Dodaj do ulubionych

Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu.

04.11.14, 20:23
Byłem w Gregorym. Na oko licząc ok 100 osób częśc zwolenników (krzykaczy), częśc sceptyków (ci chyba byli najgorsi bo zadawali pytania) i część chyba ciekawych/obojetnych.
Straszenie, straszenie, straszenie wszędzie TIRy. Pani prezentująca wie już wszystko wszyscy dookoła kłamią, oszukują itd. chcą źle dla miasta. Wszystkie plany są złe, węzeł Kobyłka zły, plany wiaduktu i tunelu złe. Wszystkie plany są skopane (nie tylko te z UM), wszędzie jest za wąsko (to chyba kompleks pani prowadzącej, przy każdej inwestycji powtarzała że to się tam nie zmieści...)
Dla tych co nie wiedzą pewnien pan powiedział na temat ulicy Orszagha że od lat 80 było wiadomo że tam powstanie tunel i ci co tam zamieszkali mieli tańsze działki. Wygląda na to, że teraz wykorzystując "prawo" chcą to zalegalizować i nie dpuścić do powstania tunelu.
Poza tym Nasza Ziemia uzurpuje sobie prawo do decydowania o wszystkim - na to się nie zgodzimy, na to nie itd. jeśli będzie tak to się zgodzimy. 3/4 spotkania o tym czego nie chcemy - na pytanie czego chcemy/co w zamian wypowiedzi raczej enigmatyczne.
Pani prowadząca przytoczyła cytat z jakiegoś pisma (wypowiedź burmistrza), że zarezerwował xxx ha w okolicy S8 na ściągnięcie przedsiębiorców zajmujących się nowymi technolgiami - po czym skwitowała niedopowiadając "państwo wiecie co to dziś znaczy nowe techonologie" i już burza wśród tłumu - wiatraki będą stawiać. Nie pozwolimy!
Generalnie Nasza Ziemia jest w mojej opinii dość niebezpieczna dla miasta (są przeciw wszystkiemu).
Obserwuj wątek
    • wyborca.2014 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 04.11.14, 20:28
      Na spotkaniu kilka kluczowych postaci m.in. kandydat PIS mający taką wizję jak Nasza Ziemia, straszący długami, komisarzami itd. Oraz słynny już z innych wątków pan Chaciński.
      Z panem Chacińskim wymieniliśmy sobie kilka poglądów nie wszystkie głośno. Chyba dobrze zrozumiałem jego słowa do mnie (osoby siedzące obok zrozumiały dokładnie tak samo bo tak samo to skomentowały) - JAK CI SIĘ NIE PODOBA MOŻESZ SIĘ WYPROWADZIĆ! (nie dosłowny cytat). Podobne słowa padały na tym forum do osób myślących inaczej, widocznie jest to zgodne z linią "partii".
      Tak mówi kandydat na radnego - możecie mnie zakrzczeć, pisać co chcecie. Pan Chaciński może mnie również pozwać w trybie wyborczym tak jak to robi Wspólnota z innymi. Stety/niestety ale mam świadków na wypowiedziane słowa. Zapraszam teraz Wspólnotę do dyskusji. Jednocześnie gratulując kandydata.
    • wyborca.2014 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 04.11.14, 20:33
      Generalnie w moim odczuciu zarówno pani Śliwińska jak i pan Chaciński nie załątwiają sprawy dla miasta ale dla siebie. Mają wizję nie miasta a "tej" części mista gdzie sami mieszkają.
      Zresztą na jedno z pytań pani Śliwińska odpowiedziała "a to już nie nasz problem..." takie podejście do sprawy chyba pokazuje trochę rzeczywiste poglądy tej pani.
      • tomaszko74 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 04.11.14, 20:45
        kononowicz w spódnicy,wyborca,2014 przedstawiłeś wszystko słowo w słowo jak było.Nigdy nie chodziłem na takie spotkania i jestem przerażony tym co tam usłyszałem.Głupota i prostota ludzka nie zna granic,po prostu ręce opadają.Ta pani w swetrze jest w ogóle przeciwna węzłu Kobyłka i połączenia naszego miasta z Warszawą i ten obrazek parowozika wąskotorowego Px-48 pasuje do wizji Kobyłki tej pani
        • wyborca.2014 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 04.11.14, 20:58
          Też poszedłem pierwszy raz żeby zobaczyć o co tu chodzi.
          Po tym spotkaniu widzę że są 2 opcje:
          1) zacząć się interesować tym co się dzieje w mieście i wziąć sprawy w "swoje ręce"
          2) zastosować się do rady kandydata Chaćińskiego - albo będziesz taki jak my albo się wyprowadź, Tobie wszytsko jedno bo nie jesteś stąd...
            • na.po.leon Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 04.11.14, 21:31
              Ok, ja też jestem za opcją 1. Zacznijmy uświadamiać ludzi w swoich środowiskach czego te organizacje chcą, do czego chcą doprowadzić swoim działaniem. Zmobilizujmy ich do pójścia na wybory! Najgorsze będzie nie ruszenie dupy. Elektorat znanych ugrupowań pójdzie i zagłosuje "przeciw TIRom"
              Jeśli babcie czy inne osoby nie wierzą w słowa należy zacząć drukować artykuły pokazywać jak sprawy wyglądają.
    • mwskk Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 05.11.14, 07:51
      To by się potwierdzało z innymi watkami i komentarzami.

#2 Janek 2014-11-03 22:43
      Oto osoby, które najczynniej brały udział w walce z wiaduktem:

1. Stanisław Chaciński ( www.kobylka.net/stanislaw-chacinski ) - członek MWS i właściciel firmy przy samym przejeździe w Ossowie ( ksiazka-firm.pl/staszek-stanis%C5%82aw-chaci%C5%84ski-koby%C5%82ka-604861508 )

2. Małgorzata Śliwińska - Przedstawicielk a fundacji Nasza Ziemia i właścicielka przychodni weterynaryjnej przy zbiegu ulic Jasińskiego i Niemcewicza, które byłyby pewnie zablokowane w trakcie budowy ( plus.google.com/111676080306362601904/about?gl=pl&hl=pl )

Nic tylko prywata

Czyli sytuacja w cale się nie różni od tej w Zielonce, gdzie jedynymi protestującymi było z pięciu właścicieli sklepów przy przejeździe...
        • na.po.leon Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 05.11.14, 12:04
          Wysnuję wniosek, że trzeba uważnie patrzeć i słuchać co mówią wszelkie zatroskane o miasto organizacje. Ile przy tym troski o rozwój miasta a ile prywaty!
          Nie dla obwodnicy, nie dla węzła Kobyłka, nie dla wiaduktu bo przyjadą i będą nam rozjeżdżać Kobyłkę TIRami. A do tego na tych TIRach przywiozą wiatraki i poustawiają ludziom na podwórkach.
          Banda oszołomów uzurpująca sobie prawo do decydowania o inwestycjach. Na pytanie kogoś jak wyobrażają sobie rozwój miasta jakoś nie padła jasna odpowiedź.
          W koło jest źle bo jest źle, władza zła, ludzie głupi i nic nie rozumieją tylko my jedyni i sprawiedliwi chcemy dobrze dla miasta.
          Swoja drogą dlaczego akurat w roku wyborczym ujawnili się Ci co chcą tak dobrze dla miasta?
    • mwskk Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 05.11.14, 07:52
      #1 afro 2014-11-03 22:38
      Siły wyższe chrońcie nas przed drogami asfaltowymi.
      Nasza Ziemia da Ci prawdziwe drogi gruntowe na wieki.
      Nie pozwoli przesunąć żadnego płota.

Rośnie poparcie i parcie bo Szabelski w rękach. nic o nas bez nas. Liberum Veto przecie mamy. Inni biedacy dali sobie wybudować autostrady, ba nawet wiadukty i tunele. Ale u nich na pewno nie było wykupu gruntów, tylko u nas takie sensacje.

Zatem brońmy naszej ziemii.

Szersza 634 NIE
      Wschodnia Obwodnica Warszawy NIE
      Trasa Olszynki Grochowskiej NIE
      Trasa Świętokrzyska NIE
      Poszerzenie Pastuszków NIE
      Wiadukt Marsa Żołnierska NIE
      Obwodnica Marek S8 - węzeł Kobyłka NIE
      Ekrany akustyczne na linii kolejowej NIE bo podzielą Kobyłkę
      Brak ekranów akustycznych na linii kolejowej NIE bo będzie za głośno
      Wiadukt i Tunel kolejowy NIE tam bo tam
      Asfalt NIE bo TIryyy
      CH NIE
      Biedronki i stonki NIE
      Parki zdrowia NIE
      Droga do Stanisławowa NIE bo zjadą się obcy rozjeżdżać nasze drogi

I jeszcze NIE dla NIE bo niecierpię być na NIE.
      • na.po.leon Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 05.11.14, 13:35
        Niestety ale pani w sweterku coś kombinowała i delikatnie mówiąc mijała się z prawdą. Jeśli chodzi o S8 to było wstępnie 5 wariantów a nie 2 jak pokazywała pani, i wybrano wariant 3 co dla Kobyłki niczego nie zmienia (wg slajdu pani był wariant 2). Mam nadzieję, że nie są w stanie już niczego zamącić przy S8. Dodatkowo na plany woj mazowieckiego są naniesione drogi stanowiące część obwodnicy Wa-wy więc mam nadzieje, że wcześniej lub później powstaną (uwzględniając protesty).
        Więcej informacji tu: www.drogi.waw.pl/index.php?nr=27
        Następna sprawa to pani stwierdziła, że węzeł Kobyłka najprawdopodobniej nie powstanie - na pytanie kogoś co jeśli powstanie (chyba) odpowiedziała, że to nie ich problem (o ile dobrze wyłapałem to był ten moment). Tylko, że jeśli będzie węzeł Kobyłka to po zjechaniu z niego ruch pójdzie gdzie? przyjacielską i przez miasto koło SP1 i koło bazyliki (pewnie ta pani już ma błogosławieństwo proboszcza).
        Przesunięcie peronów tez będzie złe bo ludzie będą mili dalej - jedni dalej inni bliżej, czyż nie?
        Argumenty że gdzieś jest woda 50 cm pod ziemią są z czapki bo nawet jak jest to są technologie do budowania dróg i wiaduktów (owszem droższe ale jest coś takiego jak wyższe dobro społeczne).
        Na Marsa sobie poradzili z protestami, w innych m-cach na S8 też więc mam nadzieje że i w Kobyłce tak będzie i zmusza oszołomstwo do rozwoju. Jak ktoś jeździ obwodnicą Radzymina widzi ile firm tam ściągnęło, Teresin i inne m-ca gdzie powstały centra logistyczne (praca i kasa dla gminy), powstały markety itp. Paradoksalnie miejscowi przestawili swoje sklepiki na inną branżę i mają większy ruch (ludzie przyjeżdżający do marketów) odwiedzają miejscowe sklepiki.
        A jeśli wyznawcom Wspólnoty, PISlamu i innym planktonom się nie podoba to pan kandydat udziela rad: wyprowadźcie się!
    • marek.k72 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 05.11.14, 13:40
      Dziękuje za opis spotkania, bo teraz widzę, że "Nasza Ziemia" ma sensowne poglądy. Te inwestycje i "nowe technologie" to udręka dla zwykłych ludzi i biznes dla cwaniaków i tak już spasionych na publicznym groszu. Dziękuję za reklamę "Naszej Ziemi"!!!
        • marek.k72 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 05.11.14, 14:51
          skala agresji na tym forum wobec NZ, trochę dziwi.
          Niech ludzie którzy je szkalują poważnie odpowiedzą na pytanie:

Czy NZ ma prawo do swoich poglądów i je prezentować i walczyć o głosy wyborców

Obrażanie ad personam jest żałosne i nie zastąpi argumentów. Zwłaszcza proszę o umiar "pipi0912".
              • na.po.leon Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 05.11.14, 18:51
                Jeśli NZ robi to co robi (naciągając fakty) - Wspólnota oraz PISlam ich popierają to oznacza że obie organizacje nie chcą budowy dróg w Kobyłce! Wiadukt i tunel w starym śladzie tylko jako przeprawa na drugą stronę i to wszystko.
                Póki co od żadnej grupy nie usłyszałem co wg nich znaczy rozwój miasta, jak sobie wyobrażają rozwój i przyszłość Kobyłki?
                Jedynie ujadanie jak to jest źle, będzie gorzej bo już tylko gorzej może być itd.
                  • kotwbutach2014 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 06.11.14, 13:16
                    na.po.leon napisał(a):

> Słucham kolego epi... tu możesz wykazać się merytorycznścią udzielając odpowied
                    > zi na pytanie jak Wspólnota/PIS/NZ wyobrażają sobie rozwój miasta?
                    > Czy tylko walką z wiatrakami?
                    Znalazłem strone i zawarty jest w niej program

www.piskobylka.pl/
                    • na.po.leon Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 06.11.14, 13:29
                      Tak, częściowo jest.
                      1) Wybudowanie odpowiedniej infrastruktury towarzyszącej do węzła komunikacyjnego S 8. - to jest juz w planie i to dość zaawansowane więc będzie to ewentualna kontynuacja. Tylko jak to się ma do rewelacji podanej Gregorym oraz w innych postach, że węzła nie będzie?
                      2) Budowa dwóch bezkolizyjnych przejazdów przez tory kolejowe wraz z podziemnymi przejściami dla pieszych i wykonaniem odwodnienia. - owszem każdy tego chce niestety ale różnica polega na tym gdzie to ma powstać - brak mi szczegółów. Co z obwodnicą miasta? Czy będzie i jak ma przebiegać? Jeśli wiadukt byłby w starym śladzie to obwodnica się z nim połączy i pójdzie przez miasto?
                      3) Realizacja budowy hali sportowej przy SP nr 3 raczej kontynuacja...

W działce infrastruktura nie widzę żadnego marketu czy to oznacza , że nic nie powstanie? Dalej będę musiał jeździć do Wa-wy lub Wołomina?
                      Gdzie jest ściągniecie jakiegoś inwestora? Skąd będą pieniądze - w jakimś stopniu z UE a co dalej?
                      itd. itd
                      Ktoś tu chciał merytorycznej dyskusji - zapraszam od kilku miesięcy... Rozwalmy programy p-kt po p-kcie, pokażcie czego naprawdę chcecie. Nie wystarczy na forum i na spotkaniach walnąć focha i powiedzieć że nic nie rozumiesz bo zadajesz głupie pytania. Podobno nie ma głupich pytań, są tylko upie odpowiedzi.
          • pipi0912 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 06.11.14, 12:17
            do "marek.k72"
            Agresja z mojej strony?? (tu słychać śmiech...)
            Prawda tak mocno zabolała???
            Bo ktoś bardziej inteligentny odkrył to co kryje się pod płaszczykiem działalnosci społecznej.
            Drodzy Forumowicze..
            Na próżno będziecie szukać w necie jakiekolwiek wzmianki na temat stowaszyszenia Nasza Ziemia Koło w Kobyłce. Taki twór nie istnieje. Jest to samozwańcza organizacja o istnieniu której ogólnopolski zarząd Stowarzyszeń Nasza Ziemia nie ma pojęcia.
            To ja od dzisiaj jestem założycielem stowarzyszenia Nasza Ziemia Koło w Kobyłce.
            Oświadczam - takie koszulki (z logo Nasza Ziemia) oraz takie sweterki jakie miała Pani Śliwińska na spotkaniu można kupić w każdym sklepie Zielonych.
        • pipi0912 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 12.11.14, 12:13
          Parę dni milczałem...
          Wybaczcie...
          ale podzielę się z Wami dobrą wiadomością.
          Wczoraj pojechałem rowerem zobaczyć, czy "nie rzuciły się " opieńki.
          Pojechałem do lasu, który dzieli nas od drogi na Nieporęt (ten las z wysoka wieżą).
          Na skraju lasu jest już zbierana wierzchnia warstwa ornej zmieni pod planowaną obwodnicę Marek (trasa S8).
          Budowa obwodnicy i węzła Kobyłka - WIĘC RUSZYŁA!!!!
          Rozumiem, że jest to zła wiadomość dla Pani Małorzaty Śliwińskiej, która jest przeciwko wszystkiemu w Kobyłce.
          Ale numer Pani wycięli...
          I to tydzień przed wyborami.
          Pewnie to znowu ten Roguski...
            • pipi0912 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 12.11.14, 12:41
              A MOŻE JA JESTEM W STRASZNYM BŁĘDZIE???
              A może to zbierają wierzchnią warstwę gruntu nie na budowę obwodnicy Marek - trasy S8 i węzła Kobyłka - tylko na budowę wiatraków, którymi straszyła nas Pani Przewodnicząca Naszej Ziemi??
              Czy ktoś widział niemieckie TIRy wiozące już wiatraki??
              Dzisiaj...
              Bo wczoraj był zakaz poruszania się TIRów na drogach.
                • siskom Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 12.11.14, 15:15
                  Po istniejącej dokumentacji można to wywnioskować (jest na necie). Zawiera ona wszelkie zgłoszone zalecenia, odwołania (nie było żadnych odnośnie węzła Kobyłka). Jest tabela wszystkich zgłoszonych odwołań oraz odnośnik czy zostało uwzględnione czy nie, są już wybrani wykonawcy więc na tym etapie można budowniczych cmoknąć...
                  Wycinka oraz pewne prace muszą się odbyć w okresie jesienno zimowym. Wszelkie żabki, ślimaczki itd też będą zadbane, mają być przeprowadzane obserwacje na pewnych obszarach (blisko rezerwatów).
                  Tydzień temu odbyło się otwarcie obwodnicy w Dolinie Rospudy a teren jest duuużo gorszy niż kobyłkowski i dało się wybudować co trzeba. W Kobyłce też się da, potrzeba tylko czasu na rozpatrzenie odwołań, wykup gruntów (nie wykupuje burmistrz jak to było wykrzyczane na spotkaniu Naszej Ziemi - dawał podobno po 50 zł za m2 działki).
                  • pipi0912 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 13.11.14, 09:25
                    A czemu to od tygodnia milczy Nasza Ziemia?
                    Milczy kandydat na radnego ze Wspólnoty Samorządowej - Pan Chaciński?
                    Czemu milczy Kandydat PIS na burmistrza - Pan Szulc?
                    Tak dzielnie wspierał Naszą Ziemię na spotkaniu w hotelu Gregory.
                    A teraz milczy?
                    Wszystko wskazuje na to, że jesteście politycznymi miernotami, które nie mając rozeznania politycznego chciały wypłynąć na powierzchnię władzy i myśłały, że Nasza Ziemia i jej protesty to dobra droga do kariery.
                    Trochę mi to przypomina gó..no, które przykleja się do każdej gałazki, do każdego liścia, aby wypłynąć na powierzchnię szamba.
                    • pipi0912 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 13.11.14, 09:38
                      Wszystkich zbulwersowanych moim językiem - przepraszam.
                      Przypominam, że zwracałem się do konkretnych osób z konkretnych ugrupowań.
                      Aby zrozumieli co mam do przekazania - musiałem pisać w ich języku wg wzorca z YouTube.

www.youtube.com/watch?v=u-2NMsS4l80
    • pipi0912 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 14.11.14, 08:45
      Witam i zarazem żegnam na forum dotyczącym wyborów samorządowych.
      Tym wpisem kończę swoją aktywność w tym temacie i zaczynam ciszę wyborczą.
      Zapoznałem się niemal ze wszystkimi wpisami i wiem, że niektórych osób moje wpisy nie przekonają, tak jak mnie nie przekonają ich wpisy.
      Dlatego nie zwracam się do aktywnych ?forumowiczów? ? ale do ?czytaczy?, czyli tych co czytają co inni mają do przekazania.
      Chciałbym, abyście podczas wyborów podjęli rozsądną decyzję.
      Osobiście chciałbym mieć w Kobyłce władzę rozsądną i kompetentną.
      I dlatego oprócz zastrzeżeń, jakie niejednokrotnie podnosiłem na tym forum - jedna podstawowa rzecz nie przekonuje mnie w ofercie Wspólnoty Samorządowej.
      Jest to grupa ludzi, która NIE MA ŻADNEGO DOŚWIADCZENIA SAMORZĄDOWEGO.
      Tylko jedna z kandydatek , Pani Bogumiła Brzozowska ma doświadczenie w pracy samorządowej (była już kiedyś radną). Reszta osób to ?gołowąsy? ? ludzie bez najmniejszego doświadczenia samorządowego.
      Ludzie, którzy nawet nigdy nie kandydowali na radnych
      Dlaczego co 4 lata Wspólnota Samorządowa wystawia nową ekipę do wyborów samorządowych.
      Czy nigdy się nad tym nie zastanawialiście??
      Ja wiem, dlaczego, bo moja kuzynka 4 lata temu dała namówić się prominentnemu działaczowi Wspólnoty Samorządowej na kandydowanie do rady miasta z ramienia WS.
      Oczywiście nie została radną, ale za to straciła dużo czasu i pieniędzy.
      A prominentny działacz?
      Został radnym do Powiatu (w obecnych wyborach także startuje) i zaraz po wyborach przestał odbierać telefony od niedoszłej radnej Wspólnoty Samorządowej.
      Nie chcę by moim miastem kierowała grupa ludzi niemających o tym zielonego, ani innego kolorowego, pojęcia.
      Oczywiście ONI mówią ? potrzeba miastu nowych twarzy, nowej krwi.
      Zgoda ? ale nie dyletantów!!!!
      To nie są lata 90 XX wieku, kiedy po odsunięciu komunistów od władzy, nowe demokratyczne władze były wybierane spośród ludzi, którzy nie mieli doświadczenia w rządzeniu miastem, powiatem, województwem, krajem. Przez 25 lat urosła nam kadra wykwalifikowanych ludzi mogących zarządzać miastem, powiatem, itd.
      Nie chcę burmistrza, który nie ma żadnego doświadczenia samorządowego. Który nigdy nawet nie był radnym, a od razu marzy o fotelu Burmistrza. Który nawet w pracy zawodowej nie kierował małą grupa ludzi mu podległych, a chce zarządzać kilkudziesięcioma osobami zatrudnionymi w Urzędzie miasta i całym NASZYM MIASTEM.
      Proszę rozważcie ? czy warto ryzykować!!!
      No chyba, że Pan Hubert Gniadowicz będzie miał przy boku jedną ze swoich kandydatek na radnych (okręg wyborczy nr 4 Piotrówek) , która reklamuje się (UWAGA!!! dosłowny cytat) ? ?Wszelkie problemy staram się rozwiązywać jeszcze zanim się pojawią.?
      Z takimi zdolnościami można rządzić miastem będąc nawet kompletnym dyletantem.
    • w_smok Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 14.11.14, 09:56
      Powtórzę i w tym wątku...
      www.kobylka.net/pismo.pdf
      Czemu dla Lojewa, Topora i Lochowa powodem wyrzucenia z planów PKP były niezgodność z PFU i niekorzystne badania geologiczne które według RR w sprawie kobyłki są nieistotne? Kto kogo robi w balona - napoleon daj głos.
    • pipi0912 Re: Nasza Ziemia - przeciw wszystkiemu. 14.11.14, 11:59
      Wiem, że miałem już milczeć, ale muszę podzielić się z Wami jeszcze jedną refleksją.
      Czy zauważyliście, że wszystkie ugrupowania - Wspólnota Samorządowa, PIS i nne pojawiające się na forum anonimowo - atakują tylko Komitet Wyborczy Roberta Roguskiego, a nie atakują się nawzajem, tzn. np. WS nie występuje przeciw PISowi i odwrotnie.
      To ewenement w skali kraju!!!!
      Jaki z tego wniosek?
      Tylko jeden - Komitet Wyborczy Roberta Roguskiego jest na tyle silny, że zagraża wszystkim ugrupowaniom osobno i razem wziętych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka