

          PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna, na etapie opracowania w latach 2008-2009 materiałów do Studium wykonalności, planowanej do realizacji w ramach Projektu POliŚ 7.1-22.1 inwestycji pod nazwą ?Modernizacja linii kolejowej E75 Rail Baltica Warszawa-Białystok ? granica z Litwą, etap I. Odcinek Warszawa Rembertów- Zielonka ? Tłuszcz (Sadowne)?, uzgadniała zamiary i koncepcje modernizacji linii kolejowej E75 z władzami samorządowymi Miasta Kobyłka, pod kątem zgodności projektowanej inwestycji z przepisami prawa miejscowego.

          Spółka Polskie Linie Kolejowe nie miała wpływu na przyjęcie przez Radę Miasta obowiązujących Miejscowych Planów Zagospodarowania, natomiast jest zobowiązana do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa w tym przepisów prawa miejscowego jakim jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

          Oprotestowany przez Mieszkańców szlak komunikacyjny został określony na etapie opracowania i przyjęcia MPZP. W obecnej chwili projekt modernizacji linii E75 jest na tyle zaawansowany, że wprowadzenie istotnych zmian na tym etapie jest niemożliwe, bo wiązałoby się z utratą dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

          Informuję również, że budowa wiaduktu drogowego, który zastąpi przejazd kolejowy w poziomie szyn w ciągu ulic Poniatowskiego i Napoleona, w znacznym stopniu wpłynie na poprawę warunków bezpieczeństwa, oraz komfortu wszystkich mieszkańców Kobyłki i okolic.

          Rozumiejąc Państwa obawy zapewniamy, że wykonawca dołoży wszelkich starań, aby podczas realizacji wiaduktu zminimalizować wszelkie uciążliwości związane z jego budową."          Opracował:
          Roman Saganowski

          Podpisał:
          Dyrektor Projektu
          Jerzy Korzeniowski
          • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 18:07
           "Proszę bardzo, co i kiedy powstało i le można było zmienić w czasie protestów..."

           No to skoro to uzgodniono tak dawno to mieli caaaaałe lata, by nie dopuścić do całej tej sytuacji. Powtórzę jeszcze raz. Ząbki sobie poradziły, Zielonka sobie jakoś w końcu poradziła.
           Tylko biedna Kobyłka sobie nie potrafiła poradzić. Dlaczego? Dlaczego Kobyłka sobie nie poradziła z protestującymi mieszkańcami? Kto zawinił?

           A kiedy mieszkańcy Jasińskiego dowiedzieli się o wpuszczeniu im piekiełka pod domy? Czy projekt obwodnicy zakładał rozwiązanie tymczasowe? Czy ktoś prowadził konsultacje społeczne z mieszkańcami tamtego rejonu?

           Czy protest 1500 mieszkańców jest powodem do bezczelnego, kłamliwego ataku z pomówieniami na opozycję?

           Mieszkańcu Kobyłki. Zastanów się i zapoznaj z sytuacją, zanim zalajkujesz z uśmiechem kolejny obrazek obrażający Wspólnotę Samorządową.
           Spróbujmy to razem odwrócić, a nie brać udział w tej żenadzie...
           • na.po.leon Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 19:32
            "Oprotestowany przez Mieszkańców szlak komunikacyjny został określony na etapie opracowania i przyjęcia MPZP. W obecnej chwili projekt modernizacji linii E75 jest na tyle zaawansowany, że wprowadzenie istotnych zmian na tym etapie jest niemożliwe, bo wiązałoby się z utratą dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej." - Ty oczywiście wyczytałeś to co chciałeś.
       • damyk1 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 03.10.14, 15:45
        Rany, juz miałem nie odpisywać ale jednak.
        Roki coś tam zarzucasz ze niby burmistrz mógł wcześniej myśleć na przyszłość. Widzę ze sam myślisz tylko o dzisiaj.
        Gdy okazało się ze jednak powstanie obwodnica, łącznik S8 i jest szansa to wszystko połączyć i zrobić raz na zawsze a porządnie, to negujesz to. To lepiej teraz było pozostawić stary ślad i czekać aż rondka całkowicie staną gdzie w pobliżu jest szkoła? A za kolejnych 5 lat wydawać kasę z budżetu na przeróbki?
        Tak samo jak wypominasz burmistrzowi bo moze kiedyś powstanie, to Ci powiem ze powstanie. Bo obwodnica Marek napewno powstanie.
        Kto miał za to zapłacić? Za węzeł GDDKIA, za dojazdowke gmina, za wiadukt PLK. A dojazdowka juz by tak ekstremalnie nie kosztowała. A teraz finał będzie taki ze spalinki beda wachali protestujący i pozostali mieszkający w okolic. Czy p. Chaciński juz ich wszystkich o tym poinformował?
  • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 04.10.14, 16:59
   Zajrzałem na chwilę do internetu i żałuję. Ja to już nie wiem czy się śmiać czy płakać z tej całej żenady.

   Kobieta zadała założycielowi tematu pytanie: "dlaczego zebrano 1500 podpisów przeciwko obu przejazdom?". Założyciel milczy. Zwolennicy obrażania również.
   Założyciel otwarcie obraża za to kandydata na burmistrza tworząc mema z "Hubciem drużnikiem". Wyjątkowo ambitny sposób na rozwiązanie problemów z bezkolizyjnymi przejazdami, nie powiem. Szczyt kultury.

   Skasowane zostały posty dotyczące słynnego już wywiadu z byłym zawodnikiem Wichru. Jakaż była złość, gdy cenzura została wprowadzona na stronach Wspólnoty! ;p
   Po tym co widzę w tym temacie wcale się nie dziwię, że zablokowali i zostawili po prostu swoje stanowisko. Kto będzie zainteresowany przecież przeczyta i może go oświeci.

   Wyczytałem tam też, że rzetelny opis sesji Rady Miasta został sporządzony przez człowieka spokrewnionego z radną pana burmistrza...
   Cały czas widzę te same twarze, które nakręcają spiralę pomówień z tematu, który nie jest przecież prawdą.

   Idę z domu, żeby się nie denerwować. Może tym razem debilem nie zostanę nazwany...   • damyk1 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 04.10.14, 17:54
    rokerperejro88 napisał(a):

    > Zajrzałem na chwilę do internetu i żałuję. Ja to już nie wiem czy się śmiać czy
    > płakać z tej całej żenady.

    p. roki, proponuję wspólne wyjscie na piwo i wspólne płakanie, lub się śmianie :)

    > Kobieta zadała założycielowi tematu pytanie: "dlaczego zebrano 1500 podpisów pr
    > zeciwko obu przejazdom?". Założyciel milczy. Zwolennicy obrażania również.
    > Założyciel otwarcie obraża za to kandydata na burmistrza tworząc mema z "Hubcie
    > m drużnikiem". Wyjątkowo ambitny sposób na rozwiązanie problemów z bezkolizyjny
    > mi przejazdami, nie powiem. Szczyt kultury.

    Na żartach z memami się Pan nie zna. A to że ktoś milczy, to niech Pan zauważy że jest weekend, ludzie z rodzinami wyjeżdżają...


    > Skasowane zostały posty dotyczące słynnego już wywiadu z byłym zawodnikiem Wich
    > ru. Jakaż była złość, gdy cenzura została wprowadzona na stronach Wspólnoty! ;p

    tu mnie Pan zaskoczył, jak miala miejsce taka sytuacja, to ja stawiam piwo ;)

    > Po tym co widzę w tym temacie wcale się nie dziwię, że zablokowali i zostawili
    > po prostu swoje stanowisko. Kto będzie zainteresowany przecież przeczyta i może
    > go oświeci.
    >
    > Wyczytałem tam też, że rzetelny opis sesji Rady Miasta został sporządzony przez
    > człowieka spokrewnionego z radną pana burmistrza...
    > Cały czas widzę te same twarze, które nakręcają spiralę pomówień z tematu, któr
    > y nie jest przecież prawdą.

    Po każdej stronie są te same twarze :P


    > Idę z domu, żeby się nie denerwować. Może tym razem debilem nie zostanę nazwany
    > ...

    Czasem sam Pan się prosi, bynajmniej jak spotkam Pana twarzą w twarz, to powiem że mam dla Pana szacunek że mamy jakieś argumenty. Dla mnie Pan nie jest debilem, tylko inaczej myślącym, co nie oznacza że jest Pan ułomny, tylko ma swoje zdanie. Miłego spacerku
  • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 05.10.14, 09:58
   Panie damyk1

   Jestem bardzo zapracowanym człowiekiem. Z tego co Pan mówił chyba Pan wie co znaczy opiekowanie się dzieckiem. Często nie mam chwili by spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a co dopiero z człowiekiem, któremu chodzi wyłącznie o zablokowanie dojścia do władzy ludzi, którzy w moim odczuciu chcą coś dobrego dla tego miasta zrobić.

   Zna Pan historię dlaczego się tu zacząłem udzielać. To forum kosztuje mnie czasami wiele nerwów i niestety marnuję tu często czas. Ograniczmy się do dyskusji tutaj, bo i tak na pewno inaczej zagłosujemy 16 listopada.

   A jaki jest efekt Pana hejtowania to widzi Pan teraz na tym facebooku i co z niego wynikło. Hubcio drużnik zniknal. Może i ludzie w końcu zrozumieją o co Panu i Pana kolegom wyłącznie chodzi.
   Pozdrawiam
   • damyk1 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 05.10.14, 12:12
    > A jaki jest efekt Pana hejtowania to widzi Pan teraz na tym facebooku i co z ni
    > ego wynikło. Hubcio drużnik zniknal. Może i ludzie w końcu zrozumieją o co Panu
    > i Pana kolegom wyłącznie chodzi.

    Akurat z tego mema się uśmiałem, choć faktycznie uderzał personalnie w kandydata. I to że zniknął to chyba dowodzi tylko tego że administrator ma trochę kultury osobistej.
    • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 05.10.14, 14:06
     Dlatego powiedziałem Panu kiedyś, że nie warto z Panem rozmawiać.
     Jeśli bawi Pana obrażanie osoby publicznej w zmanipulowanym temacie to tylko świadczy o Panu i Pana poglądach.
     Administrator to prostak, który próbował wcisnąć ludziom kit. Takie są fakty i Pan i inni "obiektywni" tego nie zmienicie, choćbyście napisali jeszcze miliony postów nienawiści.

     Temat siada. Ludzie zaczynają się orientować jaką ściemę im chciano wcisnąć. Dopytują się o co w ogóle chodzi. Pani przewodnicząca sama już nie wie co ma mówić. Kandydat na burmistrza Zielonki nagle stał się pozytywny i pokasował wszystkie obrażające Wspólnotę wpisy.

     Jeśli bym był kandydatem na radnego z Jednego Powiatu to autentycznie po tym wszystkim bałbym się rozmawiać teraz z mieszkańcami Kobyłki na ten temat.
     Zastosowałbym taktykę pana burmistrza. W końcu kto jak kto, ale on dobrze wie jak unikać debaty i rozmowy z mieszkańcami o problemach miasta.

     Tyle tylko, że to nie mój problem :)
     Korzystajmy z pięknego dnia Panie damyk1.

     P.S
     Przepraszam za błąd ortograficzny. Miało być oczywiście dróżnik, a nie drużnik. Nienawidzę kaleczyć polskiego.
     Pozdrawiam
     • damyk1 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 05.10.14, 15:44
      p.roki i wyszło z Pana szydło. W temacie w którym powiedziałem wyjdźmy na piwo, sam Pan stwierdził że z człowiekiem o moich poglądach Pan nie wyjdzie.
      Jest Pan człowiekiem bijącym pjaną i tyle, w przeciwieństwie do mnie nie oceniam ludzi o poglądach ale człowieczeństwie. Sam nie raz wspominałem że pomimo innych poglądów do innych ludzi nic nie mam. Obraża sie Pan o wpisy na forum, a dlaczgo Pan się obawia spotkania? A może mamy jakiś inny wspólny temat nie dotyczący Kobyłki?
      Poprostu już mnie Pan przekreślił dla zasady...
      Bo tak musi być?
      Ja pomimo że jest Pan o innych poglądach, pana nie przekreślam, bo może być Pan rozważnym ludziem ogólnie, Pan natomiast zrobił recykling ze mną, pomimo faktu że nawet się nie znamy osobiście (a być może w tej samej kolejce w sklepie stoimy)
      Czekam na odpowiedź, co Pan napisze, osobiście chętnie bym z Panem się spotkał i nie rozmaiał na temat Kobyłki.
  • rokerperejro88 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 10.10.14, 19:13
   Może jestem okrutny, ale strasznie mnie bawi akcja zbierania podpisów na tak dla wiaduktu i tunelu.

   Kiedy mieszkańcy w końcu zrozumieją, że całe miasto jest na tak, bo nie ma mieszkańca, który by PRZEJAZDÓW BEZKOLIZYJNYCH nie popierał? Tylko prawdziwy KRETYN może chcieć rozwiązania bez przejazdów.

   Te 1500 podpisów było przeciwko nowemu śladowi wiaduktu, bo ucierpieliby na tym mieszkańcy z tych terenów najbardziej zainteresowani całą sprawą. Dlatego tak bardzo chcą starego śladu, a przez te wszystkie lata nikt nawet nie rozważył takiego rozwiązania. Z tego powodu też są wściekli i nie odpuszczą ;p

   Chciałbym, żeby któryś z kolegów, który zaraz powie, że mieszkańcy nie wiedzieli co podpisują i co zbierają pojechał w rejon Jasińskiego albo Orląt Lwowskich. Niech krzyknie tam, że schrzanili i dali się zmanipulować. Myślę, że już nie wróci do domu cały ;p
   Najpierw czytałem, że było tylko 20 rodzin niezmanipulowanych, potem, że 200 osób, potem 300. 1200 natomiast nie wiedziało co czynią... Biedacy ;p

   Tak więc wracając do głównego wątku przy dobrych wiatrach akcja zbierze 200 podpisów na tak dla wiaduktu i tunelu a ci ludzie protestujący znowu zbiorą 1500 podpisów przeciwko umiejscowieniu wiaduktu w Kobyłce Ossów. Efekty murowane.
   Ech... Burmistrz walczy o swoje być albo nie być i obudził się w końcu z letargu. Troszkę przypóźno, ale zobaczymy co tam na szybko wywalczył :)

   Tymczasem nie zapominajmy, że trzymamy się wersji takiej, że Wspólnota jest wszystkiemu winna. Rozpowiadamy wszędzie, że to SYMPATYCY Wspólnoty, którzy protestowali przeciwko OBU przejazdom.

   Pozdrawiam
   • babel_30 Re: TAK dla WIADUKTU i TUNELU w Kobyłce 13.10.14, 12:27
    Widać że kolega ze wspólnoty albo jej sympatyk.

    Masz racje że większość ludzi popiera ale dopóki nie ma tego na papierze to nikt w to nie wierzy i z tym się nie liczy.

    Każdy który podpisał się pod petycją za "nie dla tunelu i wiaduktu" wie czy zrobił to świadomi.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka