Dodaj do ulubionych

Gdzie kredyt miesznaiowy?

IP: 213.77.20.* 02.08.05, 09:14
Witam wszystkich, widzę że dużo osób opisuje tu swoje życiowe inwestycje-
kupno mieszkania. Proszę o poradę gdzie wziąć kredyt na ok 150 tys (75%
inwestycji) na co zwrócić szczególną uwagę oraz gdzie mogą być ukryte kruczki
w umowie z bankiem?
Z góry dziekuję,

Początkujący mieszkaniec Wrocławia
Obserwuj wątek
      • Gość: sanity Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? IP: *.h / *.hdf.com.pl 02.08.05, 09:33
        Cos nie wyszlo jeszcze raz.

Zdecydowanie polecam Millennium Bank, zwlaszcza, jesli chodzi o kredyt na duza
        kwote. Ja sama niedawno skorzystalam z uslug tego banku i jestem bardzo
        zadowolona. W innych bankach odprawiano mnie z kwitkiem (za male dochody, brak
        umowy o prace na czas nieokreslony), a w Millennium dostalam kredyt na prawie
        105 tys. zl., chociaz mam umowe o prace tylko na rok. Finansuja tam nawet do
        100% wartosci nieruchomosci - taki kredyt dostal moj kolega z pracy.
        Oprocentowanie chyba najnizsze na rynku, dodatkowo jest promocja (darmowa wycena
        mieszkania itp.). Jutro postaram Ci sie dac namiary na swietnego goscia,
        pracownika tego banku - wszystko mozna z nim zalatwic szybciutko i sprawnie,
        bardzo pomaga i idzie na reke :). Jesli Ci sie spieszy to podejdz do fili na ul.
        Więziennej i spytaj o pana Pawła Schindlera.
        • Gość: wired Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? IP: *.vogel.pl 02.08.05, 10:23
          to zalezy od wielu czynnikow. jak masz umowe o prace na czas nieokreslony, to
          kazdy bank Cie przyjmie, ale jesli jestes np. trudnym przypadkiem (tak jak ja :)
          to zaczynaja sie schody. zaliczylem sporo bankow zanim trafilem na w miare
          sensowne podejscie.
          z moich bojwo wynika, ze dla osob prowadzacych dzialalnosc gosp. najlepszy jest
          wciaz PKO BP, a elastyczne podejscie wykazal tez Millenium. BOŚ ma rzeczywiscie
          dobre oprocentowanie, ale czas rozpatrywania wniosku i liczba zabezpieczen byly
          dla mnie nie do zaakceptowania. na podst. wlasnego doswiadczenia *nie polecam*:
          Multibanku(!), BPH i Dom Banku.
          i jeszcze generalna rada: skladaj wnioski przynajmniej w dwoch bankach
          jednoczesnie (darmowe rozpatrywanie wniosku kredytowego to juz standard) -
          unikniesz niepotrzebnych rozczarowan :) nie wiem, czy warto korzystać z doradcow
          finansowych, bo Expander spuscil mnie na drzewo, a z innych firm doradczych nie
          korzystalem.
          generalnie po raz kolejny przekonalem sie na wlasnej skorze, ze rzeczywistosc
          jest daleka od tego co reklamuja banki...

gladkiej przeprawy z betonem bankowym zycze
          wired
        • Gość: Olo Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.05, 11:04
          Równiez polecam Millenium. Z oferty PKO BP, BPH, Multibank, Mbank zdecydowanie
          najlepiej, najtaniej bez zbednych ceregieli i chyba najwieksza zdolnosc
          kredytowa na rowni z BPH. Do tego mozna zalozyc konto internetowe premium, z
          ktorego przelewy i cala obsluga dla posiadajacych kredyt jest za free. Dla mnie
          rewelka. W tej opcji przebija dzisObsługa doradców prawie calodobowa!!! Ja
          swoje papiery dowozilem nawet po 22. Nie polecam doradców z Open finance,
          ktorzy po najprostszej lini oporu chcieli mi wcisnac kredyt w Mbanku o prawie
          jeden procent drozszy, gdzie ledwo dostalbym 100 tys. ,a w Millenium ponad 170
          tys. Oferty Millenium nawet mi nie przedstawili!!! Radze osobiscie z bankiem
          zalatwiac, papiery i tak trzeba samemu wszystkie przyniesc, także nie ma
          roznicy do kogo, a roznic w oplatach czy oprocentowaniu dla klienta nie ma
          zadnych. Przedstawiono mi takie same warunki w Open jak i bezposrednio w
          Mbanku. Obsługa w Mbanku tez taka sobie, doradaca z millenium sam sie
          pofatygowal do spoldzielni i zalatwil co potrzebowal, a pani z Mbanku tylko
          czekala jak ja wszystko zalatwie i dostarcze. Porownac oferty roznych bankow na
          ta sama inwestycje to zaden problem tylko trzeba sie do nich wybrac i
          powiedziec co sie chce. Po wyjsciu z niektorych
        • Gość: gab Stanowcze NIE dla MIllenium IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 02.08.05, 20:10
          Tylko nie do pana Schindlera!!!!
          (Aż mi sie gorąco zrobiło jak to przeczytałam)

Mam zupełnie odmienną opinię i na temat tego banku i tego pana. Do skorzystania
          z ich usług zachecil nas doradca kredytowy, a my skusilismy sie na atrakcyjne
          oprocentowanie i promocyjna oferte. Miało być szybko i bezproblemowo, a
          skonczyło sie na paru ładnych tysiącach w plecy. Z powodu błędów w obliczeniach
          dochodu popełnianych przez pana Schindlera oraz opieszałosc procedur bankowych
          stracilismy dwa i pół miesiaca czekajac na decyzje kredytową. Rowniez z powodu
          kolejnego błedu tego pana kredytu nie dostalismy. (bład dziecinnie prosty, sama
          bym go pewnie odkryła, gdybym popatrzyla w te jego papierki). Z przygody z
          Millenium zostały nam odsetki do zapłacenia za zaleganie z wpłatą w
          spółdzielni. Niemałe odsetki:(.

PS
          Żeby nie było, ze mielismy jakąs nadzwyczaj trudna sytuacje kredytową,
          nadmienię, że w BPH udało nam sie wszystko załatwić w półtora tygodnia -
          łącznie z przelaniem calej kwoty na konto społdzielni. BEZ PROBLEMÓW i pomyłek.
          Jeszcze raz odradzam!!! Szkoda nerwów i czasu na użeranie sie z niekompetentymi
          ludzmi, nawet jesli miło się usmiechają.
          A swoją drogą wczesniej ten pan przyjmował na Powstancow Slaskich - czyżby go
          przeniesli? haha
        • sikoramaku Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? 24.08.05, 15:14
          BPH ale przez open finance (na ul piłsudskiego0...przez opena taniej i po
          prostu bezpieczniej...pomysłowi są...BPH...sam birę kredyt na 290tys i nie
          przypuszczałem, że tak szybko dostanę i, że w ogóle dostanę...najbardziej
          liberalny bank jaki do tej pory udało mi sie spotkać ...ale podkreślam - tylko
          przez OPEN FINANCE...pzdr
    • lkc Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? 02.08.05, 10:57
      Poczytaj tutaj na temat kredytów w oddzielnym forum ogólnopolskim. Dowiesz się
      wszystkiego. Poza tym spróbuj w Expanderze i Bankierze i nie daj się nabrać ze
      szybko trzeba łapać okazję bo banki kończą promocję. Poza tym przejdź się po
      bankach i zobacz jak obsługują potencjalnego klienta. Ja polecam BPH (ale ten
      na Ruskiej), gdzie traktują mnie (klienta) jednakowo miło i profesjonalnie
      nawet po wypłacie kredytu :-) Całośc formalności trwała 4 dni, dostałam tyle
      ile chciałam i mam niezłą umowę. Unikałabym BOŚa - ale o tym dlaczego poczytaj
      sobie na kredytach. Powodzenia w analizie rynku i przyspieszonym kursie brania
      kredytów. :-)
    • Gość: eve Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.05, 15:51
      Staranie się o kredyt i czekanie na rezulat to bardzo stresujące zajęcie. Ja
      juz na szczescie jestem po tym etapie i mam kredyt w mbanku. Wszyscy, którzy to
      przechodzili, to wiedzą o czym mówię. Zdecydowanie odradzam Millenium - sporo
      problemów i drobiazgowość, a przede wszystkim strata czasu. To wcale nie jest
      taki super bank, jak się niektórym wydaje. A ich hasło:"Łatwo dostać, łatwo
      spłacić" to największe kłamstwo na świecie. Co do tego, na co zwracać uwagę
      przy podpisywaniu umowy kredytowej to np. to, że jesli bierzesz kredyt w
      walucie obcej (CHF) to zwróć uwagę na bezpłatne przewalutowanie. Ponadto
      mozliwość wcześniejszej spłaty, ważne jest przy tym, czy bierzesz kredyt w
      ratach stałych, czy malejących. No i oczywiście prowizje, dodatkowe opłaty,
      ubezpieczenie kredytu i/lub siebie, podwyższone oprocentowanie do czasu np.
      wpisu hipoteki i takie różne inne rzeczy. Jak się w tym dobrze nie orientujesz,
      to lepiej skorzystaj z pomocy Open finance albo Expandera. Ja korzystałam z
      Open.
      • Gość: Arek Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? IP: *.swidnica.mm.pl 04.08.05, 17:02
        Dodalbym jeszcze jedna rzecz, o ktorej rzadko sie wspomina. Jezeli bierze sie
        kredyt w walucie i chce sie wplacac kwote kredytu na konto np. dewelopera w
        transzach, to trzeba byc swiadomym, ze wahania kursow moga byc naprawde
        bolesne. Jezeli w momencie wyplaty ostatniej transzy kurs waluty jest duzo
        nizszy niz w momencie przydzielenia kredytu, tak samo duzo nizsza bedzie kwota
        tej transzy wyrazona w zlotowkach. Czasami parenascie groszy powoduje, ze
        trzeba deweloperowi doplacic pare tysiecy zlotych z wlasnej kieszeni, albo
        ubiegac sie w banku o podwyzszenie kwoty kredytu. Oczywiscie tyle samo mozna
        zarobic, ale generalnie to sport dla ludzi o mocnych nerwach.
        Z drugiej strony spi sie spokojniej ze swiadomoscia ze deweloper w najgorszym
        wypadku ucieknie na Karaiby jedynie z czescia naszych pieniedzy, a nie
        caloscia. Jak zwykle, cos za cos.
    • Gość: jfk1979 Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? IP: *.plusgsm.pl 09.08.05, 19:02
      kredyt w pln, raty malejace, bzwbk lub lepiej nordea, 1 dzien negocjacje [marza 0,9 prowizja 0,5], po 2 dniach wniosek [20 minut] po tygodniu umowa kredytowa [1 godzina]. ludzie przesadzaja z tymi formalnosciami, po prostu niektorzy sie nie przygotowali lub liczyli na cuda. chf gdy ktos nie boi sie ryzyka lub ma duze dochody. banki robia odwrotnie - masz niskie dochody wrzucaja ci kredyt na 25-30 lat rowne raty ktore z pozoru sa atrakcyjne bo niskie. bank w chf zarabia na marzy 2%, przeliczaniu kursow 2-3%, i oczywiscie dlugim okresie kredytu.
    • natassja Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? 11.08.05, 22:01
      jesli oprocentowanie proponowane przez bank jest wyjatkowo korzystne sprawdz, czy ewentualne nadplaty czy wczesniejsza splata calosci nie beda przypadkiem oblozone slona prowizja. czasem warto wziac niepromocyjne oporcentowanie, wyzsze o nieduzo zreszta bo ok 1 procent, ale miec gwarnacje darmowych nadplat w dowolnej wysokosci.
        • Gość: raty ratami Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? IP: 62.233.144.* 12.08.05, 11:42
          ale najistotniejszy aspekt (przynajmniej z mojego punktu widzenia) czyli okres
          potrzebny do rozpatrzenia wniosku i przelania pieniędzy na r-k dewelopera jest
          straszliwie przeciągany w większości banków (jest okres urlopowy proszę pana).
          Pytam się co mnie to obchodzi?! W każdym razie terminy jakimi chwalą się banki
          typu "7, 14 dni" są nie do zreazlizowania w praktyce. A już nie daj Boże złożyć
          wniosek kredytowy w banku, który ma jedna z lepszych ofert - wtedy śmiało można
          liczyć na załatwienie wszystkich formalności w terminie od 4 do nawet (!) 6
          tygodni.
          • moboj Re: Gdzie kredyt miesznaiowy? 23.08.05, 10:29
            w BPH w czerwcu czekaliśmy tydzień na rozpatrzenie wniosku. dokładnie po 7
            dniach dostaliśmy ostateczną pozytywną decyzję. potem tylko podpisanie umowy i
            kasa dla dewelopera poszła po zleceniu przez nas pierwszego przelewu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka