Dodaj do ulubionych

RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ?!

27.06.07, 22:31
Ręce opadają !!!
Nie tak dawno podnosiłem temat naszego dworca PKP .
Jak się okazuje Prezydent Mazur i jego zastępca prowadzili wstępne rozmowy z
PKP na temat zmian na i wokół dworca ( szerzej o tym na e-zawiercie)

Okazuje się jednak że " nasza szanowna" Rada Mędrców nie wyraziła zgody na
opracowanie przez miasto dokumentacji technicznej ,która pozwoliłaby, a
właściwie jest KONIECZNA do rozpoczęcia jakichkolwiek prac !( Bo chyba czasy
budowania na dziko minęły - a może nie w Zawierciu ?)
DLACZEGO W TYM MIEŚCIE TORPEDUJE SIĘ JAKĄKOLWIEK INICJATYWĘ
DLACZEGO SIĘ NIE ROZMAWIA NIE DYSKUTUJE
CZY KLĄTWA BEZMYŚLNYCH RADNYCH WISI NAD TYM MIASTEM !
Wiele lat temu zasypano staw w parku przy Bocianówce bo...śmierdział
Był nawet taki radny który chciał iść jeszcze dalej i pozbyć się problemu
brudnej Warty poprzez jej ...(UWAGA!) zasypanie
MOŻE ZASYPMY DWORZEC A MOŻE CAŁE MIASTO !!!
Szanowni Radni ! Czy pieprzenie na temat salonu gier ,którąś sesję z rzędu
to wszystko na co Was stać. Jak można wogóle poświęcać tyle czasu na
rozprawianie czy w miejscu jednej knajpy może powstać inna .A może to taki
sposób na przesiedzenie kadencji ! brawo

Może w pomyśle Prezydenta można było coś
zmienić ,zamienić ,zaproponować ,dodać ująć ..etc ale ważne jest podjąć jakąś
pracę jak tylko pojawia się taka możliwość i jest cień szansy na dogadanie się

Obserwuj wątek
    • usarmy Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 27.06.07, 23:42
      krzy76siek nie wiadomo o co chodzi to cash....do kurw...nedzy kiedy sie wreszcie
      w tym miescie ZAWIERCIE zaczyna sie cos cos cokolwiek dziac!!! mnostwo
      pierdo...ludzi ktorzy zyja z naszych podatkow...kur...ludzie wplywowi PROSZE!!!!
      Zrobcie z Zawiercie miasto przyjazne dla ludzi....dla pracy!!!!PROSZE!!!!
      PKP bez komentarzy!!!!! Na miejscu placu JP2 powinan stac wypasions wieza,
      cenreum handlowe..PKP przeciez to nasza wizytowka......VIVA MAZUR!!!!
    • krzy76siek Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 28.06.07, 20:13
      900 zł + kasa za posiedzenia komisji ,chyba 100 zeta od sztuki tj. jednej
      posiadówki
      I co za to mamy ? Pieprzenie na temat salonu gier przez kilka posiedzeń Rady-
      TO JEST SKANDAL. A żeby było śmieszniej to tak długo dyskutowano nad zgodą na
      lokalizację tego nieszczęsnego salonu aż doprowadzono do tego że idealna
      lokalizacja to SENATOR ROSSINI . No cóż na towarzyszy zawsze można liczyć ,no
      nie panie Ciechanowicz. A najlepsze było opisywanie że ta zgoda przyszła ..."po
      konsultacjach z mieszkańcami poszczególnych osiedli" ALE JAJA

• radnyzawiercie Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 27.07.07, 18:39
        Nie uważam się za ćwoka i nieuka, ani za lesera, ani za patałacha i myślę że
        nikt z radnych nie reprezentuje poziomu na którym jest prowadzona ta rozmowa i
        dlatego nie komentuje tych wypowiedzi, ale skoro ktoś bardzo prosi o zabranie
        głosu, więc go zabrałem. Fajnie się pisze w internecie gdzie człowiek jest
        anonimowy, można sobie pisać co się chce i bluzgać ludzi jak się chce.
        Zapraszam do udziału w sesjach, są otwarte i każdy może na nie przyjść i
        posłuchać, a nawet zabrać głos w rzeczowej dyskusji i porozmawiać o sprawach
        ważnych dla miasta, ale po co skoro można sobie popisać na forum różne głupoty
        siedząc w domu, nie interesując się niczym, nie biorąc udziału w czymkolwiek i
        tylko krytykować wszysko i wszyskich. Zapraszam jako radny do rzeczowej
        dyskusji i do zapoznania się z radnymi, a dopiero potem do pisania i ew.
        wyzywania kogokolwiek. Co do dworca PKP zachęcam do głębszego zbadania tematu i
        porozmawiania z Prezydentem na ten temat, niech wyjaśni jak to dokładnie było i
        dlaczego tak się stało jak się stało tzn. nic sie nie stało, nie sądzicie chyba
        że radni ewidentnie działają na szkodę miasta, jeżeli tak to zapewniam że tak
        nie jest, ale wręcz przeciwnie i daltego ta uchwała nie przeszła. Możecie być
        pewni że radni się zgodzą na centrum komunikacyjno-informacyjne ale trzeba
        najpierw ustalić pewne rzeczy, a nie robić czegoś na wariata po to tylko żeby
        robić i wydawać kasę na tony koncepcji na papierze, można te 35000 pln
        przeznaczyć na ważniejsze rzeczy bo to wbrew opini kilku osób, nie jest mało
        pieniędzy przynajmniej dla mnie. Radny z Zawiercia.
            • mx500 Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 28.07.07, 15:47
              ja zapytam co ty usarmy zrobiles dla zawierica?

naucz sie tego, ze tylko w filmach wszystko dzieje sie szybko i z gorki. jesli
              jestes taki madry to czemu sam nie jestes radnym? to ze inne miasta maja lepsze
              warunki na rozwoj i normalnych mieszkancow (przeciez to my wybieramy wladze
              miasta, wiec "wina" lezy tylko i wylacznie po naszej stronie) nie znaczy, ze
              zawiercie juz takie bedzie, przescignie inne miasta i bedzie naj... cieszmy sie
              tym co mamy i powtazam - zawiercie ma jeszcze u niektorych mentalnosc wioski i
              to widac na ulicy. nic sie na to nie poradzi w takim tempie jakim ty bys
              chcial...

jesli chcesz by cos sie dzialo sam wez sie za to. a ty znow te twoje
              wykrzykniki po kazdym zdaniu. zachowujesz sie jak skinhead na paradzie gejow...
          • sylwka25 Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 28.07.07, 19:17
            Bardzo zatem proszę o podanie swego nazwiska, jako radny jest Pan osobą
            publiczną a nam zarzuca Pan że korzystamy ze swej anonimowości na tym forum.
            Dzieki temu własnie forum możecie się szanowni radni dowiedzieć co interesuje
            mieszkańcow Zawiercia, dzwine że dopiero teraz ktoś z Was raczył zauważyć
            istnienie takiego forum, widać bardzo śledzicie co dzieje się w internecie na
            temat tego miasta.
            Czekamy na konstruktywny dialog. Pozdrawiam
    • krzy76siek Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 28.07.07, 16:51

Szanowny Panie Radny . Właśnie dyskusja .
      Czy mój pierwszy post nie był właśnie taką prośbą o dyskusję , o
      wytłumaczenie "ludowi" co jest dobre , a co złe w tym projekcie.
      I nikogo nie wyzywałem . Podniosłem tylko kwestię , jak można przez ileś sesji
      gadać o salonie gier , natomiast sprawę tak ważnego projektu dla miasta
      załatwić w sekundę - CZY TO NIE JEST GŁUPOTĄ
      A kwestia uczestniczenia w sesjach Rady - czy to znaczy że tylko tak można
      wyrazić swoją opinię , a inaczej jest się anonimowym tchórzem. Jeśli tak uważa
      piszący Radny to brawo.
      Cywilizacja ,spowodowała ,że społeczeństwo może zabierać głos poprzez
      radio ,telewizję ,prasę ... i internet - tak jest w Polsce tak jest na świecie.
      Natomiast ustrój naszego Państwa ,jak i wielu innych DAJE MOŻLIWOŚĆ SWOBODY
      WYRAŻANIA SWOICH OPINII , POGLĄDÓW etc.
      W takim razie,Szanowny Panie Radny może cofnijmy się do czasów demokracji
      starożytnej Grecji Tam zbierał się ogół mieszkańców państwa-miasta ,dyskutował
      i głosował ( i w tedy nie byłaby potrzebna rada).

Jak już pisałem zdaję sobie sprawę ,że pomysł Prezydenta może nie był idealny
      ALE CHYBA OD CZEGOŚ NALEŻY ZACZĄĆ , MOŻNA NP. ZAPROSIĆ WŁAŚNIE MIESZKAŃCÓW DO
      DYSKUSJI.
      Katowice też ostatnio podjęły rozmowę z koleją na temat swojego dworca PKP
      - i to jest ważne ONI ROZMAWIAJĄ I PRÓBUJĄ COŚ ZMIENIĆ
      • mx500 Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 28.07.07, 17:13
        krzystofie, najpierw leca wyzwiska, a potem nagle nawolywanie. sprawdze zaraz
        kto puscil wypowiedz o "cwokach" itd.

jezeli chodzi o dworzec to domyslam sie ze wszyscy od razu doszli do wniosku,
        ze nie ma sensu remontowac dworca, skoro teren dookola tez czeka modyfikacja. z
        doswiadczenia wiem, ze takie "przypauzowanie" to dobre wyjscie, bo lepiej
        zrobic caly teren dookola wraz z dworcem niz pokreslic kilka ulic, odnowic
        tynki i pozbyc sie bezdomnych z dworca na moment... ten projekt zasluguje na
        lepsze rozwiazania przy wiekszym budrzecie, wiekszej ilosci pomyslow i wiekszym
        terenie dzialania tzn. rowiez remont ulic dojazdowych i przebudowca dworca
        pks... naprawde tak bedzie lepiej dla tej inwestycji, a teraz nie ma projektu,
        bo po co placic co nie dosc ze moze byc zmienione na potrzeby kolejnych
        inwestycji zaraz obok to moze okazac sie niewypalem tzn. 35 tys. zlotych za
        projekt to naprawde duzo i nie ma sensu za takie cos tyle placic. jezeli bylby
        rozstrzygniety konkurs na zagospodarowanie placu doookola dworca to chetenie
        sam bym wzial w nim udzial...

nasi radni tez zapraszaja na sesje. nikt nie wpada, bo wszyscy wola wypluc sie
        przez internet. jesli nie widzisz roznicy miedzy slowem mowionym, a pisanym
        przez internet to podziwiam. przez internet nie ma granic tzn. mozna kogos
        zbluzgac i zmieszac z blotem wiedzac, ze wlasny nos bedzie na miejscu po
        zakonczonej dyskusji. co innego powiedziec cos w twarz sam na sam... roznice sa
        ogromne i moim zdaniem takie sprawy jak przyszlosc miasta nie powinno sie
        zalatwiac zza monitora w cieplym domku tylko trzeba ruszyc przyslowiowa pupe i
        zrobic cos samemu...

pozdrawiam

ps - porownywanie katowic i zawiercia to jak porowanie warszawy wschodniej do
        wloszczowej. dwa inne swiaty, zupelnie inna waga spawy... w katowicach jest
        wiecej przeszkod, o wiele wiecej zainteresowanych i to miasto "zyje" tym. jakby
        zrobic sondarz w zawierciu kazdy by powiedzial, ze chce nowy dworzec, a na
        pytanie skad brac na to pieniadze, jak to zrobic, co konkretnie trzeba zmienic
        itp. tacy ludzie odpowiedza, ze to juz jest problem
        radnych/inwestora/wykonawcy... wies.
    • krzy76siek Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 29.07.07, 19:20
      Przepraszam ale nie mogłem wczoraj dalej kontynuować dyskusji - musiałem
      zbierać się do pracy -
      i tu moja pierwsza uwaga Szanowny mx500 nie siedzę na
      ( jak to delikatnie ująłeś )pupie w ciepełku - pracuję w dwóch
      firmach ,pracuję miesięcznie wiele godzin i czasem niestarcza mi czasu na
      wypoczynek dłuższy niż parę godzin.Takich osób jak ja jest wiele ,nie pisz więc
      że nic nie robimy tylko siedzimy przed monitorem i się plujemy.
      To forum to dla mnie jedna z możliwości wypowiedzi ale nie jedyna.
      Twierdzisz, że nie zauważam różnicy między słowem mówionym a pisanym . Otóż
      widzę różnicę , ALE DZIWIĘ SIĘ DLACZEGO PODWAŻASZ WARTOŚĆ SŁOWA PISANEGO , czy
      podważasz także istnienie gazet.
      Piszesz że porównanie Zawiercia do Katowic to jak porównanie Warszawy do
      Włoszczowy - akurat bzdurny podałeś przykład bo Zawiercie jest dużo większe od
      Włoszczowy ,a Katowice mniejsze od Warszawy i gdyby wszyscy w tym kraju żyli
      Twoim tokiem rozumowania to np. w niewielkim Grodzisku Wlkp. nie byłoby i nie
      mogło by być ekstraklasy piłkarskiej ( bo skoro nie ma jej wiele dużych miast
      to jak może być w tak małym miasteczku)

I na koniec : WIELCE SIĘ PIENISZ ŻE NASKOCZYŁEM NA RADNYCH ALE NAZWANIE
      ZAWIERCIA I JEGO MIESZKAŃCÓW WIOCHĄ W POGARDLIWYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU UZNAJESZ
      ZA JAK NAJBARDZIEJ WŁAŚCIWE OKREŚLENIE !!! NO CÓŻ , TO POKAZUJE DOBITNIE KOMU
      TAK NAPRAWDĘ WYSTAJE SŁOMA Z BUTÓW. I nie używaj takich wyrazów dla określenia
      czegoś co jest w Twoim mniemaniu głupie ,zaściankowe,zacofane bo mieszkańcy wsi
      też zasługują na szacunek.
    • krzy76siek Re: RADNI!Czy jesteśmy skazani na Waszą głupotę ? 29.07.07, 19:34
      Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem dopisać Szanowny mx 500
      Rzucenie jakiegoś tematu na forum to też jeden ze sposobów aby zainteresować
      sprawą większą liczbę mieszkańców. Czasami pójście do Radnego czy też urzędnika
      i wygarnięcie czegoś , jak to napisałeś , prosto w twarz może przynieść tyle co
      rzut kamieniem w betonowy mur .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka