Dodaj do ulubionych

GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowska

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.10, 17:53
Czy ktoś z Was ma jakieś informacje na temat tej inwestycji? Jakie są ceny
mkw? W ogłoszeniach widać 5231zl brutto, ale wcześniej były inne. Może jest
ktoś, kto już kupił? Jakie ceny udało się Wam wynegocjować? O tym deweloperze
niewiele piszą, to dobrze, czy źle?
Obserwuj wątek
                • Gość: jurek Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.10, 22:45
                  Akurat tym bym się nie przejmował, bo obok, dosłownie parę metrów dalej,
                  powstanie WIELKIE osiedle TBS. Nie wiem, czy to dobrze, bo na tych osiedlach nie
                  ma garaży podziemnych i paców zabaw. Skoro budynek GANTa nie będzie ogrodzony,
                  to np. plac zabaw będzie zawalony TBS-owcami, a miejsc parkingowych przed
                  budynkiem wolnych też się zapewne nie znajdzie... Będzie prawdziwa walka :)
                  Lepiej brać z 5 miejscami parkingowymi w garażu podziemnym, na wszelki wypadek
                  :) Co do Murapolu, to problemy były tylko na początku, teraz wszystko jest ponoć OK.
                  • Gość: Xawery Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.umwd.pl 22.01.10, 14:06
                    Nawiązując do tematu budowy przez TBS WIELKIEGO OSIEDLA dowiedziałem się w
                    Biurze Rozwoju Wrocławia że osiedle TBS-u na Pomarańczowej będzie budowane na
                    działkach o numerach: 58/9, 63/5, i 70/9. Link z numerami działek w załączeniu.
                    sip.um.wroc.pl/agsjarc/mapviewer.jsf?width=1048&height=659
                    Zastanawia mnie tylko co będzie w przyszłości na działce 25/5? Może ktoś z
                    czytających tą informację posiada taką wiedzę?

Pozdrawiam wszystkich :)
                      • Gość: karol Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.10, 19:22
                        Powiem wam, że jeśli tam ma być ulica wyłożona płytami, to nie kupujcie
                        mieszkania! TAM SĄ PŁYTY! Pojedźcie i zobaczcie. TRAGEDIA, nie da się jeździć.
                        Myślałem, że zrobią tam drogę, ale jeżeli GANT twierdzi, że będą płyty, to nie
                        dość, że droga jest wąska, to jeszcze TRAGICZNA. Widzę, że budują bez pomysłu,
                        żeby tylko szybko sprzedać i jak najwięcej wyciągnąć. Ulicę można znaleźć na
                        emapy.com/wroclaw/. Jeżeli ktoś chce mieszkać na Stabłowicach, to
                        radziłbym się wstrzymać z zakupem. Niedługo ceny tam będą dużo niższe, ponieważ
                        kolejni deweloperzy zaczynają tam budować - GEO i MILART. Na Ganta mówią też
                        KANT, więc z nimi trzeba ostrożnie.
                        • Gość: Kala44 Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 18.01.10, 20:11
                          Nie broniąc inwestycji to bez przesady to tylko kilkanaście metrów drogi.
                          Jeszcze w ubiegłym tygodniu Pani mówiła o możliwości wybudowania jednak drogi
                          asfaltowej - ale przynajmniej nic chyba na razie z tego nie wyjdzie.
                          A wiecie jak będzie z kanalizacją i innymi mediami? Czy jest możliwość że np
                          miasto wydaje pozwolenie na budowę a nie zapewnia podłączenia tych mediów do
                          końca inwestycji?
                          • Gość: karol Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.10, 21:10
                            Jak uważasz :) Skoro deweloper na początku inwestycji nie zadba o drogę, to nie
                            zrobi tego nigdy (zobacz sobie na forach tematy pokrewne) tym bardziej, że
                            spółka-córka Ganta, odpowiedzialna za inwestycje, zapewne przestanie istnieć.
                            Twój wybór, jeśli chcesz jeździć po dziurach 3km/h przed wyjazdem do pracy i
                            wracając z niej. Pewnie będą się robiły tam niezłe korki, bo nikt nie będzie
                            ryzykował utraty zawieszenia na takiej drodze. Nie wiem jak z kanalizacją i
                            mediami, ale o to raczej byłbym spokojny, bo inni deweloperzy też będą musieli
                            mieć przyłącza.
                            • Gość: Rych z tych Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.10, 21:35
                              no nie dramatyzujmy tak z tą drogą. Nie jest to jakiś zabójczy odcinek. Przede
                              wszystkim trzeba brać pod uwagę chyba cenę i sam wygląd mieszkań. Co komu
                              odpowiada. Poza tym nie słyszałem jeszcze ,żeby ktoś budował najpierw drogę a
                              potem ciężarówami jeżdził po niej na budowę.Jeżeli zbierze się kilka inwestycji
                              różnych develów w tym rejonie to moim zdaniem będzie to wreszcie fajna
                              okolica.Co do samego ganta to może nie jest zawsze taki rewelacyjny ,ale obecnie
                              chyba najbardziej wiarygodny na rynku. Nie kupuje tam mieszkania ale z
                              ciekawością poczekam na rozwój tej sytuacji.
                              • Gość: Kala44 Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 18.01.10, 21:53
                                No racja ta ulica to minus, lecz od osiedla do ul. Świeżej która to już jest
                                ulicą szerszą i asfaltową jest 200 metrów :) Ale warto słuchać wszystkich
                                krytycznych uwag. Gant sprzedaje tam mieszkania na zasadzie 10% w ciągu miesiąca
                                i resztę dopiero po odbiorze technicznym budynków - mało developerów to stosuje.
                                GEO który sprzedaje mieszkania przy ul. Głównej już ceny ma o wiele wyższe.
                                Millart hmmm ciężko powiedzieć ile będzie chciał - ta inwestycja ma się za
                                kilkanaście miesięcy dopiero rozpocząć Na początku miałem duże wymagania co do
                                mieszkania we Wrocławiu. Biorąc z czasem pod uwagę ceny, lokalizacje, warunki
                                płatności, prowizje pośredników na rynku wtórnym i podatki, warunku kredytowania
                                itd itp....inwestycja ta to jedna z nielicznych możliwości dla mnie zamieszkania
                                w nowym, w miarę dużym mieszkaniu i droga 200m. nie będzie dla mnie stanowiła
                                dużej przeszkody.
                            • Gość: Jaa kolejni idioci na dziury w ziemii IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.10, 12:44
                              Widze jeleni w Polsce nie brakuje. GANT kant, ceny nadal z kosmosu (5200-6100)
                              za dziure w ziemii :) a jakosc wykonania bardzo slaba. Na jednej ich inwestycji
                              ludzie czekali 2 lata na akty wlasnosci.

Co do drogi to dokladnie popieram kolege. Jesli deweloper (a to jest jego
                              obowiazek) nie wybuduje drogi a pewnie nie wybuduje skoro ma sie tam budowac
                              trzech innych to zapomnijcie o drodze przez najblizsze 5 lat. Identyczna
                              sytuacja byla na Gaju. Najpierw pobudowaly sie wszystkie osiedla a dopiero potem
                              raczyli zrobic dojazd - 5 lat w blocie, dziurach i kamieniach. Bez terenowki
                              bylo ciezko.

Ludzie pomyslcie troche. Ceny spadaja i spadac beda, deweloperzy budowac musza a
                              wy sie rzycacie jak idioci na dziure w ziemii bo Gant dal super cene 5000 gdzies
                              na krancach miasta gdzie ani komunikacji, ani infrastruktury, ani przedszkoli,
                              pola, wiocha, bloto. A potem sie dziwicie ze ceny sa wysoki. Jak w tym kraju
                              mieszkaja tacy idioci to sorry nie ma sie co dziwic.
                              • Gość: ww Re: kolejni idioci na dziury w ziemii IP: 82.160.135.* 20.01.10, 00:23
                                Jeżeli chcesz czekać i kupić mieszkanie w tym rejonie za 6,7 tys./metr to proszę bardzo. Kolega widze nie jest zorientowany co do cen we Wrocławiu - wystarczy wykonać kilka telefonów do innych developerów i popytać o cenę i dostępność mieszkań....zobaczysz wtedy co ile kosztuje. Murapol obok? Zgadza się zaczynał od 4 300/metr teraz ma 4600, ale chyba nikt przy zdrowych zmysłach,nie kupi mieszkania od tego developera. Wieszczenie spadku cen też nie jest trafne, bo przecież tak jak ktoś słusznie zauważył, nie będzie się to opłacało. I to nie tylko developerom ale i ich podwykonawcom, bankom, pośrednikom finansowym itp.itd.
                        • Gość: savage Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.stom.am.wroc.pl 19.01.10, 10:45
                          Drogi Karolu - co ty pieprzysz... jaki KANT?

Zobacz sobie na inwestycje GANTa w całej Polsce i poczytaj troszeczkę zanim cokolwiek napiszesz.

GANT wbuduje drogę wewnętrzną z kostki brukowej na 1000%. Wczoraj kupiłem u nich mieszkanie i jestem BARDZO zadowolony z ceny (wytargowałem z żoną naprawdę dużo;))) jak i podejścia do klienta - rewelacja.

Do tego mogę powiedzieć, że zmienili dla mnie umowę na moją korzyść (chodzi o spłatę 90% w późniejszym terminie)

Do tego wiem, że miasto Wrocław zobowiązało się do wybudowania drogi do Kosmonautów w 2 lata od rozpoczęcia budowy.

P.S. nie czytajcie bzdur pseudo kupujących, że mieszkania potanieją - co z tego, że buduje się Milart czy inny deweloper - ceny będą WYŻSZE i to bez garaży ;) Milart nie buduje garaży zamykanych.
                          A cena 18000 za zamykany garaż (prawie 20 m^2) to jest zaj. cena.

Pozdrawiam ;)
                          • Gość: Jaa Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.01.10, 12:52
                            Sam poczytaj o GANCIe co ludzie pisza. Moze nie mieli takich wpadek jak Profit
                            gdzie albo w mieszkaniach byly trujace posadzki albo substancje ropotworcze w
                            kranach ale gant buduje raczej ze slabej jakosci materialow a drogo (patrz
                            Kamienna) - tam miejsce postojowe (nie zamykane) w garazu kosztowalo 40.000 wiec
                            nie porownuj w ten sposob bo to go... nie porownanie.

Co do obietnic o drogach tez bylbym ostrozny. Jestes napalony bo kupiles ale za
                            te 2 lata kiedy Gant bedzie oddawal inwestycje ceny beda juz na innych, nizszych
                            poziomach, bo spadki cen w ciagu najblizszego roku, dwoch sa nieuniknione. A
                            cena wyjsciowa 5000 za mkw gdzies na wygwizdowie to zadna rewelacja za dziure w
                            ziemi bo dla porownania Murapol sprzedawal za 4300 juz pol roku temu (jak jest
                            teraz nie wiem).
                      • Gość: Mellymonka Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.10, 21:43
                        witajcie . dobrze,że się zaczęła dyskusja na temat tej budowy.Zastanawiam się
                        właśnie czy nie wybrać się do ich biura.Widziałam wizualizacje tego osiedla i
                        jak to zwykle bywa na takich wizualizacjach wszystko wygląda nieźle.Zdaję sobie
                        jednak sprawę z tego ,że na pewno będą różne niedogodności. Np dotyczące
                        parkingów. Jak myślicie opłaca się kupować miejsce na tym parkingu podziemnym?
                        • Gość: Janek K. Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.10, 22:22
                          Ja bym od nich nie brał. Przynajmniej na razie. Za pół roku obniżą ceny, bo
                          zmusi ich do tego Milart. Milart jest tańszym deweloperem niż Gant, a w 2
                          kwartale zaczyna budowę mieszkań na Stabłowicach. Poza tym Gant słynie z
                          obniżania cen (patrz Opolska), z resztą na Stabłowicach cena też była na
                          początku dużo wyższa. W okolicach wakacji cena powinna tam być w granicach
                          4300/mkw (taka, jaka jest w Murapolu, budynek obok budowy Ganta, mimo, że
                          Mruapol budynek ma ładniejszy i teren ogrodzony), a od wakacji do wybudowania
                          będzie jeszcze pół roku. Nie ma co się spieszyć z zakupem. Radzę się wstrzymać
                          (i nie wierzyć reklamom Ganta, że taniej nie będzie, bo już od pół roku mają
                          taki baner, a ceny co chwilę obniżają).
                            • Gość: meciu Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.chello.pl 19.01.10, 23:08
                              A skąd taka pewnośc, że Milart tam cokolwiek wybuduje? Dla tych co
                              słabo szperali w necie: Milart przymierzał się do budowy w 2007 roku
                              na tej działce. ludzie pozaklepywali mieszkania - i guzik z tego
                              wyszło. Za to na gratce znajdziecie sobie ogłoszenie, jak to jedno z
                              biur nieruchomości chce sprzedac te działki za 15 mln złotych
                              pod "inwestycję deweloperską". Jeśli już cos ciekawego dzieje się w
                              tej okolicy, to moim zdaniem apartamenty od salwiraka - droższe to
                              fakt, wpłaty w transzach 3 lub 4 to fakt. Mnie nie stac, dlatego
                              jestem już praktycznie zdecydowany na Ganta.
                          • Gość: Mellymonka Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.10, 23:01
                            No wiecie,ja to tak nie wierzę w te obniżki. Jednorazowa promocja na ostatnie
                            sztuki to co innego ,niż obniżka całościowa. 2 lata temu też nikt nie mówił,ze
                            dowalą nam takie ceny za metr. Bo niby dlaczego mieliby spuścić z ceny? Wszyscy
                            się umówią i dadzą ludziom taki prezent? i ci od cegieł i ci co kładą tynk i ci
                            co sprzedają będą mieli taki gest i postanowią przez pół roku pracowac za darmo?
                            Takie cuda to tylko w ...:D
                            Zastanawiam się nad garażem bo to jednak pewien koszt, ale z 2 strony...hm. A
                            będzie tam winda z tego garażu?
                              • Gość: Kala44 Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 19.01.10, 23:27
                                Trzeba przyznać że system 10%/90% to duży atut. To jest fakt. Ja kupiłem miejsce
                                postojowe podziemne(ale nie garaż)za 122PLN brutto. Normalnie jest to cena
                                7000pln netto. Milart (ten niby tani) ma z tego co pamiętam to po 20000PLN
                                garaże podziemne. A zresztą sprawdźcie ceny Milarta poza Wrocławiem w
                                Radwanicach. Są wyższe niż Ganta na Stabłowicach - a w końcu Stabłowice to
                                Wrocław jest to chyba istotne gdzie jest się zameldowanym (np. dostęp do żłobka,
                                przedszkola, szkoła itd.)
                                  • Gość: nowy lokator ;) Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.stom.am.wroc.pl 20.01.10, 09:31
                                    Ci którzy myślą, że ceny spadną to się BARDZO zawiodą... mogę założyć sie o
                                    flaszkę, że za rok mieszkania te będą warte 6000 za metr. Dlaczego?

Zobaczcie sobie JAKIE inwestycje będą na Maślicach:
                                    - EURO !!!
                                    - stadion
                                    - ogromna galeria przy stadionie
                                    - nowy szpital (przy ulicy Kosmonautów - na razie są problemy z rurami czy
                                    kanalizą itp., ale na pewno zostanie wybudowany)
                                    - NOWE DROGI (czyt. obwodnica będzie blisko, dojazd do Kosmonautów)
                                    Pewnie coś się jeszcze znajdzie..

Co do Milarta - będzie budował ale KIEDY ? Na razie nawet nie mają żadnego
                                    pozwolenia itp. - już o to pytałem. Więc Milart jak wybudują to będzie to
                                    końcówka 2011 - a nie trudno zgadnąć, że wtedy ceny będą o WIELE WYŻSZE. Do tego
                                    Milart nie buduje garaży zamkniętych, a garaże postojowe są po 25-30 tys.

Murapol ??? Zgroza wymawiać tego Dewelopera... ten kto choć TROSZKĘ poczytał na
                                    necie o tym deweleporze, to wie, że nie ma co tam kupować.. Cena mieszkań
                                    atrakcyjna bo??? Nikt tam nie chce kupić.
                                    Do tego miejsce postojowe w garażu po 30 tys. z tego co wiem.
                                    Reasumując - kto nie kupi mieszkania teraz to straci. GANT ma bardzo dobre
                                    warunki sprzedaży... jakość ? Wystarczy poczytać w necie.
                                    Do tego nei wiem czy wiecie, ale GANT oddaje mieszkania już z gładziami, więc
                                    nei trzeba zatrudniach kolejnych "speców", aby zrobili tynki, sufity itp (czyt.
                                    3-4 tys. w kieszeni). Garaż ? za 18300 zamykany garaż i to jakie spore.. nawet
                                    20 m^2. Pokażcie mi taką cenę we Wrocku.!!!

To tyle.. ;)
                                    Powodzenia Wam życzę ;)
                                    • Gość: Jaa Tylko dla myslacych IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.10, 12:31
                                      Jeszcze nie podskakujcie za bardzo bo sie moze okazac, ze tego stadionu nie
                                      wybuduja a Euro bedzie w Krakowie. Co do cen to chyba zartujesz albo za duzo
                                      naczytales(as) sie ex-pertow i anali-tykow, ktorzy od roku nie przepowiedzieli
                                      nic co by sie sprawdzilo a jedynie potrafia naganiac debili na dziure w ziemi za
                                      5 kola.

bankier.tv/video/Na-nieruchomosci-mozna-stracic-51629.html

polecam ku przestrodze dla tych myslacych
                                      • Gość: nowy lokator ;) Re: Tylko dla myslacych IP: *.stom.am.wroc.pl 20.01.10, 13:09
                                        Troszkę się ośmieszasz gościu...
                                        Po części zgadzam się z Michałem Macierzyńskim, ale nie do końca.

Ty mówisz o kupowaniu dziury w ziemi za 5 koła. Więc lepiej poczekać ten rok czy
                                        2, wynajmować mieszkanie i czekać na obniżkę cen tak?

A więc panie myślący - prosta kalkulacja.

Wynajmując mieszkanie na załóżmy 1,5 roku (18 miesięcy), cena wynajmu + media
                                        itp niech będzie 1600 zł * 18 miesięcy = 28800!
                                        Tyle płacimy obcej osobie (oczywiście minus media itp.).
                                        Teraz kupując mieszkanie za 5200 za metr kw. * 40m^2 (takie są
                                        najpopularniejsze) = 208000 zł. (oczywiście trzeba wziąć kredyt, ale za rok czy
                                        2 też trzeba bo rzadko młodzi ludzie mają takie pieniądze na pierwsze mieszkanie)
                                        Teraz proste porównanie - czekasz 1,5 roku... mieszkania spadną do 4900 * 40m^2
                                        = 196000 zł (zaoszczędzasz 12 tyś zł, ALE i tak płacimy za wynajem za 1,5 roku
                                        - 288000)
                                        Więc jakby nie patrzeć jesteśmy do tyłu 28800 - 12000 = 16800.
                                        No dobra... niech ceny spadną do 4500 za m^2 * 40 = 180.000 zł. i dopiero za
                                        4500 kupując mieszkanie można powiedzieć, że jesteśmy na zero.
                                        40 m^2 * 5200 = 208.000
                                        40 m^2 * 4500 = 180.000
                                        różnica = 28.000 zł

ALE - przez 1,5 roku wynajmowaliśmy mieszkanie - często w takich warunkach
                                        jakich do końca nie chcieliśmy, lokalizacji no i NIE NASZE.

Oczywiście można liczyć później odsetki od 180.000 oraz 208.000 i jak wiadomo
                                        odsetki będą wyższe przy kredycie na 208000, ale przez te 1,5 roku MIESZKAM już
                                        na SWOIM.
                                        A kto wie co się będzie działo za 1,5 roku... jakie będą ceny!!!
                                        CI wszyscy analitycy są tacy CUDOWNI a nie potrafili przewidzieć KRYZYSU!
                                        Teraz kupno mieszkania jest opłacalne za 5200 zł...

P.S. Zapomniałem dodać o dziurze w ziemi - nie faworyzuję GANTA ale to taki
                                        przykład - tam kupujemy mieszkanie wpłacając tylko 10% wartości mieszkania,
                                        kolejne 90 dopiero przed odbiorem budynku.. Więc nie trzeba nawet brać teraz
                                        kredytu na mieszkanie, spłacać odsetek.. tylko spokojnie czekać i patrzeć jak
                                        nasze nowe mieszkanko wyrasta ;D
                                        Dzięki...

• fido1979 Re: Tylko dla myslacych 20.01.10, 15:45
                                          Gość portalu: nowy lokator ;) napisał(a):

> > P.S. Zapomniałem dodać o dziurze w ziemi - nie faworyzuję GANTA
                                          ale to taki
                                          > przykład - tam kupujemy mieszkanie wpłacając tylko 10% wartości
                                          mieszkania,
                                          > kolejne 90 dopiero przed odbiorem budynku.. Więc nie trzeba nawet
                                          brać teraz
                                          > kredytu na mieszkanie, spłacać odsetek.. tylko spokojnie czekać i
                                          patrzeć jak
                                          > nasze nowe mieszkanko wyrasta ;D
                                          > Dzięki...
                                          >

Dobrze, że dodałeś to ostatnie, bo cała analiza ma tylko wtedy sens,
                                          gdy jest ten system płatności i masz te 10%.
                                          • Gość: Jaa Re: Tylko dla myslacych IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.01.10, 16:52
                                            A jak sam przyznal wyzej mlodzi nie maja zadnych oszczednosci, wiec albo sie ma
                                            gotowke albo sie wchodzi w kanal a wiekszosc wchodzi wlasnie w kanal.

Druga sprawa to przestan placic raty do banku to zaraz zobaczysz czyje jest to
                                            TWOJE MIESZKANIE. Przez 30 lat wynajmujesz je od banku jelonku.

Za dwa lata jak skoncza budowe wezmiesz kredyt (o ile banki beda dawac na
                                            korzystnych warunkach) na drozsze mieszkanie bo zaloze sie ze wtedy ceny juz
                                            beda nizsze.

To twoje zalozenie jest dla leniwych bo ta kase mozna wplacic na jakis fundusz a
                                            dzis fundusze maja sporo do odrobienia po bessie albo kupic jakis akcji. Za ten
                                            rok masz na wklad wlasny przy nizszych cenach, bo Ty tez musisz wynajmowac te 18
                                            miesiecy chate, dopoki Ci nie zbuduja. No chyba ze bedziesz mieszkal pod mostem
                                            z tymi mitycznymi 2 milionami co nie maja w Polsce niby gdzie mieszkac bo
                                            mieszkan brakuje i juz niedlugo zabraknie jeszcze wiecej, przeciez demografia i
                                            rosnace place mowa juz o fali mlody ludzi, ktorzy beda rzucac sie na dziury w
                                            ziemi jak na cieple bulki <lol>
                                    • Gość: Szukam Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 20.01.10, 18:04
                                      Racja jeśli chodzi o Milart. Dzisiaj do nich dzwoniłem i powiedzieli że "raczej"
                                      w tym roku rozpoczną inwestycje. Raczej, ale nie na pewno :) Jak spytałem się o
                                      ofertę mieszkań w tej chwili - ale w cenie by załapać się na "Rodzina na Swoim"
                                      - kobieta z rozbrajającą szczerością powiedziała, że nie ma szans ani we Wrocku
                                      ani w Radwanicach (bo nawet tam poza miastem ceny zaczynają się od 5050 PLN) i
                                      nie podlegają dużej negocjacji. Cena więc na Stabłowicach - transakcyjna w
                                      wysokości 5200 PLN przy systemie płatności 10%-90% wydaje się bardzo atrakcyjna.
                                      Warto słuchać wypowiedzi analityków i wyciągnąć własne wnioski. Nie kupiłbym
                                      dziś na pewno mieszkania za 6000-6500 pln za metr to na pewno jest przesada.
                                      Albo starą płytę. Ale 5200 PLN ta cena nie wiele może spaść jeśli wogóle spadnie
                                      a nie wzrośnie.
                                      • Gość: obiektywny roman Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 19:15
                                        Po pierwsze nie 5200, tylko 4900. Po drugie, w przeciągu 2 miesięcy obniżyli
                                        ceny znacząco (wystawiali od 6tys, teraz jest 4900 do negocjacji). Skoro teraz
                                        negocjują 4900 w dół, to niedługo będą sprzedawać jeszcze taniej, dlatego warto
                                        poczekać. Dodatkowo garaże można dostać praktycznie w cenie mieszkania. Nie
                                        napalajcie się na garaże za 10, czy 20 tysięcy. Na Kamiennej też ceny mieli na
                                        początku po 40tys, ale później oddawali je praktycznie za darmo. Lepiej czekać,
                                        bo budynku jeszcze nie ma.
                                        Jeśli chodzi o Milart, to ceny mają niższe (patrz na ul. Rybnicką). Poza tym
                                        mają dużo lepsze wykończenie. Przejedźcie się na Opolską i zobaczcie, jakie
                                        GIGANTYCZNE ogródki mają mieszkańcy na parterze. Śmiech na sali, może 2mkw. Tak
                                        nikt nie buduje. Nie wspomnę o grubości ściany. Jak ktoś będzie chciał powiesić
                                        tv na ścianie, to niech o tym zapomni, bo się przebije do sąsiada :)
                                        W umowach Ganta jest też masa klauzul niedozwolonych. Oni budują tanio i
                                        zarabiają na tym grube pieniądze. Później mieszkańcami się już nikt nie przejmuje.
                                  • Gość: taboo Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 19:24
                                    4900zł za metr obowiązuje cały czas, tylko trzeba do tego dokupić miejsce
                                    parkingowe. To nie było tylko dla pierwszych 5 klientów, bo obserwuję sprzedaż
                                    tych mieszkań od dłuższego czasu i ta oferta pojawiła się dopiero wtedy, kiedy
                                    chyba 7 mieszkań było już sprzedanych. Tak jak mówię, 4900zł obowiązuje cały
                                    czas i można tanio do tego wyrwać miejsce w parkingu lub garaż. Prawie za darmo.
                                    Pozdrawiam
                                    • Gość: Gość Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 20.01.10, 20:27
                                      Nie obowiązuje cały czas 4900. Teraz jest obniżka bo wcześniej nie chcieli zejść
                                      poniżej 5050 (za wyjątkiem pierwszych 5 mieszkań). Teraz 5% rabatu od ceny
                                      ofertowej plus 7000netto za miejsce postojowe. I tu pole do negocjacji jest z
                                      tego co wiem bardzo niewielkie a nawet nie ma. Na pewno ceny będą później rosły
                                      bo taka zawsze jest tendencja. Rusza sprzedaż robi się promocje a później
                                      sprzedaż sama się nakręca. Obiektywny Romanie ceny nigdy nie sięgały 6000pln -
                                      sprzedaż jest chyba od końca grudnia więc nie wiem skąd te ceny wziąłeś.
                                      • Gość: obiektywny roman Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 21:26
                                        :)))))) to mnie "gościu" rozbawiłeś. Fakt, może to nie był początek grudnia,
                                        tylko połowa, kiedy zacząłem się interesować ta inwestycją, ale od początku cena
                                        była około 6tys/mkw (oczywiście na niektóre mieszkania, na inne była może w
                                        granicach 5600-5800). Później (styczeń), w telefonicznej rozmowie z jednym ze
                                        sprzedawców dowiedziałem się, ze cena za metr kwadratowy wynosi 4900zl brutto,
                                        ale tylko dla kilku pierwszych osób, nie pamiętam dokładnie dla ilu, może 5,
                                        może więcej. Ostatnio znowu dzwoniłem i okazało się - NIE UWIERZYSZ - przy
                                        zakupie mieszkania wraz z miejscem postojowym cena dalej wynosi 4900zl/mkw i
                                        promocja będzie trwać aż do marca! Mało tego! Cenę miejsca postojowego można
                                        jeszcze negocjować! Dlatego nie polecam rzucania się na znakomite oferty, bo
                                        okazuje się, że będą jeszcze ważne przez długi okres i że kolejne obniżki są
                                        wielce prawdopodobne. Gdyby mieli podnieść ceny, zrobiliby to teraz.
                • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 17.04.10, 11:13
                  Bela przepraszam, ale jak czytam to co napisałaś to mnie mdli. Jak można mieć
                  tak zawężone horyzonty myślowe. Przecież to każdy wybiera co dla niego jest
                  ważniejsze. Ja wole mieszkanie większe niż w centrum kawalerkę za 300tys.
                  Rozumiesz tą prostą zależność czy nadal nie? A jak ktoś buduje sobie domek na
                  obrzeżach dużych miast, na wsiach itd... to co ma zrobić? Bez samochodu nie
                  pociągnie. Kup sobie Bela kawalerkę przy przystanku tramwajowym za 300tys. albo
                  mieszkanie 2 pokojowe za 400tys albo apartament za milion jeśli tylko masz kasę
                  ale proszę nie praw tak idiotycznych morałów. I pamiętaj, że jeśli czegoś nie
                  rozumiesz to zapewne chodzi o kasę to może Ci ułatwi. Aha radzę zaliczyć
                  przynajmniej podstawowy kurs z ekonomii.
                  • Gość: Bela Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.wroclaw.mm.pl 17.04.10, 14:04
                    Policz sobie koszty takiego mieszkania przez lata. Droższe codzienne
                    dojazdy (paliwo) a jesli autobusem to czas. Godzina więcej dziennie
                    zmarnowana, to tez koszt. Dzieci będziesz wszędzie dowoził przez
                    całe lata, do szkoły, do koleżanek, na języki, na tenisa. I tak
                    dalej. Zycie towarzyskie ci będzie malało: mało komu bedzie sie
                    chciało jezdzic tak daleko a Tobie też nie bedzie sie chciało
                    urządzać całych wypraw. Jesli pojdziesz w sobote do miasta na
                    dłużej, wrócisz taksówką za 50 złotych albo nie będziesz mógł wypić
                    lampki wina. Itd.
                    • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 18.04.10, 15:59
                      No racja zgadzam się z Tobą, no ale co z tego? Dla niektórym w tym dla mnie to
                      nie jest kwestia wyboru (kasa kasa kasa). Bliżej centrum mieszkania nie kupię bo
                      mnie nie stać. Masa ludzi, moich znajomych kupuje mieszkania poza Wrocławiem ze
                      względów właśnie na kase. Ciesze się, że ja mogę mieszkać w mieście choć daleko
                      od centrum, a nie gdzieś na wsi. Pochodzę z miejscowości oddalonej od Wrocławia
                      100km. Ludzie dojeżdża do pracy po 30-40km ( a to rzeczywiście są już koszty).
                      Pastelowa kraina oddalona jest od centrum 10km to nie jest dużo. Poza tym na
                      Stabłowicach już teraz wybudowana jest nowa szkoła, buduje się duża galeria
                      handlowa, komunikacja - wszystko się zmieni na przestrzeni 5-7 lat. To nie jest
                      aż tak strasznie długi okres. Przepraszam ale Ty Bela rozumiem, że
                      reprezentujesz developera, który ma inwestycje bliżej centrum? :) haha i tak się
                      nie przyznasz ale jakiś cel masz by szukać samych minusów inwestycji Ganta. Kup
                      sobie mieszkanie gdzie chcesz i swoje mądrości zostaw dla siebie.
                      • Gość: Bela Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.wroclaw.mm.pl 18.04.10, 20:10
                        To jest dyskusja, wymiana poglądów. Nie mądrości. Jak nie chcesz
                        dyskutować, nie loguj się na forum. Temat dotyczy osiedla Ganta więc
                        w tym temacie ja się wpisuję. Po co ten atak? Szukałam tam
                        mieszkania ale ostatecznie wybieram gdzie indziej z uwagi na minusy
                        jakie wypisałam. Zauważ, ze do tego osiedla nie ma żadnej drogi
                        dojazdowej i nie będzie. Oś Stabłowicka w ogóle nie powstanie,
                        miasto sie wycofuje z tego pomysłu na całe lata. Przystanków zadnych
                        nie ma.
                                    • Gość: My Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 01.06.10, 22:02
                                      Bela co Ty pier...., co to za przykłady. To ma być Twoja alternatywa? Proszę nie
                                      drażnij. Znajdź mi w tych inwestycjach mieszkanie z dwoma oddzielnymi pokojami w
                                      powierzchni około 55 m2 i w cenie nie przekraczającej 5500pln? Wszystkie są
                                      ponad 6000pln. No znajdź, proszę. Wiesz idąc Twoim tokiem rozumowania to
                                      mieszkania w SKY Tower też są lepsze od tych od Ganta. To, że cena
                                      większa...hmmm przecież to nie istotne :) Gratuluje inteligencji.
                                      • liuzzi Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk 02.06.10, 18:20
                                        w Salwiraku masz lepiej i dojazd masz pod same domy, już gotowy a
                                        przystanek autobusu do centrum miasta masz idealnie przy samej
                                        bramce wejsciowej, dwa kroki. I nic tam się nie bedzie już wiecej
                                        budowało. Daj spokoj z tym Gantem, zobacz jak żyją ludzie na osiedlu
                                        na Oliwkowej, nie ma w ogóle zadnej drogi do osiedla, jest błotniste
                                        klepisko. A koło Ganta zbudują jeszcze TBS-y. Wieszz co to znaczy?
                                        jedna uliczka na trzy osiedla, jedyny dojazd. I wkurzeni mieszkancy
                                        osiedla willowego. I do przystanku kilometr marszu.
                                        • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 02.06.10, 20:29
                                          No tak, ale w Salwiraku mieszkania powyżej 50m2 nie schodzą z 320 tys pln, a
                                          często o wiele więcej. Pamiętajcie CENA!!! Nie rozumiem dlaczego nie bierzecie
                                          jej pod uwagę przy waszych dywagacjach? Czy ona nie gra roli? :) jeśli nie
                                          gratuluje i zazdroszcze :) Ponadto mieszkanie u Salwiraka 51m2 to jeden pokój
                                          osobny i drug już z aneksem. Jeśli ktoś woli wydać co najmniej 320 tys pln za
                                          taki komfort mieszkania.. nic nie stoi na przeszkodzie kupujcie u Salwiraka.
                                          Każdy sam ocenia na czym mu bardziej zależy. Ja wole zapłacić za m2 nie więcej
                                          niż 5200-5300 pln i mieć mniejsze pokoje, ale za to oddzielne - to jest b.duży
                                          komfort w przyszłości dla dzieci, gości itd.... Czyli podsumowując zadupie,
                                          gorszy dojazd, ale za to cisza, spokój (prawie jak domek jednorodzinny), a do
                                          tego mieszkanie tańsze niż u konkurencji oraz lepszy moim zdaniem rozkład
                                          mieszkań.
                                            • Gość: archi Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: 91.208.10.* 02.06.10, 22:45
                                              czy z aneksem czy osobno to często zależy od preferencji kupującego, całkowicie
                                              bez sensu jest spór co jest lepsze, każdy wybiera to co mu odpowiada tak samo
                                              lokalizacja, ja wybrałem mieszkanie jak to się mówi "na zadupiu" ale mam ku temu
                                              powody o których nie mam zamiaru z nikim dyskutować, więc skończcie te durne
                                              przepychanki bo nie od tego jest to forum, poza tym kupno mieszkania w kwocie
                                              5200-5300 zł/m2 w centrum Wrocławia jest nierealne, jak ktoś chce kupić tanie
                                              mieszkanie w centrum miasta i do tego na ekskluzywnym osiedlu to w Łodzi są
                                              lofty "U Scheiblera" za 6000 zł /m2 - można mieć luksus, znanych sąsiadów i
                                              będzie mógł się polansować wśród znajomych za rozsądne pieniądze, niestety we
                                              Wrocławiu realia są całkowicie inne więc proponuję rzeczową dyskusję i
                                              ewentualne uwagi dotyczące poszczególnych deweloperów
                                              • Gość: Bela Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.wroclaw.mm.pl 02.06.10, 23:11
                                                Przeliczenia ceny metra nie mają sensu. Nie kupujesz mieszkania
                                                samego. Kupujesz też codziennosc: dojazdy, dojscie, otoczenie,
                                                odległości, perspektywe zabudowy późniejszej wokoło, czas itd.
                                                Będziesz tam mieszkał, może kilka lat a może całe życie. Policz więc
                                                koszty dojazdów, czas, jaki na nie codziennie stracisz, sprawy
                                                codzienne (zakupy na przykład, albo spacery z dzieckiem itd) i sto
                                                innych rzeczy. Za to też się płaci. Ucieszony, że dałeś 300 zł mniej
                                                na metrze, mieszkasz potem na zadupiu, z pracy wracasz półtorej
                                                godziny, benzyna czy bilety kosztują cie w skali roku dziesięc razy
                                                więcej, niż w centrum, po gazetę czy fajki idziesz pół godziny a nie
                                                pięć minut, wokoło masz przez 10 lat kolejne budowy, w związku z tym
                                                chodzisz w błocie a w powietrzu unosi się pył z ciezarówek wiozących
                                                ziemie z wykopów itd.
                                                To też jest w cenie. Cenie codzienności.
                                                • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 03.06.10, 21:19
                                                  Archi ma racje dla każdego co innego. Jeśli Bella stać Cię na wyłożenie 30-50tys
                                                  więcej za mieszkanie, tym samym zmniejszając jego powierzchnie to zrób to.
                                                  Przecież nikt nie nakazuje Ci kupować mieszkania na tym osiedlu lub od Ganta. Ja
                                                  uważam że jest to wiarygodny developer, który zastosował co do tej inwestycji
                                                  dogodną formę płatności 10/90. Można kupić mieszkanie od Murapolu :) lub na Sol
                                                  de Levante gdzie ludzie płacą częściami kaske co kilka miesięcy, a mieszkania
                                                  dalej się nie budują.
                                                  PS. Bela czy Ty oby na pewno nie jesteś osobą postronną...
                                                • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 03.06.10, 21:26
                                                  Bela pisze "bilety kosztują cie w skali roku dziesięc razy
                                                  więcej, niż w centrum" - bilety okresowe komunikacji miejskiej kosztują tyle
                                                  samo niezależnie czy jeden przystanek jedziesz czy dziesięć. Fakt lepiej byłoby
                                                  jeden ze względu na czas ale nie jestem na tyle głupi by kupować kawalerkę w
                                                  centrum w cenie trzypokojowego mieszkania 10km od centrum. Mieszkając w małym
                                                  mieszkaniu z całą rodziną to te 5 minut po gazetkę będzie za krótko by odpocząć
                                                  od tego wszystkiego :)
                                                  • Gość: Bela Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.wroclaw.mm.pl 04.06.10, 01:29
                                                    Maslice są zalewowe, podobnie jak połowa Wrocławia. Jednak jesli nie
                                                    mieszkasz na parterze, jaki to problem? Co roku powodzi nie będzie.
                                                    Nie było jej zresztą od 13 lat: to co było w tym roku to nie powódź.
                                                    Nic nie zalało w mieście, Kozanów to odrębna historia, tam zawsze
                                                    będzie zalane, bo to naturalna terasa rzeczna. Jak rzeka przekracza
                                                    stany wód, szuka własnie takich miejsc, które notabene sama sobie
                                                    stworzyła. Budowanie tam i kiedys i ostatnio to granda na skale
                                                    światową.
                                                  • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 04.06.10, 22:53
                                                    A tam granda po prostu trzeba wykurzyć działkowiczów i zrobić w końcu porządne
                                                    wały. Jedź Bela do Monako to zobaczysz. Mają ograniczony teren rozbudowy i morzu
                                                    wydzierają co roku ziemie. Budując sztuczne wyspy zwiększając swoje terytorium w
                                                    ten sposób. Jesteśmy istotami myślącymi trzeba to wykorzystywać, a nie jednemu
                                                    właścicielowi lub jednemu działkowiczowi ulegać. Powinno być tak: tu zrobimy
                                                    wały, a dalej teren zalewowy. Macie Tu mapę zalanych terenów z 1997 roku
                                                    www.um.wroc.pl/powodz/mapa.htm
                                                  • Gość: Bela Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.wroclaw.mm.pl 04.06.10, 23:16
                                                    wały nic nie załatwią, myślenie bardzo ograniczone. Podajesz za
                                                    przykład Monaco, owszem, tylko, że tam regulacje dotyczą całej
                                                    gospodarki wodnej, systemowo. Podobnie Holandia, zainwestowali przez
                                                    30 lat kilkadziesiąt MILIARDÓW EURO w zbudowanie systemu. Tutaj tak
                                                    samo trzeba, oczywiście w dużo mniejszej skali ale kilkaset milionów
                                                    złotych wydać trzeba. Na przebudowe wrocławskiego węzła wodnego i na
                                                    zbudowanie zbiornika w raciborzu.
                                                    A ty o usypaniu wału piszesz...ach, kolego z epoki kamienia
                                                    łupanego:)
                                                  • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.e-wro.net.pl 07.06.10, 19:00
                                                    Kasa była na wał ale nieliczni przyblokowali tą inwestycje. Wał by rozwiązał
                                                    problem osiedli Kozanów i ewentualnie Maślic. Na więcej nie ma kasy i jej prędko
                                                    nie będzie - jak widać Odra tylko w tym jednym miejscu wylała i to byłoby
                                                    wystarczające bez wydawania tych milionów o których wspominasz. Niezależnie co
                                                    studiowałaś czy była to filozofia, geografia, czy biotechnologia rozrodu
                                                    zwierząt to powinnaś znać podstawy ekonomii i wiedzieć, że kapitał jest
                                                    ograniczony dla każdego człowieka, samorządu, przedsiębiorstwa, państwa itd...
                                                    To nie jest forum jednak powodziowe, ekonomiczne lecz o inwestycji Ganta
                                                    "Pastelowa Kraina" Po pierwsze Ty nie kupiłaś tutaj mieszkania, po drugie już
                                                    się na temat tej inwestycji kilkakrotnie wypowiedziałaś. Dlaczego więc ciągle tu
                                                    jesteś Panno z kompleksami? Idź na inne forum i tam wspieraj developera dla
                                                    którego pracujesz. Baybay
                                                  • Gość: góral Re: GANT jakie ceny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.10, 00:57
                                                    witam .Mam szybkie pytanko.Na stronie reklamuja te mieszkania z 7% rabatem przy
                                                    zakupie miejsca postojowego. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć ceny wyjściowej
                                                    za garaż czy miejsce postojowe.Może ktos zna ceny sprzed promocji,żebym miał
                                                    argumenty do dyskusji ze sprzedawcą w biurze. Bardzo proszę o odp.
                                                  • Gość: Kermit Re: GANT jakie ceny? IP: 195.187.134.* 08.06.10, 11:01
                                                    ostro negocjuj. Podali mi cenę 380, ja podalem 330. Zamilkli, a po
                                                    tygodniu wyslali mi oferte za 350:) czekam dalej. Inwestycja, mimo
                                                    swietnej reklamy (nawet jakis sondaz wymyślili, gdzie NIBY ludzie
                                                    wybrali to osiedle jako najlepsze do zamieszkania, ale cyrk:),
                                                    mieszkania słabo sie sprzedają. Tam nie bedzie jak dojechac: bedzie
                                                    jedna wąska uliczka, ktora potem wejdzie miedzy wille, do
                                                    przystankow daleko, obok inwestycja Murapolu, a zaraz zaczną tam tez
                                                    budować TBS. Czyli masa ludzi, wąskie drózki dojazdowe, a własciwie
                                                    jedna drózka i przez następne 5 lat dzwigi i ciężarówki wokoło.
                                                  • Gość: poranek Re: GANT jakie ceny? IP: 188.122.20.* 08.06.10, 12:57
                                                    Kolega Kermit jak by sobie poczytał troszkę wiecej na temat osiedla
                                                    TBS ktore powstaje w okolicy - przejrzal projekt zagospodawowania
                                                    przestrzennego okolicy, dowiedział się czegoś wiecej m.in.
                                                    nt. "Budowy ulic wraz z infrastruktura na odcinku od ulicy
                                                    Stabłowickiej do rowu B.9. na osiedlu Stabłowice Stare – etap I” -
                                                    to takich bzdur zaczytachyn na forach dot. dojazdu by bezmyslnie nie
                                                    paplał.
                                                    Fakt, że ze sprzedażą słabiutko pomimo różnych zabiegów
                                                    marketingowych(reklam,targów,promocji itp.).
                                                    To że dostałeś ofertę to wlasnie wynik tej 7% promocji, ostatnio
                                                    byłą nawet 10% - wiec nie czekając śmiało mogłeś negocjować do tych
                                                    330K PLN i wybrac to co sie ,,podoba" a nie to co pozostało.
                                                    Tempo budowy mają dość dobre, i być może uda im się zdążyć przed
                                                    zakończeniem roku(może I kw.2011).
                                                    Wiadomo jak sprzedają sie dziury w ziemi a jak mieszkania które już
                                                    stoją - czekając na ,,gotowe" masz coraz mniej argumentów do
                                                    znegocjowania ceny, analogicznie gant ma coraz więcej by cen tych
                                                    nie obniżać.
                                                    Powodzenia w negocjacjach ;)
                                                  • Gość: Bela Re: GANT jakie ceny? IP: *.wroclaw.mm.pl 08.06.10, 16:24
                                                    Pokazujesz druhu plan zagospodarowania, ulice itd. No to chyba nie
                                                    mieszkasz w naszym kochanym miescie:) Bo jakbys mieszkal, to bys
                                                    wiedział: jak zapisali, ze zbudują ulice do 2012, to znaczy ze
                                                    zbudują połowe ulicy do 2017.
                                                    I wyjdzie, ze pięć, sześć lat mieszkasz na placu budowy bez dojazdu.
                                                    Zakład?
                                                  • Gość: poranek Re: GANT jakie ceny? IP: 188.122.20.* 09.06.10, 11:40
                                                    ogolnie znane są realia czaso-okresów realizowania planu
                                                    zagosodarowania we wroclawiu, dyskusja dot. konkretnej inwestycji,
                                                    która nie koniecznie bedzie zlokalizowana przy uliczce, która zanika
                                                    wśród willi z ,,ładnym widokiem" na ogródki działkowe z jednej i
                                                    niską zabudowę z drugiej strony.
                                                    Istnieje już pewne ,,udogodnienie" :) dojazdu w postaci płyt
                                                    betonowych co i tak w porównaniu z okolicznym os.Owocowym jest w
                                                    pewnym sensie ,,rarytasem" - prawda Bela? A czy gant łacznie z
                                                    murapolem wykonaja droge dojazdowa - to juz inna bajka.
                                                    Nie wiem o co chcesz się konkretnie zakładać bo jak wiadomo na placu
                                                    budowy mieszkać nikt zdroworozsądkowy nie zamieszka, nim do tego
                                                    dojdzie jest potrzebne pozwolenie na użytkowanie ściśle powiązane z
                                                    zakończeniem budowy, a to czy 5 czy 10 lat będą realizowali plan
                                                    okolicznej infrastruktury nie koniecznie świadczy o mieszkaniu na
                                                    placu budowy.
                                                    Pozdrawiam druhne;)
                                                  • Gość: Magik Re: GANT jakie ceny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.10, 12:59
                                                    Beli chyba nie chodzi o mieszkanie na placu budowy Ganta ale
                                                    ogólnie, teren wokoło budynków bedzie placem budowy całe lata. I to
                                                    się zgadza, bo sprawdząłem to w urzędzie miasta i w katastrze. Jest
                                                    plan budowy uliczki-lącznika od świeżej, tam gdzie teraz jest wjazd
                                                    na Owocowe, ale nie wiadomo kiedy powstanie. Zapewne po 2012, czyli
                                                    za parę lat. Oś Stabłowicka równiez jest wstrzymana. Będzie tylko
                                                    wąska droga z batonowych kostek, od wlotu Piotrowskiej i w świeżą
                                                    przy jej drugim końcu. W odległosci kilometra co najmniej nie ma i
                                                    nie bedzie żadnych przystanów autobusów. A te jedna uliczka ma
                                                    przyjąć ruch z kilku zamieszkanych budynków Murapola i Ganta.

Po prostu rewelacja, a niebawem wjadą dzwigi budowac TBSy. Super
                                                    miejsce do mieszkania:))
                                                  • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT jakie ceny? IP: *.e-wro.net.pl 09.06.10, 22:03
                                                    Do przystanku na ul.głównej jest 900m. 800 metrów będzie do stacji kolejowej a
                                                    za kilka lat do przystanku tramwajowego. Przedłużenie osi stabłowickiej jest
                                                    planowane na 2012 rok - zapewne będzie poślizg i nawet jeśli powstanie w 2015 co
                                                    to jest w stosunku do zamieszkania na całe życie. TBS będzie budowany zapewne z
                                                    drugiej strony nie od strony Piotrowskiej - domki jednorodzinne tego nie
                                                    wytrzymają. Budowa 1000 mieszkań TBS plus Gant, Murapol i inne inwestycje
                                                    osiedli jednorodzinnych dają w sumie małe miasteczko, dzięki czemu
                                                    infrastruktura komunikacyjna, usługowa itd. będzie się rozwijała. Poczytajcie
                                                    sobie i przeanalizujcie:
                                                    wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/89699/3118ru04s.pdf
                                                    a tu mapka
                                                    wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/56475/3118ru04mapa.pdf
                                                  • Gość: Myślę więc jestem Re: GANT jakie ceny? IP: *.e-wro.net.pl 09.06.10, 22:05
                                                    Do przystanku na ul.głównej jest 900m. 800 metrów będzie do stacji kolejowej a
                                                    za kilka lat do przystanku tramwajowego. Przedłużenie osi stabłowickiej jest
                                                    planowane na 2012 rok - zapewne będzie poślizg i nawet jeśli powstanie w 2015 co
                                                    to jest w stosunku do zamieszkania na całe życie. TBS będzie budowany zapewne z
                                                    drugiej strony nie od strony Piotrowskiej - okoliczne domki jednorodzinne tego
                                                    by o prostu nie
                                                    wytrzymały. Nie będzie więc raczej z tym problemu.
                                                    Budowa 1000 mieszkań TBS plus Gant, Murapol i inne inwestycje
                                                    osiedli jednorodzinnych dają w sumie małe miasteczko, dzięki czemu
                                                    infrastruktura komunikacyjna, usługowa itd. będzie się rozwijała. Poczytajcie
                                                    sobie i przeanalizujcie:
                                                    wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/89699/3118ru04s.pdf
                                                    a tu mapka
                                                    wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/56475/3118ru04mapa.pdf
                                                  • Gość: góral Re: GANT jakie ceny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 00:47
                                                    Ok.Dzięki za info. poczytałem całe forum i nadal jestem zdania że cena jest dla
                                                    mnie na tyle istotna ,że czasowe niedogodności mogę znieść. Trafnie
                                                    stwierdzono,że zamieszka się tam na całe życie, więc jeszcze różne perypetie
                                                    przed nami.Ja będę negocjował. Na razie telefonicznie nie chcą wiele mówić ,bo
                                                    cena zależy od wielu czynników i jak mi się już konkretne mieszkanie spodoba to
                                                    mogę zbijać .
                          • spad_ukp Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk 13.06.10, 22:05
                            Byłem zainteresowany kupnem mieszkania 4-pokojowego z dwoma garażami w na
                            Osiedlu Pastelowym. Gant zaoferował mi 5% upust plus jeden garaż gratis. Czyli
                            oferta nawet ciekawa. Dzisiaj pojechałem zobaczyć to osiedle i przeraziłem się
                            dojazdem do niego. Jak tam zamieszkają ludzie z dwóch inwestycji (Gant, Murapol)
                            to rano będzie tam mega korek. Wyjazd drogą, której jeszcze nie ma na wąskie
                            drogi pomiędzy domkami jednorodzinnymi. Poranny korek gratis od developera.
                            Najbardziej szkoda mi mieszkańców tych domków, ponieważ z cichego osiedla i
                            spokojnych uliczek nic nie zostanie. Zrobiono nim niezły "prezent" stawiając
                            wielkie osiedle na tyłach osiedla domków jednorodzinnych bez odpowiedniej
                            infrastruktury drogowej, która ominęłaby ich osiedle. Ja osobiście
                            zrezygnowałem, ciekawszą inwestycją jest osiedle SM Stoczniowiec przy ul. Głównej.
                              • Gość: Billbort Re: GANT Osiedle Pastelowa Kraina ul. Strzeblowsk IP: *.gadu-gadu.pl 20.07.10, 19:46
                                Masz racje, ja również odnoszę wrażenie że władze zamiast realnie pomagać
                                mieszkańcom żyją w jakimś innym wymiarze, gdzie tworzenie kolejnych pomników,
                                fontann itp. gadżetów załatwi wszelkie problemy. Chyba niewielu z nich zna
                                piramidę Maslowa, wg której aby móc zaspokoić potrzeby wyższego rzędu (estetyka)
                                najpierw trzeba zadbać o podstawowe potrzeby (komunikacja). Pozostaje liczyć na
                                developerów, którzy sami wezmą się za tą sprawę.