Dodaj do ulubionych

estetyka Kobyłki,Wołomina,Zielonki,Ząbek,M arek

26.03.07, 13:10
zachecam do porownania miasteczek powiatu wolominskiego pod wzgledem wrazen
estetycznych i architektoniczno-urbanistycznych.W czym Kobylka jest lepsza od
tych miast a w czym gorsza?Czego zazdroscicie wymienionym przez mnie
miasteczkom, a czego one moga nam zazdroscic?Zachecam do dyskusji i stworzenia
wlasnego rankingu tych pieciu miast, jesli chodzi o walory
wizualno-estetyczne.Fajnie jakbysmy zachowali obiektywizm,bo moze sie wywiazac
z tego ciekawa dyskusja.pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ktosiuf Re: estetyka Kobyłki,Wołomina,Zielonki,Ząbek,M ar 26.03.07, 19:23
      Oczywiście będzie to wielka generalizacja, a każde miasto ma swoje plusy
      dodatnie i plusy ujemne, ale..:
      Wołomin- nie jest źle, coraz więcej wyremontowanych chodników, generalnie czysto
      Kobyłka- podobnie, choć w niektórych miejscach widoczny brak infrastruktury
      (drogi, chodniki)
      Zielonka- Bardzo ładnie, zadbane miasto, czyste z ładnymi skwerami a przede
      wszystkim z parkiem
      Marki i Ząbki- boom budowlany daje o sobie znać- powstają domy, ale nie idą za
      tym inwestycje w infrastrukturę. Mało chodników, a jeśli już to krzywe,
      generalny nieład, za dużo billbordów i reklam
      Ranking (skala 1-6)
      Zielonka- 5
      Wołomin,Kobyłka- 4
      Ząbki,Marki- 2
      • lilo25 Re: estetyka Kobyłki,Wołomina,Zielonki,Ząbek,M a 27.03.07, 10:10
        Zgadzam się ze skalą ocen ktosiufa!
        Ja kiedyś nie lubiłam Wołomina, ale w wakacje odkryłam go na nowo!
        Muszę powiedzieć,ze czasmai w ciepłe dni sprawia wrażenie nadmorskiego
        miasteczka!Ustronie Morskie czy cos w tym stylu. Wąskie uliczki, małe sklepiki.
        Tylko wyjść za budynki i powino się zobaczyć morze (pomarzyć zawsze można). Ale
        ogólnie jest ok.
        Zielonka to fajne sklepiki w miarę skoncentrowane.Duży ryneczek, czysto i
        chodniki.
        Kobyłka jest nr 3. Właśnie brak chodników jest uciążliwy. I zakupy przy rynku
        to kwestia przechodzenia przez ulicę co najmniej 4 razy. Chyba, że o czymś
        zapomnieliśmy lub głupio zaparkowaliśmy to możemy tak krążyć i krążyć;-)
        W Ząbkach ostatnio nawet zabłądziłam, też nie mają chodników , a często i
        asfaltu. Ale są fajne uliczki.
        Marki tragedia, ale miejscowych magicznych miejsc nie znam więc nie powinnam
        się wypowiadać!
        • ktosiuf Re: estetyka Kobyłki,Wołomina,Zielonki,Ząbek,M 27.03.07, 18:41
          Urokiem Wołomina jest właśnie zieleń, której jest dużo, i tej wpółnaturalnej jak
          i tej nasadzeniowej. Niesamowita jest aleja wzdłuż torów (ul. Kolejowa) chyba z
          topoli, są bardzo wysokie, szczególnie ładnie wygląda jesienią. W Kobyłce też
          jest bardzo dużo zieleni, podobnie w Zielonce. W porównaniu z Legionowem,
          Piasecznem czy Pruszkowem to mieszkamy w lesie.
          • kobylkowiec Re: estetyka Kobyłki,Wołomina,Zielonki,Ząbek,M arek 28.03.07, 15:05
            Wolominowi zazdoszcze malomiasteczkowej zabudowy(przedwojenne kamieniczki i
            rynek),poza tym poziom zadbania posesji ten sam co u nas,moze gorzej z
            chodnikami w Kobylce.Na plus basen i kino(choc powinno miec szerszy
            repertuar)Bardzo duzo sklepow i uslug-to duzy plus.Wolomin oceniam na 5-.Powinni
            bardziej dbac o konwserwacje starych budynkow

Kobylka-z tych wszystkich miasteczek ma:najfajniejsza nazwe:),najdluzsza
            historie i najcenniejszy zabytek...poza tym jest najbardziej spokojna.Caly czas
            domy sa poddawane remontowi i za kilka lat powinno to wszystko naprawde niezle
            wygladac.Coraz bardziej zarysowuje sie przyjemne centrum miasta. Poza tym w
            Kobylce jest chyba najmniej blokow,a te ktore sa-sa male i nie sa zle.Kobylke
            oceniam na 4

Zielonka-fajne miasteczko,uporzadkowane.bardzo podobna 'klasa miasta' do
            Kobyłki.Na plus skwery,duzy park,ogolne zadbanie,male targowisko,ale nie tak
            obskurne jak w Kobylce.Glinki nadaja jej charakteru wypoczynkowego.Fajna hala
            miejska.
            Zielonka na 4+

Ząbki-duzo nowych domow jedno i wielorodzinnych.Caly czas cos sie buduje.Widac
            spory chaos jesli chodzi o charakter budynkow,ale mi on akurat nieprzeszkadza
            Na plus fajny, maly stadion pilkarski i perspektywy aby przez nowa zabudowe
            poprawic swoj wizerunek i stac sie fajnym miasteczkiem (za kilka lat).Poza tym w
            niedalekiej przyszlosci pewnie zostana wlaczone do Warszawy jako nowa
            dzielnica,bo juz obecnie zabudowa tego miasta zlewa sie z Zacieszem....na dzien
            dzisiejszy 3+,a za kilka lat dam pewnie 4+

Marki na plus zabudowania pofabryczne.na ich temat najtruniej mi cos
            powiedziec,ale daje ocene 3.Nie przekonuja mnie za bardzo
    • ljolly4 Re: estetyka Kobyłki,Wołomina,Zielonki,Ząbek,M ar 29.03.07, 21:39
      A dlaczego nie oceniamy Radzymina?
      Mowi się, że powodzeniem może być nową stolicą powiatu...

Co do oceny, to 5 dla Zielonki. Miasto jest czyste,zadbane. Jak np. jedziemy
      zimą z W-wy to ulice są czarne, dojeżdżamy do Kobyłki - biało. W święta
      państwowe w Zielonce pełno flag - od razu robi się świątecznie, w Kobyłce
      pustki. W Boże Narodzenie była szopka przed zielonkowskim Urzędem Miasta - to
      chyba aż tak dużo nie kosztuje, a wygląda bardzo fajnie.Poza tym na ulicach
      Zielonki często widać ekipy sprzątające, no i jest naprawdę zielono. Duże
      wrażenie robi strzeżona plaża na Glinkach, piękny park z placem zabaw, sala
      sportowa, korty itp, itd...

W Kobyłce nie ma niestety ładnych reprezentacyjnych miejsc - oprocz kościoła ,
      nie ma zwartego centrum. Poza tym fatalne ulice. Co roku remontowane, ale tak
      żeby drogowcy mieli za rok znowu pracę. NIe wiem kto podpisuje im protokoły
      odboiru prac?
      Ogolnie Kobyłka na 3.
      Ząbki 3- za bałagan i fatalne drogi. Marki jeszcze gorzej.
      Wołomin w porownaniu z innymi miastami powiatowymi wojewodztwa mazowieckiego
      poniżej krytyki.
      • ktosiuf Re: estetyka Kobyłki,Wołomina,Zielonki,Ząbek,M a 30.03.07, 17:28
        Nie oceniamy Radzymina bo pozostałe miasta są sobie bliższe (np:przestrzennie).
        Trudno też porównywać Wołomin do innych miast powiatowych gdzieś chen na
        Mazowszu bo to zupełnie inny świat i inne warunki. Porównując Wołomin do
        Legionowa, Otwocka, Piaseczna i Pruszkowa wcale tak źle nie wypada
        • student6 Re: estetyka Kobyłki,Wołomina,Zielonki,Ząbek,M 01.04.07, 10:27
          Pozwolę sobie ocenić miasta powiatu uwzględniając przy tym jednak Radzymin.

1. Wołomin. Z jednej strony stare kamieniczki, spacerują między którymi
          człowiek cofa się w czasie, a drugiej strony kilkunastokondygnacyjne bloki -
          beznamietne bryły z PRL-u. Plus za stare uliczki, w których dokonuje się coraz
          więcej rmontów. Minus za nizagospodarowany teren wokół torów, ale to nie tylko
          w Wołominie, ogóln ie Polska ma z tym problem. Ryneczek, sklepiki, klka
          dyskontów - to wszystko dział na plus. Ilość zieleni jest standardowa.

Oceniam na 4-

2. KobyłkaMIasto bardziej leśne od Wołomina, mniejszy ryneczek, wydaje isę być
          jednak sympatyczniejsze. Oceniam na 4

3. Zielonka. Najładniejsze na razie miasto powiatu. :-) 5

4. Ząbki. Duży boom, nie nadążająca za nim infratruktura, za duży ruch. oceniam
          na 3.

5. Marki. Porażka urbanistyczna, a najgorsze że nie z wimy mieszkańców Marek.
          Trasa skutecznie uniemożliwiła wykształcenie się rynku. Duży boom budowlany
          powpduje rozrastanie sie miasta na boki i nienadążającą za tym infrastrukturę.
          Ogólnie jest to chyba najbrzydsze miasto powiatu. Oczywiście przeoraszam
          wszystkich urażonych. Z pewnościąMarki mają swoje urokliwe miejsca, o których
          istnieniu nie mam pojęcia. Ogólny mój pogląd na to miasto jest jednak taki jak
          powiedziałem. Ocena 2.

I na końcu Radzymin. Miasteczko mniejsze od pozostałych, ale bardzo
          sympatyczne. Ładnie wykształcony rynek, w okolicy lasy, duża hala sportowa.
          Minusem jest małą ilosć koszy na śmieci. Oceniam na 4+

Pozdrawiam współpowiatowców :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka