Dodaj do ulubionych

Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.05, 22:25
Czy są juz jacys przyszli mieszkańcy z Nowego Horyzontu na Kamieńskiego?
Odezwijcie się!!
Pozdrowienia!
Obserwuj wątek
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.mnet.to.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 20:13
      Cześć! Mam na imię Piotr i kupiłem mieszkanie w klatce nr 3 na pierwszym
      piętrze. A Ty gdzie masz mieszkanie - może będziemy bezpośrednimi sąsiadami?
      Daj znać, pozdrawiam.
      • Gość: Nowa Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 22:41
        Cześć Piotrze, jestesmy we dwójkę i mieszkamy tez w klatce nr 3 na 3 pietrze!!
        Także jesteśmy prawie bezpośrednimi sasiadami :) Gratuluję wyboru klatki z
        windą :) Byłeś już na budowie?

Pozdrowienia
      • Gość: Nowa Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.05, 16:28
        To znowu my, byliśmy dziś na budowie i oglądalismy sobie mieszkanka (kierownik
        budowy to bardzo fajny człowiek). Na pierwszym piętrze stoja juz ścianki
        działowe (więc pewnie w Twoim mieszkanku też), a w przyszłym tygodniu zaczynają
        wstawiać okna :))Porobiliśmy trochę zdjęć, może chcesz obejrzeć?

Pozdrowienia
        Marzena i Piotr
        • eserte Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 27.05.05, 22:00
          Czesc Sasiedzi :-)
          wlasnie podpisalismy umowe. Klatka srodkowa - bez windy, ale troche bardziej
          kameralnie. Mamy nadzieje, ze oddadza mieszkanka przed terminem,
          pozdrawiamy
          Sylwia&Radek
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.mnet.to.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.05, 20:12
      Cześć Marzeno i Piotrze!
      Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem; obecnie po prostu nie mam komputera
      w mieszkaniu (tak w ogóle to ja mam komputer ale nie mam mieszkania bo je
      sprzedałem - aby móc kupić na Kamieńskiego) i jestem strasznie ograniczony w
      dostępie do internetu; poza tym ostatnio nie było mnie we Wrocławiu!Sorry.
      Zaręczam, że teraz będzie OK!
      A teraz temat budowy.
      Chociaż ostatnio nie byłem na budowie, to od poczatku stale ją monitoruję.
      Staram się w każdy weekend zobaczyć swoje mieszkanko.
      Muszę przyznać, że tempo robót jest imponujące. Ciekawy jestem czy oddadzą
      mieszkania przed czasem?
      Co do zdjęć to chętnie bym je zobaczył. Sam posiadam kilka fotek!
      Poza tym będziemy bliskimi sąsiadami - też będę mieszkał w klatce nr 3!!!!!! -
      ale na pierwszym pietrze.
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.mnet.to.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.05, 20:25
      Sorry!!!!!!!!!!!!!
      To znów ja.
      Chcę sprostować swój poprzedni list; nieopatrznie napisałem (z dużą dozą
      wykrzykników) że będziemy sąsiadami, ale to żadna wiadomość, bo pisaliście o
      tym wcześniej w swoim liście. Po prostu jestem zakrecony jak śmigło.
      Oprócz tego pozdrawiam Sylwię i Radka.
      Cześć.
      • eserte Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 01.06.05, 22:26
        Hi :-)
        U nas w archiwum tez sporo fotek... najnowsze z dzis (bylismy sprawdzic „co i
        jak?”). Budynek z zewnatrz jest aktualnie ocieplany (strona polnocna) a w
        srodku duza czesc mieszkan ma juz tynki:-). Pewnie wiesz; jest juz decyzja o
        numeracji; ulica Torowa. Klatka srodkowa to nr 4, wiec pierwsza pewnie nr 2 a
        Wasza nr 6. Mysle o uruchomieniu serwerka, na ktorym umieszcze zdjecia z budowy.

Na razie pozdrawiamy
        S&R
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 02.06.05, 09:50
      Cześć!
      A więc mam mieszkanie w klatce nr 6 (a nie 3).
      Ale nic nie zmieni chyba numeracji mieszkań i zostanę przy swojej "13" ;)!
      Pozdrawiam.
      ps. to fajny pomysł z tą stroną ze zdjęciami.
      • Gość: Piter Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.kruk / *.kruk-inkaso.com.pl 02.06.05, 14:31
        Witam!
        Najpierw dla usystematyzowania: jestem Piotrkiem tym od Marzeny :)
        Pozdrawiam serdecznie wszystkich sąsiadów - już się bałem, że to nasze osiedle
        trochę niemrawe, bo nikt się nie wpisuje, ale widzę, że powoli się rozkręcamy :)
        Byłem na budowie dziś rano, podobno mają teraz zabrać się za instalacje wodne.
        Budowa nabiera tempa!
        Dowiedziałem się też dziś, że nasze grzejniki w łazienkach mają być
        wodno-elektryczne - czyli można będzie sobie dogrzać łazienkę jak już MPEC
        przestanie nas ogrzewać :)
        Również popieram pomysł serwerka!

Raz jesze podro.
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 06.06.05, 10:55
      Cześć!
      Mam pytanie - czy macie jakieś dzieci? Ja mam 20 miesięczną Weronikę (i żonę
      Beatę, które was pozdrawiają!). Czy moja córeczka będzie miała z kim się bawić?
      Piotr
      • Gość: Marzena Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.05, 21:30
        Cześć Piotrze,

niestety u nas nie ma narazie nikogo, z kim mogłaby sie bawic Wasza córeczka :)
        Ale myślę że kiedyś da sie cos z tym zrobić :)
        Pozdrowienia dla Beaty i Weroniki

M
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 13.06.05, 11:38
      A może wy - Sylwia i Radek macie jakieś smerfy?
      • eserte Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 13.06.05, 21:34
        Hi Sasiedzi,
        tak - mamy prawie czteroletnia smerfetke, ktora tylko czeka na otwarcie placu
        zabaw i nowe kolezenstwo.:-) Czy wiecie jak postepy prac? ...my dawno nie
        bylismy w srodku.

Pozdrawiamy
        S&R

• Gość: Marzena Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 20:52
          Oczywiście że wiemy!!
          Byliśmy w zeszłą sobotę i natrzaskaliśmy troche zdjęć. Jedna sciana juz
          obłożona styropianem i chyba nawet w tynkach stoi. U nas na trzecim piętrze w
          klatce nr 3 (czy też 6 :)) sa ścianki działowe i wszystkie okna. Także do domu
          deszczyk nie pada :) Jest nieźle. Tylko kierownik budowy już nie może na nas
          patrzeć bo za często przyłazimy :)) hi hi

Pozdrówka wszystkim!
        • Gość: Piter Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.05, 18:18
          Witam,
          wczoraj byłem na budowie. Oto krótka relacja: klatki 2 i 4 są już w środku
          prawie całe otynkowane, klatka 6 tylko do 1 pietra. W klatce 6 już są
          rozprowadzane instalacje woda i c.o. (w klatkach 2,4 chyba też ale na własne
          oczy nie widziałem, bo nie wchodziłem.) Zaczynają także wylewać posadzki - będą
          wylewać klatkami od 2 zaczynając. Na elewacji od ulicy Torowej jest już
          docelowy tynk. Kierownik mówił, że opóźnień nie ma, ale przed czasem też nie są.

Pozdrawiam
          Piter
        • mcmacpl Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 29.06.05, 13:20
          Jakie otwarcie placu zabaw? Tam żadnego nowego placu nie będzie.
          Najbliższy plac zabaw: za budynkiem "starego horyzontu", obok boiska.
          • Gość: marc Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 29.06.05, 14:24
            nieprawda,będzie niewielki, ogrodzony placyk - oddzielony od parkingu murem z
            pergolą. może nie będzie to park rozrywki, ale kilka ławek, piaskownica i jakaś
            huśtawka będą
            • mcmacpl Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 30.06.05, 08:11
              Macie to zapisane w umowie? Że będzie piaskownica i huśtawka?
              Bo jak nie, to pewnie będziecie musieli się zrzucić i sobie sami zorganizować. W
              każdym razie dobrze, że macie miejsce.
              • Gość: Marzena Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.05, 21:44
                Cześć,

byliśmy wczoraj na spacerze i - UWAGA! UWAGA! - wykańczano właśnie małą
                piaskownicę, szalonego psa na sprężynie i dwa koniki!!
                W umowie zapisu nie było a jednak :P
                • Gość: W Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neting.pl 15.11.05, 19:23
                  Dzisiaj 15.11.05. Czy ktoś odbierał dziś mieszkanie lub dostał informację kiedy
                  to nastąpi ??
                  Pozdrawiam Sąsiadów.
                  • Gość: new Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.05, 21:55
                    po informacje "zglosilam" sie sama ;)
                    odbior jakosciowy w przyszlym tygodniu
                  • Gość: W Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.fe.bosch.de 16.11.05, 11:33
                    Dzisiaj dowiedzielismy sie ze odbiory mieszkan beda w najblizszych dniach, lecz
                    PRZEKAZANIE KLUCZY DO MIESZKAN NASTAPI DOPIERO PO AKCIE NOTARIALNYM, ktory na
                    chwile obecna jest przewidziany na 20 grudnia.
                    Ktos tutaj jest niepowazny...

Pozdrawiam wszystkich.
              • Gość: Robert D. Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.06, 17:14
                piaskownica jest, równoważnia jest, ławki są, sprężynowiec jest i nie trzeba
                się zrzucać i samemu organizować.............

RD
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 27.06.05, 10:03
      Cześć!
      Też byłem podczas weekendu na budowie i rzeczywiście budynek jest już
      otynkowany (w połowie) od ulicy Torowej. Chciałem wejść po raz pierwszy do
      swojego mieszkanka, ale okazało się robotnicy mają tam swoją kanciapę i już
      wyszli z budowy. Widziałem więc mieszkania piętro wyżej i pietro niżej (ten sam
      rozkład) - ale jednak to nie to samo co zobaczenie swojego mieszkania.
      Widzę że często odwiedzamy budowę i to nawet w tych samych terminach. Może
      spotkalibyśmy się któregoś dnia razem? Co wy na to?
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 19.07.05, 08:12
      Drodzy sąsiedzi!
      Widzę, że rzucając propozycję spotkania się na budowie wystraszyłem sąsiadów -
      rozmowy na naszym forum całkowicie zamarły!!!
      Proponuję więc pominięcie milczeniem wspomnianego tematu - jednym słowem cofam
      wątek.
      Pozdrowienia
    • giiiienek Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 21.07.05, 14:52
      mam pytanie czy ktos z was kupił mieszkanie o powierzchni 51m
    • Gość: Poszukujący Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: 62.233.144.* 25.07.05, 11:10
      Witam Was, nurtuje mnie następujące pytanie. Jestem także zainteresowany ta
      lokalizacją, ale chciałem kupić mieszkanie 3-pokojowe. Zostały tylko te w
      klatce nr 3 (i towszystkie począwszy od parteru na 3 piętrze skończywszy).
      Niestety piętą achillesową tych mieszkań jest ich niezbyt szczęśliwe
      usytuowanie w budynku i mała ilość okien, przez co wydają się po prostu ciemne.
      Czy ktoś kupił takie mieszkanie? Jakie są Wasze wrażenia. I ewentualnie
      posiadacze innych mieszkań od ul. Torowej - czy w przypadku mniejszych mieszkań
      jest lepiej?
      • mcmacpl Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 27.07.05, 14:41
        E tam, coś widziwiasz. Popatrzmy:
        * Pokój 4 - duże okno od wschodu. Nic nie zasłania, będzie jasno. Rano słońce
        będzie dawać po gałach.
        * Pokój 3 - też spore okno od zachodu. Na 3 piętrze również nic nie będzie
        zasłaniać, a niżej też chyba nie ma drzew. Słońce będzie świecić od godziny 15
        do zachodu tak, że będzie się można wściec.
        * Kuchnia - jak wyżej; okno małe, ale w kuchni więcej nie trzeba.
        * Duży pokój - duże drzwi balkonowe od południa. Również nic raczej nie będzie
        zasłaniać. Słońce powinno świecić do pokoju od południa do wieczora. Ja mam
        identyczną sytuację w "starym" bloku obok - i moja żona, która lubi światło jak
        pies szynkę nie narzeka, mimo że od nam zachodu blok zasłania (i całe szczęście :)
        • Gość: marc Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 27.07.05, 18:33
          pomyliły ci sie strony świata
          kuchnia i jedna sypialnia są od południa, druga sypialnia od północy, a okno
          pokoju dziennego wychodzi na wschód.
          • mcmacpl Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 28.07.05, 11:06
            Faktycznie, namieszałem. Dlatego że na stronie bre północ jest z prawej :-)

Ale co do tematu: sam mam też mieszkanie południe-wschód. Dodatkowo okna
            południowe są osłonięte z obu stron skrzydłami budynku. Nie jest ciemno. Gdyby
            było, moja żona by narzekała. Przejdź się na budowę w słoneczny dzień, wejdź do
            mieszkania i oceń sam. Zresztą pewnie już to zrobiłeś...
    • Gość: kku Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.comarch.pl 18.08.05, 17:14
      Witam,
      jestem zinteresowana kupnem mieszkanka w w/w budynku, wszystko jest ok oprocz
      ceny miejsca parkingowego, ktorego zakup jest koniecznoscia :(
      W zwiazku z tym mam pytanie czy wszystkie mieszkania byly sprzedawane wraz z
      miejscem parkingowym czy to moze jakias innowacyjny pomysl developer? ;)
      Dziekuje za kazda informacje, serdecznie pozdrawiam :)

ps jezeli sie zdecyduje na zakup mieszkanka jestem gotowa odsprzedac owo miejsce
      taniej niz oferuje to developer
      • Gość: marc Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 18.08.05, 19:10
        nie, na początku można było kupić mieszkanie bez miejsca, ale developer nie
        chce zostać z niesprzedanymi parkingami, więc taką zasadę od pewnego czasu
        wprowadził...
        ale nie jest to jego prywatny wymysł, wielu robi podobnie, tylko
        czasami "topią " cene parkingu w cenie metra mieszkania i dają
        miejsce "gratis" :-)
        inna rzecz, że wtedy mogą sobie jakoś inaczej koszty rozłożyć po wszystkich
        metrażach - nabywcy kawalerek "kupuja" miejsca taniej niż nabywcy dużych
        mieszkań- nie jest to co prawda zbyt sprawiedliwe, ale mniej bolesne dla tych
        pierwszych, którzy do 30m2 mieszkania musza doliczyc powiedzmy 20 tys za garaż.
        • Gość: kku Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.05, 19:24
          dziekuje za informacje!
          czym innym jest jednak "wtopienie" wartosci garazu w cene jednostkowa
          mieszkania, a czym innym wymuszenie sprzedazy wiazanej ... zastanawiam sie czy
          takie postepowanie jest "legalne"??
      • Gość: Robert Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.05, 11:04
        Proszę o kontakt w sprawie miejsca parkingowego.
        Robert Drapała tel. 693 644 878
        • Gość: kku Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.comarch.pl 24.11.05, 17:38
          Mieszkanko nabylam bez miejsca parkingowego ...
          Pozdrawiam
          • Gość: sąsiad Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neting.pl 01.12.05, 23:40
            Czy ktoś z sąsiadów zna termin podpisania aktu notarialnego???? Kiedy będą
            klucze do naszych mieszkan???
            Tyle pytań a odpowiedzi ....., pewnie nawet BRE ich nie zna....
            • Gość: kku Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.comarch.pl 06.12.05, 17:29
              Witam,
              klucze do mieszkan podobno dopiero po podpisaniu aktu notarialnego, sam akt
              zgodnie z umowa ok 20 grudnia ... niestety :(
              • Gość: sąsiad Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neting.pl 11.12.05, 22:32
                Czy ktoś z sąsiadów wie, kiedy rozpocznie się podpisywanie aktów notarialnych i
                przekazywanie kluczy?? Chciałem zauważyc, że zapis w umowie- podpisanie aktu
                notarialnego do 20 grudnia, to nie jest wyznaczenie konkretnej daty - jak to
                niektórzy interpretują. Jeżeli deweloper z ISO 9001 nie umie odpowiedzieć na
                podstawowe pytanie klienta, na kilka dni przed upływem zobowiązującego terminu
                to tu trzeba sie zasatanowić - kto i gdzie rozdaje taką "gwarancje jakości"
                • Gość: drugi sąsiad Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.05, 21:44
                  Wiekszość deweloperów przekazuje klucze, jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na
                  użytkowanie. A tu nie dość, że nie ma mowy o wcześniejszym przekazaniu kluczy,
                  to wciaż tajemnicą pozostaje termin podpisywania aktów notarialnych!
                  Przypomieć również należy, że jeszcze we wrześniu obiecywano przekazać
                  mieszkania w okolicach października - listopada!
                  • Gość: marc Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 12.12.05, 23:05
                    poczytajcie sobie wątki odbiorowe np tu :
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=186&w=9910223&a=9910223&wv.x=2
                    to bedziecie mieli odpowiedź ,dlaczego bre nie chce wcześniej wpuścić ludzi do
                    mieszkań...

rozumiem,że może to być nieco irytujace, ale jeżeli efektem miałoby byc
                    podpisanie aktów notarialnych rzeczywiście w ~dwa tygodnie po odbiorze z NB to
                    byłby to rekord świata ( ale troszke w to nie wierzę :) )
    • Gość: new Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 22:04
      Witam,
      jak wyglada kwestia wczesniejszego odbioru mieszkan?
      Czy ktos ma jakies wiesci?
      • eserte Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 18.10.05, 19:18
        Gość portalu: new napisał(a):

> jak wyglada kwestia wczesniejszego odbioru mieszkan?

Hi!
        Dzwonilismy pod koniec zeszlego tygodnia. Niestety odsylaja (z zapytaniem o
        termin odbioru) na koniec pazdziernika.:-(
        Dowiedzielismy sie za to, ze od ulicy Torowej beda latarnie:-) ...wieczorami
        troche tam ciemnawo.

Pozdrawiamy
        S&R
        • Gość: new Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.05, 20:40
          Slicznie dziekuje za info,
          zatem pozostaje nam czekac cierpliwie :)
          Pozdrawiam serdecznie
        • Gość: new odbiory IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.05, 20:02
          Witam,
          Zatem odbiory mieszkan dopiero w okolicach 15 listopada :(
          Czy macie moze jakies wiesci? bede wdzieczna jezeli sie nimi podzielicie :)
          Pozdrawiam
          • eserte Re: odbiory 27.10.05, 22:43
            Gość portalu: new napisał(a):

> Witam,
            > Zatem odbiory mieszkan dopiero w okolicach 15 listopada :(
            ...na to wyglada:(

> Czy macie moze jakies wiesci? bede wdzieczna jezeli sie nimi podzielicie :)
            Dzis znow dzwonilem do BRE... Pani z usmiechem, ale stanowczo odmowila
            obietnicy wczesniejszego odbioru. Mam czekac na telefon, gdy juz bedzie
            wskazany termin. Szkoda :-(

Pozdrawiamy
            S&R
            • Gość: Piter Re: odbiory IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.05, 18:24
              Hej!
              Widzę, że Wy też już jak na szpilkach czekacie :) Jak tylko będziecie wiedzieli
              coś jescze to koniecznie napiszcie!! Codziennie sprawdzam forum. My oczywiście
              też się odezwiemy.

Pozdrawiam
              P&M
              • sigma131 Re: odbiory 07.11.05, 11:05
                Witam

Również z niecierpliwością czekam na termin oddania, tym bardziej gdy spojrzę w
                umowę gdzie jest zapisane że z 14 dniowym wyprzedzeniem otrzymamy powiadomienie
                o terminie odbioru. Wszystko wskazuje na to że brelocum nie wywiąże się z
                terminu 15.IX (tylko czy to w ogóle będzie w listopadzie?).

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
                Ewa
                • Gość: new Re: odbiory IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.05, 20:20
                  miejmy nadzieje, ze sie jednak wywiaze :)
                  gdy ktos bedzie mial informacje, prosze o podzielenie sie nimi na forum!
                  pozdrawiam
                • Gość: Piter Re: odbiory IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.05, 21:33
                  Z naszej umowy wynika, że termin zakończenia budowy to 15 listopada, i dpoiero
                  po tym czasie można się spodziewać zaproszeń na odbiory, więc głowa do góry!! Na
                  razie Bre.Locum nie daje nam powodów by w nich wątpić. Nie mnej jednak od
                  przyszłego tygodnia zacznę do nich dzwonić :)

Pozdrawiamy
                  M&P
                  • Gość: Robert Re: odbiory IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.05, 16:14
                    Witam Państwa,
                    od 15 listopada umawiamy na odbiory jakościowe mieszkań.
                    Nie możemy Państwu przekazać kluczy do mieszkań, bo: do czasu otrzymania
                    pozwolenia na uzytkowanie - budynek jest budową,(nawet jeżeli prace budowlane
                    zostały zakończone). Jeżeli jest budową, to odpowiada za niego kierownik budowy
                    i on jest odpowiedzialny za osoby prezebywajace w budynku (ma zatwierdzony plan
                    bezopieczeństwa budowy itd.)oraz podlega pewnym przepisom, które uniemozliwiaja
                    wpuszczenia osób na przebywanie w budynku.
                    Załóżmy, że przekazujemy Państwu klucze do mieszkania i ........ ma miejsce
                    wypadek!!! (jakikolwiek) - co się dzieje - prokurator, odszkodowania, sądy itd.
                    Kto odpowiada kierownik budowy i nadzór - kto idzie w skrajnym przypadku do
                    aresztu - więzienia - kierownik budowy. jakie jest tłumaczenie ofiary - było
                    nie przekazywać kluczy!!!! itd. itp.
                    Prosze zrozumieć, że to nie jest działanie Państwu na złość.
                    Kiedyś zdarzały sie przypadki, że przekazywano mieszkania - podejmując pewne
                    ryzyko itd. - i to nie na inwestycjach własnych. Historia każe nam się
                    zabezpieczyć przed ewentualnymi sankcjami.
                    Proszę zrozumiec inwestora i G. Wykonawcę budynku.

Robert Drapała
                    • Gość: ? Re: odbiory IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.05, 18:42
                      Witam,
                      zatem kiedy jest szansa, na otrzymanie "pozwolenia na uzytkowanie"?
                      kiedy bedzie mozna rozpoczac wykanczanie mieszkan?
                    • piotr_kainrok Re: odbiory 14.12.05, 18:07
                      Żałuję, że nie znalazłem tego forum wcześniej..
          • Gość: Piter Re: odbiory IP: 80.68.236.* 16.12.05, 12:54
            Witam wszystkich sąsiadów!
            Kto jeszcze tego nie zrobił, niech dzwoni do BRE.Locum i umawia się na odbiór
            kluczy :))) Startują od poniedziałku 19. Akty notarialne też będą w tyn roku
            (chyba że ktoś chce czekać do marca to też jest taka możliwość)

Pozdrawiam
            Piotr
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.11.05, 11:35
      Od około 1,5 miesiąca byłem informowany, że klucze dostanę 15 listopada.
      Poumawiałem więc ekipy do wykańczania mieszkania, zamówówiłem transport
      materiałów do nowego mieszkania(podłogi, glazura, drzwi); i oto nagle dowiaduję
      się, że dyrektor oddziału brelocum zmienił zdanie i nie będzie przekazania
      kluczy 15.11.!!! Tłumaczenia developera są naiwne (że budynek w świetle prawa
      to jeszcze plac budowy itp. itd.), bo to wszystko było przecież wcześniej
      wiadome. Skoro tak, to nie należało obiecywać, że klucze zostaną przekazane
      15.11. (lepiej było nic nie mówić).
      I co ja mam teraz zrobić jak przyjdzie tansport drzwi, glazury, itp.? Gdzie
      mam to trzymać? - w biurze brelocum?
      Zachowanie developera jest niepoważne.
      Tak na marginesie to developer ma certyfikat ISO, należy do związku
      developerów - wszystko psu na budę.
      Czuję się oszukany.
      Piotr
      • sigma131 Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 17.11.05, 08:24
        Witam,

Zostaliśmy umówieni na odbiór mieszkania na 23 listopada, przy czym od razu
        zostałam poinformowana, że to tylko odbiór jakościowy, kluczy nie dostanę -
        dopiero po podpisie aktu notarialnego.
        Wygląda na to że Bre za wszelką cenę zależy na jak najszybszym podpisaniu aktów
        obawiając się (może słusznie) że nam jako mieszkanicom będzie zależało na
        przesunięciu terminu na 2 marca ze względu na obniżenie opłaty za wpis do
        księgi wieczystej - było nie było oszczędność ok. 2-3 tysięcy złotych.
        Widać firma nie chce nam pójść na rękę. Z rozmów z mieszkańcami "starego
        horyzontu" wiem, że tam klucze wręczli w chwili odbioru jakościowego mimo że
        podpisanie aktu notarialnego miało miejsce kilka miesięcy później.
        Sytuacja jest tym gorsza, że w rozmowach sprzed tygodnia pracownicy obiecali
        wręczenie kluczy po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie co miało mieć miejsce
        do końca listopada, dlatego nastawiliśmy się właśnie na takie rozwiązanie i
        stąd tak duże rozczarowanie.

Jeśli będziecie mieli jakieś nowe informacje proszę sie nimi podzielić.

Widzę, że zaglądają tu także pracownicy Brelocum może oni jakoś spróbują
        wyjaśnić sytuację.

Pozdrawiam
        Ewa
        • Gość: new Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.05, 20:01
          Witam
          Nie wiem czym kieruje sie Brelocum, jednak to dosc niepowazne z ich strony!
          Wydaje sie, ze firmie powinno zalezec na dobrej opinii klientow!
          ... moze jednak Bre zmieni zdanie!
          Pozdrawiam
          • Gość: sąsiadka Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neting.pl 17.11.05, 21:49
            Wedlug informacji, ktore otrzymalismy ostatnio z BRE, mieszkania moga zostac
            przekazane przed aktem notarialnym, ale po tym jak deweloper uzyska zgode na
            uzytkowanie. Tylko ciekawe kiedy to nastapi...

Zycze cierpliwosci.
            • mopik1 Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 23.11.05, 09:01
              Czy ktoś z sąsiadów jest już po odbiorze i może podzielić się wrażeniami?

Pozdrawiam
    • piotr_kainrok Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 14.12.05, 18:05
      Witam - Jeden z sąsiadów. Bez miejsca parkingowego...mam nadzieję, że Pan Robert
      się nie obrazi jak do niego nie zadzwonie w tej sprawie..interesują mnie z żoną
      tylko klucze;)
      • Gość: SASIAD Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 20:10
        MOZE KTOS WIEJAK TO JEST Z TA ENERGRTYKĄ PO JAKIM CZASIE WŁANCZAJA PRĄD????
        • Gość: Piter Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: 80.68.236.* 22.12.05, 08:56
          My byliśmy w zakładzie energetycznym podpisać umowę 19. grudnia. Monter, który
          ma podłączyć licznik przyjdzie 30 grudnia... Do tego czasu prądu nie będzie.

Pozdrawiamy
          M&P
          • Gość: sasiad Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.05, 17:51
            dziekuje za informacje. A jeszcze pytanko gdzie byliscie w energetyce na jaiej
            ulicy. i czy sa z tym zwiazane jakies koszty? dzieki
            • eserte Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont 22.12.05, 23:39
              Hi Sasiedzi:)
              Umowe podpisalismy w EnergiiPro na ul. Trzebnickiej 35/37 (czynne w godz. 7.30 -
              17.00). My rowniez czekamy na montaz licznikow 30-12-2005. Niestety nie
              pamietamy kosztow z tym zwiazanych.
              Odnosnie zakupow materialow; w AB Renowa przy ul.Boya-Żeleńskiego zalatwilismy
              dla kazdego z nas 10% upust na haslo "Nowy budynek - Torowa" :)

Korzystajac z okazji zyczymy wszystkim Sasiadom zdrowych i radosnych Swiat
              Bozego Narodzenia.

Pozdrawiamy
              S&R
    • Gość: Piter Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.05, 12:22
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa umówił się już może z WITEXem na wymianę zamka w drwiach?
      Jakie oni mają terminy?

Pozdrawiamy i życzymy wesołych świąt
      M&P
    • Gość: Piter Remonty IP: 80.68.236.* 09.01.06, 12:46
      Wiatm Sąsiadów!

Coś nasze forum zamilkło po odbiorach...

Może podzielicie się swoimi planami odnośnie remontu? Jakie terminy? Kiedy
      planujecie się przeprowadzać?
      My planujemy przeprowadzkę w lutym, ale nie chcemy mieszkać sami w bloku... A z
      tego co widzimy prace w naszym bloku nie nabrały jeszcze tempa.

Pozdrawiamy
      M&P
      • Gość: sąsiedzi ;) Re: Remonty IP: *.reja.osiedla.net 09.01.06, 21:14
        Witamy. Faktycznie zamilkło nasze forum. W grudniu wszyscy pędzili po sklepach a
        teraz remonty, stukania, pukania. Drogi sąsiedzie Piotrze, nie bedziesz sam. My
        również przeprowadzamy się w lutym i będziemy mieszkać w trzeciej klatce.

Mam pytanko. Czy posiada ktoś informacje, jaka firma zakłada w naszym obszarze
        internet? - oprócz TP.
        • Gość: kku net IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 00:11
          Witam Sasiadow,
          kabelek upc jest chyba w kazdym mieszkaniu :) zatem napewno chello ...
          oraz pozostaje wybor niezaleznego operatora, lecz kiedy to nastapi ... ja tego
          nie wiem :)
          Pozdrawiam
          • Gość: Piter Re: net IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 13:19
            Witam,
            dzwoniłem do UPC i niestety na dzień dzisiejszy mogą nam zaoferować tylko
            telewizję... . Internet i telefon z UPC najprawdopodobniej będzie dosptępny w
            tym roku, ale nie wiadomo kiedy dokładnie. Dialog wogóle nie ma sieci w naszej
            okolicy. Na placu boju pozostaje więc TPSA :( (chyba, że pojawi się jakiś
            operator niezależny)

Pozdrawiam
            M&P
        • eserte Re: Remonty 11.01.06, 22:54
          Hi:)
          Witamy po dluzszym milczeniu. My rowniez planujemy juz powoli przeprowadzke
          (przelom stycznia i lutego).

...a teraz cos zupelnie "z innej beczki". Na stronach WWW UM mozna znalezc
          uchwale w sprawie BUDOWY PARKINGU na ul. Torowej (na potrzeby Wrozamentu)!
          Zalaczam link (plik MS Excel):
          www.wroclaw.pl/uchwaly/2759-06-zal.xls
          Czy ktos z Sasiadow wie cos w tej sprawie? Inwestycja pomyslana na lata 2006-
          2007. Czyzby nasza spokojna uliczka miala sie wkrotce zmienic na gorsze???

Pozdrawiamy
          S&R
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.06, 10:26
      Witam sąsiadów!
      Mam pytanie, czy ktoś wie co będzie budowane na Kamieńskiego, tj. po lewej
      stronie ulicy (jadąc z centrum do naszego bloku) przed budynkami spóldzielni,
      albowiem tamtejszym użytkownikom zabierane są działki.
      Cześć!
      • Gość: Piter Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: 80.68.236.* 13.01.06, 08:56
        Witam,
        Pan z Witexu, który mieszka gdzieś w okolicy wspominał coś o Biedronce, którą
        mają postawić, ale nie wiem, czy dokłądnie w tym miejscu, o którym piszesz. Ten
        sam pan twierdził, że w miejscu tej rudery po drugiej stronie Torowej mają
        postawić kolejny blok. Nie wiem skąd ma takie informacje.

Pozdrawiamy
        M&P
        • Gość: marc Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 15.01.06, 15:20
          po drugiej stronie torowej (przynajmniej na wysokości "nowego horyzontu")
          żadnego budynku raczej nie będzie - prędzej juz zostanie tam przeniesiona petla
          autobusowa z terenu szpitala po drugiej stronie kamieńskiego ( zdaje sie 1 lub
          dwie linie).
          a dialog na pewno ( no, na 99 % ma sieć w tym rejonie, chyba nawet przez
          działke brelocum przebiega) - prpoponuje jeszcze raz sprawdzic
          • Gość: Piter Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 20:14
            Witam,

Mam nadzieję, że nie masz racji z tą pętlą... A co do Dialogu, to informacji o
            braku sieci udzielili mi na infolinii Dialogu, ale może warto udać się do
            jakiegoś punktu obsługi klienta i dowiedzieć się więcej.

Pozdrawiam
            M&P
            • Gość: SASIAD Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.06, 09:50
              MAM PYTANIE PROPO ZAKŁADANIA ZAMKA DO DRZWI WEJSCIOWYCH I WIZJERA CZY JEST TO
              PŁATNE CZY DARMOWE.
              • Gość: Piter Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 16:15
                Hej,
                założenie wizjera i wkładki (opuszczenie drzwi do poziomu podłogi, sztywny
                łańcuch) są za darmo.
                Ale UWAGA!! Po bloku chodzi koleś przedstawiający się jako przedstawiciel firmy
                która montowała nasze drzwi. A tymczasem jest to zwykły naciągacz z konkurencji
                wciskający dodatkowe zamki...

Podrawiam
                M&P
                • Gość: SASIAD Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 19:20
                  WIEM SPOTKAŁEM TEGO GOSCIA I PODAWAL SIE ZA PRACOWNIKA WITEXU I CHCIAŁ ZALICZE
                  NA ZAMONTOWANIE DODATKOWEGO ZAMKA.
                  • Gość: Stanisław Anioł Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.reja.osiedla.net 23.01.06, 23:08
                    Jeżeli "Bre" tak dalej bedzie zarządzało naszym budynkiem to daleko nie
                    "zajedziemy". Winda od dwóch dni nie działa, drzwi zewnętrzne do klatki
                    schodowej się nie domykają, a śmieci niemieszczące się w kontenerze niedługo
                    zablokują ul.Torową.
                    Czy zarządca wogóle jest zainteresowany budynkiem po jego oddaniu ?
                    Pozdrawiam wszystkich.
                    • Gość: Piotr Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.finemedia.pl 26.01.06, 12:37
                      Panie Stanisławie proszę nie narzekać na BRE bo u nas sprawdza sie doskonale,
                      ato ze winda , czy drzwi...Na początku jest trochę mechaników i obcych
                      ludzi,którzy Wam trochę psują infrastrukturę.Potem musicie dbać sami. Zarządca
                      nie jest antidotum.A jeśli posuje się winda - jest przecież na tablicy ogłoszeń
                      numer do firmy naprawczej.
                      • Gość: Stanisław Anioł Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.reja.osiedla.net 26.01.06, 21:40
                        Szanowny sąsiedzie,
                        Bardzo mnie pocieszyłeś tym, że Bre u Was się sprawdza. Zgadzam się również, że
                        mieszkańcy muszą dbać i szanować dobra wspólne, jednak niedomykające się drzwi
                        od dwóch tygodni i niedziałająca winda od paru dni, zwłaszcza, że jesteśmy tutaj
                        jeszcze na etapie wnoszenia i wynoszenia masy materiałów budowlanych.
                        Pozdrawiam wszystkich :))
                        • Gość: sasiad Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.06, 00:45
                        • Gość: sasiadY Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.06, 00:48
                          MAM PYTANIE A PROPO "CIEPŁEJ" WODY. JAK ZAUWAYŁEM U MNIE W MIESZKANIU CIEPŁA
                          WODA JEST TAKA AKURAT ZE NIE TRZEBA MIESZAC Z ZIMNĄ WODA CZY TAK POWINNO BYC??
                          MOIM ZADANIEM WODA POWINNA BYĆ GORĄCA A NIE CIEPŁA.
                          • Gość: M Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.06, 09:23
                            No włąśnie!! Nic nie pisałam bo myslałam że mam może jakąś manię (bo ja lubię
                            gorąco). U mnie też nie leci gorąca tylko "ciepła". No teraz to mi to ryba, bo
                            wałek po malowaniu mogę myć w ciepłej, ale jak tu sie wykąpąc..... :/
                            • Gość: sąsias Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.06, 15:39
                              witam. O kąpaniu ti nwet nie ma mowy. zobczymy co z tym zrobią i za takie cos
                              placimy
                              • Gość: Stanisław Anioł Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.reja.osiedla.net 29.01.06, 17:03
                                U nas w nowym bloku jest to samo. Woda jest letnia, a placimy przeciez za
                                ciepla. Ciekawe jak tym razem i jak szybko zarzadca zareaguje? Pozdrawiam
                                wszystkich mieszkancow starego i nowego bloku.
                                • mcmacpl Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok 30.01.06, 15:01
                                  Ja mieszkam w starym horyzoncie.
                                  Woda ciepła jest jednak "gorąca". Nie wrzątek, ale nie ma mowy, aby się kąpać
                                  czy myć ręce nie mieszając z zimną. I taka temperatura była zawsze, od początku.
                                  • Gość: Piotr Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.finemedia.pl 30.01.06, 16:18
                                    najważniejsze ze mamy ciepło - pozdrawiam wszystkich horyzontowiczów!!!!
                              • Gość: Robert Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.06, 14:17
                                Witam, wczoraj już ok.16 mozna było się kapać do woli w goracej wodzie -
                                czyli udało się załatwić sprawę jeszcze w tym samym miesiacu ;-}
                        • Gość: Robert D. Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.06, 17:11
                          Witam Pana Stanisława Anioła,
                          nie będę się rozpisywał i tłumaczył, bo ma być dobrze bez dyskusji i już.
                          Proszę tylko dzwonić do mnie bezpośrednio a sprawy potoczą się szybciej.
                          Przypominam również o telefonach alarmowych.

Informuję również że moja komórka 693644878 "pracuje" 24h na dobę bez względu
                          na dzień tygodnia.

Robert Drapała

• Gość: Piotr Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.finemedia.pl 31.01.06, 09:17
                            pozdrowienia dla Pana Roberta - on na prawde dobrze wykonuje swoja robote !!!!
                            ( starszy "horyzonciak")!!!!!
                          • Gość: Piotr Re: Sąsiad ze starszego Horyzontu - obok IP: *.finemedia.pl 02.02.06, 16:51
                            i co drodzy sąsiedzi - kontener juz pusty , wcale nie trzeba było tak
                            narzekac , widze ze mieszka Was juz trochę wiecej , nawet w niektorych okna
                            kwiaty - pozdrawiam
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.06, 11:29
      Mam prośbe do autora używającego pseudonimu "Piotr" od dnia 26.01.2006, o
      zaniechanie tego procederu, gdyż obecnie funkcjonuje na tym forum dwóch
      Piotrów. Jako Piotr (ten właściwy) będący na forum od jego zarania proszę o
      uwzględnienie mojej prośby. Z góry dziękuję.
      • Gość: SASIAD Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.06, 16:23
        MAM PYTANIE DO KOGO DZWONIC Z WSZELKIMI PROBLEMAMI ZWĄZANYMI Z BUDYNKIEM ITD.
        DZIEKUJE.
        • Gość: sasiad Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.06, 10:19
          mam pytanie jak to jest z grzejnikami mam ustawiony na 2 i jest gorący za jakis
          czas sprawdzam i jest zimny. a moim zdaniem powinno byc tak samo cały czasz. i
          na jakiej zasadzie działaja te liczniki od ogrzewania? czy na przepływ wody czy
          jeszcze mierza może temperature i według tego zliczają?
        • Gość: Robert Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.media4.pl 10.02.06, 22:21
          Witam,
          jestem zaskoczony tym pytaniem, gdyz osobiście przekazałem prawie wszystkie
          mieszkania i wszystkich (przynajmniej tak mi się wydawało) informowałem o moim
          telefonie z prośbą o telefony w razie problemów itp.

podaję raz jeszcze
          Robert Drapała
          tel. 0693 644 878 (prawie całodobowy)
          i 071 332 91 85 - w godzinach pracy biura BRE.locum

Robert
          • Gość: Robert Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.media4.pl 10.02.06, 22:23
            jeszcze jedna sprawa z TV.
            Jako, że sygnał TV z Sobótki został wzmocniony o ok. 15 dB
            mozliwe są przesterowania obrazu.
            W poniedziałek 13 instalacja zostanie wyregulowana.

RD
          • Gość: Robert Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.media4.pl 10.02.06, 22:28
            no i na koniec jeszcze jedna sprawa - INTERNET
            prowadzę zaawansowane rozmowy z dostawcami Internetu
            i marcu (po przegłosowaniu Uchwały itp.) wejdzie operator.
            W ostatniej fazie negocjacji pozostały firmy:
            air bites, Media 4 i megabayt (przepraszam za błędy w nazwach ale piszę je z
            pamięci).

Robert
            raz jeszcze sorki za nazwy firm....
            • Gość: do pana Roberta Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.06, 00:20
              przegladałem oferty i zdecydowanie najlepsze ma firma air bites bo ma łacze
              1Mb/s za 75zł.
              a firma media 4 oferuje 384 kb/s za 60zł. a tej 3 firmy nie znalazłem a wiec
              najlepszym rozwiasaniem jest firma air bites
              www.airbites.net.pl/pl/index.php?id=2
              • Gość: Robert BRE.locum Nowy Horyzont IP: *.media4.pl 11.02.06, 20:40
                Prosze sprawdzić - transfer do tzn. że i 47 i 128 i 586 itd i może czasami 1MB
                ;-} a co jest gwarantowane?

Moja propozycja:
                spotkajmy się w biurze (lub przy Torowej) sprawdźmy oferty i wybierzmy dostawcę.
                Do mini komitetu zaprosiłbym po jednym przedstawicielu z każdej klatki.
                Robert
                • Gość: sasiad Re: BRE.locum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.06, 13:54
                  Tak tez moze byc ale tego trzeba sie dowiedziec. i na ile czasu musi byc
                  podpisana umowa itd. najlepszym rozwiazaniem było by e-wro ale tu nie ma
                  zasiegu. Trzeba by było znalezć w miare tasni a szybki internet bez
                  ograniczen.a to ne takie proste.
                  • Gość: sasiad Re: BRE.locum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.06, 14:00
                    teraz przeczytałem ze ta firma iarbites to zeczywiscie z tymi transferami to
                    cienko jest u nich forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
                    f=48&w=36294556&a=36294556
                  • Gość: PIOTR2 NOWY PARKING TOROWA IP: *.finemedia.pl 16.02.06, 13:02
                    Witam wszystkich sąsiadów - czy wiecie juz może coś na temat planów parkingu
                    przy Torowej - już pojawiły się w naszych klatkach listy o planie
                    zagospodarowania z urzędu miasta - czy wiecie coś o pętli autobusowej ?
                    • drapson Re: NOWY PARKING TOROWA 17.02.06, 22:21
                      Witam,
                      w planie tym nie ma mowy o pętli autobusowej.
                      Mowa jest o parkingu do 299miejsc, odwodnienie i oswietlenie Torowej.
                      Najpóźniej we wtorek będę znał szczegóły.
                      Robert Drapała
                      • Gość: PIOTR 2 Re: NOWY PARKING TOROWA IP: *.finemedia.pl 18.02.06, 09:02
                        DZIEKUJEMY ZA INFO - CZEKAMY NA DALSZE WIEŚCI
                      • Gość: marc Re: NOWY PARKING TOROWA IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 18.02.06, 16:19
                        no to rzeczywiście uspokajająca wiadomość...299 samochodów - to w sumie tylko
                        kilka autek. i zaparkować gdzie bedzie.

po cholerę tam parking na 300 aut ?
                        i co on niby ma obsługiwać !??
                      • Gość: Piter Re: NOWY PARKING TOROWA IP: 80.68.236.* 22.02.06, 13:02
                        Panie Robercie,
                        już środa, a nic Pan nie napisał na forum.
                        Czekamy niecierpliwie.

Pozdrawiamy
                        M&P
                        • drapson Re: NOWY PARKING TOROWA 23.02.06, 10:17
                          Witam,
                          - już środa, a nic Pan nie napisał na forum.
                          Czekamy niecierpliwie -
                          witam,
                          25 stycznia 2006r na wniosek ZDiK-u zostało wszczęte postepowanie
                          administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla zadania polegającego
                          na budowie parkingu dla samochodów osobowych w rejonie ul. Torowej we Wrocławiu
                          wraz z oświetleniem i odwodnieniem.
                          Jest to procedura wyprzedzajaca wydanie pozwolenie na budowę ww. zadania, gdzie
                          każdy może przedstawić na piśmie swoją opinię. Planowany parking ma powstać w
                          obrysie trójkąta - pd ul. Torowej wzdłuż torów kolejowych, następnie wzdłuż
                          zadudowań od strony zachodniej do ul. Torowej i nastęnie zamykając trójkąt
                          wzdłuż Trowej do torów.
                          Dla osób, które z mojego opisu, nie są w stanie wyobrazić sobie jak ta
                          inwestycja będzie wygladała proszę o e-maila na adres robert@brelocum.pl
                          Na tym etapie kazdy z Państwa może wydać swoją opinię, do czego namawiam.
                          Możecie również Państwo niezwłocznie przekazać mojej osobie sugestie (ale
                          prosiłbym o szybkie przedstawianie swoich sugestii), a ja w Państwa imieniu
                          wystosuję pismo.

Robert Drapała

• Gość: marc Re: IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.06, 22:33
                            Panie Robercie, 300 aut to parking jak przed supermarketem - na pewno nie jest
                            budowany przez miasto w trosce o okolicznych mieszkańców. wiec po co ? czy nie
                            przypadkiem dla Wrozametu, a ul.Torowa nie ma sie stac główna trasa dojazdowa
                            do tego zakładu ?
                            polecam sprawdzić...
                            przy okazji - taki duży parking zapewne znajduje sie w rozporzadzeniu o
                            inwestycjach mogacych mieć znaczacy wpływ na środowisko - choć może stąd to 299
                            zamiast 300 stanowisk - to kolejne pole na którym mozna ew. powalczyć, jężeli
                            mieszkańcy uznaliby,że nie chca mieć tego pod domem.
                            minimalna odległość parkingu wiekszego niż 60 stanowiski - 20 m od okien, ale
                            to kilka metrów po drugiej stronie ulicy.
                            poza tym nie ma tutaj planu miejscowego, stąd wystapienie o wydanie decyzji o
                            WZiZT - zgodnie z prawem może być wydana tylko dla funkcji "zgodnej" z
                            sąsiedztwem - tutaj też można ew. szukać punktów zaczepienia. i upierac
                            się,żeby wszystkich właścicieli mieszkań ( z aktami notarialnymi ! ) uznano za
                            strony postepowania - tutaj nie ma dokładnej wykładni, kto jest strona,ale
                            bezsprzecznie strefa odzziaływania obejmuje także "Nowy Horyzont" więc trzeba
                            sie domagac uznania za strone postepowania administarcyjnego.
                            • Gość: kku parking IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 23:19
                              Gwoli scislosci ... w ktorym miejscu ma powstac parking?
                          • Gość: seb Re: parking IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 05.03.06, 15:28
                            Panie Robercie,
                            skoro postepowanie zostało wszczęte 25 stycznia, to jest 14 dni na zajęcie
                            stanowiska od dnia doręczenia zawiadomienia - więc jeżeli nic Pan z tym nie
                            zrobil do dzisiaj oprócz pisania na forum, to już raczej pozamiatane.
                            Prawdopodobnie zawiadomienia nie zostały powysyłane do wszystkich którzy mieli
                            juz akty notarialne, bo przepływ informacji na ten temat jest bardzo wolny
                            miedzy urzedami, a poza tym nie wszystcy pewnie jeszcze takie akty mają.
                            Tak czy inaczej, to na bre.locum spoczywa główna odpowiedzialnośc za ewentualną
                            reakcję (lub jej brak) na to zawiadomienie.
                            Czy coś (FORMALNIE !) zostało w tej sprawie zrobione ??!
                            Bo wg mnie jest to inwestycja bezwzglednie pogarszajaca jakość zamieszkiwania w
                            tym budynku i należałoby przynajmniej spróbować znaleźć sensowne argumenty
                            przeciwko , a nie tylko nie-bo-nie ( z takimi urząd sobie dość łatwo poradzi).
                            jeżeli nie, to pozostaje jeszcze ew. odwołanie sie od decyzji o warunkach
                            zabudowy ( też w określonym terminie od zawiadomienia). Ewentualne póżniejsze
                            protesty, po uprawomocnieniu sie decyzji, będą raczej nieskuteczne.
                            Apeluję o działanie, to znacznie ważniejsze dla mieszkańców niż chwalenie sie
                            postawieniem jednej huśtawki w ogródku.
      • Gość: więc Piotr 2 Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.finemedia.pl 10.02.06, 11:22
        Ok Panie sąsiedzie - nazwę się jako "2" , nic nie poradzę że też jestem PIOTR -
        chyba do sądu nie pójdziemy i się jakoś dogadamy - pozdrawiam
        • Gość: WOJTEK ostrzeżenie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.02.06, 14:05
          Witam!!! Jestem sąsiadem z 6 bramy. W czwartek rano moja Żonka miała przykrą
          niespodziankę, przewiercony zbiornik paliwa w samochodzie. Złodziej dużo nie
          zyskał, auto na gaz,a w zbiorniku tylko kilka litrów paliwa...
          • Gość: sąsiad Re: ostrzeżenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.06, 16:45
            no to fajnie sie zaczyna.
            • Gość: PIOTR 2 Re: ostrzeżenie - IP: *.finemedia.pl 27.02.06, 11:27
              A STRZASKANA SZYBA W JEDNEJ KLATCE , TO EFEKT WYPADKU PRZY WNOSZENIU CZEGOS
              TAM , CZY TAKZE KOLEJNY WANDALIZM ??????
              • Gość: Piter Re: ostrzeżenie - IP: 80.68.236.* 27.02.06, 12:04
                Niestety to wandalizm. Ktoś próbował wrzucić do środka dwie kostki brukowe. Jak
                widać debila można znaleźć w każdej dzielnicy...

M&P
                • Gość: sasiad Re: ostrzeżenie - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.06, 14:55
                  strach sie bać. mam pytanie na jakim etapie ztaneły rozmowy co do internetu?
                • Gość: sasiad Re: ostrzeżenie - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.06, 14:55
                  strach sie bać. mam pytanie na jakim etapie ztaneły rozmowy co do internetu?
                  • Gość: Piotr 2 Re: ostrzeżenie - IP: *.finemedia.pl 03.03.06, 13:59
                    co tak wszyscy umilkli , czyżby wszystko o.k? życzę więc spokojnego i miłego
                    weekendu !!!!!
                    • Gość: PIOTR2 ZASTÓJ IP: *.finemedia.pl 20.03.06, 13:38
                      Co ludzie pospaliście ? nic nie piszecie ????
                      • Gość: Piter Re: ZASTÓJ IP: 80.68.236.* 21.03.06, 08:41
                        Nie ma netu na Torowej, a w pracy nie ma czasu na necie siedzieć :)
                        Ale net będzie do końca marca podobno. Pan Robert mówił, że już podpisana jest
                        umowa z firmą KOM-NET i wtym tygodniu zaczną akcję marketingową w bloku.
                        Oferta wydaje się być rozsądna.

Pozdrawiam
                        M&P
                        • drapson Re: ZASTÓJ 24.03.06, 21:51
                          Witam,
                          akcję promocyjną firma Kom - Net zacznie z chwilą dokończenia instalacji.
                          Prace zaczną się od poniedziałku.

Robert Drapała
                          • Gość: PIOTR2 Re: ZASTÓJ IP: *.finemedia.pl 29.03.06, 16:49
                            DZIEKUJEMY ZA INFORMACJE
                            • drapson Re: ZASTÓJ 30.03.06, 22:56
                              Dzisiejszej nocy ok.22 miało miejsce niecodzienne zdarzenie, grupa młodzieńców
                              obrzuciła budynek jajkami!!!!!!!! ok. 3szt rozbito na wysokości 1 i 2
                              piętra..... nie wiem czemu to służyło, ale zdarzenie miało miejsce.....
                              Objechałem okolicę tj. sąsiednie osiedle, ul. Torową, Kamieńskiego aż do
                              Poświęckiej i cisza........ nikogo nie było.......
                              zdarznie zostało zgłoszone na Policję, ale nie będę miał pretensji, gdyż ja
                              kilka minut po zdarzeniu przeprowadziłem ''objazd'' okolicy i nic....
                              Dziwne zdarzenie - zazdrość? znudzenie młodzieńców? chuliganeria, wandalizm.....
                              Gdyby zdarzenia takie miały jeszcze miejsce w przyszłości prosze o sygnał.

Druga sprawa.
                              Czas już chyba zabrać duży kontener i rozpocząć korzystanie z boksu śmietnika
                              od podwórka? Wydaje mi się, że już remonty zakończyły się. Proszę o
                              potwierdzenie - niekoniecznie na publicznym forum...... RD
                              • Gość: Piotr2 Re: ZASTÓJ IP: *.finemedia.pl 31.03.06, 14:21
                                A to chamstwo!!!! Nawet nie wiedziałem
                              • Gość: MiP Re: ZASTÓJ IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 18.04.06, 20:38
                                Panie Robercie,
                                kiedy pierwsza próba chóru i gdzie? ;)

Pozdrawiamy
                                MiP
                          • tracek1 Re: ZASTÓJ 01.04.06, 22:40
                            Witam forumowiczów!

Miałem już doczynienia z firmą Kom-Net jako były mieszkaniec osiedla Kuźniki.
                            Moja ocena? Ogólnie na plus. Kontakt całkiem przyjazny, brak problemów przy
                            rozwiązywaniu umowy i niekłopotliwe podpięcie drugiego komputera. Co aby nie
                            było za dobrze są oczywiście minusy, konkretnie jedna sprawa - imię jej:
                            stabilność łącza. W ciągu ostatniego tygodnia pobytu na mieszkaniu co najmniej
                            dwukrotnie internet siadał na kilka godzin... a przesyłanie danych morsem
                            tudzież za pomocą znaków dymnych nie należy do najefektywniejszych sposobów
                            transmisji... Przy świeżej instalacji mam nadzieję problem ten nie zaistnieje.
                            Tym optymistycznym akcentem kończę i pozdrawiam,

Łukasz vel Kudłaty AKA Tracek, 6/25
                            • Gość: SĄSIAD Re: ZŁY OBRAZ TV IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.06, 22:51
                              DZISIAJ PODŁĄCZYŁEM TV I ZAUWAŻYŁEM ZE PROGRAMY ZLE ODBIERAJĄ (ŚNIEŻĄ ITP.) A
                              WIEC ANTENA ZBIORCZA NIE JEST ZBYT DOBRZE USTAWIONA
                        • Gość: tracek Re: ZASTÓJ IP: *.166.udn.pl 18.04.06, 10:30
                          Tymczasem termin z marca przeszedł w maj jak donosi administrator KN
        • Gość: Mam Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: 62.233.176.* 14.04.06, 18:06
          Witam! Idzie wiosna i Święta a na forum cisza. Wszystkim sąsiadom z Nowego
          Horyzontu składam gorące życzenia Świąteczne oraz wszelakiej przyjemności
          w "lany poniedziałek". Miłych Świąt
    • drapson Internet 27.04.06, 22:08
      Zapraszam na strone

www.wmnowyhoryzont.kn.pl

RD
    • Gość: Piotr Re: Szukamy sasiadów - Brelocum Nowy Horyzont IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.06, 23:03
      Podciągam watek.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka