Dodaj do ulubionych

Witam po latach- o nowych suplementach

19.07.15, 17:52
dawno nie pisałem tutaj na forum, z 3 lata chyba.
w tym czasie syn poszedł do szkoły, teraz zdał do 3 klasy.
Mówi dobrze, na poziomie rówieśników, jest w normie intelektualnej , ale ma problemy z czytaniem i pisaniem i to powoduje że jest raczej poniżej średniej jeśli chodzi o oceny

Chciałbym jednak podzielić się z wami nowymi suplementami, które wpłynęły u syna na rozwój mowy i intelektualny.

1. Oxiracetam z lecytyną (+ witaminy B komplex )-

To jest coś!

To jest suplement z grupy racetamów czyli substancji nootropowych.
Oxiracetam jest bardzo dobrym lekiem na problemy z mową- szybka posuwa jest do przodu, wpływa na regeneracje ośrodków mowy.
Kupuję go na allegro- używam 300 mg 2 razy dziennie tj. rano o 8 i popołudniu o 16
ZAWSZE używam go z lecytyną. Bez lecytyny nie ma takiego działania, a wręcz używanie bez lecytyny może wywołać bóle głowy. Dla lepszej konwersji lecytyny w choline i acetylocholine używać warto witaminy B komplex

Oxiracetam może jednak wywołać nadpobudliwośc- warto go więc łączyć z bardzo dobrym wyciszaczem- picamilon ( pikamilon )- dostępny też na allegro ( podaje się 100 mg jednarozawo). Picamilon sam w sobie też jest świetnym nootropem i w badaniach naukowych wskazuje się ze ma większe działanie nootropowe niż sam piracetam

kuracje oxiracetamem z lecytynę robi się przez 2 miesiące, później przerwa minimum 3 miesiące.

2. Olejek z kurkumy - to bardzo efektywne i potężny suplement będący silnym nootropem.
on wpływa na odnawianie i regeneracje mózgu poprzez stymulowanie komórek macierzystych w mózgu. Nie może być to jednak sama przyprawa - kurkuma. bo na posiada znikome ilości ar-tumeronu czyli substancji która wpływa na regeneracje

kopalniawiedzy.pl/ar-tumeron-kurkuma-neurogeneza-nerwowe-komorki-macierzyste-nKM-namnazanie-roznicowanie-neurony-Adele-Rueger,21107
Olejek z kurkumy z kolei posiada go nawet do 30 % całej masy. za pomocą strzykawki ( takiej 2 ml ) wstrzykuje do 2 pustych kapsułek ( rozmiar 00 ) i daje do połknięcia z wodą po jedzeniu. daje to w kapsułkach gdyż popijanie samego podrażnia gaedło, chyba że ktoś wymiesza to z jakimś deserkiem

Jedyne polskie miejsce gdzie go można nabyć to tutaj:

skarbymaroka.pl/olejki/314-naturalny-olejek-z-kurkumy-100-bio-30-ml.html
ja tam nabywam go od roku bez problemu

3. Trehaloza- to cukier o cudownych właściwościach. Ten suplement jest BARDZO ważny dla dzieci autystycznych. Ostanie badania naukowe wskazują że jedną z głównych przyczyn autyzmu jest nieprawidłowo działający proces autofagii, które przyczynia się do za słabego wycinania synaps. Wraz z wiekiem bowiem wycinane są niepotrzebne synapsy a utrzymywane są tylko te używane. Jeśli ten proces nie działa prawidłowo to powstaje chaos w odbieraniu bodźców
Więcej o wycinaniu synaps tutaj:

kopalniawiedzy.pl/synapsa-autyzm-mozg-autofagia-mTOR,20899
o wpływie trehalozy na autofagie:

translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FTrehalose&edit-text=
Trehalosa jest świetnym też wyciszaczem, redukuje w znaczny sposób nadpobudliwość, problemy nerwowe, ADHD, wpływa tez na zmniejszenie depresji. Sam biore to jak czuje sie podenerowowany

Pewnie Was zdziwi fakt ,że trahaloze można kupić bez problemowo np na allegro

allegro.pl/listing/listing.php?fuzzy=1&order=m&string=trehalosa&bmatch=s0-uni-1-4-0629&fallback=fuzzy
Ja osobiście używam tego raz w tygodniu po jednej czubatej łyżeczce rozpuszczonej w letniawej wodzie. Synowi tez daje raz w tygodniu płaską łyżeczke, a jak jest nadmiernie pobudzony to i więcej razy ( 2-3 razy w tygodniu). Aby jednak te wycinanie synaps było optymalne cały czas trzeba go podawać przez cały okres az do zakonczenia dojrzewania dziecka czyli do 18 roku życia.

Jesli chce ktoś stosować codziennie to może dawać dziecku po 500 mg, w zależności od tego czy dziecko zbyt nadmiernie się nie wyciszyło.

4. Resweratrol - to kolejny suplement poprawiający wycinanie synaps w mózgu dzieci z ASD. Ja używam ekstrakt 50 % który nabyłem w internetowym sklepie Magicznego Ogrodu (300-400 mg ). Mozna jednak nabyć go także bez problemu na allegro

5. Luteolina ( nie mylić z luteiną stosowaną na polepszenie wzroku )- to substancja zawarta w selerze. Ogranicza chroniczne stany zapalne w mózgu, które są normą u dzieci z ASD

autyzm-biologia.blogspot.com/2013/09/alergia-mastocyty-zmiany-w-mozgu-i.html
Ja to stosuje juz od 2 lat i ma cudowne właściwości na mojego syna. Polepsza zarówno mowę, zachowanie, myślenie, pamięć.

kopalniawiedzy.pl/luteolina-pamiec-mikroglej-cytokiny-prozapalne-marker-seler-papryka-oregano-Rodney-Johnson-neurony-centralny-uklad-nerwowy,11610
www.zespoldowna.info/luteolina-autyzm-choroba-alzheimera.html
Luteolina więc zwiększa ilość substancji troficznej w mózgu BDNF, która przyczynia się do regeneracji mózgu. Z artykułow wynika też że wzmacnia LPT czyli Długotrwałe wzmocnienie synaptyczne

Z artykułu:

"Długotrwałe wzmocnienie synaptyczne (LTP – Long-term potentation) jest to wzmocnienie przekazywania sygnału z neuronu do neuronu. Dzięki modyfikacji połączenia dwóch komórek wzrasta efektywność przekazywania sygnału pomiędzy nimi – informacja docierająca z komórki presynaptycznej wywołuje większą reakcję komórki postsynaptycznej.
Zjawisko LTP powstaje w wyniku częstszego pobudzania synapsy – połączenia częściej używane stają się silniejsze. Mechanizm ten jest podstawą uczenia się i zapamiętywania informacji. Wiadomo, że powstawanie LPT pociąga za sobą zmianę budowy synapsy. Najnowsze badania wykazują, że jednym z kluczowych elementów LTP jest formowanie się klasterów (skupisk) białkowych zarówno na błonie postsynaptycznej jak i presynaptycznej. “
Luteolina zwiększa także poziom BDNF, acetylocholiny neuroprzekaźnika i zmniejsza peroksydację tłuszczy. "

www.zespoldowna.info/luteolina.html
Używa się go w bardzo małej ilości- ja podaje synowi od 20 do 50 mg raz dziennie ( rano )
więcej nie ma potrzeby, zresztą większe ilości zbyt mocno pobudzają mózg i mogą go przestymulować
Na allegro niestety nie da się go nabyć. Ja kupuje go na ebay ( fakt ze z Australii i że idzie koło 30 dni )

www.ebay.pl/itm/10gm-LUTEOLIN-98-NATURAL-/251974142948?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item3aaad44be4
niestety nie widziałem tego supla ani na iherb ani na innym. ten co podalem link powyżej jest tani i dobry
Obserwuj wątek
    • martad731 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 21.08.15, 21:11
      Witaj Marian,
      daawno Cię nie było i oczywiście swoim wpisem znów mnie zafascynowaleś :)
      Chyba nie tylko mnie, olej z kurkumy już niedostepny :(
      Znalazłam coś takiego..wypowiesz się czy warto kupić?
      www.iherb.com/Now-Foods-Curcumin-Softgels-120-Softgels/47759#bid=NOW&p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=oil%20with%20turmeric&rc=13&sr=null&ic=3

Swego czasu wiele Twoich rad pomogło mojej córce...Twój syn zdał do 3 klasy...moja córka już do szóstej...nie jest źle, ale pamięć troszkę szwankuje przy sporej dawce wiedzy jaką musi ogarnąć, braki w koncentracji i nadpobudliwość robią swoje niestety. Trehalosę już mamy....próbujemy od wczoraj, ta kurkuma mnie nakręciła, ale jej nie ma, pomożesz??
      pozdrawiam
      Marta
      • marian770 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 05.09.15, 21:38
        to co podałaś linka to kurkumina ( czyli składnik najliczniej występujący w przyprawie kurkuma ). ona też jest świetna na mowę i ogólnie neuroprotekcyjny. Natomiast tutaj chodzi o duże ilości ar-tumeronu który sprzyja neurogenezie i pobudza mózg do naprawy. widziałem też olejek z kurkumy na ebay. nie sprawdzałem jednak tam jakiej jest jakości. kiedyś zamówie tam to dam znać jak się sprawdziło.
      • koziorozecaga Re: Witam po latach- o nowych suplementach 14.01.16, 07:45
        Xmartad731 napisał(a): Czesc Marta.Olejek z kurkumy juz sie pojawil na Skarby Maroka.Wiem bo sama go kupilam dla syna i podaję już 3 butelke ocxyeiscie tak jak marian napisal 2ml dziennie

> Witaj Marian,
        > daawno Cię nie było i oczywiście swoim wpisem znów mnie zafascynowaleś :)
        > Chyba nie tylko mnie, olej z kurkumy już niedostepny :(
        > Znalazłam coś takiego..wypowiesz się czy warto kupić?
        > www.iherb.com/Now-Foods-Curcumin-Softgels-120-Softgels/47759#bid=NOW&p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=oil%20with%20turmeric&rc=13&sr=null&ic=3
        >
        > Swego czasu wiele Twoich rad pomogło mojej córce...Twój syn zdał do 3 klasy...m
        > oja córka już do szóstej...nie jest źle, ale pamięć troszkę szwankuje przy spor
        > ej dawce wiedzy jaką musi ogarnąć, braki w koncentracji i nadpobudliwość robią
        > swoje niestety. Trehalosę już mamy....próbujemy od wczoraj, ta kurkuma mnie nak
        > ręciła, ale jej nie ma, pomożesz??
        > pozdrawiam
        > Marta
    • marian770 apropos ar-turmeronu 05.09.15, 22:01
      fajny artykuł o tym:

translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.life-enhancement.com%2Fmagazine%2Farticle%2F3260-turmerone-induces-neural-stem-cell-proliferation&edit-text=
    • dwaplusdwa2 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 17.09.15, 14:05
      Witam, napisz proszę, jak często podawałeś olejek z kurkumy (2ml?)? Mam jeszcze drugie pytanie, kupiłam trehalozę, podałam synkowi płaską łyżeczkę i nie zauważyliśmy efektu wyciszającego. Czy to za mała dawka? A może po prostu na niego nie działa? Pozdrawiam serdecznie
      • marian770 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 04.10.15, 23:57
        olejek z kurkumy daje w trybie ciągłym od ponad roku ( z przerwą na wakacje ) rano, ewentualnie po południu - raz dziennie
        Gwarantuje Ci efekt wyciszający jeśli będziesz dawała trehalozę minimum przez 3 dni. Myśle że 7 dni może też być optymalne. po tym czasie można dawać raz na 3 dni lub raz na tydzień, lub poprostu doraźnie jak dziecko znów jest nerwowe.
        trehaloza jest bezpieczna- więc również można dawać czubatą łyżeczkę jeśli ktoś uważa że płaska na niego nie działa.
    • lola243 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 30.09.15, 11:27
      Witam mam pytanie skąd nowe informacje o tych suplementach można to skonsultować z lekarzem jak tak to jakim? Sa w ogóle lekarze którzy sie orientują w suplementach dla naszych dzieci czy na własną rękę? Z Internetu co jesli będą skutki uboczne ?
      • zielonooka1956 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 08.12.15, 00:02
        Witam. Czytam wszystkie Pana posty bardzo uważnie. Chciałabym się dowiedzieć, od jakiego wieku dziecka można zaczac taką suplementację? U mojej rocznej wnusi stwierdzono zaburzenia mielinizacji powodujace opóźnienie psychoruchowe. Wszystkie pozostale badania są ok, a więc nie wiadomo, co spowodowało zaburzenia. Bardzo proszę o odpowiedź.
        • marian770 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 16.12.15, 23:15
          mielinizacje wspierają omega 3 ( dla małego dziecka dobre będzie Eye Q- wystarczy jedna kapsułka dziennie ), lecytyna ( dla roczniaka wystarczy te o pojemności 300 mg, np firmy Naturella, można czasami dostać w aptece, wtedy dajesz 1 dziennie ) a także Metylokobalaminę ( można dostać na allegro, dajesz jedną rano ) np tutaj:
          Kapsułki pewnie dla roczniaka będą trudne do przełknięcia więc trzeba je wycisnąć do deserku, a tabletkę metylokobalaminy rozkruszyć na miazgę dużą łyżką ( lub tłuczkiem ) i wrzucić też do deserku

tiny.pl/gg6lv
          myśle że w tym wieku tyle wystarczy. oczywiście
          • zielonooka1956 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 11.01.16, 16:36
            Witam. Dopiero dwa dni temu zobaczyłam, że odpowiedział Pan na moje pytanie i podał suplementy wspierające mielinizację. Nie umiem się niestety poruszać po tych forach. Bardzo Panu dziękuję.Oczywiście będziemy postępować zgodnie z Pana wskazówkami. Proszę mi powiedzieć, jak mogłabym się z Panem skontaktować, gdybym miała jakieś pytania? Pozdrawiam i w Nowym Roku życzę zdrowia i pociechy z synka.
      • marian770 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 16.12.15, 23:09
        Enhansa to kurkumina ( związek aktywny kurkumy ) z czynnikami promującymi jego większe wchłanianie w jelitach i biodostępność we krwi. Lepiej kupić samą kurkuminę z dodatkiem piperyny wyjdzie taniej.
        czy jest lepsza ? ja uważam że lepszy jest olejek z kurkumy.
        • koziorozecaga Re: Witam po latach- o nowych suplementach 17.12.15, 19:10
          Dzięki marian.Olejek już zakupiłam potem mi się skończył i był problem żeby go dostać ponieważ były braki w magazynie ale już jest zamówiony.Mam pytanie :Mój synek 7lat ma stale problem bo ciągle pokazuje ze boli go brzuch .Napewno to jelita bo slychać jakieś bulgotania i ma gazy.Synek dostaje probiotyk VSL i enterosgel,l-glutamine,enzymy dpp4 ,CANDEX .Co jeszcze można zrobić zeby to przeszlo? Do tego dieta bezcukrowa bezglutenowa i bezmleczna.Proszę o odpowiedz.Dzięki
        • koziorozecaga Re: Witam po latach- o nowych suplementach 17.12.15, 19:35
          Marianie oxiracetam i picamilon też ju mamy i ocxywiscie podaje to z lecytyną tak jak pisałeś .Synek ma 7 lat niestety mówi tylko kilka wyrazów mam nadxieje ze ta mowa w koncu ruszy po rozumienie bardzo poszlo do przodu.Jak jeszcze można mu pomóc zeby poprawiło się jego funkcjonowanie?W jakim momencie Twój synek zaczynał mówić czy jest jakis cudowny środek ?Co myślisz o leku Bumetanide ?Jest on niedostępny w Polsce ale wydaje mi się ze moze uda mi sie go zalatwic.Musze spróbowac bo są efekty u niektórych dzieci.Wiem ze to lek moczopędny i mósi to być pod kontrolą lekarza .Mam znajomą lekarkke która moze mi w tym pomóc.Co myslisz o tym leku?
          • mar.gra Re: Witam po latach- o nowych suplementach 18.12.15, 09:59
            Mój synek 6 lat nie mówi, tylko strasznie piszczy i krzyczy, bardzo się denerwuje. Zastanawiam się nad zakupem tych suplementów, bo neurolog nie bardzo potrafi się wypowiedzieć na ich temat.Sama już nie wiem,rozumienie tez się poprawiło, ale nadal ten brak mowy jest przerażający. Skąd to w ogóle się wzięło.
    • dawicl Re: Witam po latach- o nowych suplementach 25.01.16, 12:30
      Witam. Przeczytałam cały wpis ale jestem dopiero nowa w temacie.
      Synek - prawie 4 lata, problemy z mową. Autyzm wykluczony ( diagnoza). Od roku pod opieką logopedy i od miesiąca pod opieką psychologa. Zaczął mówić w wieku 3 lat od tego czasu mowa ruszyła bardzo - ale nadal mówi bardzo nie wyraźnie ( mam wrażenie, że poza mną i mężem mało osób go rozumie) , buduje zdania, stara się opowiadać - ale jakby to określić - mam wrażenie, że nie do końca rozumie bardziej skomplikowane pytania. Jest dzieckiem bardzo żywiołowym, ma problemy z koncentracją i skupieniem uwagi. Zainteresowała mnie suplementacja. Póki co dostaje tran. Czy ktoś może podpowiedzieć, który suplement- z tych który wymienił Marian- byłby najlepszy? Od którego zacząć?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
      • mila54321 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 13.03.16, 17:28
        Do "MARIAN 770" - Dziecko 2,5 roku nie mówi, mam wrażenie że nie rozumie co do niego mówie, problem z koncentracją, autyzm wykluczony w badaniu psychologicznym. Proszę podpowiedz co warto mu podać i w jakich dawkach. chciałabym spróbować Oxiracetam tylko piszesz ze najlepiej podawać to z luteiną i b-complex, moje dziecko nie połknie kapsułki chyba ze w kropelkach, no i kusi mnie Luteolina i moze EYEQ? Myślisz ze to wystarczy?
    • patrycjadomaradzka Re: Witam po latach- o nowych suplementach 03.10.16, 00:44
      Szanowny Panie Marianie! Uprzejmie proszę o informację jaki jest Pański adres mailowy prywatny. Chciałabym poprosić o poradę w kwestii mojego niezdiagnozowanego niepełnosprawnego synka. Będę ogromnie wdzięczna za Pańską pomoc. podaję mój adres gdyby zechciał się Pan ze mną skontaktować: patrycjalis@yahoo.com
    • kattthunter Re: Witam po latach- o nowych suplementach 08.01.17, 11:37
      Panie Marianie, błagam Pana o kontakt. Mam 4,5 letniego synka, który mówi bardzo mało, tZn powtarza wyrazy, ale nie występuje u niego (jak mówi logopeda) mowa spontaniczna. Bardzo sie martwię, nie moge spać po nocach.. w ośrodku, do którego uczęszcza sugerują autyzm, ale diagnozy nie ma.. czytałam Pana wcześniejsze wpisy, chciałabym włączyć jakieś leki ale bez konsultacji z Panem boje sie. Jestem w stanie nawet zapłacić za pomoc. Mój e-mail to kattthunter@icloud.com
      Z góry dziekuje za pomoc.
      • catherine1980 Re: Witam po latach- o nowych suplementach 27.01.17, 12:47
        Suple na mowe, oczywiście nie wszystkie na raz

-mb 12 (lepsza forma witaminy b12)
        -omegi a zwłaszcza DHA (polecany jest tran kirkmana ze względu na przebadanie pod kątem metali ciężkich)
        -cholina
        -kurkuma (znany olejek ze skarby maroka)
        -ginko biloba ale uwazac (raczej małe dawki)
        -cerebrum compositum (zastrzyki lub ampułki do picia) sprowadzamy z Niemiec

warto sprawdzić czy jest rozumienie mowy
        -tutaj działa ALC
      • anncorell Re: Witam po latach- o nowych suplementach 03.12.18, 19:13
        Ja podawałam wiele z polecanych tu suplementów. Najlepiej na rozwój mowy działała MB12 (methylcobalamina). Cukier kupiłam, ale nie widziałam specjalnego efektu uspokojenia. Jeśli chodzi o wyciszenie to u nas lepiej działał Inozytol. Cukier zamówiłam przez internet ze strony: luxfood.pl/p/19452/trehaloza-cukier-malo-slodki-szerokie-zastosowanie-np-do-smazenia-na-slodkiej-wodzie-1-kg. Był u mnie w trzy dni.
    • annkara Re: Witam po latach- o nowych suplementach 22.01.19, 00:30
      Witam wszystkich. Marian mam dosłownie ten sam problem z synem, który ma 3 lata. od czego zacząć i jakie specyfiki suplementować na rozumienie i rozwój mowy. Po przeczytaniu twoich postów, zaczełam suplementować Eye q , wit c. wit. d. b12, dmg i tak naprawdę nie wiem co dalej.Bardzo, bardzo proszę o pomoc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka