Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.05, 08:49
Proszę o komantarze: Szwajcaria na wakacje, czy też inne miejsca?
Dziękuję za pomoc i do zobaczenia w trasie.
Obserwuj wątek
    • aseretka Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 10.06.05, 14:23
      Szwajcaria jest piękna i jak sie chce, to mozna tam pobyć za niewielkie
      pieniądze. Np. nocleg wykupiony w Eurocampie w mobilhoumie dla 6 osób po 27
      sierpnia to wydatek 26-51 euro, czyli w najgorszym wariancie wychodzi po
      niecałe 9 euro od osoby. W namiocie nocleg dla 5 osób po 27 sierpnia to koszt
      22 euro. Naprawdę warto pobyć choć tydzień w pięknej Dolinie Lauterbrunnen.
        • tralalumpek Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 11.06.05, 13:45
          Gość portalu: maja napisał(a):

> obawiam się ze nie dożyjesz tego wieku i tyle pięknych widoków cię ominie

postaram sie ciebie rozczarowac i mimo wszystko dozyc, szwajcarie znam wiec
          wiem co mowie a co do pieknych widokow to jest tyle pieknych widokow na calym
          swiecie, trzeba tylko umiec wybierac ktore jako pierwsze warto zobaczyc....

ps
          wspaniale sformuowalas swoj wpis, zazwyczaj nie zyczy sie ludziom rychlej
          smierci ale wiesz przeciez ze to co sie wysyla to sie dostaje, nieprawdaz
            • tralalumpek Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 18.06.05, 07:54
              Gość portalu: maja napisał(a):

> dziękuję za docenienie mojego dpowcipu i inteligencji. i raczej nie
              > przypuszczam, zebyś mnie rozczarowała bo mało ludzi dożywa 90 lat. mam tylko
              > prośbę o podanie adresu tych piękniejszych od szwajcarskich widoków bo jak
              > przypuszczam wszystko jest tylko w sferze twoich marzen podobnie jak dożycie
              do
              >
              > dziewiecdziesiatki

podobnie jak twoje mrzenia o tym ze moglabys byc dowcipna i inteligentna
              wychyl nos z obory a potem porozmawiamy
    • nihiru Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 15.06.05, 12:04
      Byłam w Szwajcarii w podróży poślubnej dwa lata temu, bo akurat tak się
      złożyło, że mieliśmy darmowe lokum w Vispie (niedaleko Zermattu).
      Czas dzieliliśmy pomiędzy zwiedzanie i łażenie po górach (na zmianę, żeby
      zakwasy nie dawały się tak we znaki:0) - było naprawdę świetnie.
      Niestety, mimo darmowych noclegów wakacje wyszły nam drogo - akurat mieliśmy
      kasę i wybraliśmy dość kosztowny wariant, który jednakże pozwolił nam
      maksymalnie wykorzystać czas.
      Przede wszystkim pojechaliśmy samochodem, żeby móc zwiedzić także dalsze
      okolice. Dzięki temu objechaliśmy jez.Genewskie, zrobiliśmy dwudniowy wypad pod
      Mont Blanc a w drodze powrotnej widzieliśmy zamek Neuschwanstein.
    • dunia77 Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 16.06.05, 17:50
      Ja na szczescie mieszkam 60 km od granicy Szwajcarskiej i w sensownych gorkach
      (Berner Oberland) jestem w ciagu 2h. Pisze "szczescie", bo ceny noclegow w
      hotelach sa dosc wygorowane. Jesli jestes na to przygotowany, to polecam -
      piekne widoki (wbrew temu, co twierdza niektorzy, nadal piekne, nawet jesli sie
      juz przedtem co nieco widzialo). Klimaty rodem z Milki: zielone laki, lodowce,
      krystalicznie czyste jeziora i krowki :) Jak dla mnie - urzekajace miejsce na ziemi.
      • vojager29 Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje ... super 17.06.05, 08:30
        tralalumpek 10.06.2005 21:51 + odpowiedz

sadze ze kiedy bede miala 90 lat to bede do szwajcarii na wakacje jezdzic

a co, masz az tak dlugo zakaz wjazdu do Szwajcarii ?

wspaniale miejsce na wypoczynkowo-aktywne wakacje, tak zima jak i latem i wcale
        nie jest drozej niz w krajach sasiednich

np. Anzére- Wallis, tydzien na cztery osoby, dwu-pokojowe mieszkanie, ca. 45 mkw
        cena ca. 460 euro, w najdrozszym okresie letnim 16/07 - 13/08
        16 euro na dzien pobytu / osoba

Francja -
        Valmorel - Savoye, tydzien na 4-5 osob, dwu-pokojowe mieszkanie, ca. 30 mkw
        cena ca. 594 euro, w najdrozszym okresie letnim 6/08 - 13/08

a wiec z ta drozyzna to zwykly mit

• tralalumpek Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje ... super 17.06.05, 08:43
          sorry, zabrzmi glupio ale ceny mi sa obojetne
          kiedy bede miala 90 lat to wynajme sobie pokoj w zielonych alpach i oplace
          szwajcara zeby stal pod oknem i dzwonil na szyi zawieszonym dzwonkiem
          fioletowej krowy milki
          nic wiecej do szczescia nie bedzie mi potrzebne :)
          a teraz pozwole sobie ogladac reszte swiata, faszystowska, krajobrozowo ladna
          ale sa ciekawsze miejsca, szwajcarie moge sobie zatem zostawic na pozniej
                  • vojager29 Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 07:48
                    tralalumpek, no i co z tym podaniem "faszystowskich przykladow" ze Szwajcarii,
                    wymien kilka, moga sie nam przydac

z innej beczki: mieszkasz o "koci skok" od Szwajcarii a do Kopenhagi jezdzisz
                    przez Ystad, to chyba jakos nie po drodze ?

prawda byla jak sie slepy iskal
                    • tralalumpek Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 08:59
                      vojager29 napisała:

> tralalumpek, no i co z tym podaniem "faszystowskich przykladow" ze
                      Szwajcarii,
                      > wymien kilka, moga sie nam przydac
                      >

***pozwol ze taki typ zaczepek pomine, nie bede udowadniac rzeczy oczywistych

> z innej beczki: mieszkasz o "koci skok" od Szwajcarii a do Kopenhagi jezdzisz
                      > przez Ystad, to chyba jakos nie po drodze ?
                      >
                      > prawda byla jak sie slepy iskal

***tak, ja iskajaca sie slepa jezdze do ystad przez kopenhage,

potrafisz podyskutowac bez glupich uwag?
                        • tralalumpek Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 10:26
                          skoro napisales ze bez glupich uwag to poczytaj sobie moj wpis o szawjcarach
                          pare linijek wyzej, nie napisalam tez nigdzie o "nas polakach", szwajcarzy sa
                          tacy jacy sa dla wszystkich obcych
                          prosze, mozemy podyskutowac ale nie znosze slepej upierdliwosci
                            • tralalumpek Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 11:55
                              no to moze po kolei ...
                              - o mezczyznach rozmawiajacych z kobietami w ten sposob jak ty ze mna w tej
                              chwili (i w innych postach rowniez) mam bardzo negatywne zdanie, najprosciej
                              rzecz ujmujac sa dla mnie malo warci

- poczytaj np cos na temat przepisow, prawa dotyczacego obcokrajowcow w
                              szwajcarii zanim zaczniesz mi ublizac na forum

- znalazles sobie chlopca do bicia w mojej osobie na ekranie?
                              moze porozmawiajmy w jakich krajach byles, w jakich krajach zyles i co o nich
                              wiesz
                              zaczepki twoje sa moze dla ciebie i twojego poziomu wesole a dla mnie tylko nie
                              na poziomie
                              • dunia77 Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 12:53
                                > - poczytaj np cos na temat przepisow, prawa dotyczacego obcokrajowcow w
                                > szwajcarii zanim zaczniesz mi ublizac na forum

Ale skoro wiesz, to podziel sie to wiedza, ja np. nie ma teraz czasu przedzierac
                                sie przez szwajcarskie strony internetowe, a chetnie sie dowiem.
                                Bywam czesto w Szawjcarii i zawsze jest fajnie i milo.
                                Znam kilka osob mieszkajacych w Szwajcarii (m.in. Wloszke i dwoch Niemcow) i sa
                                bardzo zadowoleni, szawjcarskie prawo nie nastreczalo im jak dotad zadnych
                                trudnosci.
                                Tak wiec z mila checia poczytam, jesli zechcesz podzielic sie z nami swoim
                                doswiadczeniem.
                                • vojager29 Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 13:20
                                  ja o to tylko caly czas prosze o nic wiecej, o podzielenie sie z nami "zlymi,
                                  faszystowskimi doswiadczeniami"
                                  czy to zbyt wiele ?

ps. tralalumpek, wskaz w ktorym miejscu ci ublizylem bo nie moge odnalezc ?
                                • vojager29 Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 13:23
                                  - o mezczyznach rozmawiajacych z kobietami w ten sposob jak ty ze mna w tej
                                  chwili (i w innych postach rowniez) mam bardzo negatywne zdanie, najprosciej
                                  rzecz ujmujac sa dla mnie malo warci

i to ma byc ta "faszystowska Szwajcaria" ?
                              • aseretka Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 13:35
                                > moze porozmawiajmy w jakich krajach byles, w jakich krajach zyles i co o nich
                                > wiesz

Moja droga, vojager nie musi udawadniać w jakich krajach był, bo jego
                                wypowiedzi dotyczące miejsc ( pomijając czase jego drobne złośliwości ) są
                                rzeczowe i można z nich wiele skorzystac. Niestety nie można powiedzieć tego o
                                wypowiadanych przez ciebie opiniach.

> zaczepki twoje sa moze dla ciebie i twojego poziomu wesole a dla mnie tylko
                                > nie na poziomie

Wszystko zależy od tego, z jakiego poziomu kto patrzy. Jak na mnie to mam już
                                za stare kości, aby dorównać do twojego poziomu.

• vojager29 Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 14:26
                                  jestem uparty i jeszcze raz prosze o przyklady "faszyzmu i faszystowskich
                                  przepisow" we Szwajcarii
                                  a jestem uparty, bo lubie Szwajcarie, znam jezyk niemiecki, z ktorym mam do
                                  czynienia na co dzien i uwazam taki zarzut, rzucony publicznie za mocno
                                  krzywdzacy, to trzeba udowodnic

• ortodox Re: halo mila tralalumpek 20.06.05, 17:02
                                  Nie chce wnikać podobnie jak Ty aaseretko w meritum tego sporu ale
                                  co do wypowiedzi vojagera to mam bardzo często wątpliwości, czy pisze
                                  o miejscach w których był naprawdę. Wręcz jestem pewien, że często
                                  pisze o miejscach, których na oczy nie widział.
                                  Co do przydatności i rzeczowości jego wypowiedzi tez mam odrębne zdanie.
                                  Mogę na życzenie przytoczyć kilka takich kwiatków.
                                  To tylko tak, żebyś nie wpadła w zachwyt, bo trzeba zachować obiektywizm.
                                  Ja akurat w Szwajcarii nigdy nie byłem.
                                  • vojager29 Re: mialem ci nie odpowiadac ale ....... 21.06.05, 07:53
                                    tak krociutko i lagodnie

> Wręcz jestem pewien, że często
                                    > pisze o miejscach, których na oczy nie widział.

wrecz mylisz sie jak zawsze, nigdy nie pisze o miejscach w ktorych nie bylem

i jeszcze jedno: jestes jednak dziwnym typem, znowu zaczynasz drake a ja mam
                                    taki dobry, letni humor, braciszek z miotu wypowiada sie w podobnym stylu,
                                    najwyrazniej brak wam rozrywki, wyjedzcie na wczasy jesli mamusia pozwoli i da
                                    pieniezki, szerokiej drogi

• ortodox Re: mialem ci nie odpowiadac ale ....... 21.06.05, 11:22
                                      Sam widzisz, jak rzeczowo piszesz. No chyba, że tego nie zauważasz.
                                      Rzeczowość tego postu nich będzie potwierdzeniem Twojej "rzeczowości".
                                      Na szczęście w wybrałeś, jak sam zaznaczasz wersje łagodną. Ciekaw jestem
                                      jak wyglądała by wersja hard.
                                      Choć mój post nie był skierowany do Ciebie i wcale nic chciałem Tobie
                                      dokuczyć, ale skoro się odezwałeś, do czego miałeś oczywiście prawo,
                                      to wyjaśniam, że nie można tak jak to zrobiła aseretka, dzielić adwersarzy na
                                      tych co czegoś nie muszą i na tych co muszą, bo....
                                      Liczyć się może tylko rzeczowoś wypowiedzi i argumenty, których w zabrakło.
    • orchidea27 Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 21.06.05, 00:10
      Od kilku lat jeżdzę do Szwajcarii, ale i tak do konca jej nie poznalam. Urzekł
      mnie szczególnie Oberland. Szwajcaria jest pięka. I jeszcze tam mam tyle
      rzeczy do zobaczenia. O moich wspomnieniach ze Szwajcarii możesz przeczytac
      wchodzac na www.wakacje.pl/wsp_info2.phtml?id_wspomnienia=315
      • vojager29 Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 21.06.05, 10:59
        orchidea27 napisała:

> Od kilku lat jeżdzę do Szwajcarii, ale i tak do konca jej nie poznalam.

nie martw sie, nie jestes osamotniona ale w czasie tych wielu pobytow, napewno
        nie odczulas jakiegos "faszystowskiwego" zachowania wsrod tubylcow
        stosunek miejscowych do obcych i to wszedzie, najczesciej zalezy od zachowania
        sie obcych, czyli od nas samych
        • tralalumpek Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 21.06.05, 11:37
          vojager29 napisała:

> orchidea27 napisała:
          >
          > > Od kilku lat jeżdzę do Szwajcarii, ale i tak do konca jej nie poznalam.
          >
          > nie martw sie, nie jestes osamotniona ale w czasie tych wielu pobytow,
          napewno
          > nie odczulas jakiegos "faszystowskiwego" zachowania wsrod tubylcow
          > stosunek miejscowych do obcych i to wszedzie, najczesciej zalezy od
          zachowania
          > sie obcych, czyli od nas samych

buuuuu, kap łezki kap.... rozczuliłam się
          > stosunek miejscowych do obcych i to wszedzie, najczesciej zalezy od
          zachowania
          > sie obcych, czyli od nas samych

ojej jakie wspaniałe zdanie, poparte .... no właśnie czym ono może być
          poparte...podparte może, podparte klapą konia dorożkarskiego

• ennka Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 25.06.05, 14:24
      Nie byłam w Szwajcarii ,więc nie zabieram głosu w temacie wątku.
      Zajrzałam tu ,żeby dowiedzieć się czegoś ciekawgo o tym pieknym kraju.
      Niestety przyjemność czytania zepsuła mi Tralalumpek /swoją drogą , co za
      trafny nick/.
      Nina , podpisuję się pod tym , co napisałaś o w/w.
      Też uważam ,że wypowiedzi tego typu i na tym poziomie ,jaki reprezentuje
      T.,powinny być usuwane.
      Psują one atmosferę i poziom forum ,niczemu też nie służą.
      No , a teraz czekam na "soczyste" epitety naszej Lumpki.
    • cleo_1 Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 27.06.05, 09:28
      Ja, w przeciwienstwie do Ciebie, nie pretenduje do roli guru od Szwajcarow, nie
      udaje, ze cos wiem i nie daje zadnych rad, jak powiedzialam, zajrzalam tu, zeby
      poczytac wrazanie innych osob o Szwajcarii. W swoim poscie zreszta jasno
      napisalam, ze tresc watku komentuje jednym zdaniem, za to Twoje wypowiedzi
      zasluguja na dluzszy komentarz. Kogo to obchodzi, ze interesujesz sie polityka
      i niby wiesz wiecej, skoro ta wiedza, jak widac, jest zbyt cenna, zeby sie nia
      podzielic na forum? Nadal wstawiasz glodne kawalki majace wprawic czytelnikow w
      zachwyt chyba, jak Ty wiele wiesz, i jaka Ty madra jestes, bez podawania chocby
      jednego pojedynczego przykladu na powtwierdzenie swoich tez. Albo jestes
      klamczuchem, albo jestes niedorozwinieta, skoro nie widzisz, CO powinnas
      napisac, zeby sie tu na cos przydac.
      Bez pozdrowien, i bez odbioru. Baw sie w mentora beze mnie, szkoda czasu na
      czytanie Twoich wypocin, dam Ci te satysfakcje (to jest satysfakcja dla takich
      gegaczy ja Ty) ostatniego zdania, jak mowila kiedys mama: ustap, badz
      madrzejsza, co tez czynie.
    • egipt-hotele Re: Co sądzicie o Szwajcarii-do tralalumpki 27.06.05, 09:50
      Proponuje żebyś powiesiła sobie sama ten dzwonek na szyi, aby ostrzegał innych
      przed twoją głupotą. Wypisujesz bzdety o faszyzmie, szowiniźmie i fioletowych
      krowach, a poza zielonymi łąkami nie potrafisz wymienić miejsc, które w
      Szwajcarii ci się nie podobają.
      Podejrzewam ze nigdy tam nie byłaś chociaż masz do niej koci skok. A może
      barani?
      Jeżeli na polityce znasz się podobnie jak na turystyce to nieprzymierzając
      znasz się jak świnia na gwiazdach.
      Marcin
    • sierra_morena Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 27.06.05, 11:06
      hej hej ;))
      wlasnie wybieram sie do Szwajcarii na wakacje - chce bryknac na tydzien w Alpy,
      pochodzic sobie z plecakiem (ale bez rakow czy czekana) i w zwiazku z tym mam
      pare pytan do osob ktore tam juz wedrowaly. Znalazlam trase ktora nazywa sie
      Hintere Gasse bodajze i jest podzielona wlasnie na 7 dni. Niestety nic nie
      pisza o noclegach - czy po drodze sa jakies schroniska czy trzeba by zabrac
      namiot (czego robic nie chce - wole nocowac w schroniskach). A jesli jest to
      trasa z namiotami, to odpada i wtedy czekam na propozycje jakichs innych
      niezbyt trudnych szlakow. I moze wiecie czy warto wykupic legitymacje w jakims
      ichniejszym klubie alpejskim - zeby miec np. znizke w schroniskach. I jeszcze
      jedno pytanko - czy mapy tu w Polsce sa jakos do zdobycia, czy nastawiac sie na
      zakup na miejscu? Aha - jaki dojazd polecacie z Zurichu w Alpy (czy lepiej
      szukac polaczen kolejowych, czy autobusowych?), i jeszcze jedno - czy jedzenie
      zabierac do plecaka, czy w schroniskach mozna sie zaopatrzyc w prowiant?
      bede super wdzieczna za wszystkie rady i pomocne info,
      pozdrawiam ;)))
      • cleo_1 Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 27.06.05, 16:56
        Sierra_MOrena
        przekaze Twoje pytanie do mojego znajomego, ktory mieszka w Szwajcarii, moze
        cos Ci doradzi, bo widze, ze nikt nie spieszy z odpowiedza, choc zupelnie nie
        wiem dlaczego, bo przeciez mamy tu taaaakich specow od Szwajcarii.
        Dam znac, jak cos dla Ciebie znajde.
        pozdrawiam
        Nina

sierra_morena napisała:

> hej hej ;))
        > wlasnie wybieram sie do Szwajcarii na wakacje - chce bryknac na tydzien w
        Alpy,
        >
        > pochodzic sobie z plecakiem (ale bez rakow czy czekana) i w zwiazku z tym mam
        > pare pytan do osob ktore tam juz wedrowaly. Znalazlam trase ktora nazywa sie
        > Hintere Gasse bodajze i jest podzielona wlasnie na 7 dni. Niestety nic nie
        > pisza o noclegach - czy po drodze sa jakies schroniska czy trzeba by zabrac
        > namiot (czego robic nie chce - wole nocowac w schroniskach). A jesli jest to
        > trasa z namiotami, to odpada i wtedy czekam na propozycje jakichs innych
        > niezbyt trudnych szlakow. I moze wiecie czy warto wykupic legitymacje w
        jakims
        > ichniejszym klubie alpejskim - zeby miec np. znizke w schroniskach. I jeszcze
        > jedno pytanko - czy mapy tu w Polsce sa jakos do zdobycia, czy nastawiac sie
        na
        >
        > zakup na miejscu? Aha - jaki dojazd polecacie z Zurichu w Alpy (czy lepiej
        > szukac polaczen kolejowych, czy autobusowych?), i jeszcze jedno - czy
        jedzenie
        > zabierac do plecaka, czy w schroniskach mozna sie zaopatrzyc w prowiant?
        > bede super wdzieczna za wszystkie rady i pomocne info,
        > pozdrawiam ;)))
              • ortodox No to czas na leki ! 29.06.05, 09:44
                A to coś nowego panie vojager, pierwszy raz od dłuższego czasu się ze mną
                zgadzasz. To już spory sukces. Teraz tylko dobre leki i może twój stan się
                poprawi, za jakiś czas oczywiście nie mam złudzeń, że od zaraz.
                Na razie jednak zmień ten spalony nick. Swoją drogą ciekawe, jak teraz
                będziesz się nazywał.
                  • tralalumpek Re: No to czas na leki ortodox 29.06.05, 10:33
                    obserwatorka25 napisała:

> ciekawe dlaczego tak wiercisz sie na dupie, gdybys nie byl ta
                    zwieloktrotniona
                    > osoba za, ktora cie tu uwazam zachowalbys sie inaczej, spokojnie i bez nerw
                    > tylko przylapany na goracym uczynku przestepca wpada w panike
                    >
                    > mysle, ze wszyscy tu bywajacy beda teraz wiedziec z kim maja do czynienia
                    >

podgladnelam ile masz wpisow, zachecil mnie do tego ortodox stwierdzeniem ze
                    masz rozdwojona jazn
                    rzeczywiswcie, twoje wpisy egzystuja od tego postu/tematu
                    a wydawaloby sie ze na tym forum pisza dorosli, wykszatceni ludzie
                    metody ponizej wszelkiej krytyki, gosciu ty nawet nie wiesz co to honor nie
                    wspominajac o tym ze go nie masz
                    • Gość: joker Re: No to czas na leki ortodox IP: 212.51.203.* 29.06.05, 13:08
                      buhahaha tralalumpek już się w tym wszystkim pogubił. ja też nie wiem who is
                      who ale jednego jest dla mnie pewne ze obserwatorka25 i tralalumpek to jedna i
                      ta sama. nie trzeba być polonistą żeby to stwierdzić na podstawie składni,
                      gramatyki, interpunkcji.
                      studiując wpisy naszej doświadczonej podróżniczki nauczylem sie już podążania
                      za jej tokiem rozumowania. wpisany przez bystrą obserwatorkę komentarz "w tym
                      watku tralalumpek, ortodox, cleo_1 to ta sama osoba, nie bierzcie jej na
                      serio bo to jakis frustrat/ka" oznacza ze sugeruje ona tralalumpce nie
                      przejmowanie sie wszelkimi komentarzami ponieważ ortodox i cleo_1 to ta sama
                      osoba. równiez soczysto-pachnące komenatrze bystrej obserwatorki "jest tez
                      takie powiedzenie: ruszone gowno smierdzi" pokrywają sie z
                      chociazby takimi stwierdzeniami tralumpki jak "nie zabraniam ci moich wpisow
                      komentowac a czy brednie czy nie - relatywne czasem sie do podeszwy jakies ...
                      przyczepi, trudno, moze sie z czasem zapach
                      zuzyje a moze wytrze na bruku... ( forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
                      f=184&w=21561453&a=21751680 ) czy też "o ! cos preztylepione do mojego buta sie
                      odezwalo.... i od razu zapach sie w pokoju zmienil...." (
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=14606299&a=15709037 ) wyrażnie
                      lubi kobita ten zapach.

• Gość: L. Re: No to czas na leki ortodox IP: *.ac.at. / 212.88.182.* 29.06.05, 18:45
                        Gratuluje Ci trafnosci spostrzezen. Jak widzisz nad pieknym modrym Dunajem
                        glupota znalazla tez swoje ucielesnienie. Ostatnio opuscilem sie w czytaniu
                        postow pani lumpowej ( z pewnoscia napisala wiele interesujacych a przede
                        wszystkim nowatorskich rzeczy o tym miescie) a tu widze, ze nie jestem jedynym
                        na ktorym " wylewa" swoja milosc do blizniego.
                        Pozdrowienia.
                        L.
                        • tralalumpek Re: No to czas na leki ortodox 29.06.05, 23:16
                          Gość portalu: L. napisał(a):

> Gratuluje Ci trafnosci spostrzezen. Jak widzisz nad pieknym modrym Dunajem
                          > glupota znalazla tez swoje ucielesnienie.

***tak, masz racje, ucielisnila sie i przybrala meska postac

Ostatnio opuscilem sie w czytaniu
                          > postow pani lumpowej ( z pewnoscia napisala wiele interesujacych a przede
                          > wszystkim nowatorskich rzeczy o tym miescie) a tu widze, ze nie jestem
                          jedynym
                          > na ktorym " wylewa" swoja milosc do blizniego.
                          > Pozdrowienia.
                          > L.

****fantastyczna uwaga, coz za soczysta , bezinteresowna , typowo polska
                          zawzietosc a moze jakies "kompleksiontka" np polskiego gasterbeitera z
                          renwegu ...
                      • cleo_1 Re: No to czas na leki ortodox 29.06.05, 18:59
                        Joker:)
                        usmialam sie, masz ciety dowcip, w przeciwienstwie do Lumpa:)
                        Wlasna interpretacja zasad interpunkcji dokonana przez Lumpa faktycznie
                        wprowadzila mnie w blad co do wypowiedzi. Ja rowniez sie gubie w tym
                        bogatym "who is who", czuje sie troche jak w bajce o Brombie i innych, gdzie
                        nikt nie wiedzial, kto jest kim:))))
                        Jedno wiem - ja jestem ja i nie jestem Toba, ani Lumpem:)
                        O czym chyba nie ma sensu przekonywac wielu imion Lumpa.
                        serdecznosci (jeszcze kiedys tu wpadne, zeby zobaczyc, jak sie watek rozwija -
                        a rozwija sie calkiem fajnie:)
    • Gość: joker Re: Dajcie spokój IP: 212.51.203.* 28.06.05, 12:30
      you right orchidea27. dajmy już spokój tralalumpce bo jeszcze się kobita obrazi
      i kto będzie nam dostarczał tak cennych informacji turystycznych jak te, że:*
      # do szwajcarii powinno się jeździć tylko po ukończeniu 90 lat
      # na duńskich mostach nie wolno zatrzymywać samochodów
      # na borholmie można odpoczywać bez granic
      # nie powinno się polecać nikomu leżaka nr 3576 w 1398 rzędzie na plaży w
      lignano
      # w wiedniu jest jeden most płatny w sensie winietki a nie specjalnej opłaty
      # karta kredytowa nie nadaje się do bankomatu
      # warto sobie czasem obejrzeć gazometry
      # po przekroczeniu granicy szw-nor jest piękny kamping wpuszczające korzenie
      # dobrze jest wybrać się na bal noworoczny do wiedeńskiej opery z rysiem
      lugnerem
      # za(dupia)kręty na słowacji są dla masochistów
      # są autobusy (linia bratys-wied) ale nie wiadomo ile kosztuje bilet
      # płacenie za punch między 3,50 a 5,50 euro jest chore
      # nie wiadomo jak się nazywają w danii lody ale w "reszcie ska" nazywaja sie
      Soft Ice
      # zwiedzanie krajów europejskich na rowerze to brak myślenia, szacunku dla
      swojego zdrowia, brak respektu do siebie i innych użytkowników dróg
      # do szwajcarii nie można wjeżdzać bez nalepki pl mimo że ma się białe tablice
      rejestracyjne
      # paddinton leży fantastycznie
      # na islandię można dolecieć samolotem albo dopłynąć promem
      # w islandii pola są niczyją własnością zaś drogi nie są cyt piekielne

ponad to któż nas prostaczków poinstruuje o tym:
      # jak wyglądają zwiędłe orchidee
      # że trzeba wystawiać nos poza własną oborę
      # jak wygląda klapa konia dorożkarskiego
      # że nie wolno szukać kampingów tokiem myslenia leniwca
      # za 5 euro to sknerus nawet nie wypije z tralamumpkiem kawy ale kamizelka
      odblaskowa w austrii kosztuje od 2 do 5 euro
      # zapach gówna na podeszwie może się zużyć albo wytrzeć na bruku
      # co do przyjemności spotkania należy się wcześniej zaszczepić przeciw
      wściekliźnie
      # dyskutować najlepiej pod polskim kościołem
      # że bilet strefowy zawsze w polsce istniał
      # nieświadomość może być rozbrajająco soczysta
      # zapach się w pokoju u tralalumpka zmienia gdy coś się jej przyczepi do buta
      # „ że sztuka jest pewne rzeczy ktora same wchodzą w oko, zwielokrotnione, w
      roznych postaciach oznaczen....trudno je nie zauwazyc” – niestety tej
      instrukcji nie potrafię rozgryźć i ustanawiam nagrodę w postaci uścisku ręki
      prezesa temu, kto potrafi to rozszyfrować

* wszystkie informacje i instrukcje są jak najbardziej autentyczne i pochodzą
      ze wspaniałych postów tralalumpki
      • cleo_1 teraz wszystko jasne 28.06.05, 16:00
        Boze Przejaswietszy:)
        Gdybym wiedziala, ze zaczynam z niepoczytalna, dalabym spokoj od razu. Czemu
        nikt mnie nie oswiecil? Teraz wszystko (wypowiedzi Lumki) stalo sie jasne! Ona
        inaczej, niz bez sensu, nie na temat i od rzeczy - po prostu nie potrafi!:)
        Joker i tak nas posadzi, ze jestesmy jedna osoba.
      • lucja28 Czy jeszcze pamietacie? 07.11.05, 17:22
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=650&w=31595789

cytaty z mody: dziekuje za oswiecenie. naprawde nie rozumiem co jest w
        istocie ukrywajacej sie pod nickiem
        tralalumpek takiego, ze wszyscy podchodza do niej tak emocjonalnie... bo jest
        jak ta kwoka z wiersza Brzechwy ?

Proszę pana, pewna kwoka
        Traktowała świat z wysoka
        I mówiła z przekonaniem:
        "Grunt to dobre wychowanie!"
        Zaprosiła raz więc gości,
        By nauczyć ich grzeczności.
        Pierwszy osioł wszedł, lecz przy tym
        W progu garnek stłukł kopytem.
        Kwoka wielki krzyk podniosła:
        "Widział kto takiego osła?!"
        Przyszła krowa. Tuż za progiem
        Zbiła szybę lewym rogiem.
        Kwoka gniewna i surowa
        Zawołała: "A to krowa!"
        Przyszła świnia prosto z błota.
        Kwoka złości się i miota:
        "Co też pani tu wyczynia?
        Tak nabłocić! A to świnia!"
        Przyszedł baran. Chciał na grzędzie
        Siąść cichutko w drugim rzędzie,
        Grzęda pękła. Kwoka wściekła
        Coś o łbie baranim rzekła
        I dodała: "Próżne słowa,
        Takich nikt już nie wychowa,
        Trudno... Wszyscy się wynoście!"
        No i poszli sobie goście.
        Czy ta kwoka, proszę pana,
        Była dobrze wychowana?
    • agazaka Re: Co sądzicie o Szwajcarii na wakacje 12.11.05, 20:43
      Zdecydowanie polecam Szwajcarie. Noclegi nie sa wcale takie drogie. Ja
      korzystalam z apartamentow wakacyjnych i tydzien wynajmu nie kosztowal fortuny.
      Jedzenie i komunikacja do najtanszych nie nalezaly, ale mimo wszystko warto
      zwiedzic ten kraj. Kraj jest relatywnie maly wiec mozna sobie troche poskakac po
      roznych miejscach nie tracac duzo czasu na podroze.
      Mi zdecydowanie przypadl do gustu Bernese Oberland i na pewno wroce tam przy
      okazji.
      Troche zdjec na zachete - community.webshots.com/album/51773011qxDcNt
      • aseretka Re: szwajcaria-kempingi 01.02.06, 06:37
        Fajny tak:
        www.camping-jungfrau.ch/willko_e.htm
        Jest on podobno jednym z najpiękniej położonych campingów w Europie. Znajduje
        się w dziewiczej dolinie, nieopodal wodospadów Trummelbah. Zresztą cała okolica
        jest tu piękna.
        Czy jednak camping jest tani oceń sam:
        www.camping-jungfrau.ch/preise_e.htm
          • aseretka Re: szwajcaria-kempingi 02.02.06, 07:01
            Jak ty to wyliczyłeś ? Bo mnie wychodzi 8,90 *2 = 17,80, namiot nawet jeśli 15,
            00 CHF + samochód 3,5 razem 36,3 CHF. Aktualny kurs franka szwajcarskiego to
            2,45 zł. Czyli w zaokragleniu to 90 zł. Kurs euro 3,80, czyli wychodzi mi na
            dwie osoby około 24 euro. Czy to jest jednak drogo, czy tanio pozostawiłam już
            ocenie informowanej osoby. Na tym samym campingu, jeśli zajrzałes na podaną
            przeze mnie stronę cena za noc B&B kosztuje 34 CHF od osoby.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka