Dodaj do ulubionych

jakim programem mozna taka stronke zrobic?

28.03.05, 17:55
witam na forum
znalazlem w necie taki link i ciekaw jestem jakim programem zrobil ta www webmaster?
www.zs4hrubieszow.republika.pl/
Obserwuj wątek
              • eruve.elen Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 16.05.05, 19:10
                ja podałam stronkę (nie chodziło mi o jej walory artystyczne, lecz możliwości)-
                to i ty mi podaj adres, gdzie taką interakcję czy animacje zobaczę zrobione w
                technologii innej niż flash - i z tak niewielką objętością (KB). puste słowa nic
                nie znaczą.

myślisz o js? to akurat też można sobie wyłączyć (przykładem jestem choćby ja,
                bo mi się JRE ładuje dobre 5 minut [w przeciwieństwie do flashplayera - wyłączyłam).
                w przeglądarce WSZYSTKO możesz sobie powyłączać, jak zechcesz, a na suchym
                html+css czegoś takiego nie zrobisz - więc jak, Twoim zdaniem?
                • kuba12 Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 17.05.05, 02:57
                  O jakie możliwości? Tak jak napisał webmaster111111 można to uzyskać innymi
                  technologiami. Ale tak w ogóle po co? Interakcja? no problem. Animacje? też
                  można, ale po co robić skoro to jest niepraktyczne i prowadzi do tylko
                  oczopląsu? ;) A jak chcesz przykład to proszę:
                  alladyn.art.pl/pol/index.html
                  Strona we flashu, czyli tekst + obrazki + jakiś prekompilowany kod +
                  matematyczny opis grafiki zajmuje tyle samo, lub nawet więcej niż stona w JS,
                  czyli tekst + obrazki + ew. matematyczny opis grafiki.

Mylisz pojęcia, najpierw pisałeś o JS (to jest skrót od JavaScript), a potem o
                  JRE, a on jest od Javy a nie JavaScript, a to dwie zupełnie inne rzeczy.
                  Zresztą co ty masz za kompa jeśli Ci się ładuje 5 min? Dla mnie to nie do
                  pomyślenia, nawet na kompie z pII 266mhz nawet nie zauważałem że mi się coś
                  musi ładować... Ale na pewno masz szybszego, bo mi na tamtym kompie właśnie
                  Flash cholernie mulił.

Idąc Twoim tokiem rozumowania o wyłączaniu kolejnych funkcji, Flasha przecież
                  też można wyłączyć...
                • webmaster111111 Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 17.05.05, 13:15
                  Przede wszystkim, jak ci ktoś tu już słusznie napisał, bardzo mylisz pojęcia.
                  Javascript i Java Runtime Environment mają ze sobą mniej więcej tyle wspólnego,
                  co świnia i świnka morska.

Po drugie, flasha wyłączam, bo 90% obiektów flashowych to reklamy. Javascripta
                  nie wyłączam, bo javascript dodaje często wartościową funkcjonalność do stron,
                  choć bardzo cenię takie strony, które działają poprawnie po wyłączeniu obsługi
                  javascript. Analogicznie, cenię strony, które działają po wyłączeniu obsługi
                  flash. Natomiast strona podana przez Ciebie nie działa, przykro mi, nie ma o co
                  drzeć kotów.

Nie potrzebuję wyłączać wszystkiego w przeglądarce. Wystarczy zablokować flasha
                  i popupy i już można przyzwoicie oglądać strony.

A do interakcji służą również inne technologie, nie tylko flash i javascript :)
                  • eruve.elen Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 18.05.05, 19:30
                    racja, panowie - kajam się, mój błąd z tym JRE :). ale...

> Idąc Twoim tokiem rozumowania o wyłączaniu kolejnych funkcji, Flasha przecież
                    > też można wyłączyć... << o tym właśnie pisał webmaster111111, że flasha można
                    wyłaczyć. jasne, możesz wyłączyć co chcesz. tylko PO CO? po co samemu sobie
                    ograniczać dostęp do stron flashowych (więcej się teraz robi full stron we
                    flashu czy w javie?) - żeby popupy zablokować? ha, ja mam na to inne sposoby,
                    nie widzę powodów, żeby 'zabijać' naprawdę porządne strony u siebie (spooro jest
                    fajnych graficznie, flashowych witryn - www.agencynet.com/ |
                    www.pdk.com.pl | www.99rooms.com/ < spójrzcie i powiedzcie, da
                    się zrobić coś w tym guście przy użyciu javy/innych technologii? to nie atak,
                    nie orientuję się, a miło byłoby wiedzieć).

co do mego ładowania się javy - z suna mam, originałek ;) a nie microsoftowa
                    podróba pod IE, a to się naprawdę sporo ładuje - 5,6x wolniej niż np. ten sam
                    kurnik z majkrosoftową, czyli komp nie ma tu nic do rzeczy.

a wracając do rzeczy - flash to imo świetna technologia (o czym świadczy też
                    skala wykorzystania go do tworzenia @#$%& reklam :)), dająca olbrzymie
                    możliwości i stosunkowo łatwa w zastosowaniu (efekty graficzne +
                    nieskomplikowany kodzik AS). i myślę, że nikt z niej nie zrezygnuje z powodu
                    pewnego % unikaczy pop-upów...
                    • wasyl9 Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 19.05.05, 07:43
                      Jak dla mnie to przedstawione przez ciebie strony są nie strawne, kiedy zaczyna
                      mi się ładować jakieś badziewie po prostu wychodzę i nie oglądam. Strona ma być
                      przejżysta i czytelna bez zbędnych udziwnień. Mnie się to nie podoba, ale to
                      tylko moja subiektywna opinia.
                      • eruve.elen Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 19.05.05, 13:24
                        true, ale zauważ, że nie wszystko da się przedstawić w sposób prosty (są rzeczy
                        które łatwiej, wygodniej i bardziej klarownie prezentują się jako
                        grafika/animacja interaktywna) i nie wyszystkie strony mogą wyglądać
                        biznesowo/czysto/profesjonalnie - jeśli nie pasuje tematyka. jasne, że zawsze
                        ktoś wyjdzie z powodu flasha. ale zanim się załaduje, skąd wiesz, że to badziew?
                          • eruve.elen Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 19.05.05, 22:16
                            > Moja przeglądarka ma filtr na badziew ;)
                            haha, niezłe, co to za przeglądara :D.

> Po pierwsze małe sprostowanie - jestem kobietą :).
                            ops, przepraszam. to z przyzwyczajenia, bo wszędzie dookoła facetów widać :).

> W przypadku drugiej strony, na miejscu autora postawiłabym jednak na
                            > javascripta, do dodania samych bajerów - strona miałaby wówczas szansę być
                            > oglądalna nawet w lynxie ;).
                            dodałabym tylko, że to pierwsza i jedyna polska strona nagrodzona w Cannes
                            bodajże, to już mówi samo za siebie. no i po ogołoceniu jej z animek trochę by
                            mi było smutno jednak, ale zapewne masz rację - flasha lubię, bajerki też. to
                            nie chwilowa fascynacja, bo z 2 lata już trwa jak nic. może po prostu brak mi
                            superszybkich łącz, wtedy mniej byłoby problemów z flaszkami.

> Po drugie - niestety znowu mylisz pojęcia. Otóż jak już napisałam, flasha
                            > wyłączam, bo 90% flasha to reklamy, których naprawdę nie mam ochoty oglądać
                            > ...
                            > reklama i popup to nie to samo. I jedno wymaga zwalczania i drugie z osobna
                            to nie pomyłka, to proste uogólnienie z mojej strony, że popup=reklama i flash w
                            dużej mierze takoż. staram się zwalczać reklamy w każdej formie, nie ucinając
                            przy tym flasha :), czyli lawiruję na całego.
                            głównie dlatego, iż mam nadzieję, że kiedyś strony przestaną się ograniczać do
                            trzech kolumienek i poziomego menu - czyli po prostu do htmla. prostota
                            prostotą, ale poziom artystyczny i komfort zdobywania informacji w necie jest
                            daleki od wymarzonego. a myślę, że flash dla tworzących stronki (w końcu w
                            większości nieinformatyków i nieprofesjonalnych programistów) jest
                            przyjaźniejszy od jav, javascriptów, x- d- htmli itp.
                            byłby fajną technologią gdyby... no właśnie, gdyby nie to, że zrobiono z niego
                            narzędzie do produkcji reklam :(.

pzdr (:
                            • webmaster111111 Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 20.05.05, 14:18
                              > > Moja przeglądarka ma filtr na badziew ;)
                              > haha, niezłe, co to za przeglądara :D.

Mozilla Firefox, polecam gorąco :).

> dużej mierze takoż. staram się zwalczać reklamy w każdej formie, nie ucinając
                              > przy tym flasha :), czyli lawiruję na całego.

No, tak się nie da niestety - zwalczać reklamy nie ucinając flasha ;).

> prostotą, ale poziom artystyczny i komfort zdobywania informacji w necie jest
                              > daleki od wymarzonego.

Wiesz, to zależy od gustu. Moim zdaniem pełno jest kiczu, ale widocznie
                              niektórym się to podoba. Natomiast wiele do życzenia pozostawia ogólna jakość
                              witryn. Ostatnio przeglądałam polskie stronki z brytyjską flagą, rzekomo
                              zmieniającą język strony. Po kliknięciu albo język się nie zmieniał wcale, albo
                              zmieniały się jakieś pojedyncze słowa, nagłówki, ewentualnie wyskakiwała jedna
                              prosta strona z jakimś krótkim info. Dziwne, ale ciężko było trafić na strony
                              naprawdę dwujęzyczne...

A jeśli chodzi o poziom artystyczny - nie nad każdą witryną pracują graficy,
                              wiec co tu się dziwić. Miłoby jednak było, gdyby strony były przejrzyste, łatwe
                              w nawigacji, a tego często brakuje.

> a myślę, że flash dla tworzących stronki (w końcu w
                              > większości nieinformatyków i nieprofesjonalnych programistów) jest
                              > przyjaźniejszy od jav, javascriptów, x- d- htmli itp.

Tylko nie mów, że ktoś, kto przyjaźni się z HTMLem, nie jest w stanie
                              zaprzyjaźnić się z XHTMLem :). Hasło DHTML też zabrzmiało strasznie i wrogo - a
                              przecież prawie każdy twórca strony poniekąd korzysta z DHTMLa :).
                              • eruve.elen Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 20.05.05, 15:57
                                > No, tak się nie da niestety - zwalczać reklamy nie ucinając flasha ;).
                                plugin Adblock do Firefoxa, też polecam gorąco ;).

> Wiesz, to zależy od gustu. Moim zdaniem pełno jest kiczu, ale widocznie
                                > niektórym się to podoba. (...) Ostatnio przeglądałam polskie stronki z
                                > brytyjską flagą, rzekomo zmieniającą język strony. Po kliknięciu albo język
                                > się nie zmieniał wcale (...). Dziwne, ale ciężko było trafić na strony
                                > naprawdę dwujęzyczne...

zastanawia mnie właśnie takie 'leserskie' podejście do swego wizerunku w
                                internecie. o ile potrafię jeszcze zrozumieć, że strona Zdzisia z Pcimia Dolnego
                                wygląda jak tekstowa maszkara sprzed 20 lat i takąż ma funkcjonalność, to strony
                                firmowe czasami zrzucają mnie z krzesła. nie pojmuję, czemu ludzie potrafią
                                pójść do agencji poligraficznej i zamówić 'wypasione' ulotki czy foldery, a
                                wykonanie strony swojej firmy zlecają kuzynowi brata ciotki swojej żony :/,
                                skoro internet stał się już chyba potężnym medium? jakaś kampania na rzecz
                                profesjonalnego wykonania stron by się przydała jak nic...

> Tylko nie mów, że ktoś, kto przyjaźni się z HTMLem, nie jest w stanie
                                > zaprzyjaźnić się z XHTMLem
                                wiem co mówię, na własnym przykładzie choćby :). HTMLa (4) znam na tyle, na ile
                                mi to potrzebne, więcej nie zamierzam się doszkalać, bo nie tym się zajmuję,
                                choć czasem piszę to i owo. tylko że ja, gdybym potrzebowała wyprodukować
                                jakiegoś site'a na poważnie, zwróciłabym się do osób kompetentnych, a nie robiła
                                sama, nie znając się na tym. tymczasem do flasha wiele się uczyć nie trzeba :)
                                • webmaster111111 Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 20.05.05, 17:51
                                  > > No, tak się nie da niestety - zwalczać reklamy nie ucinając flasha ;).
                                  > plugin Adblock do Firefoxa, też polecam gorąco ;).

Mam, używam. To jest właśnie mój "filtr na badziewie" :). To za jego pomocą
                                  blokuję między innymi obiekty *.swf hurtem.

> zastanawia mnie właśnie takie 'leserskie' podejście do swego wizerunku w
                                  > internecie. (...) to strony
                                  > firmowe czasami zrzucają mnie z krzesła. nie pojmuję, czemu ludzie potrafią
                                  > pójść do agencji poligraficznej i zamówić 'wypasione' ulotki czy foldery, a
                                  > wykonanie strony swojej firmy zlecają kuzynowi brata ciotki swojej żony :/,

Bo są sknerami. Albo zbyt mocno ufają umiejętnościom "kuzyna brata ciotki swojej
                                  żony". Fajnie jest, jak oszczędzają na tłumaczach i tłumaczą translatorami :).

> > Tylko nie mów, że ktoś, kto przyjaźni się z HTMLem, nie jest w stanie
                                  > > zaprzyjaźnić się z XHTMLem
                                  > wiem co mówię, na własnym przykładzie choćby :). HTMLa (4) znam na tyle, na ile
                                  > mi to potrzebne, więcej nie zamierzam się doszkalać, bo nie tym się zajmuję,

A nie pofatygowałabyś się przedtem, żeby sprawdzić, czym XHTML jest? A nuż byś
                                  się dowiedziała, że od HTMLa w sumie niewiele się różni? Eee, to ja jednak
                                  bardziej w Ciebie wierzę niż Ty w siebie :).
                    • webmaster111111 Re: jakim programem mozna taka stronke zrobic? 19.05.05, 19:51
                      Po pierwsze małe sprostowanie - jestem kobietą :).

Po drugie - niestety znowu mylisz pojęcia. Otóż jak już napisałam, flasha
                      wyłączam, bo 90% flasha to reklamy, których naprawdę nie mam ochoty oglądać -
                      rażą, atakują, oczy psują. Popupy też mam wyłączone, bo w popupach są głównie
                      reklamy. I uwaga uwaga - popup to nie to samo, co obiekt flashowy, choć
                      rzeczywiście popupy często zawierają flasha. Otóż popup to jest takie
                      najczęściej małe, wyskakujące nieoczekiwanie, denerwujące okienko, najczęściej z
                      reklamą. A reklamy są osadzane nie tylko w popupach, niestety. Gdyby były tylko
                      w popupach, rzeczywiście wystarczyłoby blokować tylko popupy.

Pierwsza ze stron przytoczonych przez Ciebie - bardzo ładna na swój sposób, choć
                      strasznie długo się ładuje (na komputerze, na którym eclipse i kompania wprost
                      śmigają). Ale, jak już kiedyś pisałam, kultura wymaga, by napisać przynajmniej
                      krótkie info dla osób, które mają bezflashowe przeglądarki. Tak więc choć
                      flasho-graficzno-profesjonalna na oko - ogólnym profesjonalizmem nie błyska.

Trzecia strona mnie rozbawiła. Bo jak już się przejdzie przez flasha i napatrzy
                      na ślimaka aż za wiele, to widać, że autor zna również htmla, a jednak nie
                      pofatygował się, żeby zrobić bezflashową furtkę do dalszej zawartości.

W przypadku drugiej strony, na miejscu autora postawiłabym jednak na
                      javascripta, do dodania samych bajerów - strona miałaby wówczas szansę być
                      oglądalna nawet w lynxie ;).

Jeśli chodzi o takie animacje, jak na pierwszej stronie, prawdopodobnie
                      najłatwiej je zrobić we flashu.

> co do mego ładowania się javy - z suna mam, originałek ;) a nie microsoftowa
                      > podróba pod IE, a to się naprawdę sporo ładuje - 5,6x wolniej niż np. ten sam
                      > kurnik z majkrosoftową, czyli komp nie ma tu nic do rzeczy.

Co do Twojego ładowania się javy - może to ten "majkrosoftowy" windows tak Ci
                      muli? Może już za długo masz tę samą instalację? Z tego, co pamiętam, windows
                      wymaga, żeby go od czasu do czasu wyrzucić i zainstalować od nowa. Z drugiej
                      strony, Twój komp ma tu więcej do rzeczy, niż Ci się wydaje.

> a wracając do rzeczy - flash to imo świetna technologia (o czym świadczy też
                      > skala wykorzystania go do tworzenia @#$%& reklam :)), i myślę, że nikt z niej
                      > nie zrezygnuje z powodu pewnego % unikaczy pop-upów...

Też kiedyś przeżywałam fascynację flashem, więc poniekąd jestem w stanie Cię
                      zrozumieć. A wracając do rzeczy - reklama i popup to nie to samo. I jedno wymaga
                      zwalczania i drugie z osobna :).

Pozdrawiam :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka