Dodaj do ulubionych

Nowa poradnia w Poddębicach? Gdzie?

02.12.19, 14:22
Ktoś co może wie? Ponoć stosunkowo niedawno powstała w Poddębicach (woj. łózkie) nowa poradnia o charakterze pedagogicznym, psychologicznym lub wręcz pedagogiczno-psychologicznym - za Chiny nie mogę znaleźć czegoś takiego. Wszędzie wyskakuje mi tylko ta "państwowa" na Narutowicza. chodzę tam z 7- (prawie 8-)letnią córą z opóźnioną mową.

Neurolog wskazał nam ostatnio pisemnie, że "można stwierdzić afazję rozwojową", jednak ww. poradnia z Narutowicza jest bardzo oporna w stwierdzaniu przypadłości po nazwie. Owszem - psycholog badał mi dziecko 2 razy (właściwie to nawet 3) + raz psycholog. Panie ładnie wypisały wskazania dla nas - rodziców oraz dla szkoły, jednak nie ma to formy jakiegokolwiek orzeczenia, a więc niewiele daje

W Łodzi żadna państwowa poradnia wydająca orzeczenia nie chce nas przyjąć, bo jesteśmy spoza Łodzi. Dostałam namiary na pewną prywatną poradnię, ale tam za same badania chcą 700 zł, co jest dla mnie ogromna kwotą, jeśli miałabym ją zdobyć na raz. Już i tak musimy chodzić prywatnie do neurologa + kupować wskazane leki.

Oczywiście córa chodzi do logopedy, ma zajęcia też w szkole, w domu dodatkowo też ćwiczymy, jednak minie jeszcze "trochę czasu" zanim zaobserwujemy ZDECYDOWANĄ poprawę (nie powiem, odkąd Młoda chodzi do przedszkola i szkoły, widać postęp).

stąd moje zainteresowanie tematem nowej poradni. Mówiono nam o niej na początku roku szkolnego i być może były jakieś ulotki - ja jednak nic nie dostałam. Trochę to dla mnie dziwne, że nic nie wyskakuje po wpisaniu odpowiednich fraz z wyszukiwarkę, stąd moja prośba o pomoc? Może ktoś z okolic wie, gdzie ta poradnia powstała (wystarczy mi sama ulica, resztę doszukam po takim adresie)? Będę wdzięczna za wskazówkę w ramach dozwolonych przez forum

Stąd moje poszukiwania bliżej miejsca zamieszkania
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka