Dodaj do ulubionych

Osiedle Nowa Żórawina

05.12.14, 12:57
Witam.
Planuję kupić mieszkanie w Jaksonowie, gmina Żórawina. Stoją tam dwa budynki w stanie surowym, który kupiła w tym roku spółka z Wrocławia stworzona także w tym roku chyba głównie na potrzeby realizacji tej inwestycji. Skusiła mnie cena bo 4 pokojowe mieszkanie oferują za 160 tyś. zł, a my mamy kilkoro dzieci.
Chciałam się zorientować czy jest ktoś kto też tam chce kupić mieszkanie? I jakie są jego doświadczenia do tej pory z tą spółką i prezesem który ma 25 lat!
Obserwuj wątek
  • hej28 [...] 23.12.14, 00:44
   Treść postu jest niedostępna.
   • mijagi3205 Re: Osiedle Nowa Żórawina 21.01.15, 19:40
    Witam ja też mocno zastanawiam sie teraz po tym wpisie czy kupić tam mieszkanie. Co prawda interesuje sie mieszkaniem w budynku A. Czy tam też przeprowadzal ktos może jakieś ekspertyzy lub sprawdzenia stanu tego budynku z jakimś ekspertem??? Cena jest bardzo atrakcyjna ale zawsze w takich super okazjach jest jakiś haczyk. Z tego co wyczytałem w księdze wieczystej stoi on 21 lat. Czy ktoś mógłby na temat tej inwestycji coś szerzej powiedzieć???
  • mijagi3205 Re: Osiedle Nowa Żórawina 21.01.15, 19:43
   Witam ja też jestem zainteresowany kupnem mieszkania na tym osiedlu w wizualizacjach i w zapewnieniach tego młodego pana wszystko wygląda wręcz cudownie. Napisz proszę jaka w końcu byla decyzja??? Kuno czy nie???
   • hej28 [...] 22.01.15, 02:26
    Treść postu jest niedostępna.
    • collin79 Re: Osiedle Nowa Żórawina 30.01.15, 16:56
     Ja także odstąpiłam od kupna tam mieszkania. Nie podobały mi się oprócz faktycznego stanu technicznego budynków, zapisy we wzorze umowy deweloperskiej. Konsultowałam ją z prawnikiem i mi odradził podpisywanie jej, chyba, żeby dało się z deweloperem negocjować jej warunki. Niestety z prezesem nie udało się nawet normalnie dyskutować. Na moje pytania i wątpliwości odpowiedział, że nie znam się na prawie i źle je interpretuję, więc ON odstępuje od umowy kupna-sprzedaży ze mną! Komentowac takiej postawy chyba nie trzeba. Poza tym, jak zajrzycie na ich stronę, to ceny mieszkań wzrosły. Cieszę się, że nic im nie wpłaciłam, bo teraz stałabym przed faktem dokonanym: albo płacę więcej za to mieszkanie-już teraz jest to bardzo wysoka cena, jak na jakość budynku, oraz lokalizację, albo wycofuję się i tracę zadatek, którego żądali w ramach rezerwacji mieszkania.
     • ada7171 Re: Osiedle Nowa Żórawina 04.02.15, 22:36
      Mam pytanie jakie punkty Ci sie nie podobaly, bo mi tez nie pasuja niektore, a jestem ciekawa jakie pulapki sa jeszcze.
      • collin79 Re: Osiedle Nowa Żórawina 06.02.15, 14:04
       W sumie temat jest dla mnie już kompletnie nieaktualny, zwłaszcza po tym jak ostatnio wzrosły ceny tych mieszkań, o czym nie było mowy w żadnej umowie i to dość znacznie. Teraz mieszkanie 4-pokojowe jakie chcieliśmy kupić z miejscem parkingowym kosztuje tam ponad 190000 tyś, więc biorąc pod uwagę stan techniczny tych budynków i lokalizację-to wiocha zbita deskami, nic tam nie ma oprócz jednego sklepiku spożywczego, wszędzie trzeba dojeżdżać, to mnie takie mieszkanie w tej cenie w ogóle nie interesuje, a przecież trzeba doliczyć jeszcze koszty wykończenia mieszkania.
       Nie podobało mi się głównie to, że deweloper nie zamierza założyć żadnego rachunku powierniczego bankowego, który zabezpieczałby przyszłych nabywców. Na moje pytanie dlaczego, skoro ustawa deweloperska niejako zobowiązuje inwestorów do zagwarantowania tego nabywcom, prezes odpowiedział mi, że nie muszą i koniec kropka. Sytuacja wygląda tak, że gdybyśmy wpłacili im zadatek przy podpisaniu umowy rezerwacyjnej-16.000 tyś, tyle chcieli i nie dało się z nimi negocjować, żeby było mniej, to po nowym roku ceny mieszkań podnieśli i stalibyśmy przed faktem, albo podpisujemy umowę deweloperską na nowa większą cenę, albo się wycofujemy nie podpisujemy i tracimy zadatek, czyli 16 tyś,. w prezencie dla pana prezesa.
       • ada7171 Re: Osiedle Nowa Żórawina 11.02.15, 08:22
        Fundusz powierniczy według prawa nie jest obowiązkowy. Przecież jak Pani by wypłaciła zadatek to zmiany cen nie obowiązują bo są one dla przyszłych nabywców :)
        • collin79 Re: Osiedle Nowa Żórawina 12.02.15, 13:29
         Ceny zostały podniesione wszystkich mieszkań. I tych co były już sprzedane i tych co nadal są wolne. Widać żaden wykonawca budowlany nie chciał się zgodzić remontować tych mieszkań za pół darmo.
         Ustawa deweloperska gwarantuje zabezpieczenia finansowe dla przyszłych nabywców, a deweloper się powołuje na tą ustawę, że będzie realizował inwestycję zgodnie z jej wymogami. Niestety jak widać tylko w teorii i na stronie internetowej, gdzie można wciskać ludziom każdy kit.
         Ja nie namawiam nikogo, żeby tych mieszkań nie kupował, niech ludzie kupuja, a potem sobie w brodę plują. Każdy ma wolną wolę i niech robi co chce.
  • republika.wnetrz.deweloper Re: Osiedle Nowa Żórawina 23.03.15, 09:16
   Szanowni Państwo,

   w związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi naszej inwestycji, a zwłaszcza braku rachunku powierniczego, pragniemy poinformować, że wszelkie dokumenty tj. ekspertyzy budowlane i geologiczna, projekt budowalny, prospekt informacyjny wraz z załącznikami oraz informacja o rachunku powierniczym dostępne są dla wszystkich zainteresowanych w biurze dewelopera mieszczącym się przy ulicy Ruskiej 23/6 IIp. oraz na stronie internatowej www.nowa-zorawina.pl.

   Mamy nadzieję, że osoby zainteresowane naszą inwestycją będą mogły rozwiać swoje wątpliwości. Bardzo chętnie odpiszemy na Państwa wiadomości zamieszczane na forum, jeżeli wpisy byłby poparte danymi personalnymi oraz adresem skrzynki mailowej. Chętnie prześlemy wszelkie informacje i skany dokumentów. Możliwy jest również kontakt telefoniczny, a nasz numer kontaktowy został zamieszczony na stronie internetowej inwestycji.

   Liczymy, że niebawem spotkamy się z Państwem przy zakupie swojego mieszkania na jednej z naszych inwestycji.

   Zespół Republika Wnętrz
   • hej28 Re: Osiedle Nowa Żórawina 27.04.15, 20:21
    Zastanawia mnie, czemu moje poprzednie wpisy zostały zablokowane..
    • collin79 Re: Osiedle Nowa Żórawina 28.04.15, 10:48
     A co takiego tam napisałaś? Ja nie pamiętam.
     • collin79 Re: Osiedle Nowa Żórawina 28.04.15, 10:50
      A przypominam sobie. Napisałeś PRAWDĘ o stanie faktycznym budynków w Jaksonowie. Widzisz w tym kraju PRAWDY nikt nie chce słuchać.
      • collin79 Re: Osiedle Nowa Żórawina 28.04.15, 10:53
       Moje wpisy tez pewnie zaraz usuną, ale mam to gdzieś. I wkurza mnie ten podpis: Zespół republika Wnętrz. Jaki zespół? Skoro się uważacie za fachowców i wiarygodnych inwestorów, to się podpisujcie Imieniem i Nazwiskiem, żeby w razie czego można było was pociągnąć do odpowiedzialności karnej za fałszowanie danych i informacji przekazywanej potencjalnym klientom.
  • republika.wnetrz.deweloper Re: Osiedle Nowa Żórawina 21.07.15, 15:24
   Szanowni Państwo,

   z związku z pojawiającymi się wątpliwościami odnośnie stanu technicznego rewitalizowanych budynków na Osiedlu Nowa Żórawina chcielibyśmy zapewnić, że budynki są w bardzo dobrym stanie co potwierdzają ekspertyzy wykonane przez Gminę Żurawina oraz przez niezależnych ekspertów. Chcielibyśmy zdementować informacje, że budynki stojące przez 20 lat nie nadają się do zamieszkania lub mogą jakością odbiegać od nowo budowanych obiektów. Kluczową sprawą jest doświadczenie w rewitalizacji tego typu budynków i użycie odpowiednich środków do realizacji inwestycji oraz współpraca z doświadczonym biurem projektowym, które specjalizuje się w tego typu pracach (PPO ? Pracownia Projektowa Olejnik). Budynki, które były rewitalizowane, niekiedy niezamieszkane stały sto lat, a dziś służą bardzo wymagającym klientom dużo lepiej niż nowe budownictwo (stosowane dawniej technologie dziś wydają się nieekonomiczne). Wszelkie informacje i dokumenty dostępne są w biurze Dewelopera przy ul. Ruskiej 23 we Wrocławiu lub pod nr tel. 606 776 623, 506 027 056. Mamy nadzieję, że wszelkie nieprawdziwe informacje zostaną zweryfikowane u źródła. Osoby naprawdę zainteresowane bardzo prosimy o kontakt, ponieważ prowadzenie konwersacji poprzez forum bez kontaktu z nami, w celu rozwiania wątpliwości, jest nielogiczne.

   Zespół Republika Wnętrz
   • collin79 Re: Osiedle Nowa Żórawina 23.07.15, 21:29
    Nikt nie każe wam prowadzić konwersacji. Ludzie maja prawo mieć wątpliwości i nie kierować się wiarą, ale stanem faktycznym.
    Proszę się nie obrazić, ale tłumaczenie, że stare budynki stojące przez wiele, wiele lat, bez okien i drzwi na mrozie, deszczu, wietrze etc. w niczym nie odbiegają od tych nowo wybudowanych jest robieniem z potencjalnych klientów zwykłych idiotów.
    Restaurować można zabytki, ale w celach estetycznych a mieszkanie ma służyć do mieszkania przez wiele lat, a nie do oglądania od czasu do czasu jak w muzeum.
    Nielogiczne jest wymaganie od potencjalnych nabywców "uwierzenia", że potraficie zdziałać cuda i ze starej "babci" zrobić nastolatkę. A w zasadzie to jest śmieszne:-).
    Pozdrawiam
    • ilonapr Re: Osiedle Nowa Żórawina 14.07.16, 19:50
     Republika wnętrz Osiedle Przystan Informuje ,ze chciałąm podpisac umowę rezerwacyjna , jak już przesłali mi wzór umowy , a potem umowę wypełnioną-okazało się ze cena była już wyzsza na mieszkanie , które rezerwowałam. Zrezygnowałam z zakupu, bo do podpisania jest jeszcze umowa o sprzedaż a jak ceny znowu by wzrosły ..?
     • collin79 Re: Osiedle Nowa Żórawina 14.07.16, 21:23
      To oni mają jeszcze jakieś mieszkanie na sprzedaż? Na stronie jest inf że wszystko sprzedane.
   • info1971 Re: Osiedle Nowa Żórawina 16.05.17, 10:26
    Właśnie na forach lepiej się wypowiedzieć na temat Waszych prac prowadzonych w wielu miejscach bo ja np nie mogę się z Państwem skomunikować na temat usterek które od momentu odebrania mieszkania nie zostały usunięte. Pisze pisma maila i cisza co to za firma. Lepiej jak ludzie wiedzą z kim podpisują umowy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka