Dodaj do ulubionych

GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E??

IP: *.p-s-inter.net 14.08.05, 16:32
Pytanie kieruję przede wszystkim do tych, którzy sporo ciepłych krajów juz
zwiedzili i maja porównanie. Gdzie jechać by woda była czysta, ciepła
turkusowa, by był delikatny piaseczek i szeroka plaża?? Czy to jest w ogóle
możliwe? Ja byłam na razie na Makarskiej Riwierze i chociaz byłam zachwycona
wodą to jednak wolałabym piaszczystą plażę, no i więcej miejsca...
Obserwuj wątek
    • bolanca Re: GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E?? 14.08.05, 20:04
      jak bylas w Makarskiej, to widzialas juz najpeikniejsza wode:)))))
      ogölnie möwiac, najpiekniejsza woda jest tam, gdzie sa kamyki, a nie piasek.
      Druga zasada: ladniejsze plaze i woda sa na wyspach. Polecam Ci cala Elbe:
      piekny piasek, czysta woda. W Grecji jest taka przepiekna plaza na wyspie Kos,
      miejscowosc Tigaki (czasami pisza tez Tingaki).
    • bynek Re: GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E?? 15.08.05, 01:14
      Przejrzysta czysta woda i szeroka piaszczysta plaza ? Takich miesc w Eropie
      jest niewiele.Na ogół przejrzysta woda ( widocznośc na 20-30m ) jest tam gdzie
      dno i plaża są skaliste. Czasem można jednak spotkać takie wyjątkowe miejsca.
      Jedno z nich zalazłem w Grecji. Na półw. Sithonia ( środkowy ząb Chalkidiki)
      niedaleko Satri. Niestety sama plaża nie była szeroka, zaledwie kilka metrów i
      na dodatek dośc zatłoczona, głównie przez miejscowych Greków ( akurat był
      weekend). Ciężko było tam łatwo trafić, bo niewidoczna z głównej
      drgi. Trafiłem przypadkiem ale to najpiękniejsza plaża na jakiej byłem .
      Nigdzie już więcej nie spotkałem tak cudownej plaży a zjechałem praktycznie
      całe europejskie wybrzeże (poza Skandynawią). Podobała mi się też plaża w
      jednej z zatoczek na Costa Brava. Jednak tam raczej na brzegu były drobniutkie
      kamyczki a nie piasek.
          • murcia5 Re: GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E?? 16.08.05, 20:06
            > Nigdzie już więcej nie spotkałem tak cudownej plaży a zjechałem praktycznie
            całe europejskie wybrzeże

czy ty przypadkiem nie masz rozdwojenia jaźni ?
            zanim coś nabazgrolisz zastanów się, tu są ludzie (pomijając mnie, więc na mnie
            nie licz), którzy też coś widzieli

> Jak widać niewiele masz do powiedzenia na ten temat.

widzisz, ja nie muszę jeździć palcem po mapie szukając morza, ja nad nim
            mieszkam i widzę go na codzień z tarasu, tobie pozostaje tylko mapa i wybujała
            fantazja

> Wcale mnie to nie dziwi, skoro jesteś "vojagerem palcem po mapie".

czy ty przypadkiem nie masz rozdwojenia jaźni ?
            • bynek Jestem zaszczycony !!! 16.08.05, 22:42

W całej swojej karierze forumowicza dokonałeś 2 (słownie dwa) wpisy
              (przynajmniej jako murcia5). Obydwa skierowałeś do mnie!?
              Czy ty mnie nie przeceniasz? Naprawdę nie znalazłeś godniejszego adwersarza?!
              Może to miłość o od pierwszego "przeczytania" ? ;))).
              No chyba, że specjalnie dla mnie wybrałeś sobie nowy nick.
              To też mnie trochę buduje, bo trzeba sobie zadać trochę trudu ...
              To wszystko z mojego powodu? Jesteś rozkoszny ;)))
              Ciekaw jestem czy 3 wpis będzie też do mnie a może ty się po prostu nudzisz.
              Znam takiego jednego na tym forum, który się ciągle nudzi, nie ma co robić i
              ciągle chce ze mną gadać. Jeżeli tak, to może opiszesz swoją plażę, którą
              widzisz z tarasu, bo taki jest temat wątku. Oczywiście, jeżeli jest piękna.

• aska2000 Re: GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E?? 16.08.05, 14:35
      Sporo fajnych propozycji "plażowych" już padło- ja też mam swoją - Portugalia :-
      ))
      Piaszczyste plaże, część całkiem szerokich, inne pochowane w zatoczkach, no i
      te cudowne kontrasty: skaliste klifowe urwiska, wysokie na kilkadziesiąt
      metrów, a w dole Ocean...Fakt, zimnawy, ale to chyba jedyny minus..:-)

Poza wieloma bardzo znanymi (Praia de Falesia z czerwonawymi skałami chociażby-
      na Algarve) jest mnóstwo takich, które można "odkryć" własciwie dla siebie (no,
      prawie, w sezonie o zupełny spokój jednak ciężko..;-)

Może i obiektywna nie jestem,ale Portugalia jest naprawdę niesamowita i choć
      doceniam uroki (nie tylko plażowe, zresztą ;-) wysp greckich, wybrzeża
      Adriatyku, hiszpańskiego, francuskiego czy włoskiego wybrzeża Mare Nostrum- to
      jednak dla mnie absolutnie magiczne są właśnie portugalskie plaże- może to ten
      wpływ Oceanu..?
      Nie wiem, ale gorąco polecam ..!
      pzdr :-))
        • bynek Re: GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E?? 16.08.05, 22:51
          Nie chcę być źle zrozumiany. Portugalia to piękny kraj i ma piękne wybrzeże.
          Jednak to jest ocean. Woda w nim nie jest specjalnie ciepła, ani przejrzysta.
          Często są tam spore wiatry i fale. Świetnie pływa się tam na desce.
          Plaże są ładne szerokie i piaszczyste ale woda bardziej przypomina Bałtyk niż
          morze śródziemne. Plaży o których piszesz na wstępie, nie znajdziesz w
          Portugalii.
          • Gość: Kasiunia DZIĘKI BYNEK IP: *.p-s-inter.net 16.08.05, 23:19
            dzięki, ze poświęcasz swój czas na pisanie o plażach ;-) ktoś tu sie chyba
            Ciebie czepia i nabija sie z tego, że zjeździłeś całe europejskie wybrzeże... A
            może Ci po prostu zazdrości? Mam pytanko, jak oceniasz Riwiere Makarską w
            stosunku do innych miejsc?? Ja z ciepłych mórz byłam tylko nad tamtejszymi
            wodami...(na razie;-)
            • bynek Re: DZIĘKI BYNEK 17.08.05, 00:03
              Byłem oczywiście na Riwierze Makarskiej także. Nie wiem o jaką ocenę Tobie
              chodzi.Cała Chorwacja jest piękna i krajobrazowo to jedno z ciekawszych
              miejsc w Europie. Okolice Makarskiej to blisko 2000 góry spadające niemal do
              morza. Uwielbiam takie miejsca gdzie wysokie góry sąsiadują z czystym morzem.
              Woda w Chorwacji jest przeważnie bardzo przejrzysta i czysta. To dzięki
              skalistemu wybrzeżu. W dodatku jest bardzo ciepła ( choć nie tak jak w
              Grecji). Sama Makarska to miłe i spokojne za dnia miasteczko, pięknie położone
              w cudnej zatoce. W okolicy sporo miejsc do gdzie można popływać ale plaże
              kamieniste. Całe chorwackie wybrzeże jest bardzo ciekawe i trudno
              po Chorwacji zachwycać się wybrzeżem w innych miejscach w Europie.
              No, ale to są moje odczucia i nie każdy musi uważać tak samo. Moim zdaniem
              nie łatwo znajdziesz coś co przyćmi chorwackie wybrzeże. Trzeba jednak
              próbować .
            • Gość: bah7 Re: Plaże w Europie... IP: *.crowley.pl 17.08.05, 08:17
              > Mam pytanko, jak oceniasz Riwiere Makarską w stosunku do innych miejsc??

Choć to pytanie nie jest do mnie, ale akurat parę dni temu właśnie o tym
              pisałem na Forum...

To oczywiście kwestia gustu, ale są tam różne plaże - mnie się bardziej
              podobają takie...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=201&w=27186345&a=27296840

...niż takie...

user.uni-frankfurt.de/~dalen/Croatia/Makarska1.jpg

W HR jest wiele pięknych plaż, jednak piasku na nich mało...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=2843088&a=27118584

Ale, jak już Ci pisałem, jeszcze bardziej podobają mi się plaże na Sardynii...

www.buxis.it/en/lamaddalena.php

www.trekearth.com/gallery/Europe/Italy/Sardegna/Nuoro/Cala_Gonone/

...i na Korsyce - jak w tym wspaniałym Fotoalbumie...

www.evm.fr/newcatalog/zzejscript/corse02nw/piana8.htm

O europejskich plażach pisałem na Forum wielokrotnie (E, F, GR, I, HR) -
              najbardziej zachęcam Cię do obejrzenia fotek, które zamieszczałem w swoich
              postach i wyrobienia sobie własnego zdania...

Pozdrawiam

bah7
          • aska2000 Re: GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E?? 17.08.05, 10:45
            Ależ Bynku- masz całkowitą rację co do temperatur w Oceanie (zresztą był tu
            nawet niedawno wątek poświecony temu tematowi, mozna poszukać :-)
            Jest wręcz (dla mnie, ciepłoluba :-)) masakrycznie zimny (hehe- 21/22 st. u
            wybrzeży Portugalii to jednak chyba nasz Bałtyk po baaardzo upalnym sezonie,
            czyli nie w tym roku, prawda??)
            Popływac w naprawdę przyjaznych ciepłych wodach to można np. w Morzu Egejskim u
            wybrzeży Turcji (płw. Bodrum- polecam :-)) - wtedy 25-27 st. gwarantowane , no
            ale pomimo wszystko- dla tego kraju a i plaż (widoki!!! + piaszczyste, szerokie
            plaże :-)) wracam już za niecałe dwa tygodnie do Portugalii, a najchętniej
            przeniosłabym się tam na stałe :-)))
            pzdr
    • Gość: Plażowicz Re: GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 00:30
      Bardzo dużo pięknych plaż jest na Majorce - jest tam prawie każdy ich rodzaj -
      na zachodzie - jak w Chorwacji - góry i często kamieniste plaże, północ i
      południe to plaże trochę jak na Bałtyku (oprócz temperatury wody oczywiście) -
      duże i rozległe plaże i tłumy ludzi, najlepszy jest chyba wschód - małe
      zatoczki z bialutkim piaskiem łagodnie schodzące do wody. Z dużych plaż
      najlepsza jest Es Trenc na południowym wschodzie - rewelacja - brak hoteli i
      super piasek.
      Oprócz Majorki sądzę że jedną z najlepszych rozległych plaż w Europie jest
      plaża Fallasarna na zachodzie Krety - dość płytka woda, brak zabudowy wokół a w
      tle majestatyczne góry - super widok - załączam link do zdjęcia:
      mishami.image.pbase.com/u7/bluewhite/upload/1190454.FALASARNA.JPG
    • dunia77 Re: GDZIE SĄ NAJPIEKNIEJSZE P L A Ż E?? 25.08.05, 08:25
      Jedna z najladniejszych plaz w basenie srodziemnomorskim jest moim zdaniem plaza
      w Zatoce Alcudyjskiej na Majorce. Ladnie plaze i czyste morze sa rowniez w
      Tunezji. Dobra slawa cieszy sie Sardynia (ale jeszcze nie bylam). We Wloszech
      najbardziej podobala mi sie plaza w Grottamare.
      • g_shark Re: Czy ktoś mi jeszcze coś ciekawego poleci? 07.09.05, 12:38
        Gość portalu: Kasiunia napisał(a):
        > Chce piaseczku no i czystej, ciepłej wody...

Ja do tej pory nie poznałem zbyt wielu europejskich plaż, ale jeśli chodzi o
        piaseczek i czystą ciepłą wodę to chciałbym zareklamować 3 miejsca (regiony
        wspomniane przez poprzedników, ale konkretne miejscowości już inne),
        zilustrowane moimi własnoręcznymi fotkami.:

Costa Brava miejscowość Empuriabrava - wspaniała piaszczysta plaża, chyba nawet
        szersza niż te nad naszym Bałtykiem, w oddali widać Pireneje:
        www.album.com.pl/zdjecie.php?p=23&al=5813
        www.album.com.pl/zdjecie.php?p=26&al=5813
        Rodos, plaża Tsambika - duża piaszczysta plaża (rzadkość na Rodos!) pięknie
        położona wśród gór, woda lzurowa (na zdjęciu 2 widoczki na plażę z góry Tsambika):
        www.album.com.pl/zdjecie.php?p=76&al=9881
        www.album.com.pl/zdjecie.php?p=74&pns=18&al=9881

Majorka, zatoka Badia de Palma - plaża niezbyt szeroka, a wokół hotelowisko, ale
        morze cieplutkie, płytkie i spokojne, a na dodatek piękne zachody słońca:
        www.album.com.pl/zdjecie.php?p=54&al=2398
        www.album.com.pl/zdjecie.php?p=55&al=2398
        I to by było na tyle...
      • Gość: xxx Re: Czy ktoś mi jeszcze coś ciekawego poleci? IP: *.rwe.com 07.09.05, 12:57
        Portugalia juz byla, ale potwierdzam, ze krajobrazowo bardzo malowniczo, choc
        woda zimniejsza niz w baltyku
        Kreta - lista jest bardzo dluga
        Sycylia - rownie dluga lista
        zachodnie wybrzeze wloch (toskania), a poludniowo-zach nie dotarlismy jeszcze
        Chorwacja - okolice primoste, wyspy, ok. Dubrownika
        Holandia - ogromne piaszczyste plaze, ale troche nudne (monotonne) i woda
        chlodna, z pogoda tez roznie...
        UK, Brighton - jak ktos lubi urok minionej swietnosci i zabawe (plazowych
        walorow raczej brak, choc plaza zatloczona przy cieplejszej pogodzie).

to tyle...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka