Dodaj do ulubionych

Kopalnia cynku i ołowiu

22.03.07, 19:12
Słyszeliście wypowiedź Prezydenta Mazura w radiowej Trójce???? Chcą tu
wybudować kopalnię rudy cynku i ołowiu!!!! Teraz jeszcze nich nam środowisko
zdewastują i choroby nowotworowe zafundują.
Obserwuj wątek
    • usarmy Re: Kopalnia cynku i ołowiu 22.03.07, 20:35
      Jestem zdecydowanie NIE!!!!! Kiedys byly takie plany budowy kopalni.Ponoc od
      Olkusza przez Zawiercie po Siewierz sa najlepsze zloza cynku i olowiu w
      Europie!!! Cale Zawiercie od pludniowej strony do Paderewskiego mieli przenies
      do Blanowic /zresta do tej pory jest tam uzbroiony teren/ opcja padla bo wtedy
      przyszedl kapitalizm i "kolesie czerwoni odeszli".Choc patrzac z punktu
      ekonomii/jestem ekonomista/ nie zla kas by byla z tego,budowa,logistyka..etc.
      Ale zejdzmy na ziemie pol Jury Kr-Cz musieli by wyciac!!!A znajac podejscie UE
      do ochrony przyrody juz na starcie pomysl jest "chyba spalony"?!?! Panie Mazur
      wiem,ze ta inwestycja da ludzia prace,kase..itd. Panie MAZUR konkrety co jak i
      kiedy???? Czy tylko to sa kolejne mzonki jak z obwodnica naszego miasta!!!!!
      ps miasto Zawiercie lezy na zlozach owych rud cynku i olowiu niestety jak
      budowali to miasto nie zwracano na to uwage!!! Jak to powiedzila to znajomy
      geolog Zawiercie to tykajca bomba!!!!!
      • pysienka Re: Kopalnia cynku i ołowiu 23.03.07, 20:39
        Pamiętam akcje protestacyjne mieszkańców Zawiercia w latach 85 - 87. Jak robili
        odwierty, a robili je koło Pałacyku przy Kolegiacie Piotra i Pawła potem były
        jeszcze koło wiaduktu w parku i w lesie za dzisiejszym tartakiem Rachtana. Do
        dziś tam w lesie jak leci niebieski szlak turystyczny jest wyrąbana wielka polana.
        Powie szczerze nie wyobrażam sobie kopali tutaj a gadanie Mazura o nowych
        technologiach w górnictwie to puste gadanie, nie ma w Polsce takiej kasy żeby
        otworzyć nowoczesny zakład górniczy, a kto zapłaci za szkody górnicze? Jak ktoś
        był ostatnio w Bytomiu to może sobie wyobrazić Zawiercie bo tak wygląda miasto
        dotknięte szkodami górniczymi. A Jura ewenement na skalę światową z kopalnią w
        samym środku REWELACJA. Szkoda słów, jeżeli będzie tutaj Greenpeace tak jak w
        Rozpódzie to ja strajkuję razem z nimi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka