Dodaj do ulubionych

Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne.....

IP: *.ipt.aol.com 21.11.04, 04:28
Proponuje mala debate co warto a w zasadzie z kim warto latać , czyli co na +
a co na -
Co do mojej osoby i moich doswiadczeń :
1. Airpolinia - lecialem spoko , wszystko ok , ale teraz maja klopoty pomimo
ze maja najwieksze zaplenienie samolotow sprzedajac stosunkowo drogie
bilety ,ale majac pare groszy nie moze funkcjonowac linia lotnicza.
Generalnie przestrzegam przed kupowaniem biletow na lato ktore zaczna
sprzedac albo juz zaczeli bo z tej kasy fiannasuja bierzaca dzialalnosc a jak
wiemy zima to lipa i zima dluga , takze kasy moze zabraknac .Kolejny - zadkie
loty . + to wiele destynacjii w polsce .
2. Skyeurope , generalnie ok , tanio ale robia notorycznie jaja z lotów do
Londynu , tzn łacza w ostatniej chwili Warszawe z Karakowem do Londynu i co
za tym idzieok 2 godziny sp to norma !!!!
3. Wizzair - genaralnie bardzo tania linia , maja spro kasy siec rozdaja ,
ale smieszne jest to jakie maja oplaty za lot , do londynu ok 40 GBP ( w tym
pare euro za wystawienie biletu) w 2 str , co jest smieszne bo wiem doskonale
ze w tym najmniej 15 to ich zarobek , czyli ida na zywiol , bilety za 1 grosz
ale reszta kosmiczna , ale generalnie i tak tanio !! Kolejny - to wirtualne
loty , czyli nasprzedaja biletow , a potem oglaszaja ze nane loty do danego
miasta zawieszaja , i tym spodobem eliminuja na wieki ludiz ktorzy im
zaufali !!!
5 . Easyjet - bez nieprzyjemnych niespodzianek , generalnie wszystko ok ale
dosc drogo .Ale jako jedyni wiedza ze w niedziele o ok 20 wiedzie wielu
klientow do Londynu , gdzie inni lataja o 14-16 , wiec drogo ale wiedza jak
sie sprzedac !! nie rywalizuja w poniedzialek a niebotycznej 6 godzinie rano
z innymi paroma liniami ktore odlatuja razem w tym samym czasie do
Londynu !!! Oplaty lotniskowe naprawde niskie , uczciwie , wsiadczy o tym
nawet www.easybus.com , ktory wozi ludzi juz od 1 GBP ( sam wiele razy taki
bilet kupowalem ) na obrzeza Londynu skad juz tylko metrem dalej do
domow !!!!
6. Ryanair - pomimo ze dopiero zaczeli sprzedawac bilety do polski , do
Wroclawia mozna sie spodziewac ze przujmia taka sama taktyke jak Easyjet ,
czyli zaczna szukac kasy tam gdize mozna ja znalesc ( z Wrocka nikt nie lata
nigdzie) . Latalem ta linia wiele razy z Londynu po Europie i zawsze ok !!
Maja uczciwe i niskie oplaty , potrafili mi sprzedac bilet w 2 str a Londynu
do Girona pod Barcelona za 0,01 i 0,01 GBP + platy a te wynisly tylko 18 GBP
w 2 str , co moza powiedziec grosze w porownianiu z tym ile chca wciskac
Polakom inne firmy latajace do Polski !!

To by bylo na tyle , przepraszam ze moje opinie sa oparte w wiekszosci na
lotach Polaka - Londyn .
Czekam na Wasze poinie , i mam nadzieje ze zrobimy tu prawdziwa debate na
zasadzie co w trawie piszczy , albo co świszczy w powietrzu !!!!
Obserwuj wątek
      • Gość: morena Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.04, 19:21
        Mam pytanie dotyczące Wizzair. Chciałabym lecieć z nimi do Londynu na przełonie
        maj/czerwiec. W związku z tym chcicałabym wiedziec:
        -kiedy najlepiej kupić/zarezerwować bilety
        -jaki byłby orientacyjny koszt biletów w obie strony
        oraz ile mniej więcej wynoszą (osobno licząc) opłaty lotniskowe
        A może opłaca się lecieć z innym biurem ?
        Z góry dziękuję za odpowiedzi
        • Gość: Bogdan Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.ipt.aol.com 23.11.04, 23:43
          najtanszy bilet do Londynu to 37 GBP oplat + 5 Euro za tranzakcje .Tyle
          wyniesie cie bilet jak kupisz loty po 0,01 GBP co sie na ich stronie zdaza ,
          ale oplaty maja najdrozdze , zxapewne polowa tych oplat to ich zarobek. Ja bym
          polecal Easyjet jesli tylko odpowiadaja ci miasta z ktorych lataja , doslownie
          na dniach zaczna sprzedawac bilety na ten okres napewno pierwsze beda po 1-3
          GBP , a oplaty maja 30-50 % nizsze ( czyli najprawdopodobniej same oplaty a
          nie dodatkowy zarobiek ) i niedoliczaja smieszne 5 Euro :)
          • Gość: morena Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.04, 12:58
            Dzięki za info!
            Rozumiem że z Wizzair ta cena to bilet w jedna stronę?

Najlepiej pasowałyby mi odloty z Katowic, ale Kraków to też nie tragedia:)
            Jednym słowen Wizzair trochę ździera, a wydaje się być tani?
            Zastanawiałam się też nad Airpolonia lub SkyEurope, ale Sky mają juz wyprzedane
            bilety na interesujące mnie loty!!! (dokładnie 29 maj- wylot- 12wrzesien powrot-
            ewentualnie niewielkie zmiany)

A czy mogłbyś mi jeszcze napisać coś więcej o Easyjet i Airpolonia(koszty itp.)?
            Polskiej strony Easyjet to zdaje się nie mają:)
            • Gość: Bogdan Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.ipt.aol.com 25.11.04, 03:54
              Morena !! cena za wizzair to cena w 2 str , i nie mozna ich nazwac
              zdziercami !! Problem tylko w tym ze jak widzisz ze cos kosztuje 0,01 i w 2
              strone 0,01 to sie nie spodziewasz ceny ok 40GBP + jakies jeszcze 4 GBP za
              transakcje i z zera robi sie 40-pare GBP !! analogiczna sytuacja , kupilem raz
              bilet z Londynu do Girony pod Barcelona zaplacilem rowniez 0,01 w 1 str a calos
              wyszla z wszelkimi oplatami 19 GBP ( ryanair ) w 2 strony !! to samo w
              easyjet , jak jest za darmo lot to wszystko sie zamyka w kwocie ok 20 GBp a nie
              40 pare !!
              Co do Skyeurope to nic niewyprzedali , tylko jeszcze nie zaczeli sprzedawac!!!
              Na razie na lato sprzedaje tylko Airpolonia , ale nie polecam zakupu bo
              bierzaca dzialnosc finansuja z tych biletow i pomimo ze maja dobra sprzedaz ,
              to sie gotouja sami w sobie bo nie maja kapitalu , wiec jak sie ugotuja to
              razem w Twoim biletem !!!!
              Za pare dni Easyjet zacznie sprzedawac na lato , powinno cie wyniesc ok 25-30 w
              2 str total , Wizzair jak wprowadzi to tez nie bedzie zle , bo jak ich znam o
              bilety dadza za darmo a odbija sobie to na oplaach ale i tak tanio !!!
              Ps jeszcze Ryanair ma na dniach zaczac srzedawac do Polski na inne miasta poza
              Wroclawiem , na ktory sprzedaja bilety od 1,99 + male platy !!
              Nie bez znaczenia jest gdzi echcesz ladowac , Luton , czy Stansted , to 2 rozne
              konce !! z Stansted mozesz dojechac na Hendon Central tube station za ... 1 GBP
              + 1 GBP za waliche !!! ze Stansted na Stratford juz za 6 GBP , ale to zalezy
              gdzie sie zaczymasz!!

ps . myslalem ze sie wiecej osob wypowie , bo temat ciekawy , tak mi sie
              wydaje :)
    • Gość: anja do moreny IP: 217.137.90.* 28.11.04, 00:20
      nie mozesz sobie posprawdzac na cen ich stronie i porownac? nie mam takich doswiadczen jak bogdan. korzystam chetnie z wizzair, bo dla mnie polaczenie londyn luton z pyrzowicami (katowice) to idealne. no i wizzair czesto ma swietne promocje. teoretycznie, warto bilet wczesniej kupic, ale ostatnio tak zrobilam, a potem zalowalam, bo moglam kupic ciut taniej. nie patrze na ich oplaty lotniskowe, bo co mnie to obchodzi, tylko na to, ile ja musze wybulic w koncowym rachunku. ja sugeruje sie, z jakiego lotniska te samoloty lataja, bo warto czasem wiecej zaplacic, niz tluc sie z lotniska do miejsca przeznaczenia i placic dodatkowo, albo sie tluc autobusem.
      ja jestem za wizzairem, podoba mi sie ich design, nowe ladne samoloty, mila obsluga. bez wiekszych spoznien, chociaz raz czekalam 3 godz w katowicach, bo wymieniali jakies kolo.
      rynairem lecialam raz do rzymu i przyznaje, ze ta linie nie zrobila na mnie wrazenia. samolot troche... taki wyjezdzony, hehe. taki troche podniebny "ogorek".
      • Gość: Bogdan Re: do moreny IP: *.ipt.aol.com 28.11.04, 05:04
        zgadza sie !! Wizzair jest tani , pomimo mykow z oplatami , martwi tylko coraz
        wiecej informacji ze traca plynnosc ( ilez mozna sprzedawac biletow po 1 zl ,
        nawet podkrecajac troche na oplatach ) . Co do samolotow latalem wiele razy
        Ryanair i zawsze nowka , jak reszta tanich lini , wszystkie maja nowe albo gora
        2-3 letnie !!! a to ze czasem trzeszczy podsufitowka to nie efekt starosci tak
        jest i tyle!!! Co do Wizzair , wszystko pieknie dopuki sie nie kupi na
        WIRTUALNY przelot , czyli taki ktory nigdy nie dojdzie do skutku i co gorsza
        dowiedziec sie o tym pare dni przed odlotem gdzie bilet u konkurencjii bedzie
        kosztowal kilka x tyle .... :)
        • Gość: morena Re: do moreny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.04, 12:59
          Ceny sprawdzę- tak jak juz wcześniej pisałam-w biurze sprzedaży, kiedy zaczną
          sprzedawać bilety( u mnie w "Orbisie" ) a że jeszcze nie ma ruchu w
          interesie, "uprzejma" Pani nie chciała mi udzielić żadnych informacji. A
          strona, cóż sprawdzałam, ale czy nie lepiej jest popytać o opinie innych, tym
          bardziej takich, którzy mają doświadczenie? Taką nieocenioną osobą okazał się
          Bogdan, bo dzięki niemu mam jako takie pojęcie na temat lotów - wcześniej
          zerowe.
          Mnie interesują np. opłaty lotniskowe bo lubie wiedzieć co zawiera cena i na
          czym dany przypuśćmy przewoźnik zarabia lub nie zarabia.
          Ogólny koszt i tak jest najważniejszy.
          Nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził ;)
          Co do lotnisk to i Katowice i Kraków to nie problem.
          Zdecyduję się jednak na Wizzair bo ma chyba najlepsze opinie i jest tani.
          • Gość: Bogdan Re: do moreny IP: *.ipt.aol.com 28.11.04, 15:56
            ale po co isc do biura ?? za zaplacenie karta i wydrukowanie biletu( dziecinnie
            proste ) skasuja Cie z 50-100 zl , bo linie im niec nie placa za
            posrednictwo !! znalezienie taryfy tez est dziecinnie proste , oni nic wiecej
            nie zrobia dla Ciebie bo nie moga !!! ps , niezapominaj ze w tanich liniach
            mozna kupic bilet w 1 str , a wiec czesto w jedna np za 1 zl i zpowrotem tez za
            1 zl ale juz inna linia !! wogole o lotach mozesz sie wiecej dowiedziec na
            www.pasazer.com , tam sa wszystkie najnowsze informacje co sie dzieje na
            polskim niebie :)
            • Gość: morena dzieki za pomoc !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.04, 23:02
              Gość portalu: Bogdan napisał(a):

> ale po co isc do biura ?? za zaplacenie karta i wydrukowanie biletu
              > skasuja Cie z 50-100 zl , bo linie im niec nie placa za
              > posrednictwo !! znalezienie taryfy tez est dziecinnie proste , oni nic wiecej
              > nie zrobia dla Ciebie bo nie moga !!! ps , niezapominaj ze w tanich liniach
              > mozna kupic bilet w 1 str , a wiec czesto w jedna np za 1 zl i zpowrotem tez
              za
              >
              > 1 zl ale juz inna linia !!

No prosze tego też nie wiedziałam - internet to skarbnica wiedzy :)
              Dzięki za stronę, ciekawa i przydatna.
              Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc!
    • Gość: Bogdan Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.ipt.aol.com 30.11.04, 04:40
      to znawu ja , przepraszam tych co powiedza ze przynudzam , ale to co wyprawia
      SkyEurope z lotami do Londynu to kpina !!!!! nie jestem pracownaikiem
      konkurencji , latam czesto i z innych przyczyn obserwuje kokladnosc pzylotow i
      odlotow z lotnisk naokolo Londynu . Jestem ciety na SkyEurope bo sam sie na
      nich naciolem , myslalem ze to byl jednorazowy wypadek , ale ja widze ze to sie
      zdaza kilka razy w TYGODNIU !!! Problem dotyczy lotow z Warszawy do Londynu ,
      notorycznie lot ten jest skasowany a pracownik z Call Ceneter rozbrajajaco
      odpowiada ze nie ma go na czerono czyli nie jest skasowany , jak go nie ma to
      znaczy ze nikt nie kupil biletow - haha , kpina - i po 5 minutach uzyskuje
      info , ze jednak ktos kupil bilet ale malo os i samolot leci z np Bratyslawy
      do Warszawy i dalej do Londynu , albo innym razem z Warszawy do Krakowa i dalej
      do Londynu , a czym to pachnie ?? tym ze tam gdzie samolot dolatuje ludzie maja
      juz nadane miejscowki a tu sie okazuje ze nie maja waznosci bo beda gdzies
      kookoptowywani do innch podroznych ktorzy wlasnie laduaj z np Warszawy i w
      scisku przeprowadzaja po 3-4 podroznych i caly ten cyrk opuznia przylot do
      londynu o 2-3 godziny , oczywiscie samolot ten odleci w dorge powrotna tez 3
      godziny po czasie i tez z miedzylondowaniem , czyli ci ostatni pasazerowia maja
      na karku 5 godzin w plecy i kupe nerwow !!! tak jest co 2-3 dni , tak bylo 29
      XI , tak samo jest 30 XI - juz jest info na lotnisku w Londynie ( 4 rano ) !!!
      kpina , zenada , nie wiem jak to nazwac !!! Rozumie ze cos sie moze stac raz na
      100 lotow ale nie 3 razy w tygodniu !!!
    • Gość: Bogdan Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.ipt.aol.com 30.11.04, 05:04
      Ps . Widze ze AIRPOLONIA szybko sie uczy !! dzis robi ten sam numer !!! jak to
      zalosnie wyglada gdy po wejsciu na strone stansted i odloty widac taki
      komuniakt PLEASE CONTACT YOUR AIRLINE - lotow cala masa , ale komunikat tylko
      dla 2 lotow do stolicy w Polsce . Jednym slowem mozna powiedziec ze sami sie
      wykoncza a w zasadzie swych klientow bo wies sie szybko niesie , a Ryanair juz
      czycha i EasyJet juz zaciera rece !! co do tych 2 lini takie jaja niegroza ,
      jak juz jakis samolot niepoleci to w wyniku powaznego problemu na lotnisku
      albo samolotu !!
      • Gość: isabelle Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.fbx.proxad.net 30.11.04, 10:33
        Mieszkam w Paryzu i latam do Polski SKYEUROPE. Jak na razie nie mialam
        problemow, ale wiem od znajomych, ze juz kilkakrotnie samolot, ktory mial
        leciec do Krakowa wyladowal w Warszawie i odwotnie, samolot, ktory mial leciec
        do Warszawy wyladowal w Krakowie.
        Okazalo sie, ze nie bylo kompletu na dwa samoloty i wszyscy polecieli jednym.
        Potem w Krakowie podstawiono autobus dla pasazerow z Warszawy i odwrotnie.
        Wszystko to odbywalo sie w nocy, bo planowy przylot byl na godz. 24.
        Isabelle

• Gość: Bogdan Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.ipt.aol.com 01.12.04, 03:51
      Taradycyjnie info na 01.XII , lot SKYEUROPE Warszawa Stansted skasowany ,
      Airpolonia to samo ( szybko sie ucza ) KPINA !!!!Mysal ze wszyscy klienci to
      nieroby , i ludzie z niekonczacym sie czasem wolnym , a co jak ktos ma
      przesiadke ,albo za 3 godziny po wyladowaniu idzie do pracy ale kogo to
      przeciez bilet za 1 zl i za mase oplat , a co taniej to niech nie marudza , a
      jak ktos sie nie zalapal za 1 zl to ma prezert z acene BA czy LOt , a oni rece
      zaciera . To co zrobil Easyjet to tylko chwalic bo tylko oni i Ryanair graja
      fer na poziomie drogich lini a robiac to taniej
        • pia.ed Wizzair 07.12.04, 14:00
          W listopadzie byla promocja na linii Malmo-Warszawa-Malmo.
          Podaje to, co mam na wydruku z Internetu.

Malmo - Warszawa:
          Cena przelotu 0,00 sek
          Podatki 256,00 sek
          Oplata manipulac. 49,000 sek /bilet zamawiany na necie, oplata karta 49 sek/
          Pelna cena za przelot 305 sek

Warszawa - Malmo:
          Cena przelotu 0,00 pln
          Podatki 108,00 pln
          Oplata manipulacyjna 23,00 pln
          Pelna cena za przelot 131,00 pln

Wiem ze oplata lotniskowa w Warszawie wynosci 99 pln, jest z jedna z
          najwyzszych w Europie.
          • Gość: Bogdan Re: Wizzair IP: *.ipt.aol.com 07.12.04, 16:09
            Bilet Luton Warszawa , ok 12 GBP to dodatkowy zarobek lini , czyli sprzedajac
            bilet za 1 gr , juz zarabiaja ok 80 zl .....

Cena biletu 21.99 GBP
            TAX 1 Oplata za serwis pasazerski 4.38 GBP
            TAX 2 Podatek bezpieczenstwa 0.56 GBP
            TAX 3 Clo lotnicze 4.88 GBP
            TAX 4 Pasazerska oplata infrastrukturalna 1.38 GBP
            TAX 6 Oplata roznicy cen paliwa 8.63 GBP - zarobek lini

Typ opłaty Opis Total
            CC Oplata manipulacyjna 4.00 GBP - zarobek lini

Cena - łšcznie
            45.82 GBP

W Easyjet bilet z Londynu z tego samego lotniska kosztuje mnie tylko 5GBP
            oplat !!! rozumie ze sa wieksi i maja uklady z lotniskami , wiec rozumialbym
            jakby wizzair mial te oplaty na poziomie 8 max 10 GBP ale nie 21 GBP.Dlatego
            maja ciagle w ofercie loty za darmo bo wcale ona nie sa za darmo , na starcie
            w 2 str maja ok 25 przy bilecie w 2 str
        • ella35 Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne 30.01.05, 00:25
          Mam pytanie. Lece w kwietniu EasyJet Z Berlina do Valencji i z powrotem. I to
          nie sama, tylko z 20 nastolatkami. Wycieczka szkolna. Trochę sie boję jak to
          wyjdzie. Czy oni są punktualni i czy zawsze samolot odlatuje jak w rozkładzie,
          nawet jak sprzedadzą mało miejsc? Obawiam się, że coś nie wypali. Dajcie znać
          co wiecie z własnego doświadczenia.
          • Gość: Bogdan Re: Skyeurope,Easyjet, Wizzair, Airpolinia i inne IP: *.ipt.aol.com 30.01.05, 01:50
            Polecisz na 100 % . Czasem jak sprzedadza malo miejsc to lubia skasowac , ale
            ty juz kupilas 20 a to nie jest malo !!!! Poza tym nawet ze wzgledu na te 20 os
            nieskasuja bo bylby duzy dym . Po raz kolejny firmy typu EasyJet , Ryanair
            niekasuja lotow tak czesto jak male firmy , wiedza jak sie rozwijac maja glupe
            klientow np Brytyjczykow i delikatnie wchodz ana nowe rynki dlatego zawsze
            dolatuja , musi sie juz cos naporade stac by nieylecieli , ale sa na tyle duzi
            i maja na tyle duza siatke polaczen ze szybko cos popprzestawiaja i jakos to
            jest w miare . Oczywiscie mozna sie spodziewac kilkudziesieciominutowego
            poslizgu ale to chyba nie jest problem i prawdopodobienstwo tego jest jak
            powiedzmy 1-5

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka