Dodaj do ulubionych

zielone osiedle Dobrzykowice - opinie

IP: *.magma-net.pl 04.01.09, 11:46
bardzo proszę o opinie na temat osiedla domków jednorodzinnych w
Dorzykowicach (Zielone Osiedle)
Obserwuj wątek
      • Gość: geg Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: 212.127.66.* 13.01.09, 09:38
        Witam ja myślalem nad tym osiedlem, niestety (stety) zmienily sie warunki
        ekonomiczne i musze troche poczekac - zdecyduje prawdopodobnie przyszla
        jesien/zima, jesli cena spadnie do 300-320 za stan developreski to zdecyduje sie
        na taka szeregowke jesli nie to jednak bedzie probowal kupic dzialke w tej
        okolicy i budowac dom 100-120 m2 - mysle ze kosztowo wyjdzie to samo.
        • Gość: zbyniol Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.106.akron.net.pl 09.06.10, 11:55
          Proponuje się zastanowić. Deweloper oferuje praktycznie wszystko
          jeżeli chodzi o infrastrukturę. Nie musisz się martwić o drogi,
          kanalizację, gaz itd... Może wyjdzie to kilka zł. drożej ale
          pomyśl ile kosztuje święty spokój bez biegania po wszystkich
          urzędach. Mieszkam w I szeregu, zapłaciłem dużo wiecej niz obecne
          ceny stanu deweloperskiego ale i tak nie żałuję.
          • Gość: lalunia Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.e-wro.net.pl 24.11.10, 18:08
            Witam!
            Chciałabym się dowiedzieć jaki jest średni, miesięczny koszt ogrzewania gazowego w okresie zimowym. Wiem, że to zależy od temperatury na zewnątrz i jak kto chce mieć ciepło w mieszkaniu. Interesuje mnie jak duży jest to koszt. Z tego co napisałeś to już trochę tam mieszkasz i napewno się orientujesz.
            Jeszcze jedna ważna rzecz, to czy są jakieś autobusy, które jadą do miasta z dobrzykowic- osiedla.
            • me-design.pl Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 02.02.11, 18:48
              Zapraszam do współpracy przy aranżacji wnętrz. Warto pomyśleć o profesjonalnej usłudze aby rozsądnie zaplanować wydatki na wykończenie wnętrza. Oferuję kompleksową usługę aranżacji wnętrz z wizualizacjami oraz rysunkami technicznymi. Zapraszam do przesłania rzutu mieszkania i wyceny projektu. Konkurencyjne ceny.
              me-design.pl@gazeta.pl
      • Gość: ananke Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: 212.160.172.* 13.01.09, 14:24
        Ja podepnę się pod temat, skoro kolega wie o tym coś wiecej. Sama
        wiem tylko tyle, ile przeczytałam na stronie. Atrakcyjna przede
        wszystkim jest cena m2 domu. Nie wiem, jak oceniac jej wiarygodnosc
        i wiarygodnosc samego inwestora. Czy jest to inwestycja juz
        realizowana? Czy mozna kupic juz gotowy/prawie gotowy dom, czy
        budowe zaczyna sie dopiero wtedy, jak sprzeda sie caly szereg? Czy
        rzeczywiscie jest szansa na to, ze powstanie tam tak duze osiedle?
        Bede wdzieczna za kazde info ;-).
        • Gość: AR Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.chello.pl 28.01.09, 19:31
          Sorki że tak późno ale tu często nie zaglądam.

Po pierwsze wczoraj podpisałem umowę, czekam na kredyt teraz

Cena jest atrakcyjna i dla osoby z piszącej wyżej 320tyś za deweloperski, to nie
          wiem jak sobie to wyborażasz, nikt za darmo nie będzie robił - tym bardziej
          wątpię by było to jeszcze powyżej kosztów. 390tyś chcą za stan surowy zamknięty..

Inwestor dla mnie wiarygodny, znam osobiście, wiem że to co robi jest
          odwzorowaniem tego jakby robił dla siebie i pilnuje fachowców. Ponieważ pierwsze
          12 domków już stoi nie ma problemu, bo kupujesz prawie gotowy domek, tym
          bardziej jeden który pozostał do sprzedaży jest już wykończony w środku, brakuje
          tylko podłączenia gazu :)

Drugi szereg ma fundamenty w lutym ruszają z robotą w nim, tak by do czerwca
          uciez w widoku osób z pierwszego szeregu
              • Gość: aaaa Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: 212.127.66.* 30.01.09, 10:51
                rozmawiałem z inwestorem, przy takiej skali inwestycji ma zupełnie inne ceny
                zakupu materiałów, okien, itp, itd., drogi dojazdowe, cala infrastruktura
                dookoła domków kosztuje max 30 000 (na jeden domek - to jego słowa),(kocioł de
                dedietriech kosztuje ok 10000 on ma po 4000, okna dachowe oferowali mu 700 pln)
                wiec proszę mi nie pisać że koszt wybudowania w stanie developerskim segmentu
                wynosi 3000 pln/m2!!!! , 142x2000=284 000 pln, +30 000 pln = 314 000 pln, a i
                tak nie wierze że koszty na jeden domek przekraczają 300 000 razem z działką...
                Jeżeli banki nie zmienią obecnej polityki kredytowej to nie widzę szans aby to
                osiedle powstawało przy tej cenie za segment. (miało powstać w 2-3 lata). Więc
                albo banki się zmienią albo cena segmentu albo inwestor będzie sprzedawał kilka
                segmentów (4-5)rocznie (zawsze się ktoś znajdzie). Z tej strony Wrocławia nie
                było do tej pory takiej inwestycji więc pierwsze szeregi poszły dość łatwo ale
                jestem pewien że z następnymi tak nie będzie. ....Niech doliczy normalną marżę
                15% i szybko sprzeda swoją inwestycję.
                • Gość: gość Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.lanet.net.pl 21.02.09, 09:22
                  530tys za wykończony szereg to nie taka znowu okazja. Myślę że można
                  się wybudować w podobnej cenie, zwłaszcza że ceny materiałów
                  budowlanych i robocizny zleciały o kilkanaście %. Ceny działek tez
                  troche spadły w ostatnim czasie, np znalazłem na
                  dzialkawroclaw.prv.pl/ za ok. 60zł/m2, wprawdzie sporo dalej
                  od Wrocławia i z drugiej strony ale dojazd do centrum czasowo
                  podobny (20-25min), wygodny dojazd autostradą etc. Działka dużo
                  większa, brak sąsiadów za ścianą, normalnej wielkości ogródek czy
                  sad. Jedyne co mnie przeraża to załatwianie formalności i pilnowanie
                  tego bałaganu przez dłuższy okres czasu. W Mokronosie nie tak dawno
                  widziałem na sprzedaż gotowe szeregi za 500tys,ale nie wiem czy to
                  jeszcze aktualne.
    • Gość: Piotr Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.com.pl 28.01.09, 09:07
      Witam,
      Domki mają się świetnie. Właśnie z żoną staramy się o kredyt na zakup jednej z szeregówek. Pierwszy rządek w zasadzie jest skończony (wiosna koniec realizacji). Drugi ma już wylane fundamenty i ma być oddany na jesień. Cena która jest podana za 1m2 nie do końca jest prawdziwa za 390 tys dostaje się stan surowy zamknięty. W środku nie ma ścian działowych, media są poprowadzone do szeregówki. Natomiast za kwotę ~510 tyś szeregówka jest wykończona (piec, schody, rolety, sciany działowe itd)pozostaje nam zrobić podłogi, łazienki (armatura itp) kuchnia wstawić drzwi wewnątrz budynku i można się wprowadzać.Pozdrawiam
            • Gość: AR Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.chello.pl 09.02.09, 19:06
              Powiem Ci tak, nie 390 to surowy zamknięty, a 497, za domek w stanie
              deweloperskim. Wszystko jest rzeczą gustu, mi się osobiście podoba

www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2209086
              są zresztą zdjęcia firmy która to sprzedaje, ja mam tez świeże ale nie chce mi
              się ich wrzucać.

Na ogół najwięcej krzyczą Ci co mieszkają z mamusią, a o domu mogą pomarzyć o
              takim czy innym.

Dla mnie jest ok i kto będzie chciał ten kupi, jest dobra lokalizacja i wszystko
              co trzeba w standardzie
          • Gość: zainteresowany Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.e-wro.net.pl 10.02.09, 22:08
            Jakaś "wpłata własna" z pewnością się przyda, ponieważ banki bardziej przychylnie patrzą na takich klientów lub wręcz wymagają min. 10% udziału własnego (gotówka lub inne zabezpieczenie, np. inna nieruchomość). Może to np. wpłynąć na zmniejszenie marży banku.
            ---
            Przeglądając ofertę różnych banków dochodzę do wniosku, że im więcej wiem tym mniej wiem, tym bardziej, że sytuacja zmienia się czasami z dnia na dzień. Oferta dobra na dziś, przestaje być aktualna jutro albo w jednym "okienku" mówią tak a w drugim inaczej.
            ---
            Przykłady:
            Polbank - oferta była rewelacyjna gdzieś do połowy stycznia, ale podobno sprawy ciągnęły się w nieskończoność;
            BOŚ - chyba od połowy lutego podnosi marże w złotówkach na 2,6;
            PeKaO SA - kredyty >300000 rozpatruje w centrali i bez 20% wkładu własnego wnioski "nie przechodzą" (informacja nieoficjalna);
            DB - oferta niezła np. w Euro, dość restrykcyjny bank jeśli chodzi o zdolność, spadek euriboru nie powoduje zmniejszenia raty tylko skraca okres kredytowania;
            Mbank - jakoś mnie nie zachwycił;
            Multibank - nic nie wiem;
            DNB Nord - nic nie wiem;
            ---
            Może wiecie coś więcej również o innych bankach: Nordea, Eurobank, Lukas, Kredyt Bank?
            • Gość: AR Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.chello.pl 12.02.09, 18:24
              Ja osobiście złożyłem wniosek w 4 bankach i jeden czekam na zielone światło
              wszystkie na 100LTV w CHF oraz EUR marże od 1,7 do 3,8

1. Mbank - już dostałem decyzję pozytywną po 5dniach - obnizyli mi jednak kwote
              kredytu - w frankach - malo oplacalny ale jako wyjscie awarynje jest
              2. Multibank - czekam na decyzje, ale poniewaz jedna grupa to bedzie jak w mbanku
              3. BOS - wniosek lezy marże chyba podnieśli (a wlasciwie nie mogą juz obnizac)
              4.DB - czekam na decyzje i licze najbardziej na ten bak, co do rewelacji z
              euriborem pierwsze slysze
              5.DNB - maja od nowego tygodnia miec juz mozliwosc na kredyt na nieruchomosc z
              poza Wrocławia - najlepsze wrunki jakie znalazłem
    • Gość: nik Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.chello.pl 11.02.09, 15:24
      Witam,jestem zainteresoawny zakupem domu w okolicach Wrocławia ,rejon
      wschodni czyli Dobrzykowice.Chrząstawa,Czermica biorę mocno pod
      uwagę ze względu na bliskość do centrum (nie wiem jak z dojazdem)
      i stosunkowo niskie ceny gruntów i proponowanych cen nieruchomości w
      porownaniu z innymi rejonami.
      Jeżeli możma zapytać proszę o odpowiedz na temat Zielonego Osiedla
      -drogi dojazdowe i wewnętrzne (balączka wielu deweloperów domy
      sprzedają a chodzić trzeba po błocie)
      -media: kanalizacja i deszczówka ,bo inne to chyba są
      -w jakim standardzie energooszczędności są ściany,okna i drzwi,dach
      (będziemy płacić coraz więcej za energie ,ważny element)
      -wykonawcą jest Pan Józio,Kazio,Franio czy firma budowlana z
      certyfikatami (na wielu budowach byłem i wiele sy..u widziałem za
      6000zł/m2)
      Proszę o opinię może będę miał większą wiedzę jak spotkam sie z
      deweloperem zagnę go z paru zagadnień i wynegocjuję lepsza cene .

• Gość: Karina Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.adsl.inetia.pl 18.03.11, 19:00
            witam !

spodobały nam się na targach w Orbicie szeregi na Zielonym Osiedlu w Dobrzykowiach, wdzięczni bylibyśmy za opinie na temat: jak mieszka sie na osiedlu, jaki jest dojazd do miasta.
            Co ze szkołą i przedszkolem dla dzieci, jak z dostępem do lekarza, jakie są mniej więcej koszty eksploatacji/ogrzewania
            Jak wygląda załatwianie formalności, odbiór i czy współpraca jest bezproblemowa ?
            Czy istnieje jakieś forum, gdzie można o tym poczytać?
            bardzo proszę o jakiekolwiek info na ten temat
            pozdrawiam
            • Gość: prawie mieszkanka Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.11, 21:18
              Polecam to osiedle - jest śliczne, spokojne, przestrzenne i zielone :) czekamy właśnie na odbiór naszego domu. Z dojazdami, jak to we Wrocławiu, bywa różnie. Zależy o jakiej godzinie się wyjeżdża do pracy (7-8 jest chyba najgorzej). Na Wojnowie i Strachocinie są jakieś przychodnie więc pewnie z lekarzem nie byłoby problemu (ponoć na samym osiedlu kilku och mieszka ;)
              Nam to osiedle się bardzo spodobało i polecili nam je znajomi którzy już tam mieszkają. Z załatwianiem formalności żadnych problemów.

PS. tak a propos komentarzy użytkownika "Bela" to dziwna sprawa, niby dlaczego osoba niebędąca zainteresowana tym osiedlem tak się tu negatywnie udziela? może jakaś konkurencja...?

Pozdrawiam ;)
                • Gość: prawie mieszkanka Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.11, 19:02
                  Bela dlaczego w Tobie jest tyle agresji?! "ty kretynko", "głupia jesteś" czy radość z tego, że ktoś podczas powodzi "spłynie" pierwszy... wyluzuj :) to tylko forum, na którym ludzie wymieniają się swoimi opiniami bo przecież nie chodzi o to żeby kogoś przekonać do swojego zdania. Ja akurat pracuję od 7 do 15-tej więc jednak nie wszyscy jadą między 7 a 8. Ktoś kto kupuje mieszkanie poza Wrocławiem chyba dobrze wie na co się pisze. Ja mam swoje auto, mąż swoje więc nie ma problemu. Tym bardziej, że w godzinach szczytu w korkach stoją wszyscy czy to w mieście czy to na jego obrzeżach. Są plusy i minusy - wiadomo. Młoda jestem, dzieci jeszcze nie mam więc spokojnie Bela, nie martw się nikt nieletni nie będzie musiał z mojej winy wracać po nocy ;) Reasumując to godzina dziennie spędzona w aucie jest do wytrzymania a za to po powrocie do domu mogę wyjść sobie na rower i upajać się jazdą po okolicy zamiast po mieście wdychając spaliny. A wieczorkiem grill ze znajomymi na własnym ogródku... już się nie mogę doczekać przeprowadzki :)
                  • Gość: ogu. Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.04.11, 07:34
                    bardzo polecam domki. Mieszkamy tam od blisko 2 lat - jesteśmy bardzo zadowoleni. Dzieci (córka 8 letnia) bawią się spokojnie przed domem, do szkoły na Wojnowie jest blisko, do lekarza w razie czego też, obwodnica, którą budują przy Kamieńcu Wrocławskim na pewno pomoże rozładować ruch.
                    Do samego Wrocławia jest rzut beretem a na co dzień mega spokój i cisza... Naprawdę warto się zainteresować tym osiedlem - nie ma co przejmować się żalami pani o ksywie Bella - bo jak byk widać, że to ktoś z konkurencji, który od Pana Zbyszka dostaje po d^%$ bo jemu interes się kręci - sprzedaje kolejne szeregi jak na pniu a ktoś mu zazdrości :)) ...
                      • Gość: gościnny Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.11, 19:42
                        nie no racja 2 km do Wrocka to kawał drogi /z Maślic do rynku masz 10km więc te 12km z Dobrzykowic to faktycznie kolosalna różnica ;)
                        a gdzie mają się bawić dzieci w takim wieku Twoim zdaniem Belo jak nie koło domu z innymi dzieciakami? może lepiej przy jakiejś ruchliwej trasie w centrum Wrocka (taaak te spaliny na pewno im posłużą ...). Słuchaj, prawda jest taka że na kupno domku na takim osiedlu nie stać każdego i małe jest prawdopodobieństwo trafienia tam na jakąś patologię, która może nieźle dziecku zaszkodzić więc jakieś teksty o "sfrustrowanych odludkach" na fajnej klasy osiedlu gdzie nie ma "hołoty" to chyba jakiś żart.
                        Napisz nam coś może o sobie Belo... co masz za apartament na tych Maślicach, że ponad 120 m2 luksusowego domku z ogródkiem na sporym osiedlu położonym u granic Wrocławia to dla Ciebie wieś??
                        • pluszowaty Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 04.04.11, 21:57
                          alez te domki luksusowe... szok. No i ta odległosć, z Maslic 10 km,z Dobrzykowic 20 km i fatalny dojazd najwęższymi gardłami. Z Maslic zaś dojedziesz prosto jak strzała nowymi szerokimi drogami, nowym tramwajem i masą autobusów.
                          Faktycznie, trafiłeś z tym porównaniem;))))
                          • Gość: ogu. Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.11, 10:25
                            @ pluszowaty i Bela:
                            no cóż, czytam ten wasz jad i frustrację i zastanawiam się nad życiem takich forumowych trolli. Są 2 opcje:
                            1- albo jesteście sfrustrowani, że was nie stać na kupno tego szeregu i musicie swoje żale wylać na forum, przekonując wszystkich chętnych na szeregówkę poza Wrocławiem, że lepiej jednak jest mieszkać w bloku. Który pewnie spłacać będziecie do końca życia swojego i swoich dzieci "nie odludków"...
                            2 - konkurencję boli, że zwykły drukarz zrobił mega biznes na domkach za dobrą cenę i w dobrym miejscu a waszego szitu nikt kupić nie chce. Więc trzeba zobrzydzić wszystkim potencjalnym nowym klientom kupno tego domku...

Po jakiego grzyba pchacie się na forum, skoro w temacie nie macie nic do powiedzenia?
                            Trochę dystansu życzę do siebie, swoich skrajnych, nienawistnych wypowiedzi... i w sumie - wypchajcie się na swoje Maślice i na swoje forum :)
            • pat.santana Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 28.03.11, 13:52
              -najbliższa przychodnia jest w Kamieńcu Wrocławskim, jest też przychodnia na Wojnowie (stara i ciasna), ale ma się przenieść do nowego budynku,
              - przedszkola: gminne w Czernicy, oddziały przedszkolne przy szkołach - w Dobrzykowicach otwarte 10 h (nie wiem na jakich zasadach będą działały w przyszłym roku),
              -szkoły podstawowe: w Dobrzykowicach (stara, ciasna, bardzo kiepska sala do w-f),ale bardzo przyjazna i bezpieczna; w Kamieńcu nowa, przestronna, wielu rodziców tam zapisuje dzieci,
              -gimnazjum: w Kamieńcu Wrocławskim
              -komunikacja autobusowa : Sevibus 945 i DLA 505 (rozkład jazdy w internecie)
              Z własnego doświadczenia powiem, że warto pojechać do Urzędu Gminy, do szkoły i o wszystko zapytać. Przejść się po wsi, pooglądać, bo osiedle fajnie wygląda, ale z osiedla czasem trzeba wyjść. Ja mieszkam od kilku lat w pobliżu osiedla. Dopiero teraz widzę, co mi tu przeszkadza. Pozdrawiam
                • Gość: prawie mieszkaniec Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.internetia.net.pl 29.03.11, 11:05
                  Pani Bello ! Nie musi pani tak mocno i negatywnie udzielać się na forum. Rozumiemy tzw "czarny pijar". Proszę przyjąć do wiadomości, że każdy ma rozum i wolną wolę, zrobi jak będzie uważał. Niedługo będę właścicielem jednej z szeregówek na osiedlu. Obserwuję budowę od początku. Pełny profesjonalizm. Gdybym sam budował lepiej bym tego nie zrobił niż deweloper. Ekipy budujące są stałe a nie "z łapanki" wszystkie uwagi są natychmiast uwzględniane, można dokonywać przeróbek pod własne potrzeby. Robiłem długo rozeznanie zanim się zdecydowałem na zamieszkanie na Zielonym Osiedlu. Jest to chyba jedyna taka inwestycja gdzie kupuje się dom z pełną infrastrukturą, mediami, gminnymi drogami. Pozdrowienia dla dewelopera i ekip budowlanych. A tak na marginesie, p. Carnecki buduje w centrum Sky Tower. Ciekawe czy tam by się Pani Beli podobało, czy też by coś skrytykowała. Niektórzy narzekają na wszystko. Pani Bello ! Więcej optymizmu i wiary w ludzi. Pozdrawiam.
                  • pluszowaty Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 29.03.11, 16:47
                    mam dwójkę dzieci, wiek 3 i 7 lat. Nie mieszkam poza Wrocławiem, mimo spokoju itd. Po prostu wiem, ze gdybym tam zamieszkał, najbliższe 10 lat spędzałbym głównie w samochodzie, dowożąc i przywożąc wszędzie moje dzieci. Starsze za 7, 8 lat będzie jezdziło same, moze wczesniej. Młodsze nie. Dziecko musi żyć socjalnie,chodzić na kursy, języki, inne zajęcia, jak równiez do znajomych, kolegów itd. Nigdzie ze wsi nie dojedzie same. W mieście, jesli ma te 12, 13 lat, juz może. jednak nie dalej. W mieście można poprosić rodzinę, znajomych itd. Tutaj jest to trudniejsze.
                    Pamiętajcie wszyscy, którzy decydują się zamieszkać w takich Dobrzykowicach: życie, wolny czas, spędzicie w samochodzie. Coś za coś.
                    • pat.santana Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 30.03.11, 15:38
                      A dlaczego na wsi dziecko nie może żyć socjalnie?, poza tym dziecko nie może całgo dzieciństwa spędzać na chodzeniu na dodatkowe zajęcia pozaszkolne. W szkole spędza pół dnia, wśród rówieśników. Dobrze jest jak ma czas na porządne odrobienie lekcji w domu. Po lekcjach może bawić się koło domu, chodzić do kolegów, na boisko, naprawdę jeśli chodzi o kontakt z rówieśnikam to nie widzę problemu. Co do zajęć dodatkowych to w każdej szkole, nawet na wsi takie są (kółko plastyczne, informatyczne,zajęcia z angielskiego, niemieckiego, gimnastyka korekcyjna, wyjazdy na basen, karate). Wcale nie trzeba wozić do Wrocławia. Jeśli chce się wozić dzieci na zajęcia do Wrocławia, to rzeczywiście może być problem i trzeba mieć tego świadomość.
                      • pluszowaty Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 30.03.11, 17:23
                        I to będzie problem. Potem jest ten taki wiek, kiedy dzieciak sam to moze sobie dwa przystanki podjechac albo podejsc parę ulic ale na wycieczke spod miasta do miasta to za wczesnie jeszcze. Wiek taki 13, 14 lat. A wtedy otoczenie wiejskie nie starczy: w tym wieku czlowiek zyjący blisko miasta tego miasta pragnie. I wtedy dopiero tatuś i mamusia zamiast wolnych chwil przy kominku, będą jezdzic, jezdzic i jezdzic.
                        • pat.santana Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 30.03.11, 19:25
                          no ale gdzie i po co ma sobie jeździć te 2 przystanki? Ja przynajmniej nie chcę żeby mój nastolatek sam wałęsał się po galeriach handlowych, supermarketach, czy nieznanych mi podwórzach (nawet gdybym mieszkała we Wroclawiu). No a do kina, czy teatru codziennie nikt chyba nie chodzi, więc to też nie problem. A jak ktoś mieszka we Wrocławiu i dziecko nie chodzi do szkoły rejonowej, to kolegów ze szkoły ma pod nosem? I rodzice nie muszą go wozić, albo sam nie musi jeździć np. tramwajem. Przecież Wrocław to nie samo centrum, nie widzę specjalnej różnicy między mieszkaniem poza ścisłym centrum a mieszkaniem 2 km od granic miasta. I nikogo nie zamierzam przekonywać do wyprowadzenia się na wieś;)
                            • Gość: Bela Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.wroclaw.mm.pl 21.04.11, 11:04
                              głupki lecą na spokoj i własny domek a kupią sobie życie w samochodzie i tyle. Ich sprawa w sumie. Tylko szkoda dzieciaków. Zauważ jakie argumenty padają: że lepiej pod lasem sie bawić, niż przy ruchliwej ulicy.
                              No faktycznie, w Wysokiej, na Stabłowicach, Złotnikach, w Pawłowicach, na Maslicach, albo na Karłowicach same ruchliwe ulice wszędzie i miliony aut:))) Durnie, porównują swoje domki pod lasem do Kosciuszki albo Piłsudskiego, zapominając, ze w miescie są ogromne tereny tak samo spokojne, jak ich Dodrzykowice. Przy czym w kazdym aspekcie lepsze do zamieszkania. Życie to codziennosc, dojazdy, wyjazdy, dojscia, sprawy do załatwiania.. A oni będą pod lasem za miastem:)
                              • spad_ukp Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 21.04.11, 14:45
                                Bela napisz wprost, że Cię nie stać na dom i z zazdrości trolujesz w tym wątku. Teraz chwalisz Stabłowice, w innym wątku krytykujesz. Zdecyduj się w końcu gdzie warto mieszkać. Pomijam Twoje Maślice bo to wiadomo, że jest najlepsza lokalizacja do życia we Wrocławiu.
                                • Gość: Magik Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.wroclaw.mm.pl 21.04.11, 17:14
                                  sorki ale nie kazdy chce mieć dom, wiesz? To nie jest takie piękne na codzien, zależy jak zyjesz i jak pracujesz itd. Dom to milion obowiązków i koszty, plus ochrona, remonty na własny koszt, koniecznosc ogrzewania na większą skalę itd. W domach z reguły jest zimno, bo właściciel oszczędzają zimą i nie grzeją jak trzeba. Po co mi dom, żeby marznąc w nim? Poza tym ja nie spędzam zycia w domu, wole na łykendy wyjechać w ciekawe miejsca a nie kisisz sie w ogródku pod domem, szkoda życia na taką nudę.
                                  • Gość: :) Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.11, 08:42
                                    skoro nie chcesz mieszkac na wsi to po jaką cholere sie tu wypowiadasz nie masz zielonego pojecia o mieszkaniu na peryferiach miasta !!!!! fo forum jesto dla miszkanców a nie dla troli ktore sieja defetyzm mieszkajcie sobie w miescie robcie grile na małych balkonikach i badzcie szczesliwi niech zzerajaca was zazdrosc nie pcha was do wypowiedzi na forach ktorea was nie dotycza!!!!!!!!!
                                      • Gość: ogu. Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.04.11, 08:27
                                        kolegę 2 posty wyżej poniosło trochę to fakt, ale nie ma się co złościć :)
                                        Nie chodziło o atak na Ciebie, tylko na trolli typu bella i inni, którzy wypowiadają się w tym wątku - nic nie wnosząc oprócz nieodzownego poziomu agresji na forach...
                                        (a na 99% są developerami, którym tak dobrze biznes nie idzie i chcą zohydzić mieszkanie w Dobrzykowicach :)))

• spad_ukp Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie 27.04.11, 14:16
                                            Ja dojeżdżam jeszcze dwa kilometry więcej, z nastepnej wsi. I wiesz co, jest super, po pracy wracasz do dużego domu, wychodzisz na własny ogród na którym bawią się dzieci, łazi kot. A Ty co najwyżej możesz sobie na mały balkonik wyjść, a obok jest balkon sąsiada, na przeciwko okna sąsiada i gdzie się nie obrócisz jest sąsiad. Każdy wybiera to co lubi i na co go stać.
                                            • Gość: Gustlik Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: 91.90.161.* 27.04.11, 17:08
                                              te dzieci dorosną, ale same jeszcze nie będa mogły podrózowac do miasta. Bo tam własnie bedą chciały spędzać czas, kina, knajpki, galerie, imprezy, koledzy, kolezanki. Wtedy z tego spokojnego domu bedziesz je nieustannie woził i woził i woził... A to, ze teraz bawią sie tam, super. Tylko, ze cżłowiek to stworzenie socjalne: jak chce iść przez zycie jak trzeba, musi od małego kontaktować sie z ludzmi, a nie z kotem i lasem tylko, ewentualnie dzieciakiem sołtysa.
                                              pozdrawiam.
                                              Acha, balkon mam duży, na wekendy jezdze za miasto, odpoczywam ile chcę wtedy. Dziecko bawi się z roznymi dzieciakami, hartuje sie do zycia. Nie potrzebuje domu pod lasem. I mniej mnie to wszytsko kosztuje, czasu i pieniędzy. Lubię tez sam czasm pójśc miedzy ludzi, rozerwać się. Po to jest miasto.
                                              Ty sobie mozesz pojsc do wodke do sołtysa najwyżej. taka prawda.
                                                  • Gość: gość Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.adsl.inetia.pl 28.04.11, 17:29
                                                    ehh co ta zazdrość robi z ludźmi :D macie racje bloki są super (w zimie same plusy jak z dzieciakami ciśniesz się na 40-60m2 i z tym ogrzewaniem też taniej wychodzi w kupie hehe) a domy to prawdziwa porażka. Fujć aż mam dreszcze na myśl o mieszkaniu w domu, tyle tam wolnej przestrzeni i ten ogródek - prawdziwa masakra...
                                                    ok fakt jak się mieszka w samym centrum Wrocka to naprawdę jest plus dla młodych osób bo wszędzie blisko. Ale bądźmy szczerzy - Maślice, Psie Pole, Oporów, Leśnica wszystko to jest tak samo daleko jak i te Dobrzykowice (bo przecież ledwo 2 km od granic miasta) i takie czasy a raczej drogi że w korkach i tak się stoi. Ja mieszkam na Oporowie i nie wiem gdzie niby moje dzieci miałby tu chodzić same. Tak samo stąd jak i z poza miasta bym podwoziła żeby uniknąć stresu, że coś się stanie (chyba żaden rodzić nie puści dziecka w samotną wędrówkę po mieście). A poza tym co to za brednie że dziecko na wsi może liczyć na towarzystwo sołtysowych pociech?! przecież tam jest masa domków i dzieci od groma do towarzystwa. Nie przesadzajmy z tym gadaniem o wyobcowaniu. Z tego co pamiętam jako dziecko najfajniejsze chwile spędzałam u kuzynek na wsi :) i jeszcze jedno, rozumiem że można mieć awersje do mieszkania na jakimś zadupiu w głuszy pod lasem oddalonym od cywilizacji o 50 km ale z Dobrzykowic jest przecież do centrum taka sama odległość jak z niektórych dzielnic Wrocławia.
                                                  • Gość: Bela Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.wroclaw.mm.pl 29.04.11, 08:30
                                                    Nie masz racji w niczym. Nie mam mieszkania 40 metrów w bloku, ale 83 metry w budynku dwupiętrowym. W sąsiednich domach jest dużo dzieciaków, moja mała może sie bawić do woli.
                                                    Z Maślic czy Stabłowic nie jest tak samo daleko jak z Dobrzykowic, bo z Maślic masz juz teraz dwa bezposrednie autobusy do centrum, jeżdzące kilka razy na godzine a po ukonczeniu węzla przy stadionie dojdą ci linie tramwajowe. Tutaj w kwestii dojazdu nie ma zadnego porównania. Samochodem również: dojedziesz zarówno Legnicką i Kosmonautów, jak i Pilczycką i Królewiecką, a obie będa odkorkowane po ukończeniu trwających obecnie remontów.
                                                    Wreszcie w mieście jest 99 procent spraw, jakie robi się w zyciu, wraz z pracą, a dla dzieciaka to miasto własnie będzie miejscem, gdzie będzie chciała ona bywać.
                                                  • Gość: :) Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.05.11, 08:44
                                                    A co cie to obchodzi gdzie kto mieszka ijaki ma dojazd!!!! Musiszbyc strasznie nieszczesliwa i samotna skoro tak sie udzielasz na wszystkich forach ktore ciebie nie dotycza chwała Bogu bo miec kogos tak sflustrowanego na swiom osiedlu to katastrofa pewnie w swoim bloku jestes pierwszw plotkara i jak konczy ci sie pozywka wypisujesz banialuki w tematach o ktorych nic nie wiesz pomysl o jakims efektywnym leczeniu bo bez specjalisty nie dasz rady
                                                  • Gość: Mr.T Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.05.11, 23:40
                                                    Akurat to, że daleko od miasta, to mi pasuje. Szczerze mówiąc mam dosyć mieszkania w centrum (codzienne odgłosy nocy: WKS!, WKS! itp, itd), strach wyjść w nocy na ulicę... Nie wspomnę o wychowywaniu tam potomstwa. Fakt, początkowo szukałem większego mieszkania we Wrocławiu ale ceny były / są odstraszające (a szukałem czegoś większego: minimum 80 M2). Ceny na obrzeżach Wrocławia - 5,5 - 6,6 tys. PLN za metr + sąsiedzi na głowie (dosłownie, patrz np. osiedle rumiankowe...) Więc w korkach tak czy siak trzeba stać (mówimy o obrzeżach Wrocka). Tereny zalewowe? Tak jak na większości powierzchni Wrocławia (w tym centrum). A w zeszłym roku podczas powodzi Dobrzykowice suche (woda doszła do Łanów - tuż przy rzece zalewając 3 gospodarstwa domowe). Poza tym mam znajomych mieszkających nieopodal - są bardzo zadowoleni mimo codziennych dojazdów. Szufelka! P.S. w przypadku Dobrzykowic - cena do jakości - niespotykana na wrocławskim rynku! Proszę zwrócić uwagę na materiały i porównać z konkurencją! (nie wspomnę o drogach osiedlowych - należą do gminy!) A naprawdę szukałem nieruchomości od ponad 2 lat. W tym przypadku nie miałem wątpliwości! Wybór był prosty - centrum odpada (ceny), obrzeża Wrocka - drogo, lipa + korki, Hej!
                                                  • Gość: Mr.T Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.11, 12:34
                                                    Oj Bela, Bela. Ty ciągle swoje... Tenis - Długołęka, to tak na przykład. Koledzy? - mamy wielu znajomych w okolicy z dziećmi w podobnym wieku (Kamieniec Wrocławski, Kamień), więc problem odpada. Poza tym, jak już pisałem - nie stać mnie na mieszkanie 120 m2 we Wrocławiu... Poza tym, lubię siedzieć za kółkiem :) (a po powrocie zimne piwko na tarasie...)
                                                  • Gość: Gustlik Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: 91.90.161.* 17.05.11, 12:30
                                                    synu, co ty piszesz. Argumentem za domkiem na wsi jest to , ze kosztuje on tyle samo co mieszkanie w mieście.... Jakbys miał tyle kasy, nie kupowałbyś małego domku w szeregowym osiedlu ale wybudował sobie solidną willę, prawda, ptysiu?
                                                    Masz tyle samo pieniążków co mieszkaniec bloku w mieście, wiec ponad 100 złotych za taryfę to dla ciebie wydatek bez sensu. Dlatego w rynku sie nie napijesz, proste.
                                                  • Gość: tadziu Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.171.196.244.static.crowley.pl 14.06.11, 22:24
                                                    Mieszkam na Zielonym Osiedlu już prawie rok i mam już mniej więcej wyrobioną opinie o tej okolicy. Samo osiedle jest ok i ciekaw jestem jak będzie wyglądać kiedy wszystkie szeregi zostaną ukończone. Niestety to co jest za murami osiedla ( a raczej płotem ) to istna katastrofa. Już na samym widoku z mojego tarasu widać zapuszczone, zniszczone po-prlowskie stodoły w których mieszkają jakieś zapite lumpy, z resztą takich w wiosce pełno, aż się czasami nie chce patrzeć na tą patologie biegającą po ulicach.
                                                    Jeden sklep na całą wieś, cwaniaki i oszuści dobrze zdają sobie sprawę z tego że mają monopol na całą wieś więc wszystko na ich półkach 2 razy droższe niż w mieście. Dojazd również beznadziejny. Dwie linie prywatne, kursują rzadko, jakby tego było te kursy się pokrywają co jest już zupełnie idiotycznym pomysłem. Gmina w ogóle nie stara się o przedłużenie pętli 115 czy nocnego która znajduje się tak czy siak na ich terenie dosłownie parę metrów za granicą Wrocławia, jakby nie mogła zostać przedłużona do Kamieńca czy Dobrzykowic ( pamiętam jak deweloper obiecywał nam na wszystko, że już niebawem autobus 115 będzie dojeżdżał na pętle przy osiedlu...tja, obiecanki cacanki, na cholere ten przystanek, schodzi się tam tylko jakaś wiejska patologia, strach przejść tamtędy o zmroku żeby nie zostać zaczepionym, z resztą jak w prawie każdym zakątku tej wioski ). Nie ma nawet zwykłego chodnika żeby przejść się z wioski do miasta, a to raptem 2 km.
                                                    Może co niektórych te narzekania dziwią, ale jestem osobą młodą, mieszkam tu z powodu rodziców a ci nie mają czasu i pieniędzy by mnie wozić samochodem, tak jak napisali przedmówcy, mieszkanie tu ogranicza młodego człowieka z życia społecznego, normalnie się z przyjaciółmi spotkać nie można bo trzeba ciągle patrzyć na zegarek czy aby ostatni autobus zaraz nie ucieknie. Dodatkowo wspomniana wcześniej ponura okolica, pełno dresiarstwa która przychodzi w pobliże osiedla żeby chlać tanie wina i zaczepiać ludzi tym bardziej odstrasza od wychodzenia z domu.
                                                    To osiedla to dobra oferta tylko dla młodych małżeństw bądź emerytów, nie dla rodzin z dorastającymi dziećmi.
                                                  • Gość: zielone osiedle Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.11, 23:45
                                                    Witam, czy mogła byś mi odpisać na kilka pytań?
                                                    wspólnie z mężem rozważamy zakup domku w Dobrzykowicach. Mieszkamy teraz w centrum Wrocławia w 50m mieszkaniu. Marzy nam się cisza i spokój i ten zilony ogródek w którym rano bedziemy mogli wypić kawe :)
                                                    Jak większość zainteresowanych interesują mnie opłaty miesięczne i roczne o których moge nawet niewiedzieć. Czy mogła bym poprosić o takie informacje?
                                                    koszt wody, prąd (okres zimowy i letni), śmieci (wszystkie media), mając mieszkanie własnościowe mamy wspólnote mieszkaniową, czy w takiego rodzaju domkach jest coś takiego? i jaki to koszt.,
                                                    czy są tam opłaty związane z dbaniem o zieleń na osiedlu, może jest ochrona ktorej trzeba płacić?interesują mnie koszty WSZYSTKIEGO bo musimy zorientować się czy bedziemy w stanie to opłacić.
                                                    Rozumiem, że mieszkasz z rodizicami i mogą opłaty Cię nie interesować, ale jeżeli się orientujesz to proszę o odpowiedź.
                                                    z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam
                                                  • Gość: zieloneosiedle Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.11, 23:35
                                                    Witam, wspólnie z mężem rozważamy zakup domku w Dobrzykowicach. Mieszkamy teraz w centrum Wrocławia w 50m mieszkaniu. Marzy nam się cisza i spokój i ten zilony ogródek w którym rano bedziemy mogli wypić kawe :)
                                                    Jak większość zainteresowanych interesują mnie opłaty miesięczne i roczne o których moge nawet niewiedzieć. Czy mogła bym poprosić o takie informacje?
                                                    koszt wody, prąd (okres zimowy i letni), śmieci (wszystkie media), mając mieszkanie własnościowe mamy wspólnote mieszkaniową, czy w takiego rodzaju domkach jest coś takiego? i jaki to koszt.,
                                                    czy są tam opłaty związane z dbaniem o zieleń na osiedlu, może jest ochrona ktorej trzeba płacić?interesują mnie koszty WSZYSTKIEGO bo musimy zorientować się czy bedziemy w stanie to opłacić.
                                                    Rozumiem, że przez Panią (Pana) został zakupiony domek niedawno, ale może jesteście w stanie mi to napisać bo dwiedzieliście się tych informacji od kogoś kto już tam mieszka.
                                                    z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam
                                                  • Gość: Mieszkaniec Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.10.11, 16:10
                                                    Witam,

Mieszkamy niespełna 6 miesięcy więc może koszty nie będą do końca miarodajne.

Śmieci: 50zl zł/miesiąc ( wywóz co tydzień - 1 pojemnik)
                                                    Woda: 60-80 zł
                                                    Prąd: 100 zł
                                                    Gaz: 80-100zł - tylko podgrzanie wody.
                                                    Internet: 50 zł
                                                    TV: 50 zł

Oczywiście największy koszt to ogrzewanie. Niestety nie mieszkaliśmy przez zimę więc nie wiemy jak to będzie, ale zakładam dodatkowo około 4tys na sezon + około 800 zł. na drzewo do kominka.

• Gość: :) Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.11, 09:02
                                      coś się tak czepneła tych dzieci są osoby ktore ich nie maja lub one sa juz na swoim utrzymaniu naprawde nie masz juz rozumniejszych argumentów?? w miescie cały rok placisz jakas kwote na tzw.ogrzewanie jak sobie to policzysz to podobne kwoty placisz za ogrzewanie domu w sezonie zimowym a po za tym istnieje cos tak cudownego jak KOMINEK ktory pieknie ogrzewa dom !! nie wspomne o takim drobiazgu jaką jest przyjemność patrzenia na palący się ogien ale to do twojego małego rozumku nie dotrze zapewne w tym stuleciu weż sie za jakąs pozyteczną robote ....umyj okna lub cos w tym stylu ......
                                    • Gość: kermitsan Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.05.11, 09:07
                                      Bela, w większości swoich postów piszesz o spędzaniu czasu na dojazdach, jedni spędzają czas za kierownicą - Ty spędzasz go trolując na tym forum. Daj sobie na wstrzymanie.

Ps. Życzę kupującym swoje domy, mieszkania od innych deweloperów takich konkretnych relacji z ich wykonawcami jak z ludźmi którzy działają na budowie Zielonego Osiedla

Pozdrawiam
                                      Przyszły mieszkaniec.

• Gość: Dora Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.internetia.net.pl 19.05.11, 20:03
                                        Witam
                                        mam zamiar kupić szeregówkę na zielonym osiedlu.Tak naprawdę to decyzja juz prawie zapadła ale męczy mnie trochę info o tym,że 97 dobrzykowice były zalane. Prawda to czy nie.Czy ktoś może coś na ten temat wie? oczywiście mam na myśli nie ludzi typu "bela".Była bym wdzięczna za jakieś konkrety. Perspektywa ,że mój wymarzony domek może zostać zalany trochę mnie przeraża.
                                          • Gość: mieskzaniec Re: zielone osiedle Dobrzykowice - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.06.11, 11:31
                                            Trochę faktów w tej powodzi kłamstw albo niedomówień.

1. Dobrzykowice nie były zalane w 97 (wystarczy popytać starszych mieszkańców Dobrzykowic),
                                            2. Niemieckie mapy zalewowe nie pokazują Dobrzykowic jako terenu zalewowego (c0834752.cdn.imgwykop.pl/1_1b69965e5d4c98a2b8c1a424077f0ff5.jpg)
                                            3. Nowe opracowania polskie zaliczają Dobrzykowice do terenów zagrożonych podtopieniem a nie jako zalewowe - to jest pewna różnica, połowa Wrocławia jest zagrożona podtopieniem (także Maślice. Do sprawdzenia: epsh.pgi.gov.pl/epsh/default.aspx?gpm=27015a4b-af06-4963-a7f8-3f860b4706fd),
                                            4. Dobrzykowice położone są około 5m nad poziomem wody w Odrze, dodatkowym naturalnym zabezpieczeniem jest nasyp kolejowy od strony Wrocławia.
                                            5. W przypadku przerwania wału na Odrze może być różnie albo woda rozleje się w kierunku Wrocławia (trochę niżej położony) albo przekroczy nasyp i podtopi Dobrzykowice (dlatego tereny zagrożone podtopieniem).
                                            6. Moim osobistym zdaniem większym zagrożeniem dla Dobrzykowic jest Widawa mimo iż połozona około 5 km od Dobrzykowic.

Dojazdy.

W szczycie:
                                            Z centrum (ulica Legnicka) w godzinach szczytu jedzie się około 40 min. z czego 22 minuty jedzie się do pl. grunwaldzkiego. Dalej około 18 minut do Dobrzykowic.
                                            W przypadku bardzo dużych korków do grunwaldzkiego 30 min i 30 min. do Dobrzykowic.

Poza szczytem:
                                            Do pl. Grunwaldzkiego: 15 min. A poźniej jak to w mieście - rożnie.

Do Dobrzykowic kursuje 1 autobus. Jak komuś nie pasuje ten autobus to ludzie dzieci odbierają np z ostatniego przystanku we Wrocławiu (około 3min drogi z Dobrzykowic).

W okolicy 5 min jazdy samochodem od Dobrzykowic są 5-7 sklepów, 2 szkoły, 1 orlik, 2-3 apteki, 1 poczta, kilku lekarzy, etc.

Do 2013 powinna powstać obwodnica w kierunku Żernik (czyli możliwość wjadu do Wrocławia inną drogą niż Swojczycką lub przez Psie Pole).

Do 2015-2016 powinna być już cała obwodnica (www.tuwroclaw.com/wiadomosci,most-w-lanach-bedzie-gotowy-rok-przed-czasem,wia5-3266-4276.html)

Pola irygacyjne:
                                            Samemu można sprawdzić odwiedzając Dobrzykowice.

Mieszkaniec ale nie zielonego osiedla.