Dodaj do ulubionych

LECZENIE ALKOHOLIZMU - OD CZEGO ZACZĄC?

14.11.05, 16:38
Bliska mi osoba nareszcie postanowiła się leczyc. Poprosiła mnie o pomoc, a
ja zupełnie nie wiem gdzie jej szukac. Są poradnie, gabinety psychoterapeutów
itd, a ja nie wiem od czego się zaczyna. Gdzie można uzyskac pomoc, wsparcie,
liczyc na dyskrecję itd. Mieszkam w Warszawie. Proszę o radę. Z góry dziękuję!
Obserwuj wątek
    • deoand Re: LECZENIE ALKOHOLIZMU - OD CZEGO ZACZĄC? 14.11.05, 21:58
      www.psychologia.edu.pl/index.php?dz=strony&op=spis&id=167
      Tu masz adres który znajdziesz , jak wejdziesz na forum prywatne -
      alkoholizm -nasz los ...
      Na górze jest w/w adres .

Trzeba sobie wybrac jakas Poradnie w Warszawie i tam po prostu póśc ...
      i to tyle na poczatek ...
      • sanfrancisco Re: LECZENIE ALKOHOLIZMU - OD CZEGO ZACZĄC? 28.11.05, 12:09
        witam, jestem dzisiaj pierwszy raz na forum. mam ogromne problemy z bratem,
        ktory pije od kilku dobrych lat. skonczylo sie to upadkiem rewelacyjnie
        prosperujacej firmy oraz ogromnymi dlugami. brat pije od rana do wieczora,
        szkoda mi jego dzieciakow ktore bardzo to przezywaja, moich rodzicow ktorzy sa
        wykonczeni. brat nie chce nawet slyszec o leczeniu, nie chce
        powiedziec "glosno" ze jest alkoholikiem. nie mamy pojecia jak do niego
        dotrzec. on i tak ma trudny charakter a z uzaleznieniem to juz szkoda gadac.
        najgorsze ze moja bratowa zaczela faszerowac go dodatkowo tabletkami
        antydepresyjnymi. powiedzcie mi prosze jak mamy do niego dotrzec
      • majka1005 Re: LECZENIE ALKOHOLIZMU - OD CZEGO ZACZĄC? 06.12.05, 01:48
        Myślę,że mam problem . Nie mogę iść do szpitala,nie mogę się oddtruć Mam bardzo
        odpowiedzialną pracę Nikt nawet nie przypuszcza ,że;; problemy ;;zakrapiam
        wódą.Jestem bardzo wesoła,roztropna a moja kąśliwość zmusza innych do myślenia
        W domu czuję się nikim ,i nic na to nie poradzę.Żyję dwutorowo.Moja tożsamość
        się zmienia w zleżności od miejsca w którym się znajduje.W pracy potrafię
        zachować twarz,a dom ....Kocham ich wszystkich ,ale zabrakło ,cierpliwości
        i ....siły.Mój mąż jest jednostką aspołeczną, wymaga,ale tylko posłuszeństwa a
        ja, już tego nie potrafie.Powiedz zdołam poradzić sobie sama?Myślę że jestem
        twarda.Po tym co przeżyłam,mogę to stwierdzić autorytatywnie.Tylko dlaczego
        nie przestaje?
        • kylly Re: LECZENIE ALKOHOLIZMU - OD CZEGO ZACZĄC? 06.12.05, 09:41
          hmmmm jasno NIE PORADZISZ SOBIE....też miałem odpowiedzialną pracę....też
          myślałem ja ?? do szpitala ?? do pewnego momentu też wydawało mi się że nikt
          nie widzi mojego problemu...z własnego doświadczenia - jeszcze parę lat
          pociągniesz, odkryjesz nowe sposoby ukrywnia problemu, może znajdziesz lekarzy
          którzy za kasę Ci pomogą "powegetować" jeszcze parę lat...ale i tak koniec
          zawsze jest ten sam i taki sam...
          pozdrawiam
          • letek17 Re: LECZENIE ALKOHOLIZMU - OD CZEGO ZACZĄC? 06.12.05, 22:40
            Piszesz, że żyjesz dwutorowo - problem w tym, że one nie są równoległe -
            rozjedziesz się wcześniej czy później.
            Kiedy w końcu podjąłęm decyzję, że idę do poradni po skierowanie na odwyk
            poczułem ulgę. Już nic nie muszę ukrywać, motać - mniałem jeszcze L4 od innego
            lekarza - gastrologa.
            Zresztą najpierw odpowiedz sobie, czy tak chcesz żyć - wiesz dobrze, że nie
            musisz. Ale to Twój problem. Ja Ci życzę odwagi do podjęcia odpowiedzialności za
            swoje życie - swoje wybory.
            • kylly Re: LECZENIE ALKOHOLIZMU - OD CZEGO ZACZĄC? 07.12.05, 08:11
              to popełniasz mały błąd wierząc w siebie...jeśli masz problem z alkoholem a z
              postów wynika że tak...wiara w siebie prowadzi do zguby...jesteś najmniej
              wiarygodną osobą właśnie dla siebie...a lekarze (są profesjonaliści - nawet w
              leczeniu tej choroby... - na takich w końcu trafiłem sam) - nie gryzą :))
              pozdrawiam
        • aaugustw Re: Leczenie alkoholizmu- od czego zacząć ? 31.05.16, 19:35
          Domyslam sie, ze o to mu chodzi, ale jezeli tak to jest to z niego dupa nie terapeuta, bo mowi o "nowej zonie", ale ani slowa o "nowym", dopasowujacym sie do zony mezu, a skoro tak to jest, wiec ta zonka nie tak bardzo sie tam zmienila, a jezeli (idac logika dalej) sie tam nie zmienila to bedzie dalej pic, a Osrodek, jak Osrodek musi zarabiac na chleb i dalej reklamowac 100% wyleczenia pacjentow, (tylko ktory Osrodek to potem sprawdza...!? - Za to juz pacjenci nie placa...!) :-(
          A...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka