Dodaj do ulubionych

233 rocznica wybuchy rewolucji francuskiej

15.07.22, 07:55
Przypada ona 14 lipca. To święto narodowe Francji, republikańskiej. Apologeci wysławiają te rewolucje pod niebiosa mówią zd to początek demokracji praw człowieka kształtowania się narodowych państw itd itd. Dla mnie to początek niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej i prześladowań ludzi wierzących. To był tez początek niesłychanych okrucieństw. Szlachetne idee wcielane na drodze przemocy zła i zabijania . Ukształtował się system partyjny różne ideologie , niektóre z nich zawisły dalsze spustoszenia w późniejszych czasach . Symbolami rewolucji francuskiej są gilotyna czyli masowe egzekucje przeciwników politycznych z symbolicznym ścięciem króla Ludwika XVI i jego małżonki oraz masakra mieszkańców Wandei. Rewolucja zjadała władne dzieci bo ci którzy ten terror rozkręcili tez pod li później pod szafot.M Robespierre ścinał ścinał aż sam został ścięty - rewolucja pożera własne dzieci. Ta rewolucja uruchomiła tez cos ci nazywamy dziś nacjonalizmem. Później doszedł do tego faszyzm i komunizm . Czyli ta rewolucja była otwarciem puszki Pandory z której wypełzło wszelkie zło i zapanowało nad światem . Ciągiem dalszym tej rewolucji były : wojny napoleońskie wiosna ludów - tu wyklęta nacjonalistów a ci sprzysięgli się z kościołem, kapitalistyczna rewolucja przemysłowa kolonializm rewolucja komunistyczna za październikowa choć wybuchła 7 listopada 1917 r . Dwie wojny światowe oraz rewolucja seksualna lat 1968/69. jej jednym z odprysków jest dziś lgbt. Do tego rozkwit patologii obyczajowych takich jak narkomania pedofilia homoseksualizm sekciarstwo i synkretyzm religijny - istna plaga nieszczęść. Zdobycie Bastylii urosło do rangi symbolu tymczasem uwolniono stamtąd zaledwie kilka osób bo tylko tylu w tym momencie w tej Bastylii przebywało . Wśród nich niejaki markiz de Sade- od jego nazwiska ukuty został termin sadyzm . Ojciec ideowy wszelkich zwyrodnialców i zboczeńców. Oto czym jest w istocie ta rewolucja francuska !
Obserwuj wątek
  • tbernard Re: 233 rocznica wybuchy rewolucji francuskiej 19.07.22, 14:41
   Szkoda, że to nie w Polsce, aby wcześniej znieść niewolnictwo, co by mogło powstrzymać upadek państwa i zabory. A tak to niewolnicy musieli poczekać aż zaborcy w końcu zniosą ten haniebny stan. Na szczęście w zaborze Austriackim pozwolono pomścić to wielowiekowe upodlenie i zorganizowano tam Rabację Galicyjską pod przywództwem wielkiego patrioty Jakuba Szeli.
   • oszol.lom.z.rm Re: 233 rocznica wybuchy rewolucji francuskiej 01.08.22, 14:14
    Austriacy napuscili chłopów na szlachtę
    • tbernard Re: 233 rocznica wybuchy rewolucji francuskiej 01.08.22, 17:56
     oszol.lom.z.rm napisał:

     > Austriacy napuscili chłopów na szlachtę

     A chłopi dali się napuścić bo niewolnictwo było czymś haniebnym i godnym pomszczenia. Rabacja Galicyjska dała im szansę po wiekach na choćby częściowe wyrównanie rachunków.
  • gandalph Re: 233 rocznica wybuchy rewolucji francuskiej 02.08.22, 01:23
   "Dla mnie to początek niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej i prześladowań ludzi wierzących"
   I to jest właśnie jeden z pozytywów rewolucji francuskiej. Właśnie to, że katabasom i katolictwu pokazano, gdzie jego miejsce. Długo wszakże trwało, bo aż do 1905 roku, gdy została uchwalona fundamentalna ustawa o świeckości państwa i o ostatecznym zerwaniu z tym siedliskiem zabobonu i degrengolady moralnej, jakim był Rzym, a potem Watykan. Niestety, Polska tego nie zrobiła.
   A katolicyzm należy wyplenić żelazną miotłą.
   • oszol-lom-z-rm Re: 233 rocznica wybuchy rewolucji francuskiej 05.08.22, 12:35
    może jeszce dodasz o puszceniu cyklonu B jak forumowicz z form kraj m.c hrabia?
    • gandalph Re: 233 rocznica wybuchy rewolucji francuskiej 05.08.22, 22:06
     W domciu wszyscy zdrowi?
  • oszol-lom-z-rm Re: 233 rocznica wybuchy rewolucji francuskiej 14.07.23, 17:41
   Niedługo może dojść do kolejnej rewolucji we Francji - do rewolucji islamskiej wyniku którego Francja stanie się emiratem w eurokalifacie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka