Dodaj do ulubionych

Wiesz co Kogut?

09.06.14, 15:55
powiem Ci tak:
ja doskonale rozumiem Twoje intencje. Bo tych pierdol co "panienki" & Co. na Kalejdoskopie wypisuja, naprawde nie da sie czytac. Bo jesli tak zle i tragicznie w Polsce jest to po pierwsze po jaka cholere tam jada, a po drugie - jesli wedlug "panienek" tam tak syf i horror panuje to jako chrzescijanki i dobre corki dawno powinny z tefo "syfu" swoje matki - strauszki do austrii i niemiec wziac. Ta uwazam.

Ale....wracajac do nas. Tak jak kiedys bralem udzial w tym masowym-kalejdoskopowym obledzie nadawania na polski "syf" i podkrecalem sie byle zaserwowanym tekstem. Tak teraz sie nie dam. Ani na Polske ani na....:Niemcy. Na Polske dlatego, bo zylem tam 30 lat i widze jaki niesamowity skok do przodu zrobiono - a na Niemcy dlatego, bo jest to dla mnie jakby druga ojczyzna, ktora umozliwila mi dobry start i nie powiem dobre i wygodne zycie i bylo by dziadostwem z mojej strony, gdybym dolaczyl do Twojego bezkrytycznego (sorry!) choru opluwania Niemiec. Tak dla zasady tylko, zeby tylko "panienkom" & co. dokopac.

A teraz mozesz mnie wywalic. Jesli nie rozumiesz co chce powiedziec.smirk

--
ble, ble, ble.....pic mi sie chce!
Obserwuj wątek
    • fenikss.2972 Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 16:19
      nie, nie rozumiem

ponieważ proszę od początku, żebyś się w to nie wtrącał, a Ty mi teraz pierdolisz o wciąganiu w nadawanie na niemiecki syf - więc powtarzam ostatni raz - nie wtrącaj się !! a jeśli to robisz, to z rzetelną wiedzą a nie sloganami reklamowymi lat siedemdziesiątych !!! Bo z tego co widzę, masz słabą świadomość realiów kraju, w którym żyjesz !!! Więc albo się zapoznaj z faktycznym stanem rzeczy - albo się nie wtrącaj, kiedy ja to robię w odpowiedzi, że Polska to bieda bandyty i dziury w drogach !!! Bo w tym momencie zachowujesz się tak jak oni - zero rzeczowej rozmowy na temat wątku - za honor uważasz porównywanie do połowy świata i idealizowanie tego niby raju - !!! zaprzeczając faktom, wziętym nie z sufitu, tylko z - niemieckich urzędów pracy, niemieckiej służby zdrowia, policji, dziennikarzy urzędów statystycznych, urzędów transportu i tak dalej !!!!!

1zorro-bis napisał:

> powiem Ci tak:
      > ja doskonale rozumiem Twoje intencje. Bo tych pierdol co "panienki" & Co. na Ka
      > lejdoskopie wypisuja, naprawde nie da sie czytac. Bo jesli tak zle i tragicznie
      > w Polsce jest to po pierwsze po jaka cholere tam jada, a po drugie - jesli wed
      > lug "panienek" tam tak syf i horror panuje to jako chrzescijanki i dobre corki
      > dawno powinny z tefo "syfu" swoje matki - strauszki do austrii i niemiec wziac.
      > Ta uwazam.
      >
      > Ale....wracajac do nas. Tak jak kiedys bralem udzial w tym masowym-kalejdoskopo
      > wym obledzie nadawania na polski "syf" i podkrecalem sie byle zaserwowanym teks
      > tem. Tak teraz sie nie dam. Ani na Polske ani na....:Niemcy. Na Polske dlatego,
      > bo zylem tam 30 lat i widze jaki niesamowity skok do przodu zrobiono - a na Ni
      > emcy dlatego, bo jest to dla mnie jakby druga ojczyzna, ktora umozliwila mi dob
      > ry start i nie powiem dobre i wygodne zycie i bylo by dziadostwem z mojej stron
      > y, gdybym dolaczyl do Twojego bezkrytycznego (sorry!) choru opluwania Niemiec.
      > Tak dla zasady tylko, zeby tylko "panienkom" & co. dokopac.
      >
      > A teraz mozesz mnie wywalic. Jesli nie rozumiesz co chce powiedziec.smirk
      >

--
      https://gify.city24h.pl/data/thumbnails/55/0062pociagi(gify.city24h).gifhttps://artal.republika.pl/strzalka.gif
      • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 16:49
        ...."nie, nie rozumiem

ponieważ proszę od początku, żebyś się w to nie wtrącał, a Ty mi teraz pierdolisz o wciąganiu w nadawanie na niemiecki syf - więc powtarzam ostatni raz - nie wtrącaj się !! a jeśli to robisz, to z rzetelną wiedzą a nie sloganami reklamowymi lat siedemdziesiątych !!! Bo z tego co widzę, masz słabą świadomość realiów kraju, w którym żyjesz !!! Więc albo się zapoznaj z faktycznym stanem rzeczy - albo się nie wtrącaj, kiedy ja to robię w odpowiedzi, że Polska to bieda bandyty i dziury w drogach !!! Bo w tym momencie zachowujesz się tak jak oni - zero rzeczowej rozmowy na temat wątku - za honor uważasz porównywanie do połowy świata i idealizowanie tego niby raju - !!! zaprzeczając faktom, wziętym nie z sufitu, tylko z - niemieckich urzędów pracy, niemieckiej służby zdrowia, policji, dziennikarzy urzędów statystycznych, urzędów transportu i tak dalej !!!!! ...."

Ja mam mala swiadomosc kraju w ktorym od....1981 roku zyje?
        No, gratuluje poczucia humoru. big_grin
        I dobrego mniemania o sobie i o swojej wiedzy. Na temat Niemiec i Europy.
        Wiesz co? Mysle, ze Twoja propagandowa wiedza to ma chyba tradycje z...."Trybuny Ludu".smirk
        Tylko sie zastanawiam, jakim cudem. Byles wtedy za mlody zeby te idiotyzmy czytac.big_grinbig_grin

--
        • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 16:51
          P.S
          probowalem Ci rzeczowo odpowiedziec na poprzednim watku. Ale widze, ze chyba nie czytasz. To jest dokladnie tak jak nasze "dyskusje" na temat sytuacji na Ukrainie.big_grin

--
          • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 17:01
            sorry, pozwoliem sobie pewne pierdoly skopiowac.big_grinbig_grinbig_grin
            I nie lepiej rzeczowo kobitce na te glupoty odpowiedziec zamiast ze mna o "pietruszke" sie wyklocac, he?big_grin

......"
            Zgadza się,w Polsce dobrze jest emerytom(niektórym),
            bo maja lepiej od młodych,co mieś. na konto ZUS emeryturę/rentę przeleje.
            Jeśli tak dobrze jest w Polsce ,to skąd ta 2mln emigracja zarobkowa?
            Ja też z tych co im ZUS przelewa,ale widzę też trochę dalej niż czubek własnego nosa.
            Widzę dużo biedy,wręcz niewolniczej pracy,bo jak inaczej nazwać to,że po 25 latach transformacji pracodawcy proponują ludziom głodowe stawki godzinowe,
            które w normalnych krajach uważane są na niewolnictwo?
            Tylko jeśli wszyscy młodzi wyjadą ,to kto zarobi na emerytury/renty tych obecnych i przyszłych emerytów.Czy "po nas choćby potop" ma być? ...."big_grin

--
            • fenikss.2972 Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 17:45
              a co powiesz na to - hmmmmmmmmmm zapewne też wyciąg z trybuny ludu............

Nawet 20 centymetrów głębokości mają dziury na autostradzie A2. Na tej jednej z najpopularniejszych tras w Niemczech stanęły dodatkowe ograniczenia prędkości, których złamanie grozi, oprócz mandatu, awarią podwozia lub zawieszenia.

Emigracja nowym przekleństwem Niemiec!
              Z Niemiec od dziesięciu lat uciekają masami młodzi, dobrze wykwalifikowanie ludzie. Niemiecki Urząd Statystyczny przyznaje się do liczby sto osiemdziesiąt tysięcy na rok. Coraz to nowe podatki, galopująca inflacja i brak miejsc pracy zmusza wielu młodych do opuszczania ojczystego
              Tak naprawdę są to często bardzo dobrze wykształceni ludzie, którzy nie widzą perspektywy na godne życie w swojej ojczyźnie bez codziennego myślenia o tym skąd wziąć pieniądze na zapłacenie czynszu.
              co piąty Niemiec (16 mln.) opuściłby chętnie swój kraj. W tym ponad 33% ludzi młodszych niż trzydzieści lat rozważa poważnie tę ewentualność. Młodzi ludzie są przekonani, że gdzieś tam na pewno znajdą lepsze i pewniejsze miejsce pracy.
              Dokąd wyjeżdża się na stałe z Republiki Federalnej? Na pierwszym miejscu stoją kraje z południowo-zachodniej Europy. Ci, nieco starsi (13%) wybierają Włochy i Hiszpanię (11%). Młodsi decydują się na Francję (7%). Najwiekszą popularnością cieszy się jednak wśród nich Australia (27%), Kanada (15%) i USA (14%).

Komisja szacuje, że w latach 1996-2011 aż 23 tysiące niemieckich naukowców wyjechało do pracy za granicą na oferowanych im tam lepszych warunkach, niż w Niemczech. W tym samym czasie do Niemiec przyjechało 19 tysięcy naukowców z innych krajów. Porównanie proporcji tych liczb z innymi krajami świata sytuuje Niemcy zdecydowanie za krajami wysoce uprzemysłowionymi.

Na niemieckiej prowincji brak lekarzy jest tak odczuwalny, że gminy są gotowe zatrudniać ich z łapanki. Ale chętnych do pracy i tak nie ma
              Dla mieszkańców 2-tys. Lette - rolniczego miasteczka w Westfalii - to prawdziwa tragedia. Po 23 latach pracy doktor Siegfired Kipper, miejscowy lekarz, przeszedł na emeryturę i od nowego roku miasteczko nie ma opieki medycznej. Z grypą czy do szczepienia trzeba jechać do odległych o kilkanaście kilometrów sąsiednich gmin.

Dlatego większość młodych lekarzy chce robić kariery w renomowanych szpitalach w metropoliach. W niemieckich miastach lekarzy jest z kolei za dużo, dlatego wielu decyduje się na emigrację do Szwajcarii, Skandynawii czy USA. Choć na prowincji na chętnych do pracy czekają tysiące pustych gabinetów, Niemcy co roku opuszcza ponad 2 tys. lekarzy.

Z niemieckich statystyk to jednak nie wynika. Ci, którzy kończą studia, też mają problemy ze znalezieniem pracy. Smutnym przykładem są architekci. Wielu z nich pracuje za grosze, pracy nie ma co czwarty.

Jako branże odczuwające szczególny brak rąk do pracy wymienia on w pierwszym rzędzie służbę zdrowia. W RFN brakuje lekarzy, farmaceutów, personelu pielęgniarskiego. Obsadzenie wolnego etatu ciągnie się czasami miesiącami, albo placówki muszą pogodzić się z wakatem. Wielu niemieckich lekarzy woli bowiem szukać pracy w Szwajcarii albo Wielkiej Brytanii, gdzie oferuje się im lepsze warunki pracy i lepsze wynagrodzenie.

i tak dalej..............................

1zorro-bis napisał:

> sorry, pozwoliem sobie pewne pierdoly skopiowac.big_grinbig_grinbig_grin
              > I nie lepiej rzeczowo kobitce na te glupoty odpowiedziec zamiast ze mna o "piet
              > ruszke" sie wyklocac, he?big_grin
              >
              >
              > ......"
              > Zgadza się,w Polsce dobrze jest emerytom(niektórym),
              > bo maja lepiej od młodych,co mieś. na konto ZUS emeryturę/rentę przeleje.
              > Jeśli tak dobrze jest w Polsce ,to skąd ta 2mln emigracja zarobkowa?
              > Ja też z tych co im ZUS przelewa,ale widzę też trochę dalej niż czubek własnego
              > nosa.
              > Widzę dużo biedy,wręcz niewolniczej pracy,bo jak inaczej nazwać to,że po 25 lat
              > ach transformacji pracodawcy proponują ludziom głodowe stawki godzinowe,
              > które w normalnych krajach uważane są na niewolnictwo?
              > Tylko jeśli wszyscy młodzi wyjadą ,to kto zarobi na emerytury/renty tych obecny
              > ch i przyszłych emerytów.Czy "po nas choćby potop" ma być? ...."big_grin
              >

--
              https://gify.city24h.pl/data/thumbnails/55/0062pociagi(gify.city24h).gifhttps://artal.republika.pl/strzalka.gif
              • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:33
                fenikss.2972 napisał:

> a co powiesz na to - hmmmmmmmmmm zapewne też wyciąg z trybuny ludu............
                big_grin
                No, to zapewne zdjecie z niemieckiej autostrady.
                Dalbys juz spokoj.
                Bo do innych tematow to nie mam czasu zeby grzebac w archiwum.
                Bo gry w ping-ponga tak czy tak nie lubie.smirk
                i.wp.pl/a/f/jpeg/26329/pap_dziura_droga_640.jpeg
                >
                > Nawet 20 centymetrów głębokości mają dziury na autostradzie A2. Na tej jednej z
                > najpopularniejszych tras w Niemczech stanęły dodatkowe ograniczenia prędkości,
                > których złamanie grozi, oprócz mandatu, awarią podwozia lub zawieszenia.
                >
                >
                > Emigracja nowym przekleństwem Niemiec!
                > Z Niemiec od dziesięciu lat uciekają masami młodzi, dobrze wykwalifikowanie lud
                > zie. Niemiecki Urząd Statystyczny przyznaje się do liczby sto osiemdziesiąt tys
                > ięcy na rok. Coraz to nowe podatki, galopująca inflacja i brak miejsc pracy zmu
                > sza wielu młodych do opuszczania ojczystego
                > Tak naprawdę są to często bardzo dobrze wykształceni ludzie, którzy nie widzą p
                > erspektywy na godne życie w swojej ojczyźnie bez codziennego myślenia o tym ską
                > d wziąć pieniądze na zapłacenie czynszu.
                >

>
                >

>
                >
                >
                >
                >
                >
                > 1zorro-bis napisał:
                >
                > > sorry, pozwoliem sobie pewne pierdoly skopiowac.big_grinbig_grinbig_grin
                > > I nie lepiej rzeczowo kobitce na te glupoty odpowiedziec zamiast ze mna o
                > "piet
                > > ruszke" sie wyklocac, he?big_grin
                > >
                > >
                > > ......"
                > >
                >
                >

--
                • fenikss.2972 Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:35
                  a to Ci je dopiero co przytoczyłem - jakie archiwum - dwa posty temu streściłem wątek - a Ty dalej nic ? hmmmmmmmmmm

1zorro-bis napisał:

> fenikss.2972 napisał:
                  >
                  > > a co powiesz na to - hmmmmmmmmmm zapewne też wyciąg z trybuny ludu.......
                  > .....
                  > big_grin
                  > No, to zapewne zdjecie z niemieckiej autostrady.
                  > Dalbys juz spokoj.
                  > Bo do innych tematow to nie mam czasu zeby grzebac w archiwum.
                  > Bo gry w ping-ponga tak czy tak nie lubie.smirk
                  > i.wp.pl/a/f/jpeg/26329/pap_dziura_droga_640.jpeg
                  > >

--
          • fenikss.2972 Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 17:38
            ps
            nie, nie ustosunkowałeś się do ani jednego artykułu, faktu, informacji - swoim sposobem - strzeliłeś tekścik propagandowy i natychmiast przeszedłeś do porównań z innymi krajami - czyli olałeś temat wątku, szukając szybciutko możliwości odwrócenia od niego uwagi.

1zorro-bis napisał:

> P.S
            > probowalem Ci rzeczowo odpowiedziec na poprzednim watku. Ale widze, ze chyba ni
            > e czytasz. To jest dokladnie tak jak nasze "dyskusje" na temat sytuacji na Ukra
            > inie.big_grin
            >

--
            • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:27
              ...."ps
              nie, nie ustosunkowałeś się do ani jednego artykułu, faktu, informacji - swoim sposobem - strzeliłeś tekścik propagandowy i natychmiast przeszedłeś do porównań z innymi krajami - czyli olałeś temat wątku, szukając szybciutko możliwości odwrócenia od niego uwagi...."
              Nieprawda.
              Nie uprawiaj propagandy.smirk

--
              • fenikss.2972 Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:33
                propagandę to Ty sprzedajesz

i to ideologizowaną w latach dawno przeszłych.

nie ustosunkowałeś się absolutnie do żadnego artykułu z tego wątku.

1zorro-bis napisał:

> ...."ps
                > nie, nie ustosunkowałeś się do ani jednego artykułu, faktu, informacji - swoim
                > sposobem - strzeliłeś tekścik propagandowy i natychmiast przeszedłeś do porówna
                > ń z innymi krajami - czyli olałeś temat wątku, szukając szybciutko możliwości o
                > dwrócenia od niego uwagi...."
                > Nieprawda.
                > Nie uprawiaj propagandy.smirk
                >

--
                • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:35
                  ....."propagandę to Ty sprzedajesz

i to ideologizowaną w latach dawno przeszłych.

nie ustosunkowałeś się absolutnie do żadnego artykułu z tego wątku....."smirk

Poddaje sie. Jestes na tym forum Alfa & Omega.
                  Sam to zreszta powiedziales.
                  Wiec nie mam zadnych szans.big_grin

--
                  • fenikss.2972 Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:36
                    no fakt

ja w raj nie wierzę - żaden

a Ty żyj w wyimaginowanym świecie z bajki - średnio mnie to obchodzi

1zorro-bis napisał:

> ....."propagandę to Ty sprzedajesz
                    >
                    > i to ideologizowaną w latach dawno przeszłych.
                    >
                    > nie ustosunkowałeś się absolutnie do żadnego artykułu z tego wątku....."smirk
                    >
                    > Poddaje sie. Jestes na tym forum Alfa & Omega.
                    > Sam to zreszta powiedziales.
                    > Wiec nie mam zadnych szans.big_grin
                    >

--
                    • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 10.06.14, 08:04
                      ...."a Ty żyj w wyimaginowanym świecie z bajki - średnio mnie to obchodzi..."big_grin
                      Dziekuje.
                      To Ty uwazasz, ze ja w matriksie zyje?big_grin
                      Czyli.....mnie w realu nie ma!big_grinbig_grinbig_grin

--
                      • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 10.06.14, 11:55
                        cytat dnia.big_grin
                        Warty chyba rozwiniecia, co?big_grinbig_grinbig_grin

....."Nie zlicze juz ile razy i do ilu osob w ciagu ostatnich kilku dni powiedzialam: nienawidze tego kraju... osob mieszkajacych w Polsce, ktorzy w reakcji na to odpowiadali: a my nie mamy innego wyjscia....."smirk
                        --
                        • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 10.06.14, 11:59
                          no, ten "cytacik" tez jest niezly.....big_grin

....."Propaganda sukcesu trwa,przecież zbliżają się wybory.
                          Mogę się założyć że część ludzi w swej naiwności uwierzyło,
                          że Polska za 6-lat będzie tygrysem Europy.
                          Przez 25-l wpierniczono nas w ogromne długi,ale oni o tym zapominają ,
                          albo nie chcą o tym pamiętać,że ich wnuki jeszcze będą na te długi zapier..lać,
                          chyba że z Polski wyjadą......"big_grinbig_grinbig_grin
                          --
              • ulisses-achaj Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:35
                Fakty pozostają faktami. dane przytoczone przez Feniksa pochodzą ze źródeł niemieckich. Powód takiego ich przedstawienia już był tu wyjaśniany. Nie propaganda zatem, tylko zastosowanie zabiegu po trosze podobnego do stosowanych na wiadomym forum, tyle że pozbawionego osobistych fiksacji i użytego nie w celu zohydzenia jakiegokolwiek kraju, ale unaocznienia bezsensowności tych ustawicznych, maniakalnych wręcz napaści na Polskę.
                --
                Ulisses
                • fenikss.2972 Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:37
                  wg Zorra te fakty to bzdury smile

no cóż................

ulisses-achaj napisał:

> Fakty pozostają faktami. dane przytoczone przez Feniksa pochodzą ze źródeł niem
                  > ieckich. Powód takiego ich przedstawienia już był tu wyjaśniany. Nie propaganda
                  > zatem, tylko zastosowanie zabiegu po trosze podobnego do stosowanych na wiadom
                  > ym forum, tyle że pozbawionego osobistych fiksacji i użytego nie w celu zohydz
                  > enia jakiegokolwiek kraju, ale unaocznienia bezsensowności tych ustawicznych, m
                  > aniakalnych wręcz napaści na Polskę.

--
                • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 10.06.14, 08:02
                  zgadza sie. Tylko ja caly czas probuje Kogutowi tlumaczyc, ze dobor przykladow przez niego nie zawsze jest trafny i bardzo latwy do zbicia przez strone zainteresowana.
                  Przyklad oplaty za autostrady i dziury w drogach.smirk I to wtedy wyglada na bezsensowna propagande jak kiedys w Trybunie Ludu. Wszyscy czytali i nikt nie wierzyl.
                  ulisses-achaj napisał:

> Fakty pozostają faktami. dane przytoczone przez Feniksa pochodzą ze źródeł niem
                  > ieckich. Powód takiego ich przedstawienia już był tu wyjaśniany. Nie propaganda
                  > zatem, tylko zastosowanie zabiegu po trosze podobnego do stosowanych na wiadom
                  > ym forum, tyle że pozbawionego osobistych fiksacji i użytego nie w celu zohydz
                  > enia jakiegokolwiek kraju, ale unaocznienia bezsensowności tych ustawicznych, m
                  > aniakalnych wręcz napaści na Polskę.

--
        • fenikss.2972 Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 17:36
          a ja myślę że rżniesz głupa, bo nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby zapoznać się z bieżącymi informacjami, jakie wczoraj tu wstawiłem. Albo może to zbyt wielki wstyd mówić o biedzie, korupcji, emigracji i dziurach w rajskich drogach

jeszcze jedna insynuacja jak ta zawarta w tekście i walisz stąd bez żadnych sentymentów

1zorro-bis napisał:

> Ja mam mala swiadomosc kraju w ktorym od....1981 roku zyje?
          > No, gratuluje poczucia humoru. big_grin
          > I dobrego mniemania o sobie i o swojej wiedzy. Na temat Niemiec i Europy.
          > Wiesz co? Mysle, ze Twoja propagandowa wiedza to ma chyba tradycje z...."Trybun
          > y Ludu".smirk
          > Tylko sie zastanawiam, jakim cudem. Byles wtedy za mlody zeby te idiotyzmy czyt
          > ac.big_grinbig_grin
          >

--
          • 1zorro-bis Re: Wiesz co Kogut? 09.06.14, 18:26
            ...."a ja myślę że rżniesz głupa, bo nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby zapoznać się z bieżącymi informacjami, jakie wczoraj tu wstawiłem. Albo może to zbyt wielki wstyd mówić o biedzie, korupcji, emigracji i dziurach w rajskich drogach

jeszcze jedna insynuacja jak ta zawarta w tekście i walisz stąd bez żadnych sentymentów...."

No, tak najprosciej.
            Jak cenzor z...."Trybuny Ludu"
            A ja sie ciebie tak skromnie zapytam: w jakim Ty kraju byles dluzej niz....3 tygodnie?
            Pracowales gdzies za granica chocby z...miesiac?
            To tak dla mojej ciekawosci.smirk

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka