Dodaj do ulubionych

Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolubnych

30.11.09, 18:40
do poczytania, może się przestaniecie bać?
Dyskutowanie o szczepieniach odbieram
jako rodzaj ogólnonarodowej histerii, która na pewno nie służy
ludzkiemu zdrowiu.

Czemu i komu to służy - nie wiem. Niedawno ogromne pieniądze
poszły na walkę z tzw. ptasią grypą, której prawdopodobnie nie było
w ogóle. Kto żyje trochę na tym świecie, ten wie z własnych
obserwacji, że pomór ptactwa - domowego, jak i wędrownego jest
zjawiskiem naturalnym i odbywa się cyklicznie.

Osobiście nie wtrącam się do dyskusji o szczepionkach (mój
organizm zareagował na szczepienie sezonowe, do jakiego zmuszono
mnie trzy lata temu, kilkutygodniową chorobą), tylko powtarzam to,
co mówię polskiemu społeczeństwu od 30 lat: organizm ludzki ma
własną fenomenalną zdolność odpowiadania na chorobę i zwalczania jej
pod warunkiem, że mu to umożliwimy właściwym trybem życia,
pielęgnacją i stosownym odżywianiem.

To rady bonifratra o. Jana Grande

polecam, przeczytajcie
Obserwuj wątek
    • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 18:47
      A o co chodzi?
      Wypadki wirusowego zapalenia płuc zabrały już pare osób w Polsce.
      Zanegujesz to?
      A moze to, ze szpitale sa nieprzygotowane i niewydolne?
      • a-wariatka-tanczy Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 18:51
        To nie pierwsza epidemia grypy w Polsce.
        I nie pierwszy raz umieraja wtedy na grypowe komplikacje.

A kiedy nasze szpitale były wydolne?
        Bo jakos nie pamiętam, a chyba dłużej od Ciebie Eleno żyję.
        • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 18:55
          Czas, aby wreszcie zaczęły byc wydolne.
          • a-wariatka-tanczy Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 19:02
            zgadzam się, ale to nie jest
            możliwe ad hoc, tu trzeba i czasu
            i dużo dobrej woli wszystkich
            począwszy od pracowników służby zdrowia
            przez kolejne władze,
            a skonczywszy na nas, pacjentach
            • normalnyczlowiek1 Nie znasz się na służbie zdrowia-stąd te błędy! 30.11.09, 22:50
              a-wariatka-tanczy napisała: i dużo dobrej woli wszystkich
              począwszy od pracowników służby zdrowia
              przez kolejne władze,
              a skonczywszy na nas, pacjentach

---> Dobra wola pacjentów już dawno temu się skończyła. Tak zwany kredyt
              zaufania się wyczerpał ... szczególnie teraz, gdy na czele rządu stoi leń,
              nieudacznik i bajarz POlityczny a resortem zdrowia "zarządza" osoba nie mająca
              zielonego pojęcia o funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej.
              Za fakt, że szpitale i inne placówki służby zdrowia się zadłużają, w
              najmniejszym stopniu odpowiadają pracownicy służby zdrowia - główną przyczyną
              jest określony sposób rozliczania świadczeń, który świadomie wpędza
              zainteresowanych w spiralę zadłużenia. Praprzyczyną są nieudane reformy Buzka a
              wcześniej błędy popełnione w tej dziedzinie przez SLD.
              • cymber.gaj Re: Nie znasz się na służbie zdrowia-stąd te błęd 01.12.09, 00:21
                > ...na czele rządu stoi leń,
                > nieudacznik i bajarz POlityczny a resortem zdrowia "zarządza" osoba nie mająca
                > zielonego pojęcia o funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej.

Jak kwiatem, każdym słowem Twym się pieszczę.
                Mów do mnie jeszcze.
      • man_sapiens Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 18:56
        > Wypadki wirusowego zapalenia płuc zabrały już pare osób w Polsce.

... jak co roku.

Według WHO rocznie z powodu grypy umiera 250tys.-500tys.ludzi. Według WHO od
        początku ogólnoświatowej histerii wokół AH1N1 z powodu tego szczepu grypy do 15
        listopada 2009 umarło 6,7tys. ludzi. Czyli umieralność z powodu AH1N1 będzie
        dużym problemem, jeżeli w ciągu następnych sześciu miesięcy umarłoby z jej
        powodu jakieś sto razy więcej ludzi niż dotąd. Nic na razie tego nie zapowiada,
        lekarze są zgodni w ocenie tej grypy jako mającej przebieg łagodny w porównaniu
        z "sezonową".
        • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 19:01
          Tyle, ze co roku o tym sie tyle nie mówi a ludzie w Polsce nie wiedzą jak
          dochodzic swoich praw. Nie wiedza też czy smierc jest wypadkiem losowym, czy
          brakiem odpowiedniej pomocy w szpitalu.
          • m.c.hrabia Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 19:12
            elena4 napisała:

> Tyle, ze co roku o tym sie tyle nie mówi a ludzie w Polsce nie wiedzą jak
            > dochodzic swoich praw. Nie wiedza też czy smierc jest wypadkiem losowym, czy
            > brakiem odpowiedniej pomocy w szpitalu.

śmierć nigdy nie jest przypadkiem losowym.
            to bóg tak chce!
            • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 19:19

To jest tylko częśc prawdy.
              Bóg z pewnoscią nie chce, abysmy się wzajemnie zabijali ani umierali z braku
              pomocy. Jeśli by chciał, sprawiłby, ze jakakolwiek choroba byłaby dla nas
              ostatecznoscią. Nie mozna wykluczyc zatem, że obok woli Boga, funkcjonuje
              również przypadek albo że zło rączkę przyklada.
              • h.c.baron Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 19:52
                elena4 napisała:

>
                > To jest tylko częśc prawdy.
                > Bóg z pewnoscią nie chce, abysmy się wzajemnie zabijali ani umierali z braku
                > pomocy. Jeśli by chciał, sprawiłby, ze jakakolwiek choroba byłaby dla nas
                > ostatecznoscią. Nie mozna wykluczyc zatem, że obok woli Boga, funkcjonuje
                > również przypadek albo że zło rączkę przyklada.

Twierdzisz że bóg nie panuje nad tym burdelem????
                ciekawa teoria.
                • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 20:57
                  Jakbys poczytał u źródła, zamiast z przekazow "oświeconych" to byś wiedział.
                  • m.c.hrabia Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:04
                    u źródła?
                    to znaczy gdzie?
                    do mnie bóg nie pisze.
                    • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:10
                      Raz napisał, dał szansę i czeka, zanim ostatecznie machnie ręką na ten burdel.
                      • m.c.hrabia Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:16
                        elena4 napisała:

> Raz napisał, dał szansę i czeka, zanim ostatecznie machnie ręką na ten burdel.

Własnoręcznie napisał ,czy przez pośredników?
                      • m.c.hrabia Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:17
                        Pewnie własnoręczny autograf złożył na kamieniu:)
                        • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:24
                          czytaj chlopie "oświeconych" z czerwonym rodowodem. Oni ci to wyjasnia.
                          • h.c.baron Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:26
                            Nie potrafisz to na afisz się nie pchaj.
                            • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:40
                              Trzeba było sie religii uczyc. ja za katechetke robic nie będe.
                              • m.c.hrabia Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:44
                                To nie pouczaj innych.
                                • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:50
                                  Że co pouczam?
                                  Że napisałam o przypadkach losowych a ty ironicznie o Bogu?
                                  To nie ja zaczęłam z tobą tylko ty próbowałes ze mną.
                                  Tylko że ja na takie zaczepki za stara jestem.
                                  spróbój z siksami z ogólniaka. Moze bedą wpatrywac sie w ciebie jak w obrazek,
                                  ześ taki progre
                                  • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:59
                                    Spróbuj.
                                    • m.c.hrabia Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 22:14
                                      elenko menopauza?
                                      • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 22:15
                                        A co cie to obchodzi?
                                        • m.c.hrabia Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 22:17
                                          Nic a nic .
                                          ale nie mam ochoty słuchać odbić hormonalnych
                                          • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 22:23
                                            Omnibus?
                                            Na odbiciach hormonalnych tez sie znasz?
                                            No, no.
                                            Zresztą, nikt ci nie kaze słuchac. Ja mogę i monologiem jechac. Bez zadnych
                                            zahamowan.
          • venus99 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 19:15
            do tego roku problemem grypy nie zajmowała sie pisuarowa
            propaganda.mówiąc o dochodzeniu swoich praw masz na mysli prawo do
            chorowania na grypę?
            dlaczego pisuarki muszą być takie niewydolne umysłowo?
            • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:01
              Nie. Prawo do tego, aby w szpitalach powaznie traktowano pacjenta.
              Prawo do tego, aby pieniadze płacone do wspólnego worka byly wykorzystywane
              racjonalnie i aby pani mynyster nie szukała wymówek by przykryc nieumiejętnosc i
              zlą wolę traktując tym samym obywatela z buta. Takie działania obrażaja moją
              srednią inteligencję.
              • etta2 [...] 30.11.09, 21:13
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:23
                  Sorry.
                  Prywatyzacja dla atrakcyjnych terenów i nabicia kabzy niektórym kosztem całosci,
                  to nie jest załatwienie problemów słuzby zdrowia.
                  To jest zalatwienie pacjentów bez mydła.

Borykamy się z tym socjalistycznym dziadostwem od wielu lat i mamy
                  > pecha, że żaden rząd nie jest w stanie dziadostwa skasować,
                  > bo...."sprawiedliwość społeczna, ble, ble, ble...". Tymczasem staje
                  > się jasne, że na dłuższą metę ten relikt socjalizmu nie ma żadnych
                  > szans i wymaga NATYCHMIASTOWEJ NAPRAWY. Kopacz to chciała, ale
                  > weciak nie pozwolił. Ma być po dziadowsku, dla wszystkich równo -
                  > czyli goowno. Bardzo powoli, bocznymi ścieżkami to się zmienia, bo
                  > życie wymusza zdrowe rozwiązania. Już dziś pacjenci korzystają z
                  > prywatnych szpitali i klinik w ramach umów z NFZ. Jednak jest to
                  > zbyt powolne i w zbyt małej skali. Poczekamy, aż weciaka szlag trafi
                  > i wtedy.....do przodu, z kopyta.....

gowno prawda.
                  problemem słuzby zdrowia sa kliki i oczekiwanie na łapówki. To jest problem
                  ludzi i ich mentalności. A na to jak i na inne sprawy jest sposób.
                  Problem w tym, ze nikt nie ruszy w tym kraju całej sieci zaleznosci między
                  ludźmi. Bo wtedy zacząłby sie cyrk, oskarzenia i niejedna głowa by poleciała.
                  Nikt nie ruszy. Nawet PIS. Chrzanie to!

ryszardczarnecki.salon24.pl/141419,minister-zdrowia-znow-wojuje-z-unia
                  Tu masz o mozliwości korzystani z prywatnych klinik między innymi.
                  • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:26
                    Poswiecają łobuzy naród w imię swoich interesów i za to dostaja posadki. Na
                    pohybel!!!!!
                  • man_sapiens Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 23:16
                    > Prywatyzacja dla atrakcyjnych terenów i nabicia kabzy niektórym kosztem całosci,
                    > to nie jest załatwienie problemów słuzby zdrowia.

Od paru lat działają prywatne przychodnie, gabinety stomatologiczne itd. Są
                    prowadzone bez porównania efektywniej niż państwowe, poziom usług jest na ogół
                    lepszy. Dlaczego ze szpitalami miałoby być inaczej?
                    • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 23:20
                      Przecież Sawicka ci wytłumaczyla dlaczego.
                      Korzystam ze społecznej słuzby zdrowia i wiem, ze moze dzialac poprawnie. To
                      jest tylko kwestia reorganizacji i kontroli.
                    • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 23:28
                      Bo przy prywatyzacji bedziesz im patrzyl na rece, a i tak cie okradną.
                      W swietle prawa. Sawicka to juz wyjasniła.
                      • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 23:29
                        Nie wiem gdzie zniknął mój poprzedni post
                        • cymber.gaj Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 01.12.09, 00:28
                          > Nie wiem gdzie zniknął mój poprzedni post

To sprawka agenta Tomka, który go kupił za półtora miliona w przerwie między kolejnymi sesjami wciskania Sawickiej łapówki.
                          Poruszał się przy tym wytwornym automobilem Porsche nabytym za Twoje pieniądze.
                          • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 01.12.09, 02:38
                            Za moje?
                            No i niech mu będzie na zdrowie.
                            Ja tam zawistna nie jestem.
                            A mój post to sprawka giwi tak jak i przeniesienie tego wątku na to dziwne forum.
                • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:54
                  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7314009,Lekarze_ze_szpitala_w_Krosnie_wycofuja_wypowiedzenia.html
                  O masz. O tym też mówię.
        • dupetek Szkoda gadać! 30.11.09, 19:04
          PiSdziactwu nic nie pomoże! Nawet kawałek Twojej wiedzy. Im chodzi o awanturę i
          dezinformację z ostatecznym morałem, że tylko kaczka może się przeciwstawić
          świńskiemu wirusowi:)
          Pozdr.
          man_sapiens napisał:
    • bikila.abebe Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 19:03

a-wariatka-tanczy napisała:

> do poczytania, może się przestaniecie bać?

A czego my się wg Ciebie boimy?
      Grypy, minister Kopacz, jej kompetencji lub braku, szczepionek
      przeciwko grypie, zmowy WHO, firm farmacetycznych, pobytu w polskim
      szpitalu, bezradności słuzby zdrowia w sprawie świńskiej grypy?

Czy rady o. Jana Grande skierowane są do "zrozpaczonego RPO i
      przerażonych kaczolubnych" tylko ze względu na osobę o. Jana, czy z
      zupełnie innego powodu?
      Czy w zwiazku z tym zalecenia te nie sa skierowane do sympatyków D.
      Tuska?
      Pogubiłem się ...
      • dupetek Normalka! 30.11.09, 19:07
        Cały czas chodzisz jak cielę/kaczę we mgle:)))

bikila.abebe napisał:
        • bikila.abebe Re: Normalka! 30.11.09, 19:28
          dupek napisał:

> Cały czas chodzisz jak cielę/kaczę we mgle:)))
          >
          ...
          Oj dupek, dupek.
          Żebys ty chociaż czytać umiał, o mysleniu nie wspominając.
          • dupetek Re: Normalka! 30.11.09, 19:35
            To się ogarnij i nie bredź! Moja umiejętność czytania natychmiast się poprawi.
            Siemmm przekonasz dupku:)

bikila.abebe napisał:
            • bikila.abebe Re: Normalka! 30.11.09, 21:57
              dupetek napisał:

> To się ogarnij i nie bredź! Moja umiejętność czytania natychmiast
              się poprawi.
              > Siemmm przekonasz dupku:)
              >
              ....
              Póki co nie wykazałeś się. Jawnym i prostym tekstem to PO reklamy
              pisze. Ja będę pisał tak, jak mi sie podoba. A że nie kawa na ławę,
              to sorry Winnetou.
              Jeśli nie umiesz czytać między wierszami i nie czujesz intencji, to
              lepiej komentuj to, co twoi piszą na murach.
              A jak czegos nie rozumiesz, to sie nie wstydź, tylko zapytaj.
              Obaj na tym lepiej wyjdziemy.
    • basia.basia Szkoda, że tak zatytułowałś wątek:( 30.11.09, 19:15

Uważam, że warto, by wszyscy go przeczytali. Ufam w zioła Bonifratrów i ich
      filozofię, bo znam parę osób którym pomogli i na koniec się sama udałam do ich
      apteki po pomoc. A miałam problem z piaskiem w nerkach, którego się dorobiłam z
      powodu długo leczonej i nawracającej infekcji bakteryjnej.
      2 lata antybiotyków, potem ataków kamicy i następnych antybiotyków. Miałam dość
      i poszłam do Binifratrów. Dostałam 12 toreb ziół i papierową wielką torbę,
      kazano mi je wymieszać i pić codziennie wywar. Trwało to półtora miesiąca i
      koniec problemu.
      • a-wariatka-tanczy Re: masz rację, Basiu! Ale się zezłościłam 30.11.09, 19:40
        na tych wszystkich grypo-histerykow

Też ufam ziołom oraz Bonifratrom
        i ich metodom leczenia

A, że swoje juz przeżyłam, to pamiętam jakie w latach 60tych i
        70tych były epidemie grypy i jak ludzie umierali na komplikacje
        więc mnie ta obecna histeria denerwuje strasznie
        bo ludzie bardziej wierzą w jakąś świeżą, nie sprawdzoną szczepionkę
        niż w profilaktykę i zapominają o podstawowych sprawach - czestym
        myciu rąk, nie kasłaniu i nie kichaniu na wszystkich i td i tp.
        • m.c.hrabia Re: Bez woli pana B nic nie może się zdarzyć 30.11.09, 19:56
          więc o co chodzi pisdzielcom?
          • etta2 Re: Bez woli pana B nic nie może się zdarzyć 30.11.09, 21:20
            Ależ Hrabio, nie wierzę, że nie wiesz. Chodzi - jak zwykle - o
            pierdUły. Będzie lało jutro? Bo Tusk.....Będzie grzmiało....bo
            Tusk....Będzie mróz...bo Tusk, braknie karpia na Święta....bo Tusk
            (eeee, raczej nie braknie, za PiSdzielców mogło by braknąć).
            Podpisali umowę z ruskimi na gaz - zła umowa. Nie podpisali - źle,
            że nie podpisali. Ta kacza banda niedojdów tak już ma, że nie wie o
            co chodzi, a pyszczy.
          • ave.duce Re: Bez woli pana B nic nie może się zdarzyć 30.11.09, 21:20
            Jak zwykle: o zi0br0.

:p
    • porannakawa20 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 21:16
      Pikanterii dodaje fakt, że szczepionki przeciw grypie są powszechnie dostępne w
      Polsce.
      Każdy kto tylko chciał lub nadal chce - może się zaszczepić.

W czym ci domagający się szczepień mają problem?
      Nie zaszczepili się dotąd?
      • elena4 Re: Dla zrozpaczonego RPO i przerażonych kaczolub 30.11.09, 22:01
        Rząd z pewnością. I za darmo!
    • haen1950 Lobbing po polsku - mój wpis z 05.11.09. 30.11.09, 22:47
      Jak ktoś nie wie, jak to wygląda, to niech obejrzy dwie gęby mówiące
      od dawna jednym głosem - Balickiego i Piechy.

Obydwaj działając wspólnie i w porozumieniu uwalili reformę służby
      zdrowia. Dziś wciskają rządowi w brzuch jakąś gó....ną szczepionkę
      za parędziesiąt milionów przeciwko pandemii, która nie jest nawet
      lokalną epidemią. Nie jest nawet solidną grypą.

Fachowcy, psiakrew. Od reprezentowania interesów koncernów
      farmaceutycznych. Niech CBA trzyma na nich oko."

Dziś do tej pary mogę dopisać tego Kochanowskiego RPO, bezczelnego
      rżnie głupa.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka