Dodaj do ulubionych

Zmiany w parafii Stefanowka.

23.04.15, 18:57
Co się stało z proboszczem Stefanówki? Skąd ta nagła zmiana?
Obserwuj wątek
  • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 23.04.15, 21:23
   Wyprowadzili go w kajdankach za zrobienie dziecka trzynastolatce. Może to plotka ale huczy w całej Stefanówce.
   • kotwbutach2014 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 23.04.15, 23:04
    Ciekawe jak się czują osoby , które u niego się spowiadały? Zakłamanie i obłuda. Zimal z Duczek molestuje małoletnie i na dodatek wpadka.
    • napo.le.on Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.04.15, 08:06
     Jeśli to wszystko prawda to widać że działał zgodnie z głoszonymi przez to środowisko poglądami czyli bez żadnych zabezpieczeń...
   • pierwszyraznaforum Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.04.15, 19:23
    Ludzie OGARNIJCIE się! Jeżeli, powtarzam JEŻELI nawet jest w tym jakieś ziarno prawdy, to takie napawanie się i "huczenie" plotami niczemu dobremu nie służy, a już na pewno nie dobru tego dziecka! Dorośli od tego mają rozum, żeby go używać, a dzieci to tylko dzieci, w dodatku niekiedy bywają w tzw. trudnym wieku i mogą się w swym młodym życiu pogubić. I ZAWSZE są ofiarami, które w dodatku mogą dostać w kość podwójnie. Bo wielebny sobie stąd wybył, obojętne czy do aresztu, na Karaiby, czy rzeczywiście na operację do szpitala, a dziecko tu zostanie i będzie musiało się tu na miejscu zmierzyć z czymś, z czym niejeden dorosły nie dałby sobie rady!!! Jeszcze doprawdy tylko potrzeba dłuższego rozdmuchiwania sprawy i NAPAWANIA się! To może od razu sobie tu telewizję i Bóg wie co jeszcze zawołajmy, to oprócz lokalnego napiętnowania dziewczynki rykoszetem oberwą koleżanki, koledzy, szkoła, a może i ogólnie Kobyłka? Wstyd mi za was!
    DOSYĆ!
    • napo.le.on Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.04.15, 21:11
     Dziwne, bo wszyscy piszą o księdzu a Ty nagle wyjeżdżasz o dziewczynce. A za niego Ci nie wstyd?
     A może powinniśmy głośno przestrzegać inne dzieci na kogo powinny uważać? Uważasz że to dziecko się pogubiło? Ono zaufało nieodpowiedniej osobie co do której pewnie było uczone, że należy szanować, słuchać, itd. Inne dzieci i ich rodzice powinni się o tym dowiedzieć a z pewnością nie dowiedzą się z ogłoszeń parafialnych. Dlatego są dyskusje zarówno w mieście jak i na forum.
  • soni.zp Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.04.15, 09:21
   Jestem w totalnym szoku, różnie o nim myślałam, ale takiego odejścia w życiu bym nie przewidziała. Jeszcze tydzień temu byłam na mszy odprawianej przez Niego, nic nie wskazywało na "taki cyrk". Słyszałam, że jest po operacji? Tylko teraz nie wiem jakiej?
   • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.04.15, 10:15
    Koleś RR nie był wstanie ukręcić łba sprawie. Pamiętam jak wspierał tego faryzeusza RR biegającego w każdą niedzielę od kościoła do kościoła aby go wszyscy widzieli. Banda pozerów. Już nie raz słyszałem ,ze księża po cichu mają rodziny i dzieci ale żeby małoletniej zrobić brzuch?!
    • 31kkk Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.04.15, 15:19
     A ja cos słyszałem o pensjonaciku w gorąc ze podobno jego i z żonka prowadził
  • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.04.15, 22:19
   Stała się podwójna krzywda dzieci/ dziewczynki i jeszcze nienarodzonemu dziecku/.Ja jeszcze widzę jedno zło : kościół powinien odejść od celibatu. Księża powinni mieć legalne rodziny bo i tak mają . Nie ma człowieka na ziemi ,żeby zagłuszyć jego seksualność . Celibat powinien być dawno zniesiony, bo prowadzi do homoseksualizmu, pedofilii, gwałtów i innych zwyrodnień.
   • napo.le.on Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.04.15, 22:39
    Niestety dyskusje o celibacie się toczą od lat i chyba nie tylko poza kościołem ale i wewnątrz niego. Problem polega na posiadaniu majątku i dziedziczeniu. Nie wiem jak to jest rozwiązane w innych kościołach tam gdzie pastor ma żonę i dzieci.
    Od lat słyszeliśmy o wypaczeniach w różnych krajach m.in. w Irlandii (sierocińce, zabijanie dzieci), gwałty, pedofilia itd., sprawy sądowe, odszkodowania... Wszyscy dali sobie wmówić, że u nas jest inaczej, że takie zjawiska nie istnieją. Jeszcze nie tak dawno księdza a już na pewno biskupa należało całować w pierścień, jak się okazuje poza oficjalnym protokołem nie tylko w pierścień...
    • slawek.wygon A ja słyszałem co innego. 24.04.15, 23:53
     Otoz rzeczywiście został oskrżanony/ pomówiony ale nie o zrobienie dziecka a o molestowanie.
     Oskarżyła go pewna grupa osób, której w pewnym dla niej waznym momencie ksiądz nie poparł a skargę zlozyli o swoich przypuszczeniach u Hosera - tego Biskupa w Wawie.
     Ten ze wzgledu na takie coś powiadomił organy i stad wizyta Policji.
     Sama zainteresowana pochodzi z patologicznej rodziny i dobre podobno z niej ziółko.
     Tyle plotek, teraz fakty.
     Jak urodzi sie dziecko, zostaną zrobione badania DNA, jak dziecka nie bedzie, to znaczy że to plotki.
     Rodzine tej dziewczyny znam z sasiedztwa, jej mama i taka za parę piw byli zrobić w stanie wszystko, nawet w sprawie sądowej świadczyc przeciwko komuś, kogo nie znali.
     Byli pozbawieni praw rodzicielskich w stosunku do samej zainteresowanej.
     Tyle faktów.
     A życie życiem, oskarzyć mozna każdego o wszystko, nawet jak oskarzenia okazą się niesłuszne to zalamie to życie rodzinne tej osoby.
     W Pasku pod Klembowem ok. 15 lat temu prowadziło Bar 2 znajomych, jeden zmarł, drugi wyjechał do Anglii.
     Ale ploty na pasku chodza że jednego zamordowano za długi [ ten co wyjechał do GB i dawno juz wrócił] A ten co zmarł [uciekł do Ameryki od rodziny i tam rozkręcił biznes]
     • lastlogin Re: A ja słyszałem co innego. 25.04.15, 07:35
      A tak w ogóle to gdyby był normalnym księdzem i zadawał się tylko z ministrantami to problemu by nie było. Ale jemu zachciało się dziewczynek...
      • napo.le.on Re: A ja słyszałem co innego. 25.04.15, 09:23
       "normalnym księdzem i zadawał się tylko z ministrantami" - hehe. Uważasz że "normalny" ksiądz to taki co zadaje się z ministrantami i innymi "normalnymi" księżmi?
     • napo.le.on Re: A ja słyszałem co innego. 25.04.15, 09:24
      "Sama zainteresowana pochodzi z patologicznej rodziny i dobre podobno z niej ziółko." - czy to ma go usprawiedliwiać?
      • damyk1 Re: A ja słyszałem co innego. 25.04.15, 16:24
       Jak dla mnie to nie.
       Pozostaje tylko pytanie, czy rzeczywiście on się do niej dobierał, czy może odrzucił jej zaloty i ta z zemsty oskarżyla go, bądź chciala się pochwalic i dowartosciować i coś powiedzial, ktoś doniósł do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu dokonania przestępstwa itp...
       Albo jeszcze na tym zarobiła
       Pytań jest sekti.
       Dodając fakt ogólnych skandali, to ploty, domysły się rozchodzą...

       Aczkolwiek to jak napisał Sławek, że pochodzi z rodziny jakiej pochodzi to nie jej wina. Być moze jest porządną dziewczyna.
       Nie wiem o kogo chodzi, i jednak wolę nie wiedzieć.
       • mskobylka Re: A ja słyszałem co innego. 26.04.15, 10:58
        Rzeczywiście to ma brzuch. Jeżeli to on to z racji wieku podejrzewam ,że panienek było więcej. Chory kraj.
        Dobrze ,że przestano chronić takich zwyrodnialców .
   • en-no Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 26.04.15, 17:35
    a moze powolanie powinno isc w parze z totalna kastracja takie poswiecenie byloby jakas gwarancja nietykalnosci cielesnej dzieci a i celibat zaspokojony
    • kotwbutach2014 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 26.04.15, 19:27
     en-no napisał(a):

     > a moze powolanie powinno isc w parze z totalna kastracja takie poswiecenie by
     > loby jakas gwarancja nietykalnosci cielesnej dzieci a i celibat zaspokojony
     A jak cionko by śpiewali!!!!
  • kolenka1 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 26.04.15, 11:35
   Jestem zdruzgotana jakiej kanalii ja się spowiadałam co tydzień od lat ,nie mogę spać jestem w stresie teraz codziennie zastanawiam się jaki sens ma spowiedz. Jestem pewna że nigdy w życiu nie będę ,,u spowiedzi''
   • damyk1 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 26.04.15, 21:36
    Spowiadalaś sie jak tysiące osob. Nie spowiadalaś sie księdzu ale Bogu za pośrednictwem księdza. a jako ze miał on tysiące innych spowiedników, to pewnie po 5 min. nie pamietał co mu mowilaś. No chyba że też jesteś ostrym ziólkiem ;)
    • napo.le.on Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 27.04.15, 07:50
     Kościół Rzymskokatolicki opiera swoja praktykę spowiedzi, przede wszystkim na katolickiej tradycji. Kościół Katolicki wskazuje na Jana 20:23, ?Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którymkolwiek zatrzymacie są zatrzymane." Na podstawie tego wersetu, Katolicy dowodzą, że Bóg dał apostołom autorytet do odpuszczania grzechów, i ten autorytet został przekazany na podstawie sukcesji apostolskiej, np. biskupi i kapłani Kościoła Rzymskokatolickiego. Mamy tu parę problemów w związku z taką interpretacją. (1) Jana 20:23 nigdzie nie wspomina o wyznawaniu grzechów. (2) Jana 20:23 nigdzie nie obiecuje, czy nawet nie sugeruje, że autorytet do odpuszczenia grzechów będzie przekazywany przez sukcesje apostolską. Obietnica Jezusa była konkretnie skierowane do apostołów. (3) Nowy Testament nigdzie nie mówi że apostołowie będą mieć następców dla swojego apostolskiego autorytetu. Podobnie, Katolicy wskazują Mateusza 16:19 i 18:18 (związywanie i rozwiązywanie) jako dowód dla autorytetu Kościoła Katolickiego do odpuszczania grzechów. Powyższe trzy punkty odnoszą się tak samo do powyższych fragmentów (Mateusza 16:19 i 18:18).

     Ponownie koncepcja spowiedzi grzechów nie jest nigdzie nauczana w Piśmie Świętym. My mamy wyznawać nasze grzechy Bogu (1 Jana 1:9). Jako wierzący Nowego Przymierza, nie potrzebujemy pośredników miedzy nami a Bogiem. Możemy od razu iść do Boga dzięki ofierze Jezusa za nas. 1 Tymoteusza 2:5, ?Albowiem jeden jest Bóg, jeden tez pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus.?
   • sepia1111 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 27.04.15, 17:28
    Co tydzien....więc albo jestes grzesznica, albo sama mialas chrapke na ksiedza.
  • kolenka1 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 10.05.15, 20:23
   P I L N E !!! czytaj dzisiejsze ,,Fakty i Mity'' nr19 są szczegóły i zdjęcie ,szok i wielki wstyd
  • winkolina Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 10.05.15, 22:01
   Czytałam przed chwilą ten artykuł ,zawiera on bardzo niesamowite informacje
  • winkolina Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 11.05.15, 15:48
   Jeśli wiele ludzi o tym wiedziało znacznie wcześniej to dlaczego milczeli a dziecko cierpiało
   • napo.le.on Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 11.05.15, 17:16
    U nas to typowe, nie wtrącać się, nie widzieć itd. Dopiero jak coś się stanie to każdy myślał, że inny zareaguje... No a już cokolwiek powiedzieć na wielebnego to by była dopiero hańba.
  • winkolina Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 12.05.15, 07:56
   Cała ta sprawa powinna być rzetelnie wyjaśniona.Dziwne że część ludzi za wszelką cenę chce sprawę zataić ale jak piszą w ,,Faktach i Mitach'' zmowa milczenia pęka.
   • marek_k84 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 12.05.15, 09:50
    Radzę poczekać na inne artykuły... Ta akurat gazetka ma podstawy by ubarwić przekaz...
   • lastlogin Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 12.05.15, 13:04
    Zamiast się tak podniecać to zrób foto tego artykułu i wrzuć do neta dla innych.
    • odrobinazdrowegorozsadku Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 13.05.15, 21:37
     Proponuję okażcie sobie trochę szacunku i nie traktujcie gazety "Fakty i Mity" jako rzetelnego i obiektywnego źródła wiedzy o sprawach kościelnych. Bardzo obiektywny zespół redakcyjny - www.rp.pl/artykul/751368.html. O poziomie kompetencji naczelnego "FiM" świadczą też jego interpelacje jako posła na Sejm RP. np. www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=14366 oraz www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=15446
     • odrobinazdrowegorozsadku Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 13.05.15, 21:50
      Poprawny link do artykułu w Rzeczpospolitej: www.rp.pl/artykul/751368.html

  • winkolina Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 13.05.15, 07:48
   Biskup Hozer powinien natychmiast wytłumaczyć ludziom jaka jest prawda widziana oczami kościoła
  • en-no Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 13.05.15, 10:42
   chciwi sensacji plotkarze ,wstyd
  • kolenka1 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 13.05.15, 16:14
   Pewne kręgi za wszelką cenę chcą sprawę wyciszyć,może to te osoby wsześniej wiedziały o sprawie i były obojętne.Wstyd że tak boją się dojścia do prawdy ale to już rola prokuratury w wyjaśnięniu sprawy.Wstyd że są jeszcze takie bezduszne osoby obojętne na losy ewentualnie molestowanych dzieci.
  • winkolina Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 13.05.15, 20:43
   Dla dobra dzieci osoby posiadające jakiekolwiek informacje w sprawie tego kościelnego skandalu powinny jak najszybciej poinformować Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga.(nawet anonimowo)
  • cedinkam Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 14.05.15, 20:08
   Miejscowi nie chcieli to całe szczęście że ta redaktorka zainteresowała się tematem a teraz ktoś szuka haka na redaktorkę.Pamiętajcie jak Wy nie napiszecie to inni napiszą po swojemu a pretensję miejcie tylko do siebie i nie szukajcie winnych ,,w świecie'',bo naprawdę domniemany winowajca był stąd a nie z.... UB (!)
   • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 14.05.15, 20:32
    W 19 nr na trzeciej stronie Faktów i Mitów jest opisana historia proboszcza. Jeszcze jest w sprzedaży.Ksiądz dno , dziewczynka dno a rodzice jeszcze większe dno. Ja bym wsadził do paki także rodziców gdyż czerpali korzyści z nierządu własnego dziecka. Płacił nie tylko ksiądz ale i diecezja. Wierni dawali na tace a ten zgarniał i przekazywał dalej , drobnych z niedzieli też znikało parę garści. Roczną Mazdę sprzedał za 90 tysięcy. Dupa kosztuje, milczenie też. Na szczęście Policja nie odstąpiła od doniesienia . Po cichu od nitki do kłębka i nie pomogło zamiatanie pod dywan Bogu dzięki.
  • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 14.05.15, 22:23
   nr 19 trzecia strona
   www.faktyimity.pl/?option=com_phocadownload&view=category&id=18%3A2015&Itemid=212
   • napo.le.on Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 15.05.15, 07:05
    Myślę, że jak na tego typu pismo mało jest przebarwień. Niestety w innej prasie nie doczekaliśmy się artykułów a jeśli coś się pojawiło to 2 zdaniowa wzmianka. Tu natomiast szerzej opisana działalność wielebnego... Kiedy cała Europa i nie tylko podawały, że jest u nich problem pedofilii i inne problemy seksualne w kościele, nasi hierarchowie twierdzili, że jedynie u nas tego nie ma. Oczywiście zaprzeczało to zarówno prawom statystki jak i zdrowemu rozsądkowi ale wszyscy chcieli w to wierzyć. To co się dzieje w ostatnich latach to nie atak prasy czy przeciwników na kościół ale próba obnażenia prawdy tam, gdzie ktoś nie chce tego zauważyć.
  • winkolina Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 16.05.15, 12:31
   Moja znajoma chciała kupić tę gazetę ale już nigdzie nie było a na bazarku zarządano od niej 30 zł za egzemplarz,w Duczkach podobno już pierwszego dnia ludzie wykupili ale jak pisze redakcja do sprawy wkrótce wrócą,całe szczęście.
   • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 16.05.15, 12:57
    Nikogo nie dziwi , że lokalne gazetki milczą jak grób. Np. takie Wieści Podwarszawskie największy plociuch w powiecie nie zajmuje się tą sprawą. Ciekawe , co? Tylko gazeta niezależna ośmieliła się umieścić artykuł. Nikt się nie przejął losem dziecka, nikt się nie przejął, że ktoś stracił prace, że rodzice czerpali korzyści z nierządu, że ksiądz , któremu ufali ludzie zawiódł. W jakim świetle stawia Kościół skoro płacił za milczenie. Czyżby w powiecie zamiatanie pod dywan jest już tradycją? Czy w powiecie niszczy się ludzi, którzy są niewygodni dla władzy a zachowuje milczenie dla wybrańców ? A może dobrze się opłacali? Żenada.
    • 0.tiger Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 22.06.15, 16:30
     To są kolejne przykłady, że faceci w czarnych sukienkach sami nie wierzą w to co mówią...Szkoda tylko że żyjemy w takim ciemnogrodzie, że nikt tego nie widzi. Widać teraz na co idą państwowe pieniądze....
  • banan.1980 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 20.06.15, 14:35
   czy widzial ktos kolejny numer faktow i mitow? saa tam takie rwelacja ze sie oczy ze zdumienia przeciera
   • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 23.06.15, 11:47
    21 nr faktów i mitów str 7
  • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 23.06.15, 11:54
   www.faktyimity.pl/index.php?option=com_phocadownload&v
   iew=category&id=18:2015&Itemid=212&limitstart=20
   pobierz nr 21 str 7
   • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 23.06.15, 11:57
    mskobylka napisał(a):

    > www.faktyimity.pl/index.php?option=com_phocadownload&v
    > iew=category&id=18:2015&Itemid=212&limitstart=20
    > pobierz nr 21 str 7
    przepraszam oczywiście nr 22 str 7
    • lastlogin Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 23.06.15, 20:45
     > przepraszam oczywiście nr 22 str 7

     Czy ktoś mógłby potwierdzić informację z FiM, że radni Roguskiego zbierali podpisy pod petycją w obronie tego pedofila? Jeśli to prawda to byłby to niebywały skandal!
     • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.06.15, 23:16
      Nie wiem czy ten ktoś się ujawni a tylko z takiego powodu , że osobnik który dokonał doniesienia dzisiaj już nie ma pracy.Ups
  • kolenka1 Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 23.06.15, 16:11
   To jest bardzo ufna i delikatna dziewczynka,takie dzieci są najbardziej narażone na wyrafinowaną grę dorosłych
   • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 24.06.15, 23:18
    kolenka1 napisał(a):

    > To jest bardzo ufna i delikatna dziewczynka,takie dzieci są najbardziej narażon
    > e na wyrafinowaną grę dorosłych
    Nie mogę pojąc zachowania rodziców? Czy na to jest jakiś paragraf?
    • en-no Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 27.06.15, 08:15
     mskobylka ustalmy ze to ta niewinna dziewczynka uwiodla i zgwalcila lachudre w sutannie ,zgodnie z prawem boskim powinna umrzec pod gradem kamieni,wy cholerne oszolomy jesli szkoda wam tego bandziora to na widzeniu razem ze smalcem zacznijcie mu dawac dupy
    • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 27.06.15, 10:10
     En-no! Mam obawy ,że ten zboczeniec nigdy nie odpowie za swoje czyny. Wyobraź sobie ,że on nie siedzi. Odsunęli go tylko z parafii Stefanówka. Jak widzisz ta pseudo ,,elyta? spotyka się na prywatnych imprezach i nie wierzę ,że nic o tym nie wiedzieli. Przy wódzie zawsze wychodzi prawdziwa natura człowieka.
     • en-no Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 28.06.15, 12:21
      jakie to smutne ,potwory zyja miedzy nami i maja sie dobrze
  • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 27.06.15, 09:51
   W każdym artykule żbło prawdy Wierni kościoła ze Stefanówki znają prawdę. Roguski też o fakcie molestowania niepełnosprawnej wiedział. Pomagał zboczeńcowi w sutannie za publiczne poparcie. Nie pomógł za to dziecku.
   Cyt. artykuł Fakty i Mity nr 22 (795) 29.05 ? 4.06.2015 r. polska parafialna strona 7
   Kulisy świętego celibatu
   W sobotę 9 maja 2015
   roku w późnych godzinach
   wieczornych
   ksiądz prałat
   Radosław Nowacki (39 l.),
   proboszcz parafii katedralnej we
   Włocławku, został zabrany z plebanii
   przez ekipę pogotowia ratunkowego.
   Miał kilka ran ciętych
   i kłutych, które zadał sobie
   własnoręcznie. Po ich opatrzeniu
   prałat zniknął z miasta. Policja
   i prokuratura odmawiają udzielenia
   jakichkolwiek informacji ?ze
   względu na dobro pokrzywdzonego?.
   Kuria biskupia milczy i udaje,
   że absolutnie nic się nie stało,
   proboszcz nie odbiera połączeń
   z nieznanych numerów telefonu,
   a Włocławek trzęsie się od skandalu,
   ponieważ ks. Nowacki był jednym
   z najbliższych współpracowników
   biskupa Wiesława Meringa.
   Przed awansem do katedry sprawował
   funkcje wicedyrektora Wydawnictwa
   Duszpasterstwa Rolników
   i wiceprezesa diecezjalnej spółki
   Gospodarstwo Rolne Międzychód,
   później kierował kurialnym
   wydziałem duszpasterstwa ogólnego
   i brylował w mediach... Jaki jest
   więc powód nadzwyczajnej dzisiaj
   tajemnicy? Mówi nam znajomy wikariusz
   spod Włocławka: ? Pociął
   się prawdopodobnie w celach samobójczych
   lub dla upozorowania
   takiego zamiaru. Obstawiam drugą
   ewentualność, choć podobno
   zostawił list
   pożegnalny
   z poważnymi oskarżeniami,
   m.in. natury obyczajowej, pod
   adresem biskupa i kanclerza ks.
   Artura Niemiry. Miał to być rewanż
   za rozsiewanie pogłosek
   o rzekomych przekrętach finansowych
   Nowackiego w wydawnictwie
   rolników. Wśród księży krąży też
   wersja o silnej depresji Nowackiego
   po ucieczce z miejsca wypadku,
   którego miał być sprawcą. Trudno
   wyłowić z tych pogłosek prawdę,
   ale sprawa jest niewątpliwie bardzo
   poważna, skoro nawet księża
   w katedrze nie wiedzą, co się dzieje.
   W kurii kazali im mówić, że proboszcz
   zachorował. Zamiatanie tematu
   pod dywan roznieca kolejne
   podejrzenia. Pojawiły się już anonimowe
   listy cytujące rzekomą treść
   tego ?listu pożegnalnego?. Udało
   mi się dowiedzieć tylko tyle, że Mering
   schował Nowackiego w jakimś
   ośrodku rekolekcyjnym i zabronił
   mu wychylania stamtąd nosa, dopóki
   wszystko nie ucichnie.
   ? Mogę potwierdzić, że podejrzenia
   ?wypadkowe? związane są
   z odnalezieniem nieopodal katedry
   w nocy z 9 na 10 maja 21-letniej kobiety.
   Ona leżała pod mostem na
   rzece Zgłowiączce, a jej torebka pozostała
   na ulicy. Układ ciała i ciężkie
   obrażenia wskazują na możliwość
   potrącenia przez samochód,
   w wyniku czego ofiara przeleciała
   przez barierkę ochronną i spadła
   w dół. Ale równie dobrze mogła też
   sama skoczyć. Badamy to. Kobieta
   przeżyje, więc wkrótce będzie jasne,
   w jakich okolicznościach doszło do
   zdarzenia ? wyjaśnia policjant sympatyzujący
   z ?FiM?.
   Zgodnie z zapowiedzią wracamy
   do bulwersującej sprawy ks.
   Bogdana S., którego ordynariusz
   diecezji warszawsko-praskiej arcybiskup
   Henryk Hoser odwołał
   16 kwietnia 2015 roku z posady
   proboszcza lukratywnej parafii
   w okolicach Kobyłki ze względu na
   ?zły stan zdrowia?. Przypomnijmy,
   że faktycznym powodem nagłego
   zwolnienia jest śledztwo Prokuratury
   Rejonowej w Wołominie
   w sprawie domniemanego
   obcowania
   płciowego
   księdza S. z małoletnią poniżej
   15 roku życia, za co grozi kara
   pozbawienia wolności od lat 2 do
   12. W przypadku byłego proboszcza
   zagrożenie jest na razie teoretyczne,
   bo dziewczynka spotykała
   się z nim dobrowolnie, a jej ojciec
   otrzymał z kurii solidną ?rekompensatę?
   finansową za doznane
   przez córkę krzywdy (?Choroby
   dziecięce księży? ? ?FiM? 19/2015).
   Po oddaniu ?FiM? do druku doczekaliśmy
   się odpowiedzi kurii na nasze
   pytania: ?Ze względu na toczące
   się obecnie postępowanie kościelne
   w interesującej Państwa sprawie, nie
   przekazujemy do jego zakończenia
   informacji dotyczących poruszonych
   przez Państwa kwestii. Biuro Prasowe
   Diecezji Warszawsko-Praskiej?.
   Czyli trzeba poczekać kilka lat...
   Dotarliśmy do osób, których relacje
   pokazują, skąd wziął się klimat
   tolerancji dla wyczynów ks.
   Bogdana S. Otóż Kobyłką rządzi
   niepodzielnie przykościelna prawica.
   Na jej czele stoi burmistrz Robert
   Roguski, działacz lokalnej
   Akcji Katolickiej. Jego ludzie mają
   zdecydowaną większość w radzie
   miasta. Z ekipy Roguskiego wywodzi
   się zarówno przewodnicząca
   rady Ewa Jaźwińska, jak i wiceprzewodnicząca
   Hanna Łach.
   ? W listopadzie 2014 roku, na tydzień
   przed wyborami samorządowymi,
   ksiądz S. z ambony nakazał
   wiernym głosować na walczącego
   o reelekcję Roguskiego. Byli bardzo
   dobrymi znajomymi i razem
   bywali na imprezach u Jaźwińskiej.
   Gdy ogłoszono, że proboszcz odchodzi
   z powodu choroby,
   radni zredagowali
   petycję
   o przywrócenie go na stanowisko.
   Chyba z wdzięczności za udzielone
   im wcześniej poparcie. Zbierali
   ?dobrowolne? podpisy także w magistracie.
   Słyszałam od koleżanki,
   że żaden urzędnik nie ośmielił się
   odmówić. Chodzili również po domach.
   U mnie na osiedlu robiła to
   osobiście radna Łach. Skądinąd
   wiem, że członkowie Akcji Katolickiej
   dużo wcześniej poznali zarzuty
   stanowiące podstawę odwołania
   ks. Bogdana. Tym bardziej
   dziwi więc fakt, że zbierając podpisy,
   przekonywali o jego niewinności,
   a burmistrz osobiście zawiózł
   tę, jak ją nazywano, ?petycję hańby?
   do Warszawy ? podkreśla pracownica
   urzędu miasta.
   ? Roguski liczył na zatuszowanie
   afery swojego kolegi. Byłem
   świadkiem, jak pewien kurialista
   znacząco pukał się w głowę, mówiąc
   o kompletnym braku wyczucia
   powagi sytuacji. W kurii nie
   mogli zrozumieć, jak można było
   przywieźć arcybiskupowi papier
   w obronie duchownego z tak ciężkimi
   podejrzeniami ? dodaje biznesmen
   z Wołomina.
   ?Zwykła? obywatelka Kobyłki:
   ? Gdy sprawa zaczęła nabierać rozgłosu,
   pojawiła się fala agresji wobec
   tej niepełnosprawnej dziewczynki,
   jakoby to ona molestowała
   naszego proboszcza. Martwiłam
   się, że dzieciak zrobi sobie krzywdę,
   bo chyba sama nie wytrzymałabym
   takiego ciśnienia. Poszłam do
   miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
   z pytaniem, czy zapewnili
   jej opiekę psychologa. Od dyrektorki
   dowiedziałam się, że oskarżenia
   wobec księdza to są tylko pomówienia
   i niedługo zostanie on
   oczyszczony, zaś dziewczynka jest
   z rodziny patologicznej, które ?tak
   mają?. Byłam w szoku. Strasznie
   żałuję, że nie nagrałam tej rozmowy.
   Gdy wychodziłam z budynku,
   dogoniła mnie jedna z pracownic
   OPS. Wręcz błagała, żebym coś
   zrobiła, bo oni mają
   ?odgórny nakaz?
   trzymania się wersji, że to tylko
   plotki. Poinformowałam więc
   Rzecznika Praw Dziecka, który podobno
   już zajął się sprawą.
   Ksiądz Bogdan S. przeniósł się
   z plebanii do swojej posiadłości
   we wsi D. ? wykończonej materiałami
   łudząco podobnymi (zwłaszcza
   pokrycie dachowe) do użytych
   przy budowie kościoła w Kobyłce.
   Na plebanii zgromadził tyle mebli
   i sprzętu, że ciężarówka obracała
   trzy razy. Żeby gdzieś to pomieścić,
   musiał opróżnić część garaży
   i przestawić jeden ze swoich samochodów
   (3-letni jeep) na podwórko
   siostry. Wciąż jeździ też roczną mazdą
   o numerze rejestracyjnym WWL
   4(...)9, którą chciał sprzedać za ponad
   90 tys. zł, żeby wykupić ?polisę
   ubezpieczeniową? w kurii. Biedy
   z pewnością nie klepie, bo zdążył
   zgromadzić pokaźny majątek w nieruchomościach
   na Mazurach. Często
   odwiedza go w D. pewna niewiasta
   w wieku około 30 lat. Kiedyś
   przywoził ją swoim samochodem.
   Zawsze leżała przykryta na tylnym
   siedzeniu. Teraz kobieta
   ?dorobiła się? już własnego nowego
   opla o numerze rejestracyjnym
   WWL 1(...)2. ? Ta pani prawdopodobnie
   ?obsługuje? kilku księży, bo
   niejednokrotnie widziałem jej samochód
   zaparkowany obok plebanii
   w Wołominie. Wszyscy wiedzieli, że
   ksiądz Bogdan prowadzi bujne życie
   erotyczne. Informowaliśmy o tym
   proboszcza z D., który podobno zawiadomił
   kurię, ale nic się nie zmieniło
   ? twierdzi sąsiad księdza S.
   I pomyśleć, że ten ?piękny
   świat? księdza runął przez jedną
   niepełnosprawną nastolatkę...
   MARCIN KOS
   marcin@faktyimity.pl
   • mskobylka Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 27.06.15, 09:55
    Wazna dla nas jest druga część arykułu :
    Zgodnie z zapowiedzią wracamy
    do bulwersującej sprawy ks.
    Bogdana S., którego ordynariusz
    diecezji warszawsko-praskiej arcybiskup
    Henryk Hoser odwołał
    16 kwietnia 2015 roku z posady
    proboszcza lukratywnej parafii
    w okolicach Kobyłki ze względu na
    ?zły stan zdrowia?. Przypomnijmy,
    że faktycznym powodem nagłego
    zwolnienia jest śledztwo Prokuratury
    Rejonowej w Wołominie
    w sprawie domniemanego
    obcowania
    płciowego
    księdza S. z małoletnią poniżej
    15 roku życia, za co grozi kara
    pozbawienia wolności od lat 2 do
    12. W przypadku byłego proboszcza
    zagrożenie jest na razie teoretyczne,
    bo dziewczynka spotykała
    się z nim dobrowolnie, a jej ojciec
    otrzymał z kurii solidną ?rekompensatę?
    finansową za doznane
    przez córkę krzywdy (?Choroby
    dziecięce księży? ? ?FiM? 19/2015).
    Po oddaniu ?FiM? do druku doczekaliśmy
    się odpowiedzi kurii na nasze
    pytania: ?Ze względu na toczące
    się obecnie postępowanie kościelne
    w interesującej Państwa sprawie, nie
    przekazujemy do jego zakończenia
    informacji dotyczących poruszonych
    przez Państwa kwestii. Biuro Prasowe
    Diecezji Warszawsko-Praskiej?.
    Czyli trzeba poczekać kilka lat...
    Dotarliśmy do osób, których relacje
    pokazują, skąd wziął się klimat
    tolerancji dla wyczynów ks.
    Bogdana S. Otóż Kobyłką rządzi
    niepodzielnie przykościelna prawica.
    Na jej czele stoi burmistrz Robert
    Roguski, działacz lokalnej
    Akcji Katolickiej. Jego ludzie mają
    zdecydowaną większość w radzie
    miasta. Z ekipy Roguskiego wywodzi
    się zarówno przewodnicząca
    rady Ewa Jaźwińska, jak i wiceprzewodnicząca
    Hanna Łach.
    ? W listopadzie 2014 roku, na tydzień
    przed wyborami samorządowymi,
    ksiądz S. z ambony nakazał
    wiernym głosować na walczącego
    o reelekcję Roguskiego. Byli bardzo
    dobrymi znajomymi i razem
    bywali na imprezach u Jaźwińskiej.
    Gdy ogłoszono, że proboszcz odchodzi
    z powodu choroby,
    radni zredagowali
    petycję
    o przywrócenie go na stanowisko.
    Chyba z wdzięczności za udzielone
    im wcześniej poparcie. Zbierali
    ?dobrowolne? podpisy także w magistracie.
    Słyszałam od koleżanki,
    że żaden urzędnik nie ośmielił się
    odmówić. Chodzili również po domach.
    U mnie na osiedlu robiła to
    osobiście radna Łach. Skądinąd
    wiem, że członkowie Akcji Katolickiej
    dużo wcześniej poznali zarzuty
    stanowiące podstawę odwołania
    ks. Bogdana. Tym bardziej
    dziwi więc fakt, że zbierając podpisy,
    przekonywali o jego niewinności,
    a burmistrz osobiście zawiózł
    tę, jak ją nazywano, ?petycję hańby?
    do Warszawy ? podkreśla pracownica
    urzędu miasta.
    ? Roguski liczył na zatuszowanie
    afery swojego kolegi. Byłem
    świadkiem, jak pewien kurialista
    znacząco pukał się w głowę, mówiąc
    o kompletnym braku wyczucia
    powagi sytuacji. W kurii nie
    mogli zrozumieć, jak można było
    przywieźć arcybiskupowi papier
    w obronie duchownego z tak ciężkimi
    podejrzeniami ? dodaje biznesmen
    z Wołomina.
    ?Zwykła? obywatelka Kobyłki:
    ? Gdy sprawa zaczęła nabierać rozgłosu,
    pojawiła się fala agresji wobec
    tej niepełnosprawnej dziewczynki,
    jakoby to ona molestowała
    naszego proboszcza. Martwiłam
    się, że dzieciak zrobi sobie krzywdę,
    bo chyba sama nie wytrzymałabym
    takiego ciśnienia. Poszłam do
    miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
    z pytaniem, czy zapewnili
    jej opiekę psychologa. Od dyrektorki
    dowiedziałam się, że oskarżenia
    wobec księdza to są tylko pomówienia
    i niedługo zostanie on
    oczyszczony, zaś dziewczynka jest
    z rodziny patologicznej, które ?tak
    mają?. Byłam w szoku. Strasznie
    żałuję, że nie nagrałam tej rozmowy.
    Gdy wychodziłam z budynku,
    dogoniła mnie jedna z pracownic
    OPS. Wręcz błagała, żebym coś
    zrobiła, bo oni mają
    ?odgórny nakaz?
    trzymania się wersji, że to tylko
    plotki. Poinformowałam więc
    Rzecznika Praw Dziecka, który podobno
    już zajął się sprawą.
    Ksiądz Bogdan S. przeniósł się
    z plebanii do swojej posiadłości
    we wsi D. ? wykończonej materiałami
    łudząco podobnymi (zwłaszcza
    pokrycie dachowe) do użytych
    przy budowie kościoła w Kobyłce.
    Na plebanii zgromadził tyle mebli
    i sprzętu, że ciężarówka obracała
    trzy razy. Żeby gdzieś to pomieścić,
    musiał opróżnić część garaży
    i przestawić jeden ze swoich samochodów
    (3-letni jeep) na podwórko
    siostry. Wciąż jeździ też roczną mazdą
    o numerze rejestracyjnym WWL
    4(...)9, którą chciał sprzedać za ponad
    90 tys. zł, żeby wykupić ?polisę
    ubezpieczeniową? w kurii. Biedy
    z pewnością nie klepie, bo zdążył
    zgromadzić pokaźny majątek w nieruchomościach
    na Mazurach. Często
    odwiedza go w D. pewna niewiasta
    w wieku około 30 lat. Kiedyś
    przywoził ją swoim samochodem.
    Zawsze leżała przykryta na tylnym
    siedzeniu. Teraz kobieta
    ?dorobiła się? już własnego nowego
    opla o numerze rejestracyjnym
    WWL 1(...)2. ? Ta pani prawdopodobnie
    ?obsługuje? kilku księży, bo
    niejednokrotnie widziałem jej samochód
    zaparkowany obok plebanii
    w Wołominie. Wszyscy wiedzieli, że
    ksiądz Bogdan prowadzi bujne życie
    erotyczne. Informowaliśmy o tym
    proboszcza z D., który podobno zawiadomił
    kurię, ale nic się nie zmieniło
    ? twierdzi sąsiad księdza S.
    I pomyśleć, że ten ?piękny
    świat? księdza runął przez jedną
    niepełnosprawną nastolatkę...
    MARCIN KOS
    marcin@faktyimity.pl
    • 0.tiger Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 10.07.15, 18:36
     Coś się ruszyło, czy już sprawa została zmieciona pod dywan ?? Pomyśleć, ile w całej Polsce jest takich spraw, które nie wychodzą na światło dzienne....
  • o_onufry Re: Zmiany w parafii Stefanowka. 19.03.18, 13:53
   Prokuratura Rejonowa w Wołominie prowadzi śledztwo w sprawie spółkowania seksualnego ks. Bogdana Sałańskiego z osobą poniżej lat 15. Dziewczyna spotykała się z księdzem dobrowolnie.
   W komunikacie z dnia 19 kwietnia 2015 w ogłoszeniach duszpasterskich podano że zrezygnował z urzędu proboszcza „ze względu na stan zdrowia”.

   Na mocy dekretu Biskupa Ordynariusza proboszcz ks. Piotr Śliwka został przeniesiony do Parafii św. Kazimierza w Kobyłce, w której dotychczasowy proboszcz ks. Bogdan Sałański złożył rezygnację z urzędu ze względu na stan zdrowia.
   Wprowadzenie na nową placówkę duszpasterską odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia podczas Mszy św. o g. 10.00 w Kobyłce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka