Dodaj do ulubionych

rabaty w hiszpanii do 80%

IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.11.12, 20:10
Wkrótce hiszpańskie banki mogą nie mieć wyboru i zgodzić się na nowe regulacje dla własnego dobra. Obecnie w ich rękach znajduje się kilkaset tysięcy nieruchomości, na które brakuje chętnych. Dlatego banki desperacko próbują je sprzedawać na specjalnych aukcjach, proponując nawet 80 proc. rabatu od ich rynkowej wartości. Read more: wyborcza.biz/biznes/1,100896,12841421,200_tys__rodzin_wyrzuconych_na_bruk__Hiszpania_wprowadza.html#ixzz2C2MRs6gd
Obserwuj wątek
  • janek99 Re: rabaty w hiszpanii do 80% 13.11.12, 07:04
   Gość portalu: larys napisał(a):

   > Wkrótce hiszpańskie banki mogą nie mieć wyboru i zgodzić się na nowe regulacje dla własnego dobra. Obecnie w ich rękach znajduje się kilkaset tysięcy nieruchomości, na które brakuje chętnych. Dlatego banki desperacko próbują je sprzedawać na specjalnych aukcjach, proponując nawet 80 proc. rabatu od ich rynkowej wartości. Read more: wyborcza.biz/biznes/1,100896,12841421,200_tys__rodzin_wyrzuconych_na_bruk__Hiszpania_wprowadza.html#ixzz2C2MRs6gd


   A jakie to ma przełożenie do głównego tematu forum "Developerzy: Wrocław"?
  • Gość: de robe Re: rabaty w hiszpanii do 80% IP: *.217.146.194.generacja.pl 14.11.12, 10:51
   Zakładanie, że za moment w Polsce będzie podobnie jest cokolowiek ryzykowne z paru przyczyn.

   Po pierwsze, Hiszpania znajduje się z zupełnie innym momencie cyklu. U nich dynamiczny kapitalistyczny rozwój zaczął się jeszcze w latach 50., kiedy generał Franco ostatecznie pożegnał się z socjalizującymi (czy wręcz socjalistycznymi) rozwiązaniami odziedziczonymi po falagistach. U nich rozwój rynku mieszkaniowego nie opierał się, jak w Polsce, na żywotnej potrzebie, a był produktem spekulacji, lokowania nadmiaru wyrobionego w hossie. Po drugie, w okolicach kryzysu to był inny rynek, dużo bogatszy, nowocześniejszy niż polska gospodarcza furmanka, toteż ryzykowne spekulacyjne operacje poczyniły tam znacznie większe spustoszenia, bo po prostu było do nich większe pole. Po trzecie, za socjalistów zafundowali sobie pod wpływem związków zawodowych regulacje rynku pracy, z rozbudowanymi i sztywnymi prawami pracowniczymi, fajnymi w trakcie prosperity, ale powodującymi, że w kryzysie pracodawca nie będzie wiązał sobie kamienia u szyi w postaci drogiego i trudnego do ewentualnego zwolnienia pracownika, co skutkuje potężnym bezrobociem. Po czwarte, jest to strefa Euro, ze wszystkimi konsekwencjami, takimi jak mniejsza elastyczność, ale też stabilność waluty.

   Podsumowując, nasz system, z dość prymitywną bankowością, zdzierającą przy okazji skórę z klientów, elastycznym kosztem pracownika, ale też ułatwiającym dzięki temu dorabianie czy czasowe zatrudnianie, prawem pracy, społeczeństwem przywykłym do zaciskania pasa czy podejmowania śmieciowych prac za granicą jest jak się wydaje mniej podatny na kryzysowe uderzenia i ma dużą zdolność stabilizacji na niskim poziomie, my spadamy nie jak Hiszpanie z pełnokrwistego rozbuchanego rumaka, tylko z rachitycznego osiołka. Do tego, ponieważ nie jesteśmy w stabilizowanej na wszystkie sposoby strefie Euro, może łacno okazać się, że gdyby jednak system zaczął się sypać, będą mu towarzyszyły takie atrakcje, jak hiperinflacja czy wręcz przeciwnie, np. blokada depozytów, tak że rynek wesołego drobnociułackiego nabywcy, kupującego od plajtujących banków i developerów, tudzież siedzących pod mostem kredyciarzy, nieruchy za grosze może okazać się snem złotym, z przebudzeniem jednak z ręką w nocniku. Tzn. pewnie ktoś by się na tym spasł jak dziki wieprz, jednak raczej nie szare żuczki forumowe, tylko Marcinowie P. albo Leszkowie Cz.
  • pikpok25 Re: rabaty w hiszpanii do 80% 14.11.12, 21:35
   Polska to nie hiszpania jak już ktoś napisał ale pojawiają się już pierwsze jaskółki zwiastujące nadejście lepszych czasów dla kupujących np.
   - spadek ceny transakcyjnej o 1000zł w ciągu roku w Warszawie (wg raportu NBP)
   - licytacje mieszkań przejętych od developerów: www.uscheiblera.pl/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka