Dodaj do ulubionych

Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku !

03.12.15, 23:03
Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku a tu Trybunał Konstytucyjny , leki darmowe , 500 pln , ISIS bombardowania , Kliczko a " pijaki " cicho - siedza gdzies po kątach i nic ... Nawet o Baclofenie cicho
Obserwuj wątek
    • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 04.12.15, 10:50
      Z tego wynika, ze baclofenowcy i ich fany nie maja czasu na pisanie bo przygotowuja juz na Swieta BN roznego rodzaju nalewki na spirytusie... - Oni (drobnopijoczki) moga to robic, ale prawdziwemu alkoholikowi wara od takich eksperymentow. Wiadomo: "raz alkoholik, zawsze alkoholik" i nie moze tu byc zadnej mowy o tzw. kontrolowanym piciu, (z wyjatkiem kontroli zawartosci szkla przed napiciem sie).
      Pozdrawiam wszystkich drobnopijoczkow, alkoholikow i i sympatyzantow alkoholowych...!
      A... ;-)
    • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 04.12.15, 11:00
      No wlasnie: Zachodnia prasa negatywnie komentuje te ostatnie wydarzenia w Polsce...! :-(
      Ale taki juz jest ten swiat; zachlanny, egoistyczny, robiacy pod siebie... - Totalny chaos i w nim
      my, ci ktorzy maja swoje uchybienia psychiczne (a kazdy z nas je ma - bez wyjatku) musi sie w nim odnalezc, albo i nie...!
      A...
    • aabroniewski Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 05.12.15, 14:40
      Wszystko się kiedyś kończy...
      Fajnie się stukało w klawiaturkę, rybki łowiło przez dziesięć latek i choć nic nie zapowiadało jakichkolwiek zmian to jednak stało się - bakcyl odfrunął, a rozmówcy się nie reaktywowali.
      Trzeba się z tym pogodzić, bo nie wiemy - skąd przychodzimy i dokąd idziemy.
        • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 09.12.15, 11:00
          Deo napisal:
          > ....... uzależnienie od w tym przypadku netu jest nieodwracalne
          czyli wczesniej czy później niektórzy powróca tutaj z powrotem...
          _____________________________________________________.
          Co Prawda to Prawda Deo...!
          Wskoczylem tu na twoja wypowiedz, aby sie pochwalic, ze moim
          wnuczkiem (9 lat i 9 m-cy) zainteresowal sie sam klub pilkarski z
          Frankfurtu i jezeli rodzice wyraza zgode (a ja widze po nich, ze
          wyraza te zgode, mimo ze maja dobrego teraz trenera) to od maja
          przyszlego roku bedzie tam grywal... -A za pare lat z Lewandowskim...(!?) ;-)
          Coz, jest dobry w pilke, jak jego dziadek w piciu alkoholu kiedys...! :-\
          A...
          Ps. Mialem ostatnio duzo zajec... - Walcze na roznych frontach...!
    • wiesj23 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 15.12.15, 22:18
      fakt deo.Zaglądam i widzę puchy.
      Jeżeli z forum by robiono statystyki to wyszło by,że większość aa jest w warsie.
      A to raczej życie.Trudno coś nowego powiedzieć w temacie, a i większość aaa zajęło się życiem.
      Ja ze swojej strony mogę tylko zameldować,że w niedzielę oficjalnie zatwierdziłem 6.No miesiąc po terminie .Tej drugiej z tyłu/66/ to raczej nie doczekam.
      Ale:youtu.be/ruQJ1difOS4
        • wiesj23 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 19.12.15, 18:50
          august ja nie krytykuję.To tylko przemyślenia "wiejskiego psychologa.
          a co do :"zrob lepiej, aby tak nie bylo"
          gdyby to było proste.W życiu to tylko kąt jest prosty.
          Przykład z życia:
          ludzie narzekają:a to brak pracy ,a to zarobki małe.
          rozpocząłem naukę nowego zawodu.Ale by to ruszyło to musiało się znaleźć jeszcze 9 osób do kompletu/wymogi finansowe/.Namawiałem znajomych.I nic.Dodam,szkoła jest bezpłatna.
          A narzekania słyszę dalej.
          • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 19.12.15, 20:45
            Wiesj23 napisal:
            >... ludzie narzekają:a to brak pracy ,a to zarobki małe.
            rozpocząłem naukę nowego zawodu.Ale by to ruszyło to musiało się znaleźć jeszcze 9 osób
            do kompletu/wymogi finansowe/.Namawiałem znajomych.I nic.Dodam,szkoła jest bezpłatna.
            __________________________________________________________________________.
            Wierze... - Kiedy to przeczytalem przypomnial mi sie Taki dowcip, ktory nawiazuje do twojej
            wypowiedzi:
            Masa bezrobotnych idzie ulicami Frankfurtu i demonstruja przeciwko polityce panstwa i
            bezrobociu, (ktore mialo miejsce przed paroma laty). Pewien przemyslowiec i biznesmen
            jadacy autem z Monachium nie mogl sie przedostac przez Feankfurt, wiec wylazl ze swojego
            auta i pyta pierwszeg z brzegu demonstranta; o co tu chodzi? - Ten odpowiadam mu ze
            to demonstracja bezrobotnych przeciw bezrobociu. Po uprzejmej odpowiedzi ucieszyl
            sie ten z Monachium i mowi do niego: Ma pan szczescie, wlasnie szukam do pracy czlowieka
            i dobrze zaplace... - Oburzony takim obrotem sprawy demonstrant odpowiedzial mu:
            "Ja, dlaczego ja..!? - Nie widzi pan tych tysiecy innych, zeby im to zaproponowac!".
            A...
          • boja55 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 19.12.15, 21:19
            Wiesj gratuluje tej 6 i życzę następnych trzeźwych 24 godzin .
            Co do Twego przykładu z życia , to obserwuje podobne . Chodzę na dyżury do MOPR-u i rozmawiam z osobami mającymi problem z piciem alkoholu , które te osoby podsyłają mi pracownicy . Na moje pytanie czy taka osoba próbuje znaleźć pracę , a nawet moją chęć pomocy przy poszukaniu jakiejś pracy słyszę odpowiedź , że praca się nie opłaca , bo Oni dostają w różnych formach pomocy tyle , że wystarcza Im na skromne życie , a nic nie muszą robić . W ostatnim okresie mego picia nie pracowałem , bo twierdziłem , że praca przeszkadza mi w piciu , ale ja byłem już na takim etapie , że musiałem pić , aby jakoś funkcjonować .
            • wiesj23 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 20.12.15, 00:38
              boja po rozpoczęciu nauki,by zwiększyć liczbę/większa liczba na tym etapie dawała większe prawdopodobieństwo,że na następnym będzie "liczba kwalifikowanych".Czyli znów nie będzie trzeba czekać aż się zbierze "kforum"/,umieściłem ogłoszenie na olx.
              Odsłon sporo,chętnych brak.
              Paranoja.
        • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 03.02.16, 21:12
          Hej Guciu ... patrz jak to czasem los płata figla ...tym razem na nasza korzyśc . zajęlismy dopiero 7 miejsce w ME a do wyjazdu na Olimpiade w Rio mamy grupe teoretycznie łatwiutką bo jest w niej Macedonia - chyba najsilniejszy przeciwnik dalej Chile i i Tunezja Do tego gramy w Polsce i kwalifikuja sie aż dwie druzyny ... Naprawdę trudno sie nie zakwalifikowac i nawet Ja mógłbym być trenerem z takim samym skutkiem .... A siatkarze lali w Tokio wszystkich oprócz Włochów w ostatnim meczu i figa a maja grupe dosc trudna i kto wie czy na Igrzyska sie zakwalifikują . pozdrowienia PS a jak tam emigranci - nadal z otwarty
          mi rękoma ich przyjmujesz ...
            • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 04.02.16, 19:29
              Bylem trzy tygodnie na Teneryfie. Tak udanej pogody, jak w tym roku jeszcze nie bylo.
              Nawet po zachodzie slonca (wieczorem) nie musialem ubierac sweterka. Opalony jestem mocno. Pewna Wloszka powiedziala mi, ze moja opalenizna ma kolor koniaku, ale ja lubilem Whisky z Cola...! ;-)
              Pozdrowki...
              A...
              Ps. Pisze z opoznieniem, bo mialem duzo zaleglosci do odrobienia.
              (cholera, przed chwila mierzylem temperature. Mam goraczke; 37,7 °C,
              to moj wnuczek przyniosl to przeziebienie z przedszkola... - Tam na wyspach
              lazilem caly dzien w majtkach...!) ;-)
                  • e4ska Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 07.02.16, 23:29
                    Otóż adresów poprawnych jest wiele i każdy może znaleźć. Kto lubi szmaty, ten kryje!
                    ;-)
                    Co robię w czwartek o północy?
                    Piję, piję, piję, zagryzam baclofenem i czekam na zardzewiałe rurki dełosia. W ogóle bez terapii i AA powinnam być martwa jak Kafka, ale coś mi się widzi, że nie jestem.

A tym samym postem, któren nieubłaganie nadciąga, powiadamiam, że więcej w szmacie pisywać nie zamierzam. Mnie, jak się grunt pisania nie podoba, to po prostu nie piszę.
                    Obecnie ciekawsze są i o wiele bardziej wymagające zaangażowania sprawy niż to, kto ile nie pije i jaki on szczęśliwy.

To są bzdury.

Wpis mój ostatni, trzeźwy promilowo - żeby kto nie myślał: bez terapii i AA... itd.
                    Więcej tu pisać nie zamierzam, czego i tobie, august, życzę. Ale... chcesz się bawić w życie?
                    To się baw.
                    • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.02.16, 09:41
                      Szkoda byloby, gdybys stad odeszla na zawsze... - Piszesz ciekawie i "z zadziorem".
                      Jednej rzeczy jednak u Ciebie dostrzec nie potrafie, mianowicie tego "gruntu pisania"
                      o ktorym tak czesto pisalas i piszesz... - Szkoda, ze nie dajesz przykladu o jaki "grunt"
                      Tobie chodzi...(!?) - Moze i pociagnelabys wtedy innych aby po nim chodzili...(!?).
                      A...
                      Ps. Co do mojej "zabawy w zycie" napisze tylko, ze to FU traktuje na dalszym miejscu.
                      ale powaznie (przewaznie).
                      Najpierw ida u mnie obowiazki rodzinne, potem "sluzbowe", potem napisanie czegos w
                      - zadanym przez prowadzacego - temacie Mityngu AA, potem poczta online, potem FU...
                      • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.02.16, 14:44
                        Cytuję : " gdybys stad odeszla na zawsze..." Guciu co już dla eski " wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ??? " To nawet ja nie jestem taki - mądre to inaczej , to prawda - ale niech sobie kobiecina trochę pożyje - może choć tuskową emeryturę załapie ? .. może choć to wcale nie takie pewne .
                        • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.02.16, 18:21
                          No faktycznie, tak to zabrzmialo, gdyby patrzec "z d. strony" ;-)
                          Nie no, tego ja Esce nie zycze...!
                          A co do sytuacji materialnych w Europie, coz; wraz z uchodzcami ida takze ciezkie czasy...
                          Dlaczego? - Zaden kraj Europy nie kwapi sie do ich brania, wiec Niemcy beda zmuszone
                          do zamkniecia granic co mocno im gospodarczo zaszkodzi, (np. poprzez kolejki aut
                          dostawczych na granicy celno-kontrolnej), a inne panstwa Europy (w tym i PL) znowu
                          sytuacja ta doprowadzi do malej ruiny, jezeli nie opamietaja sie w najblizszym czasie, ze
                          ten obecny stan to nie jest Problem niemiecki, lecz calej Europy, (jezeli nie swiata...!).
                          Eska powiedzialaby: "I potem sie nie napij"
                          A...
          • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 04.02.16, 19:23
            Nie, nie przyjmuje ich z otwartymi rękoma... - Robi sie Problem w Europie. Slabi politycy europejscy mysla, ze to Problem niemiecki, ale to jest Problem calej Europy. Coraz wiecej glosow wyborczych zdobywaja partie nacjonalistyczne a nawet wygrywaja wybory wykorzystujac te zaistniala sytuacje; Le Penn we Francji, PiS w Polsce, Wegry, itd... itp... (starsi wiedza co mam na mysli i to jak wujek Adolf zaczal zdobywac glosy...!).
            Ja sam bede na nacjonalistow glosowal, ale nie po to aby zwyciezyli, lecz po to aby nasz rzad dostal "zolta kartke" i wreszcie sie opamietal...
            A...
            Ps. Nasza druzyna byla najmlodzsza na tym turnieju - srednia 24 lata...
              • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 06.02.16, 19:58
                Ta "moja" obecna partia nie zdobedzie wiecej, jak 15% a co bedzie dalej wiem tyle co i z moja choroba alkoholowa bedzie...(!?).
                Slyszalem, ze Pegida - ruch zapoczatkowany wlasnie przez te "moja" partie rozniosl sie poza granice Niemiec; takze do Warszawy. U nas mowili, ze bylo ich paruset... - A jak wygladala Prawda, pytam bo przestalem juz wierzyc naszej obecnej panujacej koalicji...
                A...
                • wiesj23 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.02.16, 19:36
                  tu mają raczej tamę.I nie było demonstracji.Nie wpuszczą ich/na razie/ polscy narodowcy.Chcą mieć monopol na takie demonstracje.A,że Pegida to Niemcy, więc zadanie mają ułatwione.Nie pozwolą na to by ktoś im popsuł idealnych warunków do rośnięcia w siłę.Połączyć siły mogą w przyszłości.Jak zbraknie środków.A w Europie sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie.Czeka nas z 10-20 lat dymu.I jeżeli politycy nie podrjmą radykalnych działań to trudno przewidzieć rozwój wypadków.

Dawno/20-25 lat wstecz/ czytałem książkę,wywiad,publikację/nie pamiętam/ i gości wieszczył wojnę południe-północ.Po stronie północy wojsko,czołgi karabiny itp itd a po drugiej stronie wielomilionowy tłum głodnych zdesperowanych gotowych na wszystko.I tu powstanie problem.Jak z takim tłumem walczyć.A myślę,że to nas-północ/nas jako nas to nie/ może za kilkadziesiąt lat może czekać.Pojemność "łowiska" ma swoje granice i jeden gatunek wypycha drugi.Naukowo dowiedzione w świecie przyrody.

A zalążki Pegidy są.Mają nawet stronę na facebooku.
                  • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.02.16, 20:00
                    Dzieki za odpowiedz... - Tak dlugo na nia czekalem, ze (nie przecze) mialem rozne juz mysli co do wolnosci slowa u Was...! ;-)
                    Tak, trudno tu jest przewidziec, co bedzie...(!?).
                    Cala polnocna Afryka z wyjatkiem (prawie) Egiptu szykuje sie takze do inwazji na polnoc...
                    Bez jednosci w Europie (a tej brak) i bez porozumienia z Rosja nie ma szans aby dac sobie z tym problemem rade...
                    A...
                    Ps. Ciekaw jestem pierwszych wyborow komunalnych w Hesji za 4 tygodnie... (06. marca)
                    • wiesj23 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.02.16, 20:26
                      z Rosją będzie ciężko bo to raczej "stan umysłu" niż kraj.Poza tym mają wielkie puste "łowisko" na Syberii,którego nie mają sił/demografia/ zagospodarować.A wielki sąsiad ma.
                      W Europie boją się podjąć drastyczne decyzje.Nikt nie ma pomysłu jak uchronić dotychczasowe ideały i zastąpić je nowymi.Jedyny rozsądny pomysł,to wzmocnić zewnętrzne granice,forsa dla Turcji/ostrożnie/ i próba wyciszenia konfliktów/cienko to widzę/.Dyplomacja to czas.Tym bardziej,że Rosji konflikty są na rękę.Liczy na zwyżkę cen ropy.
                      Co do ruchów narodowych.Z czasem paradoksalnie mogą stać się ponadnarodowe.
                        • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.02.16, 21:35
                          Widze, ze nic tu nie potrafie juz dodac do tego co napisales... - Niestety te interesy (z jednej i drugiej strony) sa tak przerazajaco przeciwne tym zasadom, ktorymi nauczylem sie zyc we Wspolnocie AA, ze tylko jedno mnie pociesza; cokolwiek "nasi" politycy wymysla i zrobia, ten swiat i tak Sila Wyzsza przywrocony zawsze zostanie do rownowagi, jak ten dzien i ta noc i zawsze bedzie on taki, jakim byc powinien...! ;-)
                          A...
                          Ps. Z ta ropa masz racje, a ja mysle, ze Rosja dodatkowo swym obecnym bombardowaniem pragnie ukarac Zachod i Turcje....
                • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 07.03.16, 09:10
                  (A...) napisal 06.02.2016: "Ta "moja" obecna partia nie zdobedzie wiecej, jak 15% a co bedzie dalej wiem tyle co i z moja choroba alkoholowa bedzie...(!?).
                  ... Bez jednosci w Europie (a tej brak) i bez porozumienia z Rosja nie ma szans aby dac sobie z tym problemem rade... (tym bardziej, ze Turcja moze obecnie Europe a konkretnie Niemcy szantazowac otworzeniem granic dla uchodzcow, jezeli nie zostana spelnione ich zyczenia... - I tu Rosja, ktora mocno jest sklocona z Turcja moglaby tylko pomoc...! - moj dop.)
                  Ps. Ciekaw jestem pierwszych wyborow komunalnych w Hesji za 4 tygodnie... (06. marca)".
                  __________________________________________________________________________.
                  Ta "moja" obecna partia na ktora glosowalem zdobyla w "Landzie", w ktorym mieszkam
                  tyle glosow, ile przed miesiacem przewidzialem - prawie 14%...! i jest obecnie trzecia pod
                  wzgledem wielkosci partia...! - Obecny rzad dostal "zolta kartke", o co mi tak chodzilo...! ;-)
                  A...
                  • wiesj23 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 07.03.16, 16:26
                    august kiedyś myślałem,że rozumiem politykę/ba nawet zaliczyłem?głupi? rok politologi/,ale teraz widzę,że cienko ze mną
                    jednej rzeczy jestem pewien.Będzie jeszcze gorzej.Gdy politykę będzie się robić żelem do włosów i krawatem przed kamerą.Już tak jest.
                    chyba czeka nas Nowy wspaniały świat
                    niestety Huxley'a
                    • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 07.03.16, 17:21
                      Wiesj23 napisal: "... chyba czeka nas Nowy wspaniały świat
                      niestety Huxley'a
                      _______________________________.
                      Obawiam sie, ze masz niestety racje...! :-(
                      A fanatyzmu religijnego tych trzech najwiekszych
                      religii swiata jeszcze nikomu nie udalo sie wyplenic...
                      Uwazam, to one sa zrodlem tego wszystkiego co mamy
                      a politycy tylko potrafia to tylko "upiekszyc" żelem do
                      włosów i krawatem przed kamerą...
                      A...
                      • wiesj23 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 07.03.16, 19:24
                        august nie obarczał bym religii za wszystko.Ale jednym z grzechów jest nienadążanie za zmianami w świecie.Choć tu nigdy nie nadążały.
                        myślę,że główny problem to:Ludność świata ? ogół wszystkich ludzi zamieszkujący Ziemię. 1 maja 2015 roku populacja światowa liczyła ponad 7,3 miliarda ludzi (7 315 000 000)[1]. Najwięcej ludzi zamieszkiwało wtedy Azję (ok. 4,25 miliarda)[2], następnie Afrykę (prawie 1,13 miliarda)[3], Europę (ok. 738 milionów)[4], Amerykę Łacińską (ok. 600 milionów)[5], Amerykę Północną (bez Ameryki Środkowej i Karaibów prawie 350 milionów)[6] i Oceanię (ok. 36 milionów)[7].
                  • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 07.03.16, 22:45
                    Cytuję :::::Największy sukces odniosła antyunijna i antyemigrancka partia Alternatywa dla Niemiec (AfD), która w całym landzie po raz pierwszy uzyskała dwucyfrowy wynik ? zdobywając średnio 13,5 proc. głosów. Tym sposobem stała się trzecią siłą polityczną w Hesji. W wielu powiatach partia ta przekroczyła 15 procent, a w miejscowościach Bad Karlshafen i Dietzenbach nawet 20 procent. Media piszą o szoku i obwiniają rządzące ugrupowania, że ich obecna polityka jest nieakceptowana przez coraz większe rzesze obywateli, których frustracje przenoszone są na wzrost popularności dla populistycznych partii.

Guciu czy Ty na głowe upadłeś i dziury w mózgu dały znać o sobie / zaniki korowo - podkorowe / aby głosować na partię ANTYIMIGRANCKĄ , która tylko czeka aby Ciebie wygnac do Polski jako polonishe ......a w Polsce Jarosław od razu Ciebie jako drugi sort i bezrobotny bez prawa do zasiłku ..... Czy Ciebie pogięło ?????????????? albo Słońce Kanarów roztopiło zwoje mózgowe ???????
                    • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.03.16, 16:26
                      Deo napisal (do A...): "Guciu czy Ty na głowe upadłeś i dziury w mózgu dały znać o sobie / zaniki korowo - podkorowe / aby głosować na partię ANTYIMIGRANCKĄ , która tylko czeka aby Ciebie wygnac do Polski jako polonishe ......a w Polsce Jarosław od razu Ciebie jako drugi sort i bezrobotny bez prawa do zasiłku ..... Czy Ciebie pogięło ?????????????? albo Słońce Kanarów roztopiło zwoje mózgowe ???????
                      • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 08.03.16, 16:45
                        Cos mi nie wyszlo z tym postem... - Zaraz widac jak mi sie rece trzesa po przeczytaniu tych slow Deo, (cyt):
                        "Guciu czy Ty na głowe upadłeś i dziury w mózgu dały znać o sobie / zaniki korowo - podkorowe / aby głosować na partię ANTYIMIGRANCKĄ , która tylko czeka aby Ciebie wygnac do Polski jako polonishe ......a w Polsce Jarosław od razu Ciebie jako drugi sort i bezrobotny bez prawa do zasiłku ..... Czy Ciebie pogięło ?????????????? albo Słońce Kanarów roztopiło zwoje mózgowe ??????? "
                        __________________________________________________________________________________.
                        Pytasz, wiec odpowiadam... - Jak przystalo na trzezwego, sumiennego, obowiazkowego katolika
                        i Alkoholika; tak glosowalem na nich...!
                        Glosowalem na te partie bo (juz kiedys pisalem) chcialem aby obecny rzad dostal "zolta kartke"
                        i tak sie stalo, a w te nadchodzaca niedziele beda jeszcze gorsze wybory dla obecnego rzadu...!
                        Glosowalem, tak glosowalem i choc mialem wujka Adolfa a moje dziury nie chce aby zapychane
                        byly łajnem z rozpedzonych tabunow arabow, to mimo tego nie chce aby oni doszli kiedys do
                        rzadu, choc robia wrazenie inteligentnych i madrych ludzi...
                        A...
                        Ps. Czytałem niedawno ciekawostke, ze juz w Jałcie Stalin pokazal Chamberlainowi na trzech
                        zapalkach, (zanim zapalil), jak wyobraza sobie z Ameryka Europe. Te Idee ponoc chce dzisiaj
                        wprowadzic Putin...(!?).
                      • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 09.03.16, 17:52
                        Deo napisal (do A...): "..Guciu czy Ty na głowe upadłeś... aby głosować na partię ANTYIMIGRANCKĄ
                        _________________________________________________________________________________.
                        Powracam raz jeszcze do tego zdania, aby teraz juz calkiem powaznie ciebie zapytac:
                        - co to za uchodzcy wojenni, ktorzy sami wybieraja sobie kraj docelowy w Europie...!?
                        - co to za jednosc Wspolnoty UE, w ktorej kazde panstwo samo podejmuje decyzje..!?
                        - Jak nazwac taka oblude, zwalajac wine na Niemcy, kiedy inni nic z tym nie robia....!?
                        A...
                        Ps. Niemcy sa tylko dobrzy do placenia pieniedzy, wtedy jest "wspolnota" (wilkow...!?)
                        • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 09.03.16, 20:16
                          Guciu .... Wiodace kraje UNII Europejskiej tzn . Francja , GB. Niemcy i reszta amerykańskich piesków doprowadziła do rewolty w Syrii dozbrajajac grupy przeciwne Asadowi i wywołujac ogólny bałagan z czego skorzystało ISIS tworząc swoje państwo .Wszyscy bombardują Syrie odtatnio nawet Niemcy tez stwioedziły , że będa bombardować Syrie więc teraz czego --
                            • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 09.03.16, 21:15
                              0-1 dla PSG -Ibrahimowicz podobno ... a kiedy gra Bayern ?

Znam te nacjonalistyczna spiewke wschodnich krajow Europy...! -

I sie nie zmieni , przynajmniej na razie chyba , że PIS wyrzuca a wnuczek dziadka z Wermachtu znowu obejmie władzę w Polsce .. ano zobaczymy
                              • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 10.03.16, 16:55
                                Wczesniej dokona tego w Polsce Putin, anizeli wnuczek dziadka z Wermachtu...! ;-)
                                Ale do rzeczy; nie mialem czasu na pisanie, wiec odpowiadam dopiero teraz...
                                Oto plan meczow Bayern´u na najblizszy miesiac:
                                sob. - 12. Marzec FCB 18:30 Werder BREMEN Bundesliga
                                sr. - 16. Marzec FCB 20:45 JUVE - Champions League
                                sob. - 19. Marzec KOELN (Kolonia) 15:30 FCB Bundesliga
                                sob. - 02. kwietnia FCB 15:30 SGE Bundesliga
                                sob. - 09. kwietnia VFB 15:30 FCB Bundesliga
                                A...
                                        • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 16.03.16, 23:18
                                          Guciu Hau hau hau - odszczekuje Od 0-2 do 4-2 w dogrywce a dogrywka po golu w 90 minucie ...Niesamowite ale gratulacje dla Bayernu ... To musiał byc mecz nerwow dla kibicow obu druzyn . .... To naprawde granda , że TVP nie transmituje meczów bo dali prawa do meczów jakieś Nc + ..Q ...granda .
                                          • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 17.03.16, 09:30
                                            To byl prawdziwy kryminal i dla mnie. Zwatpienie, niepewnosc, nadzieja, zlosc, etc... - Wszystkie te uczucia z olbrzymia sila mieszaly sie we mnie do 90´+3´´ a potem: JAKA ULGA...!
                                            Potem wiedzialem juz ze Juve nie ma zadnych szans w dogrywce, bo Bayerowcy przewyszali ich od drugiej polowy. Popatrz co znaczy niefortunnie stracic pierwszego gola, wtedy przeciwnik gra juz tylko w obronie i probuje strzelic gola z wypadu, jak to mialo miejsce w przegranym 2:0 meczu PL w rozgrywkach do ME...
                                            A...
                                            Ps. Losowanie w ten piatek od godz. 12:00 w Nyon (Szwajcaria). Pokazywac beda na Eurosport...
                                            • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 17.03.16, 10:18
                                              Jeszcze raz gratulacje i wyobrażam sobie jakie musiały byc emocje u kibiców Bayernu i Juve tez . Kiedyś niedawno chyba grał real z Atletico ??? moge sie mylic i w ostatniej minucie chyba Ramoz strzelił gola dla Realu co doprowadziło do dogrywki wygranej przez Real . Zawsze w Polsce jesli nie TVP to Polsat transmitował LM a teraz nie wiem na jakiej zasadzie dali prawa do transmisji jakies niszowej NC + czy czemus podobnemu i kicha = nie będe kupował abonamentu na niszowa telewizje ... To jest po prostu granda ...
                                                  • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 26.03.16, 11:32
                                                    Jak tu cicho o poranku , że nawet nie ma kto komu złożyć życzeń świątecznych - więc ja Tobie Auguście składam życzenia -Wszystkiego Najlepszego i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy - przy okazji też wszystkim tym , którzy to przeczytają . Ciekawe czy biedna eska siedzi samotna w psychiatryku czy tez dostała przepustkę na Święta aby przynajmniej zjeść kawałek szynki albo białej kiełbasy ... i napić się wina - tylko aby nie za dużo bo ją znowu wsadzą do karceru na poprawę . A wilk - gdzieś tam wyje w kniejach tylko pytanie czy jeszcze po europejsku czy już po islamsku ???? i zamiast Alleluja to Allah Akbar ??? Także samo wszystkim " wiarkom i niedowiarkom " czyli zahir, jerzemu , banana ,wejsowi ,,zdzisławowi , alkodarkom , grazkavitom , marakujom i innym - Wszystkiego Najlepszego .
                                                  • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 26.03.16, 13:14
                                                    O... starość idzie - zapomniałem jeszcze wymienić jeśli chodzi o nicki , które pamiętam - onna i oczywiście broniewskiego oraz zapomnianego bekę - wam też wszystkiego najlepszego jak i tym , których nicków nie pamiętam bo jak napisałem - starość idzie i nie zawsze Nootropil pomaga ale przynajmniej pomaga na tyle , że idę ze święconką do Kościoła bo tak nakazuje tradycja i obowiązek .... Ja ,może nie jestem wzorem sztandarowego katolika ale główne zasady znam i je respektuję co i Wam gorąco polecam ...
                                                  • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 26.03.16, 17:35
                                                    Dziekuje za zyczenia, dziekuje...! ;-)
                                                    Wesolych Swiat zycze takze tobie i zdzichowi i tym wszystkim, ktorzy chcieliby aby Polska byla bogata poprzez picie alkoholu i tym ktorzy juz sa w psychiatryku i tym przy monitorze kompa i wogole calej europie...!
                                                    Bylem z zona zwiedzic stare miasto. Obzarlem sie, ze starczy na cale Swieta.
                                                    Wrocilem wczesniej, bo dzisiaj nasi graja towarzyski mecz z Anglia (bezplatny program ZDF - drugi)
                                                    A...
                                                  • deoand Re: Dziekuje Deo - wzajemnie :-) 26.03.16, 22:59
                                                    Guciu nie martw się My z Finami 5-0 a wy 2-3 z Anglia jak doczytałem w 91 minucie .... Juz Niemcy szli na piwo a tu angol bach i po ptokach . A My w finale ME tez pewno Niemcom ze dwie albo trzy wsadzimy do siatki ... U was teraz to chyba nie ma za bardzo kto strzelac - Podolskiego nie ma Klose tez nie a w obronie Lahma i w srodku pola Szweinsteigera i kapota .... ale nie martw się - juz północ przynajmniej w Polsce i czas letni - możesz szyneczke juz posmakowac i baleronik tez ... Wesołych Świąt -jeszcze raz .
                                                  • aaugustw Re: Dziekuje Deo - wzajemnie :-) 27.03.16, 12:35
                                                    Czyli: tych 5 bramek tak zostalo podzielonych, jak przystalo na gospodarza...! ;-)
                                                    Dziekuje za zyczenia i gratuluje takiej postawy waszej druzyny narodowej
                                                    w spotkaniach towarzyskich...
                                                    My gramy we wtorek kolejny mecz z Italia. Wszystko to ma sluzyc probie
                                                    w ulozeniu druzyny, a jak bedzie za dwa miesiace we Francji - zobaczymy...(!?).
                                                    Na razie to ja od wczoraj kibicuje na odleglosc mojemu maluszkowi w turnieju
                                                    swiatecznym w Düsseldorfie, na ktorym jest 64 druzyn z kraju i Europy. Graja super
                                                    i jak na razie nie przegrali ani jednego meczu. Wczoraj grali tak:

Gruppe 6 (B) Pl Uczestnik M Bramki +/- Pkt.
                                                    1 Kickers Offenbach 5 12:3 9 15
                                                    2 VVV Venlo II (NL) 5 8:7 1 8
                                                    3 SV Weiden 5 3:3 0 6
                                                    4 Germania Ratingen5 4:7 -3 5
                                                    5 Wuppertaler SV 5 1:4 -3 3
                                                    6 Tasmania Berlin 5 2:6 -4 2

Przeszli wiec do tzw. "zlotej" Grupy 20 druzyn a w niej dzisiaj grali tak (tylko jeden
                                                    remis i znowu pierwsze miejsce w tabeli. Od nowego sezonu biora go do Frankfurtu):
                                                    1 Kickers Offenbach 4 6:2 4 10
                                                    2 FSV Frankfurt 4 5:3 2 7
                                                    3 FC Kopenhagen I (DK) 4 4:5 -1 5
                                                    4 SV Wiesbaden 4 1:2 -1 3
                                                    5 Pullheimer SC 4 2:6 -4 1
                                                    Po poludniu dalej...!
                                                    A...
                            • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 12.03.16, 16:15
                              Wiesj23 napisal: "oj coś nam ta futurologia polityczna nie bardzo wychodzi"
                              ____________________________________________________________.
                              Nie tylko nam nie wychodzi, ale takze tym "najwiekszym", ktorzy stawiaja
                              sie w roli Boga, jakkolwiek Go kto probuje pokumac...
                              Nasza planeta pozostanie dalej w swej ewolucji taka, jaka czlowiek musi
                              (lub powinien) akceptowac - pokornie, aby byc szczesliwym...
                              A...
          • aabroniewski Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 13.02.16, 21:45
            Niektórzy ozdrowieli i teraz plują na forum, które pozwoliło im kiedyś na obcowanie z doborowym towarzystwem, co było zbawienne dla umysłu i duszy - można by to nazwać swoistą terapią. Mnie to forum uświadomiło, że człowiek zaczyna chorować wtedy, gdy brakuje mu miłości. www.youtube.com/watch?v=sJBPp1e-nFQ
            • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 13.02.16, 23:00
              wiesj23 napisal: jak jesteś taki mądry, to powiedz co się stało,że dwaj przywódców kościoła spotyka się na Kubie.
              ________________________________________________________.
              Gdybym wiedzial, jak doszlo do tego spotkania, wiedzialbym wiecej, ale
              podejrzewam, ze musieli wybrac to "neutralne" miejsce, aby polaczyc dwie
              pieczenie na jednym ogniu... - Pod plaszczykiem polaczenia sie po 1000-letnim
              rozlamie Kosciola, chca oboje ratowac chrzescijan z obszarow dotknietych IS.
              Nie jest to proste bo Kiryl bardzo blisko stoi Putinowi, (o Kosciele ortodoksyjnym, wschodnim nie wspominajac)...
              A...
                • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 10:56
                  Wiedzialam, że pierwszy odezwiesz się Ty - najbardziej twardogłowy na tym forum. O tak ja drobnopijoczek cudem uzdrowiona przez te okropną chemię chcę tu i teraz porozmawiać o Baclofenie, wątek jak najbardziej odpowiedni. Pozdrawiam :) i pogody ducha życzę oraz pozbycia się wreszcie tej męczące j Cię frustracji....
                    • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 14:56
                      Od jakegoś czasu obserwuję to forum i z zainteresowaniem czytam Wasze wypowiedzi w różnych wątkach. Nie jestem prorokiem a osobą myślącą i bez problemu doszłam do tego, że to Ty właśnie jeteś największym hejterem na tym forum. Ograniczony myśleniem, że alkoholizm to nieuleczalna choroba duszy i wyjść z niej można jedynie oddając się pod skrzydła jedynie słusznej organizacji AA. Jednocześnie pozostając do końca życia alkoholiiem. Jakie to smutne.
                      Ja obecnie jestem na etapie cudownego uzdrawiania chemią jaką jest Baclofen :) i nie muszę siebie nazywać alkoholikiem, drobnopijoczkiem też nie - czego wsystkim uzależnionym życzę :)
                  • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 14:21
                    O tak ja drobnopijoczek cudem uzdrowiona przez te okropną chemię chcę tu i teraz porozmawiać o Baclofenie, wątek jak najbardziej odpowiedni. Pozdrawiam

No to napisz cos na temat swojego picia tzn ile pijesz dziennie czy w ogóle pijesz alkohol oczywiscie i ile mg Baclofenu bierzesz codziennie . Czy kiedykolwiek miałas ciagi alkoholowe ? Byłas na terapii albo u zielonoświatkowców .? Co rozumiesz pod pojeciem cudownie uzdrowiona ..... Niestety pozostali Baclofenowcy juz " padli " w walce z nałogiem niczym ich przywódczyni eska ale moze jakies niedobitki gdzies tam sie ukrywają w zakamarkach pubów i knajpeczek ????
                      • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 16:16
                        Między problemem z alkoholem a zespołem uzależnienia od alkoholu jest kolosalna różnica coś jak miedzy wypiciem alkoholu etylowego a metylowego . Niby i to alkohol i tamto też ale skutki nieporównywalne .

Alkoholicy z reguły dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami w walce z tą chorobą i sposobami wyjścia z alkoholizmu - jeśli to w ogóle możliwe . Nie chcesz nic powiedzieć na ten temat tylko to , że lubisz Baclofen to trudno - nie przyda się to specjalnie nikomu oprócz powiedzmy samej Tobie . Troche to egoistyczne ale jak Tobie pomaga to ok . Niech ci pomaga dalej ale pamiętaj , że alkoholizm to jest choroba przewlekle postępująca i jakiś tam czas , choćby przy pomocy Baclofenu czy czegokolwiek innego uda się Tobie pić w sposób nazywany kontrolowanym , to niestety w pewnym momencie dojdzie do tego co alkoholicy nazywają " poszły konie po betonie " i wtedy nawet Baclofen nie pomoże . Obyś tego nie doświadczyła . Oby !!
                        • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 16:53
                          Nie mówię, że nie chcę się dzielić tymi informacjami. Chodzi mi o to, że jeśli nie przeszłam przez szereg terapii, spotkań AA, dziesiątki odwyków itp. to nie zasługuję na miano osoby uzależnionej od substancji psychoaktywnej i nie mam prawa szukać pomocy? Choćby w Baclofenie? Nie rozumiem po prostu podejścia większości z Was na tym forum to tego leku. Najpierw trzeba sprawdzić co to jest tak naprawdę, w jaki sposób działa a najlepiej wypróbować na sobie a potem wydawać opinię. Najpierw trzeba zadać sobie jedno ważne pytanie - czy chcę być do końca życia niewolnikiem, czy chcę być wolnym czlowiekiem.
                          • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 17:10
                            anek napisala: "...Najpierw trzeba sprawdzić co to jest tak naprawdę, w jaki sposób działa a najlepiej wypróbować na sobie a potem wydawać opinię. Najpierw trzeba zadać sobie jedno ważne pytanie - czy chcę być do końca życia niewolnikiem, czy chcę być wolnym czlowiekiem."
                            I ty zadajesz takie wazne pytanie bedac jeszcze pijana i eksperymentujac z baclofenem...!?
                            I ty zniewolona od alkoholu i baclofenu smiesz mowic o wolnosci...!?
                            Kobieto, opamietaj sie i nie kompromitu mi sie tu publicznie...!
                            A...
                            • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 17:46
                              Kto tu jest pijany? Chyba Ty, marny człowieku. Dzięki Baclofenowi nie piję i nie mam głodu alkoholu. Jest dla mnie zupełnie obojetny. Nie wiem co prawda jak długo jeszcze będę musiała go brać, ale nie omieszkam o tym poinformować. Ośmieszasz się sam tymi gó...arskimi wypowiedziami, bełkotem trzy po trzy, nierozumieniem tematu w ogóle. Tobie się wydaje, zeylko Ty masz racje, nie dopuszczasz do świadomości, że możesz się mylić. Bardzo mi Ciebie żal, jesteś smutnym, małym, niedowartosciowanym czlowiekiem, ktory do niczego w życiu nie doszedł.
                              • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 18:30
                                No, nie tylko prorok z niej, ale i jasnowidz...! ;-)
                                (szkoda, ze pijana jeszcze i na duposcisku...!) :-(
                                A...
                                Ps. Ja nie pije, dzieki innym trzezwym alkoholikom i swym
                                przemianom duchowych, ktore oni mi podpowiedzieli...!
                                Nie jestem uzalezniony od nikogo, ani zadnej chemii..! ;-)
                                • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 18:53
                                  Guciu ma swój sposób radzenia sobie z uzależnieniem i co ciekawe jest to sposób słuszny i pomocny tyle tylko , ze wielu ma opory aby go stosowac ponieważ wymaga to zmiany swojego dotyczczasowego modelu życia z grubsza mówiąc a niewielu chce to zrobic . Zreszta terapia też sie na tym samym opiera .

Jak ci napisałem wszystko zalezy czy masz problem z alkoholem czy pijesz szkodliwie czy jesteś uzależniona od alkoholu i w jakim stopniu . Oczywiscie , że na kazdym etapie problemu z alkoholem masz prawo do podjecia leczenia i nawet stosowania Baclofenu tylko pytałem w jakiej dawce go bierzesz poniewaz lek jest zarejestrowany do leczenia neurologicznego a dawki , proponowane przez forumowych " Goździkowych " przekraczaja dawki toksyczne leku . Jak jesteś odważna -prosze bardzo ale ryzykujesz swoim zdrowiem aby nie powiedzieć zyciem . Oczywiscie wolno . Watpie jednak aby jakikolwiek lekarz zalecil ci przyjmowanie toksycznych dawek leku -
                                  • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 19:26
                                    Deo napisal: "...wielu ma opory aby go stosowac ponieważ wymaga to zmiany swojego dotyczczasowego modelu życia..."
                                    Ba, jezeli nie chce zmienic "swojego modelu zycia", znaczy sie chce pic tak dalej...!
                                    Baclofen moga zazywac tylko drobnopijoczki, ktorzy nie musza zmieniac siebie...!
                                    Alkoholik musi, bo nie ma innego wyjscia, procz samobojstwa (na raty...!)
                                    A...
                                  • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 20:19
                                    Po pierwsze - nie dawki toksyczne a dawki wyższe od zalecanych. Wielu neurologów stosuje dawki dużo wyższe od zalecanych. Moja dawka to 100mg dziennie czyli ulotkowa najwyższa i póki co przy tej dawce pozostaję. Wszyscy tu mowicie, że Baclofen nie jest zarejestrowany do leczenia alkoholizmu i dlatego ludzie ryzykują zużywając go w tym celu. Dziwne, jako 6 letnie dziecko na zapalenie opon mózgowych i byłaBaclofenemryzykowali, czy wówczas lekarze ryzykowali moim życiem podając mi ten lek? 30% leków jest obecnie stosowanych poza ich pierwotnym przeznaczeniem i nikt nie robi z tego takiego halo jak Wy tutaj z Baclofenem. We Francji już dopuszczono ten lek do leczenia uzależnień. W Polsce jeszcze wiele lat musi minąć zanim odpowiednie służby się tym zajmą. Te wszystkie organizacje przeciwalkoholowe, wszelkie komórki rządowe, AA, teterapie to wielki biznes wart miliony, kto chciałby stracić taką kasę? Tu wcale nie chodzi o przemiany duchowe, czy zmianę modelu życia. Moje życie jest ok, po co mam zmieniać je pod dyktando jakiejś pseudoterapii, która każe mi siebie nazywać alkoholikiem i do końca życia skazywać mnie na zycie w chorobie. Ja po prostu nie chcę być niewolnikiem alkoholu. Aagustw pewnie napisze, że jestem niewolnikiem Baclo, a nie jestem, nikt tego nie może stwierdzić póki nie zakończę terapii.
                                    • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 20:41
                                      Co prawda dr Amienes , który zaczął Baclofen zalecał dawke 300 mg ale juz nie zyje od dwóch lat bodaj . Tobie wystarcza dawka 100 mg -ok ale do czego ci wystarcza tzn . pijesz okazyjnie - kontrolowanie czy nie pijesz w ogóle ??? Niestety minusem farmakoterapii jest to ze jak zaprzestaniesz przyjmowania leku to powrócisz do sytuacji przed rozpoczeciem brania leku a jak bedziesz brała lek cały czas to wcześniej czy póxnie uzależnisz sie od leku . To naprawde żadna filozofia - klasyka farmakologii i psychologii .
                                      • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 20:53
                                        Po 1 - nie piję w ogóle. Kiedyś sprobowalam. Mialam straszną ochotę na piwo. Pół wylałam. Okzazało się, że jednak nie miałam ochoty.
                                        Po 2 - baclo nie uzależnia - to już udowodniono
                                        Po 3 - nie udowodniono, że po odstawieniu Baclo wraca się do picia. Nie wątpię, że tak jest,jeśli odstawi się go za wcześnie. Ameisen bral go bodaj 2 lata. Ostatnie 10 lat zyl w trzezwosci. Bez alkohoowego głodu. Mniemam umarł szczęśiwy aczkolwiek za wcześnie
                                        • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 21:25
                                          Ad 1 - bardzo dobrze , że nie pijesz to wtedy trzyma sie to jakies logiki
                                          Ad 2 Wszystko uzaleznia nawet Wit C / psychologicznie / jeśli bierzesz ja w jakims celu
                                          Ad 3 No własnie jak długo będziesz brała Baclofen - rok , dwa trzy dziesięc lat - więc gdzie tu wolnośc ??? No niech ci będzie - bierz baclofen tylko kto ma ci powiedzieć kiedy przestac ?

Członkowie Fundacji Elim w Wiśle na comiesięcznych spotkaniach daja swiadectwo swojego wyleczenia z alkoholizmu dzieki doznaniu łaski od Boga ..... Twierdza , że sa wolni od nałogu dzięki łasce Boskiej - Ty dzieki Baclofenowi .... Kto ma racje .... Baclofen czy Wiara ... Powodzenia w trzeźwości ... tez nie pije ze dwa lata ale bez Baclofenu i bez AA też .
                                          • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 22:26
                                            Myślę, że będę wiedzieć kiedy przestać. To kwestia dawki, z czasem zacznę zmniejszać i zobaczymy. Dla mnie baclo to dobra droga ku wyleczeniu. Co do wiary to jeśli komuś ona pomaga i daje siłę to proszę bardzo, czemu nie, wcale tego nie neguję. Dla mnie nie tędy droga, jestem ateistką i realistką, wierzę w naukę, jeśli baclo pomaga przy chorobach mózgu i spastycznosci mięśni to dlaczego nie miałby działać na alkoholizm. Mechanizm działania tego leku nie jest jeszcze do końca poznany, dlatego warto go dalej badać. Myślę, że w tym co piszą o receptorach GABA jest dużo prawdy. I niech mi nikt nie wciska, że się faszeruje chemią, skoro czlowiek to chemia w czystej postaci, wspomniania wczesniej witamina c również :)
                                            • deoand Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 15.02.16, 00:42
                                              Nalmefen czyli Selincro tez dziala podobnie na rebeptory i odbiera przyjemnosc picia tyle tylko , że jest zarejestrowany jako lek uzywany w alkoholiźmie . Minus taki ze 7 tabletek kosztuje 140 pln . Powodzenia kazdy sposob dobry byleby zachowac abstynencję jeśli jest sie chora na ZZA bo wtedy kazde zpisie to Cudów nie ma Wars wita Was - detoks czeka na Was . Lepiej nie próbowac - akurat znam wielu co próbowali i zawsze kończyli na Detoksie chyba ze nie zdązyli -wtedy wyleczyli sie na amen tyle tylko , że u Św. Piotra . Tam przyjmuja alkoholików nawet jak sa ateistami .
                                              • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 15.02.16, 08:05
                                                Nie liczyłabym na św Piotra, bo żadne niebo, żaden raj nie istnieją, ele nie o tu rozmawiamy. Dotąd zaden lek nie przynosił takich efektów jak baclo. Wiele już jest przypadków wyleczenia. ludzie nie.zmienią tego przedpotlenia, że tylko terapia, tylko AA pomogą, ze choprzedpotowerym sie AAzesiet do końca życia to problem alkoholizmu dalej będzie się szerzyć. Liczę, że kiedyś to zacofane myślenie minie i wtedy kazdy czy to alkoholik, drobnopijoczek, narkoman itp. będzie uzdrowiony
                                    • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 15.02.16, 09:40
                                      anek napisala: "Aagustw pewnie napisze, że jestem niewolnikiem Baclo, a nie jestem, nikt tego nie może stwierdzić póki nie zakończę terapii."
                                      ________________________________________________.
                                      Kobieto, czy ty naprawde jestes az tak slepa kura...!?
                                      Ty zyjesz w rozkroku i tanczysz na dwoch weselach..!
                                      Chodzisz na terapie, a zaslugi przypisujesz baclofenowi...
                                      Gdzie sens, gdzie logika, gdzie przemiany osobowosci,
                                      a gdzie zmiany wywolane sztucznie srodkiem chemicznym...
                                      Czy ty wiesz chociaz czego ty chcesz...!? - Czy ty wiesz co
                                      to jest choroba alkoholowa...!? - Czy chcesz tylko kontrolowanie
                                      pic przy pomocy baclofenu...!?
                                      A...
                                      • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 15.02.16, 09:46
                                        Po 1 - nie piję
                                        Po 2 - nie chodzę na terapię
                                        Po 3 - ta chemia zwana Baclofenem już raz w życiu mi pomogła w chorobie, kiedy miałam 6 lat
                                        Wierzę, że teraz również mi pomaga, ponieważ przywraca pracę mojego mózgu na właściwy poziom
                                        Tobie też by się przydał, a pomoc psychologa zdecydowanie, bo jesteś człowiekiem niezrównoważonym. Powodzenia w powrocie do zdrowia życzę
                                • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 14.02.16, 19:56
                                  aaugustw napisał:

> No, nie tylko prorok z niej, ale i jasnowidz...! ;-)
                                  > (szkoda, ze pijana jeszcze i na duposcisku...!) :-(
                                  > A...
                                  > Ps. Ja nie pije, dzieki innym trzezwym alkoholikom i swym
                                  > przemianom duchowych, ktore oni mi podpowiedzieli...!
                                  > Nie jestem uzalezniony od nikogo, ani zadnej chemii..! ;-)
                                  >
                                  W dupoŝcisku to Ty żyjesz, ja nie mam z tym problemu. Szkoda, ze koledzy alkoholicy nie podpowiedzieli Ci co to kultura, empatia, otwartość na opine innych. Nie trzeba być jasnowidzem żeby wyciągnąć wnioski, że jesteś okrutnie sfrustrowanym niepijacym alkoholikiem na wiecznym głodzie. Twoja duchowa przemiana poszła w nie tym ierunku co trzeba.
                                  • ona40311 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 18.02.16, 23:51
                                    anek_1982 witaj , nie przekonasz augusta bo ten typ tak ma . Jemu się wydaje , że pozjadał wszystkie rozumy , że jest tu specjalistą i Bóg wie czym a co najgorsze to , to iż nie ma szacunku dla innych myslacych inaczej niż on . Nie rozumiem dlaczego august korzysta z rozwoju nauki , techniki , zapewne używa tel. komórkowego zamiast puszczać sygnały dymne . Nie potrafi zrozumieć , że i medycyna idzie z postępem i , że ów baclofen jest pomocny nie tylko dla drobnopijoczków , jak to august nazywa . Kiedy tu trafiłam ponad 3 lata temu , mój mąż chlał przez 10 lat ( opisywałam tu na którymś forum naszą historie ) .Tak naprawdę mąż podszedł dość sceptycznie do tego baclofenu , niemniej po wykorzystaniu wszystkich możliwości ( terapie , naltrexon , campral ) postanowił za mja namową spróbować i co się okazało ? ano to , że mąż nie pije już właśnie ponad te 3 lata . Jesteśmy szczęśliwą rodziną , wbrew temu co wieszczył august ... " poczekaj miesiąc , dwa a mąż znów będzie chlał bo TYLKO terapia daje efekty ... itp. ) Nic z tych rzeczy , mąż nie chleje a gadki Augusta mam głęboko w tyle . Mój mąż nie jest jedynym któremu pomógł baclofen , jest wiele takich osób . Dlaczego tu nie wchodzą ? A po jaką cholerę ? by czytać idiotyzmy augusta ? to jest chory człowiek i takiemu należy współczuć i robic swoje . Anek-1982 to tak w skrócie opisałam i zobaczysz zaraz komentarz augusta na ten post :-))) , on się po prostu żywi tymi postami , jak nie ma postów jest chory . Pozdrawiam Cię anek-1982 , życze wszystkiego dobrego , pozdrawiam również serdecznie Eskę , Alkodarka , Wolfa i Boje55 choć i oni również maja zapewne dość idiotyzmów augusta i po prostu już tu nie zagladaja , a szkoda bo inteligentni ludzie .
                                    • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 19.02.16, 12:45
                                      ;-)) Ha, ha, ha... ;-))
                                      No dobra, nie bede was juz meczyl tym oczekiwaniem na mnie i sleczeniem przy kompie...
                                      Ciekawe ile razy otwieraliscie to Forum, aby zobaczyc co ten A... napisal...(!?) ;-))
                                      No, no... - Zamiast stac przy piecu, wy grzejecie tylki i klawisze tastatury przy kompie...! :-(
                                      Ale tak to juz dziala; jak jedna psinka zaszczeka, druga zaraz sie odezwie, a ona "ona" nawet
                                      zachecila cala armie do ataku pozdrawiajac imiennie serdecznie, a oni maja to serdecznie...!
                                      (Serbskie przyslowie ludowe mowi: "Suka nie szczeka dla wsi, lecz ze względu na nią sama").
                                      Siedzcie wiec dalej za tym naroznikiem, jak te wsciekle pieski i oczekujcie na tego listonosza
                                      roznoszacego listy, aby go przy pierwszej lepszej okazji znowu obszczekac...! ;-))
                                      Ps. Pozdrawiam również serdecznie drobnopijoczkow i alkoholikow: Eskę , Alkodarka , Wolfa i Boje55...! ;-)
                                      (onej nie pozdrawiam, bo ona jest pijana inaczej... - Co ona tu szuka na tym FU...? - nie wiem...!
                                      Ale wypowiada sie ona jak specjalistka od baclofenu, ktorego nigdy nie zazyla...!
                                      Ona mowi za meza, ktory musi cicho siedziec... - Podejrzewam, ze to go zmusilo do niepicia,
                                      ale to jest moje zdanie i moge sie mylic...!
                                      A...
                                      • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 20.02.16, 15:21
                                        Dzieki ona :) rownież pozdrawiam. Ja wiem, ze August jest głupi, wywnioskowałam czytając jego "wypowiedzi". Dziwi mnie taka postawa, negatywne ocenianie ludzi myślących inaczej niż on, najmądrzejszy, oświecony, suchy alkoholik na wiecznym głodzie, sfrustrowany do szpiku kości. Chyba zazdrości nam baclofenowcom powrotu do normalności.
                                        August - ona nie mówi za swojego męża, mówi za siebie tylko tobie trudno to zrozumieć, bo cię sekta aa całkowicie ubezwłasnowolniła :D żal mi cię chłopie, bo jesteś strasznie nieszczęśliwy
                                        • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 20.02.16, 16:45
                                          papuga anek napisala onej (o (A...):
                                          1.- "... August jest głupi, wywnioskowałam czytając jego "wypowiedzi"...
                                          2.- ... najmądrzejszy, oświecony, suchy alkoholik...
                                          3.- ... Chyba zazdrości nam baclofenowcom powrotu do normalności...
                                          4.- ... August - ...tobie trudno to zrozumieć, bo cię sekta aa całkowicie
                                          ubezwłasnowolniła :D żal mi cię chłopie, bo jesteś strasznie nieszczęśliwy
                                          _____________________________________________________________________.
                                          ad 1.- Pomysl teraz inaczej, ze jako pijana jeszcze, nie rozumiesz moich wypowiedzi...!
                                          ad 2.- to w koncu, jaki ja jestem głupi, czy najmądrzejszy...? - Zdecyduj...! :-o
                                          ad 3.- twoje ciagle; "chyba", "chyba"... - Zabierasz sie za oceny trzezwych a nie potrafisz...! :-(
                                          ad 4.- O..! - Widze, ze juz na dobre zamieszkalas w mojej glowie, ze znasz moj stan ducha..! ;-)
                                          A...
                                          • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 20.02.16, 17:30
                                            Ad 1 - czy pijany, czy trzeźwy - ciebie nikt nie zrozumie
                                            Ad 2 - jesteś głupi a wydaje ci się, że jesteś najmądrzejszy
                                            Ad 3 - chyba, no nie zawsze do końca mogę być czegoś pewna, jest coś takiego jak przypuszczenie
                                            Ad 4 - twój stan ducha jest ewidentnie oczywisty
                                            :) uśmiechu życzę i wytrzeźwienia w końcu
                                              • kardiolog Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 21.02.16, 10:56
                                                Kiedy moja matka krótko przed śmiercią stoczyla się na samo dno(wskutek alkoholizmu) myślałem, że nie da się już niżej. Myliłem się.
                                                Po latach zrozumiałem, że zle ocenilem własna mamę (nie mylić i utożsamiać z innymi kobietami).
                                                Jestem wygranym, gdyż po latach zrozumiałem, że moja mama nie była na dnie. Ona była na czubku gory i na niej została patrząc po tym, do czego zdolni są inni alkoholicy.
                                                .
                                                "Nie masz uprawnień do wysyłania na to forum".(mowa o innym)
                                                  • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 21.02.16, 18:35
                                                    anek pyta zaciekawiona: "Broniewski - Dlaczego twierdzisz, ze Baclofen nie przyda się pijącym samotnie?
                                                    August - Skąd ta pewność, że mój śmiech jest naciągany? Widzisz mnie czy jak?
                                                    Spogląda na mnie oko wielkiego brata?"
                                                    _________________________________________________________________.
                                                    Pytasz, wiec odpowiadam...
                                                    (nawiaze takze do pytania, ktore zadalas Aabroniewskiemu i odpowiem za siebie)
                                                    Baclofen nie tylko nie przyda się pijącym samotnie, ale nie przyda sie nikomu
                                                    uzaleznionemu od alkoholu, bo jak juz Aabroniewski wspomnial; Alkohol jest
                                                    kijkiem podpierajacyym chora dusze i baclofen (takze i inne Chemie) nie potrafia
                                                    uleczyc zadnej chorej duszy...! - Moga jedynie pomoc "drobnopijoczkom" w
                                                    zaprzestawaniu picia i (lub) kontrolowaniu picia, czego zaden dotkniety alkoholizmem
                                                    dokonac nigdy nie bedzie mogl za pomoca chemii...!!
                                                    A na to pytanie; Skąd ta pewność, że mój śmiech jest naciągany? Widzisz mnie czy jak? ... -
                                                    Odpowiem z cala pewnoscia wynikajaca z mojego wlasnego doswiadczenia trzezwego
                                                    Alkoholika; wiem to bo sam bylem takim samym w okresie abstynencji, dopoki zaczalem
                                                    trzezwiec, czyli; rozwijac sie duchowo...!
                                                    Moze ta anegdotka da ci lepszy obraz na moje wypowiedzi...(!?):
                                                    Mlody pyta starego:
                                                    "co odroznia ciebie, tego ktory prawie juz byl,
                                                    ode mnie, tego ktory dopiero bedzie?
                                                    Stary odpowiedzial:
                                                    "Jestem dluzej".
                                                    Mlody pyta jeszcze raz:
                                                    "Co musze robic, zeby ze mnie bylo to, co ty juz jestes?"
                                                    Stary odparl: "BADZ".
                                                    A...
                                                  • anek_1982 Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 22.02.16, 10:44
                                                    Chorej duszy niestety nic nie wyleczy i nie ważne czy ta chora dusza raczy się alkoholem czy popadła w depresję. Tu ani Bóg, ani jakakolwiek inna sekta aa, czy też sataniści nie pomogą. Baclofen też nie leczy zbłąkanej, uciemiężonej duszy, Baclofen leczy mózg a alkoholizm to choroba mózgu. Ot co.
                                                  • aaugustw Re: Tak tu cicho o zmierzchu i o poranku ! 22.02.16, 11:05
                                                    anek stwierdzila: Chorej duszy niestety nic nie wyleczy... - Tu ani Bóg, ani jakakolwiek inna sekta aa, czy też sataniści nie pomogą. Baclofen też nie leczy zbłąkanej, uciemiężonej duszy, Baclofen leczy mózg a alkoholizm to choroba mózgu. Ot co.
                                                    _______________________________________________________________________.
                                                    Jezeli Baclofen leczy mozg to bierz go dalej, bo to co napisalas wymaga tego...!
                                                    Alkoholizm to nie choroba mozgu, to choroba wieloplaszczyznowa, tzw. CUD,
                                                    czyli; choroba Ciala-Umyslu-Duszy...! - Tu zadna chemia nie jest w stanie doprowadzic
                                                    tego do normalnosci, ale jest cos co nie tylko zatrzymuje picie alkoholu, (abstynencja),
                                                    ale takze potrafi zmienic czlowieka uzaleznionego (dot. wszystkich uzaleznien...!) i przywrocic
                                                    mu zdrowie Ciala-Umyslu-Duszy. O tym wiedza juz wszyscy ci zwyciezcy - trzezwi alkoholicy.
                                                    Trzeba ich tylko o to zapytac, jak oni wyszli z tego szamba i stali sie wolnymi i szczesliwymi...!
                                                    A...