Dodaj do ulubionych

Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl

08.07.19, 23:54
Chcę rzucić palenie i chcę to zrobić dobrze. W poszukiwaniach natknąłem się na stronkę podaną w tytule i mam pytanie. Czy ktoś przebył przez wszystkie etapy i posiada jakieś doświadczenie z tymi kursami? Oglądając stronkę w jednej z zakładek są zdjęcia ludzi promujących (m.in. facet wychodzący z zamarzniętego jeziora na jakiś zawodach pływackich) Wygląda to fajnie. Nie wiem czego się spodziewać, Nie chcę się wiele zmieniać a z drugiej strony chcę zerwać z nałogiem.
Obserwuj wątek
    • zdzislaw50 Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 11.07.19, 13:21
      arekwin napisał: "Nie chcę się wiele zmieniać a z drugiej strony chcę zerwać z nałogiem."

Żeby zerwać z nałogiem, trzeba wszystko zmienić ale......... nie czuję się na siłach żeby być terapeutą, poszukaj pomocy w poradni uzależnień i powodzenia życzę :)
      • aaugustw Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 25.07.19, 16:50
        arekwin napisał: "Nie chcę się wiele zmieniać a z drugiej strony chcę zerwać z nałogiem."
        _______________________________________________________________________.
        arekwin, chce zjesc ciastko i miec dalej to ciastko…! ;-)
        A przeciez samo tylko zerwanie z nalogiem to juz wielka zmiana…
        A...
    • przeniesiony Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 05.08.19, 12:39
      Jeżeli język angielski nie jest dla Ciebie problemem, proszę zapoznać się z metodą opisywaną w wątku Lance'a Dodesa metoda leczenia uzależnień.

Tamten temat ogólny, ale można techniki tam zastosowane również wykorzystać w rzucanie palenia.

forum.gazeta.pl/forum/w,176,168488502,168488502,Lansa_Domesa_metoda_leczenia_uzaleznien_.html#p168499483

Metody reset33 nie znam, ale proszę zapoznać się z metodą Dodesa.

Pozdrawiam serdecznie.

Życzę wytrwałości
    • wojtekw28 Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 13.06.20, 09:57
      Nie wiem czy się zdecydowałeś bo minęło trochę czasu ale dzięki Tobie obejrzałem 1 etap potem zalogowałem się (za darmo) i obejrzałem dalej. Zdecydowałem się na cały materiał. Teraz jestem na nowej drodze. Nie spodziewałem się, że +/- sumaryczne 6 h filmów i ćwiczeń jest w stanie tak odmienić moje życie. Dzięki Ci za to a jeśli się nie zdecydowałeś to nawet się nie zastanawiaj bo bez tego jesteś jak tramwaj bez torów, zawsze wykolejony. Ja nie palę już 4 miesiąc czyli od18 lat najdłuższy okres (i nie nazywam tego przerwą :p )
    • quba Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 29.06.20, 04:00
      Żeby zerwać z nałogiem należy... rzucić go.
      Ja rzuciłam palenie w jednej sekundzie i niczego nie musiałam zmieniać w życiu, przerabiać, przebudowywać.
      Pewnego razu (właśnie 18 czerwca minęla piętnasta rocznica) wstałam rano i powiedziałam : już nie palę.
      Miałam w domu spory zapas papierosów, ale oddałam znajomej, która chętnie wzięła.
      Wszystkie akcesoria typu :popielniczki, cygarniczki, zapalniczki itp.wywaliłam.
      Od tamtej chwili ani razu nie zapaliłam, bowiem na pewno z tego rzucania nic by wówczas nie wyszło.
      I tak nie ominęła mnie choroba nowotworowa płuc, jedno płuco usunięto mi. Myślę, że gdybym tego palenia wtedy nie rzuciła, nie przeżyłabym choroby.
      Życie naprawdę warte jest tego, by rzucić i palenie, i wszystkie inne nałogi też.
      Wprawdzie w moim niepaleniu towarzyszyła mi guma nicorette, ale to było lepsze, bowiem nie wracałam do papierosów. Być może bez wspieracza nie poradziłabym sobie.

a tu link do mego wpisu na forum w 6. dniu niepalenia
      forum.gazeta.pl/forum/w,176,13704756,13704756,nie_pale_juz_szesc_dni.html#p151694251

Pozdrawiam Cię serdecznie. Trzymaj się!
      • 2joana Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 08.10.20, 08:52
        Brawo za silną wolę i wytrwałość. Ja rzuciłam palenie, gdyż zaczął przeszkadzać mi smród moich ubrań od nikotyny, nie mogłam znieść smrodu na palcach, ogólnie nie lubiłam smrodu dymu z papierosa, gdy ktoś palił pomimo że ja też paliłam. Włosy świeżo umyte pachnące szamponem nagle po zapaleniu jednego papierosa zaczęły śmierdzieć. Bardzo mi to przeszkadzało, i poprostu rzuciłam. Niewiem jak to się stało, to było stopniowe ale skuteczne. Ja sobie poprostu papierosy obrzydziłam. Później jeszcze tylko przy piwku potrafiłam skusić się, ale odstawilam piwko całkowicie to i papierosy jednocześnie.
    • wojtekw28 Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 23.07.20, 11:02
      "Trudna i wielka decyzja" ? Nie nazywałbym tego w ten sposób bo rzucenie nikotyny jest Proste i łatwe *pod warunkiem, że poznasz wroga-nałóg. Takie materiały jak reset33 zdecydowanie taką wiedzę Ci zainstalują do głowy. Oprócz tego są książki i przede wszystkim specjaliście (chociaż z tym to różnie bywa)
      • aaugustw Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 27.07.20, 13:45
        wojtekw28 napisal, cyt:
        "Trudna i wielka decyzja" ? Nie nazywałbym tego w ten sposób bo rzucenie nikotyny jest Proste i łatwe *pod warunkiem, że poznasz wroga-nałóg. Takie materiały jak reset33 ....
        ... Oprócz tego są książki...
        ______________________________________________________.
        A ja nie nazwalbym tego w taki sposob, jak ty napisales,
        gdyz sam jestes sobie swoim najwiekszym wrogiem...!
        A...
        • mifredo Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 29.07.20, 09:08
          Swoje trzy grosze dorzuce do tego.
          Mi pomogli Adwentyści Dnia Siódmego.
          W latach dziewięćdziesiątych, roku już dokładnie nie pamietam,
          ale ponad 25 lat temu to było
          urządzali takie 5 dniowe konferencje na temat rzucenia palenia.
          No i dzięki nim, ten nałóg rzuciłam, takie przekonywujące to było
          i do tej pory nie tknęłam i mnie odrzuca od tego.
          To były takie sesje popołudniowe,
          zakończone hymnem, piosenką,
          "jestem wolny od nałogu...
          jajko nam zostało wręczone jakis taki symbol,
          że jesli go nie stłuczemy, to w wolności wytrwamy.
          Takie mgliste wspomnienia mi z tego pozostały.
          Wolnośc od nałogu jako nirwanę poczulam,
          taki stan szczęśliwości i uniesienia,
          że nie muszę palić.
            • mifredo Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 31.07.20, 09:29
              aaugustw napisał:

> mifredo napisala, cyt:
              > "... jajko nam zostało wręczone jakis taki symbol,
              > że jesli go nie stłuczemy, to w wolności wytrwamy."
              > __________________________________________________.
              > Ja chodze do AA i mam juz dwa nie stluczone jajka
              > A... ;-)
              To juz 4 jajka masz, gdyby dorzucić własne:)
              Jak nic, makaron czterojajeczny przychodzi mi do glowy,
              zawieszony na uszach:)
              P.S.Jesli dobrze kojarze,to na AA wreczaja medale a nie jajka, hahaha!
    • olekrowanski Re: Jak rzucić palenie - stronka: reset33.pl 28.01.21, 22:39
      Mi to pomogło rzucić. Metoda jest trudna do określenia bo trudno mi wyjaśnić co się we mnie obudziło. Na pewno wiedza o nałogu i szacunek do samego siebie... Na pewno przebudzenie ze snu bo kiedyś widok na przykład drzewa, gwiazd, gór itd. był dla mnie jałowy "są bo są". Teraz widząc je, zaczynam dostrzegać geniusz, nieprzypadkowość i potęgę otaczającego mnie Świata. Rzucając byłem przekonany, że już nie zapalę, po prostu to wiedziałem. Podobnie jak wiesz, że kogoś kochasz czy nie. Ja wiedziałem, że kocham samego siebie i dlatego zerwę z nałogiem.
      PS:
      Autorze postu... Nie bój się zmian. Parafrazując fragment Reset33 - "Świat cały czas się zmienia, życie to zmiana" ...możliwe, że coś pomieszałem ;p

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka