Dodaj do ulubionych

Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 22 I

08.01.11, 02:48
Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 22 I 2011, g. 16

Na prośbę mieszkańców Śląska, Narodowe Odrodzenie Polski podjęło projekt MARSZ POLSKOŚCI. Inicjatywa wypłynęła oddolnie, ma na celu ukazanie, że w sercach ludzi tutaj mieszkających, Śląsk to Polska. Fundusze zgromadzone na cel pochodzą w całości z datków społecznych.

To oddanie hołdu tym, którzy w przeszłości swoje życie, czas i siłę poświęcili dla tego regionu, a w szczególności uczestnikom trzech Powstań Śląskich i bohaterskim obrońcom Katowic w 1939 roku.
To oddanie należnej wdzięczności tym wszystkim, którzy dzisiaj, każdego dnia poświęcają się w swoim codziennym życiu – górnikom, którzy z narażeniem życia zjeżdżają pod ziemię, żeby móc zapewnić byt swoim rodzinom; hutnikom, przedsiębiorcom, słowem wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem budują pomyślność małych ojczyzn i tej wielkiej – Polski.
To podziękowanie dla wszystkich bezimiennych Rodaków dających świadectwo słowom – Tu jest Polska.
22 stycznia 2011 r. w Katowicach odbędzie się MARSZ POLSKOŚCI (start: godz. 16:00, Pl. Wolności)

Jeżeli czujesz się Polakiem, musisz tam być!!!

Zobacz akcję na Facebooku:

www.facebook.com/marszpolskości
www.nacjonalista.pl/2011/01/05/zapraszamy-na-marsz-polskosci-w-katowicach.html
Zapraszam także tu:

www.facebook.com/pages/Deklaruje-narodowosc-polska-w-spisie-2011/153386134710900
www.facebook.com/pages/Polski-Slask/289443774350
Obserwuj wątek
        • adam81w Re: Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 09.01.11, 17:31
          Nie wiem gdzie ty masz w NOP nazizm. Jak wiesz istnienie w Polsce partii odwołujących się do nazizmu jest zakazane więc jeśli uważasz, że NOP to nazizm to zgłoś to gdzie trzeba. Szedłem z NOP m.in. w marszu Niepodległości w Warszawie i żadnego nazizmu tam nie było. Jedynie patriotyzm.

Myślę, że warto coś zrobić dla podtrzymania polskości Śląska a to jest teraz naprawdę potrzebne. RAŚ to jest naprawdę zagrożenie dla Polski. Warto ukrócić ich wpływy. Trzeba pracować by zniknęli w politycznym niebycie jak Samoobrona. Przeraża mnie jak wielu ludzi nie widzi w nich reprezentacji siły, która otwarcie ma polskość gdzieś.

"Ale nie wszyscy są spokojni. Gdy walczący o uznanie narodowości śląskiej RAŚ zaczął rządzić z PO w śląskim sejmiku, jeden z polityków Platformy mówił: – Niebezpieczne jest nie tylko to, że RAŚ-owcy mówią wprost, iż nie czują się Polakami, ale fakt, że dla Ruchu polska racja stanu nie jest punktem odniesienia."

www.zyciewarszawy.pl/artykul/552871.html

NOP to nie do końca moja bajka no ale oni przynajmniej coś robią a nie pozwalają depolonizować Śląsk i pluć na Polskę. Poprę praktycznie każdą inicjatywę i każdy marsz dążący do tego by nie przestano mówić, że Śląsk to Polska. No ale jak na razie to tylko jest taki marsz. Reszta Polaków na Śląsku jak widać wstydzi się swojej polskości bo prawie w ogóle nie dają świadectwa swojej polskości. Ponadto to jest Marsz Polskości a nie Marsz NOP. Wiem, że wielu ta partia przeszkadza. Jeśli ktoś przyjdzie na marsz to fajnie i zachęcam. Jeśli nie to trudno. Mnie przede wszystkim zależy na zwróceniu uwagi na problem. No i na zachęcie do działania przeciw depolonizacji Śląska.
          • jedzoslaw Re: Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 09.01.11, 18:45
            NOP jest partią o profilu odwołującym się do neonazizmu. Formalnie nie mogą propagować wprost takich treści, ale ich członkowie byli uwikłani w przeszłości w akty przemocy i krzewienie rasizmu. Nawet, jeśli tego teraz nie robią to dla mnie są już skreśleni jako grupa polityczna. Właśnie przez takich jak oni pojęcie "patriotyzmu" jest kojarzone z nacjonalizmem, antysemityzmem, rasizmem i ksenofobią. Nikt nie robi patriotyzmowi tak złej opinii jak ci ludzie. Osobiście czuję się patriotą i ważne są dla mnie sprawy kraju, ale wolę widzieć Polskę jako kraj, gdzie każdy niezależnie od poglądów i pochodzenia znajdzie dobre miejsce do życia, jeśli tylko nie kwestionuje panującego prawa i demokratycznego ustroju, natomiast złą metodą jest, by czynić z NOP-u heroldów zdrowego, pozytywnego patriotyzmu oraz z ich pomocą bronić polskości Śląska. Zresztą, ten cały RAŚ ma głównie ekonomiczny program, a nie polityczny. Nie planują secesji politycznej.
            Poza tym, co należy rozumieć przez "prawdziwego Polaka"? Czy ktoś, kto ma pochodzenie obce już Polakiem prawdziwym być nie może? Przecież w ten sposób dochodzimy do absurdu, bo trzeba byłoby analizować swoje drzewa genealogiczne.
    • krzy76siek Re: Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 13.01.11, 22:31
      Szkoda ,że nadal dla wielu osób samo użycie przymiotnika "narodowy" , "narodowe" działa jak czerwona płachta na byka poparta wiązankami o nazistach , faszystach i innych stworach i potworach.
      Ja mając chyba 16 lub 17 lat o mało nie zostałem kiedyś pobity tylko dlatego ,że miałem naszywkę na kurtce z godłem Polski. Dodam że była to zwykła dżinsowa katanka - żadne moro czy flyers choć i wówczas taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Oczywiście usłyszałem że jestem ... faszystą , a wszystko w imię tzn. wolności i równości ( bzdura) .
      Niechęć do symboli narodowych w naszym kraju jest niestety zbyt duza , a wyrażanie poglądów pro narodowych to już tak jakby sobie przypiąć łatkę adolfa malarza.
      Po drugiej zaś stronie , mozna spokojnie , bez większych obaw paradować w bardzo popularnych koszulkach z wizerunkiem Che Guevary - jednego z największych zbrodniarzy , można nawet rzec ludobójcy bo w końcu przypisuje się mu zabójstwa tysięcy ludzi których dokonał sam lub na jego polecenie .
      Ale cóż taka to nasza Polska mentalność . Ja w każdym bądź razie dziękuje Ci Adam za info .
      Dla mnie spaleni są Ci którzy w ciągu jednej nocy z czerwonych towarzyszy przeobrazili się w biznesmenów i prozachodnich entuzjastów . Postaram się być obecnym na marszu , może jeszcze kogoś ze sobą uda mi się wyrwać bo sprawa jest naprawdę tego warta.
      • jedzoslaw Re: Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 14.01.11, 00:43
        krzy76siek napisał:

> Szkoda ,że nadal dla wielu osób samo użycie przymiotnika "narodowy" , "narod
        > owe" działa jak czerwona płachta na byka poparta wiązankami o nazistach , faszy
        > stach i innych stworach i potworach.
        > Ja mając chyba 16 lub 17 lat o mało nie zostałem kiedyś pobity tylko dlatego
        > ,że miałem naszywkę na kurtce z godłem Polski. Dodam że była to zwykła dżinsow
        > a katanka - żadne moro czy flyers choć i wówczas taka sytuacja nie powinna mieć
        > miejsca. Oczywiście usłyszałem że jestem ... faszystą , a wszystko w imię tzn.
        > wolności i równości ( bzdura) .
        > Niechęć do symboli narodowych w naszym kraju jest niestety zbyt duza , a wyraża
        > nie poglądów pro narodowych to już tak jakby sobie przypiąć łatkę adolfa malarz

To zjawisko to właśnie efekt działania tych debili, którzy wycierają sobie gęby patriotyzmem, by uzasadnić swoją tępą nienawiść wobec wyimaginowanych wrogów. Normalny patriota musi przekonywać, że nie jest neonazistą i ksenofobem, bo tamci robią mu taką a nie inną opinię. Inna sprawa, że nie spotkałem się osobiście z tym, by ktoś nazwał mnie faszystą tylko dlatego, że zawieszam flagę narodową 3 maja i 11 listopada oraz deklaruję przywiązanie do naszego kraju. Jest jednak faktem, że naziole i ultranarodowcy zawłaszczyli sobie te pojęcia i dlatego mogłeś, Krzyśku, być z takimi grupami kojarzony (jak mniemam, niesłusznie). Członkowie ONRu wsławili się bardzo niechlubnymi działaniami, dlatego nie ma mojej zgody na to, by tacy ludzie usiłowali podczepiać się pod pojęcie patriotyzmu. Nie jest mi też miło widzieć ich na uroczystościach związanych z naszymi świętami narodowymi; ich poglądy są zresztą dalekie od ideałów Konstytucji Majowej.

Po drugiej zaś stronie , mozna spokojnie , bez większych obaw paradować w bardz
        > o popularnych koszulkach z wizerunkiem Che Guevary - jednego z największych zbr
        > odniarzy , można nawet rzec ludobójcy bo w końcu przypisuje się mu zabójstwa ty
        > sięcy ludzi których dokonał sam lub na jego polecenie .

To moda, która przyszła z Zachodu. Przez lata pokutowało tam przekonanie, że Che Guevara był tylko takim niewinnym idealistą, który chciał naprawiać świat. Także i komunizm po dziś dzień uważany jest przez wielu ludzi Zachodu za system o mniej zbrodniczy niż hitleryzm. To kwestia prymitywnego małpowania i tyle.

> Dla mnie spaleni są Ci którzy w ciągu jednej nocy z czerwonych towarzyszy przeo
        > brazili się w biznesmenów i prozachodnich entuzjastów . Postaram się być obecny
        > m na marszu , może jeszcze kogoś ze sobą uda mi się wyrwać bo sprawa jest napra
        > wdę tego warta.

Krzysiek, można być patriotą i człowiekiem Zachodu. Ja się czuję członkiem kultury zachodniej, co wynika też z tego, że jestem Polakiem. Oznacza to też jednak, że odrzucam związki z tymi, którzy swym umiłowaniem polskości tłumaczą swoją tępą agresję i ksenofobię. Obecny ONR to pewnie już inna bajka, niż dawniej, ale to właśnie ludzie z ich otoczenia i środowiska sprawili, że określenie "narodowiec" kojarzy się źle. Czy zatem Twoim zdaniem nie jestem patriotą? Dlaczego posługujesz się skrajnościami na zasadzie: "Prawdziwi Polacy chodzą na parady organizowane przez ONR, zaś reszta to prozachodni entuzjaści, komuchy, kosmopolici, ale na pewno nie patrioci"? Otóż, poza narodowcami spod znaku ONR jest też wielu innych patriotów. Być może jednak ich patriotyzm jest głębszy, bardziej ugruntowany. Ale zapewniam, że tacy patrioci to spora liczba w skali całego kraju, tylko że zwyczajnie nie czują potrzeby udowadniania wszystkim, że są patriotami.

[url=https://forum.gazeta.pl/forum/f,39225,Zakrecone_lata_90_.html]Smells like 90s[/url]
        • krzy76siek Re: Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 14.01.11, 14:13
          Jedzosławie ja w żadnym momencie mojego wpisu nie podważyłem Twojego patriotyzmu - nie wiem dlaczego tak to odebrałeś więc powtórzę NIE PODWAŻAM TWOJEGO PATRIOTYZMU I PRZYWIĄZANIA DO SYMBOLI NARODOWYCH Nie napisałem tez , że patriotami są tylko Ci którzy chodzą na manifestacje ONR tak jak nie sprzeciwiam się kulturze zachodu.
          Część mojego wpisu dotyczyła tego , że w naszym życiu politycznym i gospodarczym nadal są i mają najwięcej do powiedzenia ludzie , którzy do 89 byli za "jedyną słuszną droga -drogą socjalizmu" a od 90 nagle przepoczwarzyli się na " budujących kapitalizm" pod egidą Brukseli.
          Często ich wypowiedzi są ukazywane nawet jako przesłania , co dla nas i dla Polski jest niby najlepsze. To tacy właśnie ludzie są dla mnie SKRAJNOŚCIĄ ,skrajnością obłudy, która niszczy i nie pozwala na budowę nowoczesnego Państwa. Zresztą możemy to przenieść na nasze zawierciańskie podwórko. Popatrz kto np. w latach 80 był pierwszym sekretarzem komitetu miejskiego PZPR , kto był wówczas Prezydentem MRN . Jak spojrzysz na nazwiska obecnych tzn. samorządowców zobaczysz że osoby te powtarzają się czyli CZASY NIBY SIĘ ZMIENIŁY ALE LUDZIE CIĄGLE CI SAMI tylko kraczą inaczej .
          • jedzoslaw Re: Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 16.01.11, 20:05
            To ja się na początek poprawię, bo mówiąc "ONR" miałem na myśli "NOP".
            Co do twojego postu to się zgadzam i rozumiem wszystko :) Zresztą, podobną groteskę dotyczącą przefarbowania obserwuję, gdy np. na Paradach Równości pokazują się stare komuchy, udające nowoczesną europejską lewicę, podczas gdy przed 1989 rokiem tworzyli system, który gejom wcale chętny nie był :)
      • adam81w Re: Zapraszamy na Marsz Polskości w Katowicach - 20.01.11, 14:52
        Krzysiek dzięki za ten wpis. Tak właśnie jest. Są w Polsce ludzie, którym zależy na tym by Polacy wstydzili się polskości.

Marsz niestety przeniesiono na inny termin ale miałem do Ciebie pisać czy byś się nie wybrał.

www.nacjonalista.pl/2011/01/17/marsz-polskosci-przeniesiony-na-inny-termin.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka