Dodaj do ulubionych

komputer tez uzależnia!!!!!

23.03.06, 21:13
Ostatnio prowadziłam bardzo burzliwą dyskusje ze swoją siostrą na temat
uzależnienia od komputera a dokładniej od internetu.Nie mam wątpliwości iż
faktycznie jest to uzależnienie!!!!Za każdym razem gdy wracam z
pracy,pierwsze co robie to ....uruchamiam tan cudowny komputerek :)Obiecuje
sobie że teraz poświęce czas nauce i przygotowaniom do egzaminu,ale niestety
UZALEŻNIENIE WYGRYWA!!!!
Obserwuj wątek
    • orientalnax Re: komputer tez uzależnia!!!!! 24.03.06, 10:37
      Oglądałam w zeszłym tygodniu program na TVP3 o uzależnieniu od internetu,już
      jest na tą chorobe nazwa Infoholizm strona internetowa też jest.Ja też zaczełam
      wiecej czasu spędzać w internecie,pocieszam się ,że jak tylko będzie ciepło ,
      to działka z internetem wygra.
      • cortona Re: komputer tez uzależnia!!!!! 11.04.06, 19:12
        Uprzejmie oświadczam, że zaniepokojona zaniedbywaniem obowiązków służbowych,
        spylaniem klientów, ponieważ przeszkadzają mi w korzystaniu z internetu, a tym
        samym narażaniem rodziny na pogorszenie sytuacji materialnej - zawieszam co
        najmniej do jesieni jakikolwiek kontakt z Forum gazety.
        Wszystkim życzę radosnych Świąt, wychodzenia ze wszelkich nałogów i przede
        wszystkim pogody ducha.

• e4ska Re: komputer tez uzależnia!!!!! 11.04.06, 23:27
        Dlaczego miałabym żyć bez tak wspaniałego wynalazku, bez boskiego arcydzieła
        ludzkiego umysłu, bez komputera? Co w zamian? może jeszcze bez komórki, bez
        samochodu, bez pralki automatycznej, bez suszarki do włosów, bez wanny i bez
        szamponu z odżywką? Bez komputera to się teraz nie da żyć, ale, oczywiscie, jak
        się siedzi miesiącami przy kolejnej bzdurnej grze, na bzdurnych gadu gadu, jak
        się czatuje udając królewicza albo cudmiss, to się marnuje czas.

Ja nie oglądam zupełnie telewizji, mało spotykam sie z ludźmi w natłoku pracy,
        nie pie... u sąsiadek o d.Maryni, nie latam na anonimowe mityngi, więc miałabym
        jeszcze nie porozmawiać z ludźmi na tym forum? To dla mnie chwila wytchnienia od
        pracy wykonywanej na kompie, tak, jakbym w biurze odezwała sie do kolegów, ile
        mi to zajmie czasu? Godzinę dziennie na wszystko? No jakbym sobie jeszcze miała
        odmowić tej formy kontaktu, to co by mi zostało? Żadnych przyjemności, tylko
        praca, praca, praca, bez mądrego odpoczynku, oderwania od obowiązków?

Nie trzeba wylewać dziecka z kapielą.

Lęk przed komputerem i Internetem to taka sama moda jak ptasia grypa. Bać się
        trzeba bezproduktywnego wysiadywania przy browarach w obskurnym smierdzącym
        pubie, telewizyjnego badziewu i radiowego jazgotu kolejnych plasterków muzycznej
        kaszanki, a nie świadomej i twórczej wymiany myśli, pomocy innym, ludziom
        osamotnionym w nieszczęściu lub chcących się swoim szczęściem podzielić z drugim
        człowiekiem.
    • e4ska Re: komputer tez uzależnia!!!!! 18.04.06, 08:58
      Archeologia forum dowodzi jednak, że nie tylko dla b. młodych komputer (gry) są
      niebezpieczne.
      Internet... Dobrze jest porozmawiać ze znajomymi, ale jeśli produkuje się setki
      postów o niczym, to faktycznie coś szwankuje:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka