Dodaj do ulubionych

Polska musi mieć własną broń jądrową!

24.08.21, 09:12
To jest sprawa nie cierpiąca zwłoki. To co się stało w Afganistanie to tylko jeden z całej serii niekorzystnych zdarzeń na świecie jakie zaszły za prezydentury Jo Bidena. Zgodził sie na dokończenie nord stream 2 wycofał sankcje na firmy który ten rurociąg budują czym tym samym wystawił Ukrainę do wiatru i wpycha ją w objecie ruskiego niedźwiedzia teraz ten nieprzemyślany plan wycofania wojsk USA z Afganistanu. Biden prezydent mniejszości seksualnych i obrońca tzw praw kobiet właśnie afgańskie kobiety wystawił do wiatru zostawił je na pastwę losu reżimu talibów.. los tych kobiet jest przesądzony a i my nie możemy czuć sie bezpiecznie.. zdradzili Afganistan zdradzili Ukrainę a także kraje bałtyckie i Polskę. Na co nam taki wiarołomny sojusznik i taki pakt który nie daje radę afgańskim pasterzom i analfabetom? To koniec pewnej epoki , ery politycznej! USA się zwija w jego miejsce wchodzą Chiny które już paktują z talibami! Jesteśmy świadkami końca pax americana a zza covidowej mgły wyłania nam się pax china.. Polska nie może liczyć na zachodnie sojusze, zachód okazuje się być słaby i bezbronny dlatego sami powinniśmy zadbać n swoje bezpieczeństwo a kluczem do tego jest polska broń jądrowa! nigdy więcej zaborów ani jakiejkolwiek okupacji czy bycie państwem satelickim! wyciągnijmy wreszcie wnioski z naszej historii!
Obserwuj wątek
  • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 24.08.21, 18:06
   Tia... Aby ukraść milion, trzeba zmarnować dziesięć. I to ma być ta okazja?
  • krzy-czy Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 26.08.21, 19:02
   guzik od tej broni będzie miał-tuż obok kuwety-jarosław.
   • oszoloom.z.rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 27.08.21, 12:51
    Kot nie wdusi przypadkowo guzika
    • krzy-czy Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 27.08.21, 21:25
     jarosław swoim boskim piardnięciem ją uruchomi.
     • oszol-lom-z-rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 31.08.21, 18:30
      i cię zmiecie w pył...
      • krzy-czy Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 31.08.21, 19:12
       przy okazji paru KArTOfLI zmieni się w placki kartoflane.
       • oszoloom.z.rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 31.08.21, 23:34
        Ty za to wyparujesz
  • weteran-czasu Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 01.09.21, 16:20
   Jeśli Polska chce coś znaczyć, to taką broń mieć powinna, ale nie w rękach furiata Kaczyńskiego i jemu podobnym.
  • weteran-czasu Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 01.09.21, 16:29
   W wyciąganiu wniosków z historii obecna władza mocna nie jest!
   Okres międzywojenny (II RP)
   Przez wiele lat zamiast budować potęgę kraju kłócili się, podstawiali sobie nogi i kradli na potęgę wszystko co się da, a w tym bagnie uczestniczył ochoczo kler. Gęby pełne frazesów, defilady i propaganda o wielkości II RP wprowadzająca naród w błąd. Było dokładnie tak jak teraz. Magazyny wojskowe puste, wszystkie kilkadziesiąt samolotów w remoncie, nieuzbrojona piechota, a na karabiny maszynowe składały się dzieci w szkołach. Zaraz po wybuchu wojny towarzystwo z honorem na pyskach uciekło z kraju z narodowym złotem. Takie były sanacyjne rządy i proporcjonalne od wielkości II RP we wrześniu 1939 r Polska poniosła sromotną porażkę.
   Zasługa głupawych rządów i kleru dojącego państwo. Gdyby nie daniny od władzy dla kleru oraz okradanie kasy państwowej, to w 1939 roku Polska mogłaby mieć najlepiej uzbrojoną armię w Europie.
   Obecnie nic się nie zmieniło.
   Kłótnie, podjazdy, gnojenie ludzi o innych poglądach, afery, okradanie państwa oraz nadal pakowanie kasy w życie pozagrobowe. W wojsku krojenie wydatków na kalesony i onuce a ty piszesz o broni atomowej.
   Mnożna pomarzyć sobie.
   • oszol-lom-z-rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 03.09.21, 13:06
    żadna władza nie kradła tak jak to PO czyniła
    • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 03.09.21, 13:09
     Puk-puk, zamknięte. Zaglądam przez dziurkę, a tam oszołom.
    • tbernard Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 11.09.21, 13:53
     oszol-lom-z-rm napisał:

     > żadna władza nie kradła tak jak to PO czyniła

     To prawda, obecna władza nie kradnie tak jak PO. Robi to o kilka rzędów wielkości bardziej.
   • oszoloom.z.rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 10.09.21, 23:28
    Jakby porównać II a III RP to większe dokonania ma ta Polska międzywojenna a II RP miała o wiele trudniej bo problemy były o wiele większe
    Trzeba było scalić ziemie z trzech zaborów w których każdy rządził się własnymi prawami był poważny problem z analfabetyzmem zwl na ziemiach po zaborze rosyjskim i austriackim wszystko musieliśmy budować od podstaw a III RP nic nie zbudowała tylko wpuściła obcy kapitał na żywioł i doprowadziła do upadku wiele sektorów gospodarki a większość można było uratować.
    • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 10.09.21, 23:57
     II RP to było 20 zmarnowanych lat. Inna sprawa, że na te 21 lat przypada ledwie 5 lat dobrej koniunktury gospodarczej (1924-9). Ale to tylko okoliczność łagodząca. Resztę rozp... na własne życzenie, np. motoryzację, a zwłaszcza etatyzację gospodarki.
     III RP to 30 zmarnowanych lat, jakkolwiek coś niecoś zrobiono, a teraz się cafa.
     • oszoloom.z.rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 11.09.21, 16:01
      To były najlepiej wykorzystany lata w historii Polski! Zbudowano w tym czasie port i miasto Gdynia COP magistrale węglowa a to wszystko w zasadzie bez pomocy z zewnątrz własnymi siłami ! Mocno ograniczyliśmy analfabetyzm z 40% w roku 1918 do ok 15% w 1939.
      Jakie osiągnięcia ma III RP?
      Likwidacja całych gałęzi przemysłu bieda bezrobocie masowa emigracja i wtórny anslfabetyzm! III TP w ogóle nie umywa się do tej II! A mielismy ponoć najb sprzyjające warunki geopolit jakich nie mieliśmy od ponad 300 lat!
      • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 13.09.21, 01:27
       Powtarzaj dalej brednie rodem z "Trybuny Ludu".
       • oszoloom.z.rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 13.09.21, 09:18
        tylko że trybuna (z ludem czy bez) ostro atakuje własnie IIRP. To ty za tymi pismami powtarzasz te brednie. Ok II RP nie była państwem idealnym można było wiele zarzucić zwł Piłsudskiemu ze rozwijał kawalerię a ona juz wtedy odchodziła do lamusa ale mimo tylu przeciwności i niekorzystnym warunkom geopolitycznym to II RP odniosła sukces zwłaszcza jesli to porównamy do III RP
        • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 13.09.21, 15:39
         Sęk w tym, że krytyka sanacji przez komuchów była g... warta, ale za to ostatnio pojawia się wiele głosów krytycznych z zupełnie innej strony, jak choćby tej, że sanacja rozłożyła motoryzację w Polsce, że zafundowała sobie diabła warty paśnik w postaci "Enigmy", za to zaniedbała łączność w wojsku i szyfry własne, że nie wspomnę o szkoleniu oficerów, zwłaszcza wyższych. Nie mówi się o tym, że 9 DP płk Werobeja, wyjątkowego cymbała, przestała istnieć już w południe 3. września. Po prostu, "super tajny" most ukończony przez paru ludzi pod dowództwem kaprala w dniu 30. sierpnia 1939 nie został zaminowany, Niemcy o tym wiedzieli i dwie dywizje czołgów Guderiana przeszły jak po maśle odcinając całą Armię Pomorze, a sama 9 DP została w godzinach rannych 3 września rozpędzona falowymi nalotami Luftwaffe a potem rozjechana czołgami. Dywizja złożona główne z Poleszuków, po prostu rozlazła się. To przykład i kwintesencja "osiągnięć" II RP.
         Gdynia? Jakiś kretyn-planista wcisnął miasto między brzeg morza i linię kolejową, na kształt długiego, wąskiego trójkąta. W dodatku tereny wodonośne zostały zajęte na zaplecze portu i spaprane. W ten sposób Gdynia została wciśnięta do butelki, bez możliwości rozwoju. Mam kontynuować osiągnięcia II RP? W Polsce już tak jest, że jak tylko można coś spieprzyć, to na pewno zostanie spieprzone. Choćby taka reforma rolna, spartolona do kwadratu. Plus melioracja, bez rozumu, ładu i składu - po dziś dzień. Potem się dziwią, że sucho. 5-7 ha gospodarstwa to sabotaż gospodarczy, a nie reforma [Studnicki pisał już przed wojną, jak z sensem załatwiali to Niemcy i Węgrzy]. "W Polsce zachodniej za Bismarcka więcej urządzeń melioracyjnych* rocznie budowano niż w Polsce się konserwuje". Z komentarza sędziwego fachmana.
         * Melioracja to nie tylko odwadnianie, ale i nawadnianie.
         Jeszcze jakieś uwagi?
         • oszoloom.z.rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 13.09.21, 21:31
          Dzięki Enigmie skróciliśmy wojnę o kilka lat a ze później to poszło w zapomnienie .. nie wiem skad czerpiesz te opinie ale są w większości funta kłaków warte zwl te o Gdyni.
          • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 13.09.21, 23:21
           Pytanie nr 1: co NAM konkretnie, jako Polsce, w 1939 roku dała znajomość zasad funkcjonowania Enigmy, skoro od grudnia 1938 nasi kryptolodzy nie odczytali ani jednej depeszy?
           Pytanie nr 2: Jak to możliwe, co gen. Kutrzebie Niemcy ujawnili we wrześniu 1939 r. podczas podpisywania kapitulacji Warszawy, że ciż Niemcy regularnie podsłuchiwali rozmowy Rydza z Kutrzebą, bo połączenia telefoniczne szły przez Berlin?
           Pytanie nr 3: Dlaczego WP w 1939 roku nie posługiwało się radiem? Odpowiedź: 1. 2 września 1939 szyfry używane na szczeblu armii wpadły w ręce Niemców, 2. łączność krótkofalowa raczkowała, a łączność na falach średnich istniała w teorii (wszyscy od niej odchodzili).
           Enigma niczego nie skróciła, bo wojna trwała dokładnie tak długo, jak chciał Roosevelt i - pośrednio - Churchill. Enigma była używana wyłącznie na szczeblu taktycznym (dywizja-korpus), na szczeblach wyższych używano łączności dalekopisowej. Tutaj udział polskich kryptologów był zerowy.
           A co do Gdyni, to poczytaj sobie informacje ze źródeł lokalnych. A przy okazji: nawet magistrala kolejowa Śląsk-Gdynia trzymała się na sznurkach.
           Zaniedbania w motoryzacji kraju dzięki (o)błędnej polityce celnej władz sanacyjnych i chybionych inwestycjach, jak ta z licencją Fiata. Story można pisać, co i ile spartolono.
           • oszoloom.z.rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 14.09.21, 16:54
            Ale magistrala działa po dziś dzień a Fiat wcale nie był taki chybiony zwl po wojnie
            • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 14.09.21, 19:04
             Guzik prawda. A co do Fiata to o inny model chodzi, ten z II RP.
      • stasi1 Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 16.09.21, 10:20
       Ten COP bardziej sie przysłużył Niemcom niż Polakom przed wojną.
       Cóż trzeba by było porównać PKB Polski po 1 wojnie światowej a przed 2. Tudzież ten sam PKB w 90 roku i teraz względem innych państw. Wtedy mamy porównanie.
       Swoją drogą przed wojną potrafiliśmy rozgryść tą Enigmę, teraz bibliści mają być naszą tajną bronią
       • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 16.09.21, 17:28
        Toć klaruję jak krowie na rowie, że wydaliśmy miliony na Enigmę (jako niezły paśnik dla kadry) zaniedbując szyfry własne i łączność.
        • tbernard Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 11.12.22, 13:06
         Do tego zaniedbano szkolenie celników. Gdyby byli lepiej przeszkoleni, to by każdego Niemca celnie odstrzelili w momencie nielegalnego przekraczania granicy we wrześniu 1939 roku. Tak jak Finowie zrobili odstrzał kacapów. Ale Finowie mieli dobrze wyszkolonych celników.
  • stasi1 Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 16.09.21, 10:23
   Rosjanie w ciągu pół roku od dojścia do władzy Bidena potrafili ułożyć tą drugą nitkę gazociągu? To z kim my zadzieramy? My przez 4 lata nie potrafiliśmy skończyć jednego promu i to jeszcze nie jest nasze ostatnie słowo
   • oszoloom.z.rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 16.09.21, 20:49
    Mam poważny problem dywersji w postaci PO
    • stasi1 Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 17.09.21, 07:31
     Znaczy co ? nie wierzyli że uda wam się w 2 lata zbudować ten prom i to wam przeszkadza?
     • oszol-lom-z-rm Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 08.12.22, 09:07
      wpiewrw pogonić dywersantów trza
  • gandalph Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 08.12.22, 17:44
   oszol-lom-z-rm napisał:

   Znając polskie syfiarstwo i bałaganiarstwo lepiej, żeby nie miała, jeszcze sama sobie zrobi krzywdę.
  • krzy-czy Re: Polska musi mieć własną broń jądrową! 11.12.22, 09:39
   jedną bombkie zepsuje, drugą zgubi.
   z trzecią nie bęedzxie problemu-
   sprzeda ją na bazarze na stadionie 10-lecia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka