Dodaj do ulubionych

I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 4lat

04.10.14, 01:56
Jak pamięcią sięgne, a bardziej angażuję się od jakiś ponad 2 lat w życie Kobyłki, naszły mnie pewne przemyślenia, które teraz wyszły przy okazji przejazdów.

Kilka lat temu zreanimowano Kobyłczanina, pamiętam jak czytałem wywiad z p. Jakubowskim, poprzednikiem p. Roguskiego, następne numery były w tonie krytyki obecnych władz. Z początku myslałem że dobrze że ktoś patrzy na ręce burmistrzowi i go mobilizuje do dzialań.
ale co nowy numer, tylko krytyka, zero jakiś pozytywnych aspektów. [tutaj nie chcę przedobrzyć ale to chyba w Kobyłczaninie wyczytałem o wstrzymaniu inwestycji pod dzisiejsze CH Focus bo jakieś drzewko wycięto i krytyka władz za niedopilnowanie - dlatego piszę w nawiasie bo coś mi sie kojarzy, ale nie chcę być gołosłowny, ale jestem pewien na 75%, choć mogę być w błędzie]
Natomiast jest pewien że w Kobyłczaninie, już miał stronę www. Jak powstała następna afera z pawilonami handlowo - usługowymi przy Załuskiego. Najpierw problem, bo wycieto drzewa gdzie mieszkały jakieś stworzenia, potem w obronie mieszkańców przed skutkami braku miejsc parkingowych itp... Efekt, do dzisiaj na przeciw szkoły stoi pusty plac. Jeszcze wtedy nie słyszałem o WS, ale już wiedziałem że jest to wojna z obecnymi władzami. Potem długo to samo. Powstał fajny portal "kobyłkowotoiowo" i po jakimś czasie ujawnił się Artur Koczyk, upubliczniający dokumenty z UM i czepianie się o wszystko, wyciąganie jakiś dokumentow, pisanie skarg na Burmistrza. Oki, każdy ma prawo zaprotestować skoro uważa że coś jest nie tak. W międzyczasie pojawił sie I-szy wywiad z p. Gniadowiczem w Kobyłczaninie i I-sze prezentacje Kobyłkowskiej Wspólnoty. Moją uwagę zwrócił b. dyr. MOK p. Andrzej Zbyszyński, który odszedł po latach kierowania MOK w nieprzyjaznej atmosferze a teraz zagorzały Wspólnotowiec. P. Paweł Majkowski - redaktor Kobyłczanina, Kobyłczanina który był kiedyś wydawany, także można go powiązać z UM za czasów p. Jakubowskiego [chociaż tutaj jestem daleki aby twierdzic że za czasów poprzedniej ekipy p. Majkowski miał duży wpływ na rządy UM, czy też miał z tego tytułu jakieś duże dochody, jak wogóle je miał]
Następnie nowy problem to CH Auchan które miało powstać przy Nadarzyńskiej [już oprotestowane eurobuildcee.com/?page=news&id=17295]
Protesty przeciw widuktowi, były połączone z CH Auchan, rondem na Poniatowskiego i mamieniu ludzi setkami Tirów rozjeżdżających okolice. Czego dowodem są umieszczone na FB Tak dla tunelu zdjęcia p. Marka Okusińskiego www.facebook.com/photo.php?fbid=348974628612475&set=p.348974628612475&type=1&theater

Ludzi mamiono setkami Tirów rozjeżdżających ich okolicę, na Tiry jest sposób, wprowadzić zakaz tonażowy pow. 5T i puścić je do CH, DW634 przy której ma być Auchan, żadnego tranzytu TIR przez Kobyłkę nie będzie, jedyne Tiry to te które mają bazy w Kobyłce, lub dostarczają lub odbierają towar z Kobyłki.
Kampanią WS jest krytykowanie i straszenie miaszkańców czymkolwiek się da. Aby było lepiej, można i Tiry z Kobyłki wywalić, ale wtedy i firmy korzystające z nich się wyprowadzą i kto będzie płacił podatki? Kto będzie zatrudniał w Kobyłce?
Obserwuj wątek
  • damyk1 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 01:57
   P.S. Kto był z p. Gniadowiczem w PLK? Społeczniak nie zwiazany z żadną partią, społeczniak piszący w Wieścich pod nickiem "urzędnik" p. Artur Koczyk
   • banan.1980 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 08:42
    a z sasiadem sie juz dogadalys?
    sam zakladasz czlowieku bezsensowne tematy dotyczace wylaznie krytykowaina i napiszesz bzdury o jakis relacjach z saisadem. ogarnij sie
    co mnie obchodzi co pamietasz albo co ci sie wyadje
   • anna_sroda Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 09:03
    Kampania trwała od dawna jak zauważyłeś, szkoda tylko że ucierpiało na tym kobylkowotoiowo, no chyba że także było specjalnie założone dla celów politycznych.
   • arturkoczyk Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 09:17
    O co panu znowu chodzi ? Po raz kolejny wypisuje pan na mój temat jakieś nieprzemyślane głupoty. Szkoda mi czasu żeby wchodzić na wieści a tym bardziej jeszcze coś tam komentować. A jeżeli gdziekolwiek zamieszczam jakieś treści to podpisuję się własnym imieniem i nazwiskiem. To się nazywa odpowiedzialność. Pan natomiast korzystając a jakiejś tam anonimowości wypisuje bzdury dodatkowo bez wskazania jakichkolwiek okoliczności na poparcie swoich twierdzeń.
    • damyk1 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 09:42
     A co nie jest prawdą to co napisałem?
     Co do wieści 100% nie mam ale pisze tam także ktoś kto ma niby duża wiedzę i w podobnym stylu.
     Nie jest prawdą że od dawna Pan zajmował się krytyką obecnych władz wyciągając jakieś tam dokumenty i czepiając się czegoś?
     Nie jest prawdą że publikował Pan te dokumenty na kobylkowotoiowo i kobyłczaninie?
     Nie jest prawdą jak Pan pisał skargi na Burmistrza?
     Nie jest prawdą że był Pan z p. Gniadowiczem w PLK?
     Czyli nic Pan nie ma wspólnego ze Wspólnotą a niby przpypadkiem spotkaliście się na schodach do budynky PLK?
     • arturkoczyk Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 10:02
      Odniosłem się do pana wypowiedzi z godziny 1:57 (tych dłuższych nawet nie czytam :P) która składa się z dwóch części: 1. pytanie czy byłem z panem Gniadowiczem w PKP i 2. stwierdzenie, że ja i urzędnik z wieści to ta sama odpowiedź. Jeżeli chodzi o 2 część to zwyczajne kłamstwo. Nie znam wypowiedzi tego urzędnika więc nie chcę, aby przypisywano mi czyjeś stwierdzenia, których nie znam.
      A teraz odnosząc się do wypowiedzi z godziny 9:42-
      krytyka, dokumenty, publikowanie, skargi- prawda. Wizyta z p. Gniadowiczem w PLK- kłamstwo. Może pan co najwyżej stwierdzić, że w tym samym dniu byliśmy w tym samym budynku. Jednak stwierdzenie, że to była jakaś wspólna i umówiona wizyta to kłamstwo.
      • damyk1 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 10:42
       Co do "urzędnika" niech będzie, może zbieg okoliczności.
       Co do wizyty w PLK, to może osobno ale byliście. A może przybliż nam co Ty się dowiedziałeś jak byłeś osobno bez p. Huberta?
       • arturkoczyk Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 11:56
        nie, że "może to zbieg okoliczności" tylko stwierdzenie że ja i urzędnik z wieści to ta sama osoba jest nieprawdziwe. Podobnie to nie tak, że "może osobno" tylko stwierdzenie, że to była wizyta wspólna i w porozumieniu jest nieprawdziwe (btw. teraz tak się zastanawiam czy ma to w jakiekolwiek znaczenie z kim byłem w PKP- czy byłem sam, z panem Hubertem czy z 300 górnikami z Pomorza). W każdym razie w tej chwili czekam aż zostaną mi udostępnione dokumenty.

        Skoro zwrócił się Pan do mnie to ja teraz zwracam się do Pana: widzę, że temat budowy centrum handlowego przy 634 jest panu bliski i ciągle wypowiada się pan na ten temat. Czy w związku z tym ma pan pojęcie jak wygląda procedura przygotowania do budowy takiego molocha ? Czy wie pan na jakim etapie w tej chwili ona się znajduje ? Czy zadał pan sobie choć odrobinę trudu i zapoznał się z jakimikolwiek dokumentami dotyczącymi tej budowy i podnoszonymi przez pana kwestiami związanymi z blokowaniem tego przedsięwzięcia ?

        Kolejny często poruszany przez pana temat: centrum handlowe przy 3, gdzie teraz stoi pusty plac. Skąd pan wie, czy opóźnienie w postaniu tego sklepu wynika z blokowania a nie np. z powodu braku środków finansowych, albo nowej koncepcji- może deweloper postanowił wybudować sobie w tym miejscu domek z oczkiem wodnym i murowanym grillem ? Czy zadał pan sobie odrobinę trudu żeby dowiedzieć się na jakim etapie jest postępowanie w sprawie wydania zezwolenia na budowę ?

        Na pewno ma pan jakieś konkretne podstawy wszystkich swoich stwierdzeń.
        • tomaszko74 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 16:38
         Proszę Pana nie interesuje mnie procedura przygotowania budowy hipermarketu ani etapy na jakich się znajduje. Większość ludzi ma o tym blade pojęcie i dobrze bo gdyby wszyscy mieszkańcy biegli kontrolować i sprawdzać kolejne etapy różnych inwestycji to życia by zabrakło. Z tego co Pan pisze rozumiem, ze jest Pan przeciwny powstaniu tego Centrum Handlowego. A ja Panu powiem, że rozwoju cywilizacji nie da się zatrzymać. Czy się to panu podoba czy nie, świat się zmienia nie stoi w miejscu. Jeśli tego marketu nie wybudują w Kobyłce to powstanie kilka metrów dalej w Wołominie i to Wołomin będzie zacierał ręce licząc wpływy z podatków a Kobyłka po raz kolejny obliże się smakiem. Ludzie na jakim Wy świecie żyjecie! Gdyby tak wszyscy myśleli jak Wy, to z jaskini byśmy nie wyszli na pewno...
         • arturkoczyk Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 16:48
          kolejna osoba przypisująca mi jakieś niestworzone wypowiedzi. Otóż jeżeli chodzi o mój stosunek do centrum handlowego (jednego i drugiego) to ... no właśnie- nigdzie nie napisałem że jestem za ale nigdzie też nie napisałem, że jestem przeciw- nie pamiętam, żebym umieszczał takie konkretne wypowiedzi. Nie zamierzam również tłumaczyć się czy chcę tych centrów czy ich nie chcę bo to nie istotne. Kogo to obchodzi. Jeżeli takie centrum ma powstać to powstanie niezależnie czy ja będę za czy przeciwko. A moje konkretne pytania to wyraz ciekawości w tym temacie a nie przejaw mojego pozytywnego/negatywnego nastawienia do tych inwestycji.
          • tomaszko74 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 17:00
           Jeżeli tyle osób Panu zarzuca coś co nie jest prawdą, to pewnie wyraża Pan myśli niezbyt jasno i zrozumiale dla wszystkich. Tyle w tym temacie.
        • damyk1 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 05.10.14, 12:07
         arturkoczyk napisał:

         > nie, że "może to zbieg okoliczności" tylko stwierdzenie że ja i urzędnik z wieś
         > ci to ta sama osoba jest nieprawdziwe. Podobnie to nie tak, że "może osobno" ty
         > lko stwierdzenie, że to była wizyta wspólna i w porozumieniu jest nieprawdziwe
         > (btw. teraz tak się zastanawiam czy ma to w jakiekolwiek znaczenie z kim byłem
         > w PKP- czy byłem sam, z panem Hubertem czy z 300 górnikami z Pomorza). W każdym
         > razie w tej chwili czekam aż zostaną mi udostępnione dokumenty.

         Ma znaczenie...

         > Skoro zwrócił się Pan do mnie to ja teraz zwracam się do Pana: widzę, że temat
         > budowy centrum handlowego przy 634 jest panu bliski i ciągle wypowiada się pan
         > na ten temat. Czy w związku z tym ma pan pojęcie jak wygląda procedura przygoto
         > wania do budowy takiego molocha ? Czy wie pan na jakim etapie w tej chwili ona
         > się znajduje ? Czy zadał pan sobie choć odrobinę trudu i zapoznał się z jakimik
         > olwiek dokumentami dotyczącymi tej budowy i podnoszonymi przez pana kwestiami z
         > wiązanymi z blokowaniem tego przedsięwzięcia ?


         Nie, niezapoznałem się z dokumentami bo nie jestem budowlańcem, Pan natomiast widzę że na wszystkim się dobrze zna. Jest Pan fchowcem od biurokracji w UM aż po budowlankę. Skoro jest Pan takim fachowcem, proszę swoje doświadcenie przekazać WS, to może dowiedzą się dlaczego PLK wycofało się z inwestycji. Ile to trzeba pracy biurokratycznej i czasu włożyć aby zmienić koncepcję na ich koncepcję.
         Natomiast wiem że CH już zostało oprotestowane.

         > Kolejny często poruszany przez pana temat: centrum handlowe przy 3, gdzie teraz
         > stoi pusty plac. Skąd pan wie, czy opóźnienie w postaniu tego sklepu wynika z
         > blokowania a nie np. z powodu braku środków finansowych, albo nowej koncepcji-
         > może deweloper postanowił wybudować sobie w tym miejscu domek z oczkiem wodnym
         > i murowanym grillem ? Czy zadał pan sobie odrobinę trudu żeby dowiedzieć się na
         > jakim etapie jest postępowanie w sprawie wydania zezwolenia na budowę ?

         Wiem, że z powodów skarg o których napisałem co wycczytałem w Kobyłczaninie który poruszył ten temat. Szkoda że do archiwum Kobyłczanina nie mam dostępu. Było opisane i byly zdjęcia drzewek, były protesty że w tych drzewach coś tam mieszkało, były protesty o zagrożeniu dla dzieci. Więc niech Pan się nie ośmiesza teraz pisząc o oczkach wodnych
         >
         > Na pewno ma pan jakieś konkretne podstawy wszystkich swoich stwierdzeń.

         Tak jak powyżej.
         A jeśli ma Pan jakąś konkretną wiedzę na temat, to dlaczego Pan się nią nie podzieli?
         • arturkoczyk Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 05.10.14, 13:37
          Żeby napisać maila do gminy/powiatu z pytaniem co słychać w sprawie tej czy tamtej inwestycji to nie trzeba być budowlańcem czy innym specjalistą. Wystarczy wysłać maila.

          Pan wie że ch zostało oprotestowane a ja wiem, że w tej sprawie była wydana decyzja środowiskowa, od tej decyzji złożono odwołanie, odwołanie zostało rozpatrzone a decyzja została utrzymana w mocy, czyli mamy kolejny kroczek przybliżający powstanie tego centrum.

          Pisze pan o protestach dot. sklepu przy 3. To, nie jest tak, że ktoś sobie przychodzi tak z ulicy, krzyczy veto i w ten sposób blokuje jakąś inwestycję. Tak więc zamiast pisać kolejne posty oparte na swoich domysłach proponuję panu:

          1) w sprawie ch przy 634 wysłać maila do naszego urzędu miasta. W temacie maila wpisać: wniosek do Burmistrza o udostępnienie informacji publicznej. A w treści coś w stylu: Proszę o informację na jakim etapie znajduje się postępowanie dot. budowy centrum handlowego w Kobyłce przy dw 634 u ulicy Husarii. W szczególności proszę o informację, czy wydana w tej sprawie decyzja środowiskowa jest już prawomocna.

          Może też pan spytać o to, czy w tej sprawie wpływały jakieś protesty/skargi, jeżeli tak od kogo, czy od zwykłych mieszkańców czy od jakichś stowarzyszeń, jeżeli stowarzyszeń- to jakich. Może też pan poprosić o skany tych skarg/protestów oraz odpowiedzi na nie. I co tam panu jeszcze przyjdzie do głowy.

          2) A w sprawie budowy tego sklepu przy 3 niech pan wyślę maila do starostwa, w temacie: wniosek do Starosty o udostępnienie informacji publicznej. W treści maila coś w stylu: proszę o informację na jakim etapie jest postępowanie dot. wydania pozwolenia na budowę obiektu handlowego zlokalizowanego w Kobyłce przy (tutaj niech pan sprawdzi dokładną lokalizację, mi się nie chcę :P). W szczególności proszę o informację, czy w tej sprawie wydano już pozwolenie na budowę oraz czy wydane pozwolenie jest już prawomocne.

          I tutaj też może pan zapytać o to czy były jakieś protesty/skargi, kto jest składał, kiedy, po co, dlaczego. Może pan wystąpić o skany tych skarg i odpowiedzi itd.

          więc do dzieła.
   • k.dworak12 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 14:44
    podobne wrażenie odniosłem, ale rzeczywiście on może nie być nim. Jak sam się tłumaczy. Dowodów nie mamy i jedyne co to masz swoje zdanie kontra jego zdanie. Ja proponuję zawrzeć pokój w tym zdaniu.
    Z pozostałą częscią wypowiedzi zgadzam się w 100%, nawet tej dotyczącej że jednak wspomniana osoba ma powiązania z WS. To planowali od dawna.
  • banan.1980 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 13:28
   damyk a z sasiadem juz wszystko dobrze?
   moze nowy temat z kolejnymi perypetiami?
   • k.dworak12 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 14:36
    powtarzasz się debilu.
    jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to zamilcz.
  • banan.1980 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 15:44
   pozostane mdrzejszy
   szkoda sie znizac do poziomu rynsztoku
   • damyk1 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 17:48
    no właśnie tylko uważaj abyś prze małpę nie został zjedzony :P
  • na.po.leon Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 04.10.14, 16:26
   Damyk, szacun z mojej strony za skojarzenie wszystkiego. Pomijając wątki szczegółowe czy ktoś był razem czy osobno w PLK, czy coś się stało rano czy wieczorem to Twoje skojarzenie ma sens. wszystkie problemy i protesty mają swój dość jasny początek. Swoją drogą skoro Twój wpis wywołał aż taką burzę, że koledze bananowi aż się skórka podwinęła... coś musi być na rzeczy.
   Krótko mówiąc wszelkie problemy inwestycyjno/budowlane rozpoczęły się jak wspólnota zaczęła przygotowywać się do wyborów.
  • siskom Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 18.11.14, 17:06
   Zdaje się, że to wszystko była prawda. Przygotowywali się ok 2 lat, zbierali i magazynowali gówno do obrzucania wszystkiego dookoła. Wstrzymali wszystko co się dało, wszystkie miejskie inwestycje.
   Niestety część uzbieranego g...na była na tyle przyschnięta że się nie kleiła za bardzo w wręcz łatwo dała się odrzucać w przeciwnym kierunku. Pozdrawiam wszystkich "gówniarzy" :)
   • kobylka02 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 18.11.14, 23:43
    ciekawe będzie spotkanie radnej Dąbrowskiej z nowo powołanymi radnymi ciekaw jestem co będzie miała teraz do powiedzenia w temacie zablokowanych kolejowych inwestycji oraz budowy CH
   • jansky1 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 19.11.14, 06:41
    No to teraz nowa/stara ekipa z taką przewagą w Radzie szybciutko zrealizuje projekt tuneli itd. bo przecież nikt nie przeszkodzi a plany są przygotowane świetnie, czekam na te zapowiadane dynamiczne działania ambitnych ludzi. Tylko pls nie dorżnijcie lokalnych przedsiębiorców centrami handlowymi. Kończcie świętowanie bo 4 lata to nie tak wiele patrząc na historię przygotowań do tuneli... Wyborcy rozliczą. Pozdrawiam.
    • 3xm Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 19.11.14, 07:33
     Jak ja lubię takich internetowych cyników. Przyszli nieproszeni, nasrali na podłogę, a teraz stają obok i "mam nadzieję, że ktoś to posprząta".
     • jansky1 Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 19.11.14, 07:55
      Mówi się że ocenianie innych to leczenie własnych kompleksów, ja nie będę rzucał inwektywami w Twoją stronę. Trochę przykro że dzielisz ludzi na Ja/My a reszta to cynizm i gówna. Uważam że nie popierając ani Was ani Wspólnoty ani kogoś tam jeszcze również mam prawo oczekiwać realizacji obietnic wyborczych, mam prawo żądać od zwycięzców zajęcia się wreszcie sprawami tego miasta w którym żyję może dłużej niż nie jeden z Was. Pozdrawiam.
      • 0.tiger Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 19.11.14, 12:27
       8 lat mieli aby przygotować plany tunelu i nie dali rady, to myślisz że teraz przez 4 lata to zrobią? Jak zwykle, zwalą winę na szarego obywatela że to jego wina , a ciemnota to uwierzy. Pewnie wszystkie niepowodzenia będą zwalać na szarych obywateli, że pomachali palcem i władza nic nie mogła zrobić:)
       • siskom Re: I się wszystko ułożyło. WS Kobyłka i kampania 19.11.14, 12:56
        a Ty znów swoje... Kolejną kampanie rozpoczynasz? Tym razem zaczniesz rzucać gównem wcześniej?
        Plany są o czym dobrze wiesz. Nazywaj dalej wyborców ciemnota kolejna kampanię będziesz miał w kieszeni :) kolejny kandydat Ci podziekuje
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka