Dodaj do ulubionych

Francja - Paryż - aktualne ceny

IP: 213.17.227.* 16.01.04, 11:28
Witam,
Pytanie do osób, które ostatnio były we Francji i w Paryżu - jakie są teraz
ceny najprostszych artykułów spozywczych, bo ja pamiętam jakie były ale we
frankach. Chodzi mi dokładniej o koszt np.: bagietki, wody
niegazowanej,winka, cameberta, biletów na metro, wejścia do Luwru, owoce,
warzywa, słodkości i takie tam pierdułki ......
A może ktoś wie ile kosztuje bilet na pociąg Paryż - Orleans oraz Orleans -
Tours? Kiedy jest błękitna strefa?
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc. Jadę w czerwcu i chciałabym znać aktualne
ceny. Z góry wielkie dzięki.
Obserwuj wątek
    • Gość: hepik Re: Francja - Paryż - aktualne ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 17:16
      Paryż od mojego powrotu jeszcze bardziej podrożał.Wtedy euro było 4,36 Pln
      teraz trochę więcej.Jeśli o finansach-nie opłaciło się też używanie karty
      kredytowej,bo City Bank już wtedy rozliczał po ok.4,60.Aby poruszać się
      środkami lokomocji czyli RER em metrem,autobusem najlepiej kupić Carte
      Orange.Trzeba mieć swoje zdjęcie i wyrabia się to w parę minut na dworcach czy
      stacjach.Do Carty dostaje się bilet tygodniowy lub miesięczny.Można się
      poruszać dowolnym środkiem lok,setki razy wchodząc i wychodząc,łącznie z
      kolejką na Sacre CCuere.W autobusach tylko pokazujesz kierowcy,w metrze wsuwasz
      bilet do odpowiednich szczelin a on wyskakuje a bramnka się otwiera.Optymalnie
      tygodniówkę wykorzystasz kupując ją w poniedziałek.Od czwartku kupić można już
      tylko na następny tydzień.Bilety pojedyńcze,w karnetach i tzw.Visite(dla
      turystów zdecydowanie droższe)Cena zależy od strefy im dalej od centrum tym
      oczywiście drożej.Ja mieszkałem w strefie 4(Maison Laffite)bilet w karnecie-
      2,50 i to był przejazd w jedną stronę .Carte orange 24,50Euro i tydzień
      jeżdżenia w te i we wte..Czyli niby dużo ale licząc wszystkie razy to wyjdzie
      dużo taniej niż w W-wie.Jeśli mieszkasz w samym centrum to Carta kosztuje
      11Eu.Ale czy wtedy warto wogóle jeżdzić?Od Wieży Eifla do Luwr można na
      piechotę.A i na Montrmarte czy Montparnas spacerkiem całkiem przyjemnie.Knajp
      tysiące a może jeszcze więcej.Kawka 2-3 euro,piwo 0,25 najtańsze jakie
      widziałem to 2 euro (Stella) ale może być dużo,dużo więcej-cenniki umieszczane
      są na widocznych miejscach.I przy barze wychodzi dużo taniej niż przy
      stoliku.Tak tam mają.Obiad (danie dnia)-ok.10 euro.Na Montr martrze widziałem
      nawet za 7,50.Internet -ok.5 euro za godzinę.Kawiarenek intern. nie za
      wiele.Jedna jest na pl.Piquale,tuż w sasiedztwie..Sklepy-stasznie
      różnie.Ogólnie jest tak,że liczba przy towarze jest podobna jak w Polsce.Tylko
      u nas PLN a tam euro.W sklepach typu lider price itp.ceny już tylko dwukrotnie
      większe a na niektóre art.tylko 1,5 raza więcej.Pieczywo w małych piekarniach
      droższe niż w sklepie-bagietki ok.0,90,croisanty o,80.Szokują ceny warzyw i
      owoców.Ziemniaki po 1 eu ale kalibrowane i umyte,pomidory 2,50(w
      wrześniu),banany 1,90,ogórki na sztuki po 0,6 ,moules po 3,5 za kilogram(w
      Normandi taniej-tam już widziałem od 1,5)krewetki(targ)w zależności od
      wielkości 3 eu za 10 dg.Piwo za to na naszą (polską) kieszeń-nawet O,45puszka.
      Bilety wstępu-od 5 euro w górę.Średnio można założyć że wyjdzie dycha od
      obiektu.W Luwrze byłem za darmo-pierwsza niedziela miesiąca)EIFLA 10-
      SZCZYT ,DRUGI POZIOM 7 EURO,rejs po Sekwanie 9 euro(1 godz)z pod mostu Pont
      Neuf przewodnik po fr.i ang.
      A tak w ogóle to warto zainwestować w przewodnik Pascala-ok.40 zł to nie całe
      10 euro-jeden obiadzik,a zaoszczędzić można wiele czasu i pieniędzy.Po
      weryfikacji naocznej wszystko się zgadzało,warto-będzie łatwiej.
    • Gość: Adam Re: Francja - Paryż - aktualne ceny IP: 62.111.207.* 17.02.04, 09:16
      Generalnie tani nie jest Nie znam cen pieczywa ale np serki (w zal od rodzaju i
      wagi) kosztuja 1-2 E wino 1,5-5 herbatniki ok 2 wedlina paczkowana po 2 i 4
      plasterki ok 3-5 Piwo ok 1.5 To ceny usrednione z marketu na przedmiesciach
      Paryza Wode mozesz spokojnie pic z kranu w centrum kosztuje ok 2 e
      Teraz ja mam pytanie do CIebie Szukam pracy w Paryzu na ok pol roku Moze to byc
      cokolwiek sprzatanie przerzycanie wegla wynoszenie smieci na czarno Wszystko mi
      jedno i tak tam musze pojechac. Bardzo prosze o pomoc Bede bardzo zobowiazany
      • Gość: zuzka Re: Francja - Paryż - aktualne ceny IP: 213.17.227.* 23.02.04, 12:53
        Będzie mi niezmiernie miło, jak mi napiszesz parę ważnych dla mnie informacji.
        Oto parę z nich:
        - ceny biletów relacji Paryż-Orleans, Orleans-Tours, Tours-Paryż (nie TGV tylko
        normalne)
        - ceny biletów wejść do Luwru, na wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, wieża
        Montparnasse, muzeum Orsay, Centre Pompidou, La Grande Arche, rejs statkiem po
        sekwanie, itp...
        - ceny benzyny (podejrzewam, że w Paryzu są inne niż poza miastem)
        - podstawowe ceny artykułów spozywczych (mleko, bagietka, chleb tostowy, masło,
        jogurty - czyli takie normalne rzeczy)
        - ilość kilometrów z Paryża na Mont Saint Michele (może akurat bedziesz
        wiedział????)
        nie wiem co jeszcze, nic narazie nie przychodzi mi do głowy, ale jak sobie
        przypomne to zapytam

Co do twojej sprawy - nie zaglądałam ostatnio do Polityki, nie pracuję juz we
        Francji od 3 lat, więc nie jestem na bieżąco, ale może ci wysłać ta Polityke,
        tylko który to był numer?
        Pozdrawiam
        Zuzka
          • Gość: leszek Re: Francja - Paryż - aktualne ceny IP: *.w81-48.abo.wanadoo.fr 01.03.04, 18:21
            helow

wiec jesli chodzi o ceny to jest i_ tanio i drogo, w zaleznosci od tego jqk
            chcesz jesc, bo jesli kogos nie przeraza data waznosci na puszce od kukurudzy
            czy groszku 2008 to jeszt spox, ale z zarobkami ws okolicy sredeniej
            francuskiej i mieszkaniem w paryzu zaszalec sie nie da!!!!!

ceny podstqawowe produktow tanich,ale wzglednej jakosci

szynka 1.5 400 GR
            ser zolty 5, E kg
            bagietka 60-90 centow pierwsza cena paryz druga prowincja
            chleb Ciezko kupic dobry ponizej 3.5 za kg
            ziemniaki 2.3 5kg
            Mieso ,jest b drogie, nie mowiac oczywiscie o wolowinie , ja kupuje u chinczyka
            wiec kurczak, skrzydelka 1.6 UDKA 3.2 Wieprzowina, mieso od szynki 4.0 boczek 3
            Warzywa pory 1.6 DO 2.6 pomidory ciezko ponizej 1.8 Marczewka 1.2
            za to wino jest tanie --najtansze po 0.80 za but, calkiem przywzoite po 1.5
            pîwo conajmniej 2.0 za 10 butelek 0.25

jesli chodzi o paryz
            Tygodniowka na metro 14.50 jednorazowy 1.3
            Wstep do Muzeow jest tani Louwre i Orsay 6/10 czyli do 26 lat/ powyzej

na trasie ktora podalas jezdza tylko TGV, ale jeszcze to sprawdze
            nienjest tanio pociagiem bo licz przynajmniej 40 euro wiec lepiej jest pojechac
            autobusem prosto z polski na miejsce; Jak chcesz odwiedzic paryz i pozniej
            pojechac na dol do TOURS na wiekszosci tras przy rezerwacji biletu na dwa tyg
            przed odjazdzem mozna pojechac za 20 euro i to nazywa sie PREMS, sprobuj
            poszukac szczegolow w necie;, jak nie to ja zajrze do boutique SNCF

pokutyke ta mam, kupuje na miejscu, bo bez prasy ciezko na obczyznie

aha i jeszcze pocztowki

najtansze po 25-30 centow
            znaczek 75 centow
            pocxztowki
        • Gość: leszek Re: Francja - Paryż - aktualne ceny IP: *.w81-48.abo.wanadoo.fr 01.03.04, 18:30
          aa

ceny paliwa benzyna 1.1 ropka 0.84 na wieze Eifla wjazd na sam czubek cyba 12,
          na pierwsze pietro 6, Luk chyba po 6 a czy ta Mont Saint Michele to jest taki
          zalmek czy klasztor nad brzegiem morza, w normandi, jzak tak to jest to ladne
          ze 350-400 km

a a jogurty sa super tanie, 2 kg ( 16 kubeczkow ) Dannone lub innych dobrych po
          normalnej cenie 4 euro, w promocjo ktora jesty czasami 3.2
          • Gość: Zuzka Re: Francja - Paryż - aktualne ceny IP: 213.17.227.* 02.03.04, 10:25
            Dziekuje ci Leszku za pomoc,
            naprawde mi sie przydadzą te informacje. Tym bardziej, ze zdecydowalismy sie po
            przeliczeniu wszystkich kosztow (droga do Paryza, pociagi na miejscu), ze
            jedziemy samochodem. Troche to bedzie męczące, ale coz - jestesmy jeszcze na
            tyle mlodzi, żeby dać rade.
            Zastanawiam sie tylko, gdzie moge znaleźć na internecie cenę wstępu na Mont
            Saint Michel, bo tam tez pojedziemy. I do Chartres również. I zamki po drodze z
            Orleanu do Tours ( tam jest po drodze Blois, Chaumont, Amboise). Tak wiec nasza
            podróz będzie cudowna! Dużo zwiedzania w pierwszym tygodniu jazdy - Berlin,
            luxemburg, Orleans, zamki, Tours, Mont Saint Michel, Chartres, i drugi tydzień
            w Paryżu, a wracając do kraju zachaczymy o Prage.
            Jak bede miala jeszcze jakieś pytania, to się odezwę do ciebie Leszku - dobrze?
            Pozdrawiam z zaśnieżonej Warszawy
            Zuzka
            • Gość: leszek Re: Francja - Paryż - aktualne ceny IP: *.w80-14.abo.wanadoo.fr 03.03.04, 18:45
              OK, jak bede mogl to pomoge

jak bedziecie wracac z francji dajcie znac, bo teraz czesto jezdze naz trasie
              Paryz - Poznan, Jak byscie jechali przez Paryz, i jak by to wam odpowiadalo ,
              to chetnie z wamin bym sie zabral z powrotem oczywiscie do paliwa dorzuce pare e

a i jeszcze jedno, jak jedziecie z waswy to jadac przez polnocene niemcy, przez
              swiecko, berlin frankfurt/ men mozecie przejechac przez luxemburg i wcale drogi
              nie nadlozycie; podobno w Luxemburgu wszystko jest tansze przez niskie podatki
              i PODOBNO paliwo jest tansze az polowe niz w niemczech czyli w cenie prawie
              zblizonej do Polskiej; Jak bedziecie jechac samochodem to sprawdzcie prosze ta
              informacje i poprosze z waszej strony o info, podaje mail eltaco@wp.pl

jesli chodzi o Mont blanc to nie wiem czy chcecie tam spedzic noc w hotelu ,
              czy tylko zwiedzic, bo w drugiej opcji we Francji regula jest to ze wstep do
              tego typu obiektow jest zawsze relatywnie tani czyli do 10 euro
              ale czy bedzie strona w necie to nie wiem, ale dokladnej informacji udzieli wam
              biuro informacji turystycznej, rowniez po angielsku, ich adresy znajdziecie w
              przewodniku pascala
              i jeszcze jedno, kupcie sobie nfilmy do aparatu w Polsce bo ich ceny tutaj sa
              wyjatkowo wysokie

przyjemnego zwiedzania i niezapomnianych wrazen
              Leszek

ps; jak bedziecie w paris dajcie znac, moze bede na miejcu
              i odnosnie paryza, jak nastawiacie sie na tani nocleg w hotelu tutaj to MUSce
              wczesniej dokonac rezerwacji, bowiem brak miejsc w tutejszych hotelach to norma
    • Gość: Annmarie Re: Francja - Paryż - aktualne ceny IP: *.crowley.pl 16.04.04, 17:23
      Jeśli chcecie zwiedzać, to bardzo duże oszczędnosci daje Carte de Musee (chyba
      tak się nazywa) - koszt 30 euro za trzydniową (jest jeszcze 1-dniowa - chyba 15
      uro i 5-dniowa - 45). Na trzydniowej zwróciła się nam całkiem i
      zaoszczędziliśmy drugie tyle na tej dla nie-studenta (dokładnie 32,5 euro), a
      na "studenckiej" - 19 euro).
      Można ją kupić w Biurze Turystycznym i w każdym muzeum, które ja honoruje
      (m.in. d'Orsee, Luwr, i wiele innych).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka