Dodaj do ulubionych

SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna

IP: *.e-wro.net.pl 13.11.06, 18:00
Witam!

Niniejszym zakładam wątek poświęcony nowej inwestycji SM Cegiełka.

Termin oddania - II kw. 2008
Cena (wyjściowa) 3800zł/m2

Mam prośbę do obecnych członków Cegiełki o podzielenie się wrażeniami ze
współpracy z ww. spółdzielnią.
Obserwuj wątek
    • Gość: mmm Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.os1.kn.pl 13.11.06, 19:28
      a sa gdzies na internecie jakies wizualizacje, rzuty mieszkan? ile w ogole
      jest mieszkan na sprzedaz? to pojedynczy blok?
      • Gość: Slvk Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 13.11.06, 19:50
        Witam!
        Aktualnej wizualizacji jeszcze nie ma, bo ponoć wygląd będzie zależał od
        wykonawcy inwestycji. Więcej będzie wiadomo w połowie przyszłego tygodnia,
        kiety to spółdzielnia uzyska pozwolenie na budowę.
        W pierwszym etapie inwestycji planowane jest wybudowanie czterech klatek
        w budynku pięciopiętrowym. Potem planuje się dobudowanie jeszcze kilku klatek
        i chyba jesze jednego budynku dwuklatkowego...
        Umowa rezerwacyjna napisana jest bardzo przyzwoicie, tzn. zabezpiecza obie
        strony umowy. Czekam na kolejną umowę o wybudowanie mieszkania.
        Zastanawiam się jakie są opinię obecnych członków spółdzielni, a szczególnie
        interesuje mnie współpraca z administracją.
        Jeżeli ktoś może rozwinąć temat, to będę bardzo wdzięczny.
        Pozdrawiam,
        Slvk
      • Gość: gosc Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 15.11.06, 17:14
        czy moze mi ktos napisac co jest w wyposazeniu oddawanych mieszkan?Wiem ze nie
        podłog a co jest?
        • Gość: Slvk Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 18.11.06, 11:03
          Spółdzielnia proponuje tzw. biały montaż (emaliowany zlewozmywak i wanna,
          umywalka itp.)
    • a763 Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna 13.11.06, 20:07
      Ale rzuty mieszkań już mają? Wizualizacji nie ma, ale rzuty muszą być - skoro
      rezerwujecie, to chyba juz konkretne mieszkania?
      • Gość: Slvk Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 13.11.06, 21:55
        Oczywiście, rzuty są ale dostępne w formie kserokopii.
        Jeżeli komuś bardzo zależy to mogę zeskanować dwa
        mieszkania.
        Pozdrawiam,
        Slvk
        • a763 Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna 13.11.06, 21:58
          Jakbyś mógł zeskanować - tak z ciekawości, czy fajne?
          • Gość: Wędrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 14.11.06, 07:24
            Zostało jeszcze kilka mieszkań wolnych. Najlepiej przejść się osobiście do
            spółdzielni i pogadać.
    • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 14.11.06, 21:34
      Czy sa w tej sm jakies wolne mieszkanka???I o jakim metrazu???
      pozdrawiam
      • Gość: Beata Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.fbx.proxad.net 14.11.06, 23:18
        SM jest naprawde w porzadku. Straszna komuna, ale wszyscy naprawde zyczliwi -
        nigdy nie mielimy zadnych problemow.
      • Gość: Wędrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 15.11.06, 06:22
        Gdy w poniedziałek podpisywaliśmy umowy rezerwacyjne, jeszcze kilka mieszkań
        było wolnych. Z tego powodu, że nie mają strony internetowej, informacje
        rozchodzą się wolniej. No i cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do ofert
        deweloperów.
        • izabellam Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna 15.11.06, 08:58
          Witam serdecznie,
          MAm pytanie, czy ktos wie,czy spółdzielnia ma juz na koncie jakies zrealizowane
          inwestycje.Wiadomo niepewnosc jest zawsze co do wiarygodnosci firmy. Moze ktos
          moglby mi napisac jaka jest wymagana kwota rezerwacji i jaka jest szansa
          odzyskania pieniedzy w przypadku np nie otrzymania kredytu.Bede wdzieczna za
          info
          • Gość: 678 Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 01.06.08, 01:53
            budynek na dworcowej 3-7 to "dzieło" cegielki. budynek ma 15 lat jak sie nie myle
    • Gość: WOJTEK Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.70.39.* 15.11.06, 08:43
      Dzisiejsza informacja od spółdzielni-NIE MA JUŻ ŻADNYCH WOLNYCH MIESZKAŃ :-(
      • Gość: Rybka Niestety to prawda-nie ma juz wolnych mieszkań bbu IP: 213.70.39.* 15.11.06, 08:55
    • Gość: Rybka Niestety to prawda-nie ma juz wolnych mieszkań:(( IP: 213.70.39.* 15.11.06, 09:32
      • Gość: Beata Re: Niestety to prawda-nie ma juz wolnych mieszka IP: *.fbx.proxad.net 15.11.06, 09:54
        Cegielka ma kompleks 6 budynkow na Muchoborze Wielkim. Ostatni byl oddany rok
        temu. Wspolpraca z SM ukladala sie w porzadku.
    • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 16.11.06, 15:37
      Mi sie udalo zarezerwowac mieszkanko akurat osoba zrezygnowala.Oby tylko dostali
      pozwolnie na budowe.Wedrowiec wielkie dzieki za informacje
      • Gość: Kasia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 17.11.06, 08:12
        rozumiem,ze skoro nie ma pozwolenia na budowe to na razie podpisuje sie umowe
        rezerwacyjna?Co w przypadku jak nie dostana pozwolenia?czy ktos zna warunki
        przedsteonej umowy sprzedazy- czy jest zaznaczone,ze cena na pewno sie nie
        zmieni?
        • Gość: Slvk Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 18.11.06, 11:00
          Jeżeli spółdzielnia nie dostanie pozwolenia na budowę, to umowę można przedłużyć
          (w przypadku gdy jeszcze będzie możliwość otrzymania takiego pozwolenia) lub
          rozwiązać umowę. Rozwiązanie umowy powoduje zwrot zaliczki bez dodatkowych
          odsetek.
          Umowę o wybudowanie mieszkania podpisuje się po otrzymaniu przez spółdzielnię
          pozwolenia i wtedy dopiero można starać się o kredyt.
          Projektu umowy o wybudowanie mieszkania jeszcze nie widziałem.
          Ostateczna cena mieszkania będzie ustalana dopiero po zakończeniu inwestycji.
          Tak jest zwykle w przypadku mieszkań spółdzielczych. Podobno w inwestycji na
          Muchoborze koszt szacunkowy był porównywalny z ostatecznym rozliczeniem.
          • Gość: Beata Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 18.11.06, 15:58
            ok,skoro cena jest ustalana na zakonczenie inwestycji to skad wiadomo na ile
            wziac kredyt?Jezeli cena wyjsciowa jest 3800za metr to moze skoczyc np na 5000
            zł.Jak to jest w przypadku platnosci?Skoro oddanie jest powiedzmy za 2 lata to
            placi sie spoldzielni transzami np za rok, bo chyba nie od razu cala
            kwote.Jestem zielona w tych sprawach wiec prosze o uswiadomienie mnie.w
            poniedzialek mam wplacic kase
      • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.11.06, 08:58
        W której klatce? Ja mam w 2 :).
        • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 02.12.06, 10:17
          też mam w 2 i to na samej górze ;-)
          • Gość: Przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 02.12.06, 18:26
            siemka czy ktos cos wie jak to wyglada jak sytuacjia na rynku czy cos sie
            ruszylo ??? o pozwoleniu i otym co w nich byc
          • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 03.12.06, 15:55
            No to bedziemy sasiadami. A co do pozwolenia, to podobno czekamy teraz tylko na
            jego uprawomocnienie sie.
            • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 04.12.06, 16:49
              ktore pietro sasiedzie? ;-)
              moze jakas imprezka zapoznawcza przy okazji wmurowania kamienia wegielnego ktory
              mozemy sobie ustalic na jakis tam dzien ;-) symbolicznie ;-)

ja na samej gorze..
            • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 04.12.06, 16:52
              aha, jeszcze jedno..

dzwonilem dzis do Cegły i mila pani poinformowala mnie jednak, ze zadnego
              pozwolenia poki co nie ma.. czekamy.. byc moze do 8 grudnia.. a potem do 15 ;-)

o ile Jej informacje sa prawdziwe to czekac mozna tak rownie dobrze do stycznia
              wydaje mi sie.. no i pani ta potwierdzila rzeczywiscie ze nowa cena to 4000 zl/m2 :/

chyba nie ma juz szans zalapac sie na ulge odsetkowa? czy moze da sie zalatwic
              sprawy z bankiem w kilka dni?
              • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 04.12.06, 18:40
                Pietro 4-5 (dwupoziomowe). Jak teraz zaczniesz zalatwiac z bankiem to moze Ci
                sie uda.
                • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 05.12.06, 10:34
                  tak to prawda sasiedzi kredyt mozecie juz zalatwiac i zanosic pozwolenia a
                  puzniej tylko doniesc pozwolenie z umowa i jak dobrze pujdzie to wam zrobia
                  odstepnosc i zalapiuecvie sie na ulge :-) a pozwolenia niema i bedzie piatek
                  poniedzialek trzeba czekac ktora klatke macie ??
                  • Gość: Kasia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 81.219.145.* 05.12.06, 10:54
                    jak to mozna zalatwiac kredyt bez pozwolenia na budowe, przeciez trzeba zlozyc
                    komplet dokumentów
                    • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 05.12.06, 11:57
                      no wlasnie ;-) mozna co najwyzej przygotowac wszystkie pozostale dokumenty jak
                      rozumiem.. i czekac...
                    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.06, 13:06
                      Zapytaj w Notusie jak mozna zalatwic kredyt bez pozwolenia na budowe :).
                      • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 06.12.06, 12:00
                        ja klatka klatka 3 mozna zalatwic kredo bez pozwolenia ja juz prawie mam :-)
                        • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 06.12.06, 22:55
                          w jakim banku? mi wszedzie mowia ze to jest niezbedne.. wiesniaki ;-)
                          • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 07.12.06, 02:41
                            Np. Pekao SA (oddział na Oławskiej, pani Kinga), niestety tylko w PLN.
                            • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 07.12.06, 12:52
                              ja biore w raifajzen. i we frankach :-)
                  • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 05.12.06, 11:58
                    przemo, druga klatka na samej gorze ;-)
    • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 18.11.06, 19:01
      Klatka nr 4 :) oby wszystko szlo dobrze bo ja juz mam 100 zmartwien jak to bedzie:)
      • Gość: Anka Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 18.11.06, 21:33
        doskonale Cie rozumiem,przezywam mase rozterek. Klatka nr1)
        • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 19.11.06, 13:22
          Spoldzielnia podobno nie moze na tym zarobic, w przeciwienstwie do dewelopera.
          Po drugie kupili bardzo tanio teren. Za to zarabiaja na czynszu.
          Widzialem ten bialy montaz u kolegi w mieszkaniu na Hlaski. Od razu lepiej z
          niego zrezygnowac.
          Rzeczoznawca w banku robi wycene mieszkania po wykonczeniu i na tej podstawie
          bank ustala sobie maksymalna kwote kredytu (jezeli zdolnosc kredytowa pozwala).
          Przy sredniej cenie 5-6tys./m2 nie powinno byc problemu za 1,5 roku na
          zwiekszenie kwoty kredytu. Zawsze mozna niewykonczone mieszkanie sprzedac.
          Kwestia tylko ceny.
          • Gość: Beata Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 19.11.06, 13:57
            Drogi Wedrowcu,
            Jak to jest z tym bialym montazem,mozna od razu zrezygnowac,cos mozna na tym
            zyskac?Widze,ze jestes super zorientowany we wszystkich sprawach
            • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 19.11.06, 14:03
              Mozesz zrezygnowac. Oddadza ci pieniadze na koncu przy rozliczeniu. Nie bedzie
              to wielka kwota - rzedu 2-3 tys. zl. Latwo sie mozna domyslic, ze w tej cenie
              nie bylyby to zadne luksusy i warto kupic cos swojego.
              Gdy bedzie tzw. projekt branzowy, do 3 miesiecy mozesz naniesc swoje poprawki,
              typu zmiana polozenia scianek dzialowych, przylaczy itp.
              • Gość: Beata Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 19.11.06, 14:06
                Dzieki za info:-)
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.11.06, 14:57
      W srode, po posiedzeniu zarzadu, ma byc znana cena za metr, ktora bedzie
      widniala w umowie o wybudowanie.
      • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 20.11.06, 15:47
        siemka wedrowiec sluchaj czy mozesz mi odpowiedziec na pytanie : bo tez tam
        kupuje chate w klatce 4 i chcialbym wiedziec jak ta sprawa z kasa wyglada jak
        moze sie zmienic?? i dlaczego a pozatym skad to wszytko wiesz ?? bo niewiem czy
        to co mowisz to jest prawda bo akurat mieszkam aktualnie nad w bloku budowanym
        przez sm cegielka i nawet nad jej siedzibą wiec poprosu troszke zeczy mi
        niepasuje co mowisz o spuldzielni itd. bo znam ta spoldzielnie od 15 lat wiec
        skad masz takie info
        • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.11.06, 16:12
          Ktora dokladnie informacja Ci nie pasuje? Wszystko to, co napisalem, uslyszalem
          od milych pan podczas podpisywania rozmowy albo tez przez telefon. A co do
          tego, ze cena sie moze zmienic, jest to normalna procedura w spoldzielniach.
          Mozesz zadzwonic i sie sam dowiedziec - ostateczne rozliczenie nastapi po
          zakonczeniu budowy i nie jest to zaden przekret. Cena wyjsciowa moze tez ulec
          zwiekszeniu po rozstrzygnieciu przetargu - masz to zapisane w umowie
          rezerwacyjnej.
          • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 21.11.06, 18:00
            I co tam macie jakies wiesci z sm -bo dalej cisza z tym pozwoleniem.A tu
            przydaloby sie kredyt zalatwiac.
            • Gość: Wędrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 21.11.06, 19:46
              Przetarg został rozstrzygnięty. Jutro ma być podjęta decyzja w sprawie ceny za
              m2. Do 24XI mają podobno dostać pozwolenie na budowę.
              • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 21.11.06, 21:43
                Mam nadzieje ze zostanie 3800 no ale zobaczymy.I oby do przodu:)))Dzieki za info
                • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.11.06, 12:01
                  Swieza informacja ze spoldzielni - cena wyniesie najprawdopodobniej 4000zl/m2.
                  Zebranie zarzadu dzisiaj o 15.
                  • Gość: Gosia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 22.11.06, 12:24
                    hej, a czy ta cena moze jeszcze wzrastac w trakcie budowy?
                    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.11.06, 12:48
                      Tak.

Przyklad z jakiejś spoldzielni:

1. Rozliczenie kosztów inwestycji mieszkaniowych i ustalenie wartości
                      początkowej / kosztu budowy/ poszczególnych lokali, do których mają być
                      ustanowione prawa określone w § 108 dokonuje się w dwóch etapach:
                      1) Wstępnie – w chwili rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej, na
                      podstawie dokumentacji technicznej i kosztorysu,
                      2) Ostatecznie – po zakończeniu inwestycji i końcowym rozliczeniu
                      zadania, na podstawie zestawienia kosztów rzeczywistych poniesionych przez
                      Spółdzielnię.
                      2. Rozliczenie kosztów inwestycji i ustalenie wartości początkowej /
                      kosztu budowy/ poszczególnych lokali dokonuje się z uwzględnieniem regulaminu
                      uchwalonego przez Radę Nadzorczą zawierającego:
                      1) określenie zakresu rzeczowego inwestycji, za realizację którego
                      odpowiada Spółdzielnia,
                      2) określenie rodzajowe kosztów zaliczanych jako koszty danej
                      inwestycji,
                      3) określenie, które koszty mają być ewidencjonowane i rozliczane
                      indywidualnie dla każdego budynku, a które są ewidencjonowane wspólnie dla
                      dwóch lub więcej budynków i rozliczane metodami pośrednimi / w stosunku do
                      kubatury, powierzchni czy wielkości kosztów bezpośrednich/,
                      4) określenie metody rozgraniczenia kosztów budowy części mieszkalnej
                      oraz lokali handlowo-usługowych, garaży, jeśli takie są wbudowane w budynku
                      mieszkalnym,
                      5) określenie, które składniki kosztów budowy części mieszkalnej są
                      rozliczane na poszczególne mieszkania, proporcjonalnie do ich powierzchni
                      użytkowej, a które są kalkulowane indywidualnie dla każdego
                      mieszkania /wyposażenie kuchni, łazienki, podłogi/,
                      6) dopuszczalność różnicowania obciążeń poszczególnych mieszkań z
                      tytułu ich cen funkcjonalno-użytkowych / atrakcyjność/.
                      3. Regulamin, o którym mowa w ust. 2, powinien być dołączony do każdej
                      umowy o budowę lokalu/ domu/.
                      • Gość: Marta Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.fbx.proxad.net 22.11.06, 13:22
                        Czy jest juz ustalony termin rozpoczecia i zakonczenia budowy? Tzn. kiedy beda
                        oddawac ten blok?
                        • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.11.06, 14:50
                          Nie ma jeszcze umow o wybudowanie, wiec nie wiadomo dokladnie. Jedyny termin
                          jaki podaja to IIkw. 2008.
      • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 08.12.06, 12:14
        co z tym pozwolenie kto tu w kulki gra !!!!
        • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 09.12.06, 14:23
          nie ma..
          ja juz pozbylem sie zludzen, ze jest jakakolwiek szansa na kredyt w tym roku,
          czysta arytmetyka.. nawet jakby pozwolenie pojawilo sie w poniedzialek (w co
          oczywiscie watpie) to dodajac 14 dni uprawomocnienia sie daje nam juz 25
          grudnia, czyli Boze Narodzenie.. a jesli ktos wierzy w to, ze uda sie uruchomic
          kredyt w ciagu kilku miedzyswiatecznych dni to chyba jest zbyt duzym optymista..

wczoraj pani w banku mnie ostatecznie zalamala stwierdzajac, ze przy obecnej
          liczbie podan uruchamianie kredytu trwa z reguly kolo miesiaca..
          • Gość: Mika Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.06, 18:05
            Aby załapać się jeszcze na ulgę, musicie ponieść koszt odsetkowy w tym roku a to
            oznacza że musicie zapłacić pierwszą ratę.
            • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 11.12.06, 12:15
              a dałoby się to w teorii zrobić tak, żeby ze spółdzielnią ustalić aby ta
              pierwsza rata była nie duża (tak żebym mógł to przykładowo z własnej wypłaty
              zapłacić a nie z kredytu bankowego) no i zapłaciłbym to jeszcze załóżmy w tym
              roku bo może zdążą z tym pozwoleniem a kredyt uruchomiłbym w styczniu?
              wtedy załapałbym się na tę ulgę? ;-) tak mi przyszło do głowy.. ;-)
      • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 18.12.06, 09:20
        akorat poniedzialek i piaek to co tydzien kza dzwonic to nic nowego :-( szkoda
        ze z tego dzwoniena nic niema pozwolnia jak nie bylo tak niema wiec jednym
        slowem lipa straszna
        • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.12.06, 15:06
          Jest juz pozwolenie.
          • Gość: mąż iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 18.12.06, 17:49
            no.... mówiłem :-)

i po co te stresy .
            • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 18.12.06, 18:00
              Na nic żale, na nic stresy
              kredyt wezmę tak dla hecy :)))
              • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 19.12.06, 06:25
                Pozwolenie musi sie jeszcze uprawomocnic, co trwa 2 tygodnie, wiec juz nie
                zdazymy z ulga, bo zaden bank nie udzieli kredytu bez uprawomocnionego
                pozwolenia na budowe. Pocieszajace jest tylko to, ze 4tys./m2 bez ulgi to i tak
                o wiele lepiej niz 6tys./m2 z ulga...
                • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 20.12.06, 22:42
                  ja już złożyłem wnioski w 3 bankach ;-) ale i tak nie wiem co z tego wyjdzie...
                  No ale tak czy siak dobrze że wreszcie jest to pozwolenia ;-)

Wesołych Świąt wszystkim ;-)

P.S. a sąsiad Wędrowiec spod jakiego numeru? Ja 26...
                  • Gość: Anka Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 21.12.06, 11:20
                    czyli mozna skladac juz wnioski o kredyt? Myslalam,ze to pozwolenie musi sie
                    jeszcze uprawomocnic.Ze mna nikt ze spoldzielni sie nie kontaktowal, a mieli od
                    razu dzwonic jak bedzie pozwoleni. Daja odpowiednie "papiery" aby skladac
                    wnioski kredytowe?
                • Gość: Kasia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 21.12.06, 11:46
                  Mam pytanie,czy ktos widzial umowe przedwstepna?Boje sie jakis wzmianek o
                  zmienie ceny w trakcie??
                  • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 21.12.06, 12:27
                    Umowy juz sa. Cena 4000/m2, ale nie ostateczna (calkowite rozliczenie kosztow
                    po zakonczeniu budowy). Do umowy spoldzielnia daje:

-pozwolenie na budowe,
                    -wypis z KRS,
                    -wypis z ksiegi wieczystej,
                    -2 zalaczniki (zakres rzeczowy robot i harmonogram wplat).

Czasem bank zada tez wypis i wyrys z rejestru gruntow. Cegielka ma to zalatwic.

Moje mieszkanie to 29 w 2 klatce :).

A co do dzwonienia to najlepiej samemu sie skontaktowac z nimi, niz czekac na
                    cud :))).
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.11.06, 10:40
      Informacja z Cegiełki: 4000zł/m2.
      • Gość: Kasia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 23.11.06, 12:46
        a wiesz moze kiedy mozna podpisac dalsza umowe i zaczynac zalatwiac formalnosci?
        Czy to wiadomosc pewna na 100%Troche zdolnosc kredytowa spada,wiec zaczynam sie
        bac.
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.11.06, 12:53
      Dzisiejsza informacja: pozwolenie pod koniec listopada.
    • Gość: Aska Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 81.219.145.* 24.11.06, 13:02
      No to troche im schodzi.Wypadaloby dostac kredyt w tym roku,coby na ulge sie
      zalapac
      • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 24.11.06, 15:14
        co sie dzieje az tymi pozwoleniami i dlaczego miasto niechce dac tego
        pozwolenia tylko same problemy stwazaja a kredo bys sie zdalo juz zalatwiac a
        pozatym dopiero dzis mial byc prawnik w spoldzielni i mial formolowac umowy a
        czy ktos wie czy jest gdzies dostepny widok calego budynku ? jak bendzie
        wygladalo
        • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.11.06, 15:40
          Mam nadzieje, ze uda sie to szybko zalatwic.
    • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 24.11.06, 18:16
      No to ladnie sie zaczyna mam nadzieje ze nie wyladujemy jak ze sm Osada oni na
      pozwolenie juz z 4 miesiace dobre czekaja.A ja chce juz miec problem
      mieszkaniowy rozwiazany :(((-przeraza mnie mysl ze mialaby znow czegos
      szukac...........
      • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 24.11.06, 18:43
        Faktycznie, przejrzalem ich watek. Moze to spisek skarbowki i urzedu - my nie
        wydamy pozwolenia w tym roku, dzieki temu wy nam dacie wiecej kasy w
        podatkach :))))).
        • Gość: Przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 24.11.06, 19:56
          a czy ktos wie czy to pozwolenie bedzie w tym roku i ile mniej wiecej trwa
          zalatwienie kredytu i czy mozna rezygowac z bialego montazu ?? i czy to znizy
          cene mieszkania i jak to wogole wyglada aktoalnie cala sytuacia w spoldzielni
          ktos wie ??
          • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 24.11.06, 20:04
            1. Wie Wydzial Architektury Urzędu Miejskiego.
            2. Jak poszedlem do Notusa (nie jest to kryptoreklama), to w PKO SA mialem
            decyzje po 4 dniach.
            3. Mozna, zwracaja koszty po zakonczeniu (podobno w granicach 2-3 tys.)
            4. A tu nie wiem, o co dokladnie pytasz.
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 25.11.06, 05:01
      Znalazlem taka ciekawostke: www.wroclaw.pl/m10148/p65570.aspx
      • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 25.11.06, 15:46
        To mnie nie pociesza ,chyba ze cos zle zrozumialam.Najgorzej ze chyba nieci z
        ulgi odsetkowej,bo nie wiadomo czy sie wyrobimy do konca roku:(((
      • Gość: iwino- mąż Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 25.11.06, 16:34
        to zupełnie inny temat, poza tym temat dotyczy budowy ulicy między willami i
        kanalizy do willi :-)
        • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 25.11.06, 19:10
          cale szczescie ze to dotyczy willi bo juz sie martwilem ze naszego bloku a z
          tym pozwoleniem to wkulki graja ale juz pewni panowie sie zajeli pozwoleniem i
          juz jest w toku tylko mam nadziej ze bendzie bardzo szybko bo znajomosi
          ruszyly:-) oby tylko do konca roku zdazyc bo ulga przepadnie
          • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 26.11.06, 19:26
            Jak sobie US Fabryczna nie poleci w kulki, bo wg nich musisz w tym roku miec
            akt notarialny, zeby sie zalapac na ulge.
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.06, 12:31
      Dzisiaj sie dowiedzialem, ze 27 X spoldzielnia zlozyla wniosek o wydanie
      pozwolenia a 8 XI dostali wezwanie do uzupelnienia dokumentow. Pozwolenie
      bedzie najprawdopodobniej na poczatku grudnia.
      • Gość: Ewa Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 81.219.145.* 27.11.06, 12:44
        cos to sie strasznie opoznia w czasie:-(Jesli rzeczywiscie czas oczekiwania
        jest do 65 dni to moze byc nawet koncowka grudnia
        • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.06, 14:57
          Wlasnie sie dowiedzielismy, ze wyszla jakas sprawa z Energetyka i ze termin
          konca listopada jest nierealny.
          • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 27.11.06, 22:43
            Oj jak ja tego nie lubię ,jeszcze się dobrze nie zaczęło a już się psuje.Ulga pa
            pa pa no i co teraz??:(
            • Gość: Rafał Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 28.11.06, 21:28
              W srode ma byc znow zebranie zarzadu, moze cos drgnie??
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 29.11.06, 20:49
      Jak tam? Macie jakies nowe informacje?
      • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 29.11.06, 22:15
        Ja mam tylko nerwy:))),umowa byla do 25 listopada a co dalej............
        • Gość: izabellam Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 29.11.06, 22:42
          no wlasnie,umowa byla do 25-ego i cisza.Dzisiaj mialo byc ponoc posiedzenie
          zarzadu,wiec moze cos jutro sie dowiemy??
          • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 30.11.06, 19:30
            Nie chce mowic bo to nie ja rozmawialam dzis ze sm,ponoc jest pozwolenie i
            czekamy 14 na uprawomocnienie.
            • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 30.11.06, 21:57
              Ja tez dzwonilem. Sprawa dotyczyla linii prowadzacej przez posesje i jakiegos
              bledu w dokumentacji (niezaznaczona droga dojazdowa). Juz sie dogadali z
              energetyka. Uchwala zarzadu odnosnie ceny juz jest (4000/m2). Firma wykonawcza
              to PBI z ulicy Komuny Paryskiej. Konstrukcja metalowa schodow wliczona w cene.
              Drzwi Porta. Tyle wiem (pamietam). Jak ktos wie cos wiecej, niech dopisze.
    • Gość: Stefcia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.06, 16:38
      Witam,
      jestem obecnie członkiem SM Cegiełka i musze przyznać, że nie jestem w stanie
      nic zarzucić ww. spółdzielni. Kupowałam od nich nowe mieszknie i wszystko było
      OK. Teraz mieszkam 2 lata na Muchoborze i ani razu nie podnieśli mi czynszu.
      Wszustko jest w najlepszym porządku! Obecnie kupuję mieszkanie na Stabłowicach o
      Cegiełki, ponieważ jestem w stanie im zaufać.
      • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 09.12.06, 18:07
        ciesze sie, ja rowniez usyskalem kilka pozytywnych opini o tej spoldzielni,
        dlatego tez zdecydowalem sie kupic u nich mieszkanie ;-)
        • ewa.s.1 Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna 04.03.08, 17:54
          Witam wszystkich,mam jedno pytanko,jak długo czeka się żeby zostac
          członkiem spółdzielni?bo przy składaniu wniosku powiedzieli mi,że ok
          2 tygodni, a ja czekam już ponad miesiąc i Pani w Spółdzielni
          powiedziała,że dla jednej osoby nie zbierze sie rada,czy ktoś miał
          podobną sytuację?
          • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 10.03.08, 16:05
            Pytanie do specjalistow: czy bedziemy mieli akty notarialne? Czy sa
            one w ogole wymagane w naszym przypadku?
            • kriss2008 Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna 13.03.08, 09:30
              Oczywiście, że będą akty notarialne. Zmieniała się w lipcu ustawa która
              zobowiązuje spółdzielnie do przenoszenia form własności. Pozdrawiam.
            • kriss2008 Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna 13.03.08, 09:33
              Oczywiście że będą akty notarialne. W lipcu nastąpiła zmiana w ustawie, która zobowiązuje spółdzielnie do przenoszenia form własności. Pozdrawiam.
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 14.12.06, 11:57
      Jutro mija ustawowy termin, jaki ma Urząd Miasta :).
      • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 14.12.06, 15:33
        Ja chce dobrych wiesci,mikolaj byl i cisza to moze pod choinka umowy znajdziemy:)))
      • Gość: gościu Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.25.93.* 02.09.10, 15:00
        Ludzie, czy wy macie też problem z internetem z Bestgo?
        No szlak mnie trafia !!!!!!!!!!!!!
        Koleś mi wmawia, że wszystko jest ok i tak ma być !!!!!!!!!!!

Kurde nie dosyć, że płace jak za zboże .............. to jeszcze strony mi się
        nie otwierają i muszę ciągle odświeżać.

Dajcie info jak macie coś takiego. Bo ja już chcę zrywać umowę.
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.06, 11:25
      Dzwonilismy do spoldzielni - nie ma jeszcze pozwolenia.
      • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 15.12.06, 14:08
        potwierdzam ;-)
        każą dzwonić w poniedziałek ;-)
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.lubin.dialog.net.pl 22.12.06, 09:51
      Jak tam wam idzie zalatwianie formalnosci?
      • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 22.12.06, 12:46
        Ja mam tak:
        udało mi się złożyć wniosek o kredyt w DomBanku jeszcze przed tym jak dostałem
        pozwolenie na budowę. W chwili obecnej dzwonili do mnie stamtąd i mówią, że
        prawdopodobnie dam radę podpisać umowę kredytową w tym roku. Problem z tym
        bankiem jest taki, że oprócz nienaljepszych na rynku warunków dodatkowo
        zobowiązuję się praktycznie przez 10 lat nie wyjść z tego banku z tym kredytem
        bez uszczerbku na finansach... muszę sobie to przeliczyć raz jeszcze.
        poza tym złożyłem jeszcze w dwóch innych bankach i tam czekam (mbank i fortis),
        choć w tym drugim dowiedziałem się, że w tym roku już też nie zdążą raczej... (w
        mbanku nawet nie ma co marzyć o tym ;-))

więc jakoś leci sąsiedzie, ale juz powoli mam dość tego biegania...

Jak księgowa mi wyliczy ile mógłbym zyskać na tej uldze (a może Wy wiecie?) to
        będę się zastanawiał czy podpisywać na zapalenie płóc teraz umowę z DomBankiem,
        czy może poczekać i zrobić to później na nieco lepszych warunkach z mBankiem...
        • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.06, 18:28
          no to Wesołych Świąt sąsiedzi ;-)
          • Gość: Kasia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 24.12.06, 13:23
            Wesolutkich Swiat :-)
          • moniia11 Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna 24.02.07, 14:04
            Witam Wszystkich przyszłych sąsiadów.
            Z wielką uwaga przeczytałam prawie wszystkie wątki dyskusji.
            Chciałam się podzielić moimi wątpliwościami jakie przychodzą mi do głowy.
            W blokach tych przewidziane są miejsca postojowe podziemne...
            Otóż z tego co się oriętuję to jest to teren, w którym nie powinno być
            podpiwniczeń , ponieważ prawie zawsze są "zalwane" przez wodę gruntową.
            Wszystkie domki w tym rejonie, które posiadają właśnie podpiwniczenia (np.
            garaż) w tym roku stała w nich woda. Oczywiście można uszczelnić fundamenty ale
            wiąże sie to z bardzo dużymi kosztami. Mam nadzieje, że inwestor przewidzial
            takie sytuacje.
            Szkoda, że Cegiełka zdecydowała sie na budowę mieszkań z porotherm-ua nie z
            silki. Będziemy mieli problem z wieszaniem szafek na tych ścianach.
            Pozdrawiam wszystkich
            • Gość: ela Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.07, 22:22
              Witam
              Jeżeli chodzi o materiał budowlany to nie jest wcale taki zły , ponieważ bardzo
              dobrze izoluje więc będziemy mieli długo ciepło, a co do mocowań szafek na
              takiej ścianie to wystarczy większy kołek. Musimy dowiedzieć sie w spółdzielni
              jakie rozwiązanie zastosuje inwestor co do podziemnych garaży , ponieważ
              dowiedziałam się , że są skuteczne rozwiązania , np.do kanałów odpływowych
              mocowane są pompy , albo jest stosowana jakaś odpowiednia izolacja fundamentów.
              Tylko pytanie czy podejmą jakiekolwiek działania. ??
              Pozdrawiam
              • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 25.02.07, 22:36
                O co chodzi z porothermem i silka? Nie znam sie na tym. Poprosze o wiecej
                informacji :).
                • Gość: ela Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.07, 22:45
                  to nic innego jak materiał budowlany : silka jestto pełna cegła wapienna a
                  porother. jest to duża cegła czerwona z dziurkami (podobna do pustakow) ale ma
                  mniejsze dziury i z tego co się dowiedziałam bardzo dobrze tryma ciepło. Mój
                  tato stawia takie budynki (w innej firmie) więc dowiaduję się od niego
                  niektórych ciekawostek..:)
              • Gość: ela Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 17:21
                czy ktoś wie jeki będzie czynsz?
                • moniia11 Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna 01.03.07, 18:29
                  podobno wyszyskie opłaty będą wynościć 250 - 300 zł. + 15 zł fundusz remotowy.
              • Gość: Arek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.07, 12:00
                Zastanawiam się ile osób w dniu podpisywania umów dowiedziało się że 1m
                kosztuje 4000,a nie 3800????
    • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 23.12.06, 20:47
      Ja tez chcialam Wam zlozyc najlepsze zyczenia duzo usmiechu i mniej nerwow i aby
      cena za metr -pozostala cena osteczna:))))
      • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.06, 19:30
        mogłabyś życzyć żeby spadła ;-)
    • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 28.12.06, 19:55
      I jak tam postepy -podpisaliscie juz umowy???My umowieni jestesmy na przyszly
      tydzien.:))
      • Gość: Kasia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 28.12.06, 20:44
        ja sie troche zdolowalam.Okazalo sie,ze wyszedl mi wiekszy metraz o 4 m, a to
        bagatela wiecej o 16000.Niestety zdolnosc kredytowa mialam bez tych 16000 i
        teraz nie wiem co robic.Troche spora zmiana przy wyliczaniu metrazu :-(
        • Gość: iwino Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.gprspla.plusgsm.pl 28.12.06, 22:23
          Jak to a jakie mieszkanie wzielas???Zle metraz byl podany czy jak?
          • Gość: Kasia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 29.12.06, 16:28
            mieszkanie jest z antresola i zle wyliczyli mi skosy. Mialo byc ok 34, a jest
            38. W listopadzie jak sie dowiadywalam w bankach zdolnosc mialam jeszcze z
            nadwyzka, a teraz jest kiepsko i potrzebuje spory wklad wlasny. W najgorszym
            wypadku odsprzedam, ale strasznie mi przykro bo tak liczylam na to mieszkanko :-
            (
        • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 29.12.06, 08:40
          Jaki masz ten nowy metraz? Moze ktos sie bedzie chcial zamienic.
        • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 30.12.06, 16:43
          Mi się mieszkanie powiększyło "po drobnych korektach architekta" o 7,5 m2 !!!
          A słyszałem od Pani w spółdzielni że jest jakieś jedno takie które bagatela
          powiększyło się o 16 m2 !! Masakra, ja nie wiem jak tak można robić.. no ale
          niestety nie miałem wyjścia i wziąłem to większe...
          • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 30.12.06, 22:04
            Eee, tam. Kreska 2cm w te czy w tamta strone na planie :))). Wlasnie
            przeczytalem ostatnie wpisy w watku o (nie)myslacych architektach i to, co
            napisales, pasuje idealnie.
      • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 30.12.06, 16:41
        Ja już podpisałem umowę, niestety nici z kredytu w tym roku i z ulgi odsetkowej...
    • Gość: ciekawska Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.korbank.pl 29.12.06, 02:41
      Powiedzcie jak dowiedzieliście się o tej inwestycji? Bo nie wiem jak to jest,
      że ludzie takie perły wynajdują!
      • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 29.12.06, 08:39
        Odpowiedz jest bardzo prosta - dzwonisz 2 miesiace po deweloperach i
        spoldzielniach. Wreszcie zostaja ci tylko dwie na liscie. Juz ci sie nie chce,
        ale myslisz sobie "jeszcze tylko 2 telefony". No i przy ostatniej spoldzielni
        dowiadujesz sie, ze maja jeszcze wolne mieszkania w nowej inwestycji.

Pozniej sie dowiedzialem, ze wiekszosc mieszkan kupili.... aktualni czlonkowie
        Cegielki :))))).
        • Gość: ciekawska Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.06, 16:38
          Dziękuję za podniesienie na tzw, duchu;)
          Podchodze do kupna mieszkania już 1,5 roku. Nie muszę mówić ile straciłam w tym
          czasie. Zawdzięczam to pewnemu s.synowi, który mnie zwolnił kilka dni po
          powrocie z urlopu macierzyńskiego. Przez to straciłam kilkaset tysięcy i masę
          nerwów. Dlatego pytam jak trafić na tanie mieszkanie, bo powoli mam tego dosyć.
    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.01.07, 14:48
      Mamy juz prawomocne pozwolenie?
      • Gość: Kasia Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.eranet.pl 04.01.07, 16:08
        jeszcze nie ma, ma być w przyszłym tygodniu
        • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 05.01.07, 16:52
          no wlasnie w zwiazku z tym oraz jeszcze jedna rzecza bank wstrzymal mi procedure
          przyznawania kredytu... mam nadzieje ze sie szybko z tym uporaja...

ponizej cytat z pisma ktore dostalem od pracownika banku:
          "Wniosek zostaje wstrzymany z uwagi na brak możliwości okreslenia na jakich
          działkach bedzie usytuowany budynek: w umowie jest zapisane że będzie on stał na
          części działek objętych KW 122515 obecnie w powoływanej KW są uregulowane
          działki które są objete pozwoleniem na budowę ale również taki, które
          pozwoleniem objete nie są; pojawiła się również wzmianka dotycząca odłączenia
          części lub całości nieruchomosci i założenie dla niej nowej KW i nie wiadomo
          jakie działki mają zostać odłaczone a jakie w tej KW zostaną czy nie zostaną
          odłaczone działki objęte pozwoleniem na budowę.

Należy przedłożyć pisemne oświadczenie Inwestora zastępczego (podpisy zgodnie z
          zasadami reprezentacji) poparte mapą z obrysem budynku i nr działek z
          wyjasnieniem na jakich działkach bedzie usytuowany budynek przedmiotowy. "
          • Gość: Przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 05.01.07, 18:06
            czesc sasiedzi jak wam idzie zaltwianie kredytu mi tez metrasz wzrusl ale sie
            ztego ciesze bo jest duzo ladniejsze mieszkanie :-) pozdrowienia dla wszystkich
            • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 07.01.07, 18:43
              Ja juz mam kredyt :).
          • Gość: dr_cvaniak Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 09.01.07, 13:31
            co do odłączania działek z macierzystej KW.
            nie ma takiej możliwości. działka, na której będzie stawiana nieruchomość jest
            jedną całością i na niej jest "powieszony" kredyt spółdzielni. podział działek
            nastąpi w okolicach 2012, czyli wtedy kiedy zakończy się ostatni etap budowy.

część banków prosi o takie wyłączenie gruntu nie zdając sobie sprawy z
            uregulowań prawnych związanych ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

cały kredyt powinien wylądować na mieszkaniowej księdze...
            • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 10.01.07, 06:26
              Ale dla kazdego lokalu bedzie utworzona nowa KW? Tam bedzie wpisana hipoteka.
              • Gość: dr_cvaniak Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 10.01.07, 07:54
                Dla każdego mieszkania będzie utworzona indywidualna KW. Tam będzie wpisana
                hipoteka związana z Twoim kredytem mieszkaniowym.
                • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.01.07, 15:02
                  Wklejam tu posta, ktory wyslalem na inna grupe, a ktory dotyczy naszej budowy
                  cegielkowej:

Mam taki problem: bank Milenium wymaga od kredytobiorcy przedstawienia
                  dokumentu: "aktualna zgoda wierzyciela hipotecznego XYZ na bezciezarowe
                  wydzielenie nieruchomosci stanowiace przedmiot zabezpieczenia". Spoldzielnia
                  nie chce wydac takiego papierka powolujac sie na prawo o KW. Pytanie jest
                  takie: jaki dokladnie paragraf wchodzi tu w gre, zeby miec jakis argument do
                  dyskusji z bankiem? Czy bank ma prawo tego zadac, jezeli bedzie spoldzielczo-
                  wlasnosciowe prawo do lokalu i czy spoldzielnia moze odmowic takiego dokumentu?

Dziekuje za ew. odpowiedzi.
                  • Gość: dr_cvaniak Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.ite.pl 10.01.07, 16:15
                    A Panie w spółdzielni nie dały paragrafu na który się powołują?? kolega z innego
                    banku stwierdził że wystarczy wypis z KW że grunt jest własnością spółdzielni...
                    znalazłem tylko coś takiego:
                    Pytanie:
                    Czy spółdzielczy lokal własnościowy może mieć założoną księgę wieczystą i czy
                    można do niej wpisać hipotekę, mimo iż nie ma własności gruntu?

Zgodnie z art. 1 ust. 3 ustawy o księgach wieczystych i hipotece, dla
                    spółdzielczego prawa własnościowego, które jest ograniczonym prawem rzeczowym
                    może być prowadzona księga wieczysta. Ustawa nie wprowadza przymusu zakładania
                    ksiąg wieczystych dla spółdzielczych lokali własnościowych, decyzja w tym
                    zakresie należy do uprawnionych.
                    Własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego może być również
                    przedmiotem hipoteki. Do tej hipoteki stosuje się odpowiednio przepisy o
                    hipotece na nieruchomości. Należy pamiętać, iż hipoteka powstaje dopiero z
                    chwilą wpisu do księgi wieczystej. Obciążenie spółdzielczego własnościowego
                    hipoteką może nastąpić jeżeli dla tego prawa będzie prowadzona księga wieczysta.
                    • Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 10.01.07, 20:10
                      Dzialke spoldzielnia kupila na kredyt... I co w takim przypadku???
                      • Gość: przemek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: 213.199.219.* 12.01.07, 14:37
                        wedrowiec wszystko jest w umowei wystarczy poczytac niemusisz miec takiego
                        papierka do banku bo bank spoldzielni go nie wyda

• Gość: Wedrowiec Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.e-wro.net.pl 13.01.07, 07:30
                          Moi koledzy maja przeprawy z Millenium, w moim banku na szczescie nikt tego ode
                          mnie nie zadal. Mozesz mi podac, o ktory dokladnie punkt umowy chodzi?
                          Od innego kolegi znowu GE Money chce zdjecie tablicy informacyjnej, ktorej
                          jeszcze nie ma, bo ktos nie przybil jednej pieczatki na pozwoleniu.
                          • Gość: Lauek Re: SM Cegiełka - Stabłowice - ul. Główna IP: *.wroclaw.mm.pl 14.01.07, 22:44