Dodaj do ulubionych

Zabory wciąż odgrywają role w życiu spol polski

05.07.21, 17:50
Jak się bada terytorialne zróżnicowanie pewnych zjawisk spół to widzimy odwzorowanie granic zaborczych nakreślonych na kongresie wiedeńskim w 1815 r. Wychodzi to każdorazowo przy każdych wyborach czy to parlamentarnych czy prezydenckich albo samorządowych ale nie tylko. Również rozkład zdawalności matur układacie w ten nakreślony ponad 200 lat temu scenariusz .
bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,27291151,wyniki-matur-2021-wiemy-jak-poszlo-maturzystom-z-podlaskiego.html#do_w=66&do_v=254&do_st=RS&do_sid=624&do_a=624&s=BoxLoBiMT
O czym to świadczy ? O trwalosci zachowań społecznych uformowanych w czasie zaborów i jak to przechodzi z pokolenia na pokolenie bo przecież wśród żywych dziś nie ma prawie nikogo kto by pamiętał tamte czasy z autopsji. Najstarsi żyjący Polacy rodzili się u schyłku zaborów i nie pamiętają tamtych realiów . Najstarsza Polka rocznik 1906 była kilkuletnim dzieckiem gdy wybuchła I wojna światowa i ona jest prawdopodobnie ostatnia osoba która z tamtych czasów może cokolwiek pamiętać. Co więcej z upływem czasu ten podział nie słabnie a nasila się, dlaczego?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka