Dodaj do ulubionych

Okultyzm, magia, czarownictwo, ezoteryka polska

09.09.22, 15:15
Interesują mnie te tematy. Jestem w UK, i bardzo trudno mi znaleźć materiały w tych tematach które by zawierały wzmianki Polskich okulistach, magach, praktykach magicznych etc- . Np. dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu polskiego alchemika Michała Sędziwoja. Mam książkę Wandy Wyporskiej "Witchcraft in Early Modern Poland, 1500-1800", ale nawet a ksiązka powstała w UK. Jak najlepiej się zabrać do szukania informacji na te tematy?

Interesuje mnie to od strony historycznej, jak i praktycznej.
Obserwuj wątek
    • boomerang Re: Okultyzm, magia, czarownictwo, ezoteryka pols 11.09.22, 10:50
      ciekawostkihistoryczne.pl/2017/05/24/czy-jeden-z-najbardziej-znanych-polskich-filmowcow-byl-satanista/
    • tbernard Re: Okultyzm, magia, czarownictwo, ezoteryka pols 12.09.22, 00:39
      W każdym większym mieście są gabinety do polskich okulistów ale na NFZ są długie kolejki.
      • annapetermann Re: Okultyzm, magia, czarownictwo, ezoteryka pols 12.09.22, 12:44
        No widać że nowe okulary niektórym by się tutaj napewno przydały.
    • speedy13 Re: Okultyzm, magia, czarownictwo, ezoteryka pols 14.09.22, 15:33
      annapetermann napisała:

> Interesują mnie te tematy. Jestem w UK, i bardzo trudno mi znaleźć materiały w
      > tych tematach które by zawierały wzmianki Polskich okulistach,

:) Okulistach czy okultystach? Chyba ci autokorekta "pomogła"...
      • annapetermann Re: Okultyzm, magia, czarownictwo, ezoteryka pols 15.09.22, 12:14
        No chyba tak, autokorekta mi bardzo "pomogła". I bardzo późno zauważyłam, miało być o okultystach ale wygląda na to że jednak potrzebuję okulisty. 😂😂🤦🏻‍♀️
    • oszol.lom.z.rm Re: Okultyzm, magia, czarownictwo, ezoteryka pols 21.09.22, 13:28
      a propo okultyzmu magii i przesądów
      www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/czy-powinnismy-nosic-rzeczy-po-zmarlych/c74qgpg,30bc1058

taki onet niby postępowy a zabobonny

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka