Dodaj do ulubionych

Regeneracja mózgu- preparaty z linka

17.01.11, 20:35
na podstawie tej strony

www.health-reports.com/autism.html

można wyczytać ciekawe info odnośnie preparatów wspierających regeneracje i rozwój komórek nerwowych w mózgu

cześć z nich znana i być może używana przez co niektórych, cześć całkiem nowatorska jak dla mnie. a wymienione są

1. Acetyl-L-Carnitine ( acetyl-l-karnityna )
2. Uridine ( urydyna )
3. Gotu Kola ( zawarta jest w preparacie LOGIQ )
4. Organically Grown Maitake ( Grzyb Maitake - żagwica listkowata )
5. Choline Bitartrate ( Cholina )
6. Organically Grown Hericium Erinaceus ( Grzyb Hericium - Soplówka jeżowata)
7. Astaxanthin ( antyoksydant przekraczający barierie krew-mózg - astaksantyna)

Niestety nie chce mi się tego tłumaczyć, ale każdy może przetłumaczyć translatorem.

ja chciałbym się skupić na jednym preparacie który mnie zaintrygował - Grzyb Hericium - Soplówka jeżowata

Stwierdzono, że " przyspiesza wzrost komórek, a także zwiększa rozwój neurytów-aksonów ( część komórki nerwowej mózgu -neuronu ). po osiągnięciu maksymalnej gęstości komórek
następuje zahamowanie wydłużania się neurytów , natomiast dodatek EPS ( polisacharyd zawarty w Soplówce jeżowatej ) do hodowli powoduje dalsze wydłużanie się neurytów i powstawanie zakończeń nerwowych nawet, wtedy gdy wzrost samych komórek zostaje zatrzymany. Stwierdzono, że EPS w pierwszej kolejności wydłuża neuryty już istniejące w komórkach, następnie zwiększa liczbę komórek i tworzenie nowych aksonów."

Podobno jest bardzo obiecujący w przypadku leczenia choroby Parkinsona czy Alzheimera

dlaczego o tym pisze ? wiele dzieci z opóźnieniem mowy może mieć różne dysfunkcje mózgu, ograniczające rozwój, ten preparat powyższy ( i inne wymienione ) wspiera regeneracje komórek mózgu- neuronów, nawet jeśli są słabo rozwinięte lub uszkodzone przez toksyny ( metale ciężkie, pestycydy i inne szkodliwe związki chemiczne zawarte w jedzeniu i środowisku )

Ja w każdym razie Soplówka jeżowata zakupiłem. zobaczymy jakie będą efekty.
Obserwuj wątek
        • marian770 Re: Regeneracja mózgu- preparaty z linka 18.01.11, 18:33
          wsztrzymuje sie z Galantamind z powodów m.in. finansowych ( jedno opakowaniek kosztuje chyba 160 zł ), chociaż czytałem te pozytywne opinie z tego amerykańskiego forum autismWeb.

Narazie podaje Acetyl-l-karnitynę ( jedna kapsulka 250 mg raz dziennie ) oraz lecytynę-składnik choliny ( 2 kapsułki 300 mg 2 razy dziennie ). być może dodam niedługo LOG IQ na 3 miesiące ( tani- kosztuje 20 zł i skuteczny ). No ale przede wszystkim jestem ciekaw efektów po tej Soplówce jeżowatej.

I aby mieć miarodajne informacje na temat skuteczności tej Soplówki prawdopodobnie przestane podawać na miesiąc czasu ALC i lecytynę. Zostnie tylko odtruwanie Pentamixu.

Takze Galanta Mind być może skorzystam na wiosnę dopiero.

a jak by ktoś chciał też zakupić to tutaj:

www.natura24.pl/go/_info/?user_id=1541&lang=pl
            • marian770 Re: Regeneracja mózgu- preparaty z linka 18.01.11, 22:48
              mogę powiedzieć tylko o odruciu Żółtaczki bo DPT/Polio/HIB ( Pentamix ) dopiero jestesmy na potencji 30 C.
              Trudno ocenić ale to co napisałem w innym poście lepsza kontrola równowagi, lepsze rysowanie lini -trzymanie lini ( chodzi o rysowanie szlaczków na kropkach ).
              Generalnie robił postepy nawet w mowie, ale po drugiej dawce ostatniej potencji czyli 10M dostał regresu, który dopiero mija po 3 tygodniach, ale to przypuszczam że dlatego że stosowalismy za dużo kulek- tj. 10 zamiast 5. Teraz daje mu na DTP już po 5 kulek.
              • legenda3 Re: Regeneracja mózgu- preparaty z linka 19.01.11, 00:23
                Wielu homeopatów stosuje tylko 3 kulki bez względu na wiek, chociaż Tinus zaleca tyle kulek ile dziecko ma lat, ale nie więcej niż 10.
                Swoją drogą, Marian, nie myślałeś żeby synowi zrobić organix zamiast wypróbowywać kolejne suplementy? Zwykle z wynikami badań są też sugestie dotyczące suplementacji niedoborów. Mój syn się bardzo uspokoił i poszedł do przodu jak zaczęłam suplementówać niedobory B12, B6, kwasu foliowego i kilku innych witamin (z wyników organixu).
                • marian770 Re: Regeneracja mózgu- preparaty z linka 19.01.11, 22:13
                  nie wiem co to organix, google nic nie mówi o tym.
                  ja lece po kolei, metodą prób i błedów, jesli coś nie służy to odrazu wykluczam lub wstrzymuje na jakiś czas podawanie
                  chociaż musz przyznać że mały toleruje wiele suplementów i w większości każdy z nich tą cegiełkę dodawał do postępów z mową i rozwojem intelektualnym

• legenda3 organix - profil kwasów organicznych 19.01.11, 23:51
                    Organix czyli profil kwasów organicznych to badanie z moczu, które w tym francuskim laboratorium (www.labbio.net) zawiera informacje na temat nieprawidłowości w badanych markerach metabolicznych oraz wskazuje na deficyty witamin, dysbiozy, poziom niektórych neuroprzekaźników. Na podstawie tego badania można określić prawidłowość bądź nie przemian metabolicznych w organiźmie. W przypadku niedoboru niektórych witamin, enzymów lub substancji niezbędnych w prawidłowym metaboliźmie można je suplementować w sposób celowany i służy to całemu organizmowi. Działanie mózgu i niektóre zachowania będące jego rezultatem jak nadpobudliwość, brak koncentracji lub przeciwnie brak energii, senność itp. biorą się przede wszystkim z nieprawidłowości na poziomie komórkowym.
                    Tak z mojego punktu widzenia takie próbowanie wszystkiego jest trochę jak totolotek, raz się trafi, raz nie trafi. Poza tym można niechcący też zaszkodzić, jeśli dziecko ma np. nadmiar jakiegoś neuroprzekaźnika a my w dobrej wierze serwujemy mu w suplemencie substancję, która ten poziom jeszcze podwyższa.
                    Ja organix robiłam indywidualnie w tym laboratorium (przysyłają zestaw do pobierania i instrukcję)
                    www.labbio.net/index.php?page=orga_en
                    ale wyniki konsultowałam z lekarzem DAN.
                    Żeby nie było - też wypróbowałam wiele suplementów, ale tylko z 3-4 dało wyraźne rezultaty. A że moje dziecię alergiczne bardzo jest to obawiam sie testować w ciemno. Suplementacja na podstawie organixu dała u nas bardzo dobre efekty.
                    • mywork Re: organix - profil kwasów organicznych 24.01.11, 12:32
                      Ja badanie profilu kwasów organicznych robiłam na NFZ przez poradnię chorób metabolicznych. Szpital wysłał mocz do IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wyniki były po miesiącu.

Z tego co się doczytałam to w tym laboratorium we Francji robią profil 63 kwasów organicznych, nam w W-wie zrobiono 29. Jednak jeśli stan syna pogarszałby się to wtedy mamy jechać osobiście do W-wy i on zrobią jeszcze dokładniejsze badania. Pewnie taka procedura że najpierw robi się jakieś podstawowe bo to taniej i ewentualnie jak trzeba to inne. U nas nie ma na razie żadnego pogorszenia, wciąż idziemy do przodu więc na razie się wstrzymaliśmy.

Ale dla tych, którzy nie mają pieniędzy na badania za granicą polecam wizytę w poradni metabolicznej, skierowanie daje pediatra i zaburzenia rozwojowe są jak najbardziej wskazaniem do takiej wizyty.
                      • legenda3 Re: organix - profil kwasów organicznych 24.01.11, 13:43
                        Wszystko się zgadza, można zrobić badanie profilu kwasów organicznych w CZD, tylko tam wynikiem jest lista badanych kwasów i informacja czy wyniki nie wskazują na jakąś chorobę metaboliczną - jest to badanie przesiewowe.
                        Badanie francuskie daje dużo więcej informacji, bo oprócz interpretacji wyników i sugestii suplementowania niedoborów są jeszcze badane markery stanu wątroby, metabolity grzybów i innych patogenów, poziom podstawowych neurotransmiterów. Najlepiej jakby to badanie zinterpretował lekarz DAN i zlecił suplementację. Fakt, że to badanie jest drogie, ale dzięki temu można zorientować się jakie są zaburzenia przemian metabolicznych w organiźmie, czym można suplementować żeby zbliżyć się do równowagi, jakie ewentualnie inne badania można zrobić żeby wykluczyć/ potwierdzić inne schorzenia, czy jest potrzeba kuracji antygrzybiczej, antybiotykowej, czy występuje dysbioza itp. U nas wreszcie celowaną suplementacją udało się opanować nadpobudliwość i napady złości u syna i poprawić paramerty krwi. Myślę, że z inne badania nie dają takiego kompleksowego obrazu jak funkcjonuje organizm.
                        Nie namawiam nikogo do robienia tych badań, to tylko info dla błądzących po lekarzach, ja też kiedyś to robiłam :).
                        • rauxa Re: organix - profil kwasów organicznych 24.01.11, 14:22
                          legenda -
                          maja w pakiecie cos takiego:

Autism Panel (Porphyrins + Pterins + 8oHdG + Isoprostane) 10ml urine 410 US$

www.labbio.net/index.php?page=order
                          moze to o to chodzi?

Chcialabym zrobic taki pdstawowy pack: Porphyrins + Pterins + 8oHdG + Isoprostane
                          • legenda3 Re: organix - profil kwasów organicznych 24.01.11, 16:37
                            Nie, to był taki pakiet 3 badań:

Organix + Porphyrins + Pterins

ale nie pamiętam jak się nazywał, bo ulotkę z wypełnionymi danymi musiałam wysłać z moczem. Pamiętam, że zapłaciłam ok. 300 euro (miałam cennik w euro), ale to było dobrych parę miesięcy temu.
                            Badanie "Porphyrins" określa prawdopodobne obciążenie cięzkimi metalami a "Pterins" określa czy jest chroniczny stan zapalny w organiźmie. Dla mnie wszystkie były bardzo cenne, bo wreszcie mam jakąś jasność co należy robić i po jakimś czasie można sprawdzić czy jest poprawa po interwencjach. Chociaż u nas widać to po dziecku gołym okiem.
                            Z tym laboratorium jest dobry kontakt, jakby cię coś zainteresowało to napisz do nich maila po angielsku.
    • marian770 wpływ suplementów na rozwój neuronu 19.01.11, 22:40
      Aby lepiej zobrazować wpływ suplementów na mózg wato zauważyć że kazdy z suplementów oddziaływuje na inną część neuronu. dostarczenie wszystkich składników do rozwoju kazdej cześci neuronu spowoduje że dziecko bedzie sprawne intelektualnie i będzie miało wysokie IQ nawet jeśli wydawalo się na początku że tak niebędzie. wynika to ze wspaniałej właściwości mózgu, a więc zdolnści do jego regeneracji i odbudowy o ile oczywiście ćwiczy się umysł i dostarcza się mu odpowiednie składniki odżywcze/regenerujące.
      stąd nawet w przypadku dzieci autystycznych gdzie neurony są w gorszej kondycji istnieje możliwośc na jego pełną odbudowę o ile oczywiście wykluczy się też przyczynę niszczenia neuronów, którym najczęściej jest tzw. stres oksydacyjny. można jednak temu też zapobiec dostarczając dużej liczby antyoksydantów ( a raczej różnorodności antyoksydantów ), z których jak wynika ze strony która zalinkowałem najskuteczniejszy jest astaksantyna bowiem przekracza bariere krew-mózg i dzięki temu chroni komórki prze zniszczeniem.

Na regeneracje mózgu trzeba więć patrzeć z wielu stron-każdy suplement działa na inną część neuronu ( komórki mózgu ).

pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Complete_neuron_cell_diagram_pl.svg&filetimestamp=20070910201729

ALC działa na mitochondria czyli tzw piece komórkowe które dają energii neuronowi do pracy

Gotu kola działa m.in na dendryty neuronu czyli zakonczenia neuronu przez które łaczy się z innymi neuronami za pomocą synaps alez tego co wyczytałem rózwnież pozytywnie odziaływuje na neuryty ( aksony )

Z kolei właśnie Soplówka jeżowata wpływa na rozwój Aksonów- neurytów- czyli pojedynczych wydłużeń z których od jądra nauronu do innych neuronów przekazywane są informacje.

Aksony z kolei otoczone są osłonką mielinową i to ma sie na myśli mówiąc o słabej mielinizacji.
      Mielinizacji z kolei sprzyja lecytyna, , Metyl B12, kwas foliowy ale także Soplówka jeżowata.

Lecytyna jest składnikiem choliny ( lub sama preparat Cholina ) ktora jest także prekursorem acetylocholiny - neuroprzekaźnika, za pomocą którego neurony komunikują się ze sobą.

Kwasy Omega 3 z kolei istotnie przyczyniają się do lepszego przewodnictwa pomiędzy neuronami - synapsami co w oczywisty sposób wpływa na lepsze myslenie
      Tu jest ciekawie napisane o tym jak wazne są kwasy Omega 3

www.bbc.co.uk/science/humanbody/mind/articles/intelligenceandmemory/omega_three.shtml

Galantamind czy Huperzina związane są z przekaźnictwem acetylocholiny pomiędzy synapsami ( miejsca komunikacji pomiędzy neuronami ), a dokładniej zapobiega zbyt jego szybkiemu rozkładowi, acetylocholina bowiem jest bardzo nietrwała i czas jego półtrwania wynosi 2 minuty, to dlatego nie ma preparatów z czystej acetylocholiny, bo zanim by doszedł do mózgu to już był uległ rozkładowi.
      A ponieważ im więcej acetylocholiny lub im dłużej ona nie podlega rozkładowi, tym lepsze przewodnictwo nerwowe i przez to lepsze myślenie i zapamiętywanie.

podsumówując im więcej dostarczamy substancji odżywczych tym lepiej funkcjonuje mózg, szczególnie u dziecka gdzie sie to dopiero wszystko kształtuje. pamiętać bowiem należy że rozwój mózgu dziecka odbywa sie do 6-7 roku życia i to jak jest do tego wieku rozwinięte w większości determinuje inteligencje dziecka na całe zycie.

A więc suplementując nasze dzieci dajemy przez to prawdziwy dar na to aby dobrze radziło sobie w życiu.
      • legenda3 Re: wpływ suplementów na rozwój neuronu 20.01.11, 00:02
        Może też trochę z boku głównego tematu, polecam tę książkę:
        merlin.pl/Zadbaj-o-mozg_Daniel-G-Amen/browse/product/1,545235.html
        która oprócz rzeczowego, świetnie napisanego omówienia jak zachować dobrą kondycję mózgu przez całe życie, zawiera też rozdział jakie suplementy są zalecane do długotrwałego stosowania, bez szkodliwych skutków ubocznych oraz jakie są suplementy wspomagające w przypadku różnych chorób psychicznych lub degenerujących mózg (autor jest psychiatrą, ale to książka o charakterze poradnika).
      • gra2010 Re: wpływ suplementów na rozwój neuronu 20.01.11, 08:03
        Moim zdaniem prawidłowe odżywianie móżgu(suplementowanie) o czym pisze marian dotyczy nie tylko dzieci do lat 6-7. Uważam że i dorosłym to dobrze robi :)
        Móżg jest jedynym organem któy regeneruje się całe zycie. Może w póżniejszym wieku regeneruje się wolniej ale jednak idzie do przodu.
        Ważne jest unikanie w każdym wieku mateali toksycznych - rtęci,ołowiu i aluminium!
        • marian770 Re: wpływ suplementów na rozwój neuronu 20.01.11, 19:53
          jasne, synapsy powstają całe życie, o ile się używa i ćwiczy umysł, jesli nie to te synapsy zanikają. A 6-7 rok życia chodziło mi o taką podstawową liczbę neuronów i synaps- taki stan wyjściowy. Do 20 roku zycia kształtuje się mielinizacja, stąd zakaz picia alkoholu do tego wieku ze względu na to że alkohol właśnie pozbawia neurony tej ochrony neuronu czyli osłonki mielinowej.

> Ważne jest unikanie w każdym wieku mateali toksycznych - rtęci,ołowiu i alumini
          > um!

no to jest właśnie ten stres oksydacyjny, dodatkowo jesli jest zaburzona bariera jelito krew i krew-mózg to przenikają do mózgu wszelkie toksyny które działają desktrukcyjne na neurony w mózgu. dlatego tak ważne ma tutaj znaczenie antyoksydanty które zabezpieczą mózg przed szkodliwym działaniem tych toksyn ( w tym metali ciężkich )

Dośc istotne jest więc suplementowanie antyoksydanatami w trakcie chelatacji, gdyż wtedy często dochodzi do przemieszczeń metali w mózgu co może wywołać dodatkowe szkody bez ochrony.
      • marian770 gdzie kupić Soplówkę jeżowatą - link 21.01.11, 22:44
        tutaj-

www.natura24.pl/go/_info/?user_id=1541&lang=pl

a tu praca naukowa o właściwościach Soplówki
        o wpływie na mózg na stronie 10 pdfu

www.pfb.info.pl/files/kwartalnik/1_2008/malinowska-krzyczkowski.pdf

używamy narazie 3 dzień ( daje jedną płaską łyżeczkę rozpuszczoną w pół szklance ciepłej wody 2 razy dziennie-nawet mu smakuje ) i syn staje się jakby bardziej rozgadany i... rozgarnięty, bardziej opisowo odpowiada na pytania, coś czego nam od dawna brakowało. ( dziś po raz pierwszy wychowawczynia z przedszkola powiedziała że widać że syn mówi lepiej- może coś w tym jest ? )
        no ale to dopiero 3 dni, to zbyt krótki okres aby moża mówić z pewnością że to jest wpływ tego suplementu.
        dam znać po 2 tygodnach czy efekt się utrzymał. w każdym razie obecny efekt nie jest napewno skutkiem odtrutki na DTP bo tutaj jesteśmy dopiero na potencji pierwszej-30 C

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka