Dodaj do ulubionych

Teufelsberg – opuszczone centrum podsłuchowe w Ber

29.10.19, 12:10
Cześć,
Polecam Wam świetne miejsce na obrzeżach Berlina :)
polaczkropki.pl/2019/10/29/teufelsberg-opuszczone-centrum-podsluchowe-w-berlinie/
Opuszczone centrum podsłuchowe z dużą ilością murali:)
Obserwuj wątek
  • wislok1 Re: Teufelsberg – opuszczone centrum podsłuchowe 29.10.19, 21:22
   Teufelsberg to Góra Diabła usypana z gruzów powojennego Berlina. Po wojnie miasto zostało odbudowane na nowo. A co zrobić z pozostałościami, które zajmują tyle miejsca? Wywieźć do lasu Grunewald. Wyobraźcie sobie, że 800 ciężarówek jeździło codziennie z miasta do lasu z hałdami gruzu. Szacuje się, że wywieźli ponad dziesięć milionów metrów sześciennych szkieletów budynków. Mówi się, że znajduje się tam 1/3 gruzu berlińskiego (około 400 000 budynków).
   Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podsłuchiwała z tego miejsca dużą część Bloku Wschodniego. 800 pracowników w systemie zmianowym analizowało transmisje radiowe. Zapisywali wszystkie rozmowy – nie ważne, w jakim języku były prowadzone. Po wnikliwych analizach dalej przekazywali tylko istotne informacje. Było to ogromne centrum szpiegowskie. Z czasem projekt upadł, a zabudowania uległy dewastacji. Po wojnie alianci za pomocą materiałów wybuchowych chcieli zniszczyć budynki, ale były tak solidne, że się nie udało.


   Z calym szacunkiem, ale ten tekst jest kompletnie bez sensu...
   100% absurdu i braku logiki

   Wedlug niego Hitler przed II wojna szpiegowal Blok Wschodni powstaly po II wojnie,
   a po II wojnie aliantom nie udalo sie hitlerowskiego centrum szpiegowania wysadzic, ale jednoczesnie wywozac gruz stworzyli miejsce na ktorym Hitler przed II wojna je zbudowal...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka