Dodaj do ulubionych

Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie

IP: 85.128.107.* 21.04.07, 09:07
Proszę o informację, czy ktoś już kupił mieszknanie na Osiedlu Wiedeńskim i
mieszka tam?
Czy są jakieś niedogodności na tym osiedlu - jaka jest jakość wykonania
mieszkań?
Czy developer R-Quadrat Aplha jest godny zaufania (dotrzumują terminów)?
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.07, 15:05
      z tego co wiem to te mieszkania co stoja byly wybudowane jeszcze przez Intakusa
      jako TBSy. R-Quadrat odkupil od Intakusa pozostala czesc gruntow w Katach, w
      tym te z mieszkaniami w stanie surowym. Tez sie interesuje ta inwestycja,
      jednak developer dopiero startuje na rynku polskim i nie sposob powiedziec czy
      jest godny zaufania. Trzebaby by bylo popytac sie Austriakow....
      • Gość: gościu Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 85.128.107.* 05.05.07, 17:51
        Dzięki za podjęcie wątku.
        Rzeczywiście w międzyczasie ustaliłem, że akurat ten budynek był wykonany przez
        Intakusa i odkupiony przez R-Quadrat. Nadal mam następującą wątpliwość - biuro
        sprzedające te mieszkania nazywa je "Osiedlem Wiedeńskim" - tymczasem na
        stronie www firmy R-Quadrat to są jednak 'Nasze Kąty' - czyli to nie ma nic
        wspólnego z Osiedlem Wiedeńskim - które będzie rzeczywiście budowane w Kątach
        (ma być kilkaset mieszkań - chyba na tych placach, które są tam wolne obok ...)
        Udało mi się wyczytać w internecie, że część mieszkań już wcześniej sprzedał
        Intakus - a ponieważ jak widziałem jest to jeden kompleks budynków - obawiam
        się jak będzie wyglądać zarządzanie tymi budynkami później? Nie za bardzo wiem
        jak rozwiązano dostawę np, wody, czy też ciepła - będą wspólne urządzenia w
        całym kompleksie, czy też nasz budynek będzie miał te urządzenia wydzielone?
        A plac zabaw dla dzieci albo tereny zielone - czyje będą? Kto będzie płacił za
        ich utrzymanie? Obawiam się, że to wszystko może rodzić w przyszłości
        konflikty ... Dodatkowo deweloper cały czas nie wie ile będziemy płacić za
        zarządzanie częścią wspólną - początkowo chciał nawet zapewnić sobie 3-letni
        okres administrowania (a to jest niezgodne z prawem ...). Dodatkowo w projekcie
        umowy, który otrzymałem są wg mnie groźne zapisy dotyczące możliwości wejścia
        na hipotekę części wspólnych przez dostawców mediów... Tak więc stosunkowo
        atrakcyjna cena na początku - to nie wszystko ... No i w umowie deweloper
        próbuje zapisać, że jeśli pomiar mieszkania wykaże, że ma ono o 3% mniejszą
        powierzchnię - to klientowi nie należy się obniżka ceny (to jest absurd!). I
        jeszcze kary za niedotrzymanie warunków umowy - klient płaci niby taki sam % co
        deweloper, ale od ceny zawierającej więcej elementów (a więc wyższej).
        Nie są to korzystne zapisy - więc jak widzisz jest sporo wątlipwości ...
        Jak znasz jeszcze jakieś informacje - proszę o ich umieszczenie na forum.
        • Gość: gosciu Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.07, 23:00
          Witam. Taka wazna sprawa jest na przyklad nadal wiszaca hipoteka na ksiedze
          wieczystej, ktora pozostala z czasow Intakusa.Hipoteka ponoc zostala splacona a
          developer zlozyl wniosek o jej wykreslenie. Wydzial ksiag wieczystych znajduje
          sie w Srodzie Slaskiej i wykreslenie tej hipoteki nie powinno zajac tyle czasu
          jak we Wroclawiu, niemniej jednak moze to powodowac dodatkowe komplikacje dla
          tych osob, ktore beda zaciagaly kredyt hipoteczny(czyli znakomita wiekszosc).
          Nie widzialem zadnych dokumentow potwierdzajacych zlozenie wniosku o
          wykreslenie hipoteki, a przydalo by sie...
      • Gość: jeszczemieszkaniec Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.09, 17:03
        KAZDEMU KTO CHCE KUPIC MIESZKANIE OD OD TEGO DEWELOPERA PROPONUJE
        DOKLADNIE SIE ZASTANOWIC FIRMA TA NIEWYWIAZUJE SIE Z ZADNYCH
        OBIETNIC JEZELI JUZ UDA SIE JE KOMUS PRZEKAZAC BO ROTACJA OSOB
        ODDELEGOWANYCH JEST TAK DUZA ZE NAWED PO TYGODNIU OD ZGLOSZENIA UWAG
        NIEMA JUZ OSOBY Z KTORA ROZMAWIALISMY MAM W TELEFONIE 6 NR. TEL.
        DODATKOWO NIEWIADOMO KIEDY ZOSTANIE WYBYDOWANA TRAFOSTACJA
        ZAPEWNIAJACA STALY DOSTEP PRAU W PRZYDZIALE JAKI JEST POTRZEBNY DO
        MIESZKANIA TERAZ TRZEBA WYBIERAC CZY WLACZYC PRANIE CZY WODE NA KAWE
        INACZEJ WYLACZA SIE BEZPIECZNIK.NASTEPNA SPRAWA JEST BRAK
        PRZEPOMPOWNI NADMIARU CIEKOW GRUNTOWYCH GDYZ BEZ NIEJ NASTEPUJA
        CIAGLE ZALANIA GARAZY I PIWNIC NATOMIAST DEWELOPER NE ROBI NIC BY
        TEN STAN RZECZY ZMIENIC.TAK WIEC ZANIM ZECHCECIE PANSTWO KUPIC
        MIESZKANIE PROPONUJE ZEBRAC WIECEJ TEGO TYPU SPOSTRZEZEN MOZNA TEZ
        SKONTAKTOWAC SIE Z FIRMA ZARZADZAJACA I ICH ZAPYTAC O STAN BUDYNKOW
        KTORE NADZOROJA.
    • panlipa Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie 06.05.07, 18:30
      Witamy! My też zdecydowalismy się na zakup mieszkania i bedziemy bardzo
      wdzięcznia za każde informacje na temat dewelopera i wszystkiego co zwiazane z
      tą inwestycją. W tym tygodniu ma dojść do podpisania umów przedwstepnych
      dlatego dobrze byłoby wiedzieć jak najwiecej na ten temat i rozwiać wszelkie
      wątpliwości. dlatego prosimy o wzajemne informowanie się (np na forum) o
      wszelkich nowościach dotyczacych mieszkania
    • Gość: carlos Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.adm.uni.wroc.pl 11.05.07, 09:08
      A oto kilka informacji na temat tej inwestycji.
      Najpierw dwa linki do artykułów z ubiegłego roku:
      www.biznespolska.pl/gazeta/article.php?&contentid=127272
      www.biznespolska.pl/gazeta/article.php?&contentid=127438
      Poza problemem z hipoteką (wpisany poprzedni właściciel - Intakus, podobno
      złożony jest wniosek o wykreślenie) zastanawiajacy jest stan techniczny budynku
      przy ulicy Brzozowej. Budynek ten stał 8 lat w stanie surowym, bez dachu i
      izolacji, widać zawilgocenia fundamentów, w parkingu podziemnym do tej pory
      stoją jeszcze kałuże wody, a na ścianach widać do kiedy kiedyś sięgała woda
      (około 1 m od poziomu parkingu). Jednak o wiele gorsze wydają się być
      zawilgocenia już w samych mieszkaniach, niezależnie od kondygnacji co sugeruje,
      iż stała w nich woda opadowa, zawilgocenia dochodzą do kilkunastu centymetrów z
      białymi smugami (prawdopodobnie wykwity soli) oraz z porostami. Wygląda to
      poważnie. Niestety nie udało mi się do tej pory skontaktować z kierownikiem
      budowy, który może odpowiedziałby na kilka pytań, m.in. od kiedy budynek jest
      zadaszony i w jaki sposób planują osuszyć zawilgocenia fundamentów i mieszkań,
      jakich materiałów izolacyjnych używają. Może ktoś z Państwa wie jaki to może
      mieć wpływ na użytkowanie mieszkania (mam zdjęcia zawilgoceń, mogę podesłać)
      albo coś więcej o tej inwestycji?
      • Gość: kwro Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.07, 23:07
        Witam sasiada. Tez mam rezerwacje w K6. Bardzo mnie zmartwila ta informacja o
        stanie technicznym budynku. Jesli mozliwe to prosze podzielic sie ze mna
        zdjeciami, ktore postaram sie skonsultowac.( kwro@op.pl )
        Jesli chodzi o umowe to na moja wiedze wyglada nie najgorzej. Sa zapisy
        preferujace developera, jak np z rozna podstawa odszkodowan. Z drugiej strony
        zrezygnowano z obligarotyjnego zarzadu nieruchomoscia przez 3 lata i decyzja ws
        zarzadu nalezy teraz do wspolnoty mieszkaniowej. Bede wdzieczny jesli
        podzielicie sie swoimi opiniami.
        • Gość: mtg Re: Zdjęcia IP: *.centertel.pl 13.05.07, 17:35
          Dzięki za zdjęcia.W moim mieszkaniu ściany też tak wyglądają. Piwnice
          zobaczyłem dopiero na Twoich zdjeciach i troche mnie to podłamało.Pojechałem do
          budowlańca i powiedział mi,że inwestor powinien w piwnicy rozstawić specjalne
          lampy do osuszania a z zewnątrz osuszyć i zabezpieczyć przed przenikaniem
          wilgoci. Jeśli tego nie zrobi to w przyszłości ściany będą nadal "ciągły"
          wilgoć.
          P.S
          Czy dostaliście też nowy i ostateczny projekt umowy przedwstępnej?
          • Gość: carlos Re: Zdjęcia IP: *.adm.uni.wroc.pl 14.05.07, 08:21
            Ja mam umowę z wtorku, podobno jest już ostateczna.
            Co do zawilgoceń, to rozmawiałem z fachowcami i jeżeli chodzi o te zawilgocenia
            w mieszkaniach to nie jest to jeszcze taki problem, są materiały, którymi można
            to zabezpieczyć, kwestia tylko czy zrobi to wykonawca czy trzeba będzie to robić
            na własną rękę. Natomiast gorzej wyglądają te zawilgocenia w piwnicach. w każdym
            razie trzeba na to zwrócić uwagę przy kupnie i wymusić na wykonawcy odpowiednie
            działania.
            Natomiast czy ktoś z Was sprawdzał hipotekę, czy jest czysta, jak wygląda
            sytuacja z wnioskiem o wykreślenie z hipoteki poprzedniego właściciela? Bo to
            chyba jest najważniejsze.
            • Gość: mtg Re: Zdjęcia IP: *.centertel.pl 14.05.07, 16:29
              Przyznam,ze jeszcze nie sprawdziłem hipoteki...bazuje tylko na
              zapewnieniu "kruka", ze to zrobił i jest ok.

Jeśli chodzi o wilgoc w mieszkaniach to myśle,ze powinien to zabezpieczyc
              inwestor.Przecież te preparaty lepiej kłaść bezpośrednio na suporeks a nie jak
              juz będzie gładz na ścianach.

Wiecie może jaki standard wykończenia oferuje nasz developer?
    • Gość: danka Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.dream.net.pl 14.05.07, 23:00
      jeśli chodzi o budynek przy ul.Brzozowej to cóż... trzeba było go widzieć
      jeszcze pół roku temu, od początku roku 2002 cały czas piwnica była zalana wodą
      (do poziomu chodnika brakowało może pół metra, moze troche wiecej), roboty na
      budynku przez te wszystkie lata ograniczały sie do zabezpieczenia dachu (folią)
      którą wiaterek w zimie nieźle zwiewał

to tyle jeśli chodzi o fakty które zna każdy mieszkaniec kątów wrocławskich,
      wystarczy przyjechac i popytać

jeśli chodzi o ostatnie miesiące to robota jak w ulu, osuszacie pełną parą, aż
      miło że wreszcie coś się ruszyło, oczywiście na początek było zrobienie dachu i
      osuszanie piwnic

co do wody gruntowej w ktorej stal budynek przez tyle lat nie dziwcie się, jesli
      chcecie mieszkac w kątach to trzeba się liczyć z tym, ze to tereny bardzo
      podmokłe i tyle

co do budynku przy 1-go Maja to widziałam jedno mieszkanko, bardzo mi sie
      podobało, jeśli tamto przy brzozowej bedzie porządnie osuszone i zrobione jak
      nalezy to chyba nie trzeba sie go obawiac bardziej niz innych budynkow

pozdrawiam przyszlych mieszkancow Kątów Wrocławskich
        • Gość: danka Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.dream.net.pl 16.05.07, 09:08
          tak, mieszkam tutaj /Kątowianka ;) /
          mieszka się dobrze ale niestety drogo jak na taką małą miejscowość
          woda jest droga, podatki lokalne co roku w górę (w przeciwieństwie do
          Wrocławia), sklepy w większości są w Rynku, w sumie Kąty to spokojna "dziura" i
          ładna, z roku na rok coraz bardziej zadbana,

plusem według jest bardzo dobry dojazd do Wrocławia dla niezmotoryzowanych
          (oprócz autobusów i pociągów- jak już mam się chwalić to dodam że w lecie do
          Gdańska dojedziecie bez przesiadek a w ciągu roku do Warszawki jest nocny pociąg
          ;) jest kilka różnych linii busów, jest w czym wybierać i jeżdżą od poniedziałku
          do niedzieli), zmotoryzowani mają do wyboru 2 albo 3 drogi dojazdowe do
          Wrocławia przez wioski lub autostradę, z Internetem nie ma problemu, Ślęża
          blisko, można na rowerze pojechać na wycieczkę ;) (jakieś kilkanaście km),
          basenu nie ma chociaż od wielu lat był planowany wiec może kiedyś... dostęp do
          usług medycznych takich codziennych jest bardzo dobry, jest kilka przychodni
          rodzinnych do wyboru, oczywiście do większości specjalistów trzeba jechać do
          Wrocławia chociaż czasem to oni przyjeżdżają do nas, wystarczy czytać ogłoszenia
          na słupach itp.

no i oczywiscie jesteśmy blisko Wrocławia, 24-25km licząc od centrum

to tyle, jak jakieś jeszcze info potrzebne to w razie potrzeby służe pomocą :)
          • rowna Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie 25.05.07, 10:16
            Witam wszystkich :)
            Dopiero dzisiaj trafiłam na stronkę forum, a również szykuje mi się podpisanie
            umowy w następnym tygodniu (K6).
            Troszkę mnie zaintrygowały te porosty i bajorko w piwnicy..
            Prawdę mówiąc mam stracha.. bo jakie są później mozliwości dochodzenia swoich
            praw, gdy po remoncie na scianach wykwity pojawia sie dopiero po jakims
            czasie.. :(
            Mam gorącą prośbę, czy ktoś mógłby mi również przesłać te zdjęcia?
            nie pogardzę również opinią prawnika ;)

Mój adres: rowna@gazeta.pl

Pozdrawiam serdecznie
            • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 25.05.07, 10:23
              Jeszcze chciałam zagadnąć na temat opłat..
              szczególnie Dankę ;)
              Ponieważ ogrzewanie będzie gazowe, a kuchenka elektryczna.. a opłaty ponoć
              wysokie, wiec jakiego rzędu to są kwoty? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że
              wszystko zależy od wielkości mieszkania, a także częstotliwości korzystania z
              mediów, ale gdybyś mogła podać jakiego rzędu masz oplaty i za jaki metraż,
              byłabym wdzięczna :)

A jeżeli chodzi o lokalizację miasta.. jestem wręcz urzeczona :))))
              • Gość: carlos Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.adm.uni.wroc.pl 25.05.07, 11:15
                Niepokojących jest kilka zapisów w umowie, a raczej ich brak:
                1.Paragraf 11 czyli zarząd nieruchomością wspólną, brak zapisu o wysokości
                czynszu w okresie kiedy zarządcą będzie inwestor.
                2.Brak kary dla Inwestora za opóźnienia, a kto widział budynek K6 to wie, że
                raczej nie będzie oddany w terminie.
                3.Zgoda na nieodpłatne umieszczenie reklam inwestora na budynkach.

i jeszcze jedno, Pani Agentka sugeruje aby dokonać wpis do w 3 dziale KW prawa
                pierwokupu,jako ewentualne zabezpieczenie przed sprzedaża mieszkania komuś
                innemu, to kosztuje podobno 150 zł, po co ten wips jeśli podpisuje się umowę?
                Może ktoś to wyjaśni?
                Pozdrawiam
                    • Gość: mtg Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.centertel.pl 25.05.07, 17:09
                      Witam.

Na moje sugestie i sprzeciwy wobec pewnych niescislosci w umowie
                      uslyszalem,ze "...tylko ja mam jakies uwagi co do zmian,...wszyscy podpisują i
                      godza sie na warunki...a zmian dla jednego klienta robic nie będą..."

Umowe juz podpisalem - RYZYK/FIZYK
                      Chcę to mieszkanko,bo bardzo mi odpowiada.

Mam nadzieje,ze wszystko będzie ok i mieszkanie tam sprawi nam wszystkim wiele
                      przyjemności.

pzdr.
                      • Gość: trochę prawdy Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.greenlan.pl 25.05.07, 21:30
                        Widzisz - przedstawiciele tego biuro każdemu, kto próbuje walczyć o normalne
                        zapisy w umowie mówią to samo, że nikt nie kwestionuje umowy. A to nie prawda.
                        Ja od samego początku zauważyłem nierzetelność dewelopera, a biuro go w tym
                        dzielnie wspiera ... i słyszałem to samo, co ty.
                        Każdy kupujący ma prawo do uczciwej umowy - sam fakt uporczywego odmawiania
                        przez dewelopera dokonania zmian w treści umów jest już zastanawiający nie
                        mówiąc o tym, że to nie jest standard w cywilizowanym kraju.
                        Wg mnie będzie problem z zarządzaniem całym tym osiedlem ponieważ część
                        mieszkań wcześniej zostało sprzedanych w ramach TBS; niektóre zostały
                        wyodrębnione notarialnie jako niepodlegające zarządowi na jednolitych zasadach.
                        Więc w jednym kompleksie połączonych budynków będzie kilka wspólnot?
                        A zacząć trzeba od tego, że te budynki to żadne 'Osiedle Wideńskie'
                        tylko 'Nasze Kąty' - czyli nieprawda nawet w samej nazwie osiedla (wystarczy
                        sobie wejść na stronę internetową www.r-quadrat.com, żeby zobaczyć w
                        zakładce 'Polen' jaka jest nazwa tych budynków.
                        • Gość: Andrzej Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.05.07, 10:35
                          Witam,
                          ja tez probowalem negocjowac warunki umowy przedwstepnej i to prawda co
                          piszecie, ze spotkalem sie z kategorycznym NIE!!!
                          Wiec nie wiem dlaczego w Panstwie prawa moze dojsc do podobnych sytuacji.
                          Jedynym sposobem bedzie zjednoczenie sie po podpisaniu umowy przyrzeczonej i
                          wybraniu jednego przedstawiciela, ktory bedzie reprezentowal nasze interesy.

I jedno mnie nurtuje:
                          kiedy bedzie dokonany wpis do ksiegi wieczystej bo w umowie jest ze do konca roku.
                          Jak wyglada sprawa z pozwoleniem na Budowe, poniewaz w Ksiedze wieczystej jest
                          inny nr dzialki, a w Pozwoleniu tez inny.
                          Szkoda, tylko ze w dzisiejszych czasach, aby miec ladne mieszkanie musimy dawac
                          sie jawnie oszukiwac bez mozliwosci negocjacji.

Prosze rowniez o swierze wiadomisci i proponuje kontynuaowac forum Katy
                          Wroclawskie, bysmy pozniej mogli razem podejmowac pewne decycje.

Pozdrawiam
                          Andrzej
                          • Gość: solarjoko Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.07, 01:17
                            Hej.
                            Ja jednak zrezygnowałem...
                            Przyczyną mojej rezygnacji nie były zawilgocenia czy też inne obawy co do umowy... byłem bardzo chętny na to mieszkanie , nie widząc innej alternatywy za tą cene. I tu jest problem nikt z was nie będzie się stawiał bo i tak znajdą chętnego. :( niestety taka jest prawda.
                            Wybrałem sobie mieszkanko właśnie w budynku K6. i byłem tam już pierwszego dnia kiedy Kruk zaczął sprzedaż... zresztą pare dni wcześniej też...
                            Nie przestraszyła mnie nawet (prawie rzeka) jaka płynie pod tym budynkiem kiedy to budowlanicy prowadzili prace drenażowe.
                            chciałem jak najszybciej podpisac umowę, żeby zaklepac sobie to lokum.
                            Potem coś się opóźniło z podpisaniem umów u notatriusza, więc stwierdziłem że jest ostatnia szansa na znalezienie czegoś innego.
                            szukałem ...szukałem aż następnego dnia zadzwonił do mnie kolo, że zwolniło się kilka mieszkań w nowo budowanym bloku na żernikach za nowym dworem , gdzie on już pół oku temu załatwiał formalności.
                            Dom buduje spółdzielnia mieszkaniowa , a nie deweloper... co ma jednak wpływ na cenę. pojechłem popytac... okazało się że na parterze są mieszkania 57 metrów 3 pokoje, cena jest 5,400za metr i wtym taras około 50 metrów .
                            razem 309 tyś.
                            Moje mieszkanie w Kątach miało miec 67 metrów i kosztowac jakieś 285 000
                            różnica 20 000zł a na przeciw około 20 km bliżej do rynku... nie zastanawiałem się ani chwili. Podpisując umowę miałem jednocześnie umówiony termin u notariusza od kątów. (żeby jakby co mi nie przepadło).
                            Życzę wam powodzenia bo mogliśmy zostac sąsiadami... Jedyne czego sie obawiam to zmiany ceny w mojej inwestycji (bo wam już to chyba nie grozi) mój budynk ma byc oddany dokładnie za rok.
                            pozdrawiam:)

• Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 28.05.07, 07:53
                              Witam wszystkich po weekendzie :)

Dziękuję za szybką reakcję:) Jak widzę wszystko się potwierdza.. mi również
                              mówiono, że to tyklko my mamy jakieś "ale" co do umowy, a Pani notariusz sama
                              mówila, że się dziwi, że ludzie nie negocjują i że zgadzają się na wszystko..
                              niezła zachęta.. nie ma co.. ;)

Dowiedziałam się również na temat zawilgocen, kierownik budowy twierdzi, że
                              ściany to żaden suporex, tylko beton, który nie wchłania wody.. dla porownania
                              podpory mostów są ze zbrojonego betonu, a stoją w wodzie latami.. ;) przyznam
                              się, że to porównianie trochę mnie uspokoiło ;) mam tylko nadzieję, że jakby
                              wierzyc kierownikowi, to osuszanie załatwi sprawę ...

Ale najgorsze, że traktują czlowieka jak pierwszego lepszego z brzegu, nic
                              porządnie nie załatwią, a zostawiają mnostwo niedomowien.. czlowiek cieszy sie,
                              ze odpowiedzialnie kieruje swoim zyciem, kupuje mieszkanie, w moim przypadku
                              pierwsze, a newet nie wiadomo czy sie cieszyc, czy przygotowywac sie na jakies
                              przekrety..

ale nic, nie bede psuc Wam humoru :)
                              mysle, że zjednoczenie sił, może także dużo zmienic, przynajmniej nie beda nas
                              w balona jawnie robic ;)

Pozdrawiam, życząc wszystkim powodzenia :)
                              • Gość: wrocek Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.05.07, 19:22
                                Kierownik budowy mówił niestety tylko częściowo prawdę...Ściany konstrukcyjne
                                są wykonane w technologi żelbetowej, natomiast wypełniające są z betonu
                                komórkowego...który jest chłonny jak gąbka...Pytanie gdzie wyrósł wewnątrz
                                grzybek? Tego się niestety teraz nie dowiemy, to wyjdzie dopiero wtedy gdy
                                będziemy już tam mieszkać...Jeżeli nas nie przekrecą...Zeby to sprawdzić
                                potrzebna jest exspertyza mykologa. Też się przymierzamy do kupna ale jeszcze
                                mamy b.duże wątpliwości i chyba nie kupimy.Za dużo niejasności...
                                • robert.79 Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie 01.06.07, 11:06
                                  Witam!

Ja też bardzo długo analizowałem umowę i zastanawiałem się nad kupnem
                                  mieszkania. Na wtorek (w tym tygodniu) byłem umówiony na podpisanie umowy, ale
                                  w kilka dni wcześniej byłem z tą umową u prawnika - zrobiła się aż czerwona od
                                  uwag. Oczywiście udałem się na spotkanie z pełnomocnikiem, ale odmówił
                                  jakichkolwiek negocjacji. W zeszły czwartek byłem też służbowo w Warszawie i
                                  przy okazji przejechałem się na Prostą 51, niestety o firmie R-Quadrat nikt tam
                                  nawet nie słyszał, ktoś ma się wprowadzić na 8 piętro, ale Pani w recepcji nie
                                  była pewna czy to będzie bank czy deweloper (pytałem w trzech recepcjach i
                                  strażników, nikt nic nie wiedział o tej firmie).

Oczywiście nie mam zamiaru nikomu psuć humoru a brak tej firmy jeszcze o niczym
                                  złym nie świadczy. Dla mnie i mojej żony, było jednak zbyt wiele niewiadomych a
                                  te zapisy w umowie, które były jasne i czytelne uznaliśmy za bardzo
                                  niekorzystne.

Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie OK, czego Wszystkim, którzy podpisali
                                  umowy oczywiście gorąco życzę.

Sam jestem bardzo ciekawy jak sprawa dalej się potoczy, myślę, że pierwsze
                                  sygnały powinny pojawić się już niedługo przy odbiorach technicznych.

Przy okazji - uwaga na powiadomienia! W umowie przyjmuje się, że piąty dzień
                                  roboczy od momentu wysłania listu uważa się za dzień powiadomienia, jeśli więc
                                  np: kogoś nie będzie w domu lub poczta zastrajkuje to dla dewelopera i tak w
                                  piątym dniu po wysłaniu listu poleconego będzie funkcjonować (że się tak
                                  wyrażę), jako osoby powiadomione o odbiorze. To oczywiście ma zastosowanie do
                                  wszelkiej dalszej korespondecji...

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia!

Robert.
        • Gość: Sigrid Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.07, 23:53
          Witam! Nie wiem, czy kogoś jeszcze zainteresują moje uwagi na temat warunków
          życia w Kątach, skoro odwiedzający to forum zastanawiają się nad wykończeniem
          mieszkań, na które się już zdecydowali. Mieszkam w Kątach od pięciu lat na
          osiedlu domków jednorodzinnych. Przeprowadziłam się tutaj z Wrocławia. W
          niewielkiej odległości budynku K6 znajduje sie przedszkole. W sezonie na
          podwórku bawi się chmara dzieci, a z otwartych okien dochodzi odgłos pianina, bo
          dzieci mają akurat rytmikę. Jeszcze lepsze jest sąsiedztwo szkoły specjalnej, z
          której co 45 min dochodzi odgłos dzwonka i dzikie wrzaski wychodzącej przed
          budynek i na pobliskie boisko młodzieży. Przedłużeniem Brzozowej, na końcu
          której stoi Państwa dom, jest ul. Fabryczna. Przy niej ulokowały się duże
          przemysłowe firmy ( np. TOŁPA-Torf )oraz liczne magazyny, do których wciąż
          podjeżdżają ciężarówki. Ulica 1-go Maja, to najruchliwsza ulica Kątów. TIRy
          jeżdżą nią w jedną i drugą stronę ( zjeżdżają z autostrady i kierują się na
          Środę Śląską ). Hałas, smród i pełno kurzu. Ulicą tą można dojść do stacji
          kolejowej, która znajduje się na skraju miasteczka. Pociąg z Kątów do Wrocławia
          Gł. jedzie 20 min. Sklepy otwarte w większości do godz.17.00. Brakuje mi bardzo
          miejsca, gdzie mogłabym zrobić zakupy spożywcze dobrej jakości w jednym miejscu.
          A tak wędlina i mięso gdzie indziej, dobre pieczywo gdzie indziej, świeże
          warzywa jeszcze w innym miejscu. Za to zakładów fryzjerskich jest podobno 11.
          Strzygę się w jednym z nich, bo jest znacznie taniej, niż we Wr. ( męska głowa
          12 zł ). Problem alkoholizmu i lumpów jest niestety bardzo widoczny. Nierzadkim
          widokiem są spite na umór żule leżące na trawnikach na skwerkach w centrum. W
          pobliżu Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy. Cudne miejsce ( mogłoby być ). Za
          Niemca stały tu ławki i był to swoisty park - las miejski. Dziś wszędzie walają
          się butelki po wódzie i tanim winie, puszki po piwie i wszelkie papierzyska.
          Odczucia estetyczne rekompensuje piękny starodrzew i świergolące ptaki. Co do
          finansów sprawy przedstawiają się następująco: wywóz śmieci jest o wiele tańszy
          niż we Wrocławiu, choć obsługuje je firma wrocławska WPO Alba. Pięć lat temu za
          kubeł na śmieci płaciliśmy ponad 30 zł miesięcznie. Obecnie w Kątach płacimy 7
          zł/msc. Dostawca gazu jest taki sam jak we Wr. i stawki są te same. Energia
          elektr. też nie odbiega od warunków wrocławskich. Opłaty na rzecz gminy również
          nie porażają swoją wielkością. Nie pamiętam, jak ma się sprawa z wodą, ale
          generalnie wszystkie te składniki nie dają powodu, aby mówić, że w Kątach żyje
          się pod tym względem drożej. Dojazd do Wr. jest rzeczywiście rewelacyjny
          (autostradą od zjazdu do zjazdu 10min przy 130 km/h). Gdyby jeszcze nie ta
          dziurawa droga dojazdowa do autostrady rozjeżdżona przez ciężarówki! No i
          problem przyszłych opłat za przejazd. Ale za to cóż za widoki po drodze
          (szczególnie niebo i chmury) i przestrzeń, której tak brakowało mi we Wrocławiu!
          Rozpisałam się okrutnie. Pozdrawiam.
            • Gość: Sigrid Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.07, 00:18
              Witam ponownie. Oto moje odpowiedzi:

> Niepokoi mnie opłata za autostrade.Ciekawe od kiedy wprowadzą?i kiedy zrobią tą
              >
              > tragiczną droge dojazdową do niej.
              Z tego, co się orientuję, to droga dojazdowa do autostrady nie jest drogą
              gminną, lecz powiatową lub wojewódzką. Burmistrz wielokrotnie monitował w
              sprawie jej stanu, ale właściciel nie reaguje. Co jakiś czas ( właśnie ostatnio
              22.06 ) zasypują co większe dziury jakimś drobnym materiałem wymieszanym z jakąś
              mazią ( przepraszam, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ), po którym to
              zabiegu strasznie chrzęści pod kołami. Daje to krótkotrwały efekt.

> Mam nadzieje,ze zule z miasta nie zapuszczają sie na ul.Brzozową?i w tamte
              > rejony.
              Rzeczywiście najwięcej opijusów można spotkać w rejonie Rynku.

Pozdrawiam.
          • Gość: pplar Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.lubin.dialog.net.pl 23.06.07, 11:36
            Pozwol ze sie zadam dodatkowe pytania

W
            > niewielkiej odległości budynku K6 znajduje sie przedszkole. W sezonie na
            > podwórku bawi się chmara dzieci, a z otwartych okien dochodzi odgłos pianina, [..]
            czy to przedszkole jest w budynku szk. pods. nr2? czy szk. pods. nr 2 to ta
            szkola specjalna? do ktorej godziny przedszkole jest czynne? czy w Katach Wr.
            jest tez zlobek (choc pewnie nie)?
            A czy mozesz powiedziec cos przychodni ktora znajduje sie nieopodal?

>Przedłużeniem Brzozowej, na końcu
            > której stoi Państwa dom, jest ul. Fabryczna. Przy niej ulokowały się duże
            > przemysłowe firmy ( np. TOŁPA-Torf )oraz liczne magazyny, do których wciąż
            > podjeżdżają ciężarówki.

czy ciezarowki podjezdzaja tam ul. Brzozowa czy 1-go maja?

>Sklepy otwarte w większości do godz.17.00. Brakuje mi bardzo
            > miejsca, gdzie mogłabym zrobić zakupy spożywcze dobrej jakości w jednym >miejscu
            a co mozesz powiedziec o tym blaszaku aro (czy jakos tak) ktory znajduje sie
            nieopodal osiedla przy ul. 1-go maja w kierunku stacji.

>Dostawca gazu jest taki sam jak we Wr. i stawki są te same. Energia
            > elektr. też nie odbiega od warunków wrocławskich.

na tym osiedlu nie ma instalacji gazowych. Pozostaja piecyki elektryczne.
            Zastanwaiam sie jakie beda rachunki za prad? Czy moze dolozyc i kupic kuchenke
            indukcyjna? (duzo drozsza, ale oszczedniejsza)
            • Gość: Sigrid Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.07, 00:45
              Witam.

> czy to przedszkole jest w budynku szk. pods. nr2? czy szk. pods. nr 2 to ta
              > szkola specjalna? do ktorej godziny przedszkole jest czynne? czy w Katach Wr.
              > jest tez zlobek (choc pewnie nie)?
              Szkoła podstawowa nr 2 znajduje się na początku ulicy Brzozowej ( Brzozowa 6 ).
              W tym samym kompleksie budynków znajduje się też gimnazjum. Budynek K6 jest
              prawie na końcu tej ulicy, blisko skrzyżowania Brzozowa - Drzymały - Fabryczna.
              Przedszkole mieści się przy ul.Drzymały, przy której znajduje się też szkoła
              specjalna. Niestety nie wiem, do której czynne jest przedszkole. W Kątach
              znajduje się też przedszkole sióstr elżbietanek. O żłobku nic mi nie wiadomo.

> A czy mozesz powiedziec cos przychodni ktora znajduje sie nieopodal?
              O przychodni nic nie mogę powiedzieć, bo leczę się we Wr.

> czy ciezarowki podjezdzaja tam ul. Brzozowa czy 1-go maja?
              Ciężarówki jadą 1-go Maja, skręcają w Drzymały, dojeżdżają do skrzyżowania
              Drzymały - Brzozowa - Fabryczna i skręcają w Fabryczną.

> a co mozesz powiedziec o tym blaszaku aro (czy jakos tak) ktory znajduje sie
              > nieopodal osiedla przy ul. 1-go maja w kierunku stacji.
              Nigdy tam nie robiłam zakupów. Mąż mówi, że był tam raz, ale nic tam nie ma.

W sprawie kuchenek indukcyjnych nic nie mogę poradzić, ponieważ zupełnie się w
              tej sprawie nie orientuję.

serdecznie pozdrawiam.
    • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 28.05.07, 07:59
      tak mi się jeszcze przypomnialo..

nasza dzialka 47/18 powstała z podzielenia dzialki 47/1 na kilka mniejszych..
      widziałam na to zapis, ktory niby mial byc tez zaznaczony w umowie, aby nie
      bylo watpliwosci ;) radze sprawdzac w umowie..

a poza tym, czy w umowie jest mowa o zakupie lokalu z prawem do udzialu w
      gruncie ;) bo te części wspolne brzmia nieco enigmatycznie..
        • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 11.06.07, 09:21
          No własnie o te czynsze tez probuje zagadywac.. i nikt nic nie wie.. a
          deweloper twierdzi, ze nie beda to zawrotne sumy.. tak, tylko ze to znow czyjes
          subiektywne odczucie...
          Moim zdaniem kwota powinna byc w umowie.. bo w ten sposob mogliby sobie
          pobierac z nas super zyski bez jakichs ograniczen.. przynajmniej dopoki nie
          zawiazemy wspolnoty.. hmm

a jezeli chodzi o te pieczatki, to udalo mi sie dostac z kruka papier z
          pieczatka, ze decyzja jest ostateczna... na poczekaniu dali., wiec radze tam
          poprostu podejsc i kazda kobieta, ktora siedzi w biurze ma dostep do tych
          papierow i powinna je wydac

Ps. A na czym polega ta innowacyjna metoda osuszania? bo juz słyszałam o
          podsiakaniu kapilarnym i o porostach na poddaszu.. poza tym te bloczki z
          suporeksu na zdjeciach mialy siady soli...a woda w piatek jeszcze w piwnicy
          stala :(((

Ps.2. Czy komus udalo sie dowiedziec jak beda robione pomiary powierzchni przy
          odbiorze technicznym? Nie ma o tym tez mowy w umowie wstepnej, wszystko
          wskazuje, ze bedzie to wg normy polskiej PN.. po scianach w stanie surowym(jest
          jeszcze europejska), tylko , czy po scianach wewnetrznych? Bo jak mi dolicza
          scianki do metrazu, to sie chyba zdenerwuje.. ;)

powodzenia :) i czekam na kazde spostrzezenia :)
          • Gość: andrzej Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.b-ras1.blp.dublin.eircom.net 11.06.07, 21:15
            bylem tam w piatek, i ci co mowia ze tam jest wilgoc, albo ze stoi woda to nie maja pojecia o czym pisza, nic tam nie bylo dla mnie niepokojacego, a pracuje na budowach juz pare lat,woda wziela sie z stad ze bez przerwy tam tynkuja, i to i tak byly znikome ilosci w porownaniu do tego jak to z reguly wygladac moze, a suporeks moze i chloniew wode, ale tez jest bardzo dobrym izolatorem ciepla, a wiec jezeli zatroszczyli sie o dopbra izolacje zewnetrzna(a pewno tak bo juz normy tego wymagaj) wiec nie sadze ze bedzie zle, a slady soli na bloczkach...:) zawsze prawie cos takiego bedzie...ja podpisalem umowe bez wachania i sie poki co z tego ciesze, standart mnie ucieszy, pozdro dla wszystkich
      • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 14.06.07, 07:04
        Rzeczywiscie to dobry pomysl sie powymieniac takimi danymi...
        byc moze jezeli trafi się ktos, kto bedzie wykanczal kilka mieszkan w tym samym
        budynku, to wezmie od nas mniej...

Jezeli ktos także słyszał o kwotach, jakie biora kafelkarze, proszę o
        podzielenie się.. moze uda sie ustalic jakies sensowne widełki..
        Bo jeżeli kwoty sa tak astronomiczne, to moze sie okazać, ze taki kafelkarz nie
        bedzie mial czego kłasc ;)
        Oczywiscie jak bede cos wiedziala to tez dam znac.

czy ktos sie orientuje poza tym jaki stan wykonczenia obowiazuje, aby moc
        uzyskac zgodę na uzytkowanie lokalu ? Jedna znajoma musiała miec np wszystkie
        sciany i podlogi zrobione, instalacje zakonczone (armatura, kuchenka ipt) , no
        a co mnie najbardziej zdziwilo, to takze drzwi wewnetrzne...
        Bo jezeli na razie czlowiek nie chce miec drzwi w pokojach, to czy wowczas
        trzeba sie rozgladac za jakimis atrapami do latwego zdemontowania? ;)

Pozdrawiam :)
          • Gość: mtg Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.centertel.pl 14.06.07, 18:20
            Z tymi drzwiami wewnetrznymi to mam nadzieje,ze to taki zarcik?:))-ja nie mam
            zamiaru miec w mieszkaniu drzwi a nawet w łazience chcialem zamontowac cale ze
            szkla mlecznego,ale mi wyperswadowano ten pomysl:))

Co do mistrzów kafelek i reszty to znam we Wrocku goscia,ktory sie tym zajmuje
            i bierze 50zł za metr,ale podobno ma tyle zamowień,ze na sierpien sie nie
            wyrobi:(
            Dlatego ja szukam juz ludzi nawet 70km od Wroclawia w mniejszych miasteczkach i
            bede ich dowozil codziennie do Kątów.Ale jak bedziecie miec jakies namiary to
            mozecie sie podzielic.
            Szukam tez firmy,ktora zrobi mi meble do kuchni i szafe wnekową - znacie?

pzdr
              • wierzbi1978 Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie 14.06.07, 20:19
                Cieszę się że mozemy sie wymieniac nasze spostrzeżenia co do konkretnego
                osiedla bo napewno w jakimś stopniu pomoże nam to w tych cięzkich dla nas
                czasach.Budowlańcy to już całkowicie postradali zmysły.Ceny są tak kosmiczne że
                zaczynam się zastanawiac czy nie sciągać ziomali za Buga.Kiedyś miałem do
                czynienia z taka ekipą i nie dość ze zrobili fachowo i na czas to skasowali o
                połowę taniej aniżeli nasi fachowcy.Na razie sie rozglądamy i czekam na sądny
                dzien odbioru i mam nadzieje ze na pierwszym razie się zakonczy,choć ciągne ze
                soba fachowca bo znając zycie sam nie dam rady.
                Miejmy nadzieje ze bedzie ok a jesli bedziemy sie razem trzymac bedzie nam
                łatwiej bo w większości siła.
                Pozdrawiam
                • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 15.06.07, 07:20
                  Witam,

z góry sorki za zamieszanie z tymi drzwiami.. udalo mi sie pozbierac
                  nieoficjalnnie kilka informacji odnosnie tych odbiorow technicznych, ale
                  oczywiscie nie potwierdzone przez naszegoo dewelopera..

do odbioru o uzytkowanie w zasadzie ponoc jest potrzebna tylko ta karta
                  katalogowa wyposazenia jakie nam proponuje deweloper + dzialajace media.
                  Te drzwi wewnetrzne jak sie okazuje sa wowczas potrzebne, jak sa w karcie u
                  dewelopera - stan o podwyzszonej jakosci wykonczenia.. ale mowie, trzeba sie
                  kogos popytac, bo w przepisach nie siedze ;) a kazdy przypadek teoretycznie
                  moze byc inny..

Slyszalam, ze kafelkarze z wroc biora ok 70 zł lub wiecej.. ale to rzeczywiscie
                  zalezy od przypadku.. ponoc sa 2 ceny: 1. za gladka powierzchnie, 2. za
                  powierzchnie z kantami, wnekami itp - takie przy ktorych tak latwo nioe jest ;)

Znajomi tez sciagali kafelkarza z Namyslowa do wroclawia i wzial chyba tez z 50
                  zł/m2 ale mial caly swoj sprzet przy sobie i zywil sie na wlasny koszt
                  mieszkajac w tym mieszkaniu przez 2 tyg - to tez moze byc wazny argument;), ale
                  rzeczywscie z terminami kiepsko...

Pozdrawiam
    • Gość: mtg Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.centertel.pl 18.06.07, 10:33
      no i mamy poniedzialek...

Czy ktos z sąsiadow wie moze jak wyglada sprawa "poprawek w projekcie" tzn.
      rozmieszczenie dodatkowych gniazdek zasilania? itp.
      Jesli sa tu sasiedzi z k6 zwłaszcza z parteru to czy mysleliscie juz o roletach
      zewnetrznych?jesli planujecie zakup takowych to moze ustalimy to razem i
      zamontujemy w jednakowym kolorze.Mozna tez poszukac jednej firmy i zamowic dla
      wszystkich - wtedy bedzie pewnie taniej.

Wiecie moze cos na temat drzwi wejsciowych do mieszkan - co to za wynalazki?

Nie bylem juz na budoweie 2 tygodnie, ciekawe jak tam prace postepuja?
      Myslicie,ze wyrobią sie w terminie czy jak to sugeruje Kruk i kierownik budowy
      wczesniej?
      • wierzbi1978 Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie 18.06.07, 20:17
        Witam
        Kolego ja co prawda jestem z bloku K1 ale nic to nie zmienia w tym iz na teren
        budowy jest zakaz wstepu.Byłem tam w sobote i potraktowano mnie jak intruza
        który sie szweda aby cos zajumac.Jest to prykaz kierownika budowy a ochrona
        jest bardzo wystraszona bo niby zabieraja im premie.Po czesci ich
        rozumiem.Rozmawiajac z budowlancami twierdzili iz koncza klatki schodowe i
        zaczynaja wewnetrzna elewacje a termin 15 lipca jest bardzo realny gdyz niby
        pracuja nawet w niedziele.Co do rolet zewnetrznych również byłbym
        zainteresowany wiec masz juz drugiego chetnego co do kupna i montazu.W naszym
        wypadku liczy sie jednak kazdy grosz wiec bedziemy szukac cos w miare taniego
        lecz nie badziewie (bez przesady).Gdybys posiadał jakies info na ten temat
        prrosze o kontakt.
        Jesli chodzi o teren wokół budynku to w sobote konczyli odwodnienia budynków
        pogłebiajac studzienki przez co woda ma spływac a nie stac w przyziemiu jak
        było do tej pory.Lecz oczywisxie zycie pokaze jak to bedzie w przyszłosci.Zycze
        Wam i sobie aby wszystko było ok.
        Pozdrawiam
        • Gość: mtg Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.centertel.pl 18.06.07, 21:14
          K6 ma byc oddany pózniej niz k1 - do 15 sierpnia.
          Troche dziwi mnie to,ze nie wpuscili Cie na teren budowy.ja nigdy nie mialem z
          tym problemu.Nawet jak dzwonilem do kierownika to szybko przychodzil z k1 do k6
          i chetnie rozmawial...ale moze juz sie cos zmienilo.
          Co do rolet to musimy sie zgadac w wiecej osób i poszukac czegos sensownego za
          niewielkie pieniądze.Pewnie jak zamowienie bedzie wieksze to z ceną zejdą.

pzdr
          • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 19.06.07, 08:10
            Ja jestem z K6 i nasz termin do 15.08.07 rowniez wydaje sie realny..
            W mojej, ostatniej klatce juz wchodza z tynkami wewnetrznymi, w dwoch
            pozostałych juz one sa zalozone...

Panowie elektrycy juz 2 tyg temu robili przerobki co do innstalacji, wiec teraz
            juz jest chyba za pozno, jezeli ktos chce cos zmieniac ;) ale spytac napewno
            warto...

natomiast na ochrone jest rowniez sposob..wystarczy zadzwonic do kierownika lub
            poprosic kogos z ochrony, aby zawolal kogos z budowy, bo np kier nie odbiera
            tel, a bylo sie umowionym..
            jeszcze nikt mnie nie wyrzucil, ale kolezanke, ktora sama weszla, niestety ale
            sam kierownik, na ktorego sie natknela, powiedzial pare slow do sluchu...

Pozdrawiam
            • Gość: Gość Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.07, 18:29
              Witam
              Mam do was drodzy forumowicze pytanie odnośnie umowy deweloperskiej. Czy ktoś
              się kontaktował z Panem Marcinem Gargasem - pełnomocnikiem przy podpisywaniu
              umów? i dyskutował z nim na temat umowy? Niestety moja umowa wróciła od prawnika
              zakreślona na czerwono - bardzo niekorzystne zapisy dla kupującego :( Co
              sądzicie ?? - czy mieliście jakieś obawy przy podpisywaniu umów? Czy komuś z was
              udało się wprowadzić jakieś poprawki do umowy i podpisać ją? Nie wiem co mam
              robić - mam mało czasu na decyzję a czuję się niezbyt pewnie co do tego
              wszystkiego :( Doradźcie, pomóżcie. Czy w ogóle warto? Czy można im zaufać? Jak
              dla mnie to strasznie zagmatwane Developer z zagranicy plus Polska spółka plus
              pełnomocnik na Polskę z pełnomocnictwem zagranicznym plus kolejny pełnomocnik -
              aaaaaa! NIE WIEM CO ROBIĆ?
              • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 20.06.07, 08:16
                Witaj,

Ja juz jestem po podpisaniu, chociaz podchodzilismy do umowy dwukrotnie.. raz z
                czerwono pokreslonym projektem i nabuzowani pod katem konfrontacji, a za drugim
                juz spasowalismy..

Prawda jest taka, ze spotkanie u notariusza sluzy tylko wyjasnieniu zapisow i
                ich konsekwencji, natomiast sama umowa jest nienegocjowalna.. wiec albo sie
                zgodzisz, albo nie... zalezy im na identycznych umowach dla wszystkich.. ponoc
                pierwotnie wygladala jeszcze gorzej...

wiec chociaz patrza na czlowieka jak na "glupolka" i tak radze zadawac nawet
                najdziwniejsze pytania...

Coz doradzac.. my zaryzykowalismy wierzac w dobra wole inwestora.. wszyscy do
                okola zapewniaja, ze wszystko bedzie dobrze i ze terminy sie nie przeciagna z
                ich winy bynajmniej, bo bardzo im zalezy na rozpoczeciu kolejnych budow
                dookola.. ale nawet jakby umowa byla bardziej przystepna, zawsze mozna znalezc
                haka, wiec na jedno wyjdzie..

My jedynie musimy uwazac z odbiorami technicznymi i platnosciami w terminie..
                reszta wyjdzie w praniu..

A jezeli chodzi o zarzadce i jego stawke.. jeszcze nie ustalili.. ponoc jakby
                nam nie odpowiadaly jego stawki, zawsze mozna sie odwolac i nie zgodzic sie..
                kwesta zapoznania sie z procedura zgodna z prawem...a projektu loga na nasz
                dach rowniez jeszcze nie maja (K6) i nie wiedza czy wogole bedzie... z mediami
                (mam na mysli nieszczesny prad) rowniez podganiają..

wiec juz trzeba byc tylko dobrej mysli.

Pozdrawiam i zycze satysfakcjonujacych decyzji ;)
              • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 20.06.07, 08:20
                PS. w sprawie pełnomocnictw bym sie wogole na twoim miejscu nie przejmowala..
                troche papierologii, ale to w niczym formalnie nie przeszkadza..
                P. Gargas stara sie poza tym wszystko dobrze wytlumaczyc..i przedstawic tyle
                papierow ile potrzebujecie do banku... przynajmniej widac, ze jest kumaty i ma
                dobra wole.. nie tak jak niektorzy ;)
                radze tylko sprawdzic czy sie czytelnie podpisywal na dokumentach.. bo czasami
                moze to byc powodem cofniecia papierow przez bank (znam juz taki jeden
                przypadek)..

Pzdr

• Gość: mtg Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.centertel.pl 20.06.07, 08:29
                  Witam.

Myśle,ze warto zaryzykowac - zwłaszcza,ze cena jest b.atrakcyjna i lokalizazja.
                  Moi znajomi twierdzą,ze zawsze w umowie są zapisy, ktore nie beda korzystne dla
                  nas - tak jak pisala moja poprzedniczka ...zawsze znajdzie sie hak...
                  Aby Cie uspokoić powiem,ze ktoś ze "sprzedających" też kupuje tam
                  mieszkanie,wiec robi sie wiarygodnie...

Odwiedzłem niedawno kancelarie w Poznaniu i porozmawialem troche z
                  pełnomocnikami... - uspokoiłem sie:)

pozdrawiam
                        • Gość: Jacek Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.07, 07:32
                          Witam,
                          w moim przypadku Oryginaly zaswiadczen poszly do 2 Bankow oczywiscie z
                          org.podpisem Pelnomocnika ale bez pieczatki.
                          W mBank nie rozili problemu i otrzymalem pozytywna informacje natomiast w
                          Mileniumbank do podpisania umowy Krefytowej potrzebne jest Oswiadczenie
                          inwestora z podpisem i pieczatka.

Troche dziwne ze jeden bank akceptuje sam podpis a drugi potrzebuje tez pieczatki.
                          Pozdrawiam
                          Jacek
                              • Gość: Hania Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.07, 16:11
                                czesc wszystkim! chyba jeszcze nikt nie odebral mieszkan w K1 bo chyba umowy
                                wszyscy mieli takie same - odbior techniczny 15 lipca jestem tylko ciekawa tego
                                czy deweloper poniesie jakiekolwiek koszty jesli nie odda nam budynku w
                                terminie , a tak poza tym to ten odbior techniczny to co oznacza ze bedziemy
                                tam tylko przyjezdzac i wykanczac bo czytalam w umowie i sie nie zapytalam bo
                                tam pisze ze nocowac tam nie bedzie mozna ze dopiero w grudniu jak ktos to
                                rozumie to prosze o odpowiedz tak poza tym to dalej nic nie wiadomo w sprawie
                                czynszu bo jesli tam bedziemy juz robic to za wode czy nie wiadomo za co
                                bedziemy chyba placic dzieki z gory za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich
                                sasiadow z budynku K1. Hania
                                • Gość: rowna@gazeta.pl Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 25.06.07, 08:13
                                  Witajcie,

Dla mnie sprawa tez nie była do konca zrozumiala z tymi terminami, dlatego, ze
                                  podawano zdarzenia odbiorow i innych bez ciagu chronologicznego mowiac, ze to
                                  zalezy od tego czy:

1. wpłacimy 2 transze (wtedy moga nam przekazac mieszkanie), ale nie mozna
                                  wtedy jeszcze nic robic (ani mieszkac, ani remontowac), chyba że
                                  2. będzie odbior techniczny przez nas i dewelopera (mozna podpisac z lista
                                  usterek, lub nie podpisac i czeka sie na 2 termin - najgorsze jest to, ze umowa
                                  gwarantuje im na najciezsze usterki az 3 miesiace... tylko co znaczy ciezka
                                  usterka...czy ktos to obiektywnie stwierdzi?)
                                  3. jednocześnie jest powiedziane, ze terminty 15 lipca dla K1 i 15 sierpnia dla
                                  K6 nie sa terminami przekazania mieszkania (chyba ze pkt 1.), ale terminami
                                  zakonczenia prac budowlanych i wykonczeniowych... co oznacza, ze są to dni, do
                                  ktorych maja obowiazek złozyc do organów administracji wnioski o pozwolenie na
                                  uzytkowanie lokalu... do tego czasu nie mozna oficjalnie mieszkac... (ale znam
                                  pare przypadków "strozowania na mieszkaniu" takze podczas remontu ;) tylko nie
                                  mam pojecia czym to grozi ;)
                                  4. W trakcie uzyskiwania tego pozwolenia (na uzytkowanie = zamieszkanie) mozna
                                  remontowac, tylko trzeba miec, jak juz mowilam, wplacona 2 transze i odbior
                                  techniczny..w przyadku owych ciezkich usterek - max listopad mozna remontowac
                                  (K6).

Prawde mowiac sama myslalam, ze juz mi jeden czynsz w sierpniu - wrzesniu
                                  odejdzie... a tu masz.. dojdzie jeszcze splata kredytu + zuzyte media podczas
                                  remontu...

Co do mediow... beda z nami podpisywane umowy chyba po odbiorze technicznym..
                                  jak :
                                  1. deweloper znajdzie zarzadce..
                                  2. jak zarzadca znajdzie dostawce...
                                  3. jak zaakceptujemy warunki

ale jesli sie nie wyrobia (czego wogole nie dopuszczaja do swiadomosci - albo
                                  nas nie chcieli denerwowac.. ;) to nie wiem czy bedzie woda do zrobienia
                                  zaprawy (w akcie desperacji mam nadzieje, ze z mineralką z tesco nie bede
                                  musiala jezdzic) ;), czy prad aby wlaczyc wiertarke (mowi sie o w razie w.
                                  pradzie budowlanym do dyspozycji, ale na czyj koszt? ponoc to wina wykonawcy...
                                  wiec moze na jego? ale wchodzi tez w gre ryczalt za to zuzycie - ale jak to
                                  zmierza ile kto zuzyl jak nie ma licznika? ) ehh....

ale moze ktos jest bardziej kumaty.. to moze z błędu i watpliwosci wyprowadzi ;)

Pozdrawiam
                                  • Gość: Maniek K6 Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 89.174.105.* 29.06.07, 20:22
                                    "pilnować" budowy można zaraz po odbiorze technicznym, i wykańczać też dopiero
                                    po odbiorze, czyli jak się kasę zapłaci i grubych usterek nie będzie :)
                                    (siostra domu budowanego własnymi siłami pilnuje już trzy lata :))

ps. czy zachodnia klatka to 1 czy 3? bo w akcie mam napisany numer lokalu tylko...

ps2. ktoś tam pisał o kompetencjach p. Gargasa - a pytaliście go o np.
                                    zagospodarowanie terenu? wie jeszcze mniej niż p. D. Legięć (choć wydawało mi
                                    się to niemożliwe...)
                                • Gość: ja Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.telsat.wroc.pl 12.03.08, 23:16
                                  cześć
                                  zastanawiamy sie nad kupnem mieszkania na odiedlu wiedeńskim blok
                                  przy ulicy 1 maja. Mieszkanie jest na trzecim pietrze i obecny
                                  własciel powiedział nam iz do mieszknai przynalezy strych, który
                                  jest nad nim,jednak gdy zapytałem czy ma to zapisane w ksiedze
                                  wieczystej powiedzial że nie, ale takie sa ustalenia. dodatkowo
                                  powidzeiał że gdy ustanowi sie wspólnota to bedziemy mieli prawo
                                  wykupic ten strych. Proszę o informacje jak sprawa tego strychu
                                  wyglada faktycznie, czy zeczywiście do kozystania ze strychu prawo
                                  ma tylko włsciciel mieszkania znajdujacego sie pod nim no i czy na
                                  prawde bedzie mozna ten strych wykupic.
                                  Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
                        • grazyna_28_x Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie 02.07.07, 18:56
                          witam aktualnych i przyszlych mieszkańcow osiedla wiedeńskiego w Kątach
                          Wrocławskich! proszę o wyjaśnienie mi paru kwestii przez osoby, które już
                          mieszkaja tam od jakiegoś czasu. planujemy zakup mieszkania w budynku K6.
                          interesuje mnie sprawa czynszu - ile wynoszą opłaty z nim związane? i czy
                          funadamenty budynku K6 naprawdę kilka lat stały pod wodą? zaznaczam,że kupuję
                          mieszkanie na parterze. jak sie przedstawia obecnie sprawa miejsc postojowych,
                          czy warto wykupić je od razu, łącznie? pozdrawiam i proszę o rady!
                          • Gość: rowna Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.116.30.* 03.07.07, 07:45
                            Witam,

z ciekawosci, ktora klatkę na parterze i ktore mieszkanie bierzecie pod
                            uwage? ;)

To ze fundamenty staly w wodzie przez pare lat to niestety fakt, ale ponoc to
                            nie ma az takiego znaczenia.. czesto na budowach tak sie zdarza.. problemem
                            jest to, czy odpowiednio osusza piwnice.. drenaze juz sa zrobione i ma byc niby
                            wszystko ok...(bo budynki daje sie wyciagnac z gorszego stanu).

Natomiast co do miejsc postojowych.. mysle ze nie bedzie problemu.. na
                            podziemny garaz jak wiem nie ma za duzo chetnych, a wokol domu tez sa przeciez
                            parkingi.. wiec nie ma chyba sensu sioe na nie rzucac ;) taka moja opinia..

Co do czynszu i oplat, to indywidualna sprawa zarzadcy nieruchomosci.. a sami
                            tydz temu jeszcze nie wiedzieli ile (brak zapisow w umowie na ten temat)..

Pozdrawiam
                            • Gość: grazyna_28_x Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.07, 16:58
                              witam! wybraliśmy mieszkanie nr 2 w k6: 3 pokoje, 2 tarasy... mam nadz,że
                              żadnej wilgoci nie będzie...wybraliśmy już miejsce postojowe,obok naszego
                              mieszkania,ale nic nie slyszalam o doplacaniu dodatkowych 4 tys.ani o czynszu
                              za nie. w tym bloku już wszystkie mieszkania chyba są zarezerwowane??? 9.07 mam
                              podpisanie umowy przedwstępnej. wszystko w rękach banku ! :) pozdrawiam!
                                  • Gość: mtg Re: IP: *.centertel.pl 26.07.07, 13:03
                                    To dobrze, bo juz myslalem,ze deweloper sprzedaje kilka razy to samo
                                    mieszkanie:))
                                    Ale tym sposobem poznałem najbliższych sąsiadów - miło mi:)
                                    Przyznam sie,ze ostatnio pozwoliłem sobie zwiedzić Wasze mieszkanie (prosze nie
                                    mieć mi tego za złe) ale zastanawiałem sie też nad jego kupnem...

Pozdrawiam i do zobaczenia.
                                    • Gość: Grażyna Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.07, 07:53
                                      Witam!:) My również pozwolilismy sobie oczywiście zwiedzić Twoje mieszkanko;)
                                      (taras jest naprawdę rewelacyjny). piszesz,że zastanawiałeś się nad kupnem
                                      naszego mieszkania,co Cię powstrzymało, jeśli mogę spytać ?A jak dawno
                                      podpisywałeś umowę przedwstępną? podobno wszystkie mieszkania były już zajęte
                                      parę miesięcy temu,nam jednak udało się niedawno wejśc na miejsce kogoś kto
                                      własnie, zupełnie niespodziewanie, musiał zrezygnować. I przyznaję że jesteśmy
                                      baaardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy ;)Pozdrawiam serdecznie sąsiada !!!
                                      • Gość: mtg Re: IP: *.centertel.pl 27.07.07, 18:29
                                        Witam.
                                        Ja umowe podpisywalem w polowie maja a mieszkania oglądałem jakos na początku
                                        kwietnia.Nie kupiłem Waszego, bo jakoś plany życiowe mi sie nagle
                                        pozmieniały...wiec narazie zadowole sie mniejszym a moze w przyszłości jak na
                                        Osiedlu Wiedeńskim bedzie sie dobrze mieszkalo pomysle o wiekszym.

Udanego weekendu życze.
                            • Gość: cina Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.07, 10:20
                              Tak przeczytałam wszystkie listy dotyczące szumnie nazywanego Osiedla
                              Wiedeńskiego. Mieszkam w tym budynku przy Kołłątaja od 6 lat i widze ja i co
                              jest robione. Strach się bac. Nie mówie juz o terenie który jest koło niego.Nie
                              wiem co bedzie z zarządzaniem. Część należy do Tbs, część do Tbs ale są
                              mieszkania własnościowe i jeszcze teraz te co będą oddawane. Jak sie to wszystko
                              pogodzi to nie wiem. Wiem jedno ze od 6 lat nie ma nawet wybudowanego śmietnika
                              nie mówiąc o poprawie usterek w mieszkaniach. Nasz budynek był wykończony od
                              razu a te teraz dopiero.Ale nic zycze powodzenia moze bedziecie mieli lepiej.
                              pozdrawiam Cina
                      • Gość: G. Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.08, 11:33
                        niestety .. i u nas jest na ścianach wiele pęknięć . niektore
                        wyglądają wyjątkowo nieciekawie. poza tym czy także u Was aby w
                        kranie pojawila się ciepla woda nalezy spuscic kilka m3 wody?? jest
                        szansa ze to się zmieni po podpisaniu aktu notarialnego?? Czy
                        wiadomo juz coś w sprawie naszego zarządcy? czy będziemy płacić
                        rzeczywiste zużycie czy koszty przejdą na dewelopera? pozdrawiam!
                          • Gość: m. Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.centertel.pl 12.02.08, 18:42
                            Moje mieszkanie też jest juz pełne pęknięć i na wiosne tzreba będzie
                            robić remont w całym mieszkaniu!!!!Ciepła woda uczy mnie
                            cierpliwości...:/
                            Wewnętrzne ścianki działowe są tak cienkie,że czasem mam wrażenie ze
                            nie mieszkam sam a z sąsiadami.Byłem u przedstawicieli dewelopera z
                            prośbą o wydanie zaświadczenia o normach dzwiękoszczelności tych
                            ścian (bo wiem,ze takowe są i mam do tego prawo) a tam pan
                            powiedział mi,ze mieszka tez na Wiedeńskim i tu cytuje "...wieczorem
                            słucha w łazience jak sąsiedzi obok sie ru..ą!!!!..." i nie
                            ściemniam tutaj!
                            Zarządca juz podobno jest,ale z tego co wiem ma 50% wyższe koszty
                            niż te,które moze zaoferować RQ.Ma być z nim spotkanie juz
                            niedługo.Tutaj pytanie - czy warto pchać sie w kogoś takiego skoro
                            RQ bedzie tu jeszcze minimum 3lata i może zarządzać taniej??
                            U dewelopera zmiany na stołku Prezesa...mają 4mln długu u inwestora
                            i ciągną kolejne kredyty...!

Martwi mnie też fakt tego socjalnego bloku,który jest juz sprzedany
                            gminie!Jestem ciekaw kogo będą tam przesiedlać - znam juz taką akcje
                            z Wrocławia,gdzie miasto na spokojne,nowe osiedle przesiedliło osoby
                            z tzw "marginesu" i wtedy zaczęło sie piekiełko!! -
                            kradzieże,imprezy,piwka i winka pod blokami itd...ciekawe jak tu
                            będzie?Jeśli coś wiecie to dajcie znać.

pozdrawiam
                            • Gość: pplar Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.nsn-inter.net 12.02.08, 19:15
                              no wlasnie...i co zrobic z pekajacymi scianami?...mi wszyscy znajomi mowia ze
                              to normalne w nowych mieszkaniach wiec tutaj nawet delvelopera nie ma co
                              zaskarzac ....ktory to blok to jest socjalny? chyba nie ta rudera stojaca przy
                              1-go maja naprzeciw k1?
                              Mi kiedys straznik (miejscowa osoba) pilnujacy budowy powiedzial zeby w piwnicy
                              nie trzymac za cennych rzeczy np. rowerow bo w Katach kradna jak cholera, no
                              wiec jakby tam margines mial jeszcze w poblize przyjsc to rzeczywiscie robi sie
                              srednio ciekawie (ze zreszta mi te stare punktowce naprzeciw k1 juz sie ze
                              slumsami kojarza)
                              • Gość: m. Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.centertel.pl 12.02.08, 20:09
                                Gmina Kąty kupiła na socjalny blok ten budynek co dopiero budują!
                                Dokładnie jest to pierwszy z tych wolnostojących przy ulicy wewnątrz
                                osiedla między 1-go maja a Brzozową.Ja juz miałem wejscie kogoś do
                                swojej piwnicy,ale nic nie zginęło!Pewnie ktoś wystraszył złodzieja
                                i ten zwiał!
                                Co do pęknięć to w poprzednim mieszkaniu składałem reklamacje u
                                dewelopera a ten naprawiał pęknięcia lub zwracał koszty ich
                                naprawy!!! - 2 lata temu tak było a teraz jeszcze sie nie
                                dowiadywałem,czekam az więcej pęknięć sie pojawi i moze inne
                                niespodzianki:/
      • Gość: Agatka Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: 195.160.253.* 08.02.08, 09:41
        hej, też masz mieszkanie na parterze? a ile metrów? ja mam
        zarezerowane 37 metrowe z 28 metrowym tarasem. zastanaiwam sie czy
        parter jest wysoki, czy taki, że jak wyjdę na taras ludzie będą sie
        gapili a w ten sposób zero prywatności. co do rolet to
        jaknajbardziej jestem za wynajęciem wspólnej ekipy, z tym, że moje
        mieszkanie bedzie do odbioru w lipcu/ sierpniu 2008
        • justyna-i-lukasz Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie 08.03.08, 08:38
          Witam,
          My mamy rezerwację na pierwszym piętrze, a co do parteru to
          rzeczywiście jest on wyższy więc nie powinno być z tym problemu.
          Co do terminów, to chyba jednak przesuną się nam trochę
          odbiory...Właśnie dostaliśmy wzór umowy przedwstępnej z Kruka i
          szczerze mówiąc nie wygląda to za dobrze...nie mówiąc już o
          podpisaniu umowy przyrzeczonej:/
          Jak się na to zapatrujecie drodzy przyszli sąsiedzi?
          PS. funkcjonuje już drugie forum Osiedle Wiedeńskie-II etap, może
          tam wzmożymy swoją obecność?;)
    • Gość: m Re: Osiedle Wiedeńskie - Kąty Wrocławskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.07, 12:24
      Witam,
      jesli ktos wie to prosze o inf dot.
      Dostarczenia do Banku umowy cesji na Bank wierzytelności z tytułu nakładów
      wniesionych przez Kredytobiorcę tytułem wnoszonego wkładu budowlanego wraz z
      potwierdzeniem przez dewelopera/spółdzielnię, iż zapoznał się z treścią ww. cesji.
      Nie bedzie w tym tygodniu Pana Pelnomocnika Gargasa we Wroclawiu, a to potrzebne
      mi bedzie do uruchomienia 1 transzy kredytu.
      Czy podpisana cesja z Faksu wystarczy Bankowi?
      Czy musze jechac do Poznania?