Dodaj do ulubionych

ogrody Grabiszyńskie

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.03.07, 15:02
czy ktoś kupil albo panuje, szukam sasiada
Obserwuj wątek
          • Gość: anka Re: ogrody Grabiszyńskie IP: *.as.kn.pl 11.06.07, 00:03
            Z racji braku czasu (ciagłe wyjazdy i obrona) nie zdązyłam jeszcze udać sie na
            teran budowy, czytałam gdzies na jakims forum że roboty idą powoli, kilkakrotnie
            rozmwawiałam z kobietą ze stallar i ona powiedziała mi że jak narazie nie ma
            zadnych opóznien i mam nadzieję ze tak zostanie :-) A pan też tam kupił mieszkanie?
            • Gość: jarek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: *.wro.vectranet.pl 11.06.07, 09:17
              zastanawiam sie nad tą inwestycji i min nad "geo-rymarska" po drugiej stronie
              parku w poblizu ul.raclawickiej jak równiez spółdzielnia metalowiec ma cos
              wybudowac kolo ul.fiolkowej .ogólnie chodzi mi o rejon parku gdzie zresztą juz
              mieszkam na 36m2 a chce ok 100m2 :).
              ze strony internetoowej ogrodów widac ze mieszkania z 2 bloków nietrafily
              jeszcze do sprzedazy .
              ze strony geo-rymmarska widac ze z 96 wszystkich mieszkan sprzedanych jest
              jedynie 39 szt a pierwsze pietro juz wznosza :)
              spodziewam sie wiec nadal w ciągu najblizszych 2-3 lat duzej podazy w tym
              rejonie a wiec i obnizki cen.9 nietylko zresztą w tym rejonie.
              póki co czekam z decyzją .
              pozdrawiam .
                • annaparzonka Re: ogrody Grabiszyńskie 11.06.07, 10:43
                  Ja róznież dzwoniłam tam dzis z rana i tez mi powiedzieli że pierwszy etap
                  (galeriowiec) składa sie ze 150 mieszkań z czego pozostało juz tylko ok 30-40
                  mieszkań i zakończony ma byc 3-4 kwartał 2008r. O tą reszte budynków zapomniałam
                  sie zapytać.
                • fido1979 Re: ogrody Grabiszyńskie 11.06.07, 10:47
                  Jarek nie da się nie zauważyć Twojej aktywności na forum i propagowania idei
                  niższych cen w najbliższym czasie. Chciałbym Ci zadać w związku z tym pytanie.
                  Przy jakiej cenie za m2 byłbyś skłonny dokonać zakupu? Do jakiej bariery spadek
                  uznałbyś za opłacalny dla Ciebie? A zadaję to pytanie, bo jestem po prostu
                  ciekaw, a może jak ktoś chce, to może zarzucić mi, że jestem wści..ki ;)
                  • Gość: jarek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: 88.156.80.* 11.06.07, 11:29
                    hmm,koszt budowy na dzien dzisiejszy to jakies max 3tys m2 i to w wawie (na
                    podstrawie umów firm z ich generalnymi wykonawcami,ubezpieczycielami ) ale moze
                    sie on obnizyc w przyszlosci ,sadze ze godziwy zysk moze stanowic i 30 %, czyli
                    4 tys m2 mieszkania o sredniej powierzchni ok 60 m2 w stanie devloperskim to
                    jest jakis poziom realny "bezbańkowy" .100m2 jakies 3,5 tys m2.za taką cene juz
                    bym przystąpil do blizszego orientowania sie co do procedur zakupu itd.
                    zakupu dokonam i po wyzszych cenach od obecnych jesli tylko bede musial .\ale
                    bede sie ociągał bo mam przekonanie ze ceny nie wzrosną (o ile spadną to
                    niewiem)
                    czyli :
                    1)niewierze w dalsze wzrostu(co niezaklada koniecznosci spadku) wiec sie
                    niespiesze .
                    2)cena 3,5 tys m2 za 100m2 spowodowala by ze nietraktowal bym jej jako
                    bańkowej,
                    3)kupil bym raczej lokal w wybudowanym budynku ,moze z drugiej reki
                    (wykończony :))
                    4)kupie i po 10 tys m2 jak mi przybedzie 2 gie dziecko a pierwsze bedzie
                    musialo miec swój pokój do nauki itd (najszybciej za 2 lata)bo teraz mamy 2
                    pokoje :(

• fido1979 Re: ogrody Grabiszyńskie 11.06.07, 11:39
                      No to dałeś rozbieżność od 3,5 do 10. Ja też dość intensywnie obserwuję rynek
                      nieruchomości (ale nie dlatego, że chcę kupić, czy kupiłem i chcę sprzedać)i
                      wydaje mi się, że niestety, ale Twoja prognoza nawet o tych 4 brutto raczej nie
                      spełni się (chyba że rynek wtórny - płyta). Uważam, że jest zbyt duże
                      zainteresowanie na dziś mieszkaniami dwupokojowymi, by spadły poniżej 5500
                      brutto, a wzrosnąć mogą do teoretycznie każdej kwoty. Decydujące będzie tutaj
                      niewątpliwie to, jakie będą nasze płace. Poczekamy, zobaczymy, rozbieżności na
                      pewno będą duże w zależności od lokalizacji, natomiast ja uważam, że taka
                      powiedzmy niezłodziejska kwota przy około 50 metrach to 5 tys, ale jw. - nie
                      widzę szansy, by spadło poniżej 5,5. Opinia czysto subiektywna (laika-
                      obserwatora).
                      • Gość: anka Re: ogrody Grabiszyńskie IP: *.as.kn.pl 11.06.07, 15:37
                        Znajoma mojej mamy "siedzi" w nieruchomościach juz długiiii okres i według tego
                        co ona mówi nie ma co liczyc na spadek cen mieszkań owszem cena juz tak o duze
                        nie bedzie rosła ale według niej nie spadnie, juz nie mówiąc o kwocie o jakiej
                        mówi Jarek. Przewidziała tak duzy wzrost cen i wtedy jej nie wierzylismy.
                      • druop22 Re: ogrody Grabiszyńskie 11.06.07, 15:41
                        z tego co ja się orientuje na rynku we Wrocławiu to przy cenie ok.5-6tyś/m2, w
                        zależności od lokalizacji i standardu wykończenia "rozbierane" są wszystkie
                        oferty, oczewiście dotyczy to dobrych inwestycji, bo ludzie nie wydają kasy bez
                        sensu i bez zastanowienia się, zwłaszcza przy takim poziomie cen.
                        Przykładowo interesowałem się inwestycją w okolicy ul.Bajana (Arc2), sprzedaż
                        (rezerwacje) były robione chyba od grudnia 2006, z tego co wiem rozeszło się
                        prawie wszystko w kilka tygodni między 5-6tyś/m2 a ostatnie szły po cenie
                        wyższej o kilkaset zł za m2 niż w pierwszych dniach, to świadczy o sile popytu
                        przy tej cenie, zwłaszcza że dev. nie miał wówczas nawet pozwolenia na budowę..
                        Developer jest w miarę "ok" tzn. sprawdzony - oddali już III etapy osiedla w
                        ostantich latach, to na pewno korzystnie wpłynęło na ilość chetnych, poza tym
                        na klatkach schodowych, tablicach ogłoszeń, słupach oświetleniowych wiszą
                        ogłoszenia typu - kupię mieszkanie na tym osiedlu w cenie do 8,5tyś/m2..
                        Dość powiedzieć że sprzedaż mieli tak dobrą, że nawet nie zrobili oferty na
                        internecie, bo stwierdzili że już nie ma sensu gdyż prawie wszystko się im
                        sprzedało (ponoć kolejki były tuż po otwarciu b.sprzedaży ;)) - wiem to bo
                        dzwoniłem osobiście do biura sprzedaży aby zapytać o takowa ofertę internetową
                        gdyż akurat przebywałem za granicą i nie mogłem osobiście stawić się w ich
                        biurze..
                        Oczewiście pewnie znajdziesz i oferty za 4tyś/m2 ale to na obrzeżach miasta i
                        z "ciężką" komunikacją, przynajmniej na razie :)
                        Znam też temat drugiej inwestycji na ul. Przyjaźni gdzie również ostatnie
                        mieszkania z obecnie budowanego osiedla (oddanie za jakieś 2-3miechy) rozeszły
                        się w okolicach 6tyś/m2, natomiast nowy etap planowany tam na 2008/2009 w cenie
                        po 7300zl/m2 nie rozchodzi się już jak ciepłe bułeczki ;)
                        Może sytuajca ulegnie zmianie pod koniec tego roku lub w przyszłym, ale na
                        razie z własnych obserwacji wynika mi że pomiędzy 5-6tyś/m2 chętnych nie
                        brakuje.
                        Pozdro,
                          • druop22 Re: ogrody Grabiszyńskie 12.06.07, 10:49
                            już kiedyś chyba dyskutowaliśmy na ten temat :)
                            we wrocławiu w tym roku aż tak dużo nie oddadzą mieszkań, duża część inwestycji
                            się opóźni, większość dobrych inwestycji jest wysprzedana z mieszkań w 99%
                            (pisze o tym co mają oddać do końca tego roku lub początku następnego), także
                            na komfort oglądania i wyboru raczej w tym roku i w pierwszym kwartale
                            następnego bym nie liczył, chyba że będziesz już brał z drugiej ręki (ale to
                            już wyższa cena). Jak pokazałaem na przykładzie Arc2 większość z nowych dobrych
                            inwestycji (oddanie w 2009)w cenie 5-6tyś/m2 jest rozbierana już na etapie
                            załatwiania pozwolenia na budowe, także dev. nie martwi się o popyt i że jak
                            skończy kiedyś budowę to nie będzie komu sprzedać, kupujący zatem nie mają co
                            liczyć na nagły ogromny skok liczby dostępnych wolnych mieszkań, sprzedaż to
                            ciągły proces trwający nieraz przez cały okres budowy inwestycji, ale do tej
                            pory było tak że tuż przed oddaniem raczej wolnych mieszkań już było brak..
                            Jeżeli nabywcom coś nie pasuje tzn. cena za wysoka, beznadziejna lokalizacja
                            itp. to przy znikomym zainteresowaniu klientów na pewno żaden rozsądny dev. nie
                            wpakuje się w budowę, lepiej mieć tylko ewentualny dług na działkę budowlaną
                            niż dodatkowo na osiedle mieszkalne w którym nikt nie chce kupić mieszkania..
                            Oczewiście najprostszym rozwiązaniem takich inwestorów którzy mają kłopoty ze
                            sprzedażą jest obniżenie ceny, przy jej odpowiednim poziomie zawsze znajdą się
                            chętni jako że braki mieszkaniowe są ogromne, a i zarobkowo ciężko niektórym
                            sprostać obecnym wymaganiom rynku.
                            W dobrych lokalizacjach (takich działek przeciez nie przybywa, bez rozwoju
                            infrastruktury podaż nowych terenów pod budowę jest znikoma) ceny będą wysokie,
                            tam gdzie tzw. "city" :) w perspektywie kilku lat na pewno nie bedzie taniej.
                            Oczewiście po rozbudowie infrastruktury powstaną nowe osiedla tzw. "sypialnie"
                            Wrocławia, tam na pewno będzie można kupić sporo taniej i wygodnie żyć. Podaż
                            musi rosnąć bo tego wymaga rynek, przy tak dużych marżach to naturalne
                            zjawisko, należy jednak pamiętać że wbrew narzekaniom społeczeństwa, żyje nam
                            się coraz lepiej, zarabiamy coraz więcej itp. itd.
                            Podaż rośnie ale rośnie również migracja ludzi do aglomeracji miejskich gdzie
                            są nowe miejsca pracy, na wioskach lub małych miasteczkach jest spore
                            przeludnienie i wciąż sporo ludzi tkwi tam w maraźmie, młodzi jedank wyjeżdżają
                            na studia i już z reguły nigdy na wioskę nie wracają (albo znajdują prace w
                            mieście gdzie studiują albo emigrują za granicę) Liczba inwestycji w Polsce
                            rośnie z roku na rok w szybkim tempie, a pamietajmy że każde jedno miejsce
                            pracy generuje następne (każdy musi coś zjeść, gdzieś spać, rozerwać się, ubrać
                            się itp.) Ludzie zarabiają, inwestują aktywnie, samych TFI ludzie mają już
                            prawie 140mld zl oszczednosci a lacznie z lokatami to już ogrmone kwoty..
                            Wszystko wskazuje na to że na rozsądną wartość wskaźnika Posziego - stosunku
                            zarobków do ceny m2 przyjdzie jeszcze pare lat poczekać.. a wielu ludzi nie
                            moze sobie pozwolić na takie czekanie i akceptuje obecne ceny często kosztem
                            innych przyjemości życia ;)
                            Przecież nie można się zahibernować wraz z całą rodziną i kazać rozmrozić
                            wówczas gdy w Polsce wskaźnik Posziego będzie do zaakceptowania...
                            Tak jak pisałem wcześniej po cenie > 7tyś/m2 mieszkania nie idą jak ciepłe
                            bułeczki, ale już po 5-6tyś/m2 chętnych nie brakuje, dlatego moja prognoza jest
                            taka że ceny raczej spadać nie będą, według mnie będziemy mieli okresy
                            stabilizacji cen oraz okresy lekkich wzrostów (np. <10%).
                            Ja osobiście nie licze że uda mi się kupić fajne nowe mieszkanko w dobrej
                            lokalizacji taniej niż 5tyś/m2..
                            • Gość: jarek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: *.wro.vectranet.pl 12.06.07, 12:48
                              widze znasz wskaznik posziego ale czy znasz dane które on podaje na wawie ?
                              w zasadzie to odpowiada on w swoich postach na wszystkie wysuniete argumenty
                              (POLECAM SKORZYSTAC Z WYSZUKIWARKI).
                              mowiąc osobiscie to mnie interesuje inwestycja w ogrodach grabiszynskich cos ok
                              100m2 jest w cenie 650tys oddanie 4 kwartal 2008(lub ewentualnie atrium geo lub
                              planowana inwestycja spółdzielni metalowiec na fiolkowej)sa takie w ofercie jak
                              i o mniejszych powierzchniach mimo ze sprzedaz juz trwa od pół roku i dotyczy
                              tylko 150 szt z 366 (sprzedano dotychczas ok 80 szt).
                              licze wiec na obnizke .chyba jest ona realna ? jak myslisz ?zauwazylem ponadto
                              w ilosci sprzedanych mieszkan na brochowie ze poszly w wiekszosci
                              jednopokojowe !dosc duzo 2 pokojowych ale 3 prawie wcale a 4 pokoje tylko 2 sie
                              sprzedaly .
                              niedziwie sie ze jak piszesz na pniu sie sprzedają mieszkania w cenie 5-6 tysm2
                              pewnie myslisz jeszcze dodatkowo o ok 50 m2.
                              niedziwie sie bo sa to aktualnie najtansze oferty na rynku i popyt przy niskich
                              juz mozliwosciach kredytowych koncentruje sie tylko na tych ofertach .reszta
                              stoi.
                              • druop22 Re: ogrody Grabiszyńskie 12.06.07, 15:11
                                6,5tyś/m2 za 100m2 wydaje się być sporą ceną, bo taki metraż to już apartament
                                i niby powinno byc mało kogo stać, w końcu to 650tyś za całość, a gdzie jeszcze
                                dodatkowe opłaty związane z zakupem mieszkania, nie mówiąc o kosztach
                                wykończenia itp. czyli powinny być sporo tańsze od tych <50m2 a tu 6,5tyś/m2 ..
                                Ale lokalizacja Ogrody Grabiszyńskie jest świetna według mnie (tylko długo
                                trzeba czekać na oddanie...) ja bym się zorientował ile mają takich dużych
                                mieszkań? bo jesli to jest pare sztuk to na pewno pójdą i w tej cenie, np. na
                                ul.Przyjaźni (belvedere park) były takie tylko na dachu z ogromnymi tarasami po
                                4 apartamenty na blok chyba, czyli przy oddaniu 3 bloków masz tylko 12 takich
                                mieszkanek, jak sam pewnie wiesz 12sztuk to kropelka w morzu bo zamożnych ludzi
                                nie brakuje we Wrocławiu a dla zamożnych ceniących wygodę koszty nie koniecznie
                                muszą być głównym wyznacznikiem :)
                                tam poszły już dawno, sprzedały się szybciej niż małe parterowe :)

Np. na Spiżowej chyba Profit Development miał na początku roku jeszcze kilka
                                dużych apartamentów do sprzedania w budynku który miał być oddany w tym roku,
                                pomyślałem wówczas że kogo stać na takie wielkie mieszkania i tarasy, popyt
                                mały i nie idą..
                                niedawno zaglądałem na ich strone i jest już tylko nowa oferta dotycząca
                                jakiegoś ogromnego bloku do oddania IVkw. 2008. O tamtych mieszkaniach nie ma
                                śladu.

Poza tym weź pod uwagę jeden fakt - dziś idą małe mieszkania bo wyż
                                demograficzny który wszedł już na rynek pracy i dalej wchodzi, na poczatek
                                potrzebuje czegokolwiek na start, single, przeciętne młode małżeństwo bez
                                dzieci nie potrzebuje 100m2 tylko 35-50m2, cześć z nich nie moze sobie pozwolić
                                na 100m2 ze wzgledów finansowych, ale myślę że jest to sytuacja przejściowa.
                                Ci co już kupili sporo zarobili dotychczas na swoim małym mieszkanku, część
                                kredytu jest już spłacona, jeśli zawodowo się również rozwiają to rosną ich
                                oszczędności i powoli zaczyna im brakować miejsca czy to ze względu na
                                powiększenie rodziny :) czy to np. z faktu że nie ma miejsca w mieszkaniu na
                                wstawienie porządnego sprzętu treningowego ;) lub gdzie potańczyć na
                                imprezce ;)) itp.itd.
                                Biorąc pod uwagę fakt iż obecnie ceny m2 mieszkań >70m2 są niższe od tych
                                <50m2 po jakimś czasie ten wyż demograficzny dorośnie do faktu iż sprzedając
                                kawalerkę 35m2 po 8tyś/m2=280tyś można niewiele dokładając kupić powiedzmy 80m2
                                z dużym tarasem po 6tyś czyli 480tyś, zakładając że kilka lat spłacałeś kredyt
                                i zaciągałeś go wcześniej w CHF (po 3zł) i był on tylko na powiedzmy 70%
                                wartości (a nie 120% ;) ) to spłacasz stary kredyt i jeszcze zostaje ci sporo
                                kasy, zaciągasz nowy, rate masz może i większa i na gorszych teraz warunkach
                                ale masz komfort nieporównywalny, ponad dwa razy większe mieszkanie i gdzie
                                posiedzieć na tarasie :)

Do oddania w 2009 jest jeszcze sporo czasu i z tego co napisałeś developer już
                                sprzedał >50% tego co wystawił do sprzedania w tym etapie, największa dynamika
                                sprzedaży jest jak już stoją kawałki murów i widać już że budowa idzie zgodnie
                                z harmonogramem i pozostaje kilka miesięcy do odbiorów, pierwsi kupcy wymuszają
                                też z reguły na dev. usunięcie niekorzystnych zapisów w umowie itp. itd. to
                                również zachęca nowe osoby do zakupu.
                                Poza tym jak sprzedadzą już 80% zwykłych M to tych pare apartamentów moga sobie
                                trzymać bez obnizki i czekać na klienta dłużej bo są nauczeni doświadczeniem z
                                ubiegłych lat że to co na koniec to idzie z ekstra premią :)
                                a tak to sobie "w brode pluli" że prywatni spekulanci zgarniali kasę którą oni
                                mogli zgarnąć.

Pozdro,
                                • Gość: jarek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: 88.156.80.* 12.06.07, 18:56
                                  za dwa lata to ten wyz niebedzie kupował mi 100m2 ani myslał o tańcach tylko
                                  bedzie spłacał kredyty przynajmniej w zdecydowanej wiekszosci:)heheeh
                                  a w atrium-geo mury juz widac (stawiają pierwsze pietro) a mają sprzedane 39
                                  szt z 96szt. w ogrodach grabiszyńskich niedali do sprzedazy jeszcze
                                  wszystkiegio tak ze naprawde to sprzedali 80 szt z 366(jak dni w roku hehe:))
                                  czyli 20%.a nie jak piszesz 50 %(czy jak by wystawili 10 ofert ze swoich 366szt
                                  w tym miejscu w tej inwestycji i sprzedali 8 to bys powiedzial ze
                                  sprzedali 80% ??
                                  co do 100m2 z tarasem to pełna zgoda ,sprzedali qrde :( ale niewiem czy wogóle
                                  mnie by bylo na takie stac ? niewiem ile za ten taras wiec sie nienapalam ?
                                  niema co mówic ze we wrocku sa bogaci ludzie bo z jakis powodów niewykupują
                                  oni na pniu tych 100m2 w atrium geo czy ogrodach.
                                  opowiadanie jak to szły mieszkania szczególnie "końcówki "tez niema sensu ,to
                                  historia ,bylo tak, ale to nieznaczy ze jest, a tym bardziej ze
                                  bedzie .zamiast extra premi dla dev. moze byc wykończenie podłóg w drewnie
                                  egzotycznym i wodotrysk dla klienta :)
                                  • druop22 Re: ogrody Grabiszyńskie 12.06.07, 19:53
                                    jesteś pesymistą :)
                                    popatrz na taki przykład: mieszkanie kupione 4 lata temu za 3tyś/m2, 50m2 czyli
                                    koszt s.developerskiego to 150k, plus 10k na dodatkowe koszta, plus wykończenie
                                    początkowe 50k(aby można się umyć i coś zjeść, oraz spać) zakładając że miałeś
                                    30% kasy na wszystko to pożyczałeś ok. 150k, liczac wypłatę kredytu po
                                    1CHF=3PLN pozyczałeś 50k CHF, biorąc średnio oprocentowanie z tego okresu
                                    powiedzmy nawet ok. 3% to masz ratę 277CHF/msc(20lat) w tym 152CHF kapitał,
                                    czyli po 4latach spłaciłeś (zakładając że nie było nadpłat) 7300CHF, czyli
                                    teraz miałbyś do spłaty 42,7CHF - licząc po dzisiejszym kursie to powiedzmy
                                    jakieś 100k pln,
                                    a teraz za 7tyś/m2 to samo mieszkanie już urzadzone (wiadomo w międzyczasie
                                    mieszkanie troche już doinwestowane/doposażone z oszczędności) można by
                                    sprzedać nie przesadzając dosłownie w parę dni (średnia cena na tym osiedlu to
                                    8tyś/m2). Zatem zgarniasz 350k pln spłacasz 100k kredytu, zostaje ci 250k
                                    gotówki :) na 100m2 po 6,5tyś może by nie starczyło ale na 75m2 po 6tyś brzmi
                                    sensownie - koszt 450k plus 75k na wykończenie to masz 525k, pozyczasz 275k pln
                                    w CHF i masz 25m2 wieksze lokum z tarasem :)
                                    Kredyt to jakieś 120k CHF(275k pln) zatem na 360mscy daje rate ok. 550CHF przy
                                    3,6% -czyli jakieś 1300zł, zakładając że przez te 4lata zawodowo nie stałeś w
                                    miejscu to jest to stosunkowo nieduży koszt :)

P.S
                                    jest upał i wypiłem właśnie drugi browarek ale myślę że te szacunki są ok ;)
                                • Gość: jarek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: 88.156.80.* 12.06.07, 19:27
                                  prócz licznika posziego obserwuje tez liczbe ofert na rynku wtórnym we wrocku
                                  www.nieruchomosci.com.pl/index.php?s=mieszkania_domy
                                  jak zaczołem jakies 3 tyg temu bylo 360szt wczoraj 441 dzis 471- wzrost 30
                                  procent w 3 tygodnie. ludzi juz chyba zaczyna parzyc ,ceny jeszcze dają wysokie
                                  (z wyjątkami) ale nieczekają juz na jeszcze wiekszą górke .
                                  wczesniej tez pobieznie obserwowałem tą ilosc, rosla ale nie tak szybko :
                                  • druop22 Re: ogrody Grabiszyńskie 29.06.07, 10:35
                                    odnośnie dużych mieszkań, pamiętasz jak rozmawialiśmy o popycie na
                                    apartamenty? - w belvedere parku (Przyjaźni 2/4) w nowym bud.D (oddanie w
                                    2008/2009) 8 dachowych apartamentów (pow.100m2) jest sprzedanych, co stanowi
                                    100% oferty, oferta była wystawiona w marcu tego roku, bo ja akurat wtedy
                                    interesowałem się obecnie oddawanym etapem osiedla i wówczas wszystko było
                                    wolne. Nie wiem po ile był tam m2 dla takich duzych mieszkań ale dla mniejszych
                                    było to wówczas 7400zł...
                                    aha z ciekwaości przejżałem stopień rezerwacji od góry w bud.D i wychodzi mi że
                                    w większości 60-75m2 są sprzedane lub porezerwowane, natomiast jest jeszcze
                                    sporo jedynek i dwójek do 50m2. Porównując liczbe rezerwacji/sprzedanych z
                                    marca do stanu dzisiejszego mogę powiedzieć że przysrost jest widoczny, a
                                    przecież mają jeszcze półtora roku do oddania..
                                    • Gość: jarek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: 88.156.80.* 29.06.07, 16:05
                                      niepamietam :/ jakis link ?raczej o ogrodach grabiszyńskich chyba ?
                                      bo faktycznie te dachowce w tej inwestycji są sprzedane a ta inwestycjia o
                                      której piszesz to sie nieinteresowałem może jest jakoś wyjątkowo dobra dla
                                      duzych mieszkań ale sądze ze to te tarasy tak wpływają na sprzedaz bo
                                      sprawdzałem jeszcze jakieś dwie inwestycjie i zasada była ze duze zostają .
                                      pozatym jakoś tak jak ich(ogrody grabiszyńskie ) obserwuje to niemoge dostrzec
                                      jakiejś sprzedazy .

> aha z ciekwaości przejżałem stopień rezerwacji od góry w bud.D i wychodzi mi
                                      że

też tak przeglądam i wychodzi mi w interesujących mnie inwestycjach że moge
                                      spać spokojnie :)

pzdr
                                  • Gość: jarek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: *.wro.vectranet.pl 30.06.07, 10:54
                                    Gość portalu: jarek napisał(a):

> prócz licznika posziego obserwuje tez liczbe ofert na rynku wtórnym we wrocku
                                    > www.nieruchomosci.com.pl/index.php?s=mieszkania_domy
                                    > jak zaczołem jakies 3 tyg temu bylo 360szt wczoraj 441 dzis 471- wzrost 30
                                    > procent w 3 tygodnie. ludzi juz chyba zaczyna parzyc ,ceny jeszcze dają
                                    wysokie
                                    >
                                    > (z wyjątkami) ale nieczekają juz na jeszcze wiekszą górke .
                                    > wczesniej tez pobieznie obserwowałem tą ilosc, rosla ale nie tak szybko :

a dzis juz 705 szt -wzrost ponad 40% w 18 dni (2.5 tygodnia)
                                    :)
    • Gość: grzesiek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: *.crowley.pl 29.06.07, 11:57
      inwestycja jest wedlug mnie interesujaca, budynki wygladaja fajnie
      najwieksza zaleta jest to, ze inwestycja jest przy parku grabiszynskim (bardzo
      ladny i duzy park do ktorego sam chodze, cisza, spokoj, nie slychac samochodow)
      najwieksza wada jest to ze budynki sa przy bardzo ruchliwej ulicy i prawie przy
      samym FAT (duzy halas)
      • Gość: jarek Re: ogrody Grabiszyńskie IP: 88.156.80.* 29.06.07, 14:45
        hałas faktycznie moze byc (od halera i grabiszyńskiej , nie od FAT-u bo to za
        daleko chyba i w tym huku od skrzyzowania to juz nic niesłychać innego :/
        poza mieszkaniami z tarasem to inne niemają niestety przeciwagi dla tego
        hałasu :(poza bliskoscią parku oczywiscie (rewelacja :))moze jeszcze te w tym
        srodkowym tarasowcu bedą cichsze ? obawiam sie tez że ta mała skośna uliczka z
        postojem taxi zwiekszy przepustowosc :(
        niestety okazało sie ze inwestycja po drugiej stronie tego parku na
        ul.rymarskiej w przyszłosci tez bedzie narazona na bliskosc duzego ruchu:(
        szkoda ze niebudują na tym osiedlu willowym w poblizu :(((

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka