Dodaj do ulubionych

Migotanie przedsionkow-zaburzenia rytmu serca

08.02.20, 18:37
Pisze to bo moze komus pomoc, chodzi o migotanie przedsionkow albo arytmie.
Moja mama ktora ma 89 lat i mieszka w Warszawie jest na to chora od wielu wielu lat, bierze leki juz od dawna i miala 3 kardjowersje , ostatnia przed swietami, pomogla tylko na pare godzin i migotanie znowu sie zaczelo, wiekszosc razy co wyladowala w szpitalu to bylo z tego powodu.

Przy tym miala bardzo wysoki puls, serce jej sie w ogole nie uspokajalo, kiedys to miala to takie napadowe ale ostatnio to ciagle. Znalazla przypadkowo na to sposob, nie wiem czy to dziala na kazdego ale na nia jak najbardziej mimo ze miala to juz bardzo zaawansowane.
Bolalo ja bardzo ramie wiec zaczela go masowac elektrycznym masazem ktory jej dalam 40 lat temu, jeszcze z kablem ktory kupilam jak przyjechalam do Londynu. Wiec w czasie masazu ramienia przesunela ten masazer w okolicy serca ale po drugiej stronie od rozrusznika ktory tez ma i nie wiele jej pomaga i zauwazyla ze po paru minutach rytm serca jej wrocil do normy i puls jej spadl.
To bylo przed swietami Bozego Narodzenia w zeszlym roku, od tej pory serce tylko jej czasami latalo jak sie bardzo zestersowala albo czyms przemeczyla ale wtedy potrzymala ten masazer przez pare minut i wszystko wrocilo do normy. Powiedziala o tym swojej lekarce ktora ja pochwalila i powiedziala ze to taka domowa kardiowersja.
Jakby widziala jak uspokoic serce wczesniej do nie byalby tyle razy w szpitalach, a to to wykryla zupeknie przypadkowo, wiec jezeli ktos ma taki problem to moze to tez sprobowac, moze domowy sposob ale dziala.

Teraz nie robia te masazery z kablami, wszystkie sa na baterie ale to nie powinno sprawiac roznicy, w tym co mama ma sa 2 biegi i ona uzyla 1 wszy ten najslabszy.

Moze komus sie przyda ta informacja.

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka