Dodaj do ulubionych

Skłonności po alkoholu

21.11.20, 17:08
Hej już nie wiem co zrobić więc zapytam was
Ogólnie jak miałam 17 lat to można powiedzieć że wpadłam w złe towarzystwo i spróbowałam dopalaczy do wciagania. Dość długo w tym siedziałam ale z głową. Raz na 2 tyg w weekendy , nigdy nie brałam na noc (czekałam aż przejdzie i szłam spać ) i tak bardzo ostrożnie. Któregoś dnia stwierdziłam że nie zniosę więcej zjazdu i miałam długa paru letnia przerwę. Ale ostatnio od około roku znów mi się to zdarza. Często gdy idę pić a pije co tydzień to ktoś zarzuca pomysłem żeby coś wziąć i zawsze pod wpływem alkoholu biorę. Teraz to już zazwyczaj krajowa.
Potem mega żałuję i mam wyrzuty sumienia. Cały dzień się mecze i przysięgam sobie że już nigdy więcej ale potem po pijaku znów się to zdarza. Trzeźwa nigdy bym się nie pokusiła.
Czemu tak się dzieje ? Skąd te ciagutki skoro zawsze żałuję i źle się czuje ? Często nawet faza jest beznadziejna bo tylko siedzę i się martwię że znowu wzięłam. To się zdarzało bardzo rzadko ale ostatnio się nasila i w paznierniku aż 4 razy mi się to przytrafiło.
Jak temu zaradzić? Postaram się ograniczyć alkohol znacznie. Jest jakiś sposób żeby całkiem się zrazić?
Czy te ciagutki po pijaku to powód do zmartwienia czy jeszcze nie panikować ?
Jak ograniczyć imprezowanie ? Macie jakieś sposoby? Nie mam żadnych pasji i jedyna rozrywka to wyjście z przyjaciółmi ale łączy się z piciem.
Jak nauczyć się odmawiać ? Jakieś pomysły?
Nie chce zrywać starych znajomości tylko dlatego że nie umiem odmówić. Wolalabym nauczyć się kontrolować siebie.
Studiuję, jestem dorosła a wstyd mi za to jak żyje. Wstyd mi że ktokolwiek może się dowiedzieć że to robię . Serio nie chce więcej brać.
Proszę o jakieś odpowiedzi bo oszaleję.
Pozdrawiam , Dori
Obserwuj wątek
    • aaugustw Re: Skłonności po alkoholu 22.11.20, 10:00
      Ty nie wpadłas w złe towarzystwo, ty je sobie sama wybralas, bo tak chcialas...!
      Teraz masz to cale pieklo dopiero przed soba, jezeli nie przestaniesz pic, ale
      w tak mlodym wieku i nie osiagnietym dnie moralnym rokuje ci male szanse, ale one sa...!
      Ps. Imprezowania nie musisz ograniczac. Ograniczyc powinnas tylko alkohol - do zera.
      Powodzenia i odwagi do zmian zycze.
      A...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka