Dodaj do ulubionych

jak najtaniej do Berlina????

24.08.04, 11:35
zamierzam pojechać do Berlina na weekend i szukam jakiegoś taniego połączenia:
wyjeżdżam z Poznania mniej więcej po 16. Jakie połączenie wybrać żeby było
najkorzystniej? (mam zniżkę studencką)
Obserwuj wątek
    • ela15 Re: jak najtaniej do Berlina???? 24.08.04, 13:23
      Z Poznania do Kostrzyna a dalej co godzine jezdzi pociag do Berlina
      Luchtenberg.W wekendy jezdzi sie za 21 euro w grupach 5 osobowych ,ktore
      skrzykuja sie na dworcu w Kostrzynie co na osobe wychodzi 4 euro i pare
      centow.Powrot w niedziele tak samo.Pozdrawiam
      • myshen82 Re: jak najtaniej do Berlina???? 24.08.04, 15:22
        dzięki! mam jeszcze jedno pytanie: czy jesteś w stanie podać orientacyjny koszt
        takiej podróży? (chciałabym porównać z ceną biletu EC) wnioskuję, że już
        jeżdziłeś/aś tą trasą...:)
        z góry dzięki
          • myshen82 Re: jak najtaniej do Berlina???? 24.08.04, 16:11
            dzięki jeszcze raz: jadę sama, wracać będę w niedzielę po 19, z Poznania
            wyjeżdżam po 15/16... ze zniżką EC kosztuje 86 zeta, i na pewno jest wygodniej,
            ale nie wiem czy mnie stać (cholerne PKP;))
            czy zdarzało Ci się jechać po południu? chodzi mi o to, żeby gdzieś nie utknąć i
            nie czekać np. 3 godzin...
            i jeszcze parę pytań: czy Wochenende obowiązuje też w piątek? ktoś w poście
            powyżej pisał że da się zebrać chętnych już na dworcu w Kostrzynie i wtedy
            wychodzi tanio. Zdarzało Ci się tak robić? sorry ze tyle pytań, ale bardzo mi
            zależy żeby pojechać i nie przepłacać...

wielkie dzięki!!!
            • ela15 Re: jak najtaniej do Berlina???? 24.08.04, 16:57
              Stacja Luchtenberg jest dosc w centrum,mozna z tamtad dostac sie wszedzie
              ubanem czy sbanem w kilka minut.Zreszta wrzuc www.bahn.de kliknij na rozklad
              jazdy a pokaze ci szczegolowo czym dokad i ile minut trwa ta
              podroz.Wocheendetiket jest od piatku popoludnia,ale dokladnej godziny nie
              znam.W Kostrzyniu na dworcu trzeba w okienku wykupic przejazdowke przez most za
              5 zl.To najprostsza i najtansza podroz do Berlina zwazywszy ze pociag jezdzi co
              godzine i jest naprawde bardzo punktualny.Z Poznania do Gorzowa jedziesz ok.3
              godz,do Kostrzyna ok 45 min i do Berlina ok.1 godz 20 min
              • myshen82 Re: jak najtaniej do Berlina???? 24.08.04, 19:07
                dzieki dzieki dzieki!!!

jeszcze jedno pytanie: pociag startuje juz za granica prawda?
                i jeszcze jedno: czy jesli bede w Kostrzyniu o 19:40 zlapie jeszcze jakis pociag
                do Berlina?
                moze masz jakies namiary na rozklad tych pociagow? bylabym bardzo wdzieczna bo
                pomoglo by mi to zaplanowac sobie podroz...
                dzieki z gory!!!
                jak rozumiem nie ma problemow ze znalezieniem chetnych, z ktorymi kupie
                Wochenende ticket?
                • ela15 Re: jak najtaniej do Berlina???? 24.08.04, 20:54
                  Jest pociag 19.54 w Berlinie 21.28,nastepny i juz ostatni o 21.03 w Berlinie
                  22.28.Pociag odjezdza ze stacji Kostrzyn po polskiej stronie z gornego
                  peronu,trzeba przejsc przez odprawe paszportowa co trwa pare minut.Aby dolaczyc
                  do grupy biletowej trzeba poprostu pytac ludzi.Czy korzystalas z podanego
                  adresu DB i czy cos Ci to dalo.Jest jeszce wczesniejszy pociag bez przesiadki w
                  Gorzowie pospieszny na trasie Zamosc przez Warszawe ,Torun ,Pile ,Krzyz ,Gorzow
                  bezposrednio do Kostrzyna.W Krzyzu jest o 16.30 w Kostrzynie o 18.49 i lapie
                  sie pociag do Berlina o19.03.Jeszcze jakies pytania?Decyzja o wyborze
                  polaczenia nalezy oczywiscie do Ciebie .Powodzenia.Daj znac po powrocie jak
                  poszlo.Powrotne pociagi z Berlina od 4.36 co godzine do 20.36 ostatni(wyjazd z
                  Berlina)
                  • myshen82 Re: jak najtaniej do Berlina???? 24.08.04, 21:40
                    ela!!!!
                    wieeeelkie dzięki!!!! nawet nie wiesz jak mi pomogłaś!!!

strony nie sprawdzalam - zdam sie na mojego znajomego z Berlina, powinien po
                    mnie wyjsc na dworzec...
                    napisze po powrocie jak bylo:)

przy okazji: znalazlam ciekawa strone z transportem (nic dla siebie niestety,
                    bo wyjazd rano ale moze sie komus przydac: www.easyway.pl

jeszcze raz stokrotne dzieki!!!

i moze jeszcze jedno male pytanie: jade na dwa dni, nocleg bede miala. Ile
                    mniej wiecej euro ze soba zabrac zeby nie pasozytowac na moim znajomym? ;))

i jeszcze raz dzieki!!!
                    ( a chcialam jechac EC:( ech...
      • ela15 Re: jak najtaniej do Berlina???? 25.08.04, 14:52
        To zalezy czy ma to byc bulka z maslem czy wyzerka w jakiejs dobrej restauracji
        na Kudamie.Ale mysle,ze za 20-30 euro da sie skromnie przezyc.Komunikacja
        miejska nie jest taka tania.Jezeli chcesz duzo jezdzic po Berlinie to bedzie
        sie oplacalo kupic oneday ticket obejmujacy wszystkie srodki komunikacji
        miejskiej lub np tylko metro + kolej naziemna ,jest tych wersji kilka.50 euro
        powinno wystarczyc ,a z jakimis drobnymi szalenstwami 100.Zycze przyjemnosci.
    • Gość: Ninna Re: jak najtaniej do Berlina???? IP: *.ols.vectranet.pl 02.09.04, 10:08
      w Poznaniu będziesz miała pociąg do Rzepina. W Rzepinie jest przesiadka na
      pociąg do Frankfurtu (Frankfurt/Odra) no i stamtąd do Berlina. Pociąg z
      Poznania odchodzi chyba o 17, ale musisz to jeszcze sprawdzić. W Twojej
      sytuacji (wyruszając z Poznania) będzie to chyba najtańsze połączenia.
      pozdrawiam
      a....we Frankfurcie poszukaj ludzi do biletu grupowego (wochenende ticket),
      wyjdzie Ci o wiele taniej niz gdybyś miała kupować bilet indywidualnie.
    • myshen82 Re: jak najtaniej do Berlina???? 02.09.04, 17:04
      juz wrocilam!
      jechalam polaczeniem poleconym przez Elę
      14.25 osobowy do Kostrzyna z przsiadka w Rzepinie
      18. 03 jest sie juz w Kostrzynie
      i o 19.03 pociag do Berlina Lichtenberg
      20.30 jest sie w Berlinie

za calosc zaplacilam: 13 zl (bilet ze studencka znizka na osobowy) + 4 euro za
      Brandenburg ticket (tez laczony...)
      i jestem bardzo zadowolona, chociaz polska osobowka wlecze sie niemilosiernie...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka