Dodaj do ulubionych

Optymistycznie o wyborach

25.05.15, 19:55
Dwóch kandydatów. Dwie żony, żydowskiego pochodzenia. Co robią wyborcy? Wyborców to g... obchodzi. Cóż za normalny kraj.
Obserwuj wątek
  • jottka Re: Optymistycznie o wyborach 25.05.15, 21:34
   wy się tak, verdana, nie cieszcie, co się odwlecze... w środku kampanii praktycznie jesteśmy, do jesieni zapewne będziemy zdolni uwierzyć w sto rzeczy niemożliwych już przed śniadaniem, że sobie klasyka zacytujęsmile
    • zla.m Re: Optymistycznie o wyborach 26.05.15, 09:48
     triss_merigold6 napisała:

     > Ja również nie. I w sumie nie wiem po co Verdana wyciągnęła takie informacje, s
     > koro nie mają żadnego znaczenia.

     Ja się nie dziwię. Moi dziadkowie ledwo uniknęli holokaustu, ja jestem "mieszańcem", słyszę różne rzeczy (nie do mnie personalnie, wypowiedzi ludzi, którzy nie wiedzą o moim pochodzeniu i sobie pozwalają na rozmaite komentarze) i też się cieszę, że to nie był żaden argument w kampanii. Trochę swoim antysemickim bojówkom PiS sam założył kaganiec wystawiając Dudę.
     --
     5/4 Polaków nie zna się na ułamkach.
    • verdana Re: Optymistycznie o wyborach 26.05.15, 19:39
     Bo to jest istotne - w kraju, gdzie ich pochodzenie miałoby znaczenie, zostałoby użyte do walki politycznej. Nesweek próbował, ale nikogo to nie obeszło. Co oznacza, że nie da sie grać w Polsce antysemityzmem i jest to bardzo pozytywna wiadomość.
   • maadzik3 Re: Optymistycznie o wyborach 26.05.15, 09:06
    ja też nie. Natomiast mocny absmak po pytaniu o Jedwabne w debacie we mnie trwa (wiem że chodziło o to żeby przys...ć Komorowskiemu, ale ten kij ma wiele końców).
    A tak poza tym to chyba udam się na wewnętrzną emigrację. Ja się nie nadaję....

    --
    Pustka w człowieku ma kształt Boga i tylko On może ją zapełnić
     • mary_ann Re: Optymistycznie o wyborach 26.05.15, 23:16
      Nie wiem, czy Cię dobrze rozumiem, ale ja miałam ogromny niesmak, kiedy Komorowski wyciągnął wiersz teścia Dudy w ostatniej debacie, bo moim zdaniem to miało cechy donosiku (pewnie sporo osób rzuciło się googlać, o co kaman).
       • mary_ann Re: Optymistycznie o wyborach 27.05.15, 18:57
        Wiem, że w odpowiedzi, ale to było zejście do tego samego poziomu (rynsztoka). I mam obawy, że obliczone na zdyskredytowanie teścia w oczach tej części antysemickiego elektoratu Dudy, która o teściu jeszcze nie wiedziała.
        Jesli tak, to było to obrzydliwe - bo bezpieczne (ładnie zakryte pretekstem "odpowiedzi"), a jednocześnie wyborczo korzystne.
        • verdana Re: Optymistycznie o wyborach 27.05.15, 20:28

         W tym wypadku Komorowski pokazał - wg. mnie - zwykłe kłamstwo kandydata. Mówił, że nie można Polaków oskarżać o jakikolwiek współudział, dokładnie wiedząc, z przekazów rodzinnych, ze można. Zresztą sporo wcześniej Newsweek napisał o teściu - i to naprawdę było nieeleganckie.
         Jak sie gra antysemicką kartą, to naprawdę należy być wraz z rodziną aryjczykiem od pokoleń. Inaczej ma sie dokładnie to, na co się zasłużyło. Przekonał sie o tym Wasiutyński przed wojną i na dobre mu to wyszło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka