Dodaj do ulubionych

Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wiedzieć

29.08.14, 08:49
Zastanawiasz się która firmę wybrać do realizacji strony internetowej?
Podpowiemy Ci czym należy się kierować przy wyborze i na co zwrócić uwagę.

- Staż firmy (doświadczenie)
- Budżet firmy (zabezpiecz swoje pieniądze)
- Biuro (drogą mailową lub telefoniczną nie zawsze udaję się przekazać uwagi dotyczące projektu)
- Pozycja w internecie
- Realizacje (ilość oraz prestige)
- Rekomendacje
- Kreatywność
- Cena (z czego wynika cena, jasne zasady)
- Kompleksowość oferty
- Szybkość realizacji
- Podejście do klienta
- Opinie (tromiasto.pl)

-------------------------------------------------------

Czym uwarunkowana jest cena ?

- Hosting (serwer - warto zwrócić uwagę jaka firmą świadczy usługi hostingowe bo często modernizacje serwera powodują przerwy wyświetlania strony)

- Domena (adres strony - w pierwszym roku koszt wynosi 12 zł po roku może osiągnąć 140 zł opłata roczna, w pierwszym roku warto rozważyć sub domeny ponieważ koszt jest niewielki)

- System CMS (system do zarządzania treścią strony - warto mieć możliwość przetestowania systemu przed podpisanie umowy i sprawdzić czy na pewno poradzimy. Warto by system był umożliwiał łatwą rozbudowę strony bez potrzeby ingerencji programisty)

- Ilość zakładek i podstron (każda zakładka czy podstrona wymaga dodatkowej ilości pracy co generuje koszty, warto wiedzieć że nie które z firm oferują tak zwaną strukturę strony gdzie klient
we własnym zakresie na nosi treści co znacznie obniża cenę)

- Indywidualna szata graficzna (upewnij się ze twoja strona jest nie powtarzalna i nie zostanie zbudowana nasz szablonie )

- Moduły (moduły takie jak formularz kontaktowy,mapa, galeria, newsletter, nie znaczenie generują cenę ale warto pamiętać że bardziej złożone mechanizmy mogą w dużej mierze podnieść kwotę)

- Auto Rensponisve (w dobie urządzeń mobilnych warto zadbać o to by nasza strona poprawnie wyświetlała się na urządzeniach takich jak tablet, telefon itp.)

- Wersję językowe (nie które z firmy oferują możliwość stworzenia dodatkowej wersji językowej
we własnym zakresie)

- Warto dowiedzieć się jak bardzo możemy rozbudować witrynę we własnym zakresie i jakie
są ograniczenia

- Bank zdjęć (bardzo nie wiele firm które się otwierają maja profesjonalne fotografie które można użyć na stronę, większość firm oferuje bank zdjęć i warto zwrócić uwagę by zdjęcia były w bardzo dużej rozdzielczości co daje możliwość użycia na materiałach poligraficznych)

- Warto zapytać jakie koszta ponosimy w kolejnych latach

- Poproś o sprzężenie narzędzi marketingowych takich jak Google Analytics (statystyki strony)
itp. ponieważ one nie generują kosztów a mogą być bardzo przydatne

- Jednym elementem jest strona internetowa a nie mniej ważnym jest jej pozycja w internecie dlatego warto zadbać o kompleksowość tych usług

- Upewnij się że w umowie jest zapis o przeniesieniu praw autorskich

Dawid Szmigiel
Website Style
Obserwuj wątek
  • kuku-na-muniu8 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 15.09.14, 09:25
   Ja słyszałam, że w tworzeniu stron internetowych świetnie sprawdza się bizzit.pl, ponieważ ich strony są przede wszystkim proste w obsłudze oraz przyjazne użytkownikowi. Co najważniejsze, są one także zoptymalizowane pod SEO, dzięki czemu ich pozycjonowanie jest efektywniejsze. Myślę, że naprawdę warto skorzystać z ich usług.
   • clickmaster Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 17.09.14, 17:32
    Odnośnie czasu realizacji, to może on pełnić nieco drugorzędną rolę. Powinien on być jak najbardziej optymalny i dostosowany do złożoności i zaawansowania strony. Często spotykam się z ofertami, gdzie za ogromne serwisy internetowe z dużym budżetem i całą paletą funkcjonalności niektórzy oferują wykonanie w kilka dni. Profesjonalne stworzenie, testy, wdrożenie może zająć więcej czasu, więc uznałabym to za cechę indywidualną każdego projektu.
    ------------------
    ClickMaster Polska - Mobilne rozwiązania dla Twojego biznesu!
    www.clickmaster.pl
   • bbeataa1 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 11.10.14, 22:49
    jak dla mnie Rocketsite robi bardzo dobre i nowoczesne witryny. Wykonują tez pozycjonowanie i wszystkie te różne działania, znają się na rzeczy.
    • paulinakar Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 13.10.14, 19:35
     Też z nimi współpracowaliśmy i jesteśmy zadowoleni. W porównaniu z pewną firmą z Siedlec są bardzo profesjonalni.
  • ptbb_12 Od siebie 19.11.14, 11:54
   Ja zlecalem zobienie strony w wordpress firmie SMT. Poszlo szybko i sprawnie wiec moge spokojnie polecic.

   Zawsze warto patrzec na jakies przykladowe realizacje, bo niektore firmy wala schematy i wszystko wyglada identycznie...
  • barbara4632 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 12.12.14, 15:59
   Dokładnie masz rację - serwis , który robi tanio stronki profesjonalne to makewebsite.pl
  • bill84 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 14.01.15, 10:40
   Świetne rady, szczególnie dla takich laików jak ja! Ostatnio zastanawiam się nad modyfikają mojej strony firmowej, jestemtradycjonalistą.. ale widzę, że nie nadążam za tym co się dzieję w mojej branży ? budowlanka. Ostatnio znajomy, który działa w marketingu polecił mi emageo.pl: robił u nich swoją stronę, robią wrażenie i zdecydowanie nadążą za trendami europejskimi. Mam spotkanie z nimi w poniedziałek, jestem bardzo ciekawy co mi zaproponują.
  • renatadg1 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 21.03.15, 21:03
   Z CZYM SIĘ NIE DO KOŃCA ZGADZAM:

   - Domena (adres strony - w pierwszym roku koszt wynosi 12 zł po roku może osiągnąć 140 zł opłata roczna, w pierwszym roku warto rozważyć sub domeny ponieważ koszt jest niewielki)

   TAK JEST WE WSZYSTKICH FIRMACH OFERUJĄCYCH SPRZEDAŻ DOMEN, ŻE PIERWSZY ROK JEST ALBO DARMOWY ALBO NISKI, A KOLEJNE JUŻ LATA DROŻSZE I TU NIE MA NIC DZIWNEGO.

   WIĘKSZOŚĆ FIRM OFERUJE DOMENĘ ZA 0 ZŁOTYCH, CO NIE ZNACZY, ŻE ONA JEST ZA DARMO, BO PŁACI ZA NIĄ, A TYLKO SWOJEMU KLIENTOWI DAJE JĄ ZA 0 ZŁOTYCH, ABY TEGO KLIENTA ZDOBYĆ. CZYSTA POLITYKA BIZNESOWA.

   RÓŻNE FIRMY MAJĄ INNE CENY I DLATEGO KLIENT POWINIEN SPRAWDZIĆ GDZIE BĘDZIE DLA NIEGO NAJKORZYSTNIEJ.

   KORZYSTANIE Z SUBDOMEN NIE JEST NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM, BO POTEM ZA NAZWĄ FIRMY CIĄGNIE SIĘ OGON NIE ZWIĄZANY Z NAZWĄ TWOJEJ FIRMY, KORZYSTAJĄ NA TYM TYLKO FIRMY KTÓRE TAKIE ROZWIĄZANIE OFERUJE, KLIENT NIE!

   KOLEJNA SPRAWA TO POZYCJONOWANIE, WIĘKSZOŚĆ OSÓB / FIRM STRONY POZYCJONUJE, A POZYCJONOWANIE STRONY UTWORZONEJ NA SUBDOMENIE JEST STRZELANIEM SOBIE W STOPĘ.

   - Ilość zakładek i podstron (każda zakładka czy podstrona wymaga dodatkowej ilości pracy co generuje koszty, warto wiedzieć że nie które z firm oferują tak zwaną strukturę strony gdzie klient
   we własnym zakresie na nosi treści co znacznie obniża cenę)

   STRONY KTÓRE POSIADAJĄ PANEL ADMINISTRACYJNY (cms), ZAWSZE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA NOWYCH ILOŚCI PODSTRON I TO KLIENT MOŻE JUŻ DODAWAĆ PO ZAKOŃCZENIU BUDOWY STRONY I OTRZYMANIU HASEŁ DOSTĘPOWYCH, A DODAWANIE NOWYCH ZAKŁADEK CZY ARTYKUŁÓW NIE JEST SKOMPLIKOWANE :)

   - Indywidualna szata graficzna (upewnij się ze twoja strona jest nie powtarzalna i nie zostanie zbudowana nasz szablonie )

   TU NIE BARDZO WIEM CO MASZ NA MYŚLI, BO NAJPIERW TRZEBA ZROZUMIEĆ ISTOTĘ POJĘCIA "SZABLONÓW" W BUDOWIE STRON.

   PO PIERWSZE JAK TO MA KLIENT SPRAWDZIĆ? PO DRUGIE, WIĘKSZOŚĆ WYKONAWCÓW BUDUJE STRONY OPARTE NA SZABLONACH, KTÓRE POTEM ZMIENIA WEDLE POTRZEB KLIENTA NP. KOLORYSTYCZNIE, INSTALUJĄC POTRZEBNE MODUŁY CZY DOKONUJĄC BARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH ZMIAN W CSS, A WTEDY STRONA NIE JEST KOPIĄ INNEJ STRONY, BO MA INDYWIDUALNĄ GRAFIKĘ, ALE DALEJ BĘDZIE SZABLONEM. :)

   JESZCZE INNI WYKONAWCY POBIERAJĄ JAKIŚ SZABLON I PODMIENIAJĄ W NIM TYLKO TREŚCI ORAZ OBRAZY, CO WTEDY MOŻE BYĆ KOPIĄ INNEJ STRONY, BO I INNE OSOBY RÓWNIEŻ MOGŁY POBRAĆ TEN SZABLON.

   SZTUKĄ TU JEST ADAPTACJA SZABLONU I INGERENCJA W PLIKI CSS, CZYLI WŁOŻENIE W TO PRACY, A NIE WYJĘCIE CZEGOŚ PROSTO Z PUDEŁKA.

   JEŚLI NATOMIAST KTOŚ CHCE MIEĆ PRZYGOTOWANĄ GRAFIKĘ OD PODSTAW JAK NP. ZBUDOWANIE PROJEKTU GRAFICZNEGO, POCIĘCIE GO I MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE STRONA BĘDZIE TYLKO DLA NIEGO, TO MUSI SIĘ LICZYĆ Z O WIELE WIĘKSZYMI KOSZTAMI, NA PEWNO NIE TYMI Z RZĘDU 100, 200 CZY 800 PLN

   TU MOŻE PODAM PROSTY PRZYKŁAD, NA BAZIE JEDNEJ ZE STRON KTÓRA OFERUJE SPRZEDAŻ KOMERCYJNYCH SZABLONÓW (www.templatemonster.com/)

   GDZIE ZAKUP SZABLONU TO KOSZT: 532,00 PLN
   NATOMIAST JEŚLI SZABLON MA ZOSTAĆ USUNIĘTY Z OFERTY DOSTĘPNYCH SZABLONÓW, A KLIENT BĘDZIE MIAŁ TYM SAMYM PEWNOŚĆ, ŻE NIKT GO JUŻ NIE POBIERZE TO JUŻ KOSZT: 17235,00 PLN

   JEDNAK TU TRZEBA MIEĆ NA UWADZE, ŻE SZABLON TEN JUŻ WCZEŚNIEJ MÓGŁ BYĆ JUŻ POBRANY NAWET TYSIĄCE RAZY...

   TAKŻE NIE WSZYSTKO JEST TU TAKIE KOLOROWE JAK NIEKTÓRYM SIĘ MOŻE WYDAWAĆ...
   • renatadg1 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 21.03.15, 21:12
    Polecam jeszcze przeczytać to: forum.gazeta.pl/forum/w,18839,154268654,154268654,Wykonawca_do_budowy_strony_jak_wybrac_.html
  • karolina_kofh Tworzenie stron www 01.04.15, 16:36
   Moja firma zajmuje się między innymi tworzeniem stron www i możemy pochwalić się wieloma naprawdę dobrymi realizacjami oraz szerokim gronem zadowolonych klientów. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą oraz z projektami jakie wykonaliśmy www.kofh.pl/

   Pozdrawiam :)
   • t-more Re: Tworzenie stron www 08.04.15, 15:46
    ja polecam moją firmę z Lublina, która tworzy strony www już od przeszło 5 lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu tworzona strona internetowa jest wykonana zarówno starannie i dokładnie jak też atrakcyjnie wizualnie i poprawnie względem SEO - co ma olbrzymi wpływ na późniejsze ŁATWE pozycjonowanie. Polecam: www.t-more.pl
  • magnol.ka Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 12.04.15, 10:18
   przydatne informacje.. a co jest złego w szablonie strony? ja zawsze zwracam uwagę na dotychczasowe realizaje
   • zzbikowa Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 07.02.16, 14:27
    Też zwracałam uwagę na realizację, ale miałam pecha i trafiłam na firmę EISS WEBDESIGN LTD, Kopański net. Efekt jest taki, że nie mam strony i 800zł . Dla wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z usług tej firmy chętnie udostępnię korespondencję meilową z realizacji tej strony. Jest bardzo obszerna i pouczająca.
  • edek_033 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 03.05.15, 11:29
   Przede wszystkim uważam, że podczas takich projektów liczy się szybki kontakt, ja wiele razy miałem jakieś ale... Sam tak naprawdę nie wiedziałem co będzie najlepsze dla mnie, więc ja stawiam przy wyborze firm zawsze na dobry SERWIS.

   Kolejna sprawa to sam pomysł na witrynę, porównując wykonawców zwróciłem uwagę, że przy wykonywaniu swoich stron często posługują się swoimi 3-4 szablonami dla danej branży i zmieniają tylko kolory zdjęcia i opis. Ja Chciałem mieć unikalny projekt. Dobrze jest jak firma przed rozpoczęciem prac wykona gruntowny wywiad czego chcesz i co Ci się podoba będzie wtedy łatwiej.

   Ważne jest czy firma może przygotować nam taką strona która będzie miła dla wyszukiwarek. Chodzi mi o to aby była zoptymalizowana. Nie mam namyśli pozycjonowania bo to inna sprawa.

   Czy dana firma potrafi skutecznie wypozycjonować Twoją stronę. Zapytaj czy mają w tym jakieś doświadczenie.

   Ja mogę polecić grupę www.salonweb.pl/. Wykonali dla mnie kawał dobrej pracy, warunki współpracy były jasne od początku, umowa była skonstruowana w taki sposób że chroniła moje interesy.
   • magnol.ka Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 09.06.15, 21:15
    zwracasz uwagę na ważne rzeczy, ja współpracuje z enterso.pl/ jeśli chodzi o pozycjonowanie. moją stronę miałam wykonaną wcześniej, a wspomnianą firmę poprosiłam również o optymalizację
  • uchej1 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 05.05.15, 14:20
   Zachęcam do zapoznania się z najnowszą ofertą firmy WEB STUDIO [url=http://projektorka.com]WEB STUDIO[/url]
  • magnol.ka Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 10.05.15, 14:12
   nie jestem przeciwniczką szablonów, wręcz przeciwnie. sama mam stronę na dostosowanym szablonie
  • magnol.ka Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 12.07.15, 22:29
   dlatego wybrałam współpracę z firmą długo istniejącą na rynku i nie mam sie czego obawiac
  • bxmmultimedia Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 19.08.15, 14:21
   Polecam firmę bxm.pl Mają bardzo bogate portfolio bxm.pl/portfolio.html lub firmę tworzeniestronwarszawa.pl
  • bxmmultimedia Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 19.08.15, 23:18
   Polecam firmę bxm.pl Mają bardzo bogate portfolio bxm.pl/portfolio.html lub firmę tworzeniestronwarszawa.pl
  • milenkowska Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 07.12.15, 17:53
   Dużo dobrych opinii dotarło do mnie o Proedit. Najpierw zleciłam im zaprojektowanie strony mojego sklepu, a teraz zajmują się administracją i opieką całej witryny.
   • joannamaria33 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 11.01.16, 11:20
    mnie znajomi podesłali portfolio Headway'a z Wrocławia. zleciłam im stworzenie witryny dla mojego sklepu internetowego i jestem pod wrażeniem profesjonalizmu. strona jest dokładnie taka jakiej oczekiwałam. nowoczesna i stylowa. uwzględnili wszystkie moje sugestie i oczekiwania. co mogę powiedzieć? polecam ;)
  • ookb1 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 21.01.16, 09:25
   Po sprawdzeniu kilku firm, pod względem jakości i ceny - ponieważ chciałem dobrą stronę firmową, aby odróżniała się od reszty, wybrałem ofertę z profesjonalne-strony.com / trochę to kosztowało, ale otrzymałem to czego chciałem. Przeszukałem internet, w szczególności pod względem konkurencji w województwie (Lubuskim) i nie tylko - nikt nie posiada takiej strony jak Ja. Według mnie było warto. Jeszcze raz polecam.
  • mawu.pl Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 05.02.16, 14:59
   Co do szablonów, to problem z nimi jest taki, że wiele firm oferuje strony postawione na szablonach za 500 zł, ciężko uwierzyć, że ktokolwiek zmienia na takiej stronie coś, poza zdjęciami i tekstem. Z dobrze zmodyfikowanym szablonem pewnie można wykonać stronę, ale jej cena jest porównywalna do indywidualnego projektu.
   Dodatkowo dochodzi konkurencja z OLX, gdzie strona z szablonu będzie kosztować od 100 zł - oczywiście szablon będzie darmowy :)
   Uważam, że warto opierać opierać się na systemach zarządzania, takich jak joomla! lub wordpress - ponieważ są to sprawdzone systemy i koszty ich adaptacji, zmian i rozbudowy są stosunkowo niskie w porównaniu do strony pisanej od podstaw, dodatkowo takie rozwiązania są przetestowane, czyli minimalne jest ryzyko ewentualnych błędów i poprawek po realizacji strony (nie wierzę, że da się ich uniknąć przy stronie pisanej od podstaw). Jednak są to narzędzia, które nie powinny być stosowane jako gotowe rozwiązania dla klientów.
   Zapraszam do naszej agencji mawu.pl - realizujemy tylko indywidualne projekty.
   mawu.pl/
  • pawel1985ska Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 09.08.16, 09:11
   Polecam firmę mybettersite.com Osobiście korzystałem z ich usług. Zapewniają nowoczesne strony internetowe oraz sklepy e-commerce w atrakcyjnych cenach.
  • mianna123 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 25.07.17, 18:09
   Naprawdę świetny poradnik dla ludzi nie do końca obeznanych ze współczesną technologią. Mimo wszystko dla każdego kto wciąż nie jest pewien czy stworzenie profesjonalnej strony dla Firmy to dobry i opłacalny krok, polecam skontaktować się z firmą Interfeo - www.interfeo.com. Doświadczeni specjaliści, na rynku nie tylko rodzimym ale również zagranicznym - doradzą, wycenią, a co najważniejsze pomogą w trakcie procesu tworzenia strony jak i po jego zakończeniu.
  • arkam30 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 06.09.17, 11:44
   zgadzam się AW PROJEKT robi ładne i tanie strony, również polecam. awprojekt-art.pl
  • mirek_7_5 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 06.09.17, 16:30
   polecam Agencję Interaktywną AW PROJEKT z Łodzi, dobre ceny, profesjonalne podejście do klienta, krótkie terminy - podaję link awprojekt-art.pl/
  • marcinpachowski76 Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 06.10.17, 08:55
   Ja problem wyboru dobrej agencji tworzącej strony internetowe znam z autopsji. Zleciłem stworzenie trochę bardziej skomplikowanej strony (zawierającej system rezerwacji) 2 firmom i nie podołały (nazw nie podam chociaż powinienem...). dopiero trzecia firma - Network Way dała radę i jestem zadowolony z obsługi.

   Mogę doradzić aby przy wyborze agencji sprawdzić od jakiego czasu firma działa na rynku, a także dobrze przyjrzeć się realizacjom danej firmy. Może się okazać, że dana agencja tworzy tylko proste strony szablonowe, a z bardziej skomplikowanymi projektami sobie nie radzi. Czasami np. lepiej zapłacić więcej niż ciąć koszty i później się denerwować, że projekt jest średni lub nie działa właściwie.
  • woret Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 06.10.17, 09:22
   Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Agencją reklamową ROD. Dlatego, z pełną odpowiedzialnością mogę zarekomendować ROD jako sprawdzonego partnera do współpracy, gwarantującego wysoką jakość usług.
   reklama-lublin.pl/ Polecam
  • monfro Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 14.10.17, 14:15
   ja polecam AW PROJEKT oferują tanie strony internetowe wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach tanie strony internetowe łódź
   • purcelik Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 19.12.17, 11:13
    Dobrze mówią o Biznesport.pl
  • nowopoznanie Re: Strona WWW? która firmę wybrać ? Co warto wie 01.12.17, 09:35
   ciężko jest znaleźć dobrą fimrę od stron internetowych...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka