Dodaj do ulubionych

Wyjątkowy brat?

11.06.15, 19:44
kobieta.onet.pl/dziecko/zdrowie/przeszedl-90-kilometrow-niosac-brata-na-rekach-przekonaj-sie-dlaczego/zvqx6z?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=onetsg_fb_styl&utm_campaign=onetsg_fb
I w takich momentach budzi sie we mnie mój wrodzony podły charakter. Czy to jest wielkie poświecenie dla brata? Czy wykorzystywanie brata, aby sie lansować? Czy chore dziecko nie jest tu tylko rekwizytem?
Obserwuj wątek
  • godiva1 Re: Wyjątkowy brat? 12.06.15, 02:48
   Sadzac z relacji medialnych - nie. Ten brat sie od dawna angazuje w rozmaite akcje zwiazane z porazeniem mozgowym, zbiera pieniadze dla fundacji, na ogrody zabaw dla dzieci uposledzonych itp. Jesli chcial uwagi ludzi to nie dla siebie, ale dla chorych.
    • zla.m Re: Wyjątkowy brat? 13.06.15, 18:48
     Po pierwsze - nie wiesz, czy ten młodszy wyraził zgodę, jeśli tak, to w ogóle nie ma się o co szarpać. Po drugie - pomagając ogółowi dzieci z porażeniem mózgowym pomaga też swojemu bratu. Jestem dziwnie spokojna, że ilość kasy, jaka wpłynie na tego akurat dzieciaka będzie wielka, dużo większa niż jakby starszy brat np. ulotki rozdawał. Czy się lansuje? Przy okazji na pewno zyskał trochę sławy, ale czy to było jego celem? Czy jakby skoczył do wody po tonącego, to też byś miała pretensję, że się przylansił?
     • verdana Re: Wyjątkowy brat? 13.06.15, 19:44
      Nie. Naprawdę nie. Dziecko nie rozumie aż tak dobrze konsekwencji swoich działań, aby zrozumieć, że wycieczka z bratem stawia go w dwuznacznej pozycji symbolu, rzeczy. I że ludzie, którzy zachwycają się bratem jednocześnie widzą, jakim to dziecko jest okropnym ciężarem, brat mdleje, ale dzielnie nosi. Innymi słowy, brutalnie mówiąc, ludzie płacą tu za cyrk, w którym młodszy gra rolę ciekawostki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka