Dodaj do ulubionych

POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkoholizmie

27.10.05, 23:31
PROSZE!!!!!
bardzo mi zależy na jakichs dobrych ksiazkach o nałogach ..może znacie jakies
ciekawe pamiętniki w stylu barbary rosiek itd.!ogólnie chodzi mi o ksiazki
zwiazane z tymi nałogami oraz ksiazki o marku kotańskim i jego dzialanosci
lub jego autorstwa ksiażki.bede wdzieczny.
Obserwuj wątek
    • kmk25 Re: POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkohol 28.10.05, 00:59
      Paweł Karpowicz "Marek Kotański. Człowiek i jego dzieło". Nie tylko o Kotańskim,
      ale i "przy okazji" o narkomanii.

Kotański to nie był typ człowieka, co pisze książki. "Sprzedałem się ludziom".
      Polecam na początek. Leczenie narkomanii w pigułce. Choć mi się wydawała bez
      sensu, w ogóle nie rozumiałem, o co chodzi, dopóki nie zobaczyłem ośrodka od
      wewnątrz.

Woronowicz "Wszystko o uzależnieniach" - moim zdaniem dobra pozycja. W
      maksymalnym skrócie różne podejścia. Świetna na początek. Marzyłbym o tym, żeby
      każdy nauczyciel, lekarz, psycholog wiedział choć połowę tego, co w tej książce.

A tak naprawdę, to odpowiedz sobie najpierw na pytanie, po co Ci te książki.
      Jeśli kręci Cię ćpanie, to najlepiej sięgnąć po Kozłowskiego, Pilcha albo
      Piątka. Tam masz sposób myślenia przeciętnego czynnego narkomana, choć może
      zawoulowany nieco piękniejszym językiem. Jeśli chcesz wiedzy fachowej, to raczej
      sięgnij po czasopisma - pozycje obcojęzyczne. Jeśli chcesz zrozumieć kogoś Ci
      bliskiego, kto ćpa lub pije - to odpuść sobiem, bo i tak nie zrozumiesz, skoro
      jest Ci bliski.
      • yuraathor Re: POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkohol 28.10.05, 04:29
        hej. mimo upływu 100 lat wciąż aktualna pozostaje autobiografia Jacka
        Londona:John Barleycorn czyli zapiski alkoholika.rzecz o powolnym wpadaniu w
        nałóg człówieka który do końca twierdził że nie jest alkoholikiem.poza tym
        Grzech czy choroba? autorstwa dr. Woronowicza. jako AA polecam też wszystko co
        znajdziesz na www.aa.org.pl/fundacja/sklep/index.php
      • mammutka Re: POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkohol 28.10.05, 10:35
        to pewnie jeszcze nieśmiertelne "my dzieci z dworca zoo" i polska odpowiedź -
        My rodzicie dzieci z Dworca centralnego"
        do tego "Heroina" nowa powieść (raczej krótka) o palaczech Browna obsadzona w
        Warszawskich realiach - przepraszam ale pamięci do nazwisk autorów nie mam
        niestety.
        • mimrek Re: POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkohol 28.10.05, 10:48
          bardzo wam dziękuje za odpowiedż !interesuje mnie ten temat gdyż studiuje prace
          socjalną i w przyszłosci chce pracować w monarze albo z alkoholikami..ogólnie
          mówiąc z ludzmi uzaleznionymi...!przeczytałem wiele ksiazek na ten temat ale
          ciagle szukam nowych pozycji!dziekuje serdecznie za wymienione ksiązki i bardzo
          prosze jesli komuś sie jeszcze cośprzypomni to będe wdzieczny!pozdrawiam
          • kmk25 Re: POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkohol 28.10.05, 12:53
            > interesuje mnie ten temat gdyż studiuje prace
            > socjalną i w przyszłosci chce pracować w monarze albo z alkoholikami..ogólnie
            > mówiąc z ludzmi uzaleznionymi...!przeczytałem wiele ksiazek na ten temat ale
            > ciagle szukam nowych pozycji!

To skończ już z tymi książkami i zmierz się z żywymi ludźmi! ;-)

Wdepnij do jakiejś poradni np. Monaru, pochodź, zobacz, czy Ci to odpowiada.
            Później możesz sobie pojechać na staż do ośrodka.

Wiesz, tydzień kontaktu z żywymi narkomanami da Ci więcej niż te wszystkie
            książki razem wzięte. Możesz wyryć na pamięć Leona o społeczności, a i tak nic
            nie będziesz wiedział o społeczności terapeutycznej. Natomiast jak pobędziesz,
            popatrzysz i później przeczytasz, to i zrozumiesz o czym facet pisze i sobie
            poukładasz pewne sprawy.
              • mimrek Re: POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkohol 28.10.05, 14:24
                kochani mam kontakt z zywymi narkomanami nawet w rodzinie i jestem pewna ze
                chce to robić a ksiązki o tej tematyce uwielbiam czytać dlatego szukam nowych
                pozycji i pytam was czy możecie cos fajnego polecić jeszcze:)pozdrawiam
                p.s sama kiedyś brałam ale przestałam i dlatego prosze nie pouczajcie mnie
                akurat wy na ten temat bo zapewniam was ze wiem co to są narkotyki i znam to z
                autopsji własnej!
                • kmk25 Re: POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkohol 29.10.05, 01:10
                  > kochani mam kontakt z zywymi narkomanami nawet w rodzinie i jestem pewna ze
                  > chce to robić a ksiązki o tej tematyce uwielbiam czytać dlatego szukam nowych
                  > pozycji i pytam was czy możecie cos fajnego polecić jeszcze:)

No to ja Ci nic nie poradzę więcej, bo nie znam. Nie wiem, co Cię tak kręci w
                  ćpaniu i czytaniu o nim. Nie wiem, jak książka o narkomanii może być "fajna".

Ostatnio widziałem taki polski offowy film, myślę, że by Ci się spodobał. Nic
                  szczególnego się tam nie działo, akcja polegała głównie na ustawianiu się na
                  wspólne ćpanie, wspólnym ćpaniu, ponownym ustawianiu się i tak w kółko.

Nie żeby dyskutować, tylko powiem moje zdanie: ta Twoja fascynacja jest moim
                  zdaniem jakaś chora. Nie wiem, co Ty chcesz jeszcze w tych książkach wyczytać.
                  Jednego pewnie łatwiej uniknąć w książkach niż w realu: konfrontacji. Książkę
                  zawsze możesz pierd...ąć w kąt, jak Ci nie pasuje, a w poradni lub ośrodku nie
                  uciekniesz od tego, co o Tobie myślą. No i przy okazji musiałabyś skonfrontować
                  parę błędnych przekonań o narkomanii i narkomanach.
        • zoltanek Re: POLECCIE jakies ksiazki o narkomani i alkohol 28.10.05, 11:58
          czytałem wszystkie, ale autora tylko ostatniej pamiętam. tomasz piątek.
          można jeszcze dorzucić świetną książkę "ćpun" William S. Burroughs'a i o tym
          samym tytule dla młodzierzy "ćpun" Melvin Burgess'a(książka ma na celu raczej
          odstraszanie zbuntowanej młodzierzy od ćpania aniżeli pokazywanie mechanizmów
          uzależnienia).
          warto przeczytać "narkotyki" Witkacego, a w szczególności rozdział o morfinie.
          "alkohol prochy i ja" choć nieźle pokręcone

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka