Dodaj do ulubionych

Czy forum Historia to zydowska prowokacja???

26.10.12, 22:45
Tak przeczytalem niektore wpisy czesto ponizej wszelkiego poziomu intelektualnego.Nawet znalazlem o "polskich mordercach na ludnosci zydowskiej"!!! No coz, na takie chore oszczerstwa (zupelnie jak ze strefy Gazy), mozna im odpowiedziec tak: zadnych polskich mordow na ludnosci zydowskeij nie bylo od setek lat, wrecz przeciwnie! To zydzi masowo zabijali Polakow od roku 1939 na kresach razem z NKWD, ktorej sluzylo jak rowniez wymordowali znaczna ilowesc Polakow juz po wojnie do roku 1956, kiedy to Gomolka za te mordy!!! osunal od wladzy.Zydzi razem z NKWD wymordowali okolo 2 mln. Polakow!!!
Obserwuj wątek
  • erka-4 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 27.10.12, 07:28
   Nie jestem pewien,że masz rację,wszak NKWD nie było żydowską instytucją,a sowiecką.
   Idąc tokiem twojego rozumowania,to UB w Polsce także mordowało,a zatem możnaby podobnie uogólnić i twierdzić,że mordowali wszyscy Polacy.
   A to,że Żydzi sie pchali i pchaja się wszędzie to normalka,chrzescijanie także się rozpychają po Świecie całym.
   Tak samo możnaby powiedzieć o wszystkich Niemcach,że byli to mordercy nr 1 w Europie i na Świecie,ale nie jest to prawdą,bo było kilku porządnych.
   • jeepwdyzlu dupokrata - namierzamy cię 27.10.12, 14:17
    juz masz swoją teczkę w Telawiwie...
    Zacznij się oglądać za siebie....
    prowokator jeep
    • dupokrata Re: dupokrata - namierzamy cię 29.10.12, 10:14
     Tak boicie sie tego Tel-Avivu, faktycznie Jaffy? Bo tak to miasto sie nazywalo za czasow kiedy mieszkali w nim Palestynczycy, ktorzy zostali wymordowani i wysiedleni.
     • jeepwdyzlu Re: dupokrata - namierzamy cię 29.10.12, 12:45
      Tak boicie sie tego Tel-Avivu, faktycznie Jaffy? Bo tak to miasto sie nazywalo za czasow kiedy mieszkali w nim Palestynczycy, ktorzy zostali wymordowani i wysiedleni.
      ---------------
      nie
      Telaviv to kiedyś dzielnica Jaffy - założona 100 lat temu - teraz odrębne miasto. Jaffa istnieje i ma się dobrze i cały czas się tak nazywa...
      I nie my się boimy, tylko TY się bój!!!
      jeep
      • dupokrata Re: dupokrata - namierzamy cię 29.10.12, 13:00
       Czego mam sie bac, bezrozumne stworzenie???
  • eres2 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 27.10.12, 21:28
   Mogę Cię jedynie zapewnić dupokrato, że nie jesteś ze swoim brunatnawym fanatyzmem na tym forum odosobniony, należysz do grona tych żałosnych „prawdziwych Polaków”, którzy hołdują świętej dla nich zasadzie: "jeśli fakty przeczą moim tezą, to tym gorzej dla faktów”.

   Twój świadomie obrany Nick wyjaśnia resztę.
   • dupokrata Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 29.10.12, 10:22
    Nie obrazaj uczciwych ludzi bo jest to karalne!!!
   • erka-4 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 30.10.12, 07:57
    Nie sądzisz,że należałoby prowadzić poważną dyskusję o stosunkach żydowsko-polskich,bo jednak były one różne w konkretnych okolicznościach.
    Ja często odnoszę wrażenie,że kiedy ktoś jakiś temat na temat żydowski wywoła,to zaraz reakcja jest natychmiastowa,to pewnie jakiś antysemita lub sam czort wie co za człowiek,a prawda jest niezbita,że tak jak niektórzy Polacy,tak i wielu członków narodu wybranego( a czemu on niby ma być wybrany,że tak się spyta,i do czego konkretnie ?) miało i ma wiele za uszami.
    Więc jedynie spytam,czy można dyskutować na temat ISRAELITÓW normalnie,żeby nikt nikogo nie straszył jakimś namiarem lub nie posądzał o antysemityzm,wszak ten naród wybrany w/g mnie jest całkiem normalny.
    • jeepwdyzlu Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 30.10.12, 12:43
     israelici?

     a po jakiemu to?
     jeep
     • erka-4 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 31.10.12, 07:02
      jeepwdyzlu napisał:

      > israelici?
      >
      > a po jakiemu to?


      Dokładnie mówiąc po łacinie,taka nazwa Żydów utkwiła mi w głowie,gdy mi profesor od łaciny w liceum wciskał w głowę wiedzę o tym "narodzie wybranym",a jeśli chcesz wiedzieć jeszcze dokładniej to Niemcy,Anglicy także takiej używają,więc nie wiem o co ci chodzi,czyżbyś miał jakieś polskie skojarzenia,no to już twoja sprawa.
      • jeepwdyzlu Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 02.11.12, 12:01
       spytam,czy można dyskutować na temat ISRAELITÓW normalnie,
       --------------------
       to zdanie nie jest napisane po polsku
       ani po łacinie

       erka zapytaj każdego 4 klasistę - potwierdzi to
       ech ty wykształcony w liceum....
       :-)
       sam siebie znowu kompromitujesz
       POLAK powinien posługiwać się POLSZCZYZNĄ!
       Nie umie? Za Odrę albo na szubienicę!!!!

       jeep
       • erka-4 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 03.11.12, 08:29
        Zatem,można czy też nie można ? pytam ponownie,dyskutować NORMALNIE na temat ISRAELITÓW ( IZRAELITÓW),bez posądzania o jakieś niuanse ortograficzno-gramatyczne,nie mówiąc już o jakimś antysemityzmie.

        p.s.
        a jak winno być po polsku ? Chopin,a może Szopen bardziej pasuje ?
        • erka-4 można czy nie można ??? 09.11.12, 18:57
         ...pytam ponownie,
         dyskutować NORMALNIE na temat ISRAELITÓW ( IZRAELITÓW),bez posądzania o jakieś niuanse ortograficzno-gramatyczne,nie mówiąc już o jakimś antysemityzmie.

         Fakt, że Żydzi przywiązują tak wielką wagę do Holokaustu, jest zrozumiały. Ale to nie może tworzyć barier ograniczających dialog i swobodną wymianę myśli – mówi historyk Krzysztof Jasiewicz w rozmowie z Piotrem Zychowiczem

         cytat:

         "Według prof. Polonsky'ego część Żydów witała Sowietów, bo alternatywą było wkroczenie Niemców.

         Pamiętajmy, że mówimy o 17 września 1939 roku. Trzecia Rzesza już wówczas pokazała swoje antysemickie oblicze, ale eksterminacja narodu żydowskiego w fabrykach śmierci zaczęła się dopiero później. Żydzi z Kresów w 1939 roku nie stali więc przed alternatywą: bolszewizm albo komory gazowe. Zresztą, i tu dotykamy bardzo drastycznej sprawy, odnotowano przypadki, że Żydzi w 1939 roku witali entuzjastycznie także jednostki Wehrmachtu. Choćby w Białymstoku czy okolicach Dobromila."

         • erka-4 ciąg dalszy... 09.11.12, 19:06
          ...
          Być może pałkarze z ONR tak mocno dali się im we znaki, że lepsi wydawali się nawet Niemcy?

          Teza, że to prześladowania, jakich Żydzi mieli zaznać w II RP, skłoniły ich do kolaboracji z sowieckim okupantem, jest trudna do obrony. W 1915 roku, gdy na teren zaboru rosyjskiego wkroczyły wojska niemieckie, a potem w 1920 roku, gdy na teren Polski wkroczyły wojska bolszewickie, Żydzi również witali najeźdźców chlebem i solą. Czy wie pan, jakim językiem posługiwał się polrewkom, czyli polski kolaboracyjny rząd, który bolszewicy zamierzali osadzić w Warszawie w 1920 roku?

          Jidysz?

          Zgadł pan. Wywoływało to zresztą konfuzję u Marchlewskiego i Dzierżyńskiego, czyli głównych figur tego „rządu”. Mieli oni zapewne trudność, żeby zrozumieć obrady własnego gabinetu. Sytuacja na Kresach w 1920 roku była dokładnie taka sama jak w 1939 roku. Większość Żydów odniosła się do sprawy polskiej z całkowitą obojętnością, a część cechowała nawet otwarta wrogość. Tego nie da się wytłumaczyć groźbą Hitlera czy prześladowaniami zaznanymi od Polski, która w 1920 roku przecież dopiero powstawała. Żydzi mówili, że II RP była dla nich jak macocha. Ale jeżeli weźmiemy pod uwagę wrogą postawę, jaką zajęli w momencie, gdy to państwo powstawało, wszelkie oczekiwania pod jego adresem należy uznać za niedorzeczne. Żeby sparafrazować słynne słowa Johna F. Kennedy'ego: „Nie pytaj, co Rzeczpospolita może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty zrobiłeś dla Rzeczypospolitej”.
          • konrad_dk Re: ciąg dalszy... 09.11.12, 22:37
           erka-4 napisał:

           > Jidysz?

           [b]Zgadł pan.

           No tak panie / pani Erka

           Zwróc uwagę, że antysemici non-stop i do bólu podają przykład żydowsko-sowieckiej kooperacji, czy też kolaboracji Zydów z Sowietami.

           Równie dobrze można podawać jako argument pronazistowską postawę Polaków, podając za przykład dziesiątki tysiecy polskich szmalcowników żerujacych na losie Zydów i tych polskich przedsiębiorców, którzy zbijalo fortuny kooperujac z nazistami.

           > eży uznać za niedorzeczne. Żeby sparafrazować słynne słowa Johna F. Kennedy'ego
           > : „Nie pytaj, co Rzeczpospolita może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty zr
           > obiłeś dla Rzeczypospolitej”.


           O właśnie. Tekst typowy dla mohera:)

           Erka dzięki za info, że w Sylwka zakładasz cylinder:)
           Pytanko: jest z moheru?:::)))
           • erka-4 post scriptum... 10.11.12, 08:36
            Żeby sparafrazować słynne słowa Johna F. Kennedy'ego : „Nie pytaj, co Rzeczpospolita może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty zrobiłeś dla Rzeczypospolitej”.

            O właśnie. Tekst typowy dla mohera:


            ...czyli co ? Kenedy był moherowym prezydentem ? nie być śmieszny.

           • erka-4 cytat ... 11.11.12, 06:40
            " Wy też dopełnijcie miary ojców waszych. Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
            Oto dlatego ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
            Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla, aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
            Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.
            Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście!
            Oto wam dom wasz pusty zostanie. "


            ...a faryzeusze mnożą się jak te żmije jadowite.

            • erka-4 ciąg dalszy ... 11.11.12, 10:41
             ...dzisiejszych działań faryzeuszy szatańskich,którzy knuć spiski potrafią na sposób diabelskich,żeby cel swój osiągnąć i nadal produkować truciznę z tytoniu,a właściwie miliardy dolarów i euro:

             wyborcza.pl/1,75477,12683080,Dymisja_komisarza_UE_Johna_Dalliego__Powod__Podejrzenia.html
             ...takie to dziś działania są tych faryzeuszy,którzy uczciwego uczynią mafiosem,aby dojść do zaplanowanego celu,nawet Barosso dał się wciągnąć w ten diabelski "argument".
             A może on,czyli ten Barosso,taki jak i ci faryzeusze od tytoniu i nie tylko,a od wszystkiego ?
          • erka-4 jednakże wydaje mi się... 10.11.12, 08:26
           ...że co z niektórymi trudno o żydowsko-polskich stosunkach rozmawiać normalnie.
           Mnie przykładowo wcale nie przeszkadza fakt taki,iż ty masz być może na głowie swej jarmułkę jakąś,no przykładowo taką jaką nosił Kaczyński,ś.p.Prezydent Polski.

           www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.zbawienie.com/images/DSC09865.jpg&imgrefurl=http://www.zbawienie.com/jarmulka.htm&h=400&w=550&sz=58&tbnid=VMxmwVUb2d6_yM:&tbnh=108&tbnw=149&prev=/search%3Fq%3Djarmu%25C5%2582ka%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=jarmu%C5%82ka&usg=__NSj3dm5eLi_AA-W5n7Znv3F1hCc=&docid=81TyYnQRklTmcM&hl=pl&sa=X&ei=k_2dULPhDcLOtAa_kYHIBA&sqi=2&ved=0CCsQ9QEwAw&dur=7094
           A niby czegóż tak cię zabolało wspomnienie faktów historycznych o podejściu ludności żydowskiej do spraw zmartwychwstałej Polski ?
           Niby dlaczego ten rząd marionetkowy sowiecki w chwili gdy ważyły się losy ej ledwie żyjącej Polski miał gadać w języku obcym,niepolskim. ?
           Czyżby sowieci przyobiecali Israelitom stworzenie państwa dla narodu wybranego na grobie Polski,a zatem pogadajmy o tym normalnie,bez beretów i jarmułek w treści.
    • eres2 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 21.11.12, 00:38
     erka: Nie sądzisz,że należałoby prowadzić poważną dyskusję o stosunkach żydowsko-polskich,bo jednak były one różne w konkretnych okolicznościach.

     eres: Jeśli dobrze rozumiem, z powyższego Twojego tekstu ma wynikać, że należy z kabotyńskim wpisem kabotyna dupokraty „prowadzić poważną dyskusję o stosunkach żydowsko-polskich”. Otóż poważną polemikę można prowadzić z normalnymi polemistami i adwersarzami, z ich poważnymi tezami i rzeczowymi argumentami. Mam nadzieję, że nie upatrujesz w owym żałosnym dupokracie godnego polemiki adwersarza.
     • erka-4 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 21.11.12, 07:30
      eres2 napisał:

      erka: Nie sądzisz,że należałoby prowadzić poważną dyskusję o stosunkach
      żydowsko-polskich,bo jednak były one różne w konkretnych okolicznościach.


      ...to fakt co mówisz,bo człowiek jest jedynie człowiekiem i nie wie jak się zachowa w konkretnej okoliczności.
      Wszak ktoś nie bez przyczyny wymyślił takowe przysłowie: koszula bliższa jest ciału.
      Bohater to jednostka wyjątkowa,a reszta kalkuluje.
      Popatrz jedynie na ten "naród wybrany" jak szli na rzeż bez oporu,a przecież na tym placu pod wagonami,gdyby rzucili się tłumnie na tych diabelskich eSSesmanów to by ich zatłukli swymi gołymi "ręcami" i pewnie przynajmniej połowa zostałaby przy życiu.
      No,ale przecież Żyd to także CZŁOWIEK i jako ten człowiek kalkuluje i myśli logicznie,że Bóg mu pomoże i życie mu uratuje.

      eres: Jeśli dobrze rozumiem, z powyższego Twojego tekstu ma wynikać, że
      należy z kabotyńskim wpisem kabotyna dupokraty „prowadzić poważną dyskusję
      o stosunkach żydowsko-polskich”. Otóż poważną polemikę można prowadzić
      z normalnymi polemistami i adwersarzami, z ich poważnymi tezami i rzeczowymi argumentami.
      Mam nadzieję, że nie upatrujesz w owym żałosnym dupokracie godnego polemiki adwersarza.


      ...masz rację,że z takimi się nie dyskutuje,ale po mordzie też bić nie można,a więc jak takiego przekonać,że błądzi mimo,że trochę ma racji.
      • jeepwdyzlu Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 21.11.12, 17:01
       Popatrz jedynie na ten "naród wybrany" jak szli na rzeż bez oporu,a przecież na tym placu pod wagonami,gdyby rzucili się tłumnie na tych diabelskich eSSesmanów to by ich zatłukli swymi gołymi "ręcami" i pewnie przynajmniej połowa zostałaby przy życiu.
       ---------------------
       no jasne
       ich wina

       podobnie jak Kolbego - też mógł się postawić
       albo ci profesorowie w Palmirach. Po prostu głąby...
       Nie mówię już o 200 tys Warszawiaków, którzy zginęli w Powstaniu.
       Dobrze im tak! Mogli wygrać!

       erka4
       powtórzę : jesteś ku tas i mała szuja
       ty powinieneś wisieć ty antypatrioto
       spie...j stąd
       jeep
       • erka-4 jepp,nie przesadzaj 21.11.12, 18:12
        jeepwdyzlu napisał:

        > Popatrz jedynie na ten "naród wybrany" jak szli na rzeż bez oporu,a przecież na
        > tym placu pod wagonami,gdyby rzucili się tłumnie na tych diabelskich eSSesmanó
        > w to by ich zatłukli swymi gołymi "ręcami" i pewnie przynajmniej połowa została
        > by przy życiu.


        ...tak napisałem,co prawda nie do ciebie,no,ale skoro już mnię cytujesz to zacytuj całość,bo zdanie wyrwane z kontekstu zmienia swą wartość i odpowiednią barwę.

        > no jasne
        > ich wina


        ...a w którym to niby miejscu ja ich o coś obwiniam,mówię jedynie o nich,że to byli zwykli ludzie,którzy kalkulowali jak przeżyć tę piekielną tragedię,która teatrem nie była a mordowaniem ludzi przez Niemców,hitlerowskich gebelsów faszystowskich,chyba nie będziesz temu zaprzeczał ?

        > podobnie jak Kolbego - też mógł się postawić

        ...to nie był zwykły człowiek,to był bohater,a bohater nie kalkuluje bo nie ma na to czasu,gdyż czas swój poświęcił swym braciom starszym w wierze.


        > albo ci profesorowie w Palmirach. Po prostu głąby...
        > Nie mówię już o 200 tys Warszawiaków, którzy zginęli w Powstaniu.
        > Dobrze im tak! Mogli wygrać!
        >

        ...profesorowie,cóż tak samo kalkulowali jak ci Żydzi biedni,wszak to jedynie uczeni a nie jacyś bohaterowie.
        Warszawiacy się bili i ginęli,a czy ja powiedziałem,że dobrze Żydom,że ginęli,wskaż w którym to miejscu tak napisałem ?

        erka4
        > powtórzę : jesteś ku tas i mała szuja> ty powinieneś wisieć ty antypatrioto
        > spie...j stąd
        > jeep


        ...zatem mój drogi,pomyśl i zastanów sie nad tym,kto faktycznie jest takim jak mnię zatytuowałeś.
        Zatem gdzie jest twoje miejsce ?

        Ja tak napisałem:

        ...to fakt co mówisz,bo człowiek jest jedynie człowiekiem i nie wie jak się zachowa w konkretnej okoliczności.
        Wszak ktoś nie bez przyczyny wymyślił takowe przysłowie: koszula bliższa jest ciału.
        Bohater to jednostka wyjątkowa,a reszta kalkuluje.
        Popatrz jedynie na ten "naród wybrany" jak szli na rzeż bez oporu,a przecież na tym placu pod wagonami,gdyby rzucili się tłumnie na tych diabelskich eSSesmanów to by ich zatłukli swymi gołymi "ręcami" i pewnie przynajmniej połowa zostałaby przy życiu.
        No,ale przecież Żyd to także CZŁOWIEK i jako ten człowiek kalkuluje i myśli logicznie,że Bóg mu pomoże i życie mu uratuje.

      • eres2 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 21.11.12, 23:19
       erka: Popatrz jedynie na ten "naród wybrany" jak szli na rzeż bez oporu,a przecież na tym placu pod wagonami,gdyby rzucili się tłumnie na tych diabelskich eSSesmanów to by ich zatłukli swymi gołymi "ręcami" i pewnie przynajmniej połowa zostałaby przy życiu.

       eres: A w której połowie tych deportowanych, potencjalnych walecznych Ty wolałobyś się znaleźć? Będę zgadywał – pośród tych, którzy by w tej nierównej walce zginęli?

       Myślę, że także już doszedłeś, dlaczego w żadnym z niemieckich obozów koncentracyjnych owe niezliczone tysiące osadzonych w nich więźniów nie rozprawiło się ze stosunkowo niewielkimi liczebnie ekipami swoich diabelskich dozorców?
       Jedyny taki przypadek miał miejsce w obozie zagłady w Treblince i dokonali tego właśnie Żydzi!
       Z Roberta Szuchty recenzji książki Samuela Willenberga „Bunt w Treblince“:
       „W wyniku błyskawicznej akcji pościgowej [uciec zdołało ok. 300 żydowskich więźniów- eres] przeprowadzonej przez Niemców i pomocnicze oddziały ukraińskie oraz niejednokrotnie przy wsparciu miejscowej ludności polskiej udało się oprawcom wyłapać i zlikwidować większość uciekinierów. Jedynie 68 więźniów przeżyło ucieczkę i dotrwało do zakończenia wojny. Jednym z nich był właśnie Samuel Willenberg.” [wytłuszczenie - eres]
       • eres2 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 21.11.12, 23:40
        erka: Że on jest żałosny to nie ulega wątpliwości,ale właśnie różne watpliwości w tej jedwabińskiej historii rodzą takich żałosnych,
        Zaraz po wojnie,kiedy łatwiej było ustalić prawdziwe fakty,moim zdaniem "podjęto uchwałę",że należy wszem i wobec mówić,ze uczynili to jedynie Niemcy i nawet ta ilość około 1500 - 1600 ofiar pasuje do tej "uchwały" a jakiś polski zwyrodnialec znalazł sie jeden a może pięciu.

        eres: Jerzy Jedlicki w publikacji "Wiedza jako źródło cierpień"
        Fragment:
        "[...]Sąd był jeden, drugi i trzeci, rozprawy przy otwartych drzwiach. Prof. Andrzej Rzepliński, karta po karcie analizując akta procesowe, pokazał, że ani oskarżyciele, ani sędziowie, ani oczywiście obrońcy nie mieli specjalnego interesu w tym, żeby się dowiedzieć, jak naprawdę było. Można to zrozumieć. Śledztwa i rozprawy musiały się odbyć, bo takie było prawo, że kolaboracja z niemieckimi okupantami nie może ujść bezkarnie. Ilu tam Żydów kto i jakim sposobem zamordował, to już była materia mniej istotna: w końcu jak nie z rąk tych, to z rąk tamtych by zginęli, co za różnica. Średnio na procesie jedwabieńskim w Łomży w 1949 roku wypadło sześć minut na zeznanie jednego świadka, nikt nie zadawał kłopotliwych pytań, dwa dni wystarczyły na rozprawę. Nie starano się o nadanie sprawie rozgłosu, bo po co ściągać odium na powiat albo miasto. Władze w Warszawie też, jak widać, wolały zakończyć sprawę dyskretnie, bo dość było nieprzyjemności po Kielcach, a w ZSRR zaczynała się już walka z kosmopolityzmem i syjonizmem, więc tematu Zagłady, a cóż dopiero jej pomocników, lepiej było nie rozgrzebywać.
        Ci, którym udało się przeżyć, choć mieli obowiązek zginąć, składali zaraz po wojnie relacje o swoich przejściach żydowskiej komisji historycznej, ale mało kto myślał o ich ogłoszeniu. Przyczyny były złożone. Nie wszyscy przecież chcieli wyjeżdżać, a jeśli się miało dalej żyć pośród Polaków, to lepiej było pamiętać wyświadczone przez nich dobro niż pogardę i okrucieństwo, których Zagłada bynajmniej nie wypaliła. Zresztą najgorsze wspomnienia trzeba było w sobie otorbić i uśpić, bo z nimi w głowie nie sposób było powrócić do normalnego życia. Stąd raz po raz słyszy się albo czyta wyznania ludzi, którzy o wojennych przeżyciach swoich rodziców dowiadywali się po kilku dziesiątkach lat: czasem dlatego, że rodzice nie chcieli dzieciom przekazywać stygmatu zgrozy i wykluczenia, a zresztą nowe życie niosło nowe, absorbujące problemy i pamięć czasu nieludzkiego do niczego nie była przydatna.
        Ci, co Żydów ukrywali i ratowali od śmierci, też nie mieli powodu, aby się tym po wojnie chełpić. Jeśli mieszkali na wsi albo w małych miastach, gdzie wszyscy się znają, często zwyczajnie bali się niechęci sąsiadów, rzadko zdolnych uwierzyć w ich bezinteresowność - i ten strach, jak widać z zapisu rozmów Anny Bikont, trwał przez długie lata, czasem przez całe życie. Byli to zresztą w większości cisi bohaterowie, którzy uważali, że zrobili, co robić należało i o czym tu mówić.[...]"


        Odnośnie liczby zamordowanych w Jedwabnem Żydów: Jak wiadomo, liczba 1600 ofiar jedwabieńskiego pogromu zawarta była w inskrypcji pierwotnego pomnika ofiar i jakoś przez sześćdziesiąt lat nikt tej liczby nie kwestionował. Nie kwestionowano jej zresztą tak długo, póki zbrodnią obarczano wyłącznie Niemców. Wszak nie wzięto tej liczby z kapelusza; tę wielkość podali dawni mieszkańcy Jedwabnego, no bo któż inny, jak nie mieszkańcy tego miasteczka wiedział lepiej, ilu Żydów zamordowano latem 1941 roku? Także przeprowadzone śledztwa i proces morderców z roku 1949 nie wpłynęły na zmianę liczby ofiar krwawego pogromu.
        Liczba 1600 ofiar pogromu jedwabieńskiego wzięła się stąd, że władze Jedwabnego odpowiadając w r. 1945 na ankietę rozpisaną przez Główną Komisję Badania Zbrodni Niemieckich podały w niej właśnie taką liczbę zamordowanych Żydów. W procesie z 1949 r. pada liczba około 1200 pomordowanych. W Księdze Pamiątkowej Jedwabnego, opracowanej przez Żydów i wydanej w Stanach Zjednoczonych w 1980 r., mówi się o 1400, z kolei w aktach śledztwa, które w latach 60. i 70. prowadził polski prokurator Waldemar Monkiewicz, mowa jest o 800 do 1200 zamordowanych jedwabieńskich Żydów.
        A w końcu jakież to ma w ogóle znaczenie, czy nie-żydowscy mieszkańcy Jedwabnego zamordowali okrutnie 1600, 400 czy 200 swoich sąsiadów, owych żydowskich dzieci, kobiet, starców i młodych mężczyzn?
        • eres2 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 21.11.12, 23:52
         erka: Więc jak dojść dzisiaj do prawdziwej prawdy,po prostu nie sposób,zatem najlepiej pozostawić chyba tak jak to ustalono po wojnie,że wszystkiemu byli i sa winni Niemcy,bo gdyby oni nie zawitali do tego Jedwabnego w owym czasie to żadne mordy na Żydach nie miałyby miejsca

         eres: A tam, gdzie „nie zawitali” Niemcy, „Polacy wezwali niemieckich żandarmów, którzy rozstrzelali uwięzionych.”
         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8750352,W_Gniewczynie_68_lat_temu_Polacy_torturowali__gwalcili_.html
         • erka-4 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 22.11.12, 06:52
          cytat:
          Ślady Strzembosza znajduję również w eseju "Szok Jedwabnego", który Adam Michnik publikował w "New York Timesie". Pisał tam: "Czy Polacy razem z Niemcami mordowali Żydów? Trudno o większy absurd i bardziej fałszywy stereotyp. Nie było polskiej rodziny, która by nie została okaleczona przez hitlerowski nazizm i sowiecki komunizm. Te dwie totalitarne dyktatury pochłonęły trzy miliony Polaków i trzy miliony obywateli polskich zakwalifikowanych przez hitlerowców jako Żydzi. Polska pierwsza powiedziała kategoryczne 'nie' hitlerowskim żądaniom i pierwsza podjęła zbrojny opór przeciw hitlerowskiej agresji. Polacy byli narodem, który nigdy nie wydał Quislinga, i żadna formacja wojskowa pod polskim sztandarem nie walczyła po stronie III Rzeszy. Polacy, zaatakowani przez dwa totalitaryzmy w wyniku paktu Ribbentrop - Mołotow, walczyli od pierwszego do ostatniego dnia w armiach antyhitlerowskiej koalicji. W Polsce rozwinął się szeroki ruch oporu, zbrojnej konspiracji i dywersji antyhitlerowskiej. To wtedy premier Wielkiej Brytanii składał Polakom hołd za ich udział w bitwie o Anglię, a prezydent Stanów Zjednoczonych nazwał Polaków natchnieniem świata. Nie przeszkodziło to wszakże jednemu i drugiemu w zawarciu ze Stalinem porozumienia jałtańskiego, którego ofiarą padła Polska. Polska wpadła w łapy Stalina. Bohaterowie ruchu oporu trafili do sowieckiego gułagu i polskich komunistycznych więzień jako wrogowie stalinowskiego komunizmu. Wszystkie te czynniki złożyły się na polski wizerunek własnej historii - Polska była bezwinną i szlachetną ofiarą wrogiej przemocy i obcej intrygi".

          Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,299317.html#ixzz2CvUmvyK7
          • erka-4 post scriptum... 22.11.12, 06:54
           ...wszystkie te czynniki złożyły się na polski wizerunek własnej historii - Polska była bezwinną i szlachetną ofiarą wrogiej przemocy i obcej intrygi".
           • eres2 Moje post scriptum 22.11.12, 20:31
            A nie prościej, erka, wyrazić to, co masz do powiedzenia charakterystyczną mądrością ludzi o określonej mentalności:

            Nie powiem wam tak ani tak, żebyście sobie nie pomyśleli, że ja tak albo tak.
            • erka-4 Re: Moje post scriptum 23.11.12, 07:42
             No to konkretnie,wielcy mają w doopie małych,którzy mogą służyć jako mięso armatnie,i nie ciesz się ,że z Israelitami dzisiaj jest inaczej,też służą tym wielkim jako straszak na Arabów jako mięso armatnie.
   • zomozadwa Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 02.11.12, 00:11
    eres2 napisał:
    jeśli fakty przeczą moim tezą, to tym gorzej dla faktów


    tezom, TEZOM !
    ferszteje, hasbarczyku?
    • 3.ndd Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 02.11.12, 17:14
     Ogólna pomyłka .
     To forum jak i cały portal "to zydowska prowokacja". Nie mówiąc o wszystkich mediach w
     Polsce i na caaaałym świecie . Toż 99,99% obywateli Polski to Żydzi . A ta reszta to też ukrywający się.
     Proszę sprawdzić w odpowiednich portalach , także należących do Żydów (jak wszystkie media) .

     LOL LOL ;-) ;-)
     haha
    • eres2 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 02.11.12, 21:13
     Mój błąd ortograficzny, to fakt.
     Można wyrazić tylko zdziwienie, że tylko na moim błędzie skupił się Twój cały wysiłek intelektualny. Że nie wspomnę o Twojej obsesji, której przejawem jest owa głupawa aluzja.
     • zomozadwa Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 03.11.12, 02:46
      na ten temat, możesz porozmawiać z jełopemwdyzlu:

      forum.gazeta.pl/forum/w,175,139917804,140115081,Re_Czy_forum_Historia_to_zydowska_prowokacja_.html
      Że nie wspomnę, że od "że" zdania się nie rozpoczyna. :-D
     • erka-4 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 03.11.12, 08:38
      Zauważyłem już dawno prawidłowość takową,gdy brak poważnych argumentów w głowie,to niektórzy udają profesoruf od języka polskiego.
      • zomozadwa Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 15.11.12, 02:06
       noooo, to żeś poważnym argumentem
       zawalczył. :-)
  • fluksar Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 14.11.12, 15:54
   Zgadzam się z Tobą w 100 %. Przez obozy koncentracyjne, getta itp. jest na świecie pogląd, że żydzi to bardzo poszkodowany naród i że należy im się współczucie. Jakiekolwiek wystąpienie publiczne, które uderza w dobre imię narodu żydowskiego jest od razu mocno komentowane oraz uznane za antysemickie.
   • kaszebe12 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 15.11.12, 11:18
    Cos tu pokickales , fluksar. - Gdyby chodzilo o dobre imie narodu zydowskiego, dawno byloby po temacie. -Tu problemem jest caly neosyjonistyczny system propagandowy,a nie narod zydowski.
   • jeepwdyzlu Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 15.11.12, 11:51
    Przez obozy koncentracyjne, getta itp. jest na świecie pogląd, że żydzi to bardzo poszkodowany naród i że należy im się współczucie
    --------------------------
    a nie należy?
    w Europie zginęło 90% populacji
    W tym 3 000 000 polskich Żydów

    Dwa - Żydzi mają narodowe państwo od 1947 roku.
    jeep
    • kaszebe12 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 15.11.12, 12:22
     Drobna poprawka , jeepie...liczbe ofiar II WS radze skonsultowac przy Yad Vashem.- Panstwo narodowe czy panstwo zydowskie (niedawne wypowiedzi pana Netanyahu) ?.-Antysemityzm i zrozumienie tego pojecia.-We Francji zwalcza sie antysemityzm,zwlaszcza ten propagowany i "praktykowany" przez ....arabow.-Jakos nikomu nie przychodzi do glowy to , ze arabowie sa Semitami , wiec co z tym "antysemityzmem" ?
     • jeepwdyzlu Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 15.11.12, 16:15
      e tam
      co za różnica czy zginęło 8, 10 czy 11 milionów ludzi
      ZNIKNĘŁY całe gminy żydowskie - w tym ogromne jak z Salonik, Amsterdamu czy Antwerpi. Albo Warszawy. Łodzi. Krakowa.

      A co do dzisiejszej polityki Izraela - jaki to ma związek z Holocaustem?

      Antysemityzm jest jasno zdefiniowany - nie zasłaniaj się semantyką..

      Co chcesz udowodnić?
      Że nie lubisz dzisiejszych Żydów i Izraela?
      Twoje prawo.
      Nie udawaj jednak, że nie wiesz, jaka byłą skala Holocaustu...
      Aha - i obejrzyj sobie "Pokłosie". Przyda ci się.
      jeep
      • dupokrata Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 15.11.12, 22:15
       Hehehehehehe Jedwabne i Poklosie to zydowska hucpa przeciwko Polakom, to nawet nie zaklamanie to brutalne klamstwo i zaprzeczenie historii i faktow.Czyn ten powinien byc karalny, osoby ktore o tym mowia w mediach aresztowane!!!
       • gandalph Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 16.11.12, 00:30
        dupokrata napisał(a):

        > Hehehehehehe Jedwabne i Poklosie to zydowska hucpa przeciwko Polakom, to nawet
        > nie zaklamanie to brutalne klamstwo i zaprzeczenie historii i faktow.Czyn ten p
        > owinien byc karalny, osoby ktore o tym mowia w mediach aresztowane!!!

        To znaczy, co? Nie było w Polsce ani jednego ekscesu antyżydowskiego? Nie było szmalcowników? Jesteś tego pewien?
        • erka-4 Re: Czy forum Historia to zydowska prowokacja??? 16.11.12, 07:31
         gandalph napisał:

         > To znaczy, co? Nie było w Polsce ani jednego ekscesu antyżydowskiego? Nie było
         > szmalcowników? Jesteś tego pewien?


         ...było i nikt temu nie zaprzecza,lecz to była prywatna sprawa coniektórych poldkich szmatławców,jakich kazdy naród posiada.
         Nie był to polski urzędowy system prześladowania Żydów,zatwierdzony i firmowany przez polskie władze,bo takich nie było,bo gdyby były to szmalcownika powiesiłyby na szubienicy za jego czyny.
         Szmalcownictwo polskie podziemie antyniemieckie zwalczało intensywnie,wielu szmalcowników zginęło od polskiej kuli w wyniku wyroku sądu polskiego podziemnego.
         A to co się dziś wyprawia wokół tych szmatławych coniektórych Polaków czynów,to zakrawa na kpinę,a najbardziej chodzi o to aby przykryć polską kołdrą groby Żydów pomordowanych przez Niemców.
         W pamięci należy pozostawić ostatnie wrażenie z powieści o Holokauście na narodzie wybranym.
         A to,że on jest wybrany to ja nie wierzę,bo dla mnie każdy naród jest równy,i Bóg też tak uważa zapewne,wszak On stworzył Człowieka a nie jakiegoś Żyda.

         p.s.
         z czasem dojdzie do tego,że nikt nie będzie pamiętał kto nakręcił spiralę mordów na Żydach,i nie tylko na nich,a zapamięta dokładnie jacy byli WSZYSCY Polacy względem tych żydowskich nieszczęśników,taka to dziś jest polityka bo Niemcy są bogaci,a Żydzi lubią bogactwo i stać ich na to,żeby wypiąć się na swych braci,którzy żyli w tym samym nieszczęściu.
         Niemieckie gebelsy i inna sfołocz pęka ze śmiechu w grobie.
         • gandalph Przeczytaj jeszcze raz 17.11.12, 16:53
          1. post mojego przedmówcy, osobnika z czymś tam w kratkę, 2. mój post, który był komentarzem do tamtego, i przestań wypisywać bzdury.
          • erka-4 Re: Przeczytaj jeszcze raz 19.11.12, 07:02
           gandalph napisał:

           > 1. post mojego przedmówcy, osobnika z czymś tam w kratkę, 2. mój post, który by
           > ł komentarzem do tamtego, i przestań wypisywać bzdury.


           ...czyli twoim zdaniem to co ja napisałem powyżej to są bzdury ?
           cytuję co wcześniej napisał:

           z czasem dojdzie do tego,że nikt nie będzie pamiętał kto nakręcił spiralę mordów na Żydach,i nie tylko na nich,a zapamięta dokładnie jacy byli WSZYSCY Polacy względem tych żydowskich nieszczęśników,taka to dziś jest polityka bo Niemcy są bogaci,a Żydzi lubią bogactwo i stać ich na to,żeby wypiąć się na swych braci,którzy żyli w tym samym nieszczęściu.
           Niemieckie gebelsy i inna sfołocz pęka ze śmiechu w grobie.


           A w mordach na Żydach brały udział TYSIĄCE Polaków czyli ile było tych tysięcy dokładnie ??? jeden,dwa czy może 999,a miliony to najzwyklejsze gnidy pod słońcem polskim,bo tak wyliczył jeppwdyzlu,a jemu jakoś nie zaprzeczasz i nie pytasz jak on to wyliczył.

           p.s.
           widzisz,pan Gross napisał powieść historyczną oparta na "faktach" historycznych a jak się przyjżeć bliżej tym faktom to wychodzi spora przesada.no ale to nie jest ważne,bo pan Gross na książce swej zafałszowanej w znacznej jej treści odpowiednią kasę zgarnął a hitlerowskie gebelsy przewracają się w grobie.
           Ze śmiechu.
           Patrząc jak ofiara ofiarę oczernia,a oczernia,bo udowodnione jest,że wiele "faktów" jego opowieści mija się z prawdą.
           • jeepwdyzlu Re: Przeczytaj jeszcze raz 19.11.12, 11:38
            Grossnie napisał pracy historycznej
            I masz rację
            Przesadził
            Ale Polacy mordowali Żydów. Może nie w skali jaką przedstawił Gross
            Ale co to za różnica?
            Może nie zabito setek tysięcy tylko kilkadziesiąt tysięcy.
            Może zadenuncjowano i ograbiono nie miliony ale np 200 tys ludzi.
            Lżej ci erka?
            Lżejsze te nasze grzechy?
            Czy dalej nie mamy sobie - my jako naród - nic do zarzucenia?
            jeep
            • erka-4 w tym sęk... 19.11.12, 17:26
             ...że lżej mi nie jest,bo jak mówiłem i powtarzam bez przerwy,że jeśłi była tylko jedna ofiara żydowska zadana przez polskiego zwyrodnialca,to o jedną było juz za wiele.
             Jednakże chodzi mi o normalną prawdę,bo nie lubię kłamstwa,tymbardziej kiedy z ust takiej samej ofiary jak Polak pochodzi,zatem co ja mam myśleć o tym kto fakty przeinacza,kłamie i mataczy,czemu i komu ma to służyć,a służy napewno.
             Dlatego dziwię się mocno niektórym ludziom z tego narodu wybranego,zresztą nie dziwię się bo dziwić się nie ma powodu,bo i ten naród się nie dziwi,że taki jest jaki jest,wszak Bóg go stworzył do wiadomych celów.

             p.s.
             NARÓD WYBRANY - czy czasem nie jest to rasistowskie pojęcie,ale nacjonalistyczne napewno.

             Naród wybrany – istniejący w judaizmie i większości wyznań chrześcijańskich pogląd o szczególnym związku Żydów z Bogiem, który jest niezmienny i przekazany w Starym i Nowym Testamencie.

             Według tego poglądu wybranie narodu izraelskiego jest rezultatem niezbadanej woli Boga, a nie szczególnych zasług tego narodu. Wszystkie nieszczęścia jakie spotykają Żydów są karą za zawiedzenie boskich oczekiwań - Izraelici nie grzeszyli bardziej, ale jako naród wybrany są surowiej karani.


             ...a możeby tak zrezygnować z tej pozycji szczegónej i Bóg zacznie ten naród traktować normalnie.
             • jeepwdyzlu Re: w tym sęk... 19.11.12, 18:05
              a tam wybrany
              chyba do prześladowań...
              a dziś zazdrościsz im?
              chciałbys mieszkać w Telawiwie pod ostrzałem?
              jeep
              • erka-4 Re: w tym sęk... 23.11.12, 07:31
               Nie,i życzę im pokoju,lecz nie wierzę,że go osiągną.
               Cóż Biblia mówi o ciągłych wojnach Żydów od zarania swych dziejów,chyba do tego zostali wybrani,a więc nie różnią się od pozostałych narodów niewybranych.
           • gandalph Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 19.11.12, 18:33
            A potem własne teksty?
            Osobnik z tyłkiem w kratkę napisał:
            "Hehehehehehe Jedwabne i Poklosie to zydowska hucpa przeciwko Polakom, to nawet nie zaklamanie to brutalne klamstwo i zaprzeczenie historii i faktow.Czyn ten powinien byc karalny, osoby ktore o tym mowia w mediach aresztowane!!! "

            Ja na to odpisałem:
            "To znaczy, co? Nie było w Polsce ani jednego ekscesu antyżydowskiego? Nie było szmalcowników? Jesteś tego pewien? "

            W związku z powyższym Twoja wypowiedź była nie na temat.
            • erka-4 Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 19.11.12, 19:19
             gandalph napisał:

             > To znaczy, co? Nie było w Polsce ani jednego ekscesu antyżydowskiego? Nie było
             > szmalcowników? Jesteś tego pewien?


             i mój komentarz na twoje zapytanie skierowane do twego adwersarza,i nie na temat jak twierdzisz:

             ...było i nikt temu nie zaprzecza,lecz to była prywatna sprawa coniektórych polskich szmatławców,jakich każdy naród posiada.

             i.td,i td. jak napisałem wyżej ,nie będę się powtarzał i jesli nadal twierdzisz,że nie na temat pisałem,to ja już nic nie rozumiem z tego
             • gandalph Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 21.11.12, 01:32
              erka-4 napisał:


              >
              > i mój komentarz na twoje zapytanie skierowane do twego adwersarza,i nie na tem
              > at jak twierdzisz:
              >
              > ...było i nikt temu nie zaprzecza,lecz to była prywatna sprawa coniektórych
              > polskich szmatławców,jakich każdy naród posiada.

              >

              Aha, to uważasz te ekscesy za "prywatną sprawę"? To może w takim razie wyczyny Brystygierowej, Różańskiego i innych też były prywatną sprawą?
              • erka-4 Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 21.11.12, 07:50
               gandalph napisał:

               Aha, to uważasz te ekscesy za "prywatną sprawę"? To może w takim razie wyczyny
               Brystygierowej, Różańskiego i innych też były prywatną sprawą?


               ...to już jest całkiem inna para kaloszy.Osoby,które wymieniasz reprezentowały jakieś tam państwo,co prawda nie w pełni wolne i niezależne,ale działali w imię jakiejś tam władzy i jakiegoś prawa,podobnie jak Niemcy w okresie hitleryzmu.
               Systemy oba uznano za zbrodnicze,a więc ich przedstawicieli także i stworzono prawo,które ocenia kto jest lub nie jest zbrodniarzem,bo chyba sprzątaczka w Urzędzie Bezpieczeństwa zbrodniarką nie była,no chyba,że tak przy okazji w trakcie wycierania krwi z podłogi podawała nóż ubekowi,aby poderżnął gardło więżniowi,no,ale to wszystko należało udowodnić,żeby kogoś uznać za mordercę.
               Zatem powtarzam ponownie,że te wszystkie ewentualne polskie mordy na Żydach,były prywatnymi rozgrywkami,a jeśli pragniesz obciążyć nimi jakąś konkretną władzę,no to była ta władza,niemiecka a ściśle,żeby Niemców nie urazić,była to władza hitlerowskich Niemców.
               • gandalph Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 22.11.12, 01:36
                I tu się właśnie różnimy. Za każdą zbrodnię, ogólnie - niecny czyn, odpowiada konkretny sprawca. I nie powiesz mi, że jakiegoś Jedwabnego nie było (tego czy innego), w których jacyś nasi rodacy byli sprawcami. Nie powiesz, bo wiesz równie dobrze, jak ja, że takie przypadki miały miejsce. W związku z tym nie możemy zamiatać śmieci pod dywan i udawać, że nic się nie stało. Każdy naród ma swoje białe i czarne strony. I w całej tej dyskusji właśnie o to chodzi, że mieliśmy, np. w II W. Św., nie tylko bohaterów ale i kanalie. (Niestety, zdarza się, że jakaś osoba zalicza się do jednej i do drugiej grupy.) Dlatego nie wolno nam milczeć - w imię prawdy.
                • erka-4 Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 22.11.12, 07:15
                 gandalph napisał:

                 Dlatego nie wolno nam milczeć - w imię prawdy.


                 ...toteż nie milczymy i próbujemy dojść prawdy pełnej,co jest trudne po latach,chociażby ta sprawa o niemożności policzenia żydowskich kości,w związku z czym powstała kość niezgody w kwestii ilości pomordowanych,jednakże nad tym można przejść do porządku dziennego,bo co by nie mówić,jeden zamordowany Żyd przez Polaka to już o jednego za dużo.
                 Jednakże uważam,że ocenę wystawia się za całokształt postępowania,więc nieuprawnione jest twierdzenie,że Polacy mordowali Żydów,bo tak nie było.
                 Pojęcie to należy uściślić i ograniczyć do konkretnej grupy,a także wziąć pod uwagę wszelkie okoliczności,które miały wpływ na takie czyny,i Żydzi winni w tym Polakom pomagać a nie dolewać benzyny do ognia,chyba nie mają zamiaru aby spłonęła polska stodoła na amen ???
                 • gandalph Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 22.11.12, 12:58
                  erka-4 napisał:


                  >
                  > ...toteż nie milczymy i próbujemy dojść prawdy pełnej,co jest trudne po latach,

                  W to wierzę, że jest trudno, ale jest trudno m.in. dlatego, że przez dziesięciolecia pewne kwestie były przemilczane, aż wymarli świadkowie.
                  > chociażby ta sprawa o niemożności policzenia żydowskich kości,w związku z czym
                  > powstała kość niezgody w kwestii ilości pomordowanych,jednakże nad tym można pr
                  > zejść do porządku dziennego,bo co by nie mówić,jeden zamordowany Żyd przez Pola
                  > ka to już o jednego za dużo.

                  Ilość w tym kontekście nie ma znaczenia.

                  > Jednakże uważam,że ocenę wystawia się za całokształt postępowania,więc nieupraw
                  > nione jest twierdzenie,że Polacy mordowali Żydów,bo tak nie było.
                  To zależy, jak kto rozumie określenie, że "Polacy mordowali Żydów". Tu nie chodzi o generalizowanie, czyli nieostrożne używanie kwantyfikatorów, chodzi o to, że do takich sytuacji dochodziło.

                  > Pojęcie to należy uściślić i ograniczyć do konkretnej grupy,a także wziąć pod u
                  > wagę wszelkie okoliczności,które miały wpływ na takie czyny,
                  Co to znaczy, "wziąć pod uwagę wszelkie okoliczności"? Jeżeli jestem świadkiem niecnego czynu, a nie jestem w stanie temu zapobiec bez nadmiernego narażania własnej osoby, to w imię przyzwoitości przynajmniej nie przykładam do tego ręki. I właśnie tego ostatniego niektórym Polakom zabrakło; jeśli ktoś nie był w stanie przeciwdziałać prześladowaniu Żydów, albo chociaż w minimalnym stopniu pomóc tym ostatnim, to nie powinien był wnosić wkładu w prześladowanie.
                  i Żydzi winni w tym
                  > Polakom pomagać a nie dolewać benzyny do ognia,chyba nie mają zamiaru aby spło
                  > nęła polska stodoła na amen ???

                  Nie chodzi o dolewania benzyny do ognia; krzywdy są po obu stronach. Należy przede wszystkim spokojnie o tym rozmawiać.
                  • erka-4 Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 23.11.12, 07:23
                   gandalph napisał:

                   Ilość w tym kontekście nie ma znaczenia.


                   ...jak powiedziałem jedna śmierć to o jedną za dużo.

                   Nie chodzi o dolewania benzyny do ognia; krzywdy są po obu stronach. Należy przede wszystkim spokojnie o tym rozmawiać.

                   ...no to rozmawiamy,i uważam,że jeśli istnieje rozbieżność faktów to należy to uściślić,a nie zasłaniać się spokojem pomordowanych ziomków.
                   Pan Gross w swojej powieści wymienił pewną cyfrę ofiar żydowskich,natomiast na podstawie obecnych badań ilość ta okazuje się znacznie mniejsza,zatem biorąc pod uwagę takie rozbieżności Żydzi winni zezwolić na dokładne badania terenu tejże stodoły jedwabieńskiej,aby ustalić w miarę najprawdziwszą prawdę co do ilości tychże żydowskich kości,no i jakichś tam łusek po pociskach niemieckich,i nafcie,która podobno była niemiecką benzyną.
                   Nie uważasz,że winno się to dokładnie wyjaśnić,bo przecież współżycią Żydów z Polakami nie można opierać na fałszu.
                   Jeśli Żydzi będą się upierać przy tym spokoju swych przodków,to ja uważam,że im taki fałsz bardzo pasuje,tylko zapytuję,czemu lub komu on ma służyć ?
                   I pytam spokojnie.
                   • gandalph Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 23.11.12, 12:34
                    "Nie uważasz,że winno się to dokładnie wyjaśnić,bo przecież współżycią Żydów z Polakami nie można opierać na fałszu. "

                    Co chcesz wyjaśnić? Czy było 150 ofiar w Jedwabnem, a może tylko 45 albo 17? To są szczegóły, że się tak wyrażę, techniczne. Podejrzewam, że tego nie da się ustalić.
                    Przede wszystkim, przez wyjaśnienie rozumiem to, że pierwszym krokiem winno być przyjęcie do wiadomości, że nie wszyscy Polacy byli bohaterami, niektórzy byli wręcz łajdakami. I to już będzie bardzo dużo. Bo jak dotąd wielu, bardzo wielu polskich ludków od razu jeży się w ruchu obronnym na tezy o polskich ekscesach antyżydowskich albo takich ekscesach, w których Polacy (jacyś tam) brali większy lub mniejszy udział.
                    Gwoli sprawiedliwości, zgadzam się z tym, że zdarza się, iż Żydzi nadużywają swojego cierpiętnictwa oskarżając Polaków niesłusznie. Pamiętam z wczesnych lat 90-ych przypadek (medialny) pewnej Żydówki, która oskarżała AK o zamordowanie jej ojca (jesienią 1944 gdzieś na Wileńszczyźnie). Biedactwo zapomniało jednak dodać, że jej tatuś był oficerem NKWD.
                    Reasumując, to nie jest tak, że ja widzę tylko polskie krętactwa i zamiatanie pod dywan, co nie zmienia faktu, że uważam je za nie do przyjęcia.
                    • jeepwdyzlu Jezus był Żydem. I Matka Boska. I wszyscy apostoło 23.11.12, 15:28
                     ..wie...

                     Niektórzy ciagle o tym nie pamętają..

                     Gwoli sprawiedliwości, zgadzam się z tym, że zdarza się, iż Żydzi nadużywają swojego cierpiętnictwa oskarżając Polaków niesłusznie. Pamiętam z wczesnych lat 90-ych przypadek (medialny) pewnej Żydówki, która oskarżała AK o zamordowanie jej ojca (jesienią 1944 gdzieś na Wileńszczyźnie). Biedactwo zapomniało jednak dodać, że jej tatuś był oficerem NKWD.
                     --------------
                     tu pełna zgoda :-)

                     Niemniej - pogląd, że Polacy są wspaniali a dookoła (Czesi, Rosjanie, Niemcy) banda zwyrodnialcó i tchórzy - jest nieprawdziwa...

                     jeep
                     • gandalph Re: Jezus był Żydem. I Matka Boska. I wszyscy apo 23.11.12, 15:48
                      "Niemniej - pogląd, że Polacy są wspaniali a dookoła (Czesi, Rosjanie, Niemcy) banda zwyrodnialcó i tchórzy - jest nieprawdziwa... "

                      Oczywiście, że to nieprawda! Czarne owce można znaleźć w każdej zbiorowości, podobnie jak bohaterów.
                      Problem zaczyna się wtedy, gdy jeden i ten sam osobnik raz jest bohaterem, innym razem - świnią, albo gdy musi działać w niejasnych okolicznościach, vide Quisling. (Ten ostatni tylko dla przykładu ;-) ).
                    • erka-4 Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 23.11.12, 16:15
                     No to powiedz jak to należy podkreślić,że jakaś grupka polskich zboczeńców morderczych mordowała Żydów,wszak o tym się mówi,pisze i filmy kręci,a może chodzi o to,żeby przed każdym wjazdem na polskiej granicy wywiesić plakat takowej treści,aby każdy przyjezdny wiedział kim byli i kim są Polacy:

                     POLACY TO MORDERCY,BO MORDOWALI ŻYDÓW

                     Amerykański prezydent już wie,że były Polskie Obozy Koncentracyjne i winien sie dowiedzieć,że Polacy to mordercy,więc na Okęciu też taki plakat powinien stanąć.
                     A to co niżej jest jedynie taką atrakcją turystyczną pohitlerowskiej działalności w "Polsce",której przecież nie było wówczas a mordercami byli jacyś hitlerowcy,czyli dokładnie nowy naród morderców.
                     www.holidaycheck.pl/atrakcje-turystyczne-informacje+Ob%C3%B3z+Koncentracyjny+w+O%C5%9Bwi%C4%99cimiu-zid_21670.html
                     • eres2 Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 23.11.12, 22:05
                      erka: No to powiedz jak to należy podkreślić,że jakaś grupka polskich zboczeńców morderczych mordowała Żydów,

                      eres:Grupka polskich zboczeńców morderczych”?! Opamiętaj się erka!
                      Precz z fałszem” powtarzasz erka, jak mantęrę, a z uporem ten fałsz wyznajesz.
                      Żydów mordowali w okupowanej przez Niemców Polsce ludzie wywodzący się z różnych środowisk. Owszem, polscy kryminaliści także, ale nie oni jedynie. Mordowali ludzie należący do walczących z Niemcami polskich zbrojnych formacji podziemia, w tym przede wszystkim NSZ, GL/Al, ale - niestety - i nieliczne jednostki AK. Mordowali Żydów i zwykli, nie-żydowscy współobywatele Żydów, zarówno ci „miastowi”, jak i chłopi. I Ty, erka, dobrze o tym wiesz. Mniemam przecież, że swoją znajomość słowa pisanego wykorzystujesz nie tylko do czytania „W pustyni i w puszczy” oraz „Naszego Dziennika”, masz przecież tak, jak każdy, kto interesuje się historią najnowszą, dostęp do obszernej literatury historycznej. Chyba, że świadomie nie bierzesz do ręki publikacji historiograficznych zajmujących się tematyką II w. św..
                      • erka-4 Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 24.11.12, 06:58
                       Jedwabne - zaplanowana egzekucja

                       O wynikach śledztwa w sprawie mordu dokonanego na Żydach w Jedwabnem z prof. Tomaszem Strzemboszem, historykiem, rozmawia Irena Świerdzewska

                       IRENA ŚWIERDZEWSKA: - Czy ogłoszone przez pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej wyniki to już cała prawda o zbrodni w Jedwabnem?

                       PROF. TOMASZ STRZEMBOSZ: - Zakończenie śledztwa i ogłoszenie werdyktu jest faktem bardzo dużej wagi. Śledztwo prowadzono dwa lata, uruchamiając przy tym ogromne możliwości państwa polskiego. Wystarczy powiedzieć, że prowadzący śledztwo prokurator Radosław Ignatiew zebrał 98 relacji osób, w tym sześć obcokrajowców. W Niemczech rozmawiał z Hermanem Schaperem, domniemanym dowódcą komanda gestapo, które działało najprawdopodobniej również w Jedwabnem. Śledztwo objęło badania dotyczące pocisków, które znaleziono w rejonie stodoły Bronisława Śleszyńskiego i w rejonie cmentarza żydowskiego, leżącego po drugiej stronie drogi. Pomimo dużej wagi tych faktów, nie są one ostatecznym zakończeniem polskich badań nad zbrodnią w Jedwabnem.
                       W czasie śledztwa postawiono tezę, że Niemcy byli sprawcami mordu sensu largo, jako jego inspiratorzy i uczestnicy pierwszej fazy, polegającej na wyciąganiu Żydów z ich domów. Natomiast Polacy byli sprawcami bezpośrednimi samego mordu. W wypowiedziach prokuratora Ignatiewa nie znalazłem dokumentacji do udowodnienia tej tezy. Przytoczył on bowiem różne relacje, nie stwierdzając wyraźnie, którym z nich wierzy, a które uważa za nieprawdziwe. W moim rozumieniu nierozstrzygnięta pozostaje kwestia udziału Niemców w konwojowaniu Żydów i podpaleniu stodoły.

                       - Jednak wyniki zbrodni w Jedwabnem oskarżają przede wszystkim Polaków...

                       - Przykład Jedwabnego obrazuje tylko fragment stosunków polsko-żydowskich. Podobne jak w Jedwabnem akty przeciwko społeczności żydowskiej miały miejsce od Mołdawii po Łotwę, a więc angażowali się w te akcje zarówno Łotysze, jak i Litwini, Białorusini czy Ukraińcy. Należy zapytać, dlaczego. Na to pytanie nikt jeszcze nie próbował znaleźć odpowiedzi. Jest to problem badawczy, którym powinni zająć się historycy.
                       Na tle tego szerokiego zagadnienia należałoby zapytać, dlaczego również w Jedwabnem znalazła się grupa ludzi, którzy gotowi byli dokonać morderstwa. Oba systemy totalitarne - zarówno niemiecki, jak i sowiecki - potrafiły zmobilizować spore grupy ludzi do aktów nieprzyjaznych wobec ich sąsiadów.

                       - Gdzie zatem szukać genezy mordu w Jedwabnem?

                       - Jest faktem znanym z akt procesowych, a potwierdzonym przez prokuratora Ignatiewa, że poprzedniego dnia do Jedwabnego przyjechał jeden bądź dwa samochody osobowe z funkcjonariuszami niemieckimi. Można przypuszczać, że byli to funkcjonariusze gestapo. Następnego dnia od rana rozpoczęła się akcja gromadzenia Żydów na rynku w Jedwabnem, jak potwierdza prokurator Ignatiew, przy udziale Niemców. Wiem również, że w podobnych mordach dokonywanych na Żydach na Podlasiu zawsze uczestniczyły grupy gestapowców. A więc w ich aktywności należałoby szukać genezy wydarzeń.
                       Druga kwestia dotyczy liczby Polaków, którzy brali udział w zbrodni. Prokurator Ignatiew stwierdza, że udało się ustalić ok. 40 osób. Byli tam nie tylko mieszkańcy Jedwabnego, ale także okolicznych wsi. A więc używając sformułowań profesora Grossa - nie tylko "sąsiedzi" zamordowanych Żydów. Czterdzieści osób to grupa, którą można zgromadzić pod presją czy ochotniczo na każdym terenie.
                       Wyniki śledztwa zaprzeczają w sposób dobitny tezie prof. Grossa, że polscy mieszkańcy Jedwabnego wymordowali swych żydowskich sąsiadów. Zdarzenia z 10 lipca nie miały charakteru pogromu, lecz zaplanowanej i systematycznie realizowanej egzekucji.

                       p.s.
                       - Żydowski Instytut Yad Vashem chce, aby na pomniku w Jedwabnem dopisać, że zbrodni dokonali Polacy. Jak Pan Profesor skomentuje ten fakt?

                       - Propozycja Yad Vashem, złożona natychmiast po ogłoszeniu wyników nie zakończonego jeszcze śledztwa, jest wysoce nieprzyzwoita. Złożyła ją instytucja, która - zdawałoby się - głównie zajmuje się honorowaniem Polaków ratujących Żydów, tworzy "las sprawiedliwych" . Robi to jednak w sposób ułomny, czemu dałem wyraz w artykule w ramach polemiki z panią Sacharewicz z Żydowskiego Instytutu Historycznego. Zgłaszanie takich propozycji, kiedy mogiła jest jeszcze świeża, a społeczeństwo polskie nie otrząsnęło się z werdyktu IPN, jest wielkim nietaktem.

                       Traktuję go jako akt osobiście wobec mnie nieprzyjazny.
                       • erka-4 na wierzch wyszły ... 24.11.12, 07:28
                        ...najniższe instynkty człowieka,ale jakieś przyczyny były tego,

                        Po ukazaniu się ''Złotych żniw'' Jana T. Grossa (powstałych we współpracy z Ireną Grudzińską-Gross) sprawa przejmowania żydowskiej własności, i to nawet w tak ekstremalnej formie jak wykopywanie po wojnie z terenów obozów śmierci złotych zębów, stała się już częścią wiedzy o Zagładzie. Jest tematem niedawnego filmu Anny i Wilhelma Sasnala ''Z daleka widok jest piękny'', gdzie obecne są niezbędne rekwizyty: wieś, szabrowanie, spalenie, zabójstwo, czy też powieści Igora Ostachowicza ''Noc żywych Żydów''. Tzw. dziadek wygłasza tam monolog do głównego bohatera i jego dziewczyny, tzw. Chudej: ''Też się szalało, myślicie, że to wy wszystko odkryliście? Pamiętam, spotykałem się i z kolegami, i na dziewczyny, i potańczyć, i napić się, powariować, przekąsić. Szedłem w miasto z kieszenią pełnych złotych zębów, świat należał do nas''.

                        ...Bóg Żydom to przyobiecał i zesłał im Hitlera,aby SŁOWA dopełnić.
                        Skoro pragnie się być NARODEM WYBRANYM to rolę swą należy pełnić,NIKT nic nie daje za darmo.
                        • erka-4 Re: na wierzch wyszły ... 24.11.12, 07:29
                         wyborcza.pl/magazyn/1,127525,12109668,Od_Zydow_Polske_racz_oczyscic__Panie__czyli_co_w_nas.html?as=2
                         • erka-4 więc spytam jedynie... 24.11.12, 07:39
                          ...co było przyczyną takiego stosunku pewnej grupy Polaków do Żydów,bo przecież nic się nie dzieje bez przyczyny,pomijając już tę niemiecką,przepraszam,hitlerowską inspirację.
                   • eres2 Re: Czy ty w ogóle czytasz to, co komentujesz? 23.11.12, 21:23
                    erka:...no to rozmawiamy,i uważam,że jeśli istnieje rozbieżność faktów to należy to uściślić,a nie zasłaniać się spokojem pomordowanych ziomków.
                    Pan Gross w swojej powieści wymienił pewną cyfrę ofiar żydowskich,natomiast na podstawie obecnych badań ilość ta okazuje się znacznie mniejsza,zatem biorąc pod uwagę takie rozbieżności Żydzi winni zezwolić na dokładne badania terenu tejże stodoły jedwabieńskiej,aby ustalić w miarę najprawdziwszą prawdę co do ilości tychże żydowskich kości,no i jakichś tam łusek po pociskach niemieckich,i nafcie,która podobno była niemiecką benzyną.
                    Nie uważasz,że winno się to dokładnie wyjaśnić,bo przecież współżycią Żydów z Polakami nie można opierać na fałszu.

                    eres: Wniosek z tego powinien być – wg Ciebie – taki: jeśli spalono żywcem w Jedwabnem Bogu ducha winnych ludzi nie 1600, do której to liczby przez pół wieku przekonywali mieszkańcy Jedwabnego, a „tylko” np. 400, to wszystko między Polakami a Żydami powinno być cacy. Zupełnie tak, jakby liczba ofiar masowych masakr cokolwiek zmieniała w samej istocie zbrodni.
                    I na tym powinno się – Twoim zdaniem - poprzestać. Odtąd nie powinno się też powracać do faktów palenia żywcem ludzi i krwawych pogromów w kilkudziesięciu miejscowościach tego regionu. No, chyba, że uda się wytargować, jakby chciał erka, z historykami i prokuratorami wielkości liczb pomordowanych w tych miejscowościach Żydów. Istota fałszu ma polegać - wg Ciebie, erka – nie w faktach popełnionych masowych okrucieństw, a w precyzji wyliczenia liczby ofiar tych okrutnych zbrodni. I to ma stanowić, jak tego chcesz, istotę tej Twojej „najprawdziwszej prawdy”.
                    Inną sprawą mającą Ci pomóc w dojścia do „najprawdziwszej prawdy” ma być kwestia łusek. Wynika z tego, że w czasie pojawiających się w roku 2001 i później licznych publikacji, Ciebie te kwestie nie interesowały, bo wiedziałbyś, że sprawę wyjaśnił IPN. Przytoczę więc stosowne fragmenty komunikatu IPN dot. owych łusek nabojów: „Przedstawiona przez prowadzącego śledztwo prokuratora Radosława Ignatiewa ekspertyza dotyczyła łusek karabinowych, znalezionych podczas badań wiosną i latem tego roku w stodole, w której spłonęli Żydzi 10. lipca 1941 r.. Prowadzili je eksperci Rady Ochrony Pamięci i Walk i Męczeństwa oraz IPN. Najpierw archeolodzy wewnątrz obrysu dawnej stodoły odnaleźli pięć łusek z karabinu mossin (rosyjskiego) i mauzer wz. 98. Kolejne łuski w okolicach stodoły odkrył prokurator Ignatiew oraz sprowadzeni w to miejsce saperzy. Łącznie wokół stodoły znaleziono kilkadziesiąt łusek oraz dwie tzw. łódki (rodzaj magazynków) do karabinów mauzer.
                    Na płaszcz pocisku z pistoletu 9 mm natrafili archeolodzy penetrujący groby (w pistolety byli wyposażeni głównie niemieccy oficerowie).
                    W czasie przeprowadzanej jesienią tego roku ekspertyzy łusek strona polska, ze względu na zbyt mały materiał porównawczy – w Polsce nie zachowały się odpowiednie modele niemieckich karabinów – zwróciła się o pomoc do niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego. Podkreślam, badania wykonało polskie laboratorium kryminalne. Niemcy wyłącznie przestrzelili dla nas wskazane rodzaje broni i dostarczyli łuski – zaznaczył prof. Kieres.
                    Z ekspertyz wynika, że większość łusek oraz łódki od mauzera zostały wyprodukowane na początku wieku i przeleżały w ziemi od czasu I. wojny światowej. Wiemy, że w tym miejscu toczyły się walki w 1915 r. i wówczas została zniszczona część Jedwabnego – zaznaczył Ignatiew. Kolejne łuski, wśród nich jedna ze znalezionych w stodole, pochodziły z maschingewehr 42 kal. 7,92. Pociski z tego karabinu niewątpliwie zostały wystrzelone w czasie II. wojny światowej. - O tym, że wspomniane łuski pochodziły z MG-42, świadczyło charakterystyczne ugięcie ich szyjek – zaznaczył Ignatiew. Jednak ten rodzaj broni został wprowadzony do użycia wojsk niemieckich na froncie wschodnim i w Afryce w 1942 roku, czyli rok po dokonaniu zbrodni w Jedwabnem. Polscy prokuratorzy dla pewności porównali również łuski z Jedwabnego z podobną bronią MG-34 wprowadzoną w 1934 r., ale łuski były inne.
                    Także przedmiot znaleziony w grobie, a uważany do tej pory za kulę z pistoletu 9 mm, okazał się przerdzewiałą metalową ampułką, która z bronią nie miała nic wspólnego. Inne łuski pochodziły z broni rosyjskiej z I. wojny światowej.”                    erka: Jeśli Żydzi będą się upierać przy tym spokoju swych przodków,to ja uważam,że im taki fałsz bardzo pasuje,tylko zapytuję,czemu lub komu on ma służyć ?
                    I pytam spokojnie.
                    eres: Trudno oprzeć się wrażeniu, że w tym wątku to właśnie Ty, erka, jesteś najbardziej zainteresowany w rozpamiętywaniu fałszów związanych z dramatycznymi zdarzeniami mającymi miejsce latem 1941 roku w Łomżyńskiem.
                    • ossey Re: Co ty chcesz udowodnic ? 24.11.12, 17:51
                     Udowadniasz cos co dawno jest udowodnione...natomiast zupelnie nie rozumuesz owczesnego kontekstu i zlozonych sytuacji.
                     Wiec po chlopsku:

                     Polacy nie zabijali Zydow dlatego ze Zydzi zabili Chrystusa.
                     Zydow zabijano dla pieniedzy....i by zbito kazdego innego gdyby znajdowal sie na miejscu Zydow.
                     Odpwiedzialnosc zbiorowa jest powszechnie stosowana podczas wojny....i gdyby Marsjanie tak sie zachowali w czasie okupacji sowieckiej jak Zydzi to tez by ich spalili w stodole razem z pomnikiem Lenina. Jedwabne to zemsta...okrutna ale zemsta.
                     Wiec przestan bredzic o antysemityzmie tylko zajmnij sie analiza zachowan spolecznych podczas wojny.
                     • erka-4 Re: Co ty chcesz udowodnic ? 25.11.12, 07:17
                      ossey napisał:

                      Wiec przestan bredzic o antysemityzmie tylko zajmnij sie analiza zachowan spolecznych podczas wojny.


                      ...słuszna uwaga i dodać należy zaszłości historyczne na styku stosunków wzajemnych,które miały podłoże typowo ekonomiczne.

                      www.izrael.badacz.org/zydzi_w_polsce/dzieje.html
                      ...Żydzi główką pracowali,a Poloki ręcami.
                      Każdy ma swój sposób na przeżycie życia,i co lichwiarza obchodzi,że dłużnik się powiesił,albo umarł z głodu.
                      Ale znając życie,przychodzi czasami pora rozrachunku,mordy i inne rewolucje.

                      • jeepwdyzlu erka jesteś antysemicką wszą 25.11.12, 11:59
                       czytanie twoich plugawych postów powoduje u mnie odruchy wymiotne...
                       Przypomnę zatem po raz kolejny: Jezus, jego mamusia i wszyscy apostołowie byli Żydami.
                       nie odpisuj
                       jeep
                       • erka-4 zgodnie z życzeniem... 25.11.12, 16:32
                        ...nie odpowiadam jedynie komentuję,com wcześniej powiedział.
                        Stosunki polsko-żydowskie niewiele miały wspólnego z ich religią,a najbardziej cieniem na nie kładły się te ekonomiczne,trwające od wieków,a jak się nie ma argumentów,to najłatwiej użyć semickiej trąby na wydumanego antysemitę,jakimże ja mogę być antysemitą jak ja nie znam żadnego semity.
                        A BÓG JEST JEDEN DLA WSZYSTKICH.

                        Ale niektórym się wydaje,że im bardziej winien służyć:
                        cytat:
                        Oficjalnie masoni zajmują się głównie pracą charytatywną. To z nimi mają być związane idee polityczne promujące republikanizm i takie idee jak "wolność, równość i braterstwo". Od samego początku wokół masonerii narosło wiele teorii spiskowych. Według jednych, masoneria spiskuje wraz z iluminatami, by zdobyć władzę nad światem, przejmując najpierw kontrolę nad narodowymi rządami.
                        Według innych, celem masonerii jest stworzenie społeczeństwa opartego o zasady "wolności, równości, braterstwa", separacji państwa i Kościoła oraz tolerancji. Według kolejnych masoneria to forpoczta "żydowskiej dominacji", lub nawet "międzynarodowy spisek judeo-masoński".

                        wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/kto-naprawde-rzadzi-swiatem,1,5058871,wiadomosc.html
                        p.s.
                        I ciągle gdzieś w tle występują Żydzi od wieków,dziwne i ciekawe,a jeszcze bardziej ciekawe jak sobie pomyślę o obecnym Israelu na kamiennej pustyni powstałym z niczego,za co i w jakim celu ???
                        Chyba pytać mogę i się zastanawiać,nie uważam tego za jakiś antysemityzm,bo nie o religię mi chodzi a o władzę i pieniądze.
                        • jeepwdyzlu erka najpierw przeczytaj to: 26.11.12, 11:17
                         woblink.com/e-book,mossad-najwazniejsze-misje-izraelskich-tajnych-sluzb-michael-bar-zohar,7345
                         j.
                         • erka-4 Re: erka najpierw przeczytaj to: 26.11.12, 14:37
                          Aha,chcesz mnię naciągnąć,żebym dopłacił Israelitom do rakietowego pocisku,nie ma głupich,myślę podobnie jak ten Piotr,co taki komentarz załączył:

                          Akurat teraz to ta książka powinna być za darmo albo mossad powinnien dopłacac chętnym czytelnikom.

                          ...i pewnie same bajki w treści tej porywającej książki o israelskim wywiadzie.
                          Wywiad się swymi osiągnięciami lub porażkamkami nie chwali,zwłaszcza ten israelski.
                         • jeepwdyzlu Re: erka najpierw przeczytaj to: 27.11.12, 10:47
                          nie
                          jakbyś przeczytał
                          to zacząłbyś pisać IZRAELCZYCY

                          ze strachu

                          jeep
                         • erka-4 Re: erka najpierw przeczytaj to: 27.11.12, 16:22
                          Wolę się nie bać,im człowiek mniej wie tym lepiej dla człowieka,wystarczy mi już ta obawa,że mogę nie dożyć do następnej rocznicy narodzin Króla Israelitów,którą to wiedzę przekazał Wielki indiański Manitu ludziom za pośrednictwem swych wiernych wyznawców.
        • erka-4 jeszcze dodać pragnę ... 16.11.12, 08:16
         gandalph tak mówi dzisiaj :

         > To znaczy, co? Nie było w Polsce ani jednego ekscesu antyżydowskiego? Nie było
         > szmalcowników? Jesteś tego pewien?


         ...i ja go pytam dzisiaj - skoro mówi o ówczesnej Polsce w ten sposób dzisiaj to gdzie to była ta Polska w ówczesnych czasach ??? no właśnie na tym to polega dzisiejsza manipulacja przy tych polskich mordach na Żydach ówczesnych.
         • jeepwdyzlu nie bądźmy tchórzami 16.11.12, 12:12
          nie
          państwa polskiego nie było
          ale pomagaliśmy zabijać Żydów - nie cenisz Grossa - ok, ale przeczytaj Engelking.
          Jest do dyskusji - czy pomogliśmy zabić 50 czy 250 tys Żydów, ale skala MORDÓW była ogromna. Tak - można to w dużej mierze usprawiedliwić. Raz - Żydzi od wieków nie chcieli się asymilować, dwa - na wschodzie kraju poparli sowietów, w ogóle byli nadreprezentowani w ruchu komunistycznym.
          Tak - Francuzi, Holendrzy, Czesi - TEŻ MAJĄ swoje grzechy.
          I tak - za wszystko odpowiadają Niemcy.
          Ale my też nie byliśmy bez winy.
          Grabież kosztowności, zajmowanie sklepików, fabryk, domów - MILIONY ludzi ma mniejszy czy większy współudział.
          My jesteśmy trzecim pokoleniem - też nie potrafimy szczerze popatrzeć na to co się działo 70 lat temu??????
          nie potrzebujecie PRAWDY?
          Tak - ona bywa bolesna. Ale co nas nie zabija - wzmacnia nas, nie wiecie????

          jeep
          • erka-4 nie bądźmy tchórzami i mówmy prawdę 17.11.12, 07:55
           Ja osobiście tchórzem nie jestem,przynajmniej tak mi się zdaje,bo gdybym miał zawisnąć na szubienicy to nie jestem pewien czy bym się nie ze......ał ze strachu.
           Dlatego tez twierdzę,że nawet jedna niewinna ofiara to o tę jedną jest za wiele,oczywiście nie wliczam tych co zawiśli zasłużenie na szubienicy.

           tak mówisz i słusznie :
           - Jest do dyskusji - czy pomogliśmy zabić 50 czy 250 tys Żydów, ale skala MORDÓW była ogromna.


           ...więc ja powiem ci tak,a najlepiej na własnym przykładzie,rodzinnym.
           Teściowa moja mieszkająca,jak to się dziś mówi za Bugiem,w owych czasach piekielnych takie zdarzenie przekazała swym dzieciom ku pamięci,a miała ich piecioro wóczas przy sobie,natomiast mąż jej a ojciec tych jej dzieci został wywieziony na "wczasy" w podalpejskie kurorty,gdzie zarabiał na życie własne u austriackiego bauera.
           Był to okres póżnej jesieni roku,gdy Niemcy Zabuże zajęli,wieczorem puka(no nie puka,bo tam się nie pukało,stuka ktoś do wrót chaty mojej teściowej z pięciorgiem małych swych dzieci przy kiecce swojej.Tesciowa otwiera wrota i patrzy,i widzi na własne oczy mimo zmroku jesiennego rozpoznaje kobiete z zawiniątkiem na ręku,która błaga o pomoc,czyli jakiś kawałek dachu na noc,jedynie do rana.
           Teściowa ma jako ta matka Polka patrzy na własne dziatki i widzi przed oczyma niemieckie plakaty także w jezyku polskim pisane,i reaguje jak matka własnych dzieci,daje tej biednej nieznanej sobie istocie z zawiniątkiem na ręku kwilącym odbierając swym dzieciom od gęby trochę chleba i mleka od własnej krowy polskiej biało-czerwonej.Za kilka dni się okazało,że ta kobieta została złapana przez "polską" policję i skierowana tam skąd uciekła czyli do żydowskiego getta.A o tym fakcie dowiedziała się od jednego z tych "polskich" polcjantów,którzy służyli u Niemca,ale nie wszyscy zapomnieli o swych korzeniach,właśnie onże powiedział mojej teściowej,że ma wielkie szczęście,którego nie miała ta Żydówka,że złapali ją "polscy"policjanci i to od kogo dostała ten kąsek chleba im podała do wiadomości,a Niemcom nie miała już potrzeby o tym wspominać,bo "polscy"policjanci spisali stosowny protokół.
           No i tak ja dziś sobie myślę,że moja teściowa przyłożyła swą rekę do tych MORDÓW,bo Zydówka napewno nie przeżyła,a miała szansę zapene,gdyby teściowa schowała ją do szafy przykładowo,więc teściowa moja za ten MORD na przedstawicielu narodu żydowskiego chyba powinna zawisnąć na szubienicy,tak sobie myślę dzisiaj.
           • 3.ndd Re: nie bądźmy tchórzami i mówmy prawdę 17.11.12, 09:47
            erka-4 napisał:

            > Ja osobiście tchórzem nie jestem,przynajmniej tak mi się zdaje,bo gdybym miał z
            > awisnąć na szubienicy to nie jestem pewien czy bym się nie ze......ał ze strach
            > u.
            > Dlatego tez twierdzę,że nawet jedna niewinna ofiara to o tę jedną jest za wiele
            > ,oczywiście nie wliczam tych co zawiśli zasłużenie na szubienicy.
            >
            > tak mówisz i słusznie :
            > - Jest do dyskusji - czy pomogliśmy zabić 50 czy 250 tys Żydów, ale skal
            > a MORDÓW była ogromna.

            >
            > ...więc ja powiem ci tak,a najlepiej na własnym przykładzie,rodzinnym.
            > Teściowa moja mieszkająca,jak to się dziś mówi za Bugiem,w owych czasach piekie....
            Pana Teściowa powinna dostać podziękowanie od narodu żydowskiego .
            Ja , jako Żyd , to robię teraz.
            • erka-4 Re: nie bądźmy tchórzami i mówmy prawdę 17.11.12, 16:23
             Pana Teściowa powinna dostać podziękowanie od narodu żydowskiego .
             Ja , jako Żyd , to robię teraz.


             ...dziękuję za uznanie,ale nie wszyscy tak myślą,a nawet moja teściowa po latach twierdziła,że za mało uczyniła w tym konkretnym przypadku,a mogła ewentualnie schować tę biedną Żydówkę z dzieciątkiem na ręku nawet na strychu i ewntualnie po jakimś czasie zakończyć życie podobnie jak zakończyło sie tej Żydówki,ale była też pewna szansa cudownego przeżycia do końca wojny,no ale cuda zdarzają się żadko.
             I kto mógł pomyśleć w takiej chwili,gdy pod wrotami stoi nieznany przybysz proszący o życie,kiedy i jaki będzie koniec tej wojny,a chleba i mleka brakowało dla własnych dzieci.
           • jeepwdyzlu Re: nie bądźmy tchórzami i mówmy prawdę 17.11.12, 11:57
            erka
            WIEKSZOŚĆ Polaków zdałą egzamin.
            Setki tysięcy - to bohaterowie. Miliony - ludzie dzielni.
            Ale objawiły się też miliony gnid.
            Z czego grube tysiące to zwykli mordercy.
            Możesz udawać, że wszyscy byli w porządku.
            Ale to po prostu nieprawda.
            A Teściowa oczywiście zasługuje na szacunek.
            jeep
            • erka-4 Re: nie bądźmy tchórzami i mówmy prawdę 17.11.12, 16:07
             jeepwdyzlu napisał:

             Ale objawiły się też miliony gnid.
             Z czego grube tysiące to zwykli mordercy.

             ...nie twierdziłem nigdy,że takich nie było,jednakże weż pod uwagę fakt jeden taki maleńki,co było praprzyczyną tego,że ci mordercy z ciemności mogli wychynąć.
             Z uwagi na obecne podobno przyjazne stosunki byłego kata z byłą ofiarą m.in.nie będę przywoływał imienia tegoż kata,wystarczy,że wszyscy wokół już wiedzą,że Polacy to są WIELCY mordercy,boś i ty ich tak wcześniej nazwał.

             A Teściowa oczywiście zasługuje na szacunek

             ...w imieniu ś.p. teściowej dziękuję,a ona biedna do końca życia miała wyrzuty sumienia.
             Ucieszy się,gdy ją po swojej śmierci kiedyś spotkam i jej powiem,że zasłużyła na szacunek.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka