Dodaj do ulubionych

Oj tam, oj tam!

02.07.14, 17:58
Śmiech leczy wszystko. Śmiejmy się więc jak najwięcej. big_grinbig_grinbig_grin

OPISZ PAN BAŁWANA!

Nie znosi zamkniętych przestrzeni, dlatego preferuje przebywanie na świeżym powietrzu. Uwielbia towarzystwo ludzi, dlatego zwykle sypia w miejscach publicznych (na dworcu, przystanku, oraz w tramwaju - zazwyczaj w ostatnim wagonie). Ma tendencję do samoorganizowania się w skupiska pod niektórymi sklepami. Charakteryzuje się w szczególności specyficznym zapachem, długą brodą (o rozmaitym składzie chemicznym), posiadaniem imponującej liczby reklamówek z puszkami oraz bełkotliwą mową. Stopień bełkotliwości mowy menela zależy od stężenia alkoholu w jego organizmie. Stężenie to nie jest stałe, największe wartości osiąga bezpośrednio po terminie wypłaty zasiłku/emerytury/renty. W okresach przejściowych menel swój budżet ratuje tzw. "czesaniem" przechodniów. "Czesanie" jest usługą polegającą na tym, że menel nazywa usługobiorcę "kierownikiem" i kasuje za to dwa złote.

Menel posiada zazwyczaj wieloletnie doświadczenie, często karierę rozpoczynał jeszcze za czasów PRL-u, ucząc się zawodu picia bimbru od towarzyszy ze wschodu. Żyje w zgodzie z naturą, a także z aglomeracją miejską. Często można go spotkać, gdy czerpie pozytywną energię obejmując drzewo, ale także filar dworca lub znak drogowy. Jego cechą charakterystyczną bowiem jest niewielka stabilność pionowa. Dostrzega się zmiany konformacyjne w konfiguracji przestrzennej menela, najczęściej przejście ze stanu wertykalnego w stan horyzontalny. Pozycja horyzontalna charakteryzuje się niskim stanem energetycznym (dzięki czemu jest stabilniejsza) oraz zmaksymalizowaniem powierzchni oddziaływania


nonsensopedia.wikia.com/wiki/Alkoholik
Obserwuj wątek
    • kogucik.2872 Re: Oj tam, oj tam! 02.07.14, 18:22
     big_grin


     Menel polityczny – szuka miejsca, gdzie jest dużo ludzi, a kiedy już je znajdzie to mówi wszystkim, co jest powodem wszelkiego zła w tym kraju.

     Święty Mikołaj – posiada na sobie niemalże wszystko, toteż widzące go dzieci często mylą go ze świętym mikołajem i proszą o prezenty.

     Porno-menel – zazwyczaj leży na ławce i pokazuje publicznie swoje nagie ciało. Gatunek spotykany szczególnie często podczas upałów.

     Toi-Toi-menel – nie wymaga większego omawiania, o jego obecności informuje nas zmysł węchu.

     Petronel – łazi po mieście i zbiera różnego rodzaju śmieci, posługując się tylko sobie znanym językiem. Czasami mieszanka z odmianą Toi-Toi Menel.

     Kursowy – kursuje w kółko w nieskończoność po swojej wyznaczonej trasie. Nikt nie wie, czemu to robi, ale czasem ma właściwości Petronela.
    • sorel.lina Re: Oj tam, oj tam! 02.07.14, 18:29
     Parę przykładów:

     Klasyfikacja geograficzna

     Menele dzielą się na różne gatunki, zazwyczaj przynależność do gatunku wiąże się z zamieszkiwanym terenem. Do najpopularniejszych gatunków meneli należą:

     Menel Polski (Menelus Polonius) – zamieszkuje głównie Polskę. Największe natężenie tego gatunku występuje na Dworcu Centralnym oraz na stacjach warszawskiego metra. Ten gatunek jest bardzo wstydliwy, toteż puszki zaczyna zbierać dopiero po 23.

     Menel Berliński (Menelus Berlinus) – jak sama nazwa wskazuje jest on charakterystycznym gatunkiem dla Berlina. Zamieszkuje głównie tamtejsze dworce, a także SS-Manny S-Bahny. Często można go też spotkać pod budką z kebabem. W przeciwieństwie do poprzedniego gatunku nie jest wstydliwy, toteż może wyręczać leniwych pracowników służb oczyszczania bez względu na porę dnia. 90% Meneli Berlińskich w poprzednim stadium rozwoju było Menelami Polskimi, które zmieniły terytorium łowcze za sprawą Berlin-Warszawa-Expressu.

     Menel Murzyński (Menelus Negrus) – spotykany zazwyczaj w kraju wiecznej szczęśliwości. Charakteryzuje się w szczególności rapowaniem. Często staje na środku placu i grzecznie prosi o dolary. Występuje także bardziej agresywna odmiana tego gatunku, która w przypadku zbytniego skąpstwa proszonych używa skuteczniejszych środków.

     Menel Rosyjski (Menelus Russianicus) – występuje głównie w Rosji i innych krajach byłego ZSRR (Białoruś, Ukraina, itp.) Cechuje go niezniszczalność i zdolność wypijania rekordowych ilości spirytusu bez większego uszczerbku na zdrowiu, i to bez popity. Wielu z nich pędzi bimber od stuleci i dorabia sobie sprzedażą tego trunku na Zachód i innych krajów postkomunistycznych. Menel rosyjski jest bardzo odważny, dowcipny oraz przebiegły.

     Menel polityczny – szuka miejsca, gdzie jest dużo ludzi, a kiedy już je znajdzie to mówi wszystkim, co jest powodem wszelkiego zła w tym kraju.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka